Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    PIerwszy dzień cyklu to dzień w którym dostajesz okres. Po 18 dniach bierzesz tabletkę.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorcelica
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Witam was ;-) Jestem tu nowa i podobnie jak wiele z was szukam nadziei na tym forum.Rok temu zaszłam w ciążę, od razu !! Niestety płód w 9 tc obumarł. Powiedziano mi ze to już jak choroba cywilizacyjna, tak często ma to miejsce.Od sierpnia przyjmuję Duphaston od 16 - 25 dc, niestety do dziś w ciąże nie udało mi się zajść ???? już tracę siły .. mówią że to może być bariera psychiczna.Czy któraś z was tak miała??
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    celica - większość z nas niestety tak ma :-/
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorcelica
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Ale na Duphastonie normalnie można zajść w ciążę?? :neutral:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    celica - duphaston poprostu podnosi poziom progesteronu, nie jest sposobem na zajście w ciążę, jak zajdziesz to pomoże ją utrzymać
    • CommentAuthorkalafior
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    witajcie.mam bardzo wazne pytanie.chodzi o to ze dostalam dwa dni temu duphaston na uregulowanie okresu gdyz mam go co 5,6 miesiecy miej wiecej. no i po wzieciu drugiej tabletki dostalam okres i nie wiem co teraz zrobic czy brac je dalej czy przestac??czy to normalne ze juz po 2 tabletkach dostalam okres??wie moze ktos cos na ten temat??bede wdzieczna za pomoc pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Przestać. Jak długo nie miałaś taka reakcja jest możliwa
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthorkalafior
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    ostatnio mialam dwa miesiace tem dlatego sie zdziwilam ze tak wczesnie dostalam bo dla mnie dwa miesiace to malo, no i dostalam teraz po dwoch tabletkach
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    Widocznie niewiele hormonu Ci było trzeba.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthorkalafior
    • CommentTimeFeb 7th 2008
     permalink
    mozliwe.mam nadzieje ze tak pownno byc bo nie moge sie dodzwonic do swojego lekarza i nie wiem na 100%
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 8th 2008
     permalink
    Lepiej byłoby skonultować to z lekarzem...nagłe odstawienie hormonu też może rozregulować cykl... Powiedz nam, co Ci powiedział - to będzie jakis drogowskaz dla nas wszystkich, jak zachowywać sie w takich przypadkach...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    A ja póki biorę dupka @ nie dostanę. Muszę odłożyć i wtedy do 2 dni przychodzi.
    •  
      CommentAuthorskyaura
    • CommentTimeFeb 10th 2008
     permalink
    Witam!
    Mam pytanie dotyczące Duphastonu i jego dzialania...
    Najpierw jednak naświetle wam moja sytuacje dla jasności: gin przepisal mi duphaston z powodu braku okresu. W dzień wizyty był mój 60 dzień bez krwawienia, dziś jest 70 i 10ty dzień brania duphastonu... poprzedniego miesiąca tez mialam opoznienie, ale nie az tak dlugie (o ile sie nie myle ok 45 dni)... Skutkiem tego mogło być odstawienie tabletek, ktore bralam przez ostatnie 2 lata... Problem w tym, ze ja zawsze mialam tendencje do dlugich przerw , podobnie jak Kalafior...
    Duphaston mialam brać przez 7 dni, ale postanowiłam wyłykać całe opakowanie (2xdz 1 tabl)..
    Następnym krokiem ma być test. A pozniej gin.
    Zanim go jednak zrobie mam pytanie o dzialanie tego leku. Czy jak to miała Kalafior okres powinien sie pojawić w trakcie ich brania, czy po odstawieniu?? Powinnam poczekac z tymi testami, czy po odstawieniu od razu robic??
    Była bym wdzięczna za szybką odpowiedz:)
    Pozdrawiam wszystkich!!
    • CommentAuthorAstrum
    • CommentTimeFeb 10th 2008
     permalink
    Hej wszystkim:)
    Pierwszy raz brałam duphaston, na uregulowanie. Od 16 dc do 25dc. Ostatnią tabletkę zażyłam 2 lutego, 8 lutego dostałam @ i drugi dzień zwijam się z bólu. Nigdy nie miałam tak koszmarnie bolesnego okresu, 7 tabletek apapu mi nie pomaga. Miałyście może takie objawy?
    • CommentAuthorkalafior
    • CommentTimeFeb 10th 2008
     permalink
    ja stwierdzam ze to co dostalam w trakcie brania duphastonu czyli po drugiej tabletce to nie okres to jakby sluszczajacy sie naskorek ktory kolor bardzo ciemnego brazu to npewno nie wyglada jak okres, w sumie to nie wiem co to jest, oprocz tego biore gynalgin a wiec nie wiem co jest skutkiem takiego czegos??biore nadal oba leki zobaczymy co bedzie po skonczeniu (koncze 14 lutego)
    •  
      CommentAuthorlidiamikb
    • CommentTimeFeb 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Proszę o pomoc: Staram się z mężem o dziecko. Mam regularne cykle 27 dniowe, owulacja zawsze 14 dnia cyklu jak w zegarku, temperatura pięknie rośnie aż do ostatniego dnia cyklu, kiedy nagle leci na łeb na szyję i następnego ranka nadchodzi @. Dodam, że mam bardzo dobry śluz, biorę wiesiołek(w 1 połowie cyklu), folik juz pol roku, witaminy E, Bcomplex, a mój mąż nie ma żadnych problemów związanych z prokreacją. W dodatku staramy się oszczędzać serduha na okres owulki
    Czy w takim przypadku jak mój może pomóc duphaston? Wiem, że to pytanie do lekarza, ale chętnie wysłucham rad innych użytkowniczek.:bigsmile::cool:
    • CommentAuthorscargirl22
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    ASTRUM ja tez mam straszne bole brzucha nie tylko w czasie okresu ale na dlugo przed,teraz skonczylam brac duphaston i skrecam sie z bolu a co dopiero bedzie,jak go dostane:sad:
    •  
      CommentAuthorsheena
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    Astrum, ja tez pierwszy raz biore duphaston, no i strasznie mnie brzuch bolal przez pierwsze 2 dni trwania. teraz jest troche lepiej, ale mam maly problem z opuchnietymi kostkami i nie wiem czy to od tych tabletek czy od czego :(
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    sheena, a z nerkami wszystko ok? To jest taki dosyć charakterystyczny objaw.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    lidiamikb wydaje mi się, że nie potrzebujesz duphastonu. Masz fazę lutealną 13 dni, nie masz plamień przed @. Jeśli chcesz sieę upewnić, to najlepiej zrób badanie poziomu progesteronu w 21dc. Wtedy zobaczysz, czy masz wystarczający poziom.
    --
    •  
      CommentAuthorsheena
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    wilma, z nerkami wszystko ok. nic mnie nie bola, tylko te kostki mam spuchniete od 2 dni. myslisz ze to od tych tabletek? to cos powaznego i przestac brac (isc do lekarza) czy to raczej normalny objaw? bardzo dziekuje za informacje. pozdrawiam, sheena.
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    Przeczytaj ulotkę. Wydaje mi się że od tych tabletek nie powinno nic takiego być. W razie czego lepiej skonsultuj się z lekarzem
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    ...lub farmaceuta... :wink:
    • CommentAuthorAstrum
    • CommentTimeFeb 17th 2008
     permalink
    Byłam u pani ginekolog i powiedziała, że być może pierwszy raz w życiu miałam owulację:)
    Dobre i to:)
    •  
      CommentAuthorcelica
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    Pomóżcie mi bo mam mętlik. Biorę ten DUPHASTON od 16 do 25 dc mam cykle 31-32 dniowe.Kiedy ja mam owulację ja już nie wiem jak ją obliczyć-wstyd się przyznać.Pomóżcie bo 7 miesiąc nie mogę w ciążę zajść ;-((:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    Owulacji nie da się obliczyć. Ona występuje w dobrze wyznaczonym okresie płodności. Do rozpoznawania płodności z dużą dokładnością w domu służą różne metody objawowo-termiczne.

    Czytałaś już ebooka?
    --
    •  
      CommentAuthorcelica
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    nie czytałam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ?
    Od tego trzeba zaczac. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorcelica
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    A gdzie znajdę tego ebooka?? sorry jestem nowa na tym portalu
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2008
     permalink
    ZObacz po lewej stronie od wykresu.
    --
    • CommentAuthorAstrum
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Tak, mam PCO
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Proszę o pomoc. Staramy się o dzidzię z mężem od pół roku. Biorę regularnie Folik. Generalnie nie fiksujemy ale martwiły mnie plamienia przed @ W każdym cyklu tak samo. Zanim dostałam @ miała zawsze brunatne plamienia (trwały około 7-10 dni). Poszłam do gin i dostałam Duphaston. Brałam od 16 do 25 dnia cyklu. Czułam się super. Żadnych skutków ubocznych. Myślałam że zaczynam dostawac @ .... jakieś dziwne plamienia brunatne. Trwały kilka dni i... nic. Wczoraj w końcu (bo @ spóźnia się już 10 dni) zrobiłam wieczorem test. Wyszedł pozytywny. Piersi mam nabrzmiałe i bolą. @ nie ma, nawet plamienia zniknęły. Poradźcie czy to ciąża czy to działanie Duphastonu może powodowac że test jest zafałszowany.
    Dodatkowo mam okropną grypę i boję się brac jakiekolwiek leki - bo jesli jestem w ciąży to nie powinnam chyba tak?

    Jesli moge prosic o szybką pomoc to będe bardzo wdzięczna. Jestem tu nowa i nie wiem co i jak.

    Pozdrawiam - jeminna:smile:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Jeminna, ja jestem zielona w temacie dupka, ale polecam uzytkowniczke o nazwie Giga25. Ona powinna wiedziec czy ten lek zafalszowuje wynik testu. Wg mnie (ale ostrzegam, ze slabo sie znam) nie bo chyba nie wplywa na poziom hormonu wykrywanego w moczu przez testy ciazowe. A dlaczego nie udasz sie do gina, albo chociaz do niego nie zadzwonisz?
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Jestem okropnie chora. Mam podłą grypę i nie ruszam się spod kołdry. Nie wiem czym się leczyc. Byłam wczoraj u lekarza rodzinnego i mam zwolnienie do środy. Nie wiedziałam wtedy jeszcze że jestem w ciąży. Całe szczęście nie wzięłam żadnych leków. Ale czym mam się leczyc?
    Do ginekologa pójdę chyba w poniedziałek. Albo powtórzę test żeby się upewnic.
    Aha, jeszcze pytanie a'propo Duphastonu. Przy poprzedniej wizycie gin zapisała mi pustą receptę żebym ją zrealizowała później na Duphaston. I teraz nie wiem czy biec do apteki i brac od razu dalej? Nie wiem co robic...A jeśli brac to w jakich dawkach i czy na pewno potrzebuję?
    Czy to możliwe (byłam u gin 3 tyg temu) żebym od razu zaszła w ciążę dzięki Duphastonowi?
    Baaaaaaaaaaaardzo by mnie (nas) to ucieszyło ale.... Sama nie wiem. Najbardziej martwi mnie ta grypa bo nie wiem czym się leczyc. :cry:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Konwalijko - dzięki za reklamę hihihihi
    już żeśmy sobie z jeminną pogadały :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Odeslalam do fachowca :wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    no czasem mam wrażenie, że jestem już specjalistką i mogłabym być ekspertem w tej dziedzinie :))) ale czasem wiem też za dużo :-/

    w każdym razie moje rozpoznanie na odległość to:
    - duphek nie ma wpływu na wynik testu
    - jeżeli nie ma plamień, a lek został odstawiony po dziesięciu dniach, to nie bierzemy już go
    - następny test o dowolnej porze, bo i tak już wyjdzie
    - w razie gorączki - brać wyłącznie paracetamol
    - pacjentka jest zdecydowanie w ciąży :)
    - duphek w tym mógł pomóc, szczególnie jeśli pacjentka miała zbyt niski poziom progesteronu własnego

    a pisze to dla kolejnych ewentualnych pytających :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Jeminna, ale Ty sie tu zamelduj z wiadomosciami jak bedzie juz cos wiadomo na pewno. Bo wiesz, jak sie gratulki naleza to szkoda zeby sie zmarnowaly... :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    No ależ oczywiście, że zamelduję od razu jak tylko wszystko będzie wiadomo na 100%. Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że jestem w ciąży. Piersi mam jak balony - i zakaz dotykania bo pogryzę :bigsmile: @ jak nie było tak nie ma - i całe szczęście. Ale poza tym to absolutnie żadnych innych objawów ciążowych. W głowie mi zaświtało żeby zrobic test tylko dlatego że mam grypę, @ się spóźnia więc nie chciałam ryzykowac z lekami. Inaczej nie wpadłabym na to. Bo po czytaniu wielu postów forumowiczek myślałm że przed nami jeszcze dłuuuuuuuga droga. A tu ni stąd ni z owąd..... :shocked:
    Ale oboje się cieszymy jak nie wiem co! Mój facet mówi do mnie w liczbie mnogiej, chociaz zapiera się, że na razie nie będzie sie przyzwyczajał, bo to za wcześnie, nie chce się niemiło rozczarowac. Ale ja przecież widzę ten błysk w oku :wink:
    Ok dziewczyny, jak tylko będzie wiadomo to od razu sie melduję! Jutro spróbuję się zarejstrowac jak najszybciej do gin. A póki co rano robię drugi teścik.
    Buziaki - trzymajcie kciuki
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Jeminna :) ja mam tak samo jak Ty - dosłownie - tylko ja nie brałam teraz Duphastonu tylko Lutheinę 19-25 d.c. (podobno działanie to samo). Również mam plamienia przed miesiaczkami. Mam 34 d.c. plamienia i test ciązowy zrobiony wczoraj - pozytywny tzn. blada różowa druga kreska. Z tym że ja zwątpiłam juz w testy ciązowe - i istnienie drugiej kreski na teście i się raczej nie nakręcam :( Modlę się żebym się myliła :)
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Cześc wishing, ale ja miałam plamienia 7 dni temu. Teraz już nic. Czyściutko. Test wyszedł od razu jak wpuściłam kropelki moczu - od razu 2 wielkie czerwone krechy. Bez pomyłek. Ale odczekam 3 dni, czyli jutro rano zrobię drugi raz i zobaczymy. Jak wyjdzie to idę do gin.
    Trzymam za ciebie kciuki żebyś sie myliła! Trzymam bardzo mocno kciuki za ciebie... i za siebie :cheer:
    Dotychczas miała cykl 27-dniowy. Teraz jest 36 dzień cyklu i nic. No i ten test... więc nie pozostaje mi nic innego jak trzymac kciuki.
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    :) Czas się strasznie dłuży. U mnie sytuacja mniej klarowna, słaba druga krecha i plamienia.. wprawdzie też jakby ustawały - wczoraj np. nie miałam wcale :shocked: Dzisiaj też praktycznie nic. Nie wiem, co z tymi testami :confused: słyszałam, że podobno mylą się tylko w jedną stronę - moga nie wskazać ciązy jeśli jest - a nie na odwrót. Nie wiem - moze jednak zakupię jeszcze jeden test ... chyba zwariuje... Mnie zawsze niepokoiły własnie te plamienia przed okresem. Ale teraz okres nie przychodzi a piersi mam obolałe, że chyba się wścieknę :devil:

    Ja równiez za Ciebie trzymam kciuki Jeminna :) Mam nadzieję, że Ci się udało :)
    •  
      CommentAuthorDeuteria
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    Zrobiłam test z moczu. Dał dziwny wynik (ledwo widoczna linia), zrobiłam test z krwi - ciąża. Strasznie się cieszyłam. Czekałam 2 lata... Następnego dnia zaczęłam krwawić. Poleciałam do ginekologa, przepisał mi Duphaston. Po 2 dniach poroniłam... Widocznie było za późno.
    Teraz od dwóch miesięcy biorę Duphaston na włąsną rękę (zostało mi z tej nietrafionej kuracji) od 14-25 dnia jak w ulotce żeby zwiększyć szanse na poczęcie. Nie wiem czy to ma sens. Nie mam siły żeby znów iść do lekarza. Każdy mówi coś innego. Nie sądziłam że zajście w ciążę będzie aż takim problemem.
    •  
      CommentAuthorDeuteria
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    I tak jeszcze a propos Duphastonu... Wcześniej miałam bardzo nieregularne cykle, trwały nawet do 60 dni. Jak zaczęłam łykać tabletki to pierwszy cykl miałam po 26 dniach a kolejny po 29 czyli coś te tablety zmieniają, mam nadzieję że na lepsze.
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    Cześc wszystkim,

    zrobiłam drugi test po 3 dniach (czyli dzis o 6 rano) i znów dwie wielgachne, czerwone krechy. I to niemal w pierwszych 5 sekundach od wpuszczenia kropelek moczu. :rolling:No cieszę się jak wariat. Od rana próbuje zarejestrowac się do mojej Pani gin. Na razie bezskutecznie. Nikt nie odbiera. Ale cały dzień będę dzwonic. Dam znac co i jak.

    Buziaki. Trzymajcie kciuki:tooth:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    No to chyba nie ma sie co czaic jak czajnik. Wielkie gratulacje, Jeminna!!!!!!! Bedziesz mamusia! :cheer::clap::jumping::swingin:
    I jeszcze :flowers:
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    Jeminna gratulacje!!!!!! Trzymam kciuki oczywiście nadal :cheer: Ja nie robie testu na razie - nie mam siły ;) co ma być to będzie :boogie: Super, że Ci się udało :clap: ślij fliidki dla nas :)
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    No i wykrakałam z tym moim samopoczuciem. Że tak super, fajowo. I zaczynam już zdychac :sad: Gorączka, grypa i ból głowy to nic :shamed: jest mi tak niedobrze że.... a szkoda gadac. A już miałam się pochwalic jak to ja dobrze znoszę pierwsze dni:cry: No nic to, trudno. Nikt nie mówił że będzie łatwo. Ale co tam - pewnie ktoś mi tu zaraz napisze że to nic w porównaniu z kolejnymi 8 miesiącami (bo wg moich wyliczeń i obserwcji to musi byc jakiś 3-4 tydzień). Lekarz gin dopiero na maj ma wolny termin, więc lecę prywatnie (i po co mi te chol... składki ZUS?) I tak za wszystko płace.

    Oczywiście przesyłam dla wszystkich spragnionych "nowgo życia" całą masę pozytywnych fluidów.....:crazy::jumping::threesome::crush:
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Jeminna ogromne gratulacje i dzięki za fluidki...pewnie każdej z nas się przydadzą:bigsmile::swingin::cheer::clap:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Dziewczyny pomocy!!!

    Wizytę u gin mam dopiero w przyszły piątek. To pierwsza wizyta. Wcześniej nie kazała przychodzic bo jeszcze podobno nic nie widac. Tylko że ja dziś znów zaczęłam plamic :sad: To takie brunatno - krwawe skrzepy (sory za szczegóły). Zadzwoniłam do gin. Kazała znów brac Duphaston. Całe szczęście miałam zaległą reeptę na 2 opakowania. Pognałam do apteki. wzięłam. I co mam tak siedziec i czekac? Zastanawiam się czy mam iśc do lekarza ogólnego po wolnienie? Nie bardzo mi się to widzi. Bo wiecie jak jest dziś z pracą. Z drugiej strony to dziecko jest teraz najważniejsze. Ale czy to znaczy że mam leże plackiem?

    Mam mętlik w głowie. Nie wiem co robic. Moja gin w rozmowie telefonicznej mówiła że na tym etapie ciąży to ona zbyt wiele nie może zrobic. Podobno luteina albo Duphaston i oszczędny tryb życia. Ale co to znaczy oszczędny tryb życia? Leżnie? Nie mam ciężkiej fizycznie pracy. Jestem urzędnikiem więc 8 godzin siedzę. Nie mam wielkich stresów.

    Nie wiem co robic....:cry:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.