Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 2nd 2007
     permalink
    to idę popatrzeć :)

    Jemma - tak, bierze się tak samo :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorFla
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    Czesc dziewczyny. Mam do was pytanie, cykle moje sa 32 dniowe. Kiedy i jak i w jakich ilosciach brac duphaston na prawidlowe zagniezdzenie zarodka??? Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    zależy od kiedy zaczyna się u ciebie faza lutealna; zazwyczaj zaczyna się od 3 dnia wyższych tempek
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeDec 3rd 2007
     permalink
    ja po luteinie (chyba po tym) mam zdecydowanie większe libido :)))
    --
    •  
      CommentAuthorFla
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    giga25

    Tzn ze powinnam go brac od 3 dnia wyzszej temeratury ??? a jak go dawkowac ???
    --
    • CommentAuthoremaiko
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    flawia to lekarz ma zdecydować kiedy brać. Mi przepisał od 10dc do 26dc.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    Flawia, duphaston to nie cukierki miętowe, dlaczego chcesz go sobie sama dawkować? Może choć wytrzymaj ten jeden cykl samoobserwacji, tak ładnie zaczęłaś!
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 4th 2007
     permalink
    też jestem zdania, że nie ma co się tym bawić; a miałaś w ogóle badany progesteron w fl? bo jak jest ok i fl odpowiednio długa, to po co się tym szprycować?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorsyrenka
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    No właśnie, ja miałam badania hormonalne tylko raz i to było w 9dc. Nie wiem nawet co tam wyszło, bo zdałam się całkowicie na lekarza, a ta przepisała mi luteinę. Brałam ją przez sześć cykli i przez ten czas cykle mi się skróciły. Teraz sobie przypominam, że w czasie kiedy ją brałam występowały u mnie plamienia (taki brunatny śluz) na kilka dni przed okresem. Przed luteinową kuracją tego nie było a po zaprzestaniu plamienia są tylko dzień przed i po. Teraz biorę duphaston i dziś mam znów brunatny śluz i żadnych objawów miesiączkowych. Chyba muszę zmienić lekarza...
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 8th 2007
     permalink
    Dziwne, że na podstawie wyników z 9 dc przepisuje się syntetyczny progesteron... Cykl się skrócił zapewne dlatego, że brałaś leki od 16 do 25 dc. Progesteron badamy 7 dni po owulacji.
    • CommentAuthorsyrenka
    • CommentTimeDec 9th 2007
     permalink
    Tak myślę właśnie, że skończę opakowanie Duphastonu w następnym cyklu i jeżeli w ciążę nadal nie zajdę, to wezmę moje wykresy pod pachę i pójdę do niej, każę sobie zrobić więcej badań i monitorowanie cyklu, ot co!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 10th 2007
     permalink
    masz rację syrenko; niech sie babka weźmie do roboty, al nie szprycuje cię bez potrzeby
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorsiwa47
    • CommentTimeDec 17th 2007
     permalink
    Mi lekarz przepisał duphaston, bo mam bardzo nie regularne miesiączki. Biorę go od 16 do 25 dnia cyklu 2 razy dziennie. W sobotę zapomniałam wziąć leku. Wczoraj wzięłam, a dzisiaj dostałam miesiączki. Jestem dopiero w 20 dniu cyklu nie wiem co mam robić –czy brać lek czy go odstawić. Prosze o radę.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    myślę, że nie ma co już tego przeciągać... chyba, że to nie @ a tylko plamienie
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Witam. Czytam o Was i jakbym czytała o sobie. W styczniu minie mi rocznica starania się o fasolkę. Zaczęłam z podwyższoną prolaktyną, biorę bromergon i dwa cykle temu dostałam duphaston od 16-25dc. I nic. Oprócz 10 kg nie przybyło mi nic, no oprócz zszarpanych nerwów. Od kolejnego cyklu zaczynam CLO (5-9dc), ale nie wierzę już w nic:cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    iwin... nie może być aż tak źle... ja wiem, że rok, to już i tak długo, ale tu są i dziewczyny starające się 2,3 czy nawet 10 lat (jak i nie więcej) i jakoś każda po kolejnej @ sie podnosi i żyje nadzieją, że kiedyś sie wreszcie uda... wiem jak ci ciężko; nam właśnie stuknęły dwa lata starań i to będzie już 3 gwiazdka z pustym brzuszkiem :-( ale przynajmniej po owulacji się łudzę i patrzę w miarę pozytywnie na sprawy... nie powiem ci, że będzie dobrze, bo sama juz dostaje konwulsji jak to słyszę, ale jeśli ty się poddasz, to kto zawalczy o maluszka?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Dziękuję giga za słowa otuchy, ja czasami tłumaczę sobie, że gorzej już być nie może i już tylko lepiej, ale bywają takie dni jak dzisiaj kiedy ucieka ze mnie cała nadzieja, prześpię to i będzie dobrze. Bo dla mnie to jest nielogiczne, że mam owulację, mąż zdrowy i nic, może to moje tyłozgięcie macicy tu miesza, ale przecież nie przeszkadzało przy pierwszym dziecku (3 miesiące starań). Ja już nic nie rozumiem.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    masz już jedno dzieciątko, więc je utul i odrazu będzie ci lepiej :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeDec 21st 2007
     permalink
    mam prośbę ...spójrzcie kobitki na mój wykresik. Trzeci miesiąc brałam duphaston. W celu zafasolkowania i wyeliminowania plamien przedmiesiaczkowych. 2 miesiące były ok, żadnych plamien....a w tym miesiącu pojawiły się plamienia .. co o nich myślicie.
    • CommentAuthorjutka12
    • CommentTimeDec 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny. Nie wiem czy to forum jest tez dla dziewczyn nie starajacych sie o dziecku, ale napisze, bo chodzi o duphasto 10. We wrzesniu lekarz wykryl u mnie pecherzyki na jajnikach wskazujace na policystyczne jajniki. Nie zajelam sie tym do listopada. 22 listopada poszlam do lekarki, przedstawilam sprawe(od polowy lipca nie mialam okresu, wczesniej mialam w maju itd. generalnie bardzo nieregularne okresy). dala mi luteine do brania 3 razy dziennie podejzykowo przez 5 dni, ale juz po pierwszym dniu stosowania dostalam okres, wiec luteine odstawilam. Mialam sie po okresie zglosic na usg i mialysmy dalej kombinowac kuracje. mialam duzo glowie, w tym polpasiec ;P, wiec sie nie pojawilam u niej na razie. Ale w miedzy czasie uprawialam seks raz z prezerwatywa, raz stosunek przerywany..no i sie przestraszylam bo zaczely mnie bolec piersi. W piatek (21.12) bylam u lekarki i dala mi duphaston na wywolanie okresu. 2 razy dziennie przez 10 dni.nO i biore juz 4 dni i w ogole nie czuje jakby sie cos zblizalo. dlatego pytam. CZY DUPHASTON DZIALA? stres mnie dobija. Moze lepiej wrocic do luteiny? w czwartek chyba znowu pojde do lekarza, ale prosze Was bardzo o jakies wiesci. Czy zawsze trzeba czekac do konca brania tabletek na okres? czy pojawia sie zaraz od razu, czy raczej jeszcze trzeba poczekac?
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 25th 2007
     permalink
    duphaston i luteina maja takie samo działanie, wiec nie ma sensu wracać do luteiny; skoro bierzesz dopiero 4 dzień, to trudno, żeby coś sie działo, choć niektóre babeczki mają wtedy objawy typowo ciążowe, mimo że w ciąży nie są; @ pojawi się dopiero po minimum 10 dniach, a max chyba po 7 dniach od odstawienia leku; a jeśli nie chcesz być osądzana, to lepiej skasuj fragment, który jest hmmmm.... trochę oryginalny, że go tak ujmę, bo to i tak niczego w sprawie nie sumienia, a baaaaardzo wpływa na opinie o tobie
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthormaira
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    witam was wszystkie :) przeczytalam prawie caly temat i mam juz metlik w glowie... staramy sie z mezem i dzidzie prawie rok... najpierw bylo podejrzenie o PCO ale po badaniach wyszlo ze to niewydolnosc cialka zoltego (LH/FSH w 3dc. =0.3) i dostalam duphaston. mam go brac 16-25 dc... w sylwestra zaczyman go brac 3 raz i nie wiem co mam myslec na ten temat... brac go nadal 16-25 dc. czy przedluzyc i brac do okresu ?? poradzcie cos...
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    Ja też po przeczytaniu całego tematu zgłupiałam. Miałam brać duphaston od 16-25 dc na zagnieżdzenie i tak brałam 2 cykle. Ale ostatnio poszłam do mojej gin i zapytałam jak to jest, czy od 16-25dc czy do @ i ona kazała mi brać od 16 dc (po podwyższeniu temp, jeśli do 16dc się nie podniesie to czekać bo można zahamować owulację)do @.
    Ale wiecie co. Miałam robić teścik w Sylwestra i chyba nie wytrzymam. Lecę do apteki. Strasznie mnie boli prawa strona brzucha na dole, a że mam problemy z jelitami to już nie wiem czy to jajnik mnie boli czy nie. Chyba coraz mniej już wiemhttp://gify.roziu.pl/images/rsgallery/original/gniew_20.GIF
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    iwin, jak cię to uspokoi to idź :) alej jak teścior będzie jeszcze negatywny, to nie bucz, bo ostrzegałyśmy :))))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthoragusiak83
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    hejka..dziewczynki...chcialam sie Was poradzic...moj gin przepisal mi Duphaston w celu ulatwienia zajscia w ciaze (staramy sie z mezem od ponad roku:() i zeby podniesc poziom progesteronu, ktory podobno jest b.niski...mam go niby zaczac przyjmowac miedzy 16 a 25 dc...powiedzcie mi..jaka jest szansa na zajscie po przyjmowaniu tego leku...juz nie mam sily do tego wszystkiego...naprawde..:( chce mi sie wyc...:cry: tak bardzo czekamy na naszego maluszka...i co najciekawsze zaczynam wyszukiwac sobie chyba jakies nowe wady u siebie...matko kochana...to jakis obled..:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Masz go brać po owulacji? Wiesz, kiedy ona jest?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    agusiak - a badalas poziom progesteronu czy bierzesz w ciemno?
  1.  permalink
    CZESC!!!
    MAM pytanie czy duphaston podnosi prolaktyne???moze ktos wie prosze o pomoc .
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    pierwszy raz o tym słyszę...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorelago1
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    część Dziewczyny;) ja jak zwykle z pytaniem kiedy po odstawieniu duphastonu powinna pojawić się @? bo odstwiałam 2 dni temu i nic? Gin powiedziała,że dał mi go na wywowałnie a tu cisza....
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja zawsze dostawałam do 5 dni.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorizaura7
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Hej mam pytanko, może któras z Was wie. Otóż biore od niedawna Duphaston, ale pochorowałam sie i został mi przepisany antybiotyk Unidox, czy bedzie jakos wpływał na Duphaston? Czy mozna bez przeszkód zażywac oba te leki? Z góry dziekuje za odp!
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Chyba możesz zażywać oba leki, ja też brałam antybiotyk w trakcie kuracji hormonalnej. Ale na przyszłość pytaj lekarza, który przepisuje Ci jakiekolwiek leki, czy nie będzie wchodził w interakcję z lekami, które przyjmujesz. Pozdrawiam.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorizaura7
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Wiem, wiem dzieki, wyszłam z gabinetu i sobie przypomniałam o tym Duphastonie nieszczesnym, ale serdeczne dzieki za odp. Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeJan 15th 2008
     permalink
    Jeśli o mnie chodzi to Duphaston nie wpływa mi na wzrost temperatury. Zaczynam go brać po dwóch dniach od skoku
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Dorota, bo Duphaston nie wpływa na wzrost temperatury. Zawiera syntetyczny progesteron. W przeciwieństwie do Luteiny.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Tak wiem Milenko, ale jak czytałam co naskrobałyście były opinie, ze komuś podniósł temp :wink:
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Dorotko, podobno nie powinien. Poza tym, ja brałam Duphaston tak, jak przykazał lekarz - 16-25dc niezależnie od owulacji. Dziewczyny uprzedzały, że może blokować owulację. Ja zaszłam w ciążę mimo, że owulację miałam w 17dc...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeJan 18th 2008
     permalink
    hej Dziewczyny:) czy jak brałyście duphaston to @ wam sie skróciła? bo ja zawsze miałam do 5 dni a teraz raptem 2 i i to słabo a dziś to jest trzeci i ledwo ledwo.... pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 18th 2008
     permalink
    Tak, mnie po Dupku @ się skraca i jest słabsza
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeJan 19th 2008
     permalink
    Zachęcam do lektury "ABC Duphastonu".
  2.  permalink
    Hej dziewczyny ja brałam duphaston przez trzy miesiące i teraz mam okres i nie wiem co teraz chyba do gina z nowu na badania :(.

    Czy wam pomógł duphaston? i dlaczego go brałyście?
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Mam zalecony douphaston na wywołanie, a potem od 16 dc. Ale przeczytałam ABC i widzę, że takie branie na oślep jest zupełnie bez sensu bo maskuje tylko problem. Mam tylko jedną wątpliwość - jeśli moje cykle potrafią trwać kilkadziesiąt dni, to owulacja może nastąpić np. w 50 dniu a czekanie tak długo bez wspomagania innymi lekami jest bez sensu. Mam rację?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    WILMA, Duphaston właśnie spowoduje unormowanie cyklu - będzie trwał około 30 dni. Miałam ten problem. Brałam Duphaston między 16 a 25dc. I nie zaburzył mi owulacji - zaszłam w ciążę.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Milena, ale ja póki co nie wiem w którym dniu mam (i czy w ogóle) owulację. Dlatego jesli nie będzie jej do 16 dc to z tego co zrozumiałam bez sensu jest branie tego leku wczesniej
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    A póki co, to mam wrażenie że zaraz urodzę... własne jajniki :confused:
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    WILMA, ja też nie wiedziałam, kiedy mam owulację - najpierw nie miałam jej w ogóle, później moje wykresy wyglądały jak góry i doliny...Brałam, jak lekarz przykazał, 16-25dc. Pięknie mi się wszystko unormowało...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Oby tak dalej. Teraz już wiesz co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Mój wykres własnie wygląda jak góry i doliny. Temperatura skacze jak chce.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorsheena
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Czesc dziewczyny. Mam pytanie. We wtorek bylam u ginekologa i przepisal mi Duphaston. Staram sie o dziecko, nie mam tez regularnych okresow. W srode rano zarzyłam pierwsza tabletke, (2 tabletki dziennie przez 10 dni) i nastepne opakowanie w 18 dniu cyklu do 27 chyba. Kiedy wypadnie mi ten 18 dzien cyklu? Mam licZyc 18 dni po tym jak skonczylam brac ostatnia tabletke z opakowania? Bardzo prosze o pomoc . Mozecie mi na maila odp jezeli chcecie. PoZdrawiam, sheena84@o2.pl :sad:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.