Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Afrykanera gratuluje !! :)
    Jak się czujesz ? Czujesz jakieś objawy? :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Rybenko, przykro :( ale ta podwyższona beta sugerowała, że coś się jednak zadziało.
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Rybenka bardzo mi przykro( a piszac to mysle tak i przezywam w 100%).. Kochana Rybenko jestesmy tu wszystkie razem i bedziemy sie wspierac az do konca- skutku, az wszystkie bedziemy mamami... Trzymaj sie, niebawem bedziemy z toba swietowac.. Trzymaj sie I dbaj o siebie kochana I pisz jak bedziesz gotowa, co dalej I prosze pociesz mnie tez jak mi nie wyjdzie za pierwszym... Pozdrawiam I sciskam
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dziękuję Wam bardzo. Nie wiem co dalej. Jestem bardzo zniechecona. Wizja kolejnych zastrzyków, wizyt, usg, leków, zabiegow mnie dobija. I jeszce zwolnienia z pracy i urlopy i wieczne tłumaczenie sie dlaczego. U mnie w pracy nie wiedzą. Nie zrozumieliby. Nie mam już siły. Gdybym chociaż miala jeszcze mrozaczka. Nie wiem czy zdecyduje sie na kolejną stymulacje.
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Mnie również przykro Rybenka90... Kolejny raz będzie dla Ciebie ostatnim. Zobaczysz. Musisz teraz wziąć się w garść i jeszcze raz przejść przez stymulacje.. wiem, że to wszystko kosztuje wiele wyrzeczeń ale WARTO! Dziewczyny, którym się udało są tego najlepszym przykładem. Nam się też uda !! :-)

    Treść doklejona: 31.01.15 13:40
    Dziewczyny mam jeszcze jedno do Was pytanie:
    Czy po transferze urosły Wam piersi? Sutki są bardzo wrażliwe?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ja po transferze miałam mega duży biust! Mój M nie mógł się napatrzeć ;) i sutki też były bardzo wrażliwe.
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Hej Rybenko my rozumiemy to wszystko jak nikt inny... Po wiem ci tak, ja przeszlam przez PIEKLO po pickupie - hiperstymulacja jajnikow- juz teraz, po bardzo bolesnym zabiegu usuwania plynow z brzucha, czuje sie lepiej. Jak bylo mi zle fizycznie baaardzo zaczelam watpic w sens calego ivf. Minal czas- fizycznie I psychicznie czuje sie lepiej. Niby mam mrozaczki- fart, ale nie wiadomo jak to bedzie. Tez mam nabrane duuuzo zwolnienia w pracy, za ktore nikt mi nie zaplaca. Teraz wiem, ze zaczelam proces invitro, ktory jesli nie za 1,2,3 razem wyjdzie, to jesli moje cialo I zdrowie pozwola- zrobie 4. Jesli mialabym przechodzic stymulacje to tak tez bedzie, wezme przerwe i podejde do stymulacji( juz lekarze wiedza ze jest u mnie zagrozenie OHSS- niech kombinuja), nie jestem bogata,ale pieniadze ostatnie sie znajda.. Ja po prostu chce miec malenstwo i bede( kto powiedzial, ze wszyscy maja w zyciu tak szybko I latwo) I tak jak male juz bedzie to wszystko to zapomnimy..;). Srebrzynko mnie tez bardzo bola piersi od polowy cyklu- nie same sutki tylko tak po bokach, musze spac w sportowym biustonoszu..:) nawet to fajne..
    --
    •  
      CommentAuthorAfrykanera
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Rybeńka, poddać się teraz kiedy wizja mety jest już na horyzoncie byłaby wielką stratą. Domyślam się, że przechodzić kolejny raz przez to samo nie jest wcale łatwo, ale warto ! Z chwilą gdy zajdziesz w ciążę cała ta bolesna droga wyda Ci się czymś odległym. Daj sobie trochę czasu, zbieraj się do kupy i do dzieła. Za rok będziesz żałować, że nie zaczęłaś już dziś !
    Srebrzynka, objawy miałam typowo @ - bolący brzuch, wrażliwe piersi, nudności (które u mnie zazwyczaj przed @ się pojawiały). Z nowości pojawiło się wzmożone pragnienie, częste wizyty w toalecie i zatykające się ucho :-) Aaacchhh no i ciągle chciało mi się spać !
    Po transferze myślałam, że moje sutki wybuchną, nawet zakładanie stanika było bolesną czynnością, mąż miał absolutny zakaz zbliżania się ;-)
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    dziewczyny dołączam. czekam na @ i zaczynam antykoncepcję przez miesiąc, potem stymulacja - to moje pierwsze podejście. Staramy się z mężem 28 cykli od września 2012. Mieliśmy 4 nieudane inseminacje, nasienie dobre, u mnie też ok - mam podwyższoną prolaktynę, hashi i niedoczynność, ale już ustawione lekami. Muszę powiedzieć, że mam chyba złe podejście, bo nie wierzę, że to może wyjść (ani razu nie udało nam się nawet na chwilę zajść w ciążę) - oglądam dokumenty o invitro, żeby zobaczyć że to czasem wychodzi. Mi lekarz mówi o 35% szans w tej metodzie. Pracuję nad podejściem, bo wydaje mi się, że jeśli ja w to nie będę wierzyła, to na pewno nie wyjdzie.. ale nie jest łatwo.
  1.  permalink
    Bacha84 ja bym chciała Embryo Glue ale podobno o tym w mojej klinice decyduje embriolog :(( i nie mogę sobie prywatnie tego dokupić w programie :(( A bardzo bym chciała bo to zwiększa szanse tak jak pisze Flowka pomaga zarodkowi. Ale za to będę miała teraz podane 2 zarodki :D
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Wow Monia to super, może pojedziemy podobnie bo u mnie mają być nawet 3 jeśli przeżyją do poniedziałku :)
    Bacha ja podchodzę drugi raz do transferu i tym razem też wziełam embryogulue i Assisted Hatching mam nadzięję że to dzieciakom pomoże :)
    Rybeńka90 baaardzo mi przykro ::((( ale nie poddawaj się proszę! Dasz radę szybko zapomnisz bo będziesz już dalej działać to odciąga złe myśli... bo wiesz po co to robisz!! Ja jadę miesiąc za miesiącem od września :) Zbieraj się i działaj !
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Rybenko strasznie mi przykro:cry:Dziewczyno wyplacz sie tyle ile potrzebujesz a potem glowa do gory i wracaj do nas ale przede wszystkim nie poddawaj sie prosze!!!!Sciskam Cie mocno:grouphug:

    Eddie strasznie milo przeczytac pozytywnego posta od Ciebie:wink:od razu widac ze lepiej sie czujesz bardzo mnie to cieszy!

    Afrykanera co do spania to ja caly vczas tak mam gdzie usiade tam spie :wink:

    Dziewczynki jestem po wizycie i widzialam piekny zarodeczek co prawda serduszka jeszcze nie slyszelismy ale zdjecie Babelka ktore dostalismy to najpiekniejsze jakie w zyciu widzialam dlatego kochane moje nie poddawajcie sie tylko walczcie bo naprawde warto!!!
    --
  2.  permalink
    moncia83.
    Serduszko zaczyna bić od ok. 21 dnia po zapłodnieniu. Słyszeć w 31dpt to może trudno, ale widzieć powinniście (taki migający punkcik). No chyba, że sprzęt słabej jakości to wówczas nic nie widać ani nie słychać :)
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    a co to jest Assisted Hatching?
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Nacięcie otoczki zarodkowi, która podobno ma pomóc w zagnieżdżeniu.
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Ułatwia zarodkowi wydostanie się. niektóre zarodki, nie są na tyle silne i obumierają, bo nie moga się wydostać z otoczki i zagneździć w endometrium. W angeliusie płaci się dodatkowo 500 zł
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Tak właśnie Bacha nacięcie otoczki w Invikcie też 500zł kosztuje.
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    w mojej klinice chyba tego nie ma.
    Jutro transfer - nie wie czy z tych nerwów zasnę ...

    brałyście coś na uspokojenie? Jakoś specjalnie się przygotowywałyście?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Ja przed transferem dostawałam zastrzyk rozluźniający, i potem cały dzień spałam ;) no i oczywiście relanium
    --
  3.  permalink
    Bacha i Tosik jutro Wasz szczęśliwy dzień :-)
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Bacha przygotuj tez sobie chusteczki, zeby wziac ze soba na sale, bo pewnie bedziesz plakac ze wzruszenia...;) Powodzenia Tosik i Bacha! Jutro bedzie sie dziala magia!!! :) Ja na swoim transferze bylam z mezulkiem-bardzo zbliza,polecam...
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    My też jedziemy razem :) ja płaczę na samą myśl że jedziemy po nasze małe człowieczki... Chciałabym żeby było ich chociaż dwa :( Ciekawe kiedy do mnie zadzwonią... a chusteczki rzeczywiście przydatna rzecz :)
    Bacha ja na 2h przed mam wziąć Relanium tylko. Jak nastrój?
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Dziewczynki to powodzenia dzisiaj!:)
    Pytanie do tych które ida rządowym programem. Powiedzcie mi czy jeśli będę chciała zrobić sobie kilka miesięcy przerwy to czy klinika może mnie wykreślić z rządowego programu? Mam nadzieję że nie...
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Mi lekarka nie mówiła nic o relanium, tylko o pełnym pęcherzu.
    Stresuję się bardzo ...

    Niestety jadę sama :(

    Mam nadzieje, że to nie boli.
    Ostatnio lekarka robiła mi scratching przed tym transferem, miało niby nie boleć, a ból był do niewytrzymania .


    Co do programu rzadowego to nie wiem czy jest jakiś limit czasu, nie wydaje mi sie. Nawet z punktu medycznego czasem trzeba robić przerwy.
    Tylko sam program jest na kilka lat - musisz zobaczyć ogólnie kiedy się konczy.
  4.  permalink
    Dziewczyny napiszcie o swoich odczuciach po luteinie dopochwowej?:)

    Treść doklejona: 02.02.15 09:04
    Eddie jak się czujesz? Kiedy testujesz? :)
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Srebrzynka ja po luteinie dopochwowej miałam pieczenie, swedzenie i ogólnie odczucia tak jak przy grzybicy. Dlatego przy drugim transferze dostalam Prolutex to jest progesteron w zastrzyku
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    No dziewczynki trzymam kciuki :thumbup: Będzie dobrze.

    Rybeńko w umowie nic nie ma o czasie w jakim masz podchodzić to transferów. Ale wydaje mi się, że musisz wyrobić się do końca trwania programu, czyli do 2016. Przy czym nie wiem, kiedy program się kończy dokładnie czy 01.01.2016 czy 31.12.2016? Bo tego nikt nie mówił.

    A ja ciągle czekam na nowy cykl. Póki co, to niestety nawet owu jeszcze nie było, a co tu dopiero o cyklu nowym mówić. Dziś mój 27dc :confused: Wydaje mi się, że mój organizm potrzebuje więcej czasu, żeby dojść do siebie.

    A mi nic nie dolegało po lutce, ani po 50, ani po 100, chociaż bałam się, że po 100 będzie właśnie pieczenie, ale nie. Luzik.
  5.  permalink
    Ja mam lekkie swędzenie i duzzzzeeee upławy :/ Kingoskie Ty podchodzisz do crio czy nowej stymulacji?
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Powodzenia na dzisiejszych transferach.
    Co do przerw to my teraz mamy cykl przerwy przed trzecim podejściem.
    Luteina - teraz w pierwszym podejściu pieczenie swędzenie itd. Trochę pomaga na to zwykła dziecięca oliwka.
    Przy drugim podejściu nie było ani swędzenia ani pieczenia.
    --
  6.  permalink
    Acia z córeczką też podchodziłaś do ivf?
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Srebrzynko my do crio teraz podchodzimy. Mamy jedną śnieżynkę. Całe szczęście, bo stymulacja jednak nie jest fajna. Wolę to odwlec w czasie.
    A upławy, to i ja miałam. Nie pisałam o tym, bo to raczej normalne, skoro masz w środku procha, to musi jakoś wyjść :wink:
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Srebrzynko ja jestem dzis 11 dzien od transferu 4.5 dniowej blastki..27dc( cykle mam 28-29dni) Nic jeszcze nie testowalam.. W klinice dali mi do domu test ciazowy, co by zrobic 6 lutego(14 dni po tr.).. Musze przyznac, ze ostatniej nocy zaczelam sie bardzo stresowac, nie moglam zasnac a jak juz zasnelam snilam o testowaniu..;) Jedno jest pewne moje samopoczucie nie rozni sie niczym od tego przed wiekszoscia okresow. Musze dzisiaj zajac sobie czyms dzien, dobrze ze mam psa-najlepszy pocieszyciel..;) Jak narazie najbardziej pomagA mi powtarzanie sobie: Zrobilas Wszystko, Co w Twojej Mocy, zeby Miec Malenstwo, Juz Nic Wiecej Nie Mozesz- tylko Czekac. Jak sie nie uda znowu bede robic wszystko, co w mojej mocy. Pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Srebrzynka z Tosią udało się chyba za 3 podejściem in-vitro. Ale w tedy miałam dodatkowo akupunkture.
    --
  7.  permalink
    Eddy ja też mam setki myśli w głowie ale Twoja mantra jest idealna. Też zacznę sobie tak mówić :) Nie robisz bety? Ja na betę czekam aż do 11tego... ojj ile to jeszcze dni !!
    Kingoskie dobrze, że nie musisz przechodzić całej stymulacji ! Tym razem spokojniej podejdziesz do transferu :)
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Srebrzynko Ja mieszkam w Irlandii: tutaj maja inne zwyczaje jesli chodzi o invitro.. Bety nie robia: dopiero po pozytywnym tescie , ktory robimy 14 dni po transferze.. Jesli chodzi o lekarstwa jakie daja po transferze to tylko jedno-masc z progesteronem i to przez pierwsze 3 m-ce...Jesli kogos cos boli po transferze, to Tylko paracetamol i nie ma mowy o rozluzniaczacg tylu relanium- jak to mowia- Keep it Simple, relax... :) Bardzo natomiast polecaja( lekarze)akupuncture I wszelkie formy relaksacji.. Nie wiem jak to bedzie: bo zostaje z Nimi az bedzie sukces I bede trzymac na rekach malutkie... Powtarzam sobie- Ufam Wam;)
    Moj maz jest Irl i tez wyluzowany, powtarza mi, zebym zrozumiala ze I tak bedziemy miec dziecko skoro tak sie staramy w tym roku lub na poczatku nowego..My juz kiedys bylismy w ciazy( naturalnie), ale niestety byla to ciaza martwa,poronilam prawie w 12 tyg:(( Od tego czasu nie moglismy zajsc.. Moze to byla ta glupia blokada, o ktorej kazdy mi mowi. Nie nastawiam sie na nic bo wiem, ze wszystko moze byc, biore co daja i zobaczymy. Licze na szczescie wkrotce...:))Srebrzynko wiem, ze dni duzo a Im blizej tym dalej...:cool: pozdrawiam!
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Jestem już w domu po transferze.
    Było ok - nic nie bolało.

    Klasa zarodka 3bb - nie mam pojęcia co to znaczy.

    Najgorzej było mi wytrzymać z tym pełnym pęcherzem :)

    Moment bardzo wzruszający, wszystko widziałam na usg.
    mam nawet zdjęcie.

    Tosik - jak u ciebie.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Gratulacje Bacha..😄 teraz najgorsze przed toba- czekaaaaaaaaaanie..;)
    --
  8.  permalink
    Bacha gratulacje !! kiedy możesz zrobić test? Sikaniec czy beta?
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Testowac bede w Walentynki :-)
    Mam teraz goraczke 37,2 Nie wiem czy to z emocji czy co?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    A bierzesz luteinę? Jak tak, to masz odpowiedź ;) progesteron podwyższa temperaturę ciała.
    I życzę Ci, żeby to były najwspanialsze walentynki ever ;)

    Bacha, a tu masz opis zarodków. 3BB to dobra klasa zarodka

    Przy klasyfikacji blastocyst według Dr Davida Gardnera podaje się w oznaczeniu:
    cyfrę (od 1 do 6) – oznacza ona stopień rozwoju zarodka:
    1 – jama blastocysty mniejsza niż połowa całego zarodka
    2 – jama blastocysty większa niż połowa całego zarodka
    3 – kompletna blastocysta, jama wypełnia prawie cały zarodek
    4 – rozwinięta blastocysta, jama obejmuje cały zarodek, cienka osłonka
    5 – blastocysta wydostaje się z osłonki
    6 – blastocysta poza osłonką
    pierwszą literę (A,B,C), oznaczająca jakość węzła zarodkowego (embrioblastu-ICM)
    A – wiele komórek, ciasno upakowane
    B – kilka komórek, luźno zgrupowane
    C – bardzo niewiele komórek
    drugą literę (A,B,C), która oznacza jakość trofoblastu (TE)
    A – wiele komórek, tworzą spójną warstwę
    B – mało komórek, tworzą luźny nabłonek
    C – bardzo mało dużych komórek
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Kochane u mnie wszystko w porządku choć stanęliśmy przed nie lada decyzją... Po punkcji miałam 7komórek, 2 kumulusy były puste natomiast dojrzałych komórek były 3 i wszystkie 3 się zapłodniły. Zarodki klasy 4BB,3BB,3BA :) Lekarz kazał nam przed transferem jeszcze raz podjąć decyzję bo nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy ostatnim razem z 4 komórek nie było NIC do podania.... Ciąża trojacza jest dużym ryzykiem przy mojej wadze 45kg. Uznaliśmy że skoro taką decyzję podjęliśmy bez emocji w domu to tak robimy i jesteśmy w domku z trzema maluszkami w brzuszku :)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Poszaleliście:) no to z tej trójeczki musi chociaż jeden z Wami zostać! Nie pamiętam, żeby ktoś na forum wcześniej się odważył na 3 blastocysty :) trzymam potrójnie kciuki
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Flowka dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Luteinę biorę już jaki czas - dziś po transferze poszłam spać i obudziła się i czułam gorączkę.
    Trochę się przestraszyłam, że to mój organizm walczy z zardkiem.

    Tosik - super wyniki. Jak ja bym mogła to też bym brała więcej zarodków, zawsze to zwiększenie szans.
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Tosik :cheer:
    super wieści, a jeszcze jak sobie pomyślę, że z każdego jednego blastusia mogą być bliźniaki to ho ho :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    jak to z blastusia mogą być bliźniaczki?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    ojja Haniu myślę że to już było by zagrożenie życia... oby tak nie było :( Liczę na choć jedno:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Tosik to teraz spokojnego oczekiwania.
    --
  9.  permalink
    Kochane moje, trzymam kciuki za wszystkie transfery - niech czas do testowania płynie szybko, miło i przyjemnie, no i czekam na same dobre wieści :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Bacha, bliźnięta jednojajowe ;) ale tego Tosik nie życzymy
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeFeb 2nd 2015
     permalink
    Bacha - jeżeli mogę Cię podpytać o ten scratching? miałaś go przed tym transferem czy wcześniej? i czy biopsja endometrium to to samo? to chyba zwiększa szanse na zagnieżdżenie, nie?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.