Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Tez sie tak pocieszam. Wiekszość kuzynów też dreptaniem wkraczło w nowe zycie ;)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJun 16th 2008
     permalink
    No i fajnie. Trzeba być soba. My tez nie potrafimy tańczyć, ale się odważyliśmy an tego walca ;) No i niech będzie. Zobaczymy jak to wyjdzie :]
    My też jezcze tylko alkohol musimy kupić, ja sobie zrobię paznokietki żelowe i jeszcze przygotowanie prezentu dla rodziców. Robimy sobie zdjęcie, wrzucimy je w ramkę i zapakujemy razem z kartką z podziękowaniami :) Uf już niedługo :)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJun 23rd 2008
     permalink
    TAk jak na suwaczku - jesteśmy już małżeńśtwem!! Było cudnie :D
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeJun 23rd 2008
     permalink
    Gdzie we Wrocku mozna dostać migdały w lukrze? Chce wręczyc gościom weselnym. Podoba mi sie ich znaczenie. 5 migdałów symbolizuje 5 życzeń:zdrowia, długowieczności, szczęście , cudowne dzieci i bogactwo.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJun 29th 2008
     permalink
    W Magnolii jest sklep ze słodkościami na wagę - mają tam między innymi migdały we wszelkiej maści polewach :) Poza tym jeszcze na Traugutta 71 jest sklep Świat Cukierków, gdzie można się również zaopatrzyć w migdały lukrowane na biało :) Czytałam gdzieś, że zwyczaj wręczania gościom weselnym migdałów przywędrował do nas z Włoch :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    Jeśli ktoras z Was ma problem lub potrzebuje porady. Polecam sie. jestem organizatorka ślubow i wesel. :) dzialam na cala Polske
    --
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeOct 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam!
    Chcialabym sie dowiedziec ile z was chcialaby lub juz wspolpracowala z organizatorem slubu. Sama nim jestem i chcialabym wiedziec jak waszym zdaniem powinno to wygladac lub jesli korzystalyscie z takiej uslugi to co byscie zmienily?
    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 16th 2008
     permalink
    Jestem juz po ślubie, ale tak z ciekawości zapytam. Ile kosztuje taka usłga?
    --
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeOct 17th 2008
     permalink
    To zalezy. Nie ktore firmy biora konkretna cene. Ja uzalezniam to od budrzetu jaki przewiduje mloda para. Najmniej biore 1000 zl. zatrudnienie organizatora ma ten plus ze my posiadamy znizki w wielu sklepach oraz salach bankietowych. Mloda para nie musi sie o nic martwic. Dbam o to aby to byl najpiekniejszy dzien w ich zyciu.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 17th 2008
     permalink
    Szkoda, że nie wiedziałam o tym w czerwcu ;). Cena bardzo rozsądna ;)
    --
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeOct 18th 2008
     permalink
    jest rozsadna poniewaz jeszcze nie dawno sama wychodzilam za maz i wiem jak sie czuje przyszla panna mloda. rozumiem tez ze nie kazdy ma nieograniczony budzet.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    Myślę, że przyjaciołom możecie powiedzieć sami a jeżeli chodzi o rodzinę, to można "wykorzystać' rodziców...Widziałm też gdzieś w sieci przykłady zaproszeń ślubnych, gdzie była prośba o pieniądze...musisz poszperać...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    Są fajne wkładki do zaproszeń, super śmieszne wierszyki które mówią, że zbieracie pieniązki. U mnie byli sami bliscy i to oni wychodzili z inicjatywą, że wolą dać kasę. W sumie dostałam dwie pościele i komplet sztućców.
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    I pieniążków tyle, że moja skromna impreza się zwróciła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjaponka
    • CommentTimeOct 27th 2008
     permalink
    Myśmy mieli wkładkę wręcz prosząca o wpłatę na konto i że zbieramy na życiową podróż - poza jedną osobą która nie doczytała wszyscy odebrali pozytywnie (wujek, starszy człowiek gdzieś posiał zaproszenie i sama wkładka mu została to się zszokował że tak brzydko zapraszamy :D)
    Akurat fanką wierszyków nie jestem ale można i tak...
    -- [*] 10.05.2017, 15 tc (synek)
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeOct 30th 2008
     permalink
    My wykorzystaliśmy sposób Mileny; jak znajomi sami pytali, to mówiliśmy wprost. Rodzicom powiedzieliśmy, że jak rodzina czy ktoś się będzie pytać, to niech mówią, że wolimy pieniądze. Ale swoją drogą nie przykładamy aż tak wielkiej wagi do prezentów, zależy nam przede wszystkim na obecności naszych gości. A jak chcą nas przy okazji czymś obdarować, to jest to ich sprawa co to ma być.
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeOct 30th 2008 zmieniony
     permalink
    P.S. A wszelkiego rodzaju wierszykom dołączanym do zaproszeń mówimy zdecydowane NIE. Nie dość, że zazwyczaj są tandetnie zrymowane, to jeszcze sam pomysł wydaje się wątpliwie taktowny...
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeOct 30th 2008
     permalink
    Też tak sądziłam przez lata. Zmieniłam poglądy jak mój kochany M zaczoł przysyłac mi "częstowchowskie rymy" na komórkę, lub wkładac do kanapek do pracy itp. Od tej pory takie wierszyki bardzo mnie rozczulaja. Wybaczcie :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthornanak
    • CommentTimeNov 1st 2008
     permalink
    U nas był wierszyk o śwince ;) Wg mnie dosyć taktowny i ładny. Jak znajdę to wrzucę tutaj :) Powodzenia!
    --
  1.  permalink
    bylismy wtym roku na 3 weselach i kazdy miał w zaproszeniu wierszyk ze prezenty niech sie zmieszczą w kopercie.Ja wole dac kase bo sama tez tak dostałam i nie musze sie martwic co kupic-młodzi sami wiedza co beda chcieli najpierw.My te 4 lata temu poprostu mówilismy jak ktos pytał i rodzice nasi tez mówili-ze wolimy pieniadze.Prezenty tez dostalismy ale nie pwotórzyły sie i były bardzo praktyczne :)))
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Czy wypada przyjść na ślub i wesele jako gość w kolorowej sukience i białych butach?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    a dlaczego białe buty miałyby być nietaktem? moim zdaniem w niczym nie przeszkadzają :) gorzej, gdyby sukienka była biała, ale skoro jest kolorowa, to myślę, że białe buty są ok :)
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Też myślę że nie ma problemu, w końcu cała na biało się nie ubierzesz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Na zasadzie analogii z białą sukienką.
    Do białych butów nadają białe czy cieliste rajstopy w takiej sytuacji?
    -- [/url]
  2.  permalink
    jasne, że wypada, przecież do jasnej sukienki nie pójdziesz w czarnych.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Zależy jaka sukienka i jakie buty, same kolory to jeszcze nie wszystko;)
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
  3.  permalink
    rajstopy cieliste
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Ani jedno, ani drugie niewyzywające.
    -- [/url]
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Też bym cieliste założyła.
  4.  permalink
    opalone nogi :)
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    A tak na marginesie to byłam na takim weselu gdzie koleżanka panny młodej założyła suknię do kostek w kolorze ecru . Żenada po prostu.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    jadwiga22: A tak na marginesie to byłam na takim weselu gdzie koleżanka panny młodej założyła suknię do kostek w kolorze ecru . Żenada po prostu.

    Dlaczego? Widocznie jej się tak podobało. Każdy się ubiera jak mu pasuje. Chyba za mocno zwracamy uwagę kto w czym. A jak wiadomo :"jeszcze się taki nie urodził, który by każdemu dogodził". Chyba za bardzo "ubieramy" człowieka w ramki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Panna młoda tez miała ecru?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Tamara74: Dlaczego? Widocznie jej się tak podobało. Każdy się ubiera jak mu pasuje. Chyba za mocno zwracamy uwagę kto w czym. A jak wiadomo :"jeszcze się taki nie urodził, który by każdemu dogodził". Chyba za bardzo "ubieramy" człowieka w ramki.


    dla mnie może nie żenada ACZKOLWIEK ja osobiście nigdy bym nie poszła na czyjeś wesele w białej/ecru sukni
    a jeszcze NIGDY nie ubrałabym długiej....

    gdyż, moim zdaniem, taka suknia powinna być w tym dniu zarezerwowana jednak dla pani młodej anie żeby fotograf na przykład miał potem problem z rozpoznaniem która to panna młoda :wink:
    a raz na takim weselu właśnie byłam gdzie jedna z dziewczyn się tak wystroiła [biała suknia i kapusta na głowie], że przyćmiła pannę młodą bo ta postawiła na dużą skromność i prostotę

    więc ta jedna rzecz jest wg mnie nie do przyjęcia natomiast czy ktoś idzie w czarnej długiej [jak na pogrzeb] czy w seledynowo pomarańczowej to już mnie zupełnie nie rusza :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    TEORKA: żeby fotograf na przykład miał potem problem z rozpoznaniem która to panna młoda

    ważne, żeby młody rozpoznał:))))
    U mnie na weselu babeczki były i na biało i na ecru i na czarno i mnie nic do tego, ważne że się świetnie bawilismy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    dlugie wieczorowe sukienki sa b. eleganckie wiec czamu sobie odmawiac pojscia w takiej na wesele? wiadomo wesele w lokalu a nie w remizie ;) widzialam wiele ladnych i nawet dosc skromnych sukienek do samej ziemi i chociaz osobiscie nie jestem zwolenniczka kiecek do podlogi to uwazam ze sa lepsze niz krociutki i jak ma paniuta przyjsc i poldupkami swiecic to zdecydowanie lepiej zeby sobie kostki zakryla, apetyczniej to wyglada :P
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    ale ja nie mam nic do długich sukienek :wink::wink::wink:
    nawet sama ostatnio w takiej byłam :wink:
    tylko osobiście uważam, że w białej do ziemi nie wypada bo ten jednak kolor powinien dla Pani Młodej być "zarezerwowany"

    ale to tylko moje zdanie, więc tego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    To znaczy, że suknia Pippy na ślubie Kate i Williama wg Was była gafą?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Amazonko, jeśli kiecka letnia i lekkie buty, to ja bym rajstop nie zakładała.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: To znaczy, że suknia Pippy na ślubie Kate i Williama wg Was była gafą?


    no tu bym nie porównywała może bo ślub księcia Williama to nie to samo co ślub jakiejś "normalnej pary" :wink:
    poza tym ich suknie się ZDECYDOWANIE różniły [oprócz koloru] i cięzko było by je pomylić
    chociaż spotkałam się z opiniami "krytyków" że dużo lepsza była zielona suknia Pippy z części już tej mniej oficjalnej
    głównie ze względu na kolor właśnie...

    ale ja raczej miałam na myśli sytuację gdzie panna młoda ma bardzo skromną, prostą suknię a jakaś dziewoja wyskakuje w wielkiej, bezowej sukni z falbanami [a byłam raz świadkiem takiej akcji właśnie] i na prawdę ten kto nie znał młodej pary mógł mieć problem :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: To znaczy, że suknia Pippy na ślubie Kate i Williama wg Was była gafą?

    z tego by wynikalo... chociaz nie wiem, moze w krolewskiej rodzinie sa inne zwyczaje :wink:
    tak jak teorka mowi: generalnie uznaje sie, ze bialy kolor sunki w dniu slubu zarezerwowany jest dla panny mlodej.
    co do dlugosci to oczywiscie jak najbardziej TAK dla dlugich, eleganckich sukienek...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Biorąc pod uwagę aktualną różnorodnośc kolorystki sukien ślubnych, to sporo tych kolorów powinno byc zarezerwowanych: biały, ecru, różowy, pistacjowy, błękitny, beżowy itd itp.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    rajstopy zdecydowanie cieliste... no a jeśli buty są wycinane (np bez pięty a tym bardziej bez palców) to zdecydowanie - tak jak już dziewczyny pisały - opalone nogi i elegancki pedicure :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: Biorąc pod uwagę aktualną różnorodnośc kolorystki sukien ślubnych, to sporo tych kolorów powinno byc zarezerwowanych: biały, ecru, różowy, pistacjowy, błękitny, beżowy itd itp.


    biorąc pod uwagę, że jednak nadal ponad 95 % panien młodych idzie w bieli/ecru to jednak odpuściłabym już te róże, pistacje i inne :wink:
    bez przesady znowu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    TEORKA: biorąc pod uwagę, że jednak nadal ponad 95 % panien młodych idzie w bieli/ecru to jednak odpuściłabym już te róże, pistacje i inne

    To dyskryminacja ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Naprawdę uważacie że zakochana po uszy do szaleństwa młoda para (bo inaczej nie wyobrażam sobie młodych), będzie zwracała uwagę na ciocię Zenię w białej sukience, kuzynkę Franię w przydługim żakiecie czy wujka Zdzicha w białych skarpetkach??
    Jeśli ktokolwiek komentuje w takiej sytuacji ubiór drugiego, to on ma problem, nie ten co się ubrał.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Tamara74: Naprawdę uważacie że zakochana po uszy do szaleństwa młoda para (bo inaczej nie wyobrażam sobie młodych), będzie zwracała uwagę na ciocię Zenię w białej sukience, kuzynkę Franię w przydługim żakiecie czy wujka Zdzicha w białych skarpetkach??


    no ja myślę, że bym się lekko zdenerwowała jak by mi ktoś tak wyskoczył na moim ślubie :wink::wink::wink::wink::wink:
    jednych to nie rusza ale ja bym się zirytowała na bank :wink:

    co więcej - jest możliwośc, że poprosiłabym mojego fotografa aby zdjęcia robił tak, żeby koło mnie nie było tej cioci Zenii w białej sukni do ziemi :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Poza tym ja pisałam pod swoim kątem - tzn JA NIGDY bym w białej sukni do ziemi nie wyskoczyła na czyjś ślub i kropka :wink:

    Tami nie gadaj, ze Ty byś poszła ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    ja tez biala sukienke na moim (czy kogokolwiek) slubie uznalabym za nietakt :confused:
    ja mam w lipcu wesele znajomych i mam 3 opcje jesli chodzi o sukienki, ale najbardziej sklaniam sie ku jendej jasnej, zwiewnej, dlugiej prawie do ziemi w pastelowe (rozowe i fioletowe) kwiaty. uwielbiam ja, jest super romantyczna... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Ja bym tez nie założyła, bo nie przepadam za bielą, ale ten kolor jest teraz bardzo modny więc nie widzę problemu jeśli ktoś się tak nosi bez względu na okazję.
    Dlaczego nie robi się takiej szopki z garniturami i frakami? Pana Młodego to dopiero można pomylic z kimś innym :wink:.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.