Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    oj tam nie chce mi się wdawać w dyskusję bo mojego zdania nie zmienię i nie mam również zamiaru nikogo do niczego przekonywać :wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Tami nie gadaj, ze Ty byś poszła ?

    W zyciu!!! :)) Ja na swoim nie byłam w bieli :), ale tylko dlatego, że u siebie nie lubię tego koloru. ALE nie intersuje mnie jak kto się ubierze na wesele; moje, czy kogokolwiek innego, czy w ogóle gdziekolwiek.
    Co jak co, ale ten styl życia i podejścia do sprawy dobrze byłoby ściągnąć z tzw "zachodu". Czy tam ktoś się przejmuje ubiorem? Nie zauważyłam. Tylko u nas jest wiecznie "nie wypada" :(. Na mnie akurat to działa jak płachta na byka:))
    Teo - absolutnie nie chce zmieniać Twojego podejścia, tak piszę co ja myślę.
    Zresztą sama widziałaś co było ostatnio u mnie, kiedy szłam na wesele. Ile przyjaciółek tyle zdań:)
    A na weselu - super zabawa ale żebyś mnie spytała kto w czym był? Nie wiem:).
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Tamara74: Co jak co, ale ten styl życia i podejścia do sprawy dobrze byłoby ściągnąć z tzw "zachodu"

    jesli wlochy zaliczaja sie do tzw "zachodu" to tez panuje tutaj przekonanie, ze biala sukienka w dniu slubu jest zarezerwowana tylko dla panny mlodej.
    co do reszty "zachodu" to nie wiem.....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Tamara74: Teo - absolutnie nie chce zmieniać Twojego podejścia, tak piszę co ja myślę


    wiem, że nie chcesz zmieniać mojego podejścia :smile:

    natomiast ja napisałam już wszystko co miałam do napisania na ten temat dlategoż nie widzę dalszego sensu w moim uczestnictwie w tejże dyskusji :wink::wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Panuje, ale też młodzi już nie przywiązują do tego wielkiej wagi. Przynajmniej z tego co widziałam.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    A wiecie, że podobno nie powinno się również wystąpic w czerwonej kreacji? Na wypadek gdyby Młoda chciała się po oczepinach w taką przebrac :shocked:.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    a to ta suknia do przebrania musi być czerwona? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Biała, czerwona - to pewnie można znaleźć powody, dla których inne kolory odpadają.
    -- [/url]
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Tak ale suknia na ramiączkach z gorsetem (tiul świecący) do kostek. Porażka. Jak wie panny młode. Można biel założyć ale coś skromnego a nie suknie balową.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Proponuję w stroju kąpielowym:)
    Choć jakby się tak zastanowić? Też będzie problem, bo krój nie taki, bo zarezerwowany dla młodej:)>
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kanoashi to może się zrodziło jak dziewczyny po oczepinach zamieniały gorsety z białego na czerwony. Swojego czasu było to bardzo popularne.
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Tamara rozbawiło mnie to .
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Zresztą sama widziałaś co było ostatnio u mnie, kiedy szłam na wesele. Ile przyjaciółek tyle zdań:)
    A na weselu - super zabawa ale żebyś mnie spytała kto w czym był? Nie wiem:).

    Tamara ja myślę że w każdej rodzinie jest jakaś ciocia co znajdzie dziurę w całym.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Jasne, ale nie trzeba zwracać uwagi na to:) tylko się dobrze bawić.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Jadwiga - może. Zgubiłam linka gdzie to czytałam :(.
    Poczytałam dziś różne weselne fora odnośnie poruszonego tutaj tematu i już nawet gdybym lubiła biały - nie założyłabym go na cudze wesele. To potrafi doprowadzic Panny Młode do histerii, a nie chciałabym nikomu robic przykrosci. Dziwi mnie za to bardzo, że nawet biało-kolorowa kiecka również jest źle widziana. I wychodzi na to, że najlepiej to w jakimś zgrzebnym worze po kartoflach wystąpic, żeby przez przypadek Panny Młodej nie przycmic :wink:.
    Zazdroszczę facetom, że nie mają takich problemów :tongue:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorjadwiga22
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Moim zdaniem biało kolorowa jest ok, ale jak panna młoda jest histeryczką to każdy będzie źle wyglądał.
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Jadwigo - teraz Ty mnie rozbawiałaś:)))
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    A! Zapomniałabym - na pociechę dla tych co na ich weselu była jakaś "druga panna młoda" - jeśli panna założy białą sukienkę na cudzy ślub, sama nigdy nie wyjdzie za mąż. Taki przesąd :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    to ja widac na prawie kazdym weselu na ktorym do tej pory bylam popelnilam gafe bo moj staly zestaw to kiecki czerwone i czarne, no jak druzkowalam to byla srebrna ;) swoja droga nie przyszloby mi do glowy zeby sie na czyjas czerwona czy czarna kiecke wkurzac. u mnie w regionie np matki mlodych wystepuja w kostiumach koloru ecru lub takiz sukienkach.
    aaaaa przypomnialo mi sie cos... 2 lata temu to niektórzy goscie weselni uwazali ze moja corka niosaca obraczki przycmila panne mloda - byla ubrana w biala sukienke z duza iloscia halek (dostalismy ze stanow, miniaturowa suknia panny mlodej, typowa dla "flower girl") i nawet byla do mnie ptetensja ze moglam cos kolorowego (czyt. rozowa beze z drapowaniami kupic) na szczescie panna mloda kiecka dziecka byla zachwycona i twierdzila ze tylko upierdliwcy sie czepiaja ;)
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: na szczescie panna mloda kiecka dziecka byla zachwycona i twierdzila ze tylko upierdliwcy sie czepiaja ;)

    i miala racje! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011 zmieniony
     permalink
    To nie ja ;-)) Agunciu.
    MrsHyde - to powinnaś mi dac "eeee" nie "oooo" za ten przesąd :bigsmile:.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Kaonashi: To nie ja ;-)) Agunciu.

    hahaha! nie wiem jak to wyszlo, zazanzcylam tekst i nacisnelam: 'cytuj'...
    cos sie widocznie pomieszalo :wink:
    fakt faktem, ze panna mloda miala racje!
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    A i czytałam gdzieś regulamin zemsty na takiej nieuprawnionej biało odzianej:
    1. jeśli to starsza pani to trzeba powiedziec "oooj ty to chyba na pannę młodą za stara"
    2. jeśli niepełnoletnia - "oooooj ty chyba na pannę młodą za młoda"
    3. jeśli singielka "oooooooj, żeby byc panną młodą to trzeba miec faceta"


    :rolling:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    bunt przeciwko przesadom stad ooooo :D
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Aaa, rozumiem ;-)
    _________
    Nasunął mi się zemsty pkt 4ty i chyba wiem dlaczego nie powstał wcześniej:
    4. jeśli mężatka - "ooooooooj, żeby byc panną młodą trzeba byc dziewicą!"

    :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    Kaonashi- to ostatnie najlepsze :P
    --
  1.  permalink
    Od kiedy to w całej ceremonii ślubnej najważniejszy jest ubiór? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 20th 2011
     permalink
    Hej mam ślub za niecałe trzy miesiące i zaczynam mieć napady stresu!. Bywam okropna, potrafię nakrzyczeć na mojego Wojtusia,że nie zdążymy czegoś załatwić a za chwile go przepraszać. Na szczęście jest wyrozumiały i opanowany i zawsze mnie uspokaja. Wy też tak miałyście?
    -- [url
    •  
      CommentAuthorEikos
    • CommentTimeJul 20th 2011
     permalink
    Ja miałam strasznego stresa, a miałam tylko cywilkę... Byłam ubrana w czerwoną sukienkę. To była skromna uroczystość, bo tylko świadkowie i MY :D Ale co się na te 5 min nastresowałam to moje ... :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 20th 2011
     permalink
    O odważnie czerwona sukienka!
    -- [url
    •  
      CommentAuthorEikos
    • CommentTimeJul 20th 2011
     permalink
    Nie wiedziałam co się powinno... białej nie chciałam, bo to nie miało być aż tak uroczyste... no i żadna inna mi się nie podobała...
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 21st 2011
     permalink
    Dzień dobry, chciałam się oficjalnie dołączyć :)
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 21st 2011
     permalink
    Witaj!:bigsmile
    -- [url
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Hej! Dziewczyny czy znacie jakiś dobry salon kosmetyczno-fryzjerski w Łodzi? Szukam takiego salonu gdzie mnie uczeszą, umalują i całą wyszykują do ślubu.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    karinazosia: Wy też tak miałyście?
    ja z tych chyab wyjątków - nie miałam w ogóle stresu:)
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    Farciara! :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 23rd 2011
     permalink
    kwestia podejścia chyba. Potem udzieliło mi się do porodu - nie bałam się, tylko cieszyłam :) POLECAM
    --
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Witam was wszystkich. Piszę ponieważ mam do was bardzo ważną prośbę a mianowicie w Grudniu wychodze za mąż i chciała bym się dowiedzieć czegoś na temat zwyczajów jakie panują przed ślubem. Słyszałam, że muszę mieć coś nowego, pożyczonego, niebieskiego ale dlaczego tak to musi być ważne.
  2.  permalink
    Niulka, to tylko obyczaje (przesądy), a nie warunki sine qua non zawarcia związku małżeńskiego, więc na pewno nie musisz. :wink:

    Powiedzcie mi dziewczyny - bo ślubne przygotowania są jeszcze przede mną (i to sporo) - dlaczego ślub jest wydarzeniem stresującym? Co konkretnie stresuje i denerwuje?
    Pytam bardzo serio. Dla mnie stres w takiej sytuacji jest po prostu nie do wyobrażenia.
    --
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Szczerze to sama się nad tym zastanawiam. Szczerze to chcę się dowiedzieć jeszcze jedną rzecz a mianowicie mam starszego od siebie o rok brata i słyszałam, że dopóki mój brat nie weźmie ślubu to Ja nie mam prawa brać ślub.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    niulka22: słyszałam, że dopóki mój brat nie weźmie ślubu to Ja nie mam prawa brać ślub

    ??????
    a to dlaczego? :shocked:
    --
    • CommentAuthorniulka22
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Bo słyszałam, że skoro mam starsze rodzeństwo to ono pierwsze powinno pierszwe zawrzeć związek małźeński a dopiero potem Ja.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    a jesli twoj brat nigdy sie nie ozeni to ty tez bedziesz musiala zrezygnowac?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    o matko, ale bzdura!
    Niulka skad jestes, ile masz lat i kto ci takich glupot nagadal?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    niulka22: Bo słyszałam, że skoro mam starsze rodzeństwo to ono pierwsze powinno pierszwe zawrzeć związek małźeński a dopiero potem Ja.


    A słyszałaś takie powiedzenie : "Kto wierzy w gusła, temu dupa uschła" ? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    MrsHyde: Niulka skad jestes, ile masz lat i kto ci takich glupot nagadal?

    tez sie zastanawiam gdzie takie absurdalne teorie kraza... (dla mnie) tak bardzo absurdalne, ze przytaczanie ich pachnie prowokacja :wink:
    --
  3.  permalink
    Może chodzi o to, że to taki starodawny obyczaj, a nie zabobon. Ale chodziło raczej o to, żeby córki za mąż powydawać po kolei.
    Współcześnie stosowanie tych reguł jest zupełnie nieuzasadnione. Każdy wstępuje w związek małżeński wtedy, kiedy chce.
    --
  4.  permalink
    No oczywiście i ja muszę się wtrącić;) za dwa miesiące wychodzę za mąż. Też myślałam, że nie ma stresu, ale jest o to duży... Czasem sama z siebie się śmieje...Boję się, że potknę się jak będę szła do ołtarza, lub zająkne przy słowach przysięgi...że nie wspomnę, że nie wiem jak zatańczę pierwszy taniec, bez rumianych policzków... i czy goście będą zadowoleni, czy dobrze mnie uczeszą i w końcu jak sobie poradzę jako świeżo upieczona mężatka;)

    Co do przesądów, niecały miesiąc przed swoim ślubem będziemy z G. świadkować u znajomych. Moja mama mi za to mało głowy nie urwała, bo stwierdziła, że to nam przyniesie nieszczęście jak się świadkuje przed swoim ślubem... no i mam już najczarniejsze myśli;/ jakby było mało stresu
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    A mnie stresują podobne rzeczy jak andziule : czy się nie przewrócę, nie rozbeczę zrobię coś głupiego. Jestem nieśmiała i jak pomyśle, że tyle osób jedyne co mnie nie stresuje to życie z moim W. kocham go strasznie i jestem jego pewna :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    A jeśli chodzi o przesądy to ja wierzę w to:
    1. trzeba mieć coś nowego, starego, pożyczonego i niebieskiego
    2. nie wolno się oglądać za siebie stojąc przy ołtarzu
    3. w razie upuszczenia obrączek para młoda nie powinna ich podnieść tylko ktoś inny
    itd
    -- [url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.