Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Wisienko Haneczka piękne imię, mi sie podoba tez Marysia :-)
    Kurcze Rybka rzeczywiscie dziwne, daj koniecznie znac jak na usg.
    Tosiku Twoje 3 misiaczki beda na pewno cudownymi dzieciaczkami! :)

    Dziewczyny przeciwne ivf, jeśli nam kibicujecie to może róbcie to biernie. Może i nie chcecie nas urazić, ale we mnie wasze słowa wzbudzają bardzo ogromne emocje. Nie wiem jak w innych ale podejrzewam że tez. A ten wątek służy po to aby sie wspierac a nie dodatkowo denerwowac...
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    emk_a, gratulacje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    oj dziewczynki, a ja byłam dziś u dentysty:( Bardzo się go boje ale jakoś przeżyłam, okazało się, że w jednym ząbku mam torbiel i trza go wyrwać:cry: a ja się tak boje!!
    Jutro się dowiem czy da radę zrobić to przed transferem...
    ______
    <strong> MARZEC</strong>
    <em>03. - Kingosie -crio
    09. - andzik1978 - wizyta u gina
    </em>11. - Juhasek87 - podglądanko przed crio
    <strong>11. - WalkaTrwa - stymulacja start :)
    16. - Poziomka1 - wizyta w trakcie stymulacji.
    16. - dalia007 - ustalenie terminu inseminacji:-)
    17. - Kingosie - pierwsze testowanko!
    26. - Asia20 - start stymulacja!
    ? - Aina32 - czekamy na termin crio:-)</strong>
    --
    --
    •  
      CommentAuthoremk_a
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    dzięki! byłam dziś u lekarza 5 tydzień, widoczny pęcherzyk ciążowy, przyrost beta hcg bardzo dobry - następna wizyta za 2 tyg.
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    gratulacje emk_a:-)!!
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Gratuluje emk_a !!!!!! Ja zaczynam powoli sie denerwowac czy juz 16.03 bedziemy miec inseminacje powiem wam ze bardzo tego pragne ale znow zaczynsm odczuwac ten lek niby mowie sobie by nie myslec az tak pozytywnie ale ta nadzieja sama sie pojawia i daje chec do walki mam metlik i stres 😀 jednym słowem wariatkowo
    --
    •  
      CommentAuthoremk_a
    • CommentTimeMar 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Juhasek87 dzielna bądź ;-)
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Witam Dziewczyny z rana:-)emk_a musze ale juz mam dola..
    Dalia007-to wlasnie nasza walka powoduje te chec i pragnienie! ja tez sie doczekac nie moge:-)!"
    --
  1.  permalink
    Miłego, nie kłótliwego dnia wszystkim :)
    Życzę wszystkim żeby żyli w zgodzie z własnym sumieniem i nie bawili się w osądy cudzych postępowań.
    Za staraczki nieustające kciuki :)

    Treść doklejona: 11.03.15 07:16
    Amazonko jesteśmy na takim wątku więc przypuszczałam że jesteś staraczką. Nie pytałam, czy masz dzieci czy nie.
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Wisienko witaj Kochana kilka stron temu pytalam co u Was,ale widze ze wszystko dobrze wiec ogromnie sie ciesze:bigsmile:Pozdrawiam

    Wczoraj mialam robione usg genetyczne i wszystko u naszego Babelka w porzadku przeziernosc karkowa wynosi 1.2 z tego co czytalam jest bardzo dobrze,jestem obstawiona lekami do 18tygodnia ciazy wiec moge z czystym sumieniem wracac do Mezusia:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Juhasek87 daj znac jak po wizycie 😊 walka trwa lykam milion lekow i wierze ze moze tym razem sie uda ☺ dobrego dnia dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    emka - gratulacje !!! ale super się czyta takie wieści :)
    ja byłam wczoraj na pierwszej wizycie w Gamecie u M. Radwana i uczucia mam mieszane. Generalnie nie za bardzo ma pomysł na nas (4IUI, 3 ICSI, u mnie wszystko książkowe, u męża obniżone parametry nasienia). Kazał zrobić AMH bo nie miałam robione, chociaż powiedział, że mam tyle pęcherzyków entralnych czy jakoś tak, że rezerwa powinna być ok, i następny krok to zostaje immunologia. Więc umówię się chyba do Łodzi do prof Malinowskiego - czy któraś z Was robiła takie badania?
    no i kariotypy bo też nie miałam
    czyli następne podejście ivf pewnie około wakacji najwcześniej bo pewnie na wyniki trzeba trochę czekać
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Monia83, jak ten czas szybko leci! Gratuluję wyników usg, cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze.

    Tosik, gratuluję trojaczków! To dopiero potrójne szczęście!!:bigsmile:

    Emk_a- trzymam kciuki za betę!
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    dam znać dam, wizyte mam dopiero na 19, denerwuje się trochę:-) Oby endo nie urosło za duże!:-)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    erozp, umów się do docenta Paśnika, przejął praktykę po Tchórzewskim i wydaje mi się, że ogarnia. U Malinowskiego zapłacisz majątek! za same początkowe badania około 3 tysięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Czy ja dobrze widzę, że po słowie "weteranki" jest przecinek?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    On tam był chyba zawsze? O co chodzi obe?
  2.  permalink
    chyba zawsze był, ale... mogę się mylic ;)
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Flowka - dzięki za info, poszukam namiarów na Paśnika, zapisałam się do Malinowskiego na wizytę za miesiąc i babka w recepcji powiedziała że taki pakiet badań dla pary z niepłodnością kosztuje około 6500zł !!!! byłam w szoku. Zaczęliśmy się zastanawiać czy w ogóle robić, bo przecież dołożyć 3tys i mamy ivf w BS w Artemidzie ale z drugiej strony jak znów się nie uda to wrócimy do punktu wyjścia. Zapisałam się na wizytę do Wołczyńskiego do Artemidy na przyszły tydzień (a zarzekałam się, że tam już nie wrócę) i zobaczymy co nam powie, może prywatnie będą jakieś inne opcje??? u Radwana miałam wrażenie, że prof W. to autorytet i jeżeli u niego się nie udało to ciężko coś nowego nam doradzić
    Ogólnie Artemida bardziej mi się podoba niż Gameta. W A. jest bardziej intymnie, G. to trochę taki moloch (w końcu jest to szpital prywatny)
    Obe - co do Radwana to mam mieszane uczucia, miałam wrażenie, że się trochę podśmiewa z niektórych badań ale z drugiej strony przejrzał wszystkie badania bardzo dokładnie, zrobił usg i powiedział co ewentualnie możemy zrobić a na koniec życzył nam powodzenia, jakby od razu zakładał, że do niego nie wrócimy.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    erozp, no ciekawa jestem tej wizyty. A nie myślałaś o Domitrzu w BS? Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie :)
    Kingoskie, pytałam, bo nie podoba mi się "wywalanie" z wątku dziewczyn, które są weterankami ale preferują naturalną prokreację.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Obe, na 1. stronie ewaroby sprecyzowała, kogo dotyczy jej wątek: staraczek > 12 cykli.
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 11th 2015 zmieniony
     permalink
    jestem po wizycie, endometrium ponad 9mm, transfer we wtorek:-)
    _____________
    <strong> MARZEC</strong>
    03. - Kingosie -crio
    09. - andzik1978 - wizyta u gina
    11. - Juhasek87 - podglądanko przed crio
    11. - WalkaTrwa - stymulacja start :)
    <strong>16. - Poziomka1 - wizyta w trakcie stymulacji.
    16. - dalia007 - ustalenie terminu inseminacji:-)
    17. - Kingosie - pierwsze testowanko!
    17. Juhasek87 - transfer zarodka.
    26. - Asia20 - start stymulacja!
    ? - Aina32 - czekamy na termin crio:-)</strong>
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    obe - tak jakoś dziwnie to by wyglądało gdybym zmieniła lekarza na innego w tej samej klinice
  3.  permalink
    Erozp ja tak zrobiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    jakoś nie mam przekonania, zobacze co mi profesor powie
  4.  permalink
    erozp chodzi o prof Łukaszuka tak???? Bo do niego, to ja na Twoim miejscu poszła bym ze wszystkimi badaniami, albo chociaż z kariotypami, bo nam od razu powiedział żebyśmy zrobili ze względu na nasze poronienie, no te mutacje co robiliśmy to też proponował robić, ale nam nic nie wyszło, więc pewnie wodniak i endometrioza miesza, a już nawet jestem przekonana, że ten wodniak, bo gdzie nie czytam to wszędzie sa wskazania usunięcia jajowodu lub podwiązania, mój dr mówił żeby tylko zatkać ujścia jajowodów do macicy i to wystarczy. A moja dr wcześniejsza olewała tego wodniaka, jaka ja jestem zła, że jej zaufałam a nie poszłam skonsultować do tego dr co teraz jestem, czułam, że ten wodniak psuje wszytko i zawsze się jej pytałam o tego wodniaka, ach szkoda słów :(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    erozp, to Ty się też do Łukaszuka wybierasz czy pisałaś o Wołczyńskim?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    No z tego co pamiętam to do Łukaszuka też a może plany się zmieniły erozp????
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    obe , to mi się wydaje że "," był tam zawsze. Dla mnie to po prostu wymienianie. Nie wydaje mi się, żeby ktoś kogoś z wątku wywalał. Luz :wink:
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    teraz mówiłam o Wołczyńskim bo wybieram się do niego w przyszłą środę ale do Łukaszuka też się zapisałam, tyle, że będę musiała przełożyć bo mi wypadł inny wyjazd w tym terminie czyli pewnie wybiorę się do niego w kwietniu
    na razie mam skierowanie na kariotypy od rodzinnej i chciałabym zrobić je na nfz bo prywatnie to spory koszt
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Kingoskie to był sarkazm z mojej strony :wink::wink::wink:
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    erozp daj znać jak będziesz po wizycie u Maliny, jestem ciekawa Twoich wrażeń :) My też się nad tym zastanawialiśmy, ale póki co dajemy sobie jeszcze czas. I rzeczywiście, badania to kupę kasy. Mi też kobieta w rejestracji powiedziała, że "można płacić karta, więc nie muszą państwo brać ze sobą takiej ilości gotówki - kpl badań to 6.000zł" :shocked: szczena mi opadła normalnie :)
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    No widzisz Tamara jakie "udogodnienia" mają :shocked: Ludzie kochani, skąd brać kasę?

    Sory obe, nie zajarzyłam, ale ja ostatnio jakaś niepełnosprytna jestem :wink:
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    tamara6 - ja nie wiem czy nie odwołam tej wizyty, czytałam o Malinowskim różne opinie ale dziewczyny piszą, że on zleca te same badania wszystkim parom, potem szczepionki bez względu na to czy są potrzebne czy nie a skutek najczęściej żaden no a dla organizmu to na pewno nie jest obojętne. Tak stosunkowo 2 na 10 dziewczyn piszą że im to pomogło. Sama nie wiem co o tym sądzić. Za same badania 6000zł a potem pewnie za leczenie dwa razy więcej !!!Jedna dziewczyna pisała, że w sumie wydała 18tys zł i jak na razie w ciąży nie jest :(
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    no właśnie, ja też słyszałam takie opinie, niestety :( Malina robi na tym kasę, kiedyś na jakimś blogu czytałam jak odpowiedział dziewczynie zadającej za dużo pytań, że jak jej się nie podoba to niech poszuka sobie innego lekarza. A przecież właściwie tylko on się tym zajmuje tak naprawdę. I ma tego świadomość.
    Na wątku bocianowym jest mnóstwo dziewczyn, którym pomógł, ale w ogólnej statystyce to jest jednak tylko ułamek.
    Na pewno niektóre z tych badań warto zrobić, ale żeby to nie było tak, że robi się je wszystkie niezależne od tego czy są potrzebne czy nie. Co do samych szczepionek to ostatnio czytałam, że koszt jednej to jakieś 400-500zł., wizyta u prof. 300zł (!) Wszystko jest tam mega podejrzane, a ogólnie lekarze niezbyt pochlebnie wypowiadają się o samej metodzie. Pytałam kiedyś eksperta o to, powiedział mi, żebym se gitary nawet nie zawracała :sad:
    A Ty sprawdzałaś u siebie immunologię jakoś?

    Treść doklejona: 12.03.15 11:06
    a, i z tymi szczepieniami to jest też tak, że one są "ważne", działają tylko przez ok.6 m-cy i w tym właśnie czasie trzeba zajść w ciążę. Jeśli się nie uda to trzeba powtarzać :/
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    tamara - no właśnie wszystko tak jak piszesz i weź tu nie zachodź w głowę od tego wszystkiego !!!
    ja nie miałam żadnych badań immunologicznych, chyba bo antyTg i antyTPO to chyba nie immunologiczne, zobaczę co mi Wołczyński powie
    a jeżeli chodzi o kariotypy to czy któraś z Was orientuje się gdzie można je zrobić na nfz? dzwoniłam do Łodzi do Matki Polki ale wyniki miałabym za około 8-9 mcy, a na Pomorskiej też w Łodzi terminy na badanie dopiero czerwiec i potem jeszcze czas oczekiwania na wyniki. Może wiecie gdzie krócej się czeka?
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    a ten Wołczyński to skąd? i specjalizację ma jaką? ginekolog tylko czy coś jeszcze?
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Erozp, ja nie zdecydowałabym się od razu na Malinowskiego, za dużo badań a nie wszystkie są Ci do szczęścia potrzebne. Mi się udało złapać do genetyka na pomorskiej na nfz i tam Pani dr zrobiła mi część z tych badań właśnie na kasę chorych. poza tym w APC mają też immunologów po prof Tchórzewskim. podobno są dobrzy i zlecają badania immuno na konkretne problemy inne przy diagnostyce niepłodności immunologicznej i inne przy poronieniach immuno. Nie byłam tam, ja trafiłam do prof Wilczyńskiego. Bardzo sympatyczny człowiek, akceptuje badania zarówno od genetyka jak i z diagnostyki. Jak czegoś brakuje to zleca w APC bo blisko. Ale jak zrobisz gdzie indziej to się nie obraża.
    poza tym ja nie chciałam szczepień, tylko leki. A z tego co wiem to prof Malinowski proponuje szczepienia i wlewy.
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    iris, A APC to??
    Wilczyński też w Łodzi?
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Wołczyński "Kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej SPSK Akademii Medycznej w Białymstoku. Światowej klasy ekspert w dziedzinie diagnostyki i leczenia zaburzeń endokrynologicznych oraz niepłodności małżeńskiej. Specjalista w stosowaniu metod wspomaganego rozrodu, stymulacji jajeczkowania, inseminacji oraz w zapłodnieniu pozaustrojowym. Autor niezliczonej ilości publikacji naukowych i... wyleczonych par, czyli dzieci"
    mieliśmy u niego w Artemidzie 3 podejścia ivf

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.03.15 12:17</span>
    iris - właśnie o to mi chodzi, po co robić od razu wszystkie badania? ale genetyk na Pomorskiej a APC to chyba dwa inne miejsca? na Pomorskiej terminy wizyty dopiero na czerwiec :(((
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Tamara, tak APC centrum czyli przychodnia gdzie przyjmują immunolodzy i lab w którym robią specjalistyczne badania immunologiczne, jest w Łodzi. Prof Wilczyński też przyjmuje w Łodzi - zarówno APC jak i gabinet profesora znajdują się na osiedlu za ICZMP.

    Erozp, tak genetyk na Pomorskiej a APC przy Matce Polce, dwa różne miejsca w Łodzi, oddalone sporo od siebie. Ja jestem z łodzi to mogę pojeździć. Mi się udało w terminie wakacyjnym na panią genetyk czekać tylko 2 msc. Ale wydaje mi się, że warto się zapisać, w razie czego odwołasz wizytę. Polecam, bo trafiłam na bardzo konkretną lekarkę, która zrobiła bardzo rzetelny wywiad ( z takim się do tehj pory nie spotkałam) i uważnie słuchała tego co do niej mówiłam. Dedukowała i zapisywła konkretne badania dla mnie i partnera. wszystko w ramach wizyty na nfz. Ale ja się do niej załapałam dopiero po 3 poronieniach.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Iris - masz rację, zapisałam się na 8 czerwca, jakby co to zrezygnuję i wtedy ktoś się ucieszy, bo załapie się na szybki termin :) pytałam czy można prywatnie ale pani powiedziała, że czas oczekiwania jest taki sam więc nie ma sensu. Wyniki po 4 tygodniach
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    erozp, wysłałam Ci namiary na apc. Ja się tam leczyłam u Prof. Tchórzewskiego i za badania wstępne zapłaciliśmy 1500zł, potem miałam szczepienia po 500zł każde (tylko dwa), weryfikacja po kilku miesiącach juz u cocenta Paśnika kosztowała mnie 350zł, a wizyta u niego 120zł. Dał mi też swojego maila, żebyśmy jeździć co chwilę nie musieli. Odpisywał błyskawicznie.
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Flowka, a mnie też możesz wysłać tę namiary? Będę wdzięczna :-)
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    dzięki Flowka :)
  6.  permalink
    Kobietki, czy któraś z Was badała poziom E2 po transferze? Czy u którejś był niski?...
    U mnie w 5 dpt wynosił 80 pg/ml :shocked: Dr zalecił mi zastrzyk Ovitrelle (podany natychmiast) i zwiększenie Estrofemu do 2 x 1 tabl.
    Jutro idę na kontrolę... I chyba się stresuję nieco... :wink:
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Mrs_k u mnie nikt o takim badaniu nawet nie wspomnial,a co to wlasciwie jest?ja wogole po transferze nie robilam zadnych badan,weryfikacji itp.i z perspektywy czasu sadze ze tak jest lepiej!
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    mrs_k ja miałam badany i estradiol i progesteron oprócz bety poniżej wklejam moje wyniki może komuś się przydadzą:

    I weryfikacja – 3dpt
    betaHCG – 2,54mIU
    Estradiol – 2419,96
    Progesteron – 18,76

    II weryfikacja – 7dpt
    BHcg – 107mIU
    E2 – 1765,84
    Prg – 40,87

    Brałam Estrofem 3x1 od punkcji i mam zalecany aby brać aż do 9tc
    --
  7.  permalink
    Oj... to mój jest naprawdę niski. Nic dziwnego, że od razu zrobili mi zastrzyk...? U mnie prg (5 dpt, ET 3-dniowych zarodków) wynosił ponad 27. Tylko ten estradiol taki nijaki...
    Tusia, dzięki! Ty miałaś podawane blastocysty czy wcześniej transfer?

    moncia, akurat weryfikacja progesteronu i estradiolu wg mnie jest ok, bo można na wczesnym etapie dobrać leki (zmniejszyć lub zwiększyć dawki, etc.) :)
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    bylam wczoraj u gina, dostalam gonal f 150 dziennie + gonapeptyl codziennie. nastepna wizyta w poniedzialek. wszystko wygladalo ok i mozna bylo rozpoczac stymulacje :)

    16. - Poziomka1 - wizyta w trakcie stymulacji.
    16. - dalia007 - ustalenie terminu inseminacji:-)
    16. - WalkaTrwa - podgladanie
    17. - Kingosie - pierwsze testowanko!
    17. Juhasek87 - transfer zarodka.
    26. - Asia20 - start stymulacja!
    ? - Aina32 - czekamy na termin crio:-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.