Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    miałam podane blastocysty ale nie rozumiem pytania :czy wcześniej transfer"?
    A Ty nie miałaś Estrofemu w ogóle zaleconego?
    --
  1.  permalink
    Tosik o transfer pytałam, bo ja nie dostałam blastocyst (5ta doba), tylko dostałam zarodki w trzeciej dobie :wink: Więc w moim pytaniu chodziło tylko o to, czy transfer miałaś w 5-ej dobie, czy może w 3-ej lub 2-ej (czyli wcześniej).
    No miałam Estrofem właśnie (1 x 1 tabl.), a zobacz jaki niski wynik... I dlatego chyba się boję czy moje Zarodeczki w ogóle się przyjęły... :sad:
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Ja miałam 3x1... transfer w 5tej dobie
    --
  2.  permalink
    Ja po kontroli mam 2 x 1 Estrofemu.
    A poprzednio (pomimo wyzszego wyniku niz teraz) od poczatku mialam 2 x 1 tabl., a potem zmienione na 3 x 1 tabl.
    No mam nadzieje, ze zastrzyk mi pomogl. Dzis sie okaze.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    mrs_k, a ovitrelle żeby pękł pęcherzyk czy żeby był rzut E2?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    obe a dlaczego w końcu Gameta a nie Białystok, bo pamiętam, że myślałaś o BS?
  3.  permalink
    Obe, tym razem zeby byl rzut E2... Wlasnie jade sprawdzic jak podzialalo.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    mrs_k, no to trzymam kciuki za super rzut ;))
    erozp, w BS już byłam na wizycie, jestem w kontakcie z JD. A do Gamety się wybieram na rozeznanie innych opcji :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeMar 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja sie chyba nie doczekam... @ ani widu, ani słychu, ale zaczynam sie czuc inaczej, być moze menopauza decapeptylowa mija... czytam Was codziennie i kibicuje.
    Proszę nie usuwac mnie z listy ;)
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Mnie można z listy usunąć :/ W 11 dpt sikaniec negatywny. W sumie wiedziałam to od poniedziałku, kiedy miałam tak silne skurcze, także nie spodziewałam się innego wyniku. Teraz muszę się dowiedzieć, co dalej? Czy będę musiała przed wyciszaniem odczekać jeden cykl, czy nie? Czy nowe badania trzeb będzie robić? Czy może zmienić metodę z ICSI, na IMSI? O to wszystko będę musiała się zapytać, no i będę chciała do profesora się zapisać na konsultacje ponadto.
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Kinia przykro mi bardzo,trzymaj sie Kochana i daj znac jak bedziesz wiedziala co dalej!
    --
  4.  permalink
    Kinia... bardzo mi przykro... pamiętaj, ze sie nie poddajemy. Ja tam Cie widze na liście obok mnie...
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Racja nie mozna sie poddawać , jakoś dzisiej zaczęłam stymulacje ,w poniedziLek kontrola . Pierwsze zastrzyki podawała mi pielęgniarka ,masakra ten menopur trzeba było podzielić na dawki i jakaś felerna igle miała strzykawka ,nie chciała sie wbić tylko sie wyginała ,ale udało sie
    Dziewczyny czy któraś z provity chodziła do dr juraszka ?
  5.  permalink
    agap81, od razu miałaś dzielone na dawki? (ja miałam taki, że sama sobie nabierałam dawki - z uprzednio wymieszanej fiolki - na świeżo przed samym zastrzykiem)

    Kingoskie, ale sikaniec? a nie lepsza byłaby beta z krwi? (ja mam w głowie coś takiego, że sikanym nigdy do końca nie wierzę, jakoś tak) Miałaś teraz crio czy świeży transfer? Pytam, bo ja między stymulacjami musiałam odczekać 3 miesiące - nie wiem czy ta informacja coś Ci pomoże. A co do planu, dobrze że go masz (a przynajmniej zarys póki co)!

    A u mnie estradiol podskoczył z 80 (w 5 dpt) na 438 (w 9 dpt). Wiem, nie jest szalony, ale jest wynik do góry, co mnie (i lekarza) cieszy :wink:
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    mrs_k pielęgniarka podzieliła mi na 4 dawki i tak zabrałam do domu ,dobrze ze ni musiałam tego robic tak tego nie lubię ,to trzymam kciuki za ciebie kiedy testujesz ?
    Dostałam dzisiaj wiadomość od brata dziewczyny Teresy siostrzeniec umarł ,był zakażony pneumokokami ,miał 4 latka :cry: to straszne
  6.  permalink
    agap81, straszne... wyrazy współczucia :(

    Ja testuję teoretycznie za 5 dni... a praktycznie za 5 i 6 dni. W związku z podanym mi Ovitrelle (w 5 dpt) muszę zrobić 2 x betę. Jedna jako wartość referencyjna, a druga już jako "test". Czyli nerwy w środę i (bardziej w) czwartek ;)
    Rozumiem już o co chodzi z dawkami. Mi tam nie przeszkadzało nabieranie samej - ale wiadomo, co dla kogo :)
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    mrs_k betę będę mieć we wtorek przy wizycie. Ja nie mam potrzeby robić bety. Ja wiem, że się nie udało, więc nie widzę powodu, żeby wydawać pieniądze na badanie, które i tak będę mieć na wizycie. Zostawię to sobie na później. Tym razem był crio. Stymulacja była w grudniu, także w razie co, to 3 miesiące minęły.
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Hej:)Ja nadal biorę gonapeptyl, w pon wizyta. Dzisiaj miałam tel z Provity, czy się stawie i recepcjonistka mnie pyta czy ja mam klasyfikacje na in vitro, bo chciałaby mnie poinformować, że invitro zostało wstrzymane...a ja jej mówię, ale jak to ja już jestem na wyciszaniu..na co ona mi...wyciszanie i jedzenie tabletek to nie stymulacja!Mówię jej że ja już biorę zastrzyki, po czym ona mi aaa zastrzyki to proszę się wstawić na wizytę.Masakra jakie babsko w pierwszej chwili myślałam że zemdleje...człowiek sie nastawia odlicz..a tu jakaś głupia baba będzie się mądrzyć...współczuje osobą co czekają z nadzieją a tu im odwołują wizytę i czar pryska..U mnie zawsze jest problem z estradiolem, dlatego cienkie endometrium...Ciekawe jakie ja dostanę zastrzyki...Mam nadzieje że stymulacja się uda...Kingstom bardzo mi przykro...wciąż jednak mam nadzieję że beta Cię zaskoczy...
    •  
      CommentAuthoremk_a
    • CommentTimeMar 14th 2015
     permalink
    niestety... ja zauważyłam, że Provita to już nie ta sama klinika co kilka miesięcy temu... panie z rejestracji zakręcone, nieuprzejme, mogłabym powiedzieć, że wręcz opryskliwe... i to nie tylko moje spostrzeżenie... aż się boję co usłyszę w poniedziałek, jak się zgłoszę i poinformuję, że nie byłam zarejestrowana ale lekarz chce mnie widzieć...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 14th 2015
     permalink
    Poziomko1, program został wstrzymany, w marcu? Znowu źle policzyli pieniądze?
    A niemiłe panie w recepcji trzeba przywołać do porządku ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 14th 2015
     permalink
    Ja się wybieram w pon na wizytę wiec porozmawiam z moja Pania doktor na temat recepcjonistek. Koleżanka mi mówiła że jeżeli cos nam nie pasuje w obsłudze to mamy to zgłaszać bo rozmowy są rejestrowane i oni dojdą która z Pan jest nie sympatyczna. Wiec nie dajcie sobą pomiatac,ich obowiązkiem jest byciem grzecznym i uprzejmym!
  7.  permalink
    Kingoskie, nie no jasne. Ja po prostu myslalam ze w ogole bety nie bedziesz miala i sie zdziwilam ;) Teraz juz rozumiem.
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny jaki tu spokoj ☺ no my jutro jedziemy do Gdyni na 13.40, j6z sie stresuje czy wszystko bedzie dobrze, czy jutro bedzie zabieg, lykam grzecznie wszystkie leki i robie zastrzyki:wink: kurde stresa mam okropnego czy sie uda nie wiem sama juz o czym myslec by sie nie stresowac ach .......
    --
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    Ja też jutro am wizytę, trochę się stresuje,mam nadzieję że Pani doktor dobrze dobierze leki...i uda się wystymulować dorodne komórki:)
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 15th 2015
     permalink
    To trzymam kciuki Poziomka :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny o co chodzi z tymi pieniędzmi? Dlaczego wstrzymane? Ja czekam na @ i mam zaczynać drugie podejście.
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Bacha myślę że to chodzi o nowe pacjentki które jeszcze nie zaczynały pierwszego podejścia.
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    dziewczyny byłam dzisiaj na wizycie. Na razie jest 9 malych pecherzykow. Lekarz dodal menopur do gonalu. Nastepna wizyta w czwartek. Punkcja najpewniej w niedziele albo poniedzialek.
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny:)Ja jestem po wizycie u mojej Pani doktor i od jutra zaczynam stymulację, rano gonapeptyl i encorton, wieczorem 150 gonal f i 75 manopur, wizyta 24.03, jak na razie kosztowało mnie to 1000zł. Mam nadzieje, że się uda to jest moja druga rządowa stymulka, bo jak się dzisiaj dowiedziałam to ta do inseminacjii była już traktowana jako dofinansowanie od państwa, a każdemu należą sie tylko 3...także trzymam się wersji że ta będzie owocna...Punkacje ok 27-31 marzec..Po jakim czasie od punkcji wiadomo ile komóek się zapłodniło?Co do testów sikanych to moje koleżanki w pracy wszystkie robiły nawet tydz po okresie i ciąży nie wykryly...a jak się potem okazało ciąża była..także Gosik778 trzymam kciuki, wierzę że będzie dobrze:(WalkaTrwa ja będę maiała punkcje podobno pomiędzy 27marca a 1kwietnia,jakie bierzesz i brałaś dawki?więc będziemy mniej więcej podobnie testować. Dzisiaj Pan doktor nam powiedziała, ze załapaliśmy się na sam koniec, bo jak na razie jest dużo chętnych i pieniążki się kończą.Powiedziała, ze na pewno ruszą znowu, Chodzi oczywiście o nowe pacjentki, Ci co się załapali to będą mieli normalną procedurę tak jak zakłada program.Dalia 007 jak tam po zabiegu?Jak samopoczucie?Ile komórek miałaś?
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Poziomka1 pierwsze 5 dni stymulacji to gonal 150j i gonapeptyl, od dzisiaj (6 dzien stymulacji) gonal 100 i menopur 75 (+gonapeptyl). To moje pierwsze podejscie do in vitro. Punkcja szykuje sie na 22-23 marca
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny doslownie chwile temu weszlismy do domu. Komorek malo tylko 3 dostalam dodatkowa zastrzyki menopur 2x 75j przez 4 dni i 21.03 mamy planowana inseminacje. Przyznam sie ze troche sie zdolowalam bo juz teraz wiem ze w naturalnym cyklu nie mamy szans, bo produkuje tak malo komorek i jeszcze ten gen NK mam wysoki wiec modle sie tylko by to wszysko pomogło i by sie udalo bo znow zostawilismy prawie 1000zl no ale zobaczymy oby sie udalo
    --
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Dalia007 ale trzy do inseminacjii wystarczą, ja pamiętam kiedyś miałam 6 i musiałam mieć punkcję bo Pani doktor nie pozwoliła zrobic inseminacjii mówiłą że za duże rysyko...u jakiego lekarza się leczysz?
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Hej ,ja tez juz po wizycie ,4 dzien stymulacji i 15 małych pecherzykow ,kolejna wizyta w czwartek ,a punkcja prawdopodobnie w poniedziałek . Byłam dzisiaj u internisty ,chciałam zeby wypisał mi skierowanie na pare badań refundowanych i poprostu mi odmówił ,twierdząc ze nie moze sie narażać ,ach teraz liczę ile mnie to wyjdzie
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Jestem u gdyni u pani Szczyptanskiej to moj 11dc i maja po 15m i tylko z prawej strony, no to juz sama nie wiem po co ten menopur? jak myslisz?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    dalia007, jakbyś miała więcej pęcherzyków to byś nie miała IUI ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMar 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Dalia a przy 3 pecherzykach zrobia ci inseminacje? Mi za bardzo nie chcieli robic, z tego co pametam mozna miec max 2 albo 3 , wiecej nie.

    Wlasnie 3 to chyba max. :)

    Treść doklejona: 16.03.15 21:01
    Agap to wizyty i punkcje masz jak ja, tylko Ty masz 15 a ja 9 pecherzykow. No nic, wazne zeby chociaz jeden byl taki co sie stanie moim cudem :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    WalkaTrwa, to jeszcze pewnie zależy jakie są te pęcherzyki.Ale jak trzy dominujące to chyba max :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Dalia007 manopur pewno dlatego żeby dobrze rosły:)Dlatego Kochana nic sie nie stresuj...ja mam wizytę kontrolną dopiero w 8 dz stymulacjii...a jakie badania trzeba wykonać do punkcji? Mam nadzieję że zajączek przyniesie Wam Wasze wymarzone prezenty Wielkanocne:)( w tym okresie będziecie testować)ja się trochę naczytałam o hiperstymulacjii... trochę się tego boje...No i jeszcze powiedzcie mi dziewczyny czy jeżeli ja mam zerowe wartości lh i fsh to czy to ma jakieś znaczenie przy invitro i wyciszaniu?Bo chyba wyciszanie ma działanie uspakajające na te właśnie hormony...?
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 16th 2015
     permalink
    Dzieki Poziomka troche mnie uspokoiłas bo juz wracałam zalamana
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Dalia007 bardzo ladny wynik komorek:-)dziewczyny maja racje:-)
    --
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    dalia a te NK chodzi Ci o natural killers? jakie badanie w tym kierunku robiłaś i na jakim poziomie masz NK?
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    WalkaTrwa - nie liczy sie ilośc tylko jakość :smile: to będziemy testować w tym samym czasie ,super nie będę sama
    dalia007 - nic sie nie stresuj ,ja tez miałam IUI na tylu pęcherzykach
    Ja tez najbardziej obawiam sie hiperki ,ale jak narazie czuje sie dobrze i mam nadzieje ze mnie to ominie
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Tak jak mówiłam wcześniej - nie udało się. Beta poniżej 0,1. Nie zaskoczyło mnie to, wiedziałam od tygodnia przecież. Ale mimo wszystko trochę smutno.
    Nie czekamy z cyklami, tylko od razu lecimy z wyciszaniem, jak tylko przyjdzie@. Dostałam też receptę na Infolic. Sama stymulacja też ma być inna niż poprzednia, bardziej agresywna, ale nie wiem co to oznacza. Decyzje będzie dr podejmować na bieżąco w oparciu o wyniki badań i obraz z usg. Zmienimy też metodę samego IVF na IMSI.
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Kingoskie - przykro mi. Trzeba wierzyć, że kolejnym razem sie uda. Podchodzisz z programu rządowego?

    Ja też jestem po pierwszej nieudanej próbie, za chwilę druga i też w inny sposób. U mnie bardziej spokojnie, bo poprzednio miałam hiperkę.
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Poziomka robilam subpopulacje limfocytow i cos tam jeszcze i wyszlo ze mam 33% a norme masz do 32% a zeby zajsc w ciaze to musi byc od 10 w dol najlepiej wiec moje dwa podejscia do inv nie mialo sensu bez obnizenia tego. Teraz biore leki i mam nadzieje ze moze sie uda IUI to bylbyjakis cud:wink:no ale zobaczymy po waszych slowach zaczelam myslec znow pozytywnie.
    Kingoskie bardzo mi przykro ale dobrze ze idziesz za ciosem my tez tak zrobilusmy, ciekawe co znaczy bardziej agresywna??
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    dalia a jakie subpopulacje robiłaś? Robiłaś tzw TREG?
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Tak te wlasnie i dodatkowo jeszcze limfocytyz grupy b ktorych mam za malo
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    To ja w subpopulacji limfocytów CD4 miałam powyżej 50%! ale norme miałam do 48% a nie do 32%
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMar 17th 2015
     permalink
    Mi mowila o limfocytach cd19, cd3 i cd8 wiec powiem Ci ze nic nie rozumiem teraz
    --
  8.  permalink
    Kingoskie, szybko jakoś... wow. Ale tak czy inaczej trzymam kciuki mocno! :smile: I kurczę, oj rozumiem że przykro... Trzymam mocno kciuki za IMSI!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.