Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Lencia u nas też był pomarańczowy, mama ma go do tej pory, działa i nic mu nie dolega :wink:
    A samowary też były u nas w użyciu, tata do tej pory jest z nimi związany :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Penny - u nas tez byl taki mlynek :) tylko bezowo -bialy kolor mielismy :) pamietam, ze nie tylko kawa byla w nim mielowa, rowniez sypany cukier byl przerabiany na cukier puder ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    U nas tez był taki młynek tylko czerwony -ten miał przycisk z boku wieczka a później mama kupiła biały i tam wciskało się to wieczko,zeby zemleć kawę, oczywiście to było moje zajęcie, zaraz biegłam jak tylko tata kawę otwierał :wink:
    Prodiż tez był, pamiętam takie przepyszne ciasto z niego z dużą ilością jajek-pycha!!! Ale jak ono się nazywało to nie wiem a zjadłabym go :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Napiszę tak: marzy mi się zapach świeżo mielonej kawy z takiego młynka i potem żeby się jej napić :) Niestety młynek jest u mamy, około 650 km ode mnie. I do tego ciasteczko albo cukierki pudrówki, pamiętacie takie ? Były pastelowe, różnokolorowe, owocowe i pisatcjowe o smaku miętowym. Też kojarzą mi się z dzieciństwem, kupowałam je na wagę na osiedlowym targowisku :)
    Lencie ja się zawsze czułam taka ważna jak mieliłam tę kawę :smile:
    Kurde chyba poszukam sobie taki sam na allegro :P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormomigj
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    MrsHyde oooooooooooo właśnie identyczny "gar" miała moja babcia,a i przypomniało mi się,że ciasto też w nim robiła,nie jestem pewna,ale chyba takie drożdżowe.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    licho tyle ile w profilu +1!
    Ano pamietam nie wiem ile lat mialam ale stalam zawsze z kims na doczepke nie sama bo by mi nic nie dali.. :D
    --
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    A takie coś pamiętacie? :wink:
    syfon
    Teraz wystarczy butelka na wymianę
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Lencia ja już wspominałam o syfonach :). Akurat ten niebieski, który pokazałaś służył do robienia bitej śmietany :))

    Treść doklejona: 31.07.12 17:06
    a do wody były takie
    1. do samodzielnego robienia

    2. napełniany w takim specjalnym punkcie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Nie widziałam :wink:
    Ale wiesz, ja pamiętam jak u dziadka dokladnie w taki jak wkleilam wkladałam nabój i zawsze się z nim mocowalam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ooo dom babci mi się przypomniał :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Przypominałyśmy tu kiedyś Pana Samochodzika, dziś na Onecie artykuł o twórcy Pan Samochodzik i człowiek o wielu twarzach
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    bylo o zlotych myslach ale ja mam foto przykladowych pytan

    da
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 22nd 2012
     permalink
    Ooo tak! Kiedyś dzieci miały inwencję, a teraz wystarczą jakieś "lajki" czy coś w tym rodzaju :wink:
    ( i ten zeszyt z szarą okładką) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Powspominałam z Małżonkiem więc i Wy powspominajcie :wink: Ulubione dzięciece gwiazdy sprzed lat
    Ale i tak mnie najbardziej zaskoczyło to jak nazywa się ten chłopaczek :P Ciekawe czy bez podglądania wiecie... ja nie wiedziałam i mój ślubny też nie
    http://m.ocdn.eu/_m/02ea8f5bc664da0a7dae9a62b8bbd52f,21,1.jpg
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 25th 2012
     permalink
    Wieeeem :))) Jeden z moich ulubionych filmów i aktorów zresztą też. A Ciżemkę oglądałam jak tylko w tv leciała :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 5th 2012 zmieniony
     permalink
    A pamietacie:
    Ja kudlaty durnowaty reperuje stare graty ...
    Ja kudlaty durnowaty nie wiedzialem co to taty... :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    gra w gume (nie pamietalam juz calego ukladu, a wy?)

    sdf
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    MrsHyde jakie piekne :D
    Moja mama ostatnio coś szukaała w piwnicy i też znalzła skarby - mój pamietnik na wpisy z trzeciej klas podstawówki, karteckzi do segregatora, kasety: spice girls, nirvany, i jakcsona :P
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Ha, my w latach 2001-2007 (podstawówka) skakaliśmy aż miło, na każdej przerwie, w zwykłe '10tki', matki, trójkąta... Ah, guma to było to :smile: Co ciekawe, najlepszy w gumę był jeden chłopak :-) Mój brat też skakał, a 6 lat młodszy :wink:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    Ja pamiętam gumy Turbo, takie pomarańczowe i niezdrowe. I ekscytację, gdy w sklepiku asortyment poszerzył się wraz ze zmianą ustroju o zielone żabki Haribo.
    Pamiętniki, ach, to było to... - "na górze róże na dole fiołki, kochajmy się jak dwa aniołki'
    • CommentAuthorDarrick92
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    Odnoszę wrażenie że dla wielu osób na tym forum początek lat 90-tych to jakaś prehistoria ich życia. A dla mnie to epoka normalnych seriali o spójnej fabule, liczących od 4 do 13 odcinków. Wiele z nich obejrzałabym jeszcze raz - najchętniej "Abigail" i "Miasteczko jak Alice Springs".
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    Darrick92: Odnoszę wrażenie że dla wielu osób na tym forum początek lat 90-tych to jakaś prehistoria ich życia

    początek lat 90 to moje liceum wiec piękne lata i jeszcze piękniejsze wspomnienia :) matura rocznik 95 :)
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    nessie: pamietacie:
    Ja kudlaty durnowaty reperuje stare graty ...
    Ja kudlaty durnowaty nie wiedzialem co to taty... :)
    [quote=nessie]

    Ja pamietam, diabel piszczalka. Balam sie go :)
    --
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeMay 31st 2014
     permalink
    Dzieciństwo to guma Turbo, Donald i kulki,wafelek Kukuruku (chyba tak się nazywał),oranżadka w woreczku,skakanie w gumę,zabawa za blokiem na kocyku,robienie pamiętników w lesie pod drzewami,zabawa na podwórku do upadłego (bez tabletów,komórek i innych gadżetów),zbieranie złotek z czekolady i karteczek z notesików...Ale fajnie było!!!
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Ja jak usłyszę jakąś piosenkę z tamtych lat, to wracam wspomnieniami do dzieciństwa gdy plakaty z moimi idolami wisiały w pokoju, M.Jackson, W.Houston, Piasek, Bajm i wiele innych.
    A z filmów to uwielbiałam serial Beverly Hills 90210 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    A czy któraś z was grała w lunatyka, króla skoczka lub skakała na skakance w "piątki", bawiła się w chowanego? :swingin:

    Pamiętacie albumy kolekcjonerskie WWF na przykład? Kupowało się za 5000 paczkę naklejek do wklejania, a w szkole wymieniano na brakujące. :tooth:

    TIK TAK, 5-10-15, DOMOWE PRZEDSZKOLE

    I cukierki SZPAKI, mmmm pychotka, gumy DONALD z komiksami.

    Aaaaaa otwarcie pierwszych fast foodów pamiętacie? hahhahahaah :rolling:

    "Palec pod budkę, bo za minutkę, budka się zamyka, palca nie przymyka!" :tooth:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    Ja zbierałam nawet kartony po soczkach :-)
    I pamiętam, gdy sobie kupiłam pierwszą "młodzieżową" kasetę zespołu Varius Manx jeszcze z Lipnicką. Puszczałam ją non stop.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2014
     permalink
    kartony po sokach, puszki, mialam cala wystawke na segmencie. teraz to mi sie takie glupie wydaje...
    gralo sie w gume, w kabel, w 2 ognie. w podchody.
    najlepsze bylo darcie sie pod oknem: trzy czte i ry: mamoooooo. wszyscy sie darli razem ze mna, hehe. teraz tego chyba juz nie ma;-(((
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    Patrząc na dzieci z mojego osiedla, na syna i ich kolegów, to juz chyba nikt nie drze się pod oknem: mamooooo ;) Teraz dzwonią komórkami ;))))
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 2nd 2014
     permalink
    nie tyle co telefony a domofony:D:D:D
    ja pamiętam że jak się tak darliśmy to sąsiedzi bezdzietni bądź staruszkowie wcale nie byli zadowoleni:D:D
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 12th 2014
     permalink
    Serial Niewolnica Isaura,na ostatnim odcinku wykrecalismy korki w piwnicy,,ale z nas lobuziaki byly..smiechu bylo .
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Och mnóstwo rzeczy z tymi latami się kojarzy przede wszystkim filmy (pierwsza telenowela Isaura) i te klasy B na Video i dobra muzyka, której słucham do dziś, np. alternatywy albo grungu, ten ostatni to w zupełnie nowej odsłonie odkryłam, świetne cowery kapel tj.jak Nirvana czy Pearl Jam wykonuje Anita Rywalska.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    no dziewczynki, ktora juz kupila gumy TURBO?
    my juz balony robimy az na nos hahaha

    asd
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    Wróciły? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    tak, są w Biedronce po 29groszy sztuka
    moj mlody stwierdzil ze trzeba isc zapas kupic bo fajne obrazki samochodow sa :wink:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    O wow :) Turbo.

    Ja pamietam jeszcze te z Kaczorem Donaldem ;)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    A smak ten sam?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    mój brat mówi że ten sam :)))
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 3rd 2015
     permalink
    Wiecie co dziś dostałam od męża? Porsche Carrera :devil: :tongue:
    Smak ten sam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeJul 8th 2015 zmieniony
     permalink
    ja też już zakupiłam:-))) i żuję:bigsmile:
    jeszcze Donald mógłby wrócić:-)
    --
    • CommentAuthorkajkosz
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Gumy Turbo i Kaczor Donald były jak Kinder Niespodzianka. Coś słodkiego i coś do zabawy. Kiedyś wystarczyła mała karteczka z historyjką, żeby dzieciaki się bawiły. Dzisiaj jak nie ma konkretnej zabawki to same nic nie wymyślą. Komórki, tablety niszczą wyobraźnię. A gdzie ruch na świeżym powietrzu? Kiedyś budowanie baz, podchody, dwa ognie, stary niedźwiedź mocno śpi. Idolami byli Kulfon i Monika. Do dzisiaj nie mam zdobyłam ich autografów:cry:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    Ha! A ja kiedyś zdobyłam i od Kulfona, i od Moniki, szkoda, że w szkole średniej to dopiero zaszło, bo szpanować w tym wieku takimi cudami to trudno raczej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ja pamiętam jak mój sąsiad wracał z pracy za granicą i puszczał na całą parę Haddeway'a What is love albo Mówili na Nią Słońce... Jejuuuuuuu!!!!! Do teraz jak to słyszę to mam przed oczami dom rodzinny, czuję ciepło, zapach lata i w sercu mi tak mięciutko...
    --
    •  
      CommentAuthorlena32
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    O tak Beverli Hils 90210 <3
    •  
      CommentAuthorLeti
    • CommentTimeJul 12th 2016
     permalink
    lena32: O tak Beverli Hils 90210 <3

    Bawiłyśmy się, że jestesmy Kelly i Brenda z siostrą XD A król Lew?? Najlepsza bajka mojego dzieciństwa chyba, ryczałam... Do tej pory się wzruszam na bajkach, nawet ostatnio na GDzie jest Dory. :)
    •  
      CommentAuthoraniellka
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Matko z córką - "Król lew" to mistrzostwo świata. Potem tak szalałam za "Pocahontas" - pamiętam, że na koloniach w czasie konkursu piosenki chyba wszystkie dziewczynki śpiewały "ty masz mnie za głupią dzikuskę, i choć cały świat zwiedziłeś, zjeździłeś wzdłuż i wszerz....". To było coś. Na "Gdzie jest Dory" byliśmy z narybkiem, ale to już nie to samo ;) I kina inne - pamiętam jak ze szkoły chodziliśmy na seanse do domu kultury, a tam po trzydziestu minutach już było ciężko siedzieć, a teraz dzieci idą do Cinema City, wygodne fotele, klimatyzacja, ekran full opcja, poduszki na krzesełka, aby byli wyżej. Na nas się krzyczało, aby nie śmiecić, a teraz się zachęca, aby się dobrze bawić i niczym nie przejmować - idziemy na Dory a tam jakaś loteria wakacyjna i jeszcze dwa popcorny i powiększenie zestawu nam wpadło gratis do biletów ;) Wspomina się z sentymentem, ale nie wiem, czy chciałabym wrócić i obejrzeć coś w Domu Kultury... chyba, że filmik trwałby kwadrans ;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.