Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Dzieki Beata 23, mam wielka nadzieje ze nam sie wkoncu uda.pa
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    trzymam kciuki:))
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Zuza kiedy masz nastepna wizyte? Ja jak pojde za 2 tyg to zapytam swojej ginki co ona na to. Ciekawe, moze cos madrego powie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    dzięki tagusia , pamiętaj o mnie ! Ja chyba 15 listopada, akurat minie miesiąc
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    I duph i luteina dostarcza progesteronu ale czytałam że z tym progest. różnie bywa i dlatego jego norma jest szeroka, niektóre kobiety maja go malo i zachodzą a niektore nie i potrzebują suplementacji...cialko żółte wytwarza progesteron wiec kiedy jego funkcjonowanie nawala to o ciążę trudno - po 20 tc funkcje cialka zółtego przejmuje łożysko i dlatego odstawie się wtedy branie luteiny czy duph.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Dzięki Lily
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Trzymaj sie Zuza a jak tylko cos sie dowiem, to dam Ci znac :wink:
    --
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Prosze o porade -czy Duphaston powoduje wczesniejsze plamienie bo zobaczylam na wkladce mala plamke???dodam ze to moj 21d.c.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    nie; dyphaston jest od tego, żeby wydłużyć lutealną i zapobiec wcześniejszym plamieniom; ta plamka może być efektem implantacji małej fasolki, ale nie piszesz który to dzień lutealnej, więc trudno tu spekulować
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    Moja faza lutealna to 9 dzien ,w srodeczku nic nie zauwazylam wiec na pewno panikuje.DZIEKI giga25.:wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    jak to 9 dzień, to jest szansa, że to implantacja :))) a tempki jakie???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    6 d.c -36.8
    7 d.c-36.8
    8d.c-37
    9d.c-36.9
    10d.c-37.1-zmiana czasu miezylam o noramlnej godz.bo zegarek mi sie nie przestawil
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    nie d.c tylko moja faza lutealna.-sory:shamed:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    no to jest nadzieja :) generalnie szczyt progesteronu przypada na 7-8 dfl; jak jego poziom wzrasta później, to może... może.... :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    dzieki giga za madre slowa ale wole sie nie ludzic bo to juz 2 latka z probami.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    wiem margo... nam już też dwa lata niedługo stukną... a brałaś dodatkowy progesteron, że akurat tu piszesz o swoich wątpliwościach? czy to tak tylko przez przypadek tutaj?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    to moj pierwszy cykl z duphastonem,rowniez biore bromergon na zbicie prolaktyny.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    a jak długo masz brać? do testu, czy tylko określona ilość dni?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    mam brac od16 d.c przez 10 dni. mam nadzieje ze cos pomoze bo ta moja faza lutealna byla wczesniej kiepska a teraz zauwazylam ze tempka idzie w gore.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    ale w tym 16dc jest już po skoku?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    margo, bo to ważne,żeby dupka brać po owu:)
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    giga mam taka sytuacje ze obecnie jestem za granica z mezulkiem i synkiem wiec odpada monitoring ,dlatego sie obserwuje wiec spadek tempki byl w 12d.c-36.3 ,13d.c-36,6 ,14d.c-36.5, 15d.c-36.6 ,16d.c-36.7, wiec uwazam ze owulka byla 12d.c.,aty co o tym sadzisz???
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 28th 2007
     permalink
    dodam ze moj wykres znajdziesz na 6str. ''z duphastonem i bromergonem'' margo2713:wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    jejku, nie mogę teraz szukać wykresu, ale owu mogła być faktycznie 12dc... czyli wszystko powinno być dobrze :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    dzieki giga.:smile:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Zuza, ja brałam duphaston do 30tc.
    Najpierw brałam do 17tc i odstawiłam. Później miałam skurcze i w 21tc w szpitalu znowu mi kazali go bra. Powiedzieli, że można go bra (albo luteinę) do 35tc.
    --
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    witam.... mam pierwszy cykl z duphastonem (powód brania leku: podejrzenie endometriozy, plamienia przed okresem, chęć zajścia w ciążę). Swój aktualny cykl udostepnilam wszystkim użytkownikom. Naczytalam sie tu na forum, ze duphaston podnosi temperature. Co myslicie o moim wykresie? Czy moge za dzień owulacji przyjąc 16dc? Mam wątpliwości, czy to była owulacja, czy tempka zmienila sie na skutek brania duphastonu :(. Duphaston bralam zgodnie z zaleceniem lekarza od 17-23 dc. I temka póki co nie spada, myślicie ,że może sie utrzymywać jeszcze kilka dni po duphastonie taka wysoka? Czy mogę mieć nadzieję :shamed:. Objawy tez mam rózne i mogą wskazywac zarówno na zafasolkowanie jak i skutki brania duphastonu.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Dzień owulacji na wykresie można zaznaczyć, tylko jeśli miałaś monitoring.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    nie monitoringu nie miałam. Cytuję lekarza "mam 3 miesiące na zajście w ciąże". Duphaston ma mi pomóc z zagnieżdżeniu zarodka. Jesli sie nie uda .... to czeka mnie laparoskopia w celu potwierdzenia stopnia endometriozy. Na razie staram sie nie stresowac i wykorzystać te 3 cykle jak najlepiej.... Reszte czas pokaże. Moge mieć tylko nadzieję i pozytywnie myśleć , ze sie uda. .... Póki co wizualizuję sobie, że mam małego szkraba ;).
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    pokrzywo, pewnie już doczytałaś u mnie w opisie, że ja już wiem, że mam endometriozę :( podobno ciąża to najlepsze lekarstwo, więc wizualizuj dalej hihi
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 29th 2007 zmieniony
     permalink
    pokrzywo, duphaston, nie podnosi temperatury, na ulotce pisze, luteina podnosi:))..mi dwa cykle podnosił tempkę ale potem już przestał:))(więc tak do końca nie wiem, czy to on)..ale na mnie skolei wogóle luteina nie działała:((..krótko brałaś ten duphaston tylko 6 dni, zazwyczaj każą brać min 10 dni, no a te wyższe tempki to może być poprotu dalej faza lutealna:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    no i oczywiście trzymam kciuki,za szybkie zafasolkowanie:bigsmile::thumbup:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    U mnie duphaston tez nie wplynal na zmiane temp w fl :wink: :peace:
    --
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    to moj pierwszy cykl z duphastonem i od razu zauwazylam znaczny wzrost w drugiej fazie lutealnej ,moje tempki w tym czasie nie przekraczaly zazwyczaj 36.8 ,a teraz podskoczyly az do 37.1 wiec to nie wina duphastonu???bo ja juz sie oczywiscie nakrecam a pozniej moze byc wielkie rozczarowanie:sad:
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    dziewczyny mam pytanie jutro bedzie 13dfl. moge zrobic test.??? wyjdzie juz +\- ????????:neutral:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Margo ja pisze tylko na podtawie swoich obserwacji i tego co mi ginka powiedziala. Ja temp w fl mialam zawsze 37 - 37,3...
    Jesli to mialby byc 13d fl to mysle, ze mozna zrobic tescik. :wink: (ja robilam tescik tez w 13d fl:wink:) :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Margo, to chyba nie jest niestety Twój 13. dfl - źle zinterpretowałaś wykres. Szkoda testu, wytrzymaj jeszcze troszkę. Jak wyjdzie - to będziesz płakać, a możliwe, że i tak jesteś w ciąży.
    --
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Fiufiu jak mozesz to zerknij na moj wykres ostatnio byl na str.6 ''z bromergonem i duphastonem'' taki tytul , a pozniej jak mozesz to sie wypowiedz -dzieki
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    margo już napisałam ci jak poprawnie ziterpretować Twój wykres
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    troche nie rozumiem - kiedy mi napisalas ???:sad:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    wczoraj a dziś Fiufiu dopisała że trzeba poprawić tak jak radziłam
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    lily sory ale ja nadal nie rozumiem o czym ty piszesz -kiedy zinterpretowalas moj wykres????? zaczne od 8d.c-36.6
    9d.c- 36.5
    10d.c-36.5
    11d.c-36.5
    12d.c-36.3(mozliwa owulka bez monitoringu)
    13d.c-36.6
    14d.c-36.5
    15d.c-36.6
    16d.c-36.7
    17d.c-36.8
    18d.c-36.8
    19d.c-36.8
    20d.c-37
    21d.c-36.9
    22d.c-37.1
    23d.c-37
    24d.c-37
    DODAM ZE OZNACZYLAM FAZE LUTEALNA OD 13D.C,prosze niech sie ktos wypowie jak moze dokladnie
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    margo - prowadzisz wykres na 28 prawda? to pod wykresem ci napisalam co i jak
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    ok teraz rozumiem i jest mi glupio :shamed: nie zerkalam na wypowiedzi sooooory
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    to zerkaj zerkaj bo mogą być pomocne :wink:
    • CommentAuthorzdolna
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Dziewczyny potrzebuje Waszej porady,
    w celu wyregulowania miesiaczki oraz przede wszystkim w celu ulatwienia zajscia w ciaze przepisano mi duphaston. biore go 3 miesiac.28 dni jak w zegarku. zadnych boli, mdlosci, rewelka. az do obecnego cyklu. mniej wiecej w 13-14 dniu jakby odebrano mi moc. masakryczne mdlosci, zawroty glowy, totalny brak sil, nerw na wszystko. i tak przez dokladnie tydzien. dzisiaj jest 34 dzien cyklu i echoooo. miesiaczki brak. czuje sie rewelacyjnie. poza tym,ze zrobila dzis test - JEDNA KRECHA i dol :-(
    mimo,ze jutro ide do lekarza wyjasnic sytuacje to pisze do Was (dzis przez prrzypadek odnalazlam to forum), pocieszcie mnie babeczki
    pozdrawiam wszystkie duphastonki
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Zaraz zaraz, bierzesz go przez cały cykl? To chyba niemożliwe? Prowadzisz obserwacje?
    --
    • CommentAuthorzdolna
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    nie, nie, nie!!! biore go 2 razy dziennie od 15 dnia cyklu przez 10 dni.
    • CommentAuthormargo2713
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    mam nadzieje zdolna ze fasolke masz w brzuszku zycze ci tego ,a temperature miezysz ?????:thumbup:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    hmmmm... no jak przedtem było jak w zegarku, a teraz się pokręciło.... to albo groszek rośnie, albo owu sie z jakiegoś powodu przesunęła; ale jak idziesz do gina, to się dowiemy co i jak :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.