Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    ja osobiście zostałabym parę dni w domu...w końcu weekend już prawie :)...
    bo w pracy bym sie tylko denerwowała niepotrzebnie, ze cos może być nie tak.
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Jeminna - ja byłam właśnie dzisiaj u lekarza :) jestem w ciązy (3 testy ciązowe z jasno różowymi kreskami się nie myliły hihihihi) - to nie prawda ze nic nie widać na usg - WIDAĆ - widziałam na włąsne oczy i mam zdjęcie i filmik zrobiony własną komórką :) Zarodek jest maleńki (ale to bardzo widoczna plamka na usg) i nie widac nawet serduszka. Umówiłam sie na wizytę za tydzień - serce powinno być już widoczne. Trudno, że każda wizyta jest płatna - jakoś to przeżyje. Ja miałam plamienia ciemno brązowe w terminie @, potem nic i teraz widze że mam takie kremowe, rózowe ,,, coś takiego :shocked: lekarz kazał mi brać duphaston 2 x 1. Twoja lekarka miała rację, że na tym etapie raczej niewiele można zrobić opróćz brania lutheiny lub duphastonu. Ja też jestem urzędasem i siedzę przed komputerem 8 godzin. Na razie nie biorę zwolnienia i postaram się nie denerwować :shocked: Oszędny tryb życia tzn. wypoczywać, chodzić spokojnie i nie "natrząsać się " - tak to ujął mój lekarz ;) A więc tylko spokój Jeminna :) Mamy bardzo podobną sytuację z tego, co widzę :)
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Dla wszystkich staraczek ślę serdeczne fluidki i trzymam kciuki :):crazy::swingin::crazy::rainbow::rainbow::rainbow:
  1.  permalink
    Jestem osiemnastoletnią dziewczyną razem z chłopakiem palujemy współzycie moj ginekolog polecił mi abym brała duphaston w 16 dniu cyklu przez 9 dni i podobno wtedy gdy biore jestem nie płodna czy to prawda? czytając wasze opinie wynika że ten lek pomaga zajść w ciąże a nie jest lekiem antykoncepcyjnym prosze wszytskie dziewczyny o opinie. Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    jedyna rada ktora moge ci dac - uciekaj od tego ginekologa gdzie pieprz rosnie... no chyba ze masz ochote zostac mama

    DUPHASTON NIE JEST SRODKIEM ANTYKONCEPCYJNYM

    o jego dzialaniu mozesz poczytac TUTAJ oraz TUTAJ
    •  
      CommentAuthoraniasz
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Ginekolog extra-dba o rozwój populacji,moznaby nawet rzec: "prorodzinny"...A ile on ma lat????Może coś mu umknęlo w jego karierze...Duphaston nie ma działąnia antykoncepcyjnego.ppieram radę AniM
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Jezu co za pomysł...

    Czy Ty aby na pewno go dobrze zrozumiałaś?

    Jak nie to nogi za pas i UCIEKAJJJ!
    -- Irja
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 2nd 2008
     permalink
    Droga Kalinko.
    Co do duphastonu to dziewczyny mają rację.
    Ale my proponujemy coś lepszego niż faszerowanie młodego organizmu bombą hormonalną.
    Nasza aplikacja pomaga kobiecie prowadzić obserwacje swojego organizmu celu rozpoznania naturalnego rytmu płodności i niepłodności.
    Zanim podejmiesz jakieś brzemienne w skutkach decyzje, może zapoznaj się z naszymi artykułami oraz bazą wiedzy.
    Zachęcam Cię serdecznie do rozpoczęci przygody z samoobserwacje, z zaprzyjaźnieniem się z tą wspaniałą, naturalną siłą jaką jest płodność.
    Nie trzeba jej niszczyć.
    Można natomiast ją poznać i żyć zgodnie z jej rytmem, co wielu z nas to z powodzeniem się udaje.
    Pozdrawiam
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    Dziewczyny, jak ja miałam plamienie, to dostałam z miejsca L4, nakaz leżenia i zwiększoną dawke Duphastonu. Też jestem urzędnikiem.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorjeminna
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    No to siedzę w domku na L4. Jestem zadowolona bo w końcu dzidzia jest teraz najważniejsza. A w pracy świat się nie zawali. Na razie do końca tygodnia. W piątek wizyta u gin i zobaczymy co i jak. Pozdrawiam dziwczyny. :jumping:
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    witam dziewczyny,
    ja o dzidzie staram sie juz 8 mies. dwa tygodnie temu poriniłam 3 tyg. ciaze
    wiem ze to moja wina bo wyjechałam w góry.. a tam sa przeciązenia..:sad: skad mailam wiedzie..myslalam ze jak wyjade i odpoczne to bedzie mi lepiej
    a tu jak tylko dojechalismy ja dostałam okres...:sad:
    dzis biore pierwszy dzien Duphaston mam brac od 16dc do 25dc i mam nadzieje ze sie uda.

    P.S. jesli któras z Was miala podobna sytułachje prosze napiszcie cos o tym, dodam ze to moja pierwsza ciaza.
    • CommentAuthorJoacha
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    witam
    jestem w 12tc, od 2 tyg biorę duphaston na podtrzymanie. To moja pierwsza ciąża, czułam się bardzo dobrze, żadnych objawów, ale od 8 tyg miałam brzydkie upławy (ciemnobrązowe), w 10tc zaczęłam krwawic więc od razu pojechałam do szpitala, okazało się, że zrobił mi się jakiś pęcherzyk i ciąża jest zagrożona. Po 4 dniach wróciłam do domu, ale jestem na L4 i muszę leżeć. :sad:
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Joacha - odpoczywaj :) dla dzieciątka to najwazniejsze, i dla Ciebie. Oglądaj zaległe filmy, czytaj książki, których nie miałaś czasu dotąd czytac ;) Życzę wszystkiego najlepszego :) i dużo zdrówka i cierpliwości :rainbow:
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    witam jestem nowa i mam pytanie .bioreduphaston od 12 dnia cyklu przez 12 dni .odstawiłam .powinnam dostac @ w 28 dzień dzisiaj mamy 30 bóle brzucha rano lkkie krwaienie a teraz nic
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Joacha
    wielkie GRATULACJE!!! super ze jestes w ciązy:bigsmile: odpoczywaj..
    pozdrowienia dla Ciebie i dla fasoleczki:)
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    aga011
    leć do apteki i kup test moze jasteś w ciąży??? jak tak to bierz dalej duphaston bo gwałtowne odstawienie tego moze spowodować poronienie.
    pozdrowionka
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    natalka20
    dzięki bardzo mam nadzieje ze to ciąza ale boje sie robić test zeby znowu nie było rozczarownia
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    aga011
    ja nie brałam duphastonu i pierwsza poroniłam bo nie wedziałam ze to ma znaczenie
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    natalka20
    ja jestem w troche innej sytuacji mam juz syna lat 8 ale też latka leca czas na drugie a tu od 17 miesięcy nic zaczełam sie zastanawiać
    jakim cudem mam syna :wink:
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    :grouphug:
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga możliwe że po porodzie syna masz niedrożne jajowody. Moja znajoma miała podobną sytuację jak Ty, miała syna kilkuletniego, owulacja, badania męża w porządku (badania męża zrobili jako że od poczęcia syna minęło już kilka lat i nasienie mogło się zmienic) i lekarz zdecydował sie na sprawdzenie jej jajowodów. Okazało się że jeden miała własnie niedrożny i tu tkwił problem :) Pozdrawiam serdecznie.
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    wishing
    dzięki bardzo jeszcze pobróbuje moze cos wyjdzie pozdrawiam:swingin:
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    W takim razie przesyłam Ci fluidki :rainbow::rainbow:
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    czy któraś z Was dziewczyny barła duphaston od 16 dc do 25 dc i pomógł zafasolkowac??:)
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    ja brałam ale niestety nie zadziałało.Tylko proszę nie sugeruj sie tym że mi nie pomogło,tobie moze się udać czego ci życzę:)
    --
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    natalka20
    ja biore 2 miesiac jak na razie nic ale czytalam wypowiedzi dziewczyn ,u niektórych zadziałało .powodzenia:peace:
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    dzieki Dziewczyny ! ja tez mam nadzieje ze zadziałam i Wam tez życze tego
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    moim zdanie powinnas wziąć dzis wieczorem.. nic sie nie stanie a wrocisz do tego jak bralaś przedtem. ja biore 2 razy dziennie(rano i wieczorem)
    • CommentAuthoraga011
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    powinna być 8 godzinna przerwa między tabletkami ti spokojnie możesz wziąć wieczorem
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    a masz race poduphastonie powinno sie robic test bo gwałtowny spadek hormonu moze zpowodowac samoistne poronienie
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    mi duphaston też nie pomógł, a brałam go rok czasu od 16 do 25dc, tylko nikt wcześniej nie sprawdził czy mam owulacje i to pewnie było główną przyczyną niepowodzenia:((....nikt też mi nie powiedział ze duphaston powinno zacząc się brać 3 dnia wyższych temperatur, czyli po owulce:(((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Natalka, mnie pomógł. Brałam w tych właśnie dniach...przejrzyj wcześniejsze posty - nie chcę powielać informacji już istniejących albo zajrzyj na moje wykresy. Pozdrawiam.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoramadziaa
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny ;-)
    nie prowadziłam nigdy karty obserwacji (teraz żałuję) więc nie wiem sama kiedy i czy w ogóle mam tą owu czy nie. 5 lat brałam cilest. 3 miesiące po odstawieniu cykle zaczęły mi się wydłużać do 45 dni więc gin przepisała mi duphaston na ich wyregulowanie. przez rok miałam cykle 30-33 dni teraz od 3 miesięcy znów zaczęły się wydłużać do 37-42 dni :-( robiłam hormony wyniki jeżeli którejś z was coś powiedzą to przepisałam je do mojego profilu. jedna gin przepisała mi duphaston od 14 dc przez 12 dni tak przez pół roku i się przy okazji co 72 godz starać o dzidziusia. dzisiaj druga gin powiedziała że nie da mi duphastonu bo on mi zablokuje owu i nie zajdę w ciążę ehhh i zgłupiałam :shocked:
    narazie mam zamiar zacząć obserwację ... może jak już ustalę kiedy mam owu to zgodnie z waszymi radami zacznę brać 3 dnia po wyższych temperaturach.

    rok temu się lekko przeraziłam gin powiedziała, że gdybym na swoim poziomie progesteronu jakimś cudem zaszła w ciażę to i tak bym ją odrazu poroniła :sad:
    jak myślicie czy to znaczy że jak już nam się uda to przez całą ciążę będę na duphastonie i l4? mam nadzieję że jakoś się to wszystko wyrówna...
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Ja brałam Duphaston lub Lutheinę (to samo działanie) od 19-25 d.c. z tego względu że moja owulacja była około 16 d.c. miałam dośc długie cykle, ale zawsze miałam wizyte u mojego gin około 15-16 d.c. i dlatego wiedziałam co i jak z moim pęcherzykiem. Czasami był duży a czasami juz pęknięty. Zresztą ja odczuwałam bóle brzucha przy owulacji wiec było mi łatwiej. Myślę że to dobry sposób monitorowanie cyklu własnie w jego połowie, bo czasami po prostu można duphastonem zahamowac owulacje biorąc go za wcześnie. 14 dzień cyklu to chyba ciut za wczęsnie zeby go brać (ale to tylko moje osobiste zdanie). Brałam duphaston i lutheinę około 4 cykle. Zajść w ciąze udało mi się kiedy brałam lutheinę. Teraz ze względu na plamienia na początku ciązy biorę duphaston na podtrzymanie. Dodam, że od tego cyklu mój gin zdecydował się na CLO, gdyż stwierdził ze moje naturalne cykle sa dość niepewne i warto by było je troszke wspomóc. Nie zdązyłam wziąć jednak Clo ;) Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia :)
    •  
      CommentAuthoramadziaa
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    dzięki za komentarz :smile:
    wizytę z usg mam zaplanowaną na 27 marca to pewnie będzie właśnie w okolicach 16-18 dc jeszcze nigdy nie robiłam usg jajników więc mam nadzieję że będę po nim wiedzieć dużo więcej :bigsmile:
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Amadzia - badania usg jajników to podstawa. Ja miałam to szczęście że wreszcie trafiłam do rzetelnego gin, który spokojnie kierował mnie na badania i nie dawal żadnych leków w ciemno (jeden gin od razu skierował mnie na laparoskopię bez żadnych badań- na szczeście podziękowałam mu za konsultację i nie korzystam już z uslug takich "specjalistów" ). Badania hormonów przede wszystkim i monitorowanie czy owulacja wystepuje to najwazniejsze. Skoro nie ma owulacji trzeba ją po prostu stymulować. Ale podawanie leków hormonalnych bez zbadania ich naturalnego poziomu u pacjentki to paranoja.
    •  
      CommentAuthoramadziaa
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    no paranoja ... dlatego chodzę od jednego do drugiego ... myślałam że może coś uda mi się załatwić państwowo ale oprócz moich składek nic ich nie obchodzi :sad:
    mam nadzieję że gin z usg w końcu coś mi doradzi ehhh

    ps. mam prośbę czy ktoś mógłby polecić mi na priv jakiegoś sprawdzonego gin-endo z warszawy? najchętniej kobietę :shamed: z góry dziękuję i przepraszam za zaśmiecenie wątku...
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    AMADZIAA, polecam dr Borakowską - ginekolog, endokrynolog, położnik. Świetna babka - wyprowadziła mnie i znajomych z dużych problemów. Przyjmuje w ALFIE na Nowym Świecie. 120 PLN. Też miałam niski poziom progesteronu, a teraz ho ho ;) Jeżeli masz ochotę, to przejrzyj moje wykresy...

    MYSIAKRYSIA, daj organizmowi trochę czasu, żeby nasycił się hormonami...to musi trochę potrwać...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorangala
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    super-ja duphaston dostałam od gin na ładne oczy.jutro ide do gin-chyba ja lekko opieprze
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Jest wyszukiwarka wykresów.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    W górnym menu są "Wykresy". Nad listą wykresów możesz wybrać kategorię i metodę interpretacji poszukiwanego wykresu.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    AMA, jak zwykle niezawodna!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    cenna uwaga, też kiedyś chciałam poprzeglądać wykresy dziewczyn, które biorą CLO...po paru minutach odpuścilam :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    mysiakrysia, Damazy właśnie pracuje na tym problemem: każdy cykl będzie miał słowa kluczowe do przeszukiwania. Swój znajdzie swego.
    --
    •  
      CommentAuthoraga2205
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    czesc jestem tu nowa moj gin przepisal mi duphasten od 17 dnia cyklu nie mialam zadnych badan hormonalnych tylko hsg ale wyszlo w porzadku od poltora roku chce zajsc w ciaze ale mam z tym problem do tego jeszcze nie mieszkam w polsce i jakiekolwiek konsultacje z ginem sa utrudnione kolezanka powiedziala ze powinnam zrobic badania hormonalne zeby upewnic sie co robic dalej a poza tym duphasten bralam 2 razy dziennie czulam sie normalnie jedynie co to piersi mnie bolaly cykl skrocilsie o 5 dni do 31teraz kolejny cykl musze zrobic usg zeby wiedziec kiedy jest owulacja a jak sie nie uda to biegne po test do apteki moze pomoze pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    aga - powinnaś zacząc obserwować swój cykl, notować temperaturę i sluz a badanie progesteronu zrobić w 3 cyklach 7-8 dnia po skoku temperatury. Generalnie leki z progesteronem powinno się brać po owulacji - nie wiem czemu lekarze tak beztrosko przepisują branie luteiny czy duphastonu np. 16-25 dc a nawet nie wiedzą czy wtedy dana kobieta jest już po owulacji - dla mnie to jakaś paranoja!
    •  
      CommentAuthoraga2205
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Lily: [/quote][quote=mysiakrysia]
    dzieki dziwuchy jeszcze dokladnie nie wiem jak sie poruszac po portalu ale jak narazie pracuje nad tym dzisiaj zaczelam pomiar temperatury jest 37.3 no i bola mnie jajniki na przemian zapisalam sie do angielskiego gina najpierw zbadaja mi hormony a pozniej zobaczymy kupilam test na owule no ale negatywny bede robic do skutku hehe w przyszlym cyklu bardziej konsekwentnie pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Obserwacja cyklu wg wskazówek Lily zupełnie wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    aga, przeczytaj co ci napisałam pod wykresem :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthoraga2205
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    giga25
    dzieki moja tempka jest po 6 godzinach snu pracuje w nocy ale rano nie zawsze chce mi sie spac no i czasem baraszkujemy z chlopakiem bo obydwoje pracujemy w tej samej firmie pozdrawaim i dzieki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.