Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Blacha czekam na twoją pozytywną Betę. Ja również robię badania w Kr-cach i w sumie jest blisko i tanio i wyniki przeważnie tego samego dnia.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 11th 2015
     permalink
    Spróbuję jutro zadzwonić, dziś już późno. Znalazłam numer na jakiejś starej recepcie. Panika mnie wzięła jak cholera.
  1.  permalink
    Kingoskie, u mnie w klinice powiedzieli ze jesli okres zacznie sie po 12 to liczy sie ze zaczal sie nastepnego dnia (dla mnie osobiscie dziwne, bo znalam zasade z pozniejszw godzina). Czyli u Ciebie 1 dc wypada w niedziele (przy takim liczeniu)? Czyli w pn lub wt powinnas zazaczac stymulacje. Do dr zadzwon jak planujesz etc. Trzymam kciuki za wizyte!
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Właśnie miałam to samo napisać co <strong>mrs_k</strong>. Takie stanowisko ma np. Białystok, z tym, że mowa jest o godz. 14:00 :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorjasminka77
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Mrs_k - takie wyniki mam może przez ilość leków jakie dostaję. Nic przynajmniej nie wiem o hiperstymulacji....Wynik bety w końcu poznałam: 4. Ale Dr mówi, że to nie ma jeszcze powodu do obaw, tym bardziej, że to 3 doba po transferze no i brałam wcześniej pregnyl. 2-ga weryfikacja w poniedziałek, 13-go. Oby szczęśliwie:) 13-tka jest dla mnie szczęśliwa np. 13-go dowiedziałam się o kwalifikacji do programu....
    3-cia weryfikacja 17-go i tu wyniki będą najważniejsze. Na czwartą 24-go jadę do Wrocka - to będzie sądny dzień....
  2.  permalink
    Jasminka, to trzymam kciuki! Mocno mocno!!!
    A ile bierzesz estrofemu (lub progynowej)?

    Obe, takie podejscie w Biallymstoku w "Bocianie" (chodzi mi o 12:00) :)
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Nie dodzwoniłam się. Biorę na jutro zaległy urlop w pracy i od rana będę warować pod kliniką. Tam najprędzej się czegoś dowiem.
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Kingoskie a który to będzie dzień? Jak reagowałaś na wcześniejszą stymulacje?
    Ja leże i odpoczywam, brzuch jak balon lub 4 miesiąc :)
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeApr 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Kingoskie - mi lekarz kazał zgłosić się w 5dc i tego dnia zaczęłam stymulacje, ale szłam długim protokołem, moze dlatego. Powodzenia!

    Dziewczyny, ja już nie mogę ujechac z tym długim protokołem... dziś 59 dc..., a od podania zastrzyku mija 93 dzień, @ nie ma... czy któraś z Was ma podobne doświadczenia z długim protokołem, czytam o tym i czytam i niby rekordzistka czekałą na @ 15 tygodni, ja obecnie w 14 jestem... ehhh.... załamie sie :(
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Bacha jutro będzie 3dc. Wcześniej miałam potworne bóle głowy, ale to od samego początku podawania ovulastanu do pick up. Teraz w zasadzie jest tak samo.

    Aina, zapisana jestem na czwartek, ale to już 6 dc będzie. Poprzednio startowałam 3 dc. Także nie mam za bardzo wyjścia. Jutro muszę być u lekarza. Wiesz, ja też już drugi raz długim protokołem idę, ale u mnie przedłużający się cykl po nieudanym ivf przerwałam luteiną. Taka była moja decyzja i lekarki też. Ja nie chciałam czekać niewiadomo ile i poprosiłam o lutkę.
  3.  permalink
    A powiedz mi proszę, w którym dniu cyklu, który nastąpił po nieudanym IFV zdecydowałas sie na lutke?
    I jaka dawka jej była, bo ja brałam Femoston, zeby załagodzic fatalna skutki szcztucznej menopauzy i gin zdecydował sie w koncy na partie tabsów z progesteronem i po ich odstawieniu miała być @, skończyłam brać 8 dni temu i na nic sie nie zanosi...
    A i czy po tej lutce normalne, płodne cykle od razu powróciły?
    Ja w ramach długiego protokołu dostałam decapeptyl depot - jeden zastrzyk w dużej dawce i długotrwałym działaniu :/
    • CommentAuthorjasminka77
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Mrs_k - biorę lutinus (100) 3x1, estrofem (2 mg) 2 x 1(przed transferem i do 2 dni po brałam 3 x 1), luteina (50) 3 x 2. Bardzo dziękuję za kciuki! Nerwy kiedyś ze stali teraz są z papieru.... :(
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    mrs_k, a ja o Artemidzie :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    Kingoskie nie wiem gdzie chodzisz do lek ale to chyba normalne, ze @ przychodzi wcześniej lub się spóźnia więc na pewno Cię przyjmą. Ja byłam stymulowana od 2dc ale myślę, że ten jeden dzień różnicy to nie wiele.

    Aina współczuje tego czekania. A co mówi gin? Zrobił się jakiś torbiel czy co? Mi się nie raz spóxnia ale max to 14 dni.
  4.  permalink
    Bacha - gin każe jeszcze czekac, to wynik menopauzy, w którą zostałam decapeptylem wprowadzona (długi protokół), pomimo zastrzyku w styczniu i IVF w lutym dopiero w marcu dopadły mnie straszne objawy menopauzy (nocne poty, bezsenność, udeżenia gorąca i straszny ucisk w głowie), dostałam na to estrogeny, które od razu pomogły, potem gin zdecydował, ze przechodze na progesteron i miała pojawić się @... nie przyszła, we wtorek bede dzwonic, czy lutka, czy czekamy, az organizm sam ruszy. Obecnie jestm juz bez sztucznych estrogenów i tylko delikatnie ta głowa mi doskwiera, wiec skutki decapeptylu jeszce sa w organiźmie :(
  5.  permalink
    Jasminka, dlatego pytalam bo ja przy braniu Estrofemu x 2 mialam estradiol okolo 500... Ale ja ogolnie niski mam.

    Obe, tak cos kojarzylam ze Ty do Artemidy. Do dr W., D. czy do innego? (ja swoja przygode z leczeniem tam zaczynalam, u dr D.) ;)

    Kingoskie, jasminka i reszta kobiet: zaciskam mocne kciuki caly czas!
  6.  permalink
    Kingoskie stymulacja powinna zacząć najpóźniej 5 dc.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 12th 2015
     permalink
    mrs_k, ja od D :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Aina dosyć szybko się zdecydowałam, bo od 31 dc brałam lutkę, a cykl trwał 39 dni wtedy. Tylko, nie wiem jak Ty, ale ja prowadzę obserwację cyklu i wiedziałam, że nic się nie dzieje, że owu na pewno nie było i nie zanosiło się, żeby była. Usg tylko potwierdziło, że nawet pęcherzyki mi nie rosły, więc gin stwierdziła, że nie ma na co czekać. I tyle.
    A dawka była 2x1 (setka) przez 8 dni

    Bacha Invicta Warszawa

    Monisiunia wiem, dlatego zaraz wychodzę z domu i jadę pod klinikę. Bo zapisana wizyta będzie za późno.
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ja tez zaczynałam stymulacje tym razem 5 dc , zaraz jadę po moje wyniki z piątku ,byłam dzisiaj w diagnostyce u nas i wyniki z dzisiaj niestety jutro ,trzeba miec kartę stałego klienta ,zeby wyniki były online ,a pani takich kart nie miała

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.04.15 10:43</span>
    Wynik bhcg po 48 godz 177,19 ,pierwszy był 60,89 :bigsmile: to chyba dobrze dziewczyny ? Juz dzwonilam sie umówić do lekarza na za tydzien
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    agap wynik super :)))
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    agap81 jeszcze raz gratuluje

    Z okazji że to nasza trzecia próba w programie rządowym to wykupiliśmy sobie trzy dodatkowe weryfikacje i teraz nie wiem co myśleć a lekarz ma dopiero po 18:00 dzwonić ( i nie wiem jak się doczekam).

    W piątek 10.04.2015 miałam podany trzy dniowy zarodek. A dzisiejsze wyniki to:

    - Progesteron (PRG) - 59.50 _ ng/ml
    - Estradiol 17-beta (E2) - 2827 _ pg/ml
    - B-podjednostka gonadotropiny kosmówkowej (B-HCG) - 3.2 _ mIU/ml
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Aga super wyniki

    U mnie się dziś okazało, że z 18 pobranych komórek, 6 zapłodnionych nie ma nic do mrożenia :(
    Jak si nie uda z tym moim jednym podanym to nie podchodzę do III próby rządowej ... Chore sa tam przepisy i wymagani ...

    czy orientujecie się czy zamrożone komórki można przenieść do innej kliniki?
  7.  permalink
    Bacha, ale przy III stymulacji rzadowej musza zaplodnic wszystkie uzyskane dojrzale komorki, wiec rezygnacja teraz to chyba nie jest najlepszy pomysl? ;)

    Agap, super!

    Acia, wyglada dobrze ;) pogadasz z lekarzem to sie uspokoisz :)
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Mrs k - jak to wszystkie? Nie mam świadomości czym się różni III próba.
    teraz czytam ale zastanawiam się co oznacza "dopuszcza się" ...
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Bacha84 ja mam podobną sytuację. Pobrano 9 komórek, z 6 zapłodnionych przetrwały 3 do trzeciej doby. W piątek podano mi jedną a wczoraj się dowiedzieliśmy, że dwie pozostałe przestały się dzielić więc nie mamy mrozaczków :(
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    no to masakra z tymi mrozaczkami ... mi dziś embriolog mówił że program rządowy pod tym kątem jest słaby, że nie pozwala mrozić wcześniej czy też większej ilości ... Ja strasznie źle reaguje na stymulację, a przez to że już drugi raz mam dużo komórek (17 wcześniej, a teraz 18) to po punkcji z łóżka nie umiem wstać. A dzisiejsza informacja o braku mrozaczków mnie dobił, jeszcze ta gorączka... same czarne myśli

    Kiedy będziesz testować Tuska? Ja też miałam w piątek transfer.
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny to ja kolejna do kompletu. Tez w pt miałam transfer i tez nie mam mrozakow. Ale ja miałam pobrane 6 komórek i tylko 3 były dojrzałe. Dwa zarodki zabralam ze sobą a trzeci nie przeżył :( boję sie.
    Kiedy testujecie?
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Chyba nasiałam paniki niepotrzebnie. Widziałam się z lekarzem, powiedział, żebym spokojnie czekała do czwartkowej wizyty. Tak długo jak przyjmuję gonapeptyl w takiej dawce, jaką mam (co drugi dzień), to jestem jakby zamrożona i nic złego się nie stanie. Powiedział, że znane są przypadki rozpoczynania stymulacji 14dc, ale tak długo to raczej czekać nie będziemy ;) Także chyba mi już odbija :wink:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Dzwonili z laboratorium i po raz pierwszy w rządowym mamy coś do mrożenia. Klasy zarodków 1bb. 2cc. 3bc.
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Acia super wynik
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ja testuję dopiero 15dpt czyli 25 kwietnia.
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    ja najpóźniej 22
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ja ostatecznie testuje 22.04.2015 r

    Ale po drodze są te trzy weryfikacje, aby w razie czego dobrać ilość leków 13,16,20-04-2105 r
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Ja tez 22go
    --
  8.  permalink
    Kingoskie super :)
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    Acia, a taki wynik już coś oznacza? Kurde ja to nie wiem, nigdy nawet takiego nie miałam hehehehe Ale jeśli tak, to super :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie czekam na ten telefon lekarza, bo boję się że ten wynik to może być po "stymulacji" (choragon).

    Doczekałam się, wyniki są podobno na razie na tyle dobre, że nie zmieniamy dawki leków (3razy2 luteina dop, 3razy2 luteina do buzi i 3razy1 eftrofem). A co do bety musimy poczekać do powtórzenia badań.
    --
  9.  permalink
    Bacha, trzecia stymulacja zaklada ze zapladniaja wszystkie uzyskane komorki z tego co mi wiadomo. Mnie to tylko pociesza... Choc u mnie w sumie przy drugiej stymulacji byly tylko 4... Wiec mam nadzieje, ze tym razem bedzie wiecej...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    acia20, musisz jeszcze spokojnie poczekać :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej kobietki nie wiem czy mnie pamiętacie.. Ja połowy z was nie kojarzę, ale próbowałam czytać wstecz co by sie trochę zaznajomic..na szczęście trochę sie tutaj zazielenilo oby tak dalej.:) Ja jestem po nieudanym pierwszym ivf w styczniu: niestety zakończyło sie biochemiczna. Aż do wczoraj odkladalam wszelkie myśli o kolejnym invitro, żeby moc odpocząć od tego wszystkiego fizycznie i psychicznie. I udało sie- odpoczęłam i wracam na ring. Właśnie jestem na początku trzeciego cyklu po porażce invitro. Dzisiaj zadzwoniłam do swojej kliniki i mam wizytę w następna środę. Mamy zamrożone zarodki, wiec mam nadzieje ze będziemy mogli wkrótce dokonać transferu. Nie mogę przestać myślec o tym, czy nie lepiej byłoby dokonać transferu 2 zarodków. Jednak myśl ta jednocześnie przeraża, wiec pewnie w klinice przekonają mnie do jednego.. P.s. Acia mam dobre przeczucia co do ciebie:p
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeApr 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Eddie ja Cie pamietam kochana :) trzymam kciuki za mrozaczki! Ja tam bym brała dwa gdyby była opcja:)
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeApr 13th 2015
     permalink
    bacha, mrs k - przy trzeciej próbie rządowej faktycznie zapładniają wszystkie uzyskane komórki, chyba z racji tego, że jest to już ostatnia próba. U mnie tak było ale w sumie i tak miałam tylko 5 dojrzałych więc wyszło na to samo
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Eddie welcome back :smile:
  10.  permalink
    Erozp, no wlasnie :)
    Bacha, dlatego wlasnie z ostatniej rzadowej stymulacji nie oplaca sie rezygnowac (szczegolnie, ze masz zwykle masz tyle komorek) :)
    Eddie, witaj. Co do transferu dwoch zarodkow, to mysle ze musi to byc przemyslana decyzja - wziecie pod uwage wszystkich za i przeciw :)
  11.  permalink
    Eddie, my tez czekamy na CRIO, a w klinice czekają 2 zarodki. Jestesmy gotowi na blixnięta, ale jak widac u Tosika, zarodek moze sie podzielic i moga byc 3, a nawet 4 :) trzeba dobrze to przemyslec :)
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Hmm to jest jakaś nadzieja dla mnie, chociaż nie wiem czy dam radę z kolejną stymulacją :(
    A wiecie jak to jest dokładnie? ja miałam ok 15 dojrzałych komórek, zapładniają i jak zostanie więcej niż 6 do poziomu blascotysty to wtedy mogą zamrozić więcej?

    Jak się w ogóle czujecie? Ja mam wielki brzuch, martwię się gorączką - bo mm non stop ok 37,3 - nie wiem czy to mój organizm walczy z zarodkiem czy do od zastrzyków z progesteronu.
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    Hej:)Czytam Wasze wypowiedzi i u mnie to samo, 18 komórek pobrano 6, zapłodniono 4, jednego podano a reszta nie dotrwała do mrożenia...To był mój pierwszy transfer(nie udany), ale stymulacja druga ponieważ jedną już wykorzystałam do inseminacjii. Oczywiście nikt nas wtedy nie poinformował, ze jak dostanę leki na receptę to już będzie wykorzystana 1 stymulacja z in vitro (bo byśmy się na to nie zgodzili)Ciekawe jak Pani doktor to potraktuje... czy to będzie ostatnia próba? Głupie mają prawa, patrząc na to jak nas faszerują lekami, sterydami...to też ma na pewno jakieś znaczenie i nie wierze że nie odbije się w przyszłości...Dla mnie jest to chore z tego względu, że to przecież sama stumulacja jest najdroższa...a samo zapłodnienie czy mrożenie większej ilości zarodków to już pikus...żeby chociaż była możliwość dopłaty...ale nie ma...Ja czekam na @, potem wizyta i wszystkiego się dowiem...Chociaż Provita podobno ma wstrzymane dotacje do lipca, także suma sumaru nie wiem jak to będzie...Leczy się ktoś w Novomedica w Mikołowie?Zastanawiamy się czy się tam nie przenieś jeżeli tu się to rządowe nie uda...
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeApr 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Novomedicy z Mikołowa nie znam - ta z mysłowic - ma nie za dobre opinie.
    Ja lecze się w invimedzie w k-ce ale mam mieszane odczucia
    • CommentAuthorPoziomka1
    • CommentTimeApr 14th 2015
     permalink
    a sory, ona jest w Myslowicach...własnie czytałam opinie i kiepsko, ale jest tam podobno endokrynolog Miciński który układa stymulacje stricte do Twoich wyników hormonalnych, a nie idzie planem tak jak wszyscy...Dużo koleżanek go poleca, że się udało...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.