Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    poziomkaUK
    od nas do nich jest przeszlo 160mil a wiem,ze maja pacjentow z jeszcze dalszych regionow
    tez myslalam,ze to daleko i odwlekalam wizyte u nich wierzac,ze nhs pomoze nam zostac rodzicami.
    Niestety sie nie udalo z pomoca panstwowej sluzby zdrowia-wiec po prawie 6 latach staran ten dystans okazal sie nie az tak daleki...
    Tak naprawde to od czerwca 2012 tylko 2 razy tam musialam jechac-wszystko zalatwiam przez email lub telefon-wlacznie z ustawieniem leczenia i otrzymuje recepty poczta.
    Opieka jest 1sza klasa!
    napro
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    A jaka cena za wizyty? U nas wlasnie prywatnie Fertility kosztuje 250f plus 80f za skan.
    Dzis mam znow wizyte, na 99% mam 4 raz torbiel:( I zapewne znow pare miesiecy przerwy. Jestem wykonczona psychicznie
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 19th 2013 zmieniony
     permalink
    lo matko!!! ale ceny...!!!
    U Pani doktor place 120 funtow za wizyte w klinice.

    Na ich stronie internetowej cennik jest taki
    Bralas cos w tym cyklu do stymulacji???
    dzidz
    • CommentAuthorann222425
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    [quote=Magdzikk10][/quote] brałam clo i cyclo-proginove
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny biore ten nieszczesny Cilest i juz od 10 dni krwawie, dzwonilam do endo co robic i powiedziala zeby brac Cyclonamine.
    Nie wiem co sie dzieje, ale jak nie mialam przez dwa miesiace miesiaczki tak teraz krwawie ciagle:confused:

    Musze jakos sie uporac z tym PCOS no i kolejny problem zbyt wysoki poziom testosteronu.Endo powiedziala, ze w tym ukladzie musze brac hormony conajmniej przez pol roku. W czwartek mam wizyte moze cos innego mi przepisze...
    Mialyscie moze podobnie z tymi dlugimi krwawieniami podczas leczenia?
    --
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Dołączam i ja:cry: dzisiaj po roku starań o dziecko, dowiedziałam się, że mam PCO. Mój lekarz prowadzący tego nie zauważył. Wyniki hormonalne w porządku, cukier również. Waga lekko zaniżona, jedynie na USG wskazało PCO. We wtorek idziemy na diagnostykę, jestem załamana:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Czigra to,ze usg wykazalo, ze masz pecherzyki w jajnikach nie oznacza to, ze to PCOS. Ktoras dziewczyna tutaj pisala, ze lekarze czesto lubia zaslaniac sie PCOS widzac pare pecherzykow. A jak u ciebie z owulacja? Z miesiaczkami?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    5cykli temu miałam zastój, zrobił mi się torbiel i @ wywoływana była dupkiem. Wcześniej moje cykle były regularne 34-35dni, owu dwa razy potwierdzona monitoringiem. Cykl bo dupku trwał 27dni, następny 35, następny 41, w którym najprawdopodobniej zrobił sie torbiel, bo ból był nie do zniesienia. Brak skoku temperatury. Ja bym strasznie chciała, żeby to nie było PCO, naprawdę, ale dzisiaj trafiłam do specjalisty, który zajmuje się takimi przypadkami. We wtorek idziemy z mężem na diagnostykę, mam nadzieję, że w tedy będe cos wiedzieć więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Moim zdaniem to nie jest PCOS :):) narazie sie nie przejmuj i nie mysl o tym:) nie masz problemow z hormonami, @ w miare regularna ( ja nie mialam po 50-70dni) poczekaj spokojnie na diagnoze i zaczniecie sie "leczyc" a z pcos duzo dziewczynom sie udalo takze glowa do gory:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    dziękuje :) zaczęłam czytać w necie na ten temat i się załamałam.
    Obecnie piję ziólka o. Sroki nr3, dopiero pierwszy cykl, jestem ciekawa czy to coś pomoże.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Oo czytanie w necie to najgorsze glupstwo jakie mozna zrobic, bo nakrecamy sie i wyszukujemy sobie chorob a w rzeczywistosci wychodzi cos innego. Poczekaj do wtorku- to naprawde niedlugo i wtedy jak cos zacznisz sie martwic. Pamietaj- PCOS to nie wyrok :wink:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, ostatnio wyszłam wkurzona z gabinetu gina, który li i jedynie na podstawie usg i moich trochę bardziej włochatych rąk przyjął za pewnik PCOs i wystawił receptę na 4 opakowania antyków :angry: A na moje pytanie o badania hormonów odpowiedział, tu cytuję: "To można sobie darować, ja widziałem usg"
    Dodam tylko, że żadnego hirsutyzmu to ja u siebie nie widzę, łysienia, otyłości/nadwagi też nie (proszę się nie sugerować suwaczkiem- nawet, gdy zaczynałam dietę nie miałam nadwagi, a BMI ciągle było w normie- 23), cykle regularne z odpowiednią długością fazy lutealnej (11-14 dni, najczęściej jest to 12), 21 zaobserwowanych cykli, w każdym skok tempki, miesiączki całkiem normalne- wiadomo, boleć czasem i boli pierwszego dnia, ale nie uważam tego za coś nienormalnego, żadnych plamień czy tam czegoś.
    I teraz moje pytanie: czy poza FSH, LH, androstendionem, testosteronem, prolaktyną i DHEA-S powinnam zrobić jeszcze jakieś hormony? Czy to niejako wystarczy?
    Poza tym- wiem, że LH i FSH muszę zrobić w 3-5 dc, androstendion, testosteron, DHEA-S obojętnie, a co z prolaktyną? Też 3-5 dc czy poczekać do 21-23 dc?
    Będę wdzięczna za pomoc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Androstendion też 3-5dc. Najlepiej wszystkie zrób 3-5dc :)
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Ja robiłam wszystkie badania w 5 dniu cyklu, te co wymieniłaś. Mam stwierdzone PCO przez dwóch ginekologów.... ok 30 pęcherzyków na jeden jajnik! cykle co 60 dni były nawet.... ale żadnego dodatkowego owłosienia nie mam :D..... ja dodatkowo robiłam badania tarczycy i usg tarczycy, oraz krzywą cukrową... aby wykluczyć cukrzycę i chorobę tarczycy..... aaa no i PRL miałam podwyższoną ale brałam parlodel i badałam ją co dwa tygodnie i szybciutko spadała.... Podstawowe pierwsze badania to były:
    testosteron, prolaktyna, androstendion, TSH, FT4, LH, FSH, estradiol, usg tarczycy, krzywa cukrowa, anty TPO, z moczu podstawowe badania, morfologia...
    tak to u mnie wyglądało..
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    30 pęcherzyków :shocked::shocked: ja u siebie naliczyłam przy prawym 6 i to wydawało mi się dużo.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    Kurcze, Magdzik, sporo... I to wszystko konieczne tak od razu? Bo myslalam, ze zaczne od hormonow, a jak cos z nimi bedzie nie tak, to bede kombinowac dalej...
    Co do pecherzykow- az tyle?? Ja mialam po ok. 4-5 na jajnik...
    Pandora, dzieki! :wink:
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 23rd 2013
     permalink
    nooooo aż tyleee dlatego przez 6 miesięcy nic się nie działo... i wylądowałam na sali operacyjnej ! więc nie macie czy się przejmować.... zrób sobie hormony a potem zadecydujesz czy coś jeszcze robić.... a no i chyba bym radziła konsultację z innym ginekologiem może podpowie jakie badania jeszcze zrobić
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeFeb 24th 2013 zmieniony
     permalink
    dziwi mnie,ze Wam ginekolodzy tak szybko diagnoze podaja...
    =U mnie cykle sa 27-35 raz w zyciu mialam 41 to byl najdluzszy cykl w calym zyciu!!!
    =Zawsze mam skok temperatury (darzylo sie moze 4 razy od 2002 ze byl jednofazowy)
    =pomimo wzorowych obserwacji-nie zawsze owuluje
    =hormony w normie (oprocz progesteronu)
    =sluz dobry
    =obraz usg prawidlowy
    Dopiero laparoskopia w 2011 wykryla PCSO!!!
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 24th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie cykle nawet po 60 d trwały, miałam PRL podwyższoną , no i ok 30 pęcherzyków NA JEDEN JAJNIK..... lekarz stwierdził że to są piękne jajniczki PCO książkowe :D Laparoskopia to tylko potwierdziła ..... no i w ogóle nie miałam owulacji, zero pęcherzyków dominujących na pewno przez 6 m-c (tyle brałam tabletki) ale pewnie wcześniej też....
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Wiem, że pytanie może się wydawać niedorzeczne, ale czy są różne "odmiany" PCO. Chodzi mi o to, czy można mieć bardziej lub mniej zaawansowane stadium choroby. Jakie sa statystyki zachodzenia w ciąże? Czy są kobiety z PCO, które bez leków zaszły w ciąże? Nie potrafiłam również znaleźć przyczyny dlaczego kobiety z PCO są najbardziej narazone na poronienie.
    Strasznie mnie nurtują te wszystkie pytania. Bede wdzięczna za odpowiedź
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Hmmm jedyne co mogę powiedzieć to że mam koleżankę która ma PCO i zaszła w ciąże bez tabletek, jak rozmawiałyśmy to stwierdziła że ma łagodne PCO a ja mam zaawansowane.... ale wiesz to takie gadanie między nami.... hmmm trzeba zapytać wujka google :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Mi sie wydaje, ze sa rozne " odmiany" pcos i zaawansowanie. Niektorzy maja pare pecherzykow w jajnikach, inni maja je po 30-40 i zajmuja prawie caly jajnik, niektorzy maja prolaktyne podwyzszona ale testosteron w normie. Wszystko zalezy od osoby i stanu hormonow i jajnikow.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  2.  permalink
    mam 22 lata Ja tez zawsze mialam nieregularne cykle przerwy byly nawet co 3 miesiace, lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i to wlasnie endykronolog zasugerowal mi PCOS ale stwierdzilam ze mnie to nie dotyczy, kiedy nie mialam okresu 3 miesiace siegalam po Luteine i dostawalam@ az do czasu kiedy nawet Luteina go nie wywolala, poszlam go gin dostalam tabl steridil po ktorych gin stwierdzil ze na 100% dostane @ jednak nie dostalam ( robil mi USG jajniki czyste stwierdzil ze za pare dni dostane@) po tym jak nie pojawila sie@ dostalam jeszcze infekcji poszlam wiec na prywatna wizyte lekarz zrobil usg wyszlo tak samo jak wczesniejsze z tym ze nie widzial tego zebym miala dostac @ (dostalam duphaston i luteine dopiero po takiej mieszance przyszla@) i zlecil badania hormonalne tj LH FSH PRL testosteron DHEA-S i tu sie zaczely schody wszystkie hormony wyszly mi nie prawidlowo :cry: stwierdzono na podstawie hormonow PCOS, dostalam tabletki Syndi 35 po ktorych fatalnie sie czulam okres tez dostalam pozniej niz ta 7 dniowa przerwa krwawienie o ile mozna to tak nazwac bo prawie go nie bylo trwalo 12 dni po tych tabl tez przytylam mimo ze juz przez tarczyce mam nadwage, na wizycie u endokrynologa powiedzialam o tym wszystkim i o tabl jakie biore , lekarka mi je zmienila bo to sa najgorsze tabl dla zdrowia jakie moga byc strasznie watrobe niszcza a w dodatku zamiast mi pomoc to maialy odwrotny skutek bo tylam po nich, ona zapisala mi tabl Yasminell,Metformax i Bromergon (mowila zebym przestala chodzic do ginekologa ona bedzie mnie prowadzic) czuje sie po nich dobrze i odpukac waga stoi w miejscu a pseudo okres dostaje jak do tej pory co 25 dni lecze sie od listopada i pewnie jeszcze to dlugo potrwa zanim bede mogla sie starac o dzidzia, mam nadzieje ze jak unormuje hormony to nie bede miec problemu z ciażą

    Treść doklejona: 01.03.13 23:27
    dodam jeszcze ze ten gin gdzie bylam prywatnie stwierdzil ze nie mam PCOS bo nie mam trorbieli na jajnikach, a jak w necie znalazlam nawet z samych hormonow moze to wynikac nie koniecznie musza byc problemy z jajnikami mam nadzieje ze skoro zaczelam sie leczyc w takim stadium gdzie jeszcze ich nie ma to wszystko bedzie dobrze zna ktoras z was taki przypadek jak moj??
    • CommentAuthorkoniara100
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    witaw was dziewczyny. mam taki problem ze bylam u gin. i stwierdzil ze mam zblioze do pcos mies co mies ale mam nieregularny i dosc skapy lek. mowil zebym brala antykoncepcje jak bede juz chciala planowac ciaze boje sie ze mi calkiem zaniknie ;( boje sie tez ze nigdy dziecka nie bede miala ;( co mi poradzicie ?:cry:
    •  
      CommentAuthormiss_cathy
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Hey dziewczyny, od roku mam zdiangozowane POCS - bralam dniane na obnizenie testosteronu- potem mialam miec laparoskopie ale z powodu ciezkich migren odmowili podania mi narkozy. Kazali mi najpierw isc do neurologa i wykonac badania a potem wrocic na operacje. W tym czasie.... nie wiem jak to sie stalo ale...zaszlam w ciaze. To znaczy wiem ale... kompletnie sie tego nie spodziewalam. Martwie sie teraz jednak tym, ze mialam tak wieli balagan hormonalny a to ciaza spontaniczna bez wspomagaczy. Licze na to, ze ciaza sama zacznie produkowac wazne potrzebne hormony i przetrzyma. jutro ide do gin. Zobacze co mi powie....
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    koniara100
    anty na PCSO to nie jest lekarstwo-koniecznie poszukaj dobrego lekarza,ktory ustawi Ci hormony a nie tylko zapisze anty na zatrzymanie owulacji.
    miss Cathy-gratulacje! koniecznie idz do lekarza po porade. Byc moze potrzeba Ci jakichs suplementow badz progesteronu. Dobry lekarz bedzie wiedzial co robic :)
    •  
      CommentAuthormiss_cathy
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    DOLLy własnie mam nadzieje, ze przepisze mi jakis progesteron bo boje sie naprawde tej nadmiernej ilosci testosteronu itp.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Hej. Odebrałam dziś wyniki. Żałuję, że nie zrobiłam jeszcze progesteronu, no ale mówi się trudno. Krew badałam w 5 dc.
    FSH: 6,1 mlU/ml (norma dla folikularnej 2,5-10,2)
    LH: 4,2 mlU/ml (norma dla folikularnej 1,9-12,5)
    Stosunek LH:FSH: 0,7
    PRL: 8,5 ng/ml (norma dla kobiet 2,8-29,2)
    Testosteron: 0,61 ng/ml (norma 0,14-0,76)
    SHBG: 69,6 nmol/l (norma dla kobiet 27,8-146)
    DHEA-S: 235 ug/dl (norma dla kobiet 35- 430)
    Androstendion: 5,95 ng/ml (no i tutaj niestety norma dla kobiet od 0,4 do 4,1)

    Martwi mnie ten androstendion... No i jednocześnie mam pytanie- co myślicie? Wyniki wskazują na PCOs? Czy stosunek LH:FSH nie jest tak czasem za mały? Pytam, bo część z Was na pewno ma już w tym spore doświadczenie.
    --
  3.  permalink
    Lexia, ja też zastanawiam się nad tym stosunkiem LH:FSH bo u mnie jest on 0,5 :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Z tym, że przy PCOs jest wysoki ten stosunek, u nas jest w drugą stronę i raczej z PCOs bym tego nie wiązała.
    --
  4.  permalink
    No właśnie, ja tak do końca tego nie wiąże z PCOS.
    Ale na obrazie usg wyszło mi że mam dużo takich policystycznych jajników. Wiem że samo usg jeszcze nie swiadczy o PCOs.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dużo tzn ile mniej więcej? Bo wiesz, dla jednych "dużo" to 7, inne mają i 30 pęcherzyków :wink:
    --
  5.  permalink
    O, tego to nie wiem. Bo nie zapytałam ginki....
    Jedynie co powiedziała to że te pęcherzyki są charakterystyczne właśnie dla PCOs.
    Mam nadzieję że lekarz zleci mi jakieś badanka pod tym kątem by wiedzieć czy to na pewno PCOs czy tez nie :/
    -- ,
  6.  permalink
    Czesc, dołączam do Was.
    PCOs mam stwierdzonego od 2003 roku. W międzyczasie dwa razy zdecydowalam sie na ciaze. Za pierwszym razem walczylam rok. Miałam problem z prolaktyna, wiec dostalam Bromergon. Do tego Metformax, Duphaston, Clostybergyt, Menopur i Pregnyl.
    Udalo mi sie zajsc w ciaze. Mam zdrowa corke.

    Teraz ropoczelam walke po raz drugi. Pierwszy cykl juz za mna. Zakonczony @.
    O dziwo prolaktyne mam dobra. Jedynie problem jest z FSH, LH.
    Dostaje Clo od 3 do 7 dc. i mam kilka malych pecherzykow. Od dzisiaj 3 zastrzyki z Menopuru. Monitoring i zobaczymy co dalej.

    Mam pytanie - wiecie moze jak to jest - po zastrzykach mam piekny pecherzyk ok 29mm, ale czy w nim jest jajeczko?? Czy on moze byc pusty?
  7.  permalink
    Hej dziewczyny chciałabym się do Was dołączyć mam nadzieje, że miło mnie przyjmiecie :) Również mam zdiagnozowane PCOS, staram się o dzidziusia od lipca 2010 roku, raz nam się udało ale na chwilkę ale walczymy dalej.
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Chaton ania niestety pecherzyk moze byc pusty. obecnosc komorki jajowej jest mozliwa do stwierdzenia tylko podczas iv lub gdy cykl zakonczy sie pluskiem:-)
  8.  permalink
    No wlasnie i to mnie martwi... zaczynam myslec o IUI, ale nie wiem czy to ma sens. Na razie walcze naturalnie, ale zakladam tylko kilka cykli w ten sposob, a pozniej (pewnie po wakacjach) zaczne IUI wykorzystywac.

    Treść doklejona: 15.03.13 17:15
    I jeszcze jedno pytanie. Oto wyniki mojego badania hormonow w zatrzymanym cyklu (czyli ok. 90 dnia).

    LH 14,9
    FSH 5,1
    PRL 185
    E2 50,16
    Testosteron 1,7

    Nie wiem o co chodzi ze stosunkiem LH do FSH. Lekarz nic mi na ten temat nie wspominal...
    •  
      CommentAuthorewelina__13
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    chaton ania podaj jeszcze normy badań
    gin nic Ci nie powiedział na temat tych wyników? Moim zdaniem warto je powtórzyć w 2dc
    Wg nich masz za wysoką prl, testo ale nie wiem jak to się odczytuje w tym dc, który Ty zrobiłaś. Stosunek FSH do LH powinien być bliski 1
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Jak dostaniesz @ naturalnie czy wywolaniem to koniecznie powtorz te badanie miedzy 2-4dc. Zobaczysz, wyjda ci zupelnie inne wyniki. Moje znacznie sie roznia od 3dc z 50dc.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  9.  permalink
    Moj lekarz powiedzial, ze badnia mam robic w 9 lub 10dc. No to dzisiaj zrobilam. I przyjelam kolejny zastrzyk z Menopuru. Jeszcze tylko jutro i w poniedzialek kontrola usg. I albo zastrzyk na pekniecie, albo i nie.

    Normy poprzednich badań:
    PRL 185 (70-510)
    TSH 1,71 (0,27-4,20)
    Testrosteron 1,7nmol/l (0,2-2,9)
    LH 14,9mIU/ml ( f.folikularna 2,5-12,5; owulacyjna 14,0-95,6, lutelana 1,0-11,5 postmenopauza 7,5-58,5)
    FSH 5,1 mlU/ml (folikularna 3,5-12,0; owulacyjna 4,7-21,5; lutealna 1,5-8,0; postmenopauza 26,0-135,0)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Pierwszy raz slysze, ze badania hormonow robi sie w 10dc!!! :/ ZAWSZE kazdy lekarz mi mowil, ze od 2-4dc I pozniej w 2 fazie. W kazdym badz razie stosunek FSH do LH masz prawie 3 a powinien wynosic 1
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    tez sie zdziwilam...
    u mnie badania byly robione miedzy 3-5dc
    przewaznie wychodzilo w 3dc
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja też mam PCOS.
    W poprzednim cyklu przy CLO ujrzałam 2 kreseczki jednak nie na długo.
    Zastanawiam się, czy zawyżony testosteron nie jest tego przyczyną.

    Ja strasznie tyję przy Clo jeśli ten cykl nie będzie szczęśliwy to udajemy się z mężem do kliniki.

    pozdrawiam :)

    można też badania w kierunku występowania celiakii, ze względu na sugerowanie współistnienie alergii na gluten i PCOS.
    Wiecie, że już 5% spadek masy ciała powoduje obniżenie poziomu insuliny, reguluje cykl miesiączkowy, obniża poziom testosteronu, zmniejsza hirsutyzm, trądzik i zwiększa szansę na owulację? - bardzo ciekawe informacje, zwłaszcza te o celiakii
    --
  10.  permalink
    Chaton ania ja też jestem zdziwiona, że gin kazał Ci zrobić badania w tym dniu cyklu hmmm dziwne, poczytaj sobie nawet w internecie a zobaczysz, że wszyscy robią tego typu badania na samym początku cyklu. Normy w labo tez masz wysokie, ale widocznie co lab to inne normy :) Z Twoich badań wynika, że masz zły stosunek FSH do LH ale to już Poziomka Ci napisała.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Maxiulka skoro poronilas (przykro mi) to warto znalezc przyczyne zeby nie powtorzylo sie to znowu. U mnie niestety schudniecie nic nie spowodowalo:/ nie jestem gruba, normalna ze tak powiem:cool: i ostatnio schudlam 3 kilo i nie widze poprawy w niczym:/ wrecz odwrotnie..co miesiac to gorzej
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  11.  permalink
    maxiulka to jesteśmy w tej samej sytuacji ja przy pierwszej dawce również ujrzałam II kreseczki ale na krótko a i od tego momentu minął już ponad rok i clo już nie działa na mnie. W kwietniu mam umówioną wizytę w klinice. Mi gin też mówił, że testo może być powodem niepowodzeń. Ja miałam go w normie ale przy górnej granicy i gin powiedział, że jak dla starającej się kobiety to jest za wysoki a to wszystko skupia się na PCOS. Co do ruchu masz 100% rację mi po miesiącu ruchu na świeżym powietrzu testo spadł i według prog była owu :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Co do clo to na mnie tez nie dziala:/ owulka byla raz a 4 razy torbiele, ktore sie ciagna do dzisiaj:/
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  12.  permalink
    poziomka przy jednym poronieniu lekarze nawet nic nie zlecają żadnych badań bo twierdzą, że tak poprostu mogło się stać. Ja na własną rękę zrobiłam sobie toxo, cytomegalię i tsh maxiulka jeżeli chcesz to również możesz zrobić te badania dla własnego spokoju.
    Poziomko a widzisz a mi ruch pomógł tylko, ze ten ruch był z przymusu ( bo dorabiałam sobie w tamtym roku i to była praca troszku fizyczna na świeżym powietrzu) może sprawdza się to u osób, którzy mają brzuszki troszkę większe??? a Ty szczypiorek więc wiesz
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    No ja szczypiorek to nie jestem:P ale u mnie oprocz stosunku FSH do LH to wszystkie wyniki mam w normie wiec moze temu nie zauwazylam zadnej poprawy?? Choc owulki samoistnej niestety nie mialam nigdy:(:(
    Ja teraz tez mam ruch z przymusu, bo do pracy mam 1.5 kilometra a chodze 2 razy wiec 6km dziennie chodze i dlatego waga troche spadla ale nic nie to poprawilo
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  13.  permalink
    więc może to się sprawdza u dziewczyny, które mają powiększony testo? nie wiem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.