Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Szczypta- nie miałam :cry: Jakbyś usłyszała jak śpiewam, to byś zrozumiała dlaczego :tooth:
    Zresztą ja i moja klasa, to nałogowo wykańczaliśmy muzyczki i plastyczki. Raz do sali nanieśliśmy śniegu i jak babka weszła, to znalazła się w centrum bitwy na śnieżki :cool: Więc nie dziwota, że nas takimi sposobami nawet przekupywały :tongue:
    --
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    A pamietacie jak sie namietnie stonke ziemniaczana mordowalo na wsi? Zadnej nie mozna bylo odpuscic :)
  2.  permalink
    A a propos szkoły, to jeszcze pamiętam, że był zeszyt "pochwał i uwag" i na apelach odczytywali wybitnych (tak, Szczypta, byłam wyczytywana :tooth:)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Z muzy to był PapaDance, Oddział Zamknięty (z Krzysiem Jaryczewskim, a może Jaryszewskim?) i Alphaville "Big in Japan!", "Forever young" itp.
    Aha, i Slade "Run run away" - pamiętacie? Zarąbiste to było :swingin:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    pamietam jak w podstawowce jezdzilismy do lasu sadzic drzewka. no i na wykopki :bigsmile:
    a czyny spoleczne w blokach pamietacie?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja pamiętam program "NIEWIDZIALNA RĘKA TO TAKŻE TY!"

    I pamiętam jak byłam w kinie na Gwiezdnych Wojnach - ALEEEEEEEEE tam były EFEKTY! :peace:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeJul 12th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia: pamietam jak w podstawowce jezdzilismy do lasu sadzic drzewka. no i na wykopki

    Ja najbardziej pamiętam grabienie liści (grabie były większe niż ja :D ) i zbieranie śmieci na terenie wokół szkoły

    Jeszcze dzisiaj dostaję gęsiej skórki na wspomnienie akcji kolejkowej :wink: Mama stawiała mnie w jednej kolejce za czymś a sama leciała do innego sklepu w inną kolejkę a ja bałam się, że mama nie zdąży wrócić na czas. Czasami mama dawała mi pieniądze i mówiła co mam kupić. A gdy chętnych na dany towar było więcej niż akurat "rzucili" go do sklepu stałam przed mamą i też kupowałam, wtedy mieliśmy dodatkową paczkę rajstop lub kilka rolek papieru toaletowego więcej.

    I chyba w każdym sklepie w widocznym miejscu był zeszyt na sznurku - "Książka Skarg i Zażaleń" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    tutaj można sobie popatrzeć na słodycze, które wspominałyście :)...
    PRL Reklama cukierków na eksport 1971

    Treść doklejona: 13.07.12 01:50
    A! Chyba pominęłyśmy Polską Kronikę Filmową przed seansem kinowym (albo przeoczyłam?). Lubiłyście? Ja nie, ale teraz chętnie bym obejrzała zamiast półgodzinnego pasma reklamowego...
    Polska Kronika Filmowa
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    • CommentAuthorOvi
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A ksiazke o Rokisiu pamietacie? Stalo sie po nia godzinaaaami!

    Ja chodzilam na zakupy z babcia - stawalysmy w kolejce po czym babcia mowila, ze dziecku chce sie sikac i "zajmowala miejsce" i lecialysmy do kolejnej kolejki - za mala bylam, zeby mnie sama zostawic.
  3.  permalink
    cerisecerise: był zeszyt "pochwał i uwag" i na apelach odczytywali wybitnych (tak, Szczypta, byłam wyczytywana

    Też nie masz czym chwalić, tylko tym,że mieli WYBITNE UWAGI do Ciebie, Ceri :tooth:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    aguncia: pamietam jak w podstawowce jezdzilismy do lasu sadzic drzewka. no i na wykopki


    Wykopki, tak!!! Ja jeździłam nie ze szkoły, ale u dziadka na pole się szło. Dziadek miał duże gospodarstwo, kilka hektarów ziemi, łąki. Między innymi całe pole ziemniaków, zjeżdzała się cała rodzina i szło się w pole. Wspaniale to wspominam, my jako dzieci więcej się tam bawiliśmy niż zbieraliśmy te ziemniaki :wink:
    Tak samo czas sianokosów miło wspominam. Zabawy pomiędzy balotami i na nich i pod nimi czasem też :wink:
    Uwielbiałam mleko prosto od krowy, zabawy w sadzie, bieganie boso po łące :smile:
    aaach! cudownie było!
    a kiedyś jak byłam u koleżanki już teraz w tych czasach :wink: to zobaczyłam, że ona ma książeczkę dla synka, która imitowała odgłosy zwierząt i pamiętam jak się zdziwiłam jak można nie wiedzieć "jak robi" krowa, że trzeba o tym ksiązki wydawać. a ta koleżanka mi odpowiedziała, że skąd synek ma wiedzieć, jak mieszkają w mieście i tu nie krów na każdej ulicy :wink: wtedy zrozumiałam sens wydawania takich książeczek.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Licho: A! Chyba pominęłyśmy Polską Kronikę Filmową przed seansem kinowym (albo przeoczyłam?). Lubiłyście? Ja nie, ale teraz chętnie bym obejrzała zamiast półgodzinnego pasma reklamowego...
    Polska Kronika Filmowa

    Nie pominęłyśmy, wspominałam już :wink::bigsmile:
    Też nie lubiłam :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Ul_cia: Nie pominęłyśmy, wspominałam już

    aa to przepraszam :), ale polecam obejrzenie filmu pod linkiem ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    To jeszcze w temacie muzycznym - pamiętacie stare i świetne MTV? Headbanger's Ball, mój ukochany program, Paula Kinga z walniętymi, żarówiastymi garniturami? I taki brzydal ze śmieszna fryzurą, nie mogę sobie przypomnieć jego nazwiska...

    Pamiętam, że jak leciały moje ukochane programy to mama czasem pozwalała mi opuścić jedną czy dwie lekcje i dooglądać :DDDD Wyrozumiała była, ale ja miałam (i mam) fisia na punkcie muzyki :D
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Moja mama wspomina że jeździła na "likwidacje" - ale nie wiem na czym to dokładnie polegało , w każdym razie pomagali w rożnych gospodarstwach
    To musiały być lata 60...
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A pamiętacie DeDe Reportera? To już chyba były lata 90'
    W sobote leciał bodaj... :tooth:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny, może pamiętacie, bo nie daje mi to spokoju w sumie już od dawna.
    Był kiedyś taki serial-głównym bohaterem było bodajże rodzeństwo. Utkwiło mi jedno- często schodzili do morza, szli na dno i cudownym sposobem "pod tym dnem" przechodzili do innego świata.
    Oglądała któraś z was ten serial? Pamięta tytuł? Wtedy puszczali go w jakimś czasie wolnym (ferie lub wakacje) rano.
    --
  4.  permalink
    suszi- ja zupełnie nie kojarzę
    ale za to był serial "siedem życzeń "
    HATOR, HATOR!:tooth:
    CXV
    I Rodzina Leśniewskich
    fdg

    Treść doklejona: 13.07.12 12:10
    i jeszcze "Dziewczyna i chłopak"
    sda
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    i "Niebezpieczna zatoka" :). I z rodzeństwem jeszcze jeden polski, którego tytułu sobie nie mogę przypomniec, ale chłopak i dziewczyna (bliźnięta) zamienili się miejscami i zamiast Tośki na wakację do ciotki pojechał jej brat, którego imienia też nie pamiętam i na odwrót. Jaki to był tytuł??
    Sushi tego Twojego też nie kojarzę.
    edit: haha Szczypta, czytasz mi w myślach? :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  5.  permalink
    Dziewczyna i chłopak- jest wyżej :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    no właśnie jak opis klepałam toTy doklejałaś, stąd powyższy "edit" :bigsmile:
    edit: hehe pokazuje się, że o 12.10 dokleiłaś, to możliwe? Przecież byłam tu przed chwilą? a może zwariowałam :jumping:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  6.  permalink
    i nasz pierwszy polski serial :) Kultowy :)
    W laaaaaaaaabiryncie ludzkich spraaaaw..." :)))
    fg
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A pamiętacie "Dzień za dniem"?
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A to? :)
    cosby
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: laaaaaaaaabiryncie ludzkich spraaaaw..."


    teeez juz bylo, pisalam jak to sie laski w Kordku kochaly :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Licho - jaki byl tytul tego serialu , za cholerke nie moge sobie przypomniec......:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Serial, przez który spóźniałam się do szkoły (miałam na popołudnie, a swego czasu leciał do południa):wink:
    "Dempsey and Makepeace na tropie"
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    ja jak dzisiaj pamietam odcinek z powrotu do Edenu z wezem pod prysznicem, pamietam ze potem sie balam czy mi z wanny nie wylezie :))

    Treść doklejona: 13.07.12 12:23
    moya212: Licho - jaki byl tytul tego serialu , za cholerke nie moge sobie przypomniec....


    a nie Bill Cosby Show?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    moya212: Licho - jaki byl tytul tego serialu , za cholerke nie moge sobie przypomniec......


    Bill Cosby Show :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  7.  permalink
    Licho: a może zwariowałam

    a co do tego to ja nie mam wątpliwości :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A to pamiętacie? :)
    ośmiornica

    Treść doklejona: 13.07.12 12:25
    Sushi a Twojego nie pamiętam :/

    Treść doklejona: 13.07.12 12:26
    szczypta_chilli: a co do tego to ja nie mam wątpliwości :)

    Bo mi znowu krowa nasika!:bigsmile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  8.  permalink
    Licho: Bo mi znowu krowa nasika

    Proosze Panaaa!!! Prooosze Paaaana Damazego!!!
    A Kaśka się wyraża!!!!
    :swingin:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    _sushi_: Serial, przez który spóźniałam się do szkoły (miałam na popołudnie, a swego czasu leciał do południa)
    "Dempsey and Makepeace na tropie"


    a wiesz ze w PL dziala calkiem prezny funclub? dziewczyny lataja do UK na wystepy teatralne glownych bohaterow :)

    Treść doklejona: 13.07.12 12:29
    Osmiornicy nie pamietam ale Kojaka tak o i 007 zglos sie :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: Proosze Panaaa!!! Prooosze Paaaana Damazego!!!
    A Kaśka się wyraża!!!!


    Bo ONA zaczęła :tooth:

    Treść doklejona: 13.07.12 12:30
    skarżypyta nakopyta (hyhy) język lata jak łopata
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A dla młodszego pokolenia: kojarzy któraś "Trzy szalone zera" z młodziutką Jabłczyńską? :wink: Był Olaf, Oskar i Ola, papuga, statki... Zawsze oglądałam u babci w podczas wakacji :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Licho: język lata jak łopata


    na lopacie wisza gacie, to nie moje tylko twoje :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    "Siedem życzen" kochałam ten serial :) nadal go kocham! i zawsze jak widzę, że będzie nadawny w tv to oglądam :wink:
    Rademenes i ten jego niski głos :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    widzę, ze tu się skarżypyctwo popiera :fierce:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  9.  permalink
    Licho: skarżypyta nakopyta (hyhy) język lata jak łopata

    i tak jesteś u Pana!!!!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    łeee, mi się przypomina tylko taka obleśna wyliczanka
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: i tak jesteś u Pana!!!!

    hahaha, Damazy powinien się ucieszyc z tego określenie, co nie?:rolling:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  10.  permalink
    _sushi_: łeee, mi się przypomina tylko taka obleśna wyliczanka

    dawaj suszi :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    _sushi_: łeee, mi się przypomina tylko taka obleśna wyliczanka


    jaka, jaka ? czekamy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    "Zamknij paszczę,bo ci naszczę":tooth:
    -
    Ale jak mnie Damazy zbanuje, to będzie Wasza wina:tongue:
    --
  11.  permalink
    :rolling::rolling::rolling:

    Treść doklejona: 13.07.12 12:37
    Jestescie nienormalne. Jednak to dziecinstwo w peerelu Was skrzywiło :tooth:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    A to znacie ? :devil:

    Kaczuszko kaczuszko, schowaj sie pod lozko. Bo przyjdzie kaczorek...... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    odnośnie papierosów to pamiętam jak podkrałam cioci 'cosmopolitan' lub 'marie claire' ( ok '98) a tam reklamy fajków na całą stronę, teraz już tego nie ma:)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    :clap::clap::clap:

    właśnie dzięki Wam ten temat jest taki wyjątkowy!

    Brawo!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Ja pamiętam, że nauczyciele dyżurujący na boisku podczas przerwy to sobie legalnie popalali:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    No i co Szczypta poleciałaś już z ozorem na Sushi do Pana ?:tooth:

    Treść doklejona: 13.07.12 12:43
    _sushi_: Ja pamiętam, że nauczyciele dyżurujący na boisku podczas przerwy to sobie legalnie popalali

    I w pokoju nauczycielskim
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.