Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    dziewczyny ,a ile wczesniej trzeba zapisac sie na hsg na nfz?
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    Iris, świetna wiadomość! :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 28th 2012
     permalink
    Iris30, no tak ale popatrz z tej optymistycznej strony; Jestes jeden krok do przodu. Kolejna potencjalna przeszkoda wyeliminowana :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeNov 28th 2012 zmieniony
     permalink
    :) patrzę i będę robić wszystko co w mojej mocy aby doczekać się mojego skarba :) właśnie się do tego zabieram ...:wink: a tak serio to przynajmniej bez stresu będę podchodzić do stymulacji w lutym (taki termin dał nam nasz gin) i w razie czego inseminacji. Moya masz rację, to kolejny krok w dobrym kierunku :)


    bonim ważne aby wcześniej dostać skierowanie. Ja zapisywałam się w pierwszym dniu cyklu, w którym miało się odbyć HSG.
    Dziewczyny, jak długo krwawiłyście po HSG? ja trochę jestem poturbowana, ale to juz 3 dzień, a śluz mam nadal wymieszany z jasnoczerwoną krwią. to normalne?:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 29th 2012
     permalink
    dzieki iris,jutro jak beta bedzie - ,to poprosze o skierowanie na hsg,tylko wczesniej trzeba czystosc poch,i cyt. mam nadzieje ,ze na wyniki nie bedzie trzeba dlugo czekac
    • CommentAuthorANA8307
    • CommentTimeNov 29th 2012
     permalink
    Kochane Kobitki ja się wybieram na HSG do Krakowa ( jestem z podkarpackiego) ponoć tam mają inny sprzęt i piszą że dzięki temu jest nie bolesne.Dam znać jak już bedę po... już nie mogę się doczekać :smile:
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczynki, czy możecie polecić któryś z warszawskich szpitali?
    Mam skierowanie na hsg i nie wiem gdzie najlepiej się zapisać by sprawnie poszło?
  1.  permalink
    Dziewczyny kiedy po HSG miałyście okres?
    Zawsze miałam cykle regularne co 29 dni a dzis juz 34 dzień i nie ma.
    W ciazy raczej nie jestem bo jak byłam w 15 dniu na USG to ani pęcherzyka ani płyny w zatoce Douglasa a test boje się zrobić bo to kolejne rozczarowanie może dobić.
    Czuje kłucie w jajnikach i piersi mam nabrzmiałe ale troche inaczej niz przy okresie
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    mi się po HSG owulka przesunęła z 11 dc na później, (14-15 dc - test owu pozytywny), zatem może i u Ciebie cykl się trochę wydłużył z okazji tego badania? albo w ogóle owu nie było albo pęcherzyk urósł później. Nie mierzyłaś tempki?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ja po HSG wszystko miałam w terminie. Ale Mysiorek poczekaj kilka dni i zrób test. Bo po HSG wiele dziewczyn dziewczyn zachodzi w ciążę.
    Ja po HSG w ogóle nie krwawiłam.
    -- ,
  2.  permalink
    właśnie zrobiłam rano test i pojawiły się śliczne 2 kreseczki :)...ale nadal nie wierze...bo lekarz powiedział, ze to cykl stracony
    Tak wiec dziewczyny HSG pomaga!!!
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    jeszcze raz Mysiorek wielkie GRATULACJE !!! jak zaglądałam na ten temat forum miałam taką nadzieję, żę Ci się teraz uda :)
    --
  3.  permalink
    Hej,Hej.Jestem spowrotem na forum.Musiałam doslownie przełknąc ostatnie przełozenie mojego Hsg.Dzis mam pierwszy dzien cyklu,wiec dzwoniłam zapisac sie na HSG.KObieta mowi ze ze juz nie ma miejsca bo tylko dwa dni w tyg to robia i po dwie osoby.Wiec ja na to,ze miesiac temu miałam miec,ale ze sami przełożyliscie i mowiliscie ze mam pierwszenstwo w nastepnym cyklu.Ale pani tylko sie zaśmiala i spytała kto mi cos takiego powiedział.Własnie zastanawiam sie do ktorego dnia cyklu mozna robic HSG bo w koncu zapisala mnie na piatek czyli 11 dc.Ale to zrobiła od niechcenia wiec dalej jest niepewnosc ze moze znowu dzien przed oddzwonic i powiedziec ze znow trzeba przełożyc.Musze znaleźc nr tel tej osoby co miesiac temu niby przełozyła mi to HSG,ze jak niby mam pierwszenstwo to niech mnie przeklada na środe.KOMEDIA

    Treść doklejona: 04.12.12 19:22
    Mysiorek-Wielkie Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • CommentAuthorangiela6
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny:-)
    Mysiorek - gratuluję i jednocześnie zazdroszczę!!!:-) Jak przeczytałam, że jesteś w ciąży to pomyślałam sobie, że mnie też się uda!!
    Agosa - polecam szpital na Starynkiewicza. Trzeba mieć skierowanie od lekarza, robią te badanie na NFZ. Ja miała hsg robione prze dr Szymusik - bardzo miła i kompetentna lekarz.

    Ja jestem świeżo po odebraniu wyników badania hsg. Okazało się, że mojej jajowody były niedrożne (lewy i prawy) i podczas badania udało się je udrożnić:-) Opłacało się cierpieć. Mam nadzieję, że to była jedyna przyczyna nie zachodzenia w ciążę cały rok.
    W pierwszym cyklu po hsg nie udało się zajść w ciążę, M wyjechał w delegację przed owulacją:-( Ale nie ma tego złego, bo przed nami kolejny miesiąc szansy. Może grudzień okaże się dla nas łaskawszy:-)

    Trzymajcie za mnie kciuki, bo ja za Was mocno ściskam!!
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    gratuluję Mysiorek!!! wielką nadzieję na nas sprowadzasz :) a myślałaś, że nic z tego!! super! jeszcze raz gratki!!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    andzik: trzymam kciuki, daj znać jak będziesz po

    angiela: to bardzo dobra wiadomość, teraz Wasze szanse bardzo wzrosły, życzę owocnego staranka

    dziewczyny, a czy zawsze po badaniu miałyście zalecone branie antybiotyku??
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    HSG robi się zwykle do 10 dc.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    buba, ja miałam ; Azitrox w dawce 1 g w ciągu dnia.
    --
  4.  permalink
    Wczoraj pisałam e-maila do lekarza prowadzacego z zapytaniem czy 11 dc to nie za puźno i dostałam odp.ze do 12 dc robi sie HSG.Czyli troszke sie uspokoiłam.:smile:
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    jak dzwoniłam po szpitalach chcąc się zapisać na hsg to też mówili, że do 12 dc. W jednym mi powiedzieli, że jeżeli będe akurat w 13 dc to tez mi zrobią.
    a tak z ciekawostek powiem Wam, że na Karowej w Warszawie chcieli ode mnie badania męża, czy napewno to ze mną jest problem ;)
  5.  permalink
    Dziękuje dziewczyny za dobre słowo...
    W sobote ide do GINA potwierdzić fakt choć czuje już powoli pierwsze oznaki niezaprzeczalne.
    Super że tu jesteście, dzięki temu wszytko jest choć troche łatwiejsze.
    Będe tu zagladać i kibicowac każdej z Was
    Buziaki Kochane

    A tak od siebie...mam wrazenie,że dużo dziewczyn zbyt późno trafia na HSG a lekarz faszerują nas czym popadnie.
    Mnie faszerował w prawdzie przez 5 miesiecy tylko ale HSG, które mi zrobił było raczej na moją prośbę...on nie bardzo był do tego przekonany ale w końcu umówiliśmy sie na badanie.
    Po wszytkim stwierdził, ze tak zapchanych jajników jak u mnie to jeszcze nie widział i mój był najgorszym przypadkiem. W dodatku mój prawy jajowód nie udało sie wcale przepchac tak wiec pozostał jeden i jeszcze problem z owulacją, która podobno sama bez wspomagaczy raczej nie miała miejsca,
    Tak więc nie można brac sobie do serca to co gadają lekarze..choc pamiętam jak za każdym razem po wyjściu od niego nie mogłam powsztrymać łez...ostatnim razem powiedział, ze on swoja role już zakończył i do Kliniki Leczenia niepłodnosci mnie po nowym roku skieruje.
    A tu jednak mały cud....
  6.  permalink
    Mysirek80 to rzeczywiscie cud.Ja leczyłam sie tez na brak owulacji przez rok faszerowali mnie tabletkami i tak w jednym miesiacu była owulacja w drugim nie i tak w krate.U mnie lekarz przed wyslaniem mnie na HSG zadał zestaw pytan w tym:czy mialam wycinany wysrostek,jak potwierdziłam wtedy zrobił wielkie "no własnie" i tu mamy prawdopodobnie sprawce.Oby miał racje.
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    dziewczyny być może martwię się na zapas, ale w sumie co mi szkodzi Was zapytać :wink:
    otóż czekam na @ od niej mam uzależniony terminy sono HSG. Wstępnie mam zaplanowany na 21 grudnia. Jeśli miesiączka mi się opóźni to może nie skończyć mi się do tego czasu krwawienie i ze względu, że przed nami świąteczny czas, będą to badanie musiała przełożyć na styczeń.
    Chciałam się Was spytać, czy jeśli HSG przypadałoby na np. 8dc, w którym to dniu miałoby się jeszcze jakieś lekkie plamienie, to czy możliwe jest przeprowadzenie badania???? Bardzo proszę Was o poradę
    --
  7.  permalink
    Buba co chodzi o 8 dc to wydaje mi sie ze powinni ci bez problemu zrobic.Musisz miec tylko aktualne badania.
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Ja mam dość długie miesiączki, w 8dc mogą jeszcze u mnie występować plamienia takie na koniec okresu i nie wiem czy przy takich niewielkich plamieniach można przeprowadzić HSG
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    buba, mi ginekolog mowił, że nie mogę plamić. I że mogę robić do 14 dc. W szpitalach twierdzą, że tylko do 2 dc, no w ostateczności do 13 dc ale z wielka łachą :shocked:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja przy dlugich cyklach mialam HSG (pod rentgenem) w 27dniu cyklu ( cykl trwal 46dni).
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ja też nie mogłam plamić. Pozostałości z plamienia można podczas HSG wepchnąć do jajowodu i ubezpłodnić na zawsze. Stąd lekarze nie dopuszczają najmniejszych plamień i są ostrożni.
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny dzięki za odpowiedzi...... Efiaa w sumie to brzmi bardzo logicznie i przekonywująco :)
    Nie wiem czy zdążę przed Świętami, jeśli @ mi się spóźni to dopiero będą mogła podejść w styczniu. Trudna rada.
    Powiedźcie mi jeszcze, czy zawsze bo zabiegu przepisują antybiotyk? (Irys, wiem że u Ciebie tak była, a ja u innych dziewczyn?) Martwi mnie to, bo dopiero co skończyłam jeden (miałam zapalenie zatok) i bardzo źle znoszę kuracje (mam reakcje nietolerancji już chyba na wszystkie antyb)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    buba79 - ja nie mialam antybiotyku po zabiegu :)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    Buba79, ja nie miałam antybiotyku z tego co pamiętam. Nie miałam też żadnych posiewów do HSG.
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny:) nie udzielałam się tutaj nigdy, ale postanowiłam napisać:) mnie czeka nadanie HSG w najbliższy poniedziałek w szpitalu na karowej w warszawie. Z jednej strony się boję, a z drugiej mam nie mogę się doczekać i mam nadzieję że może po tym badaniu uda się zajść w ciążę ( staram się z przerwami ponad 1,5 roku o dzidzie...) Staram się sobie tłumaczyć, żeby aż tak bardzo się nie nastawiać na to, że badanie może pomóc w zajściu w ciążę, bo potem rozczarowanie jest bolesne,no ale wiecie jak jest ( zresztą sama moja gin która dała mi skierowanie mówiła o tym że wiele dziewczyn po bad zachodzi i żeby się właśnie starać jeszcze tego samego cyklu...zobaczymy, mam nadzieję że każdej z nas się uda spełnić najskrytsze marzenie, doskonale Was rozumiem, bo przecież sama przez to wszystko przechodzę... Ach i Mysiorek- gratutuję cudownej wiadomości!!! Pozdrawiam Was wszystkie ciepło! postaram sie napisac po badaniu, jak bylo...
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    sheam, miło, że napisalaś. Ja jaiś czas temu pytałam o hsg w Warszawie, ale nikt nie odpisał:confused:
    też brałam pod uwagę szpital na karowej ale tam muszę mieć badania męża i moje nie starsze niż pół roku - tak mi powiedziala pani, która udzielala info przez telefon. Czy Ty tez z takim plikiem badań musisz tam iść?
    a poza tym czy dostaniesz jakieś znieczulenie??
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    cześć Agosa:) tak kazali mi przyjść z plikiem badan: posiew z szyjki (ważny30 dni), cytologia (ważna rok), grupa krwi, i bad. nasienia męża. Podobno znieczulenia nie dają nieststy , Pani przy zapisie kazala mi wziąć jakąś tabletkę przeciwbólową ze sobą...
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    aaaa właśnie,dlatego boje się karowej. wiem że w niektorych szpitala dają coś w żyłę....
    A czemu akurat karowa? masz tam swojego lekarza?
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Tak Karowa, bo stamtąd jest lekarka, która mi wystwiała skierowanie( na wizycie prywatnej, ale w tym szpitalu też pracuje)...dlatego sobie szpitala nie wybierałam, kurcze no boję się, ale posiadanie dziecka jest dla mnie tak ważne, że trudno, zniosę wszystko...a może nie będzie tak źle:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    To trzymam kciuki by nie bolało i by było wszystko ładnie drożne :bigsmile:
    Koniecznie daj znac po bo sama jestem ciekawa. A szpitala jeszcze nie wybrałam bo czekam na @ i dopiero będę mogła dopasować swój dc do szpitala w który w danym dniu robione jest hsg. Bo np na madalińskiego robia tylko w srody a na pl. starynkiewicza tylko w piątki....
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Hej.Tak to jest w szpitalach ze maja określone dni na robienie HSG.W moim szpitalu robia tylko we środy i piątki.A co do bad.nasienia meża to musielismy to zrobic przy 1-wszej wizycie u lekarza,wczoraj robilam ob i cytologie gdyz te badania trzeba robic pare dni przez zabiegiem zeby były wiarygodne.Ja mam HSG w piątek.Więc trzymajcie moooocno kciuki.
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    I ja trzymam kciuki za badanie!
    --
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Pewnie Agosa, że napiszę i dziękuję z acałego serca za za kciuki!!!!! :) co do dni wykonywania, to szczerze mówiąc nie wiem jak jest na karowej, bo jak zadzwoniłam to powiedziałam po prostu że w pon-17 grudnia bym chciała- a Pani, że oki może zapisywać,także nie spytałam czy mają tylko określone dni czy może codziennie:)
    --
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    sheam - szybkiego i z dobrymi wynikami badania życzę
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    Hej.Juz jestem po badaniu HSG.WIęc:o godz 7 rano stawiłam sie do izby przyjęc.POczekałam tam do godz.10 i wtedy mnie wezwano zebym sie przebrała i poczekała na sali aż lekarz mnie zawoła.Nie dostałam żadnych środków przeciwbolowych.Siedziałam i leżałam i czekałam az ktos po mnie przyjdzie.Ok.godz 12 przyszedł lekarz który zrobił ze mna wywiad tzn:w w jakim wieku dostałam miesiaczke,co ile miesiączkuje itp.Nastepnie pani pielegniaraka zabrała mnie na zabieg który trwał ok,2-3 min.Bolalo jak cholera.Nastepnie poszłam o wlasnych nogach na sale poczekac na wynik,który to był w miare szybko bo do ok.1 godz.Wynik przyniosła mi pielegniarka wraz ze zdjeciem i zostawiła samej sobie.Lekarza nie było zeby mi oznajmił jak to wszytsko wyglada i co mam dalej robic.Wiec zabrałam swoje rzeczy i wyszłam.Moj wynik badania jest nastepujacy:Z bezpośredniego badania wypelniono macice i oba jajowody(prawy z opuźnieniem),z których kontrast w niewielkich ilosciach wylewa sie do wolnej jamy otrzewnej.Nic z tego nie rozumien moze wy mi pomorzecie rozszyfrowac.O lewym jajowodzie nie ma nic wspomnianego.Jestem przybita tym wszytkim
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    andzik: no niezły numer z tym wynikiem, którego nie zinterpretował Ci lekarz:confused: Ja jestem jeszcze przed badaniem i nie mam odpowiedniej wiedzy w tym temacie, ale tak na czuja: skoro wypełniono oba jajowody (jak piszą na początku) to chyba oba masz zdrożne, ale ten prawy pewnie stawiał opór aż w końcu i on się przepchał i udrożnił. Chyba można być dobrej myśli ale najlepiej jak lekarz by Ci to wszystko wytłumaczył
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    andzik, z tego wniosek, że wszytsko jest w porządku. Pewnie prawy był delikatnie przytkany, ale poszło
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeDec 14th 2012
     permalink
    Boże dziewczyny mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.Choc jak czytam ze kontrast w niewielkich ilosciach wylewa sie do jamy otrzewnej to wrecz mysle ze widocznie wiecej powinno go sie wylewac??Ale skąd mi to wiedziec.Wizyte u lekarza prowadzacego mam 8 stycznia i zobaczymy co powie,cos mam czuja ze musze sie szykowac na laparoskopie.Oby nie
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    hej, postanowiłam napisać i ja. Hsg mam zaplanowane na poniedziałek. Boje się strasznie bo nie wiem czy bedzie mocno bolało...Lekarz mówił, że da znieczulenie. Mam nadzieje, że to pomoże w końcu..
    --
    •  
      CommentAuthorbuba79
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Juhasek.... życzę powodzenia, nie martw się na zapas.... O jakim znieczuleniu mówi Twój lekarz? Ja prawdopodobnie będę miała badanie drożności 21.XII. U mnie w klinice podają 1 czopek Tramalu doodbytniczo i 1 amp. Papaveryny domięśniowo. Daj znać jak będziesz po ....
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    A u mnie NIC nie dają na znieczulenie :(
    obdzwoniłam z 5 szpitali, jedna klinikę prywatną i nic...
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    Mówił, że da w zastrzyku jakieś znieczulenie ale nie wiem co.
    Dam znać jak będę po:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.12.12 15:08</span>
    to szkoda, bo przecież każdy organizm jest inny.
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeDec 15th 2012
     permalink
    ja dostałam zastrzyk w dupala :) nie wiem dokładnie co to było, ale rozluźniłam się po nim i cały stres poszedł sobie gdzieś daleko:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.