Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 19th 2014 zmieniony
     permalink
    helvetka: Dziewczyny, proszę o poradę odnośnie ochraniaczy na łóżeczko. Jakie polecacie: niższe 20 cm czy wyższe 40 cm? na jak długo wystarczają te niższe? kiedy mniej więcej trzeba dziecku obniżyć łóżeczko?I czy ochraniacze na całe łóżeczko czy wystarczy na połowę?


    Ja miałam w kołysce ochraniacze wys. 40 cm i teraz w łóżeczku wys. 20 cm. I polecam te 20 cm. W nocy jak Maks leżał w kołysce koło naszego łóżka to go w ogóle nie widziałam. Musiałam zdjąć (odgiąć) ochraniacz na całej stronie łóżeczka, tej od naszego łóżka. Przez co jak Maksiu zaczął już wierzgać nogami to nie raz nogi miał między szczebelkami.
    Teraz w większym łóżeczku mam niższe - 20 cm i już nie musze odchylać, tylko trochę "zgniatam" ten ochraniacz i widzę Maksia.
    No i Mask potrafi tak wędrować po łóżku (tak się wierci), że często zastaję go z głową w nogach, albo w poprzek łóżeczka - więc cieszę się, że ochraniacze mam na całe łóżeczko. Gdyby były tylko na częśc to znów wystawały by mu kończyny.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was kupowała taki kocyk dla swojego malucha????
    http://motherhood.pl/sklep/kocyk-dwustronny-19

    Czy warto go kupić????
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Mamy ten fuksjowy.
    Lubimy go :D
    on nie jest ani bardzo gruby ani cienki, myślę, że posłuży Wam jak urodzisz :wink:

    a ja mam pytanko, możecie polecić jakieś skarpety, papcie skarpetkowe czy tym podobne, antypoślizgowe? najlepiej w sklepie internetowym.
    Papci jeszcze nie ma sensu , bo Ninka nie chodzi jeszcze i zaraz pewno by z nich wyrosła, ale staje już wszędzie i coś by się na stopy przydało.
    Zwykłe skarpety z kilkoma kropkami antypoślizgowymi odpadają, bo skarpety ciągle jej zlatują.
    --
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeJan 20th 2014 zmieniony
     permalink
    dżasti dziękuję bardzo za odp. w sprawie ochraniaczy :bigsmile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Eveke, ja mam takie skarpetki z hm i nie spadają, w przeciwieństwie do skarpet innych firm.
    Ale aktualnie zastanawiam się nad kupnem takich paputek ze skóry, ponoć super... Na allegro widziałam, to niby takie podróby blue inch .
    Może ktoś używał ?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Mamakasi ja mam coś takiego: http://allegro.pl/paputki-kapcie-papcie-100-skora-0-5lat-20wzorowhit-i3872919505.html (nie wpadłam na to, że może to być podróbka czegoś ;) W każdym razie są super, ale kupiłam je dopiero niedawno. Wcześniej Lila śmigała (głównie na czworakach plus przy meblach) w skarpetkach antypoślizgowych. Z tym że dopiero, jak miała ok. roku, jej nie spadały i poprzedniej zimy po prostu zakładałam skarpetki na rajstopy. Nie wiem, od czego to zależało. Lila ma chude nóżki i ogólnie jest szczuplutka, może dlatego wcześniej wszystkie jej spadały.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Maria a zastanawiałaś się na kupnem kocyka minky?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    migg , ale fajne te paputki!!! super :)
    to mówisz , że nada się dla 9 miesięczniaka ? Moja więcej chodzi na czworakach niż staje, zależy mi też żeby nei spadały, ale i tak już sporo staje, podciąga się przy wszystkim wiec pewno i zaraz do chodzenia będą potrzebne.
    A te będą ok na początek czy nie powinny być jakieś usztywnione?

    Czy jak zmierzę jej długość stópki od piętki do palucha dużego to będzie adekwatne z rozmiarem wkładki?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 20th 2014 zmieniony
     permalink
    eveke, ja polecam te same, które zalinkowała Migg ;)
    Co do tego, jakie powinny być buciki/paputki 'na start' to zdania są podzielone ;) Jedni twierdzą, że usztywniać, inni że nie. Większość mam stąd, jak zaobserwowałam, jednak jest za tym (przynajmniej tak mi się wydaje ;)),żeby nie usztywniać stópek ;)
    Nam ortopeda odradził kupowanie bucików, które usztywniają stópki...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    No ja bym w życiu raczkującemu i zaczynającemu chodzić (przy meblach) dziecku nie założyła usztywnianych bucików. :) Tzn. rozumiem, że już takiemu, które chodzi (choć też nie kupiłabym teraz Lilce usztywnianych papci).
    Myślę, że te paputki będą ok, bo są mięciutkie, i będzie mogła w nich raczkować i tuptać przy meblach. A w usztywnianych za bardzo nie miałaby jak chodzić po czworakach, no nie? ;)
    A co do tego, ze za chwilę będzie chodzić, to hmmm. Więc jak Lila miała z 8 miesięcy i chodziła przy meblach, to też byłam przekonana że za chwilę będę kupować buty i w ogóle. A ona mnie zrobiła w konia i pierwsze kroki postawiła w wieku 15 miesięcy, a zaczęła chodzić (porzuciła raczkowanie) w wieku 17, także ten. Ale pewnie u Was będzie normalniej :)))
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    ja kupiłam taki kocyk szyty na zamówienie jest jak minky ale tańszy o połowe

    rurkusik plus matroioszki
    http://nietuzinkowo.pinger.pl/m/20986425
    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    ŻANETT W życiu o Minky nie słyszałam :shocked:
    Nie wiem czemu ale ten co linka wstawiłam podbił moje serce :shamed:

    Treść doklejona: 20.01.14 19:43
    BOSZZZZ :shocked: ZERKNĘŁAM... są boskie...ALE CENA :shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    magda, migg no jasne, ja nie wiem dlatego na razie dopytuję :D
    z resztą już zamawiam te paputki, kosmicznie drogie nie są, później będziemy się "martwić " co dalej
    a z tym, że "zaraz" zacznie chodzić to nie miałam na myśli takiego zaraz , za chwilę, za kilka dni :D
    aczkolwiek mam przeczucie , że na roczek będzie hasać :)

    maria jeśli podoba Ci się Minky to można poszperać po allegro - teraz masa osób szyje rzeczy z tym pluszem wiec można znaleźć dobrą cenę.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJan 20th 2014 zmieniony
     permalink
    ja ten mój minky kupiłam za 108 z przesyłką plus poduszeczka do wózka

    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    doti A możesz dać namiary ???
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    masz faceboka
    to se znajdz nietuzinkowo.pl
    --
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    to se znalazłam :wink:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Jak to na Was tu zawsze można liczyć, właśnie się rozglądam za czymś, co by się na Hani girce utrzymało porządnie, bo staje przy wszystkim i na każdej nawierzchni, a w rajstopkach się ślizga. Póki co migg wykorzystam Twój patent skarpet na rajty, ale jutro zmierzę Hani giczkę i zamawiam ta skórzane wynalazki :)
    Ale to spadanie skarpet chyba nie ma nic wspólnego z chudością, bo u Hani łyda pokaźna, a i tak jak ją puszczę na ziemię to za sekundę majtają jej się takie szczurki za stopami :)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    a_net_a: Ale to spadanie skarpet chyba nie ma nic wspólnego z chudością, bo u Hani łyda pokaźna, a i tak jak ją puszczę na ziemię to za sekundę majtają jej się takie szczurki za stopami :)
    No widzisz, to może jednak kwestia wieku, bo Lilce po skończonym roku przestały spadać, nie wiadomo, dlaczego ;)
    A co do paputków jeszcze, to ja zamówiłam takie z centymetr większe, bo wiadomo, noga rośnie. I one tak fajnie przylegaja do kostki, że nic nie spada ani się nie ciągnie. No fajne są ogólnie ;) Choć Lilka ma je dopiero od 2-3 miesięcy i wcześniej jakoś sobie bez nich radziła :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2014
     permalink
    Ja zamówiłam na 6-12 m-cy czyli 12,5 cm wkładka, oni sami tam piszą aby brać 6-10mm większe... Nince stopę pi razy oko zmierzyłam to wychodzi 11cm więc powinny być ok.

    Co do skarpet , moja Nina jak lata to sobie co chwilę siada i wtedy dość często ciągnie sobie końcówki skarpet , efektem czego co chwilę wiszą a ja co chwilę je poprawiam w paputkach pewno będzie lepiej :D oby :D
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Minky ja znalazłam za tą samą cenę co wstawiłaś link i dodatkowo jeszcze babka robi z haftem :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    zanett a wrzuć link tego kocyka o którym wspomniałaś
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Eveke Nadia ma dokładnie te same paputki z linku wklejonego przez Migg. Są świetne, i co ważne, Nadia ma w nich bosą nogę często i one nie śmierdzą nic a nic. Nadal chodzi w tych 12-18 miesięcy i następne też takie kupię, tylko inny wzór co by nudno nie było :) Także ja również polecam :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    Szukam pierwszego kubka niekapka dla siedmiomiesięczniaka.

    Polecicie jakiś? Mały dostał w prezencie jeden, niby od 6 miesiąca ale nie umie z niego pić.

    Chodzi mi o taki, żeby był z miękkim ustnikiem, podobnym do smoczkowego...są takie na rynku?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Nasz pierwszy to avent. Polecam jest bardzo fajny..kiedy D skonczyl rok przeszliśmy na LOVI 360 choć na pewno jest lepszy to nie sądzę, że 6 miesięczne dziecko załapie choć możesz popróbować...:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    anairda1986: Chodzi mi o taki, żeby był z miękkim ustnikiem, podobnym do smoczkowego...są takie na rynku?--


    nuk first choice :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Ja Majce ostatnio Nuka kupiłam, , ale ona obczaiła, że jak przyciśnie ustnikiem o podłogę, to się wszystko wylewa i co rusz tak robiła, na dywanie, na podłodze, na szafce od telewizora i już tego kubeczka nie dostaje. Wróciliśmy do starego, ale tego też nie lubię, bo się takie coś odtyka, że picie kiepsko leci, albo wypada, że woda leje się ciurkiem. Musze poszukać kolejnego kubeczka.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    anairda1986: Szukam pierwszego kubka niekapka dla siedmiomiesięczniaka.


    A ja polecam kubeczek Momma ze słomką (też niekapką). Pod względem logopedycznym jest lepszy niż kubek niekapek:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Ja tez polecam Momme. Choć u nas ostatnio jest bunt i synus chce pić tylko z butelki. Juz od ponad miesiąca. Próbowałam mu podać w mommie, ale rzucał tym kubkiem. A tak ładnie z niego wcześniej pił.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Zamówiłam teraz tą Momme ze słomką, zobaczymy, jak u nas się sprawdzi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    link z kocykiem to jest dodatkowo ocieplany w środku ale taki bez ocieplenia kosztuje 59zł wyhaftować można całą metryczkę

    http://allegro.pl/ocieplony-kocyk-sowy-kocyk-minky-kocyk-z-haftem-i3902995804.html
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    A jaki rozmiar wanienki polecacie? Znalazłam dwie fajne: rozmiar 84 cm i 100 cm. Którą wybrać? Czy z 84 dzieciaczek na szybko nie wyrośnie? Albo czy 100 nie będzie za dużo na początek?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Libra, z pierwsza corka miałam napierw te mniejsza,po kilku m-cach kupiłam wieksza 100cm. Z druga corka kupiliśmy już od razu te 100cm.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    W sumie polecać to my możemy...;) a dziecko i tak samo wybierze, D. za chiny ludowe nie wypije ze słomki, a koleżanka D. nigdy nie nauczyła się pić z niekapka LOVI 360 który my uwielbiamy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Mój synek nie chciał pić z żadnych niekapkow, tylko je gryzł, używaliśmy na początku tylko doidy cup, później nauczyliśmy go pić ze słomki, ze zwykłego bidonu
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Libra ja mam setkę, nie brałabym krótszej :wink::wink:
    --
  2.  permalink
    Dzieki. Zdecyduje sie na tego Nuka:-)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    moja Ninka długo nie potrafiła zajarzyć jak pić z bidonu, a wiem, że taka opcja byłaby najzdrowsza,
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Jaś latem tego roku nauczył się pić z bidonu, nigdy nie wiedział o co chodzi z niekapkami, mieliśmy kilka rodzajów i nic, z bidonami też było wesoło, bo dopiero piąty jaki spróbowaliśmy (z aventu) zaakceptował, ale jak nauczył się pić na tym aventu to potem pił już z innych też. Co do kubka lovi to teraz pije z niego najczęściej, ale najpierw nauczył się pić z normalnego kubka i przypadkiem wygrzebał kubek lovi z szuflady. Postanowiłam spróbować i okazało się że potrafi z tego pić :D
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    Był tu kiedyś poruszany wątek kremów, oliwek i innych kosmetyków. Wiadomo, najlepsze te, które zawierają jak najwięcej składników naturalnych, np. olej ze słodkich migdałów. Ale czy któraś z Was używa samego oleju do pielęgnacji? Ja używam go dla siebie zamiast balsamów do ciała, smaruję nim brzuch i piersi przeciw rozstępom i mi nic nie wyskoczyło, a skórę po nim mam delikatną zawsze. Dlatego też pytanie - czy sam olej z migdałów będzie dobry dla dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    U nas doidy cup byl strzalem w dziesiatke. Wszelkie wynalzki ladowaly w koszu.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    Ja używam bio oil
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    U nas doidy cup byl strzalem w dziesiatke. Wszelkie wynalzki ladowaly w koszu.

    U mnie to samo. Oprócz tego zwykłe kubki/szklanki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 23rd 2014
     permalink
    Libra1610: czy sam olej z migdałów będzie dobry dla dziecka?


    ja używam i jest ok, jak mała miała suchą skórę przez pierwszy miesiąc to jej natłuszczałam te suche miejsca. Później robiłam masaże przed kąpielą. Czasami też dolewaliśmy do kąpieli. Teraz jak nie ma potrzeby to nie używam, ale wg. mnie jest lepszy od zwykłych oliwek:bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    olej ze słodkich migdałów używałam w ciąży, smarowałam się i mimo mega wielkiego brzucha rozstępów po ciąży nie mam, teraz też stosujemy do kąpieli i do masażu, ale wiadomo że jak z każdym produktem naturalnym może i ten uczulać, ale spośród wszystkich olei ten jest najbardziej delikatny, oliwki nie stosowałabym wcale, bo nawet te z dobrym składem mają jednak chemię. Ja jeszcze młodego myję w mydle marsylskim, nim się sama również myję, sprawdził się super na ranę poporodową, bo mimo iż to mydło szare nie ściągało krocza. Czasem młodego kąpię w krochmalu, bo jak ma potówki to olej nie dobry bo zatyka pory i ponieważ miał na buzi uczulenie to raz na jakiś tydz kąpię go w takim mydełku z emolientem z firmy svr różowa seria bo ma dobry skład.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny, podpowiedzcie, gdzie najlepiej kupować wyprawkę dla malucha, typu wanienka, kosmetyki, pościel itp. Macie jakieś ulubione niedrogie sklepy stacjonarne (Warszawa) lub online?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Karoolka ja polecam hurtownię Mamai ja w Starych Babicach, tam jest wszystko :) ceny jak na all, oczywiście mówię o akcesoriach, nie kupowałam tam ubranek ani wózka. Byłam raz i jeszcze się wybiorę po wanienkę, pościel ładną mają, kocyki, ręczniki.
    i weź gotówkę, to jest rabat 3%.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny kupiłam te paputki, o których pisałyście ostatnio. Wzięłam w rozmiarze S na zaś, ale są o ponad 2cm za duże. No i teraz nie wiem czy kupować mniejsze czy stópki szybko rosną i zanim ona stanie na nogach, to będą dobre te co kupiłam?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Akirka, ja też kupiłam i też są za duże :cool:
    Ja wezmę mniejsze a te odloze na później bo kasi noga nie rośnie już tak szybko.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Jak je oceniacie? Myślę o mojej dwulatce.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.