Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Kurcze mam jakiś brunatne podbarwienie śluzu po tym nocnym podaniu ovitrelle. Czy to jest normalne?


    Aina przybywaj z pozytywnym wynikiem 😊
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    My czekamy:bigsmile:
    I kciuki trzymamy.:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Jeszcze nie ma ?
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Ainna a moze jutro bedzie wynik. Bo jak pisałaś wcześniej, że do 15 czynne.
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Z tego co zrozumiałam Aina pisala ze to wyjatkowo bylo zamkniete o 15.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Jak nic wynik trzy-cyfrowy będzie :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Aina będzie dobrze:bigsmile:
    A powiedzieli Ci o ktorej może być wynik.
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Ainaa. Przykro mi bardzo :sad:
    Czy mialas juz kiedyś ciążę biochemiczną?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    No ale wynik inny niż 0 oznacza, że coś tam się ruszyło. Może jeszcze podskoczy? No chyba, że to biochemiczna i właśnie zaczęła spadać.
    A który to jest dpt?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Jak nic biochemiczna. Bo beta spadła. Tak by pewnie byla poniżej 1, gdyby nie bylo ciąży.
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Ainaa, a robiliscie badania immunologiczne i kariotypy?
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Hmm, nie wiem Ainaa. Moze niech dziewczyny co maja większe doświadczenie z in vitro się wypowiedzą, np. Obe - to jest kopalnia wiedzy 😊 ja to raczkuje w tym temacie. Dziś mam punkcje ok 12. Trzymajcie kciuki :neutral:
  1.  permalink
    Powodzenia na punkcji, ślicznych komórek życzę i czekam juz na wieści dotyczące zarodkow :)
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Pozostaje Ci skontaktowanie się jak najszybciej ze swoim ginem.

    Pulpon masz rację co do Obe:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Cały czas masz jednego gina? A może warto byłoby zmienić?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Ja z badaniami nie pomogę, niestety :( A tym bardziej z immunologią. Jest kilku specjalistów w PL ale szukanie przyczyny w białkach to jak wybieranie maku z popiołu :(
    Ile macie mrozaków?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    ja mialam biochemiczna wlasnie za 1 razem. najpierw 37 a nast juz 17, potem nie robilam. to sie zdarza. ale pocieszajace jest to ze cos zaskoczylo na chwile. ja w kolejnym podejsciu mialam juz rosnaca bete. trzymam kciuki zeby bylo u Ciebie tak po crio.
    czasem tak sie dzieje ze zarodek jest nawet sie zagniezdzi ale na b wczesnym etapie przestaje sie rozwijac stad beta spada:( przykro mi
    ale głowka do góry, za chwilkę crio :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Ainaa, bo jakoś nie pamiętam - w której klinice się leczycie?
    Jak masz mrozaka to startujcie w następnym cyklu. Czasami trzeba iść za ciosem. Nigdy, przenigdy nie miałam bety innej niż lakoniczne poniżej 2 (mój lab tylko od takiej wartości mierzy poziom hcg), więc u Ciebie coś się zadziało, ewidentnie. Głowa do góry, może ten maluch, który siedzi w bańce to TEN zarodek :)
    Kiedy wizyta?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeMay 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Olga ma rację, startuj od razu:) ja po dwóch poronieniach robiłam te:
    Badania z 10.12.15 r.:
    - Toxoplasma IgG i IgM – ujemny
    - Przeciwciała antygenom łożyska – ujemny
    - Przeciwciała kardiolipinowe IgG i IgM – ujemny
    - Antykoagulant tocznia – nie stwierdzono
    - Beta2 glikoproteiny IgM (DODATNI) IgG (ujemny)
    - ANA2 – stwierdzono, MIANO 1:160
    Badania z 21.01.16 r.:
    - Beta2 glikoproteiny IgM (ujemny)
    Badania z 5.02.16 r.:
    - Kariotypy – wynik prawidłowy
    - Ureoplazmy (ujemny)
    - Chlamydia (ujemny)

    Od razu z wynikami przeklejam a nuż na coś się przydadzą:)

    U mnie mąż na poprawę nasienia dostał pyłek pszczeli:)
    --
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Aina przytulam Cie jak mogę najmocniej. Przeżyłaś swoje :confused: teraz już musi być tylko lepiej. Można kariotypy na NFZ, a skierowanie od rodzinnego.



    No dziewczyny jestem juz po. Z tego co zrozumialam ale nie jestem pewna bo mi powiedzeli po wybudzeniu, ze jest 5 komorek pelnowartosciowych. Dobrze znioslam narkoze.Czuję się naprawdę dobrze- odpukać…. zaraz mam wziąć luteinę podjęzykowo i co 6 godzin po jednej czyli 4×1
    Wiecej leków nie dostałam. Jutro ma być kontakt miedzy 14-16. No zobaczymy...wzieliśmy jakąś dodatkową opcję selekcji HB ICSI....
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeMay 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Pulpon - to teraz odpoczywaj i czekaj spokojnie na transfer :) Zycze pieknych zarodków!
    Jak brzuszek? Wszystko dobrze? Pij duzo wody i wcina białko!
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Ja musiałam wziąć skierowanie od rodzinnego i udałam się do poradni genetycznej, tam spotkanie z genetykiem, rozmowa i od niego skierowanie na kariotypy. Pulpon trzymam kciuki:)
    --
  2.  permalink
    Dziękuje, a rodzinny chciał jakieś doksy potwierdzające IVF?
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Hej Ainaa! Chciałam już kiedyś do ciebie napisać, bo leczysz się w tej samej klinice, w której ja kiedyś podchodziłam do ivf. Jeśli chciałbyś jakieś info, napisz wiadomość do mnie z adresem email (mam nieoplacone konto i nie dam rady odpisać), to dam ci znać, jakie warto zrobić badania.
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Kitkat dobrze że chcesz pomoc Ainie. Ona już tyle przeszła. Musi się wreszcie udać:)

    Jamina i Aina dziękuję za wsparcie. Ananasa już wcinam :wink:

    Ainaa ja myślę, że jakąs dokumentację trzeba wziąć.

    Treść doklejona: 13.05.16 14:31
    mamy 6 zapłodnionych ale jakim cudem, skoro wczoraj wydawało mi się, że powiedzieli 5 pobranych....no cóż...skoro nie wiem jak gacie na tyłek nałożyłam, to chyba ilość pobranych komórek mogłam sobie wyśnić :wink:
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeMay 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Pulpon super wieści, a moze jednak wczoraj było 6 :)

    KitKat a Ty nadal w Medarcie? U kogo sie leczysz?
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Zadzwoniłam do laboratorium i rozmawialam z embriologiem. Powiedział ze wczoraj pobrano 9 komórek, 6 zaplemnił, 1 była nieprawidłowa a 2 musiał odrzucić ze względu na limit. A co do pobranych komórek to nie zawsze wszystkie od razu widać i jest to wstępny szacunek. Uffff
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Ainaa leczylam się u dr Ż., ale zmieniłam klinikę, dr nie widział potrzeby dodatkowych badań, czy włącznia niektórych leków po transferze. Byłam dość skomplikowanym przypadkiem z amh 0,3, ale dzięki odpowiedniemu podejściu teraz jestem mamą bliźniąt:bigsmile:
  3.  permalink
    Pulpon a może te 5 to będą zarodeczki? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was wykupywala leki w czeskich aptekach, czy jest różnica cen?
  4.  permalink
    Ewka, gdzie Cie tam wywiało? Ja tylko tu u nas, a co masz do wykupienia?
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Ainaa, nie byłam zadowolona. Brak jakichkolwiek badań po nieudanym ivf, dr nie zaproponował żadnych leków po ewentualnym kolejnym in vitro i propozycja ivf na naturalnym cyklu przy moim niskim amh dopiero po mega dawkach Gonalu przy pierwszym (wtedy nawet nie wiedziałam, że moje jajniki są w tak złym stanie). Dlatego zmieniłam klinikę na dużo bardziej profesjonalną w innym mieście, różnica ogromna. A badania, które robiłam to pod kątem poronień (dwa wczesne w 5 tyg.) plus dwie ciążę pozamaciczne (miałam mięśniaki na macicy, dr nic o tym nie mówił, dowiedzialam się po operacji usunięcia jajowodu). Zrobiłam kariotypy, najważniejsze mutacje (u mnie wyszła mutacja mthfr), anty tpo, anty tg (tsh ok, ale mam Hashimoto), badania na zespół antyfosfolipidowy i to chyba wszystko, czyli nie tak dużo. Leki jakie dostałam po transferze to encorton, clexane, wysokie dawki kwasu foliowego ze względu na mutację, progesteron i relanium, które brałam ok. tygodnia - dłużej niż zalecił lekarz, ale lapały mnie skurcze po transferze i chciałam je wyciszyć. To taki standardowy zestaw jak się zorientowałam, który stosują różne kliniki. No i pewnie to wszystko zadziałał. Ainaa, mam nadzieję, że z mrozakiem się uda, ale może skonsultuj się z lekarzem z innej kliniki z innego miasta. A jakie leki po crio zalecił ci dr Ż?

    Treść doklejona: 14.05.16 10:35
    Mleczko pszczele też stosowałam. Raz byłam po nim w ciąży i szybko poroniłam, drugi raz wyszła z tego piękna ciąża pozamaciczna (nawet beta przyrastala w niej prawidłowo), czyli działa.
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Aniu przecież siedzę w Rybniku, do wykupienia mam prolutex, crinone, niby dziewczyny pisały że w Czechach taniej, bo u nas masakra :-) na szczęście jeszcze clexane dostałam od cioci, zawsze to taniej :-)
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Tak Aniu bo on tyle kosztuje i crinone tyle samo, ale wiesz jak mi jest potrzebne kilka opakowań to i suma też inna :-(
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    No ceny z kosmosu :( Już Ci mówiłam jak to jest z lutinusem. 1 opakowanie wystarczało mi na tydzień a koszt to 270 zł. Znalazłam aptekę w której kupiłam za 90 zł :) Nie znalazłaś w Czechach? Kurcze, dziewczyny piszą, że 30 zł tam kosztuje.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    No niestety w mojej klinice lutinus 200...

    KitKat, a do której kliniki sie przeniosła?
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Do Gamety w Gdyni. Nie zależało mi na odległości, do Poznania mam 4h, do Gdyni 3,5. Najbliższa klinika w Szczecinie, ale po rozmowie z prof. tam nie chciałam z niej korzystać (beznadziejne podejście do pacjenta, słabe wyniki programu rządowego). Jakoś tych dojazdów do Gdyni ciężko nie wspominam, wszystko było ustalone co do godziny, brak opóźnień i laboratorium na miejscu, więc mi odpowiadało. A ty jesteś z Poznania?
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 15th 2016
     permalink
    Trzymam kciuki!
  6.  permalink
    Dziękuje!
    A Twoje maluchy ile juz maja?
    • CommentAuthorKitKat83
    • CommentTimeMay 15th 2016
     permalink
    Moje małe mają 8 m-cy, ale urodziły się w 33 tygodniu, na szczęście bez większych komplikacji. Ciąża była wyzwaniem, cały czas skurcze i strach. Na szczęście bliźniaki da się ogarnąć:bigsmile:, dlatego każdej weterance życzę takiego podwójnego szczęścia!
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Czyli jeszcze jedna blastka została?
    Mam 6 zarodków 3 klasy A, 2 klasy B i 1 coś zamarudził bo dziś nie chce ruszyć dalej. Zobaczymy co z nim będzie.
    Prawdopodobnie jutro będzie transfer, albo pojutrze. Chociaż jutro 5 doba.
    •  
      CommentAuthorGrażka
    • CommentTimeMay 16th 2016 zmieniony
     permalink
    No to trzymamy kciuki :)
    Jeden czy dwa zarodki zabierasz do domu?
    •  
      CommentAuthorPulpon
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Zabieramy 1 bo bliźniaki moglyby byc za dużym obciazeniem dla mojej wątroby i większe zagrozenie zakażeniem dzieci.
  7.  permalink
    Myśle, ze to dobra decyzja :)

    My szykujemy sie do CRIO na sztucznym cyklu, od dzis 3x1 estrofem i teraz sie zastanawiam, czy przy sztucznym cyklu moge brać omega3 i mleczko pszczele, czy to tylko na śluz i jakość komórek jest. Zastanawiam sie, czy nic nie namieszam :/?
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny jeśli mogę się do Was przyłączyć :-)
    Przystępujemy do 1 ivf w Katowicach, kawał drogi od domu ale inna cena. Dzisiaj byłam na podgladaniu, 15 pęcherzyków, estriadiol 3584, progesteron 1.10. W czwartek o 9 punkcja w sobotę transfer :-) proszę trzymajcie kciuki :-)
  8.  permalink
    Ewciak gdzie w Katowicach? Powodzenia :-)
    --
  9.  permalink
    Ewka! Moje kciuki juz zacisnięte! Maz sporo pęcherzyków, uważaj na siebie, po punkcji dieta białkowa i minimum 2l wody dziennie! Wszystko bedzie dobrze :*
    •  
      CommentAuthorewciak31
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Monisiunia1 w invimed, tu jest tani program za 7500, w Poznaniu niestety tego nie ma. Tutaj mam rodzinę, więc praktycznie u nich pomieszkuje w Rybniku :-) dzięki dziewczyny
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Ja dzisiaj pierwszy monitoring :confused:mam nadzieję, że
    Coś się pojawiło? Nie wymagam wiele choc3-4 pęcherzyki.
    Ewciak jaki to program co ibejmuje. Pytam bo pulpon zapłaciła 5.100.
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Za wszystkie trzymam mocno kciuki:):)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.