Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    uś: 15 luty 2014

    a nie 15 lutego, przypadkiem? :wink:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    a nie :bigsmile:bo 15.02.2014 :tongue: skrót myślowy użyłam :smoking:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    flavia, a nie macie jakiegoś sprawdzonego jubilera? (ja ostatnio mam rady dla Ciebie w podobnym stylu, najpierw krawcowa, teraz jubiler:wink:)
    My sobie upatrzyliśmy obrączki z białego złota, dla mnie wersja z 3 brylancikami, kolega nam polecił znajomego złotnika, dodatkowo mieliśmy trochę swojego złota, zrobił trochę większe brylanciki niż w oryginale, a tak poza tym obrączki są identyczne no i wyszło nam dużo taniej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 4th 2014 zmieniony
     permalink
    tak,pomysł z jubilerem super
    ja do poprzedniego slubu upatrzyłam se obrączki z verony (za3tys) a nasz jubiler zrobił mi je za 1500zl
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    to jest myśl... tylko chyba muszę za warszawą poszukać, bo tu pewnie cenny i tak mają z kosmosu...
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny dobrze radzą ,trzeba szukać zwykłych usług jubilerskich ,przynosisz im tylko wzór ,zdjęcie obrączek jakie wam sie podobają i napewno jest taniej. Dwa lata temu mój mi w prezencie kupił bransoletkę w aparacie kosztowała prawie 900 zł ,uszkodziła mi sie tzn złamała sie ,popękały ząbki ,ale udało mi sie ja naprawić u znajomego kolegi ktory jest jubilerem,a powiedział mi ze u niego za taka bransoletkę zapłaciłabym 500 zł . Zreszta taka znana firma apart ,a zapięcie w tej bransoletkę było metalowe i jeszcze przy takiej cenie

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.02.14 22:06</span>
    Uś jak ja tobie zazdroszczę ,ale wiem ze i ja sie doczekam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Też polecam robienie biżuterii u zwykłych małych złotników. My z M. za obrączki zapłaciliśmy 300 zł za robocizne bo mieliśmy swoje złoto :) I do tego usłyszeliśmy że wszelkie zmienijszania/zwiększania/czyszczenie mamy zawsze za darmo bo jak to facet powiedział "złotnik zawsze pozna swój wyrób" :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 4th 2014
     permalink
    Libra my tez tyle zapłacilismy-dokładnie 296zł.mielismy swoje złoto,które jeszcze zostało i nam za wykonanie obniżył kwote :)

    Agap pewnie będziesz sie przygotowywać jak ja juz będę po i to ja będę Ci zazdrościć :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    My chcieliśmy prostę ale grube obrączki i też mieliśmy swoje złoto i zamiast 3000zł wyszło nam 700 zł :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam taką;) tak "ja" mąż zostawił w pracy i już nie odzyskał (moje zdjęcie zrobione przed chwilką). Tydzień temu dzwoniła moja bliska koleżanka i pyta czy się nie obrażę, że kupują takie obrączki jak my, odpowiedziałam, "pewnie, że nie tylko nie bądź zła jak pójdę gdzieś z Adrianem (jej nareczonym) i wezmą nas za małżeństwo ;)))
    Uś te co wkleiłaś są bardzo ładne. Ja lubię klasyczne obrączki sama nie zdecydowałabym się na wydziwiane ;)

    [usuniete]
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    Warto tylko mieć zaufanie do tego jubilera, który będzie Wam robił obrączki. Mi jedna pani jubiler tłumaczyła, że salony jubilerskie, nie tylko Aparty itp., ale takie większe sklepy, które są w wielu miastach, robią obrączki komputerowo, bo tak się je teraz powinno robić. Zaś mali złotnicy często robią obrączki w swoim zakładzie - i tutaj trzeba doświadczonego złotnika i jego serca, aby obrączka była zrobiona "perfect". Chodzi tutaj szczególnie o obrączki z łączonego złota, jakieś wzory itp. Upewnijcie się, jak wasze obrączki będą robione i sprawdźcie dokładnie ich wykonanie przy odbiorze.
    Ja zleciłam wykonanie obrączek złotnikowi z salonu przy rynku, w samym centrum dużego miasta. Facet prowadzi interes od 30 lat, świetnie czarował, ze wszystko będzie super zrobione itp. Potem się okazało, że obrączki wykonał chałupniczo, od wewnątrz miały takie małe dziurki. No i gość musiał robic 2 parę, tę już zrobić komputerowo, było widać różnicę. Także uważajcie!
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    Hopelight śliczna obrączka!baaaardzo podoba mi sie łączenie zółtego i białego złota
    no ale "to już było" :wink: sprzedałam na złom hehehe
    tym razem muszę robić wszystko skrajnie odwrotnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    No ja właśnie brałam ślub kiedy była mania obrączek tego typu tj z paskiem z białego złota. Chciałam coś takiego ale niby innego stąd ten karbowany pasek a nie zwykły :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 6th 2014 zmieniony
     permalink
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/407/dsc00570ud.jpg

    a to nasze, załapały się jeszcze zaproszenia :wink:

    wzór niezbyt wymyślny, ale stworzony wspólnie u jubilera z kilku innych :wink:
    złoto własne, robocizna 600zł
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    noooooo piękne :bigsmile: a zaproszenia interesujące :wink: uwielbiam takie indywidualności :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    A ja postanowiłam sama własnoręcznie zrobić zaproszenia i nawet nie wiecie jakie są piękne i jaka jestem z nich dumna a wesele jest na 120 osób:)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja nie mam za grosz zdolności do takich rzeczy :wink:
    U nas były winietki z tym samym wzorem co zaproszenia i tort z papryczkami: http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/585/nule.jpg :wink: I taki sam napis jak na zaproszeniu.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 6th 2014
     permalink
    Gretta masz gdzieś uwiecznione to dzieło?
    azniee noooo i cudnie,wszystko wspólgrało ze sobą :smile:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    my zamawialismy zaproszenia na allegro tam jest tyle tego ze mozna dostac oczopląsu...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 7th 2014
     permalink
    My też robiliśmy sami zaproszenia, ale wesele było na 45 osób ;)
    Obrączki też mamy z paskiem białego złota, ale bardzo dyskretnym.
    A chciałam jeszcze napisać w temacie sukienek - miałam właśnie taka skromną, małoślubną sukienkę, bez koronek, taką chciałam. Szyłam u krawcowej wg własnego pomysłu, polecam ten sposób, tylko trzeba mieć mądrą krawcową.
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 10th 2014
     permalink
    Niunki moze ktoras z Was przygarnie sukienke
    NOWA o wartosci 2990zl
    rozm 38 kolor ivory jest cudowna, ladniejsza jak na zdjeciu
    z dlugim trenem....
    sprzedaje bo lezy
    Suknia slubna Aspera
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    nasz ślub odwołany!! :peace:

    teściowi nie odpowiada sala kominkowa która jest " w piwnicy"
    do tego mojemu też nagle zaczęło to przeszkadzać no i nie mamy terminu!
    tak więc ekstra :D

    Uś a Wy już w sobotę, zazdroszczę :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Flavia no nie załamuj mnie!co wy sie tesciowa przejmujecie?no i jak to terminu nie macie?




    U mnie mega gorący czas.wszystko na mojej glowie przez to ze przyjęcie w domu.do tego sama sobie fryzjerem i kosmetyczka :shocked:



    Nie ogarniam
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    Ja umiem fajnie wlosy robic. Szkoda ze przez kompa sie nieda.... i dodatkowo robie zdjecia ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    uś: Flavia no nie załamuj mnie!co wy sie tesciowa przejmujecie?no i jak to terminu nie macie?


    ano ma do powiedzenia dużo bo sponsoruje obiad :P
    termin mamy, ale trzeba go zwolnić... :(
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    a może coś innego znajdziecie? maj nie jest tak oblegany chyba...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja z branzy, wiec wypowiem sie na temat obraczek. Obraczki renomowanych firm sa robione na specjalnych maszynach, specjalnie obrabiane. Normalny zlotnik robi je z rurek (sa to polfabrykaty do wyrobu bizuterii ciete na wymiar, do dalszej obrobki) albo z kawalka i laczy lutem - i taka obraczka nigdy nie bedzie jakosciowo zblizona do tego, co mozna osiagnac na maszynie. Sama twardosc, gestosc materialu, mozliwosc pozniejszej zmiany rozmiaru. Obraczki kupujecie na cale zycie - nie oszczedzajcie na jakosci.
    I tez polecam klasyczne wzory, nie wychodza z mody.

    Treść doklejona: 13.02.14 23:28
    A jezeli biale zloto, to polecam palladowe, ciut drozsze, ale ma sie gwarancje, ze nic sie z kolorem nie bedzie dzialo.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 13th 2014
     permalink
    Maj baardzo oblegany bo komunie są..
    Coś się pewnie znajdzie Warszawa duża ;)

    Polly, w aparcie oglądałam właśnie obrączki z palladu i są tańsze :)
    Właśnie się nad nimi zastanawiam
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    Jeśli temat obrączek, to pozwolę sobie się wtrącić:) Czy ktoś wie gdzie Apart robi swoje obrączki? tzn chodzi mi o to, czy mają swoje własne pracownie, które im je "wytwarzają" czy po prostu zlecają innej firmie współpracującej z nimi? Bo słyszałam różne opinie..C odo modeli - my z mężem wybraliśmy obrączki generalnie klasyczne, aczkolwiek nie są takie gładkie a były satynowane. Pięknie to wygląda, jednak jeśli ktoś się na nie zdecyduje musi mieć świadomość, że po pewnym czasie ta satynka się po prostu wytrze. Ale moim zdaniem nawet wtedy nie wygląda to źle, bo robi się z tego zwykła gładka obrączka, która też wygląda pięknie:)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    Flavia ale komunie w niedzielę.na pewno coś sie znajdzie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Flavia, zloto palladowe to tzw. biale zloto z domieszka palladu. Np dla proby 585 (czyli prawie 60% zlota) zalecana jest domieszka minimum 20% palladu, zeby to biale zloto w przyszlosci nie zolklo. Jest to jedna z najlepszych jakosciowo zestawien dla bialego zlota.

    A obraczki z palladu to obraczki zwykle proby 500 albo 950, to znaczy ze 50% albo 95% to pallad, a reszta domieszki. Pallad oczywiscie jest tanszy od zlota, jeszcze malo popularny. Prawie na pewno ogladalas obraczki niemieckie - w Aparcie to chyba Gerstner albo Breuning byl, dobre firmy obie. Choc Apart ceny sobie robi niezle...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    uś w Warszawie w sobotę tez są komunie ...
    ...
    Na 20-30 osób by spokojnie znaleźli lokal ale na 60-70 jest to juz wyczyn ... Na rok dwa, lata wstecz są juz rezerwacje.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    No ja właśnie dostałam takie obrączki o jakich pisze YPolly i było bardzo widać różnicę między tymi robionymi maszynowo, więc trzeba sobie to sprawdzić przed odbiorem.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    Hmm...ja miałam pierwsze obrączki z firmy Aren't Art. Nie wiem czy to firma renomowana, ale na pewno duża, ze sporą ilością sklepów i dość droga (choć nie tak znana i dostępna jak Apart). Obrączki były noszone pół roku (:cool:) i wyglądały fatalnie- były bardzo porysowane. W zasadzie obrączka mojego eks była porysowana już po kilku dniach.
    Dlatego teraz wybrałam obrączki od jubilera, od którego ma je mój brat i bratowa, od 10lat. Ich wyglądają rewelacyjnie. Nasze po 8m-cach nie mają żadnych uszkodzeń, jedynie trochę się wybłyszczyły (nie były satynowane, mają tzw. mat poprzeczny). Nie wiem jak robią, ale chyba dosyć prostą metodą, bo nie każdy wzór (typu fale) robią. Także no...różnie bywa.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    czerwinka: uś w Warszawie w sobotę tez są komunie ...

    dokładnie tak!
    a w naszej parafii nie ma w tym roku komunii w ogóle bo klasy są łączone ( 7-8 latki)
    i ten rok odpuścili
    ale wszystkie sale w maju soboty mają raczej zarezerwowane
    ja się napaliłam na ten 24 maja i powiedziałam teściowej, ze jak się nic nie znajdzie to obiadu/ wesela w ogóle nie będzie
    jest za :D tylko teściu..

    no na obrączki pewnie się z palladu skusimy, bo ładnie wyglądają, a cena atrakcyjna
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    O raju,to nie wiedzialam ze komunie w soboty....
    u nas tylko dwie parafie wiec tylko dwie niedziele są na komunie zarezerwowane :cool:

    Treść doklejona: 16.02.14 10:58
    I my już po.było cudownie,wzruszajaco
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    Uś to przyjmujcie moje gratulacje ,wszystkiego najlepszego :smile:
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    Agap bardzo dziękuję.było zupełnie inaczej niż za pierwszym razem,zatem jestem pewna że będzie trwać na wieki :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    Uś i tego Ci życzę! Żeby było na wieki...
    ...
    mój ślub numer dwa był prawie idealny :-):-):-)prócz fryzury i gości którzy nie przyszli. ...i nie umywa się nawet do pierwszego...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    Uśku wszystkiego co najlepsze i czekamy na zdjęcia :*!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    100lat w szczęściu i samych pięknych chwil :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 16th 2014
     permalink
    najlepszego na 'nowej' drodze życia :)
    i ja czekam na foty ;)

    a u nas słabo, sali nie mamy,
    teściu oczywiście ugadał kobietę i jest w stanie odmówić trzem komuniom, ale musimy zrobić cało nocne wesele
    oczywiście jest w stanie za wszystko zapłacić, ale my NIE CHCEMY!
    szukamy innego miejsca... trzymajcie kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 17th 2014 zmieniony
     permalink
    flavia a nie chcecie bo oni wybrali czy z innego powodu?
    trzymam kciuki by coś sie znalazło jednak!

    ja mam narazie tylko jedną fotke

    [Usunięte]
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 17th 2014
     permalink
    jacy szczęśliwi, super :)

    my nie chcemy od początku, tak po prostu...
    wesele robi się dla gości, każdemu nie dogodzisz więc wolimy sobie oszczędzić niepotrzebnego stresu ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeFeb 17th 2014
     permalink
    znaczy sie poprostu chcecie skromnie bez wesela?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 17th 2014
     permalink
    flavia jesli tescie proponuja - korzystaj :) znam kilka osob ktore zaluja ze nie zrobili przyjecia... ja mimo slubu cywilnego mialam wypas przyjecie co prawda na 50os. ale byl np. stol wiejski, puszczanie lampionow, dj :)
    niestety nie mam szans na slub koscielny - maz nie chce;/

    a ludzie i tak beda gadac ...:)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 17th 2014
     permalink
    to i tak będzie wypas tylko w formie obiadu
    mój ( jeszcze nie ) mąż ma firmę zajmującą się scenografią i rekwizytami do reklam/ filmów
    organizują też eventy, więc dla nas zorganizowanie takiej imprezy to pikuś
    tylko my po prostu nie chcemy :) Paweł nie lubi wesel, a ja lubię inaczej niż wszyscy, nawet cieszę się że będą komentować
    że bez welona, szara dresowa suknia, Paweł w adidasach itp :)
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    Flavia to ma byc wasz slub i po waszemu ,tak jak wy tego pragniecie ,ja tez nie lubię wesel ,wiec planujemy małe przyjęcie ,rodzina mojego zawsze jak jakaś okazja to zeby było dużo jedzenia i zeby brzydko mówiąc przyjść nażreć sie ,a pózniej obgadać .
    Dzwonilam dzisiaj pytać o oprawę muzyczna wykonana przez Michala Gasza, z knurowa tez jest wiec ciekawa byłam ceny i jak to wyglada ,czyli koszt zaśpiewania 3 utworów to 1000zl troche drogo ,ale chyba sie skusze
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 20th 2014
     permalink
    wow! tysiąc?! sporo!
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Ale Wam zazdroszczę! Dla mnie ślub był najfajniejszym dniem:bigsmile: no i udało mi się załatwić ślub w plenerze :) Zachęcam Was do wymyślania własnych zaproszeń:) My bralismy ślub w maju, dokładnie 26 :) motywem przewodnim ślubu były konwalie - były na zaproszeniach, na stołach, winietkach na planszy z rozpiską gości i mój bukiet ślubny był tylko z konwalii:)

    Treść doklejona: 21.02.14 17:56
    Agata, ja nawet nie wiedziałam, że bierzecie ślub!!! Kiedy?

    Treść doklejona: 21.02.14 17:59
    Polecam Wam bloga http://www.bridelle.pl/ (mam nadzieję, że to nie reklama) - dużo tam podpatrywałam przed slubem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.