Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    uwielbiam ten wątek :) dzięki temu mogę powspominać, parę dni temu właśnie wspominałam z mężem :) bo teraz gdzie mieszkamy, jak on był mały również '90r to dzieci na ulicach były na wiosce, po drzewach skakał, wymyślali nie stworzone rzeczy a teraz? teraz cisza, komputer, dom... mam nadzieję, że moje dzieci będą inne, córa póki co, chętnie spędza czas po za domem...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    ja kupilam mojej gume do grania, musialam dzieciaki na osiedlu uczyc jak to sie robi bo zadne nie umialo :devil:

    tylko nie moge sobie przypomniec jak sie gralo w pieklo-niebo bo wtedy sie tak dziwnie gume rozciagalo i trzeba bylo przechodzic miedzy sznurkami zeby nie dotknac
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    ja mysle, ze dzieci sa wciaz takie same... to, ze siedza przed komputerem wynika z faktu, ze wlasnie to im sie proponuje.
    przyklad: nie dalej jak przedwczoraj bylismy na urodzinach u bratanicy mojego mino.
    nasz prezent prezent: tablica z ikei, dwustronna. z jednej strony biala (do flamastrow), z drugiej czarna (do kredy). niby nic takiego, zero technologii (a wydawaloby sie, ze jak cos nie gra, nie rusza sie czy nie ma przyciskow to nie bedzie budzilo zainteresowania)... efekt? wszystkie dzieci byly zachwycone! piekna, kreatywna zabawa przez kilka godzin, maluchy po prostu rzucily sie na ta tablice, kazdy chcial cos na niej narysowac! bylam bardzo mile zaskoczona i ucieszona tym, ze taki "zwykly" prezent byl strzalem w dziesiatke! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ło jezu to ja najstarsza? :shamed: rocznik 75..... :tongue:
    Ale najpopularniejszych papierosów tu jeszcze nie było - POPULARNE - bez filtra, moi dziadkowie palili prze tzw fifkę, która była az czarna od tej smoły z papierosów - a smierdziało to - ......:devil:
    --
  1.  permalink
    dla tych co zminusowały mój rocznik : WIEM, ZE TO Z ZAZDROŚCI :thumbup:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: dla tych co zminusowały mój rocznik : WIEM, ZE TO Z ZAZDROŚCI

    Rozgryzłaś mnie:cool:Jeszcze dziś wystosuję pismo do rodziców z krytyką ich opieszałości w związku ze spłodzeniem mnie:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    a kto pamięta tę czołówkę? :)
    bajki japońskie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Jejciu, to ja najstarsza dupa tu jestem :cry:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    a to moja ulubiona sztuka Teatru TVP dla dorosłych (z tego co widzę można całośc obejrzec w odcinkach)
    Igraszki z diabłem

    łoże madejowe mi się potem latami śniło ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Licho - ja jako dziecko nie lubiłam Teatru TVP - ale tę sztukę ogladałam z wypiekami na twarzy i do dziś pamietam :shocked::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ale szukam i szukam fragmentu spektaklu "Największy krasnal świata" z W. Zborowskim i nie mogę znaleźc :((, pamiętacie to? :)

    Treść doklejona: 12.07.12 12:25
    w ogóle to uważam, że powinna byc jakaś baza spektakli wyemitowanych przez TVP, ale taka by można było obejrzec, nawet odpłatnie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Sindbad

    A pamiętacie takiego ludzika narysowanego z jednej linii? Potem była reklama Ery odaj poarta na tej bajce.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    A to pamiętacie? :) Na podstawie "Klina" Chmielewskiej... uwielbiam ten film (też można w odcinkach obejrzec)
    Lekarstwo na miłość
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Irlandia: A pamiętacie takiego ludzika narysowanego z jednej linii?

    chodzi ci o tego? la linea.
    --
    •  
      CommentAuthorłóśćń
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    O barum barum :) i igraszki z diabłem :) to sie rozczuliłam teraz :))
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    aaa no i jeszcze "W starym kinie" :)... uwielbiałam filmy z A.Dymszą
    ___
    w ogóle to wg mnie TV mimo 2 programów oferowała więcej niż teraz

    Treść doklejona: 12.07.12 12:39
    A! i tego chyba też jeszcze nikt nie wspomniał - "Tulipan"
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    aguncia: chodzi ci o tego? la linea.


    Pomysł wykorzystał Gigi D' Agostino w realizacji teledysku do piosenki "Blablabla":wink:
    Przynajmniej tak mi się kojarzy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Pamiętacie "Balladę o Januszku"?
    Na długo utkwiła mi w pamięci scena, gdy kazał matce wejść pod łóżko, a potem po nim skakał:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Licho: w ogóle to wg mnie TV mimo 2 programów oferowała więcej niż teraz


    Też mam takie wrażenie. A mimo, że teraz w tv jest mnóstwo programów ( nie tylko "jedynka" i "dwójka") to znaleźć coś ciekawego graniczy z cudem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    A i jeszcze słuchowiska dla dzieci 1szego programu Polskiego Radia... Często słuchałam na dobranoc... Teraz chyba też są, ale ciekawe czy jakieś dzieci słuchają :wink:

    Treść doklejona: 12.07.12 12:57
    i coś mi się kołacze, ze takie dzienne słuchowiska powiązane z nauką to nam puszczali w szkole przez głośniki... ale coo to było?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Pamiętacie "Balladę o Januszku"?
    Na długo utkwiła mi w pamięci scena, gdy kazał matce wejść pod łóżko, a potem po nim skakał

    O taaak.. do dzisiaj w moim otoczeniu jeszcze mówi się, ze jak jakieś dziecko jest nieznośne, pomiata rodzicami, a rodzice nic na to nie reagują to :"Potem taki Januszek z tego wyrośnie" :confused:
    --
  2.  permalink
    a Przybysze z Matplanety? :)
    asd
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    a ja jeszcze wrzucam 2 pozycje :)) i spadam do roboty ;-)
    FRAGGLES
    O czym szumią wierzby
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ale to była jaaaazda
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    juz o nich pisalam Ag :P

    a zbieralyscie figurki gumowe postaci z bajek? mialam cala kolekcje m.in Fragglesow :)
  3.  permalink
    MrsHyde: juz o nich pisalam Ag :P

    musoiałam przeoczyc :(
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    jak wrotki to i łyżwy :)
    łyżwy

    Treść doklejona: 12.07.12 13:23
    MrsHyde: a zbieralyscie figurki gumowe postaci z bajek? mialam cala kolekcje m.in Fragglesow :)

    w ogóle figurki to był szał :) pełno ich miałam różnistych i księżniczki i smerfy i inne duperele ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  4.  permalink
    jak łyżwy i wrotki to jeszcze NARTKI PLASTIKOWE :)
    DF
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    ja ze zbieractwa to jeszcze pocztowki zbieralam, obowiazkowo musialy byc wysylane z pieczatka pocztowa a nie nowki :P
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    na takich nartkach to się można było nieźle wyłożyc, co zresztą widac na załączonym obrazku hyhy

    Treść doklejona: 12.07.12 13:29
    A wspominacie też z rozrzewnieniem (jak ja :wink:) ośrodki wczasowe? Stołówki z daleka pachnące obiadem i zupą mleczną, sale telewizyjne :)), sale gier (pingpong, piłkarzyki)... i wieczorki zapoznawcze :D (tam gdzie ja jeździłąm zawsze były też dla dzieci). A na koniec pożegnalne ognisko z kiełbaskami :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    ja mam zal do moich rodzicow ze na zadne kolonie mnie nie wyslali :(
    wczasy tak ale pod namiotem lub w przyczepie kempingowej
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ehhh ja też wspominam ten charakterystyczny zapach tych sal klubowych na wczasach - z piłkarzykami itp....
    A jak sie jeździło na tych wrotkach, nartkach to nikt nie zastanawiał sie czy masz kask, ochraniacze i inne duperele..... wrotki na buty i jazda :-)
    --
  5.  permalink
    Licho: A wspominacie też z rozrzewnieniem (jak ja ) ośrodki wczasowe? Stołówki z daleka pachnące obiadem i zupą mleczną, sale telewizyjne :)), sale gier (pingpong, piłkarzyki)... i wieczorki zapoznawcze :D (tam gdzie ja jeździłąm zawsze były też dla dzieci). A na koniec pożegnalne ognisko z kiełbaskami :)

    No ja jadę w tym roku do takiego :crazy::crazy::crazy:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ja jeździłam na kolonie i z Rodzicami na wczasy, jak byłam mniejsza. A potem to już działkę mieliśmy to szkoda było kasy na wczasy. Ale kolonie to był szał! Uwielbiałam te wyjazdy!
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  6.  permalink
    A z kolonii tez mam cudne wspomnienia. Nocowało się w szkołach w salach lekcyjnych :D Nie to co teraz- kolonie dla dzieci to jak wczasy- pokoje z łazienką, basen itp
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    a ja bylam na koloniach wiele razy, pierwszy raz w 1 klasie, wyslali mnie na 3 tygodnie do stargardu szczecinskiego. daleko, ale ja od zawsze mialam w sobie dusze wloczykija bo juz wtedy odkrywanie nowych miejsc bylo dla mnie cudowne :bigsmile:
    wtedy telefony nie byly bardzo rozpowszechnione, wiec pisalo sie do rodzicow kartki: "mamo, wyslij 10 zl, bo mi sie pieniadze skonczyly!" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Albo w internacie. :) I nocne wycieczki do innych pokoi, dyskoteki. chrzest kolonijny... Super było!
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: No ja jadę w tym roku do takiego

    no to pękam z zazdrości :fierce:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  7.  permalink
    a ja byłam raz w takim internacie, gdzie nie było w wc muszli klozetrowych tylko taka dziura w podłodze :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    uwazaj Szczypta bo namiary na osrodek dawalas wiec mozesz miec niezapowiedziane towarzystwo ;)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Ul_cia: Ale najpopularniejszych papierosów tu jeszcze nie było - POPULARNE - bez filtra,


    było było :)

    _sushi_: Pamiętacie "Balladę o Januszku"?


    Januszka grał moj kuzyn :) Jarek Góral na codzien grajacy na deskach teatru Jelenia Góra :) najlepsze, jest to ze on prywatnie tak spokojny człowiek, ze muchy nie ukatrupi :),leci teraz ten serial na tvp serialne. jak bedziecie szulac noclegu na wakacje w sudetach to polecam pensjonat prowadzony przez niego i jego zone w Jagniatkowie k/Jeleniej Góry :) U Górali

    no ja rocznik 76 ;)
    -- mama piątki :)
  8.  permalink
    ale wiecie co...? Tyle rzeczy się zmieniło w tym czasie... A kible w pociągach dalej trwają w peerelowskiej rzeczywistosci :smoking:

    Treść doklejona: 12.07.12 13:49
    MrsHyde: uwazaj Szczypta bo namiary na osrodek dawalas wiec mozesz miec niezapowiedziane towarzystwo ;)

    dam radę :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    to ja jeździłam w wypasione miejsca ;-) nie zawsze była łazienka w pokoju, ale raczej to były ośrodki wczasowe lub kolonijne...
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  9.  permalink
    no a ja róznie- to były kolonie zakłądowe- najczęsciej znaliśmy tylko nazwę miejscowości a dokłądny adres był podawany rodzicom na dworcu PKP przez konwojenta
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: ale wiecie co...? Tyle rzeczy się zmieniło w tym czasie... A kible w pociągach dalej trwają w peerelowskiej rzeczywistosci

    kible to nawet nie wiem czy nie gorsze
    ______
    a pamietacie jaki był hardcore, żeby się dostac do pociągu np nad morze? mnie pamietam mama przez okno obcym ludziom podawała :shocked:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: a ja byłam raz w takim internacie, gdzie nie było w wc muszli klozetrowych tylko taka dziura w podłodze :))


    taka dziura w podlodze byla tez w moim liceum, z relacji znajomych nauczycielek wiem ze normalne kibelki pojawily sie dopiero 10lat temu
  10.  permalink
    Licho: a pamietacie jaki był hardcore, żeby się dostac do pociągu np nad morze? mnie pamietam mama przez okno obcym ludziom podawała

    hahah :) nooo :)
    Superanckie to było :)
    Chcociaz jak jechałam rok temu z młodym do Krakowa pociągiem TLK i tez były podobne sceny przy wsiadaniu to juz mniej mi sie podobało :devil:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    a propos pociągów- pamiętacie, że w każdą dłuższą podróż brało się jaja ugotowane na twardo?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    ja znam takich co dalej biora :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: ale wiecie co...? Tyle rzeczy się zmieniło w tym czasie... A kible w pociągach dalej trwają w peerelowskiej rzeczywistosci

    oglądałyście film "Czarny czwartek" ? Jak zobaczyłam "nasze" skm'ki właściwie niezmienione to nie ma się co dziwić.... przez 40 lat w pkp niewiele się zmieniło... :surprised:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.