Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Skapula. Ciężko stwierdzić na oko, czy lepszy będzie nutramigen, czy bebilon pepti. Wszystko zależy od tego, na który dokładnie składnik mleka krowiego ma uczulenie Twoje dziecko. Najlepiej po prostu wybrać jedno z mlek i spróbować przez jakiś czas podawać. Jak będzie poprawa, to będziesz wiedziała, ze trafiłaś.
    I im wcześniej zmienisz mleko, tym większa szansa, ze zatrzymasz alergię. Najgorzej to dopuścic do tzw. Marszu alergicznego, który moze skończyć sie astmą....
    Zdaje się, ze do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy refundowane mleko moze wypisywać pediatra (bez refundacji możesz sama kupić w aptece). Potem potrzebne będzie zaświadczenie od alergologa, żeby pediatra miał podstawę. Proponuję wiec od razu alergologa umówić.
    --
  1.  permalink
    agigi: Zdaje się, ze do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy refundowane mleko moze wypisywać pediatra (bez refundacji możesz sama kupić w aptece). Potem potrzebne będzie zaświadczenie od alergologa, żeby pediatra miał podstawę. Proponuję wiec od razu alergologa umówić.
    - do 2 roku zycia moze, pozniej od specjalisty. My mamy od gastrologa.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Madziik, tak, moze wypisywać, tylko np. U nas po szóstym miesiącu już było potrzebne zaswiadcEnie od alergologa, ze jest uczulenie na mleko krowie i na tej podstawie wypisywała pediatra dopiero. Inaczej NFZ kwestionował recepty.
    --
  2.  permalink
    a to niewiem czemu....u mnie normalnie do 2 roku mialam recepte od pediatry bez zadnych zaswiadczen
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 4th 2014 zmieniony
     permalink
    No to u mnie jeszcze inaczej. Od samego początku, czyli mała miała 4 msc pediatra chciała zaświadczenie. I tak jak wczesniej pisałam przy przejściu na neocate prosiła żebyśmy jeszcze od gastrologa dostarczyli.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Wniosek taki, ze Skapula musi się dowiedzieć co i jak u siebie w przychodni, bo jak widać, co kraj to obyczaj.
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny a czy któraś z was używała maści - Inhibitory kalcyneuryny?
    Poszperałam trochę na necie i znalazłam taką maść, bardzo droga jest. Ale ponoć bardzo dobra.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Biedronka niestety nie znam tej masci.

    Dziewczyny potrzebuję pomocy. Jestem mamą 11 miesięcznej Mai ze zdiagnozowanym azs (w zasadzie diagnoza około 3 miesiąca). Jak to u atopików bywa - jest raz lepiej raz gorzej, ale ogólnie jakoś nad tym panowałam. Bardzo duży poblem stanwi rozszerzanie diety. Mała je 4 warzywa i jeden owoc. Kasza jaglana i gryczana uczulają. Nawet ryż przechodzi tylko w formie kaszki i kleiku. Martwi mnie dieta małej, ale mam wrażenie że czego się nie tknę to uczula. Od kilku dni mamy znaczne pogorszenie skóry, juz dawno tak zle nie było. Pierwsze podejrzenie padło na kaszkę jaglano-ryzową (podejrzewałam, że kasza jaglana uczula, ale chciałam sprawdzić jak zareaguje na kaszkę) odstawiłam 2 dni temu i wiem że po takim czasie cudów nie ma co sie spodziewać bo alergen w organizmie może utrzymywać się do 2 tyg ale liczyłam na to że chociaż nie będzie gorzej.... a jest i to dużo gorzej. Drugim podejrzanym jest olej rzepakowy....:/ i tu nie wiem co mysleć bo wszedzie czytam że to olej "bezpieczny" dla alergików...
    Spotkałyście się z alergią na olej rzepakowy?
    Poza tym nic nowego nie wprowadzałam. Nie wiem co myśleć i jestem skołowana:( a skora coraz gorsza:(
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Moze woda? Teraz strasznie chloruja wode. Ja sama jestem na to wrazliwa. I jak pije przegotowana, ale tez jak się kąpie.
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Już znalazłam winowajcę - jednak olej rzepakowy! dziś 3 dzień bez i zmian prawie nie ma.
    Jeśli chodzi o wodę jak tylko poczuję chlor lub sama po kąpieli zaczynam mieć suchą skórę wracam do kąpieli w przegotowanej wodzie (kiedyś tylko w takiej kąpałam małą) Do mleka i picia gotuję mineralną niegazowaną.
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    U nas tez alergie. Synek odziedziczył po mnie. Teraz tropimy winowajcę ostatniej wysypki. Juz jestem blisko: ryz lub pomidory lub jedno i drugie.
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Itlina a ile Twój synek ma? z tego co wiem, to próbę wprowadzenia pomidorów przy azs robi się chyba po 2 roku. U mojej małej też podejrzewam alergie na ryż. Kaszkę zje i jest ok, ale samego ryżu już nie bardzo.
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    6 miesiac leci, przy czym ja mu jeszcze nie wprowadzam takich pokarmow, karmie go piersia. Pomidory ja jadlam, a wlasciwie przecier i to chyba raczej to bedzie winowajca, bo maly dostal dzis trzeci dzien z rzedu kleik ryzowy i nic sie nie dzieje, wiec to raczej te pomidory. Nabial tez mam odstawiony. Ale wydaje mi sie ze to nie on jest winowajca, bo wysypka nowa pojawila sie juz po odstawieniu mlecznych produktow. Szukam teraz jakiegos dobrego alergologa w Opolu. Ale cos ciezko z tym..
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny, za Waszą sugestią na własną rękę zmieniłam mleko na Bebilon Pepti (wcześniej była Humana anticolic), jeszcze trochę za wcześnie na oceną, ale synek pije to mleko bez problemu, mam wrażenie, że nawet smakuje mu lepiej niż Humana (nie odwraca głowy przy karmieniu), no i kupa żółta, a nie zielona, jak przy Humanie..Zobaczymy jak zareagują te zmiany skórne…
    Czy ten Bebilon pepti, rzeczywiście jest taki niesmaczny?
    -- [/url][/url]
  4.  permalink
    Na pewno lepszy od nutramigenu... zreszta dziecku wszystko jedno jak innego zmaku nie zna... Moj juz wszystko je a mleko dalej kocha... mimo, ze ja go do ust nie wezme :P
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 14th 2014
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze, który Bebilon Pepti wybrać?
    Kupiłam Bebilon pepti DHA1, bo lekarz stwierdził niewielka alergię na białko mleka krowiego, dodatkowo sama podejrzewam u małego problemy z trawieniem laktozy (stosujemy od jakiegoś czasu kropelki z laktazą), a ten Bebilon pepti zawiera laktozę i to nawet więcej niż wcześniejsza Humana.
    jest jeszcze Bebilon Pepti MCT, bezlaktozowy, stosowany przy biegunkach. Problemów z biegunkami nie mamy, raczej w drugą stronę.
    Po tym zwykłym Bebilonie Pepti wydaje mi się, że wszystko ok, tylko mały ma dużo gazów…i sama nie wiem, czy w tej sytuacji nie byłby lepszy ten MCT?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Skapula moze spróbuj przez kilka dni mct i zobaczysz jaka będzie reakcja. Szkoda że nie możesz tego skonsultować z lekarzem:-/
    U nas dramat ze skórą. Dawno nie było tak źle :-(
  5.  permalink
    Lida, u nas też ostatnio nie było za dobrze ze skórą u małego, najgorzej było na twarzy :(
    Byłam już gotowa użyć nawet maści sterydowej!
    Ale obeszłam prawie wszystkie apteki w mieście i znalazłam taki krem: Bioskin Junior - outbreak rescue cream.
    Działa na małego świetnie, skórę ma śliczną i dość szybko działa. Ma naturalne składniki ( pisałam nawet do sroki skład i napisała mi ze składniki są super )
    Jest dośc drogi bo płacę 13 euro za 50 ml, ale wart jest czysciutkiej skóry u mego dziecka.
    Nie wiem czy jest on w Polsce, ale wiem że można zamówić przez internet.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny troszkę was pocieszę, u nas azs nie pokazało się od jakiś 8 miesięcy mimo, że niczego nie stosujemy. Nie wiem jak długo potrwa ten stan ale ja mam wizję, że tak już zostanie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Bari super, u nas też zniknęło na kilka m-cy i znowu się pojawiło.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Bari cudne wieści:) oby więcej takich - to daje nadzieję.
    A powiedz jak poszło Wam rozszerzanie diety? Martwię się że mała ma bardzo monotonną dietę i niewiele udało mi się wprowadzić. Ostatnio uczula dosłownie wszystko co próbuję wprowadzić:(

    ps. Gratuluję drugiego maluszka:)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Rozszerzanie, w sumie nie najgorzej. Uważałam na te główne alergizujące pokarmy, a tak to wszystko dostawał.
    Miał 1,5 roku jak robiliśmy testy i z pokarmów wyszedł seler i orzechy i dużo wziewnych.
    Do roku stosowałam mu maści sterydowe ze strachem bo nic innego nie pomagało.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Zazdroszczę, u nas uczula wszystko. .. od ryżu, ziemniaków i jabłka po indyka:-(
  6.  permalink
    Bari super :)
    Ja marzę o tym by azs minęło z wiekiem.........bo strasznie mi szkoda tego mojego dzieciaczka :sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas skora od jakiegos 1.5 roku pod duza kontrola i znaczna poprawa. Teraz tylko w okresie grzewczym jest mocno sucha na buzi.
    Wszysrko dlatego ze zrobulismy szybko testy alergicxne (mial 1.5 roku), i wszyscy mowia ze wyjda galszywie dodatkie a jak sie okazuje u nas to sie nie sprawdzilo. Mlody ma bardzo silna alergie na ryby, orzechy, brzodkeinie, soje, jajko.

    Przy czym niestety az dwa razy mial wstrzas analifaktyczny i doslownie otarl sie o smierc....
    Mam teraz przepisane Epipeny z adrenalina. Trzeba bardzo mocno uwazac na jego diete.

    Dopiero praktycznie po 3 latach dowiedzialam sie co powodowalo az tak silne reakcje skorne u niego gdy byl noworodkiem i niemowlakiem. I to wcale nie mleko na ktore czesto podejrzewa sie alergie u maluchow a np zjedzona przze mnie ryba na obiad czy jajecznica na sniadanie (pisze o okresie karmienia piersia...)


    Takze polecam mamom karmiacym nue tylko zrezygnowac z nabialu jak to radza lekarze przy pierwszych prpblemach skornyvh u niemowalkow ale wlasnie odstawic inne mocno alergixujace produkty, w tym wspomnana rybe czy jajka i zobavzyc czy jest poprawa.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Moją Gosię wysypuje po zjedzeniu kupnych słodyczy czekoladowych. Po domowych wypiekach czy kakao nic takiego się nie dzieje.
    Macie jakiś pomysł co dokładnie ją uczula?
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Bladykot , moze soja ? W produktach czekoladowych dosc czesto jest podawana...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny jakimi emolientami smarujecie wysuszoną, atopową skórę?
    Czy czysta lanolina będzie ok?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    yolka32: Bladykot , moze soja ? W produktach czekoladowych dosc czesto jest podawana...

    Dawno już jej w kuchni nie używałam, musiałabym spróbować aby się przekonać czy to ją uczula.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    elfika: Ja bym po prostu zrezygnowala z tych produktow.

    Dla mnie nie ma problemu, ale moi rodzice ehhh...
    --
  7.  permalink
    bladykot: Macie jakiś pomysł co dokładnie ją uczula?

    a mleko w proszku?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    cerisecerise: a mleko w proszku?

    Jeszcze kilka mieś. temu po mleku krowim ją wysypywało, teraz tego nie widzę. Wtedy to wyskakiwały kroki pod kolanami, teraz na twarzy oraz zaczerwieniona pipucha.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ja bym nie odpuściła teściom/rodzicom, zwłaszcza, że nie chodzi o jakieś widzimisię, ale zdrowie dziecka, które cierpi..
    Zobaczymy jak mi to wyjdzie w praktyce, niedługo:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    zgadzam sie ze scapulą, moi nie odwaza się dac corce niczego czego nie zaakceptuje
    fakt ze dlugo sama z nimi nie zostaje...ale ufam im ze po kryjomu nie przemycą smieci

    my na bebilonie pepti DHa juz b dlugo, corka pije od poczatku przestawienia bez mrugnięcia, co mnie i cieszy i zadziwia
    bo mnie cofa na sam zapach
    jutro idziemy do alergo....recepta i zaswiadczenie nam sie konczy i mam nadzoeje ze podpowie co dalej
    czy troche laktozy wprowadzac
    po zmianie mleka skora sie wyleczyla w oka mgnieniu ( a my z mezem mega alergicy oboje...) teraz niczym nie smaruje po kąpieli
    kiedys tony emolientow

    u nas tez alergia na zieniaki, juz dawno nie probowalam dawac...moze przeszlo?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Dorit, a ten Bebilon Pepti DHA ma laktozę. W składzie jest, i nawet sporo. Czy to jest jakaś inna laktoza? Wy bez laktozy ponad rok?
    Ja podejrzewam, że u nas, oprócz alergii na białko mleka krowiego, jest też problem z laktozą i dodatkowo stosuję kropelki z laktazą, dziś zapomniałam dodać do wieczornego karmienia i był płacz…ale już sama nie wiem, czy to jakiś zbieg okoliczności, czy bolał brzuszek (prężenia nie było).
    Ech, tak to jest jak się samemu szuka rozwiązań.
    Na jutro umówiłam się z pediatrą, to może mi coś poradzi.

    I jeszcze jedno. Nasza pediatra, pierwszą receptę na mleko przepisuje na 100%, kolejne dopiero są zniżkowe. (wizyta prywatna)
    W życiu nie słyszałam o takich zasadach, wiecie, może o co chodzi? lekarka twierdzi, że takie są wytyczne...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 19th 2014 zmieniony
     permalink
    skapula u nas od zawsze najlepiej sprawdza się robiona masc euceryna+woda.
    Lanoliny nie próbowałam.
  8.  permalink
    Dorit: u nas tez alergia na zieniaki
    - czym sie objawila?? testy jakies??
    My niby tez mamy unikac ziemniakow bo w testach jak mial 5 miesicy wyszlo, ze ma uczulenie na skrobie, ale w sumie nie zauwazylam znaczyc zmian... Moze to nie to?? W marcu ide do innego gastrologa..
    skapula: I jeszcze jedno. Nasza pediatra, pierwszą receptę na mleko przepisuje na 100%, kolejne dopiero są zniżkowe. (wizyta prywatna)
    W życiu nie słyszałam o takich zasadach, wiecie, może o co chodzi? lekarka twierdzi, że takie są wytyczne...
    - w nas w miescinie to w zyciu, od poczatku mam znizkowe, wczesniej byly wieksze - za puszke nutramigenu placilam 3.70, a teraz zniesli troche znizki i place 16 zl prawie a puszka ma 420 gr:/
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeDec 19th 2014
     permalink
    U nas po ziemniaku wysypuje.
    Jesteśmy po wizycie u alergologa. Zmieniła małej leki i przepisała nalcrom (lek dostępny w czechach i tam go zakupiliśmy). Czytała na forach że jest rewelacyjny, ale pisały to dorosłe osoby z alergią.
    Wiecie coś na ten temat?
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, po tygodniu stosowania Bebilonu pepti, wróciłam do Humany.
    Byłam u pediatry, który stwierdził, że zmiany na skórze, to nie AZS, bo miejsca nietypowe i wygląd nietypowy, ale przepisała mi recepty na ten bebilon bez problemu, co z tego, kiedy dziecku on nie służy. Bółe brzuszka, męczące, cuchnące gazy, dziecko widać, że się męczyło, bo i w nocy spało niespokojnie, jak nigdy i ulewanie, prawie po każdym jedzeniu.
    Po powrocie do Humany, od razu inne dziecko, uśmiechnięte, zadowolone, zero gazów.
    Martwi mnie jednak ta skóra, mamy kolejne na razie malutkie zmiany, na plecach i na nodze. I martwi mnie to, że on tak mało i niechętnie je, z tym to problem od początku, dlatego m.in nie wyszło nam kp. bo czy to normalne, że 5 mc dziecko zjada max 120ml i dziennie około 700ml?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    skapula: Martwi mnie jednak ta skóra, mamy kolejne na razie malutkie zmiany, na plecach i na nodze.


    Ale u nas przy azs zmiany były ulokowane na przedramieniach, plecach (łopatki, lędżwia), pośladki, uda i łydki.
    Więc jakie są typowe miejsca dla azs? Zgięcia kończyn...? U nas wszystkie były czyste...
    --
  9.  permalink
    Bari - nie ciagnelam tam, ale pediatra Was zasugerowal zmiane mleka?? My dalej na nutramigenie..
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 22nd 2014
     permalink
    madziik1983: ale pediatra Was zasugerowal zmiane mleka??


    Pediatra chciał kolejnego zaświadczenia na przepisywanie tego mleka, a alergolog po testach i po wyglądzie skóry nie widział takiej potrzeby. Od tamtego czasu pije krowie.
    --
  10.  permalink
    acha.. No my mamy zaswiadczenie od gastrologa, zreszta proby podania jogurtu raczej ciezko, dalej go wysypuje. Dzieki
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny z Wrocławia, czy macie jakiegoś sprawdzonego dermatologa, którego mogłybyście polecić? Chodzi o zmiany skórne (AZS?) u 5 mc dziecka.
    Przez długi czas były tylko dwie małe plamki, a teraz jest ich zdecydowanie więcej i zaczynam się martwić.
    Nasz pediatra/homeopata, uważa, że to absolutnie nie jest AZS, dostalismy maść Dermoveel, ale poprawy żadnej.
    Jeszcze pytanie, jeśli okazało by się, że przyczyna tych zmian jest białko mleka krowiego, to po jakim czasie od wyeliminowania tego biała powinna być poprawa?
    Przez tydzień byliśmy na bebilonie pepti i odnoszę wrażenie, że w tym czasie nastąpiło duże pogorszenie.
    A czy nietolerancja laktozy, może dawać takie objawy skórne?
    Synek jest tylko na mleku, nie zaczęłam jeszcze rozszerzania diety, ze względu na tą skórę właśnie..
    -- [/url][/url]
  11.  permalink
    A probowalas nutramigen?? Moj maly nie tolerowal pepti wogole i wygladal tak:
    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    I po zmianie mleka i dobraniu odpowiedniej masci na recepte robiona za 7 zl po tygodniu wygladal tak:
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie, czy maluch (<1roku) którejś z Was przyjmowal Zyrtec?
    Ola od jakiegoś miesiąca ma dziwny katar - właściwie tylko w nocy, ale to taki, że ją przytyka konkternie, że oddechu nie może złapać... Spi na klinie, przed spaniem staram się jej oczyszczać nosek.
    Dodatkowo pojawiły się liszaje na skórze.
    Pediatra podejrzewa alergię, ale twierdzi, że u takiego malucha nie sposób ustalić alergenu. Przepisała Zyrtec z kroplach, który mam podawać wieczorem. No i mam obiekcje, żeby podać go Małej, bo w ulotce cala litania działań niepożądanych, już nie wspominając, że dawkowanie podają dla dzieci od lat dwóch.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    Ja podawałam, ale krótko później alergolog zalecił nam Aerius syrop.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    Moja Ola też brała. I nawet nie jakoś bardzo krótko.

    Czy macie doświadczenie z alergią IgE niezależną??
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    bananowiec: Czy macie doświadczenie z alergią IgE niezależną??


    A o co chcesz zapytać?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 9th 2015
     permalink
    Na co i jak poszło diagnozowanie :wink:
    Moją Kozę ciągle coś sypie a to na buzi a to na plecach...w testach z krwi nic ciekawego nie wyszło a nawet jeśli to pierwsza klasa....ale to jak miała 3 miesiące. Ola ma problemy z wagą, utajona krew w kale(może być stan zapalny w jelicie od alergii) zalecają dietę bezmleczną i bezjajeczną a mi to jakoś nie pasuje....bywały okresy, że Ola długo nie miała żadnych objawów a moja dieta i jej w danych okresach jakoś się nie różniła. Chyba ciężko mi to przyjąć do wiadomości, że może mieć alergię pokarmową...:shamed:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.