Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Kurcze dorcia a mialam dobre przeczucie, zmylilo mnie, strasznie mi przykro, brak slow na pocieszenie, trzymaj sie i walcz dalej, sciskam mocno
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Kingoskie - ja sprawdzę wieczorem bo muszę protokół odnaleźć czy brałam zastrzyki w trakcie @

    Dorcia84 - strasznie mi przykro :(( a w piątek który dzień będzie? ile masz Bety i progesteronu? A mamą będziesz ! na pewno i to świetną ale musisz poczekać widocznie tak jak i większość z Nas :( Przytulam mocno!
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dorcia ale powiedzieli Ci jaki był wynik? To była pierwsza weryfikacja dopiero, to może jeszcze nie ma co się załamywać?
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Ne powiedzieli mi ile czego mam, w takim szoku byłam ze nawet nie zapytałam. Dopiero weszłam do domu teraz wszystko puściło. Tak dziś byłam pierwszy raz w piatek powtórka aby potwierdzić wynik lub nie. 24.11 miałam transfer. Jak pomyśle ze znów mam prEchodzic punkcja to juz mi sie odechciewa. Ciagle tylko klinika,lekarE,badania,leki.Wiem ze musze być dzielna ale najtwardsze osoba w pewnym momencie pękaja. Tak sie stało wlasnie ze mną.do meza nie dzwoniłam jesCze. I znów zawód.Tak mi trudno nie ma nikogo koło mnie.w przyszła środa jade do polski do rodziny moze odetchnęli i zapomnę chwilowo o wszystkim
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dorcia,ale to jeszcze za wczesnie na wynik!
    Nie zalamuj sie tylko mysl pozytywnie.
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Jesli za wcześnie to po cholera kazali mi dziś przyjeżdżać. Ojj moze w piatek jakimś cudem sie okaże ze jest dobrZe. DIekuje was za dobre słowo
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dorcia przykro mi...a miałas zarodek czy blastusia?
    --
  1.  permalink
    Dorcia przykro mi :-(
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dorcia - trzymaj sie
    U mnie tez pod gorke. Okazala sie hiperstymulacja, a wiec transfer przelozony.
    Brzuch jak balon, ledwo chodze Niesamowity bol :(

    Treść doklejona: 03.12.14 19:56
    Ps. Rybenka - a co lepsze? Blastus czy zarodek?
    Kingoske ja bralam od poczatku cyklu gonapepytl, ale mialam taki sztuczny okres po antykoncepcji
  2.  permalink
    Dorcia a nie za wsześnie to badanie? to nie była pierwsza weryfikacja?
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeDec 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Bacha uważaj na siebie, ja wylądowałam w szpitalu z poważnymi powikłaniami przy hiperstymulacji. Jak tylko zaczniesz się dusić, będziesz czuła kłucie w klatce piersiowej, zmniejszy Ci się ilość moczu, ogólnie będziesz się czuć bardzo źle uciekaj do szpitala i nie zwlekaj. Trzymam kciuki!
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Gosia Dzieki za info
    Bylam wczoraj na usg i podobno plynu nie ma w brzuchu wiec jest ok

    Od wczoraj biore dostinex i srednio po nim sie czuje.
    Podobno z dnia na dzien ma byc lepiej
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny wydaje mi się że u Dorci to był 8dpt wiec w terminie między 2 a 3 weryfikacją, mi lekarz powiedział że jeśli na 2 beta wyszła 0 to jest 5% szans że do 3 weryfikacji odbije. Jeszcze zależy ilu dniowy był to zarodek tak jak napisała Rybeńka.

    Bacha tak się zastanawiam, ciężko chyba powiedzieć co jest lepsze. Blastocysta jest późniejszą formą moruli, lekarze mówią że przy hodowli blastocysty jest większa szansa na wyeliminowanie nie prawidłowo dzielących się zarodków, około 40% z nich dochodzi do tej fazy podziału. Natomiast chodzi mi po głowie czy ciało kobiety nie jest lepszym miejscem niż pożywka na szkiełku żeby zarodek się lepiej rozwijał ? Z drugiej strony w ciele kobiety nie można tak dokładnie obserwować podziału zarodka... Sama nie wiem, wg profesora Ł przy hodowli do blastocysty uzyskano więcej ciąż bo jest większa szansa na prawidłowy podział i implantację zarodka.
    Baśka dbaj o siebie!
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Bacha a co ile bierzesz Dostinex? I czy w dzień czy na noc? Bo leki na obniżenie prolaktyny maja to do siebie ze zamulaja i warto brac je przed snem, żeby "przespać" objawy.
    -- []
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Jestem po wizycie. Dostałam dalej Gonapeptyl i Menopour. Od jutra zaczynam stymulację. W przyszły piątek wizyta i podglądanie.
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Biorę Dostinex na noc - ale pól nocy nie spałam, wisząc na ubikacji, tak mi niedobrze było.
    W sumie do dzisiaj do godziny 16 źle się czułam, dalej mnie mdli ale już trochę lepiej.

    Kingoskie - trzymam kciuki za wzrost jajeczek :)
  3.  permalink
    Dziewczyny ja na prolaktyne biore Bronergon. Codziennie od 8miesiecy... aplikacja dopochwowa jest idealna no nie ma skutków ubocznych :)
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeDec 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam
    Oto wyniki z 4.12.2014 robione w 3 dc
    AMH – 0,59 zakres referencyjny 1.0-12,6 ng/ml ( w zeszłym cyklu było 0,14)
    FSH – 17,30 zakres referencyjny folikularna 3,03-8,08 mIU/ ml ( w zeszłym cyklu było 15,02)
    pik owul. 2,55-16,69 mIU/ ml
    f.lutealna 1,38 – 5,47 mIU/ ml
    menopauza 26,7- 133,4 m

    Ma pytanie czy jest jakaś możliwość obniżenia FSH bez obniżania AMH ?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Kasia nie mam pojęcia czy jest taka możliwość, ale bardzo serdecznie gratuluję podniesienia AMH powyżej 0,5 :) To się nazywa walczyć o marzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Kasiu, do kwalifikacji wystarczy AMH :) I popraw TSH na FSH :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  4.  permalink
    Czy jest tu jakaś dziewczyna która leczy się w Gamecie w Rzgowie u dr . Polać ?

    Treść doklejona: 05.12.14 12:24
    Witam

    CiociaPrzykrywka : Mam pytanie pisałaś mi że udało ci sie podnieś wynik amh z 0,2 do 0,6 , a moge wiedzieć jaki miałaś poziom FSH ? , oraz czy znasz jakieś sposoby na obniżenie FSH ? Na razie suplementuję się koenzymem Q10 , DHEA ELIOT , niedługo odbieram wyniki poziomu witaminy D , wtedy będę wiedzieć czy włączyć do suplementacji także witamine D.
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    monisiunia, dorcia -przykro mi, Trzymajcie się.
    Trzymam kciuki za Wszystkie i codziennie tu zaglądam i Wam kibicuję :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    [/quote]
    kasia200kh: Czy jest tu jakaś dziewczyna która leczy się w Gamecie w Rzgowie u dr . Polać ?

    Kasiu ja sie od czasu do czasu lecze w Gamecie ale u prof. R. Jesli chodzi o szybkosc dzialania, nowoczesne operacyjne metody lecznicze to przyznaje mu bardzo wysoka note. Jesli chodzi o zwykle wizyty, to nic sie nie mozna dowiedziec, zmienia temat, opowiada o wakacjach i o wszystkim zamiast o np planie dalszego dzialania, ktory mnie zywo interesuje.
    Jesli mozesz, to napisz mi jak jest u dr Polac.
    -- Gniewuś 10.08.2015
  5.  permalink
    Tomira

    Dr. Połać na pewno nie zmienia tematu , i nie opowiada o bzdurach , ale nie należy do lekarzy zbyt wylewnych , np. po zapoznaniu się z moimi wynikami na ostatniej wizycie powiedział mi jak przedstawiają się procentowo moje szanse na ivf z moich komórek a jak z komórkami dawczyni , jak zadałam mu pytania to na nie odpowiedział , w moim przypadku nie zlecał masy różnych badań , interesowało go tylko AMH , FSH , oraz stwierdzona endometrioza . Stwierdził że mamy przemysleć w domu na spokojnie razem z partnerem na co sie zdecydujemy , przedstawił nam jak wyglada to finansowo czyli ivf i ivf z kd . Powiedział że do rządowego programu się nie kwalifikuje , ale nić nie poradził ani nie zaproponował w celu podniesienia ( chociaż na papierku ) AMH .
    Ponowne badania Amh i fsh zrobiłam dla własnego czystego sumienia .

    Treść doklejona: 05.12.14 15:21
    Mam pytanie czy Inhibine B muszę badać w określonym dniu cyklu czy nie ma to znaczenia ?
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    Mam wrazenie, ze to im pomaga w statystykach. Ukrywaja to papierkowe poprawianie AMH, juz kilka dziewczyn przeciez tak zrobilo i i ìm sie udalo, czyli to ma sens...
    -- Gniewuś 10.08.2015
  6.  permalink
    Kasia ostatnio ogladam ten program o in vitro czekając na dziecko i tam dziewczyna miala amh 0,5 pobrali 3 komórki jedna się zaplodnila i przetrwała o się im udało. Także amh 0,5 kwalifikujw was do programu :-D i nie martw się jeszcze :-D
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Halo halo co tu taka cisza???
    Chwalić się kto w tym tygodniu przeżywa coś ważnego i za kogo trzymać kciuki :)
    Dorcia jak się trzymasz? i jak powtórka badania w piątek?
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Tosik za moje pęcherzyki możesz hehehe jak bardzo chcesz :bigsmile:
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Więcej szczegółów poproszę :) Kiedy zabieg ? :p
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny wybaczcie, że się nie odzywałam, za dużo rzeczy nawaliło mi się na głowę w jednym czasie. W piątek, niestety wynik wyszedł negatywny 0,12. Miałam małą nadzieję, że jednak będzie pozytywny NIESTETY. Ale już jestem spokojniejsza, najgorszy był moment kiedy się dowiedziała. Teraz mamy inny dzień, inne nadzieje, najwyraźniej tak musiało być. Następna wizyta 13 stycznia. W czwartek jadę do Polski, odpocznę, zrelaksuje się, zregeneruję siły i od stycznia do dzieła.Lekarz stwierdził, że przed następną próbą zrobimy histeroskopię aby zobaczyć co się dzieje, w środku. Zaczynamy wszystko od początku.
    Teraz umieram, dostałam @. Wszystko mnie boli jak nigdy....
    Kingoskie jak trzeba ja również trzymam kciuki :)
    --
  7.  permalink
    Dorcia bardzo bardzo mi przykro.Trzymaj sie ciepło.A u mnie....nic nowego torbiel jak był tak jest i nie chce zniknac.W piatek mam wizyte u lekarza i jesli nie zniknie to kolejny miesiac stracony.Komedia czysta,nigdy w życiu nie miałam tego świństwa a teraz nie chce sie odczepic i przez to jest przestój.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Tosik nie wiem jeszcze kiedy zabieg. W piątek mam podglądanie i zobaczymy co dalej.
    Dorcia, przykro mi bardzo. Mi lekarz mówił, że histero, to takie "sprzątanie domku". Być może wysprząta to porządnie u Ciebie i będzie dobrze następnym razem.
    Andzik1978 kurde, to już chyba kolejny cykl z tą torbielą, prawda? Co na to lekarz? Ma jakiś plan, jak się jej pozbyć?
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny. moze jestem jakas malo ogarnieta, nie smiejcie sie, ale czy wy w ostatnim cyklu przed stymulacja przed ivf sie zabezpieczalyscie podczas stosunkow? Moze to glupie, Ale mimo wszystko nie wiem..:) niby decyzja zapadla I w styczniu planujemy zaczac stymulowac, ale mam ta popularna wsrod nieplodnych Nadzieje, ze moze to ostatni cykl, ktory tym razem wyjdzie.. Hej powiedzcie czy wy sie zabezpieczalyscie. Zastrzyki zaczynamy brac w 2 dc wiec theoretycznie mozna zrobic test ciazowy,czy nie? Jak to bylo z wami?
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Cykl przed stymulacją chyba nie jest taki straszny, jeżeli zaliczylibyście "wpadkę" - czego wszystkim tutaj życzę ;-)
    Najprawdopodobniej nie dostałabyś miesiączki.
    Ja brałam tabletki anty cykl przed, zalecił lekarz. Ale przy rozpoczęciu stymulacji lekarz powiedział, żeby nie współżyć. Mimo brzucha jak balon miałam dość sporą ochotę na przytulanki po zastrzykach.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Eddie, po co "zabezpieczenia" u staraczek?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Eddie z tego co pamietam to sie o to podpytywałem w klinice i mówili ze zastrzyki na wyciszenie teoretycznie nie powinny zaszkodzić potencjonalnej fasolce z naturalnego poczęcia bo i tak sie zdarzało. Ale pewności w 100% teraz nie mam bo to juz troszkę minęło a ja w UK i tu na wszystko patrzą troszkę inaczej. Moze masz możliwość podpytać lekarza?
    -- []
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Eddie miałam te same obawy :) Kiedy zapytałam o to lekarza to zapytał czy na pewno może mi ufać że brałam anty regularnie, także chyba zawsze pozostaje taka możliwość. Zrób sikańca na wszelki wypadek albo Betę jeśli mocno się tym przejmujesz :)
    Amazonko zawsze jest możliwość że staraczka zajdzie w naturalna np bliźniaczą ciąże a do tego otrzyma przy transferze kolejne 2 zarodki, kobieta może nie mieć szans wtedy na donoszoną zdrową ciążę a nie o to chodzi żeby dokładać sobie zmartwień tylko szczęśliwie zostać mamą :)
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Hej dziekuje za podpowiedzi. Zrobie test clearblue w nowym cyklu przed spodziewanym okresem i w pierwszy dzien miesiaczki... Amazonka ma troche racji, w koncu jestem staraczka..;) Wiem, ze lepiej nie tracic cykli i szans na naturalne zaplodnienie. Juz nie moge sie doczekac stycznia:)
    Hej nie chce was zadreczac, ale czy wy bardziej staralyscie sie myslec pozytywnie tzn. ze sie raczej uda(ivf). Czy moze lepiej jest myslec realnie :) tzn. bardziej krytycznie, ze moze byc dobrze lub zle. Moj maz twierdzi, ze moze za bardzo sie czasem nakrecam i zebym skupila sie na tym, co jest, czyli na terazniejszosci, a bedzie co bedzie. My nikomu nie mowilismy o ivf oprocz rodzicow i mojej jednej najlepszej przyjaciolki, wiec nawet nie mam z kim za bardzo o tym pogadac. Jak wy sie nastawialyscie? dzieki za wszelkie odpowiedzi
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Eddie my podchodziliśmy 2 razy. Za pierwszym razem o ile byłam pewna, że nysle pozytywnie bardzo wszystko przeżywalam i niepowodzenie we mnie uderzylo mocno. W cyklu w ktorym mieliśmy podejść 2 raz zmarla moja mama... ale 2 cykle poźniej byłam już w klinice, nie chcialam tracic czasu. Popalalam wtedy troche papierosy, pilam sobie zimne pifko w weekendy (poczatek lata i piękne cieple dni) Bylo mi po tej stracie bardziej obojętne. Palic przestałam na jakieś 2 dni przed pinkcją. Nie starałam się z djeta tak jak przy pierwszym podejściu. Zdecydowanie podeszlam wyluzowana, ale to przez obojętność jaka miałam w sobie i żal.
    Ale się udalo... Czy to miało wpływ... kto wie, ale wiem też ze gdyby sie nie udało przeżyłabym to tak samo mocno jaknie mocniej! Bo to byl 2 i ostatni.
    -- []
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Dzieki Olenka01! Na szczescie ci, wam sie udalo! Ja juz sama nie wiem jak sie ustosunkowac, czuje sie troche jakbym miala zaburzenia bipolarne,raz mysle pozytywnie a za chwile negatywnie, pozniej staram sie realnie. Moze to normalne jak sie na cos tak dlugo z utesknieniem czeka...:(
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Myslę, że całkiem normalne:) Teraz juz prawie tego nie pamiętam, za to jest masa nowych zmartwień... Bóli, skurczy, opuchnięc, itd... A co jak? A może lepiej iść do lekarza, a może poczekac... I tak wkolo, jedno sie skończylo drugie zaczęło. A po malu wizja porodu... Nie ma sposobu:) Każda musi znaleść swojje rozwiązanie na te dręczące myśli:)
    -- []
  8.  permalink
    Tak jak wczesniej pisałam lekarz mowił ze do trzech cykli jak nie zniknie to bedzie zabieg ktory kosztuje 900 zł i nie jest refundowany,ale nie stac mnie.Dziwi mnie jedno tel lekarz przyjmuje na NFZ w szpitalu USK i dlaczego nie wysle mnie na nfz tylko pcha zebym płaciła?
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    No tak, teraz pamiętam, że o tym pisałaś. A nie możesz się tego lekarza zapytać, czy nie dało by rady zrobić w tym szpitalu, w którym pracuje? 900 zł piechotą nie chodzi, a i tak trzeba władować mnóstwo pieniędzy w leczenie.

    Treść doklejona: 11.12.14 08:21
    Czy któraś w Was w trakcie stymulacji prowadziła normalne obserwacje? Chodzi mi o to, że moja temperatura zachowuje się jak w fazie lutealnej, tzn, jest wyższa niż zazwyczaj. Ciekawa jestem, czy taki wpływ mają podawane hormony.
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    Kingoskie ja nie pomogę bo nie mierzę tempki niestety. Natomiast trzymam kciuki za jutrzejsze podglądanko oraz za wizytę Twoją Andzik1978 oby torbiel zniknęła :)
    Nieśmiało donoszę że pod postami Tomiry pojawił się suwaczek :) Trzymamy kciuki!! Rośnijcie zdrowo
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    Kingoskie, ja prowadzilam w czasie stymulacji. Miałam gury i doliny w jednej w drugiej raczej spokojnie, ale po IVF tempka zdecydowanie szla w gore, a przed była raczej zawsze poniżej 36,6 albo w granicach.
    -- []
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    To mi teraz nie spada poniżej 36,79 a takie temperatury były dla mnie raczej w fazie lutealnej. Ciekawa jestem jak to potem będzie wyglądać. Zazwyczaj miałam w I fazie temp nie przekraczającą 36,5.
    • CommentAuthorkasikk82
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    Kasiu200hk moja znajoma leczy się u dr. Połacia i jest nim zachwycona, ja jakoś nie odbierałam z nim na tych samych falach. Polecam Ci dr P. Radwana, jest świetnym specjalistą. Dzięki niemu mam swojego bąbelka :)
    Jeśli chodzi o Twoje amh, to z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że moi znajomi mieli podobny problem. Amh na poziomie 0,25, podeszli do płatnego invitro, była końska dawka leków, i po tej co prawda nieudanej próbie amh wzrosło do 0,99 i teraz są w programie rządowym.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Witam . Ja mam od dziś gonapeptyl 23.12 podglądanie i 26.12 pierwszy dzień stymulacji.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    super Acia trzymamy kciuki :) daj znać jak Ci idą zastrzyki, idzie się niby przyzwyczaić tak podsumowywałam po poprzedniej stymulacji ale teraz jak o tym pomyślę że mam to ponownie przechodzić to znowu przychodzi taka niechęć... no ale jak trzeba to trzeba wprawę już mam a Tobie powodzonka jakby co to pisz :)
    Miłego dnia wszystkim staraczkom :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    Mi mąż robi zastrzyki bo sama sobie się boję. A juz teraz traktuje je jako kolejny krok do osiągnięcia wymarzonego celu. Oby tylko siniaków nie było. Przy ostatniej stymulacji udało się bez siniaków.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.