Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    ooo to dobra nowina- bo tez sie tak zastanawialam jak to moze nie byc owulacji jak byl zastrzyk na pekniecie:) pocieszylas mnie-choc mi jeszcze nie pekl:)
    dziekuje bardzo- tez mam taka nadzieje ze sie nie wchlonal tylko urosl- przynajmniej 18-20mm:)
    daj znac jutro jak tobie poszlo na usg!:)
    o ktorej masz?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    Clo bralam od 4 dnia cyklu :
    4- 5 po 1 tab
    6-13 po 2 tab
    9 dnia cyklu pecherzyki byly malutkie dlatego nadal mialam brac Clo
    11 dnia cyklu byl tylko 1 pecherzyk 10mm nadal mialam przyjmowac Clo
    14 dnia cyklu w trakcie badnia lekarz potwierdzil ze mam dwa pecherzyki 13mm i 15mm i poprosil o odstawienie Clo - podobno gdy pecherzki przekrocza 12mm rosna juz same i nie potrzebuja pomocy ;)
    17 dnia cyklu pecherzyki byly wilekoci 17mm i 20mm wtedy tez dostalam zastrzyk.
    jutro bedzie 24 dzien cyklu i mamy potwierdzic owulacje ;)

    Treść doklejona: 18.07.12 15:09
    napisze napewno ... badanie jest o 11 rano (pamietaj ze mamy roznice czasowa), nie wiem o ktorej godzinie bede w domu , do wieczora napewno zostawie wiadomosc ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    a dostalas zastrzyk na jeden pecherzyk? czy na 2? o ile tak mozna? bo ja nie wiem i pytam kogo tylko moge doswiadczonego:)
    ja mam na 10:45 u nas, czyli w PL jest o 11:45...ja dam znac odrazu jak wyjde-mam internet w telefonie:) no i bede czekac na twoje wiadomosci!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    niestety nie wiem jaka ilosc jest wymagana czy tez ile razy mozna otrzymac ten zastrzyk. zyje nadzieja ze on zadziala i ze nie bede musiala powtarzac calego cyklu ;)
    11:45 w PL .. hmm ja bede jeszcze spala mamy 5 godzin roznicy ;)
    powodzenia ;)

    Treść doklejona: 18.07.12 15:18
    wiem jedno .. oba pecherzyki sa na prawym jajniku i dostalam tylko jeden zastrzyk po prawej stronie brzucha .. nie wiem czy to w jakis sposob rozwieje twoje watpliowsci
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    dzieki i nawzajem!:)
    musi ssie udac!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    Poniewaz nie mam owulacji 2 cykl biore clo, terazd dodatkowo Duphaston.
    W pierwszym cyklu po clo pecherzyki mi urosły a teraz nistety ale wyhodował mi sie taki mały na 2mm i stoi...ale do rzeczy...czytałam wiele na temat PCOS i zatsanawiam sie czy to mnie tez nie dotyczy.
    Badania miałam juz chyba wszystkie robione, które są na wstępie potrzebne i wszytkie wyszły ok.
    lekarz pytał sie mnie ostatnio czy mam problem z owłosieniem i nadwagą...i tu sobie skojarzyłam PCOS bo podobno to wszytko razem się wiąze ze sobą. Jednak czy aby stwierdzic PCOS na 100% to badania hormonalne, usg oraz cytologia nie wystarczy?
    Niebardzo rozumiem o co dokładnie w tym temacie chodzi?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Mi sie wydaje, ze jak mialas robione wszystki wyniki I wyszly ok to pcos nie masz. Ja sama widzialam na usg moje policystyczne jajniki I gin pokazala mi dla porownania jak wygladaja normalne-i roznica spora jest. Wydaje mi sie, ze nie masz o co sie martwic ale dziwne, ze gin majac twoje wyniki podejrzewa pcos?! A masz jakies objawy pcos? Cukrzyca, owlosienie, nadwaga, tradzik itp?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthoroli9106
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    witam. To jest moja pierwsza wiadomosc na forum zawsze tylko czytalam rozne porady i problemy zwiazane z pco i duphastonem ale postanowilam napisac, poniewaz juz sama nie wiem co mam myslec. Mam zdiagnozowany zespol policystycznych jajnikow lekarz kazal mi sie nie martwic bo pow ze wszystko bedzie ok. zlecil mi wszystkie badania. Mam nieregularne cykle bo co 75 dni chodzilam do lekarza ponad miesiac co tydzien na podglad jajnikow czy mam jajeczkowanie czy nie i okazalo sie ze mam jeden pecherzyk 13mm tylko ale po badaniach okazalo sie ze mam niski poziom estradiolu i progesteronu czyli nie mam owulacji aby zajc w ciaze i lekarz przepisal mi duphaston 2x1 przez 10 dni na wywolanie okresu. Dzis jest trzeci dzien przyjmowania go ale mam silne bole lewego jajnika i nie wiem czy to jest normalne przy tych tabletkach..
    Troche sie zamawrtwiam poniewaz wyjezdzam na 3 tygodnie i dopiero mam po przyjezdzie zjawic sie na wizycie u gina ale czy jak skoncze brac duphaston i pojde po takiej przerwie to wyniki estradiolu i progesteronu sie poprawia? Zastanawiam sie czy moge zajsc wogole w ciaze bo lekarz zadnych konkretow mi nie mowi tylko kaze sie nie martwic, a ja chcialabym wiedziec czy dobrze mnie prowadzi czy moze jednak warto poszukac sobie innego specjalisty bo chodze do niego prywatnie i juz spora sumke u niego zostawilam a na dobra sprawe to nic konkretnego nie wiem. Czekam na wasza opinie :(
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Mysiorek- PCO najlepiej jest potwierdzic przez usg, mozna tez stosunek lh do fsh ale niekoniecznie do postawienia diagnozy. jezeli u Ciebie wyszlo ok, to nie masz czym sie martwic, warto tez by Twój partner się zbadał jeśli się staracie o maleństwo:) powodzenia!

    A ja chcialam sie przywitać jako nowa w tym temacie!
    Nowa w sensie tutaj, bo z problemem PCO borykam się od około półtora roku, a starania trwaja dwa i pół roku.... @ razy się udało zajść w ciąże lecz nie na długo :(
    jestem obecnie na stymulacji clo 4 cykl , a drugi z podwójną dawką. W cyklu obecnym owulacja jest potwierdzona :D więc teraz czekam co by zobaczyć dwie kreski na teście :)
    -- Czekam na majowego księcia ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    O matko, nie wiem czy psychicznie wytrzymam tyle cykli:( jestem w pierwszym z clo I drugie usg wyszlo zle-tzn. Pecherzyk, ktory w poniedzialek mial 14.5mm wchlonal sie, ten co mial 8mm to urosl do 13mm ale to wciaz za malo-rosnac dalej nie bedzie wiec dzisiaj zaczynam brac luteine I czekam na @:sad::sad:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Oj dziewczyny najwazniejsze ze nie jestesmy same. Jest bardzo duzo przypadku gdzie z dziewczyna PCO zachodzila w ciaze. Musimy byc tylko cierpilwe. Medycyna jest bardzo rozwinieta w tej chwili i daje nam nadzieje na to ze mozemy zostac Mamusiami ;)
    Bylam na usg 24dc, moje dwa pecherzyki pekly w wyniku zastrzyku ... teraz czekamy na @ pojawi sie albo nie. Sierowanie na badanie krwi juz mam .. teraz tylko czekac. Ten tydzien bedzie bardzo dlugiiiiiii.
    pozdrawiam was serdecznie <3
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Gratuluje gnieszka! Czekalam na twoj wpis dzisiaj! :) mam nadzieje ze nie przyjdzie@ trzymam kciuki I informuj nas!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    poziomkaUK najwazniejsze ze cialo odpwiedzialo na Clo ... moze nastepnym razem bedzie lepiej.
    Carlain ja tez dzis potwierdzilam owulacje i tak jak ty czekam na dwie kreski ;)
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    gnieszka81 pęcherzyki u Ciebie same pękają czy dostajesz pregnyl?
    -- Czekam na majowego księcia ;)
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    dostalam zastrzyk w 17dc przy dwoch pecherzykach 20mm. dzis 24dc potwierdzono ze pekly i ze doszlo do owulacji
    •  
      CommentAuthorCarlain
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    U mnie dopiero zaczęły pękać przy podwójnej dawce clo, na szczęście obyło się bez zastrzyku :) w 13dc pęcherzyk miał już wielkość 23mm :)
    najgorsze teraz to czekanie... :/
    -- Czekam na majowego księcia ;)
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    • okres co 33 dni, skapy ale regularny jak w zegarku
    • brak owulacji
    • centralna otyłość – tkanka tłuszczowa skoncentrowana głównie w dolnej części tułowia,- mam 170cm i waze 68 kg (?),
    • rogowacenie ciemne (ciemne plamki na skórze, od jasnobrązowych po ciemnobrązowe i czarne)- nad tym zaczełam sie zastanawiac ale te plamki to mam od słonca, troche w tym roku przecholowałam ;(
    • przedłużony czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego,wzdęcia, zmiany nastroju,
    ...to tyle jezeli miałabym szukac u siebie jakiś objawów....PCOS, inne rzeczy ok,
    Czy waszym zdaniem ten problem równiez moze mnie dotyczyc?
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Carlain, ja tez bralam Clo w zwiekszonej dawce ( przez 10 dni) az do momentu kiedy moje pecherzyki przekroczyly 12mm. Zastrzyk dostalam w 17dc poniewaz oba pecherzyki mialy 20mm.

    Mysiorek80, wydaje mi sie ze przy PCOS masz do czynienia z rzadkimi, nieregularnymi lub nieobecnymi cyklami miesiączkowymi. Ja mialam okres dwa razy do roku. NIe zauwazylam u siebie innych objawow. Zdiagnozowano u mnie PCOS po przeprowadzeniu badania USG oraz badaniu hormonalnym krwi.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Mysiorek: najlepiej udaj sie do konkretnego ginekologa na dopochwowe badanie krwi I wtedy niech ci powie jak wygladaja twoje jajniki. Jest DUZA roznica od normalnych I tych policystycznych.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    analizując wszytko co tu przeczytałam wydaje mi się, że faktycznie mnie to nie dotyczy, choć musze szczerze pogadać ze swoim Ginem, obecnie biore Dupka i czekam na @ a potem kolejny cykl z clo... :(
    dzięki dziewczyny
  1.  permalink
    u mnie też lekarz podejrzewa PCO, zrobiłam wszystkie badania ( lh, fsh, insulina, insulina po obciążeniu) teraz czekam na wizytę u gina, którą mam 30 lipca. Boje się strasznie, ale wierze, że nam się uda :) :)

    Treść doklejona: 24.07.12 15:06
    u mnie też lekarz podejrzewa PCO, zrobiłam wszystkie badania ( lh, fsh, insulina, insulina po obciążeniu) teraz czekam na wizytę u gina, którą mam 30 lipca. Boje się strasznie, ale wierze, że nam się uda :) :)
    -- Kobieta jest jak Media Markt- Nie dla Idiotów
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    czwarteczek najwazniejsze ze masz lekarza ktory wyslal Ciebie na badania , jezeli potwierdzi sie diagnoza bedziesz mogla zaczac przyjmowac leki, ktore napewno Ci pomoga , trzymam kciuki ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Gnieszka a jak u ciebie? Niedlugo wszystko sie wyjasni?:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    poziomka ja siedze jak na szpilkach !! dzis mija 12 dni od zastrzyku - tak bardzo mnie korci aby zrobic test ale sie boje falszywego wyniku. Skierowanie na badniae krwi mam dopiero na poniedzialek - jezeli oczywscie do tego czasu @ nie przyjdzie. boloa mnie troche jajniki i brzuch - tak samo jak przed @, piersi wydaja sie pelniejsze ale nic mnie nie bola. nadal czekam ;)
    :bigsmile:

    Treść doklejona: 24.07.12 17:46
    a i przymuje tez od 6 dni progesteron dopochwowo ... gdy pojawi sie @ mam go odstawic , jezeli nie ;) mam kontyniwac po jednej tabletce dziennie
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Wytrzymaj jeszcze troche!:) na pewno sie udalo!!!:) trzymam mocno kciuki za Ciebie I czekam na kazda wiadomosc!!:)
    Ja wlasnie bylam u gp, przepisala mi zwiekszona dawke na przyszly cykl, dala mi tez wyniki krwi-powiedziala, ze wedlug usg mam stwierdzone pcos ale wedlug badan krwi nie jest to takie "jednoznaczne" (jakkolwiek by to mialo zabrzmiec), wyniki plasma lh level w polowie cyklu mialam 36,7iu/L a moga byc nawet do 103iu/L testosteron mam troche zawyzony, jeszcze plasma fsh level w polowie cyklu mialam 5.8 a przedzial 2.0-9.6iu/L serum sex hormone binding glob 49nmol/L a przedzial 30-90 powiedziala ze niektore mam zanizone, bo przy pcos mialabym wyzsze I powiedziala, ze to dobra nowina...nie wiem dokladnie o co chodzi ale dowiem sie we wrzesniu u ginekologa.takze zobaczymy:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Im wiecej badan tym wiecej informacji . Moze twoj organizm zaczyna reagowac na kuracje. Ty caly czas jestes na lekach a nie raz zdarzalo sie ze dziewczyny po odtawieniu tabletek zachodzily w ciaze ;) Mam nadzieje ze tym razem Ci sie uda i ze to bedzie twoj szczesliwy cykl. Trzymam kciuki ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Dzieki!:) bede informowac na bierzaco I na to samo licze!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam. Jesyem nowa. Mam pytanie do doświadczonych starajacych się.
    Może spróbuje streścić krótko moję historię.
    Po ślubie podjeliśmy decyzję o staraniach o dzidzię. Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne w lipcu po czym maiałam jedno krwawienie z dwutygodniowym opóźnieniem i potem już nic aż do stycznia. Po wizycie u gina , USG i badaniach hormonalnych zdiagnozował u mnie PCOS. Wruciłam do tabletek żeby wyregulować poziom hormonów bo były strasznie nie w normie. Ustatliliśmy że po kolejnym odstawieniu jeśli nie pojawi sie krwawienie do miesiąca to mam je wywołać (wypisał odrazu recepte na primolut-nor, Clostilbegyt i Bromergon) i zacząć w 5 dniu cyklu CLO.
    Moje pytanie jest takie. Od momenty odstawienia tabletek robiłam wykres zgodnie z którym była faza niskich temperatur i potem wyższych z pozytywnym testem owylacyjnym. Ile powinnam jeszcze czekać na pojwienie się krwawienia? Niechciałabym go za wcześnie wywoływać bo zawsze jest szansa że jednak była owulacja i szansa na ciąże.
    Przepraszam że się tak rozpisałam ale proszę o radę.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    Przy pcos testy owulacyjne czesto wychodza pozytywne a owulacji wcale nie ma-to czesto myli.
    Masz swoj wykres na 28 dni? Moim zdaniem ciezko jest okreslic kiedy powinnas zaczac brac tabletki, skoro dopiero odstawilas tabletki I cykl moze byc nieregularny. Najlepiej skontaktuj sie z gin zeby potwierdzil czy byla owulacja czy nie.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Udostepniłam ostatni wykres. Gin mi powiedział że dopiero jak w dwóch następnych cyklach sie nie uda to zaczniemy z monitoringiem itd. Zakładalismy ze w pierwszy miesiącu po tabletkach mam zrobić przerwe i niewspółżyć i jak sie nie pojawi okres po miesiącu, to wywołać. W założeniu że niewspółżyłam, to by sie sprawdziło, ale ja niewytrzymałam i próbowaliśmy odrazu. Teraz chyba odczekam dwa tygodnie od teoretycznej owulacji jak wyszło na wykresie, zrobie test a jak wyjdzie niegatywny to wywołam krwawienie i prubujemy dalej. Myślicie że to dobry plan?
    --
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Sony czy ty w tym cyklu bralas CLO?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Gnieszka a jak u Ciebie? Masz juz jakies wiadomosci dla nas?:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    gnieszka81
    Nie, biore tylko pół tabletki bromergonu.
    --
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Sony , pytalam poniewaz w przypadku gdybys byla na Clo bez monitoringu "abstynencja" ;) bylaby wskazana . Clo pomaga przy wzroscie pecherzykow - jednym ze skutkow ubocznych jest wiecej jak jeden pecherzyk gotowy do zaplodnienia a co za tym idzie obawa ciazy mnogiej. Mysle ze masz dobry plan - probowac az do skutku ;) jezeli @ sie pojawi zaczniesz cykl z CLO (ale powinien byc monitorowany abys wiedziala ile pecherzykow masz i kiedy doklanie pekaja). Trzymam kciuki, powodzenia :wink:

    poziomka , hmm czy mam wiadomosci sama nie wiem . dzisiaj jest 32dc brak @ ;) dzis jest tez 15 dni od zastrzyku ... oczywscie juz wczesniej nie wytrzymalam i zrobilam test w 13 dni po zastrzyku (30dc) i wyszedl pozytywny ;) z jednej storny to dobrze ( czytalam ze dziewczyny juz 9 dni po mialy wynik negatywny) z drugiej nie wiem czy w moim przypadku nie byl to jeszcze efekt zastrzyku ( sa osoby ktore w 13 dniach po zastrzyku mialy falszywy pozytwny) . Czyli reasumujac nadal nic nie wiem . Do wczoraj brzuch mialam napuchniety jak balon i mnie bolal, czulam tez nundosci. Dzis tak jakby nigdy nic ;) chociaz @ nadal brak ;) Zakladajac ze @ powinien wystapis w 15 dni po owulacji wedlug moich obliczen powinno to nastapic wlasnie na dniach ... czekam do niedzieli ... zrobie ponowny test a pozniej badanie krwi ;)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    O matko kochana ale trzymasz mnie w napieciu:tongue: czekam czy ci sie udalo z wiekszym zapalem niz u siebie hehehe trzymam kciuki-oby ten pozytywny wynik okazal sie za pare dni znowu!!!!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Ja to bym sie raczej cieszyła z ciąży mnogiej. Marzą mi sie bliżniaki...trojaczki też bym przezyła, ale więcej to już by było przegięcie hehe :)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Sony85 to probuj!:) chociaz bez monitoringu to moga ci sie torbiele porobic I wtedy to dopiero bedzie problem I dluzsze czekanie zeby sie starac:) ale jak wyjda 2duze pecherzyki to dzialaj z m ile sil!:):)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    gnieszka81
    Też życzę żeby był ponownie pozytywny :) i żeby @ nie przyszła z wiadomowego powodu :)
    --
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    poziomka , a co ja mam powiedziec .. jakby tego bylo malo mam zmiany nastrojow , placze i sie smieje .. czuje radosc i strach ...o rany a jak rzeczywiscie sie udalo?! Tak bardzo bylam skupiona na wykresie i monitoringu ze nawet nie douszczalam do siebie mysli a co jezeli sie uda ;)

    Sony Moj obecny cykl byl z Clo i mialam potwierdzone dwa pecherzyki ... w tej chwili czekam na @ jezeli nie przyjdzie ;) nastepny krok bedzie potwierdzenie czy doszlo do zaplodnienia dwoch czy tez jednego pecherzyka ... chciaz pani doktor mowia ze w moim przypadku do malo prawdopodobne :confused:

    Treść doklejona: 27.07.12 17:42
    Dziewczyny ja tu po scianach juz chodze !!!:wink:
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Można robić monitoring w przychodni czy gdzieś indziej? Ile razy trzebaby było go zrobic w czasie jednego cyklu? Pytam bo mój lekarz nie jest tani.
    --
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    SONY to zalezy od Ciebie i twojego ciala ja bylam 6 razy na monitoringu ( ale moje pecherzyki nie rosly planowo) jestem w prywatnej klinice i placilam jedna kwote bez wzgledu ile razy powinnam sie zglosic na usg
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Poczekam. Jak przyjdzie ten czas żeby wziąść clo to zadzwonie do mojego lekarza zapytać co on mi powie na ten monitoring. Mam na oku inną lekarkę ale do niej sie czeka 3 miesiące więc w razie czego i tak sie niedowiem jak ona do tego podchodzi ;/ Mój obecny gin powiedział że jak sie nie uda w ciągu trzech miesięcy, to i tak mnie odeśle do specjalisty endokrynologa ( oczywiście kolegi )i on sie mną zajmie szczegółowo. ( zreszta mój gin częśto zmienia zdanie w tej kwesti ;/)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Sony w zaleznosci gdzie mieszkasz-ja w UK wywalczylam u gp za darmo I robia mi tyle ile potrzebuje, jesli prywatnie to za kazda wizyte z usg place 100f, moze po 3 jest taniej-nie wiem. Ja mialam 2 razy usg w jednym cyklu:)
    Gnieszka- jak tak piszesz to ja mysle ze sie wam UDALO!! Te objawy I ten pozytywny tescik oj cos czuje ze bedzie dobrze:) wspolczuje czekania-nie wiem jak ja bym wytrzymala ale grunt zeby @nie przyszedl I nie bylo rozczarowania...kazdy kolejny dzien jest mila niespodzianka bez @ I zwiekszeniem szansy na dwie kreseczki!:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Moj gunekolog byl szczery ze mna i stweirdzil ze moglby probowac stymulowac itp. moze mialibysmy szczescie aleuznal ze bedzie lepiej jak udam sie do kliniki. Skoro zostalo u mnie stweirdzone PCOS oczywistym bylo ze powinnam udac sie do specialisty.Mam nadzieje ze wszystko ulozy sie po twojej mysli. :bigsmile:

    Treść doklejona: 27.07.12 18:01
    poziomka ciebie tez to czeka kochana !!!! Mimo ogromnej radosci jest pewna rezerwa ... do momentu kiedy nie zobacze fasolki na monitorze bede caly czas podchodzila z dystansem ;)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Przypuszczam że jakbym poszła do jakiejś kliniki leczenia niepłodności to by wyglądało to leczenie inaczej, ale sama zdecydowałam że pierwsze trzy miesiące zostane jeszcze z moim gin i jak sie niepowiedzie to pójde do specjalistów.
    Odbiegając od tematu to w zeszłym tygodniu postanowiłam iść na roczne studia podyplomowe (żeby nie myśleć stale o tych staraniach), może "jak na złość" w studiach "przeszkodzi mi" ciąża ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgnieszka81
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Sony moze wam sie uda, nigdy nic nie wiadomo ;) upewnij sie tylko prosze co do CLO - jak twoj ginekolog chce kontrolowac oddzialywanie tego leku , jak poziomka wspomniala istnieje obawa torbieli. Bo ciaza blizniacza to raczej mily efekt uboczny ;)
    Jestem pewna ze wraz z nowymi zajeciami bedziesz miala mniej czasu na analizowanie ;) zrelaksujesz sie ... i pewnego dnia bedzie niespodzianka ;) trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Gnieszka-no ja mam wielka nadzieje ze mnie to czeka:) niepewnosc ale bez zawodu:)

    Sony ZYCZE CI zebys nie skonczyla studiow! Hehe przez dzidzie hehe (ale zyczenia:):))
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Dzieki dziewczyny. Jak to dobrze z kimś "pogadać".
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie więc piszę je tu.
    Również mam podejrzenie PCOS ale nie o tym mowa.
    Chcialam was zapytać czy też macie takie dziwne skurcze macicy że ciężko chodzić i cokolwiek robić?
    Ja mam je od kilku miesięcy pojawia się przeważnie 1 w cyklu w miesiącu i trwa jakieś 2 godz, ale zaczęłam się niepokoić bo staramy się o dzidzie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Biedroneczko najlepiej bedzie jak sie skonsultujesz ze swoim ginekologiem-tam bedzie najbardziej wiarygodna odpowiedz
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.