Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Bo benia88, co pisałam na trollach, to najprawdopodobniej dawna Ashanti88=Creyzolka88 itd.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Dzięki fiufiu za ten post powyżej, to jest rozwiązanie jakiego szukałam, zwłaszcza że mój wykres poporodowy jest zębaty. Od wczoraj mierzę też nowym termometrem - wreszcie doczekałam się takiego z dwoma miejscami po przecinku, więc jestem już cała podekscytowana jakie zajdą zmiany na tej mojej sinusoidzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    czy niska temperatura ma wpływ na działanie termometru? Kilka dni temu byłam w podróży i przy niskiej (koło 0 st) temperaturze termometr miałam w plecaku w samochodzie. Od tej pory wskazuje chyba ciut wyższą temperaturę.

    jeśli nie ma wpływu - to: przed okresem temperatura mi nie spadła, mierzę o 4 rano i mam 36,8 (czyli moja raczej podstawowa) ale koło 6.30 (moja pora) już wskazuje 37,2 - 37,3. Budzę się w nocy (dość nerwowy czas mam) i nie mogąc zasnąć mierzę o tej 4 i wskazuje taką. Wynikałoby, że nie spadła przed okresem a zawsze spadała 1-2 dni przed. Proszę o poradę.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    blubis, a może to raczej Twój nerwowy okres ma taki wpływ na ptc, a nie to, że termometr podróżował w niskich temperaturach?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Czasem może spaść w trakcie okresu. Do -15 C termometry raczej nie powinny robić szopek. Jeśli za dwa dni nie spadnie, przejdź się po świętach do ginekologa.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Progesteron robiony wczoraj wykazał 0,48 więc spadł. Dzisiaj o 4.30 temp. 36,7 o 6.40 36,9 więc spadek mały ale jest. Dlaczego Fiufiu sugerujesz ginekologa?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Jeśli utrzymywałby się wysoki poziom progesteronu mimo braku ciąży, to mogłoby wskazywać na torbiel Skoro spada, to wszystko ok.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź. U Rotzera z tego co czytałam jest dopuszczalne przesunięcie w pomiarze o 1,5 h. Zazwyczaj mierzyłam koło 6 rano - wynikałoby, że ten pomiar o 4.30 jest prawidłowy (36,7) - jak to jest w praktyce? Powinno się robić korektę czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    U Roetzera nie ma korekty.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Fiufiu, dziękuję za odpowiedź. Chodzi mi bardziej o to, czy w praktyce rośnie temperatura - czy mam przyjąć o tej z 4 rano jako prawidłową, czy o tej 6 gdzie jest 0,2 stopnie wyższa? Jaki wpływ na PTC ma przebudzenie, zmierzenie temp. i 10 minutowy kłopot z zaśnięciem? Ostatnio źle sypiam i nie wiem czy ta PTC jest zakłócona czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Tak, u Rotzera masz możliwość manewru 1,5 h , ale nie później jak 7.30.

    U mnie w praktyce wygląda to tak, że mierzę o 8 , ale np jak śpię dalej i zmierzę z ciekawości o 10 to mam właśnie o 0,2 st wyżej (ale to sprawdzałam tylko w ramach ciekawości). Zawsze , regularnie o 8 i tą zapisuję.
    A Ty u siebie musiałabyś sama sprawdzić, bo jeśli między 4.30 a 6 masz znaczne różnice w pomiarze to lepiej żebyś nie miała takich różnic godzinowych , bo później niewiele odczytasz z wykresu.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    różnice mam, ale nie wiem czy to nie jest kwestia rozbudzenia się o tego, że organizm zaczyna pracować

    Treść doklejona: 06.04.12 10:27
    Dziś o 4 rano – prawie 36,6 a po 6 36,8. Czy ktoś wie, na ile rozbudzenie się, zmierzenie temperatury, strzepnięcie termometru i poleżenie wpływa na ten drugi pomiar?
    --
  1.  permalink
    Dzisiaj w nocy, a właściwie przed 4tą nad ranem obudziłam się. Próbowałam zasnąć, jednak nie mogłam. Poszłam do toalety i potem znów się położyłam, po jakimś czasie zasnęłam. Ponownie przebudziłam się około 5.35, a o godz. 6.00 (zawsze o tej mierzę) zmierzyłam temp. i wynosiła ona 37,12. Czy ze względu na te przebudzenie o 4tej nad ranem mam ją uznać za zakłóconą czy nie? i czy po takiej porannej pobudce temperatura mierzona o stałej porze może aż tak wzrosnąć?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Nie powinna, ale zakłóć ją na wszelki wypadek. A na przyszłość nie powielaj wątków, jest już o porze mierzenia.
    --
  2.  permalink
    u mnie zdecydowanie taka eskapada do toalety zakłóca pomiar
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Co do zasady wyjście do wc nie powinno zakłócać temp., jeśli potem uśniesz / położysz się na jakieś 2 h.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorvidmo
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie natury termicznej. Mój czas pomiaru temp to 6 rano ale obudziłam się godzinę wcześniej i po stwierdzeniu, że już raczej nie zasnę zmierzyłam ją- 36,3- po ponad godzinie przysnęłam na około 15 minut i zmierzyłam ją raz jeszcze-36,6- który z pomiarów w takim wypadku powinnam uwzględnić??
    Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Ja bym uwzględniła pierwszy. Ja mierzyłam o różnych porach i nie było różnicy, ale zawsze zaraz po obudzeniu.
    A tak w ogóle, to dobre pytanie, chętnie poznam inne opinie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Przyznam, że dziwią mnie takie pytania. Nigdy nie przyszło mi do głowy mierzyć dwa razy. :shocked: Mierzę raz, nawet jeśli obudzę się wcześniej to i tak czekam do godziny pomiaru, mimo, że już raczej nie zasypiam mocno. Mierzę o 5:30 a ostatnio notorycznie budzę się o 4tej. Podniosę głowę, sprawdzę godzinę, przełożę się na drugi bok i idę spać. Jak wygląda wykres, można sprawdzić - nie ma żadnych problemów z interpretacją.
    Zakłócenie zaznaczam, gdy do dwóch godzin przed pomiarem wstaję do dziecka, co zdarza się niezmiernie rzadko, bo mój sześciolatek już tego od kilku lat nie wymaga. :D
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorvidmo
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Ja dopiero zaczęłam więc pytania dziwne bądź niedziwne będą się pojawiać nie siedzę tu od ponad roku czy dłużej.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 12th 2012
     permalink
    Irlandia masz rację, ja postępuję dokładnie tak samo.
    --
  3.  permalink
    Hi
    mam pytanie - jak długo mierzyć temp w odbycie ? Czy 60 sek czy 3 min, czy 5 min czy do usłyszenia sygnału ( choć na ulotce microlife jest napisane, że sygnał kontrolny informuje o zakończeniu pomiaru, gdy zanotowany w ciągu 8 sek.wzrost temperatury nie przekroczył 0,01 - więc w związku z tym sygnał jest po różnym czasie, czasami jest to ok minuty czasami aż 3 minuty ) ? Wynika ze tego, że jeśli do usłyszenia sygnału - temp osiągnęła swój poziom i nie wzrasta - nie powinnam więc się kierować długością pomiaru tylko tym, że temp jest ostateczna ? Pomóżcie :smile:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Po to kupuje się termometr owulacyjny, który 'pipczy' żeby mierzyć tak długo, ile rzeczywiście potrzeba. Ogólna zasada: szklanym mierzy się przez ustalony czas, np zawsze 7 min, a elektronicznym do pikania. Po coś w końcu ten dźwięk jest...
    --
  4.  permalink
    Hi
    jeszcze jedno pytanie odnośnie "pikania" - zawsze mierzę tempkę do pierwszego dźwięku jaki wyda termometr , dziś niestety nie usłyszałam i wyjęłam go przy ostatnim dźwięku. Temp wyniosła 36,84, zmierzyłam więc jeszcze raz do pierwszego dźwięku tempka wyniosła 36,77 . Jaką temperaturę powinnam wpisać ?? ( pierwotnie w wykres wpisałam pierwszą wartość ) :smile:
    •  
      CommentAuthorKala93
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    wrr... wywaliło mnie..Jeszcze raz:

    Bloody_lady dałam ooo bo mam termometr owulacyjny elektroniczny i normalny elekt. i zdecydowałam się na ten drugi, bo myślałam, że ten pierwszy coś szwankuje, bo tak długo czasem mierzył. :shocked: Teraz wiem dzięki Tobie, że on po prostu czekał na to aż temperatura przestanie rosnąć i po tym czasie dawał sygnał, a nie po ustalonym czasie. Od nowego cyklu mierze już owulacyjnym :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    dziewczyny a co z pomiarami w sytuacji problemow ze snem?
    chodze spac okolo polnocy a o 4 budze sie juz wyspana. do 6-6:30 przewracam sie z boku na bok zapadajac w krotkie kilkuminutowe drzemki, albo w trakcie poczytam i pozniej przed 6 na pol godziny zasne. pomiar z tej nieszczesnej 6:30 jest wiec toalnie niemiarodajny. w porownaniu z poprzednimi cyklami chociazby - normalnie na tym etapie cyklu miewam 36,3 a teraz 36,6
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.