Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    A niech gadaja,nie Flavia?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    myślę, że ksiądz prędzej się czepiał będzie odkrytych ramion i pleców... ale w jak coś zrobimy w innym kościele gdzie ksiądz nam z pewnością nie odmówi ;)
    nataliaa_: Flavia ja juz sobie Ciebie wyobrazam i majac w mysli Twą urodę śmiem twierdzic na slepo ze bedziesz wygladala przezajebiscie....

    Kochana czy Ty mnie z kimś innym przypadkiem nie pomyliłaś?! :P
    -
    Flowka: oszalałam! jak twoja córcia super wygląda:)

    dziękuję w imieniu Łucji ;)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    nie pomylilam :)
    jak przegladam nie raz Twoj blog czy natrafie gdzies tutaj na Twoje zdjecie to az milo :)
    jestescie dobrani z narzeczonym do siebie pewnie nie tylko pod wzgledem urody :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    :shamed::shamed::shamed::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    Flaviaja bede czekala na Wasze foty bo ciekawajestem jak bedziecie wygladali :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    Ja tak samo! I podpisuje się pod zdaniem Natalii w 100% bo tez obczaiłam na Lusi blogu Was :cool::bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 5th 2014 zmieniony
     permalink
    chciałam Wam pokazać jak będzie wyglądał front naszego zaproszenia, ale wstawiając spod wykresu traci jakość i nic nie widać więc podlinkuję
    póki co szukamy jakiegoś ciekawego papieru... jak nic lepszego nie znajdziemy to zostanie ten ;)
    do tego format trochę mniejszy, tak aby dwa na jednej stronie A4 się zmieściły
    przy okazji mała namiastka tego jak będziemy wyglądać :P
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 5th 2014
     permalink
    Flavia - fajne te zaproszenie. My tez robilismy sami, i tez na takim papierze czerpanym, kupowalismy na allegro. Ale to bylo lata temu ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Świetne te zaproszenia :)
    Widać, że wszystko będzie w jednym klimacie, na bank będzie pięknie :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    My tez juz mamy datę wybrana na slub 7 wrzesień ( niedziela) ,jeszcze nie byliśmy w urzędzie ,ale mysle ,ze mamy jeszcze czas, na która godzinę wy mialyscie ,będziecie miały swoje śluby cywilne?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    My na 17 :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    O to późno ,ale to mieliście skromne przyjęcie tez? Ja tez nie chce za wcześnie ,zeby skoro świt nie wstawać i sie szykować , 14-15 to by tak było dobrze tylko ,ze to pora obiadowa i tak dziwnie . Ja planuje jeszcze sesje zdjęciowa ,wiec nie moze byc za późno . A ile płacicie za osobę za takie przyjęcie slubne ,pytałam sie w jednym miejscu to 120-150 zł
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    My mieliśmy przyjęcie do 1 w nocy, w DJ-em, 60os. Płaciliśmy 150zł, w tym obiad i dwa dania gorące w trakcie. Impreza się zaczęła ok 17:30, bo restauracja była po drugiej stronie ulicy, przy USC. Tego typu imprezę to nie bardzo w ciągu dnia :wink: Jak się robi obiad, siedzącą imprezkę to 14-15 jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    my mielismy od 15 przyjecie w sali na 14 slub i to zdecydowanie za wczesnie jak na zabawe calo nocna .... ludzie juz o polnocy mieli dosc :)
    sluby najlepiej to ok.16
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    O to musze zadzwonić do urzędu i zapytać o ta niedziele ,zarezerwowalibysmy sobie juz ,ale mój jeszcze musi załatwić akt urodzenia z innego miasta ,a on zawsze wszystko na ostatnia chwile .
    Elfika 15ta tez dobra godzina
    Dziewczyny chciałabym wybielic swoje zeby ,znacie jakieś sposoby skuteczne i niedrogie?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    My mieliśmy na 11:30 i o 22 wszyscy mieli dość :cool:
    no ale ja musiałam dostosować sie do rodziny z Anglii bo mieli wylot pod wieczor.
    Flavia cudne zaproszenia,wszystko ułoży sie w jedną całość :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    Flavia zaproszenie super, ale powinno być 31 maja (a nie 31 maj) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 6th 2014
     permalink
    flavia - ciekawy papier można zrobić samemu - przygotowujesz bardzo silny napar z kawy/herbaty (najlepiej kupić najtańszą czarną herbatę ekspresową + najtańszą kawę parzoną), wlewasz albo do płaskiego, dużego naczynia, a jak nie masz to do dużej miski czy wiadra, maczasz zwykłe kartki papieru, potem trzeba wysuszyć i ocenić efekt. Ja suszyłam na rozłożonych starych ręcznikach. Efekt jest bardzo fajny - oczywiście papier nie będzie miał tych wszystkich drobinek co papier czerpany, ta metoda daje bardziej efekt starego papiery. My robiliśmy zaproszenia żeglarskie, potem ten papier zadrukowywaliśmy i zwijaliśmy w rulon. Moim zdaniem efekt był fajny.
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam dylemat kogo zaprosić na slub, tzn.chcemy skromnie wiec wiadomo rodziców ,rodzeństwo ,swiatkowie i chrzestni od mojego ,ja swoich chyba nie proszę ,bo mojego chrzestnego to niepamietam kiedy widziałam ,a mieszka w tym samym mieście ,moja mama czasem tam chodzi jedynie do ciotki . Chodzi o moich znajomych, dawna koleżankę z podstawówki ,tez brała ze dwa lata temu slub z weselem ,myślałam ze mnie zaprosi i sie zawiodłam . Teraz spotykamy sie od czasu do czasu ,mamy dobry kontakt ,jej maź pracuje u mojego i tu mam problem czy zaprosić ich ? Co wy o tym myślicie ? Tez mialyscie takie dylematy w doborze gości?
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Ja dylematu nie miałam bo skoro skromnie to zaprosilam przyjaciółkę od podstawówki i drugą która jest świadkiem ( obie bez os towarzyszących) :)
    A ja mam pytanie do dziewczyn co brały ślub kościelny
    Mieszkamy w Warszawie i nie mam pojęcia ile księdzu w kopertę dac
    Pawła siostra rok temu dała tysiaka ale jak dla mnie to przegięcie...
    My jak chrzcilismy młoda daliśmy 500zł też sporo ale Paweł się uparł!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Ja mieszkam na wsi a dalismy chyba 500zł za slub, a na chrzest dalismy 200 albo 300 nie pamietam.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    My za ślub płaciliśmy 700 zł ale ksiądz przedstawił taki "cennik".
    Przy chrzcinach było "co łaska" i daliśmy 100 zł
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    ja za ślub płaciłam 450 zł. Ksiądz określił się "co łaska" ale i tak wymusiliśmy na nim kwotę :) bo nie wiedzieliśmy ile dać. Bardzo podobało mi się to, ze pytał się nas czy na pewno tyle mamy i czy pracujemy. Pochodzę z niemałego miasta i wydaje mi się, że kwota była ok. Jak koleżanki mi opowiadały swoje kwoty za ślub w tej samej miejscowości tylko w innym kościele to się za głowę łapałam.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Ja najpierw chyba wywiad zrobię, dowiem się czy w ' cenie' jest organista i dekorowanie kościoła bo jak nie to wtedy wyliczymy dopowiednio, bo dac ks 700 zł za godzinkę, wywalić ze 300- 400 na kwiaty i dekoracje do tego ( nie wiem ile...) dla organisty i wychodzi suma większą niż za nasze stroje i dodatki na ten dzień :shocked::confused:
    Co patafia to inne zwyczaje, także dziś idziemy pogadać z księdzem
    W ogóle nie chcemy aby proboszcz nam ślubu udzielił, jeśli nie uda się namówić wikarego to zmieniamy kościół! Co mnie wcale nie cieszy, także trzymajcie kciuki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Flavia ja w 2005 dałam 300zł,u nas nie ma "cennika",ksiądz nie zagląda.otwiera se dopiero po wszystkim więc mnie to ryra co se o mnie pomyśli.niech gada żem żydówka hahaha
    no a na chrzest w lutym tego roku dałam 50zł,też bez szału.uwazam że są ważniejsze wydatki,księza mają wystarczająco dużo żebym na nich od ust musiała sobie czy dzieciom odejmować
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Ja za ślub w 2010.r 1000zł.
    za chrzest 300zł.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    flavia: Co patafia to inne zwyczaje, także dziś idziemy pogadać z księdzem


    U nas są "cenniki"...tzn. pytasz się "ile?" i dostajesz odpowiedź, łącznie z tym co jest wliczone "w cenę"
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 18th 2014 zmieniony
     permalink
    My za ślub płaciliśmy 200 zł, w cenie organista (2011r) bo powiedział ksiądz " co łaska" :wink: Ale to taki kościół- katedra, w której nie są nastawieni na zysk i pieniądze. Z tego co wiem, to właśnie 200-400 zł tam zazwyczaj młodzi płaca + 100 zł za strojenie kościoła.
    Za chrzest tez 200 zł (2013) tez było co łaska, ale to juz inny kościół, fajny, miły ksiądz, fajna atmosfera, luźna podczas chrztu ( nigdy na takim nie byłam jeszcze) wiec daliśmy 200 zł, choć ksiądz chciał 100 zł nam oddać :wink:, twierdził, ze za duzo :wink:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    azniee: Ja za ślub w 2010.r 1000zł.

    a mieliście w cenie strojenie i organistę ?
    sardynka85: U nas są "cenniki"...tzn. pytasz się "ile?" i dostajesz odpowiedź, łącznie z tym co jest wliczone "w cenę"

    to wydaje się rozsądne ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    My płaciliśmy w 2010 r. 800 zł bez strojenia sali, czyli dwóch księży i organista. Niestety cena wg cennika!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Nie, organista 100zł a kwiaty u jakiejś pani poleconej przez księdza, nie pamiętam ile, na spółkę z inną panią.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Azniee to bardzo dużo daliście!:shocked:

    My.po rozmowie super, udało nam się załatwić ulubionego księdza ;)
    Jutro jedziemy papier i.koperty wybrać :)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    flavia: Azniee to bardzo dużo daliście!

    Noooo niby tak, ale za stwierdzenie nieważności dużo więcej :devil::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    umowa z hotelem podpisana ( tylko nim przystawka i drugie danie nie smakowało, więc będzie druga degustacja )
    u księdza wszystko pięknie poszło
    dziś byliśmy w USC i papiery będą za tydzień do odbioru ( moje oświadczenie już złożone, dziwnie się czułam podpisując te papiery, po raz pierwszy poczułam, ze to na poważnie :smile: )
    do tego czas najwyższy drukować zaproszenia ( do ślubu 2 miesiące i tydzień :shocked:) a my oczywiście w czarnej doopie...
    jak się za tekst wzięliśmy to koncepcja się całkiem zmieniła i tworzymy od nowa... eh
    ale będą lepsze :)

    problem mam jeszcze ze strojami, bo szyte mamy na miarę i pierwsza przymiarka miała być po koniec ubiegłego tygodnia... CISZA!
    czasu mamy jeszcze sporo na to, ale zostało nam jeszcze zmierzenie świadka..
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    No Flavia,zaczyna sie gorrrąco robić :bigsmile: czaaaaaaaaadddd!!!!
    streszczaj na bieżąco,fajnie to z Tobą przeżywać :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Zaproszenia gotowe <3
    W pon pewnie zlecimy drukarni ogarniecie tego,
    Tylko mysimy kupić.odpowiednią ilość papieru i koperty
    Pokazalbym Wam ale po pierwsze.nie umiem teraz fot wstawiać a o drugie sporo tam danych
    I boję.się ( nie.Was oczywiście) tylko.ludzi zewnątrz, bo wątek publiczny...

    Przepraszam za bl i te kropki Ale tej mi swiruje..
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    ech no dobra,przeżyję to :cool:
    ej ale fotki ze ślubu nam pokażesz?
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Fotografa nie będzie :P serio serio ;)
    Ale jak coś będzie to pokaże ofc!!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    jak to slub bez fotografa? :cry:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    ja tez nie miałam fotografa :tongue: ale kilka osób fotki robiło :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Ja na pierwszym ślubie nie miałam fotografa przypadkiem :wink: Moja mama załatwiała umowę wstępną z kamerzystą i pytał o zdjęcia, moja mama pomyślała, że on pyta o sesję i powiedziała, że nie chcemy...o tym, że nikt nie robi zdjęć dowiedzieliśmy się o 2 w nocy, na weselu :bigsmile: W sumie dobrze wyszło :tongue:
    Za to za drugim razem od razu powiedziałam, ze chcę i foto na przyjęciu i sesję. I nie żałuję, a zapłaciliśmy tylko 800zł, jakość super. Kamerzysta też był, załatwiony 2 tygodnie przed, też po taniości...wyszło tak sobie, niedoróbki są, ale pamiątka też :wink: Chłopak miał pomysł, powiedziałabym "wizję" i to mu wyszło, nasza opowieść jak się poznaliśmy, życzenia od gości, daliśmy własną muzykę (raczej niestandardową na tę okazję) :wink: Technicznie jest parę błędów, typu niewyciszone głosy z ulicy podczas życzeń od świadków, albo moja mama odganiająca muchę w trakcie- mógł wyciąć, albo nagrać ponownie, ale cóż :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Ja fotografa nie miałam, bo nie chcieliśmy i teraz bardzo żałuję :(
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Ja uwielbiam zdjęcia i fotograf musiał być:) ale o kamerzyście to słyszeć nie chciałam!
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    u nas byl i kamerzysta i fotograf... sama robie zdjecia i nie wyobrazam sobie zeby nie miec ladnych profesionalnych zdjec na weselu ( na cywilnym nie bylo bo zdjecia robila moja siostra) jak teraz ogladam film z wesela to mysle sobie ze jakby nie kamera to polowy bym nie pamietala
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    My też mieliśmy fotografa i kamerzystę, ale szczerze powiedziawszy filmu do dzisiaj w całości nie obejrzałam i nie wiem czy kiedyś to zrobię ;)
    Za to profesjonalne zdjęcia moim zdaniem to super pamiątka, 2 tygodnie po ślubie pojechaliśmy zresztą razem z naszym fotografem nad morze (tzn. my zostaliśmy na wakacjach a on był tylko jeden dzień na fotkach) na sesję zdjęciową i jak dla mnie wyszło super :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Flavia widziałam pierwszą stronę zaproszenia i jest śliczna z tym, że może ja jestem przerważliwiona czy coś, a może juz się zmieniły zasady bo co chwila coś się zmienia w ortografii i gramatyce, ale nie powinno być poprawnia 31 MAJA 2014 ?? tak z ciekawości pytam :):shamed::shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Kasiu to tak jak ja fotograf tak ,kamerzysta nie!
    Rozmawiałam z mama o gościach i jak chcieliśmy skromnie tak moja mama chce zaprosić wszystkie moje ciotki i z 20 osób zrobiło sie 30 i nie bedzie po mojemu . Gorzej z zespołem bo tego nie cchialam ,musze poszukać jakiegoś dj ,moze ktoś poleci jestem ze śląskiego
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    >Fotografa nie będzie bo mamy kupę znajomych artystów i koleżanka na bank foty będzie cykala ;)
    Za to my stawiamy na film, ale taki Max 10-15 min, tym się zajmie kolega co kręci wywiady dla onetu i kręci filmy backstageowe pokazów mody polskich projektantów, także pamiątka będzie ;)

    Co do.zaproszeń to tamto jest nieaktualne, teraz mamy zupełnie inne i data jest JUZ poprawnie 31 mają ;)

    --
    •  
      CommentAuthormamoniksa
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Bardzo oryginalne zaproszenia :) Fajny pomysł
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Flavia - bardzo fajne zaproszenia :)

    My mielismy tylko fotografa na slubie. Bo nie znalazlam wtedy kamerzysty, ktorego produkcje by mi sie spodobaly.

    Teraz wiem, ze taka firma istnieje ;) Podobaja mi sie ich krotkie filmy :) Jak chcecie to zobaczcie sobie, nazywa sie MP Studios.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.