Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeNov 17th 2009
     permalink
    Twarda- cień cienia pozostał cieniem;) niedługo ide na konsultację do kliniki ze wskazaniem na stymulacje gonadotropinami...
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeNov 18th 2009
     permalink
    Hej Kobietki :)
    Niestety wracam na łono weteranek :confused: Po trzech latach nieudanych starań, wielu miesiącach odpoczynku od 28dni, temperatury i śluzów wszelakich...
    Wszystko od nowa... Tym razem bardzo serio. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 18th 2009
     permalink
    Jo, witaj...ale Cię tu nie było...i obyś szybko przeniosła się na wątek dla ciężarówek...Pozdrawiam!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeNov 19th 2009
     permalink
    dziś badanie nasienia... heh, mam nadzieję, że coś jeszcze tam zostało :wink: ostatnie badanie dwa lata temu, zawzięłam się teraz i nie odpuszczę! Wie ktoś gdzie w Warszawie robią HSG na NFZ? albo prywatnie ale taniej niż w klinikach typu NOVUM??
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeNov 19th 2009
     permalink
    jo1984, poczytaj w wątku o HSG. Ja robiłam w św. Zofii jakoś taniej.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeNov 19th 2009
     permalink
    Jo, ja robiłam tam gdzie Wilma, ale podczas poszukiwań polecano mi też "Spółdzielnię pracy specjalistów rentgenologów" cenowo zbliżone do św. Zofii.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 20th 2009
     permalink
    Moja koleżanka robiła w MSWiA...na NFZ...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeNov 20th 2009
     permalink
    Dziękuję :) bedę szukać ;)
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    Nie ma weteranek??? się wykruszyly :(
    dostałam diagnozę- do tego słabego nasienia (teraz już tylko 3,3 mln/ml) doszło moje PCO.
    Czy ktoś słyszał o stymulacji do in vitro przy PCO?? w ogole to się da zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    jo o ile się nie mylę Equidna3 miała PCO i udane ICSI :)
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeDec 29th 2009
     permalink
    ok, dzięki, już sprawdziłam i nawet napisałam na priva :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeDec 30th 2009 zmieniony
     permalink
    jeszcze z invitrowek z PCO przypomniała mi sie the_rose
    --
    •  
      CommentAuthortwarda
    • CommentTimeJan 28th 2010
     permalink
    ucichło tu jakoś.......... gdzie jesteście??? Madziq Michasia niańczy a reszta???
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 28th 2010
     permalink
    Ja gotuje bigos :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Psychika a niepłodność rozmowa z psychologiem
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Wielkie dzieki, Ama.
    To jest rozmowa z psychologiem, lekarzem i para w ciazy po in-vitro. Odsluchalam od deski do deski. Polecam.
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeApr 3rd 2010
     permalink
    Witajcie.
    Ja troche sie w tym gubie :neutral:
    IUI czyli inseminacja - wprowadzenie plemników do pochwy, tak?
    IVF - invitro - zaplodnienie pozaustrojowe
    ICSI - ???? jak to sie ma w tym wszystkim?
    Dzieki za pomoc
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeApr 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    Basia1125: IUI czyli inseminacja - wprowadzenie plemników do pochwy, tak?

    do macicy. do pochwy to chyba kazdy bez wiekszej pomocy umie :wink: (wczesniej nasienie jest poddane "obrobce" zeby zastapic przesiewowe dzialanie szyjki)
    Basia1125: ICSI - ????

    ICSI to odmiana IVF, w ktorej plemnik sie prowadza do komorki jajowej za pomoga igly (w zwyklym IVF jajeczko sie zalewa specjalnie przygotowanym nasieniem i plemniki zaplodnienia dokonuja samodzielnie). Metode te stosuje sie w sytuacji kiedy nasienie jest bardzo slabe (i plemniki sobie nie radza nawet jak sie je na jajo wyleje). ICSI stosuje sie czasami nawet jesli nasienie jest dobre, ale poprzednie proby IVF sie nie powiodly. Z tego co wiem niektore kliniki stosuja ICSI bez wzgledu na jakosc nasienia (ICSI podnosi skutecznosc zaplodnienia i IVF).
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeApr 7th 2010
     permalink
    No tak, jasne, ze do macicy :winkkiss:, heh ale walnęlam:bigsmile:

    Dzięki za wyjaśnienie ICSI.
    Już teraz wszystko wiem.
    Zobaczymy jak to będzie z nami
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeApr 30th 2010
     permalink
    Cześć Wam!
    Chyba nadszedł czas, aby rzetelnie zacząć oswajać się z myślą o klinice niepłodności i w związku z tym mam do Was pytanie. Jakie macie doświadczenia z Novum? Czy w ogóle macie? Tę klinikę mam tzw rzut beretem od domu i jestem nią najbardziej zainteresowana. Strona www mnie przekonuje, ale chciałabym poznać opinie "użytkowników". No i przede wszystkim, czy ktoś może polecić tam jakąś fajną lekarkę (lekarkę, nie lekarza)? Póki co zaczynam oswajanie. Wizytę planujemy jeszcze w tym roku, ale raczej w jego ostatnim kwartale.
    Liczę na odzew i z góry dziękuję za opinie.
    Miłego weekendu!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 1st 2010 zmieniony
     permalink
    Koda, ja doswiadczen w Novum nie mam zadnych. Ale w tym temacie koniecznie udaj sie na bociana. W koncu 28dni jest zasadniczo nie dla naszej ligi, a nasz-bocian jak najbardziej. Tam o Novum pewnie znajdziesz niejedna wielostronicowa dyskusje :-)
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 1st 2010
     permalink
    No właśnie chyba za słabo szukałam i muszę zrobić kolejne podejście. Nie lubię zbytnio tamtejszej wyszukiwarki , wpisałam do niej "novum" a wyrzuciła "invimed" :).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    Novum - bocianowa dyskusja
    Bocianowa linkownia "Gdzie sie leczyc", z podzialem na miejscowosci, kliniki, kraje, konkretnych lekarzy.
    Hehe, fakt, ze na poczatku na bocianie ciezko cokolwiek znalezc. Ja tez mialam problemy. Ale jak sie czlowiek troche wciagnie to jest to nieograniczona skarbnica wiedzy (chociaz rzeczywiscie przeszukiwanie forum wyszukiwarka daje marne rezultaty). To jest chyba kwestia zaawansowania weteranstwa :wink: Ja sie tam poruszam jak po wlasnym domu normalnie :shades:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeMay 2nd 2010
     permalink
    Woooow! Konwi! Jesteś wielka! Dzięki!
    Ja tam wczoraj cały wieczór szperałam i znalazłam tylko "novumowe karolinki" czy coś w tym stylu zagrzewającego do walki :).
    Co do zaawansowania weteraństwa, to moje równie zaawansowane przecież, ale dotychczas odsuwające od siebie myśli o sobie samym ;-).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorGatta
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Witam dziewczyny, wlasnie zdecydowalismy sie z mezem na in vitro.
    Najprawdopodobniej bedzie to Bialystok. Jesli ktoras z was miala robione in vitro tam wlasnie bede wdzieczna za jakies info, porady, generalnie wszystko co warto wiedziec.
    Pozdrawiam.
    --
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Witam, zwracam sie z prosba do dziewczyn, ktore mialy robione badanie hsg o podzielenie sie wrazeniami(:) z tego zabiegu. 13 maja mam badanie w Warszawie w Magodencie. Mimo, ze bede miala znieczulenie - nie ukrywa, ze sie troche obawiam... Generalnie jestesmy zdecydowani na in vitro, bo ja juz nie mam sily:cry: ale moja lekarka z Invimedu zalecila mi to badnie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Olga zerknij tutaj ---> temat dotyczacy HSG
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Dzieki Ania:bigsmile: zaraz zaczynam czytac
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    ooooo kurczeeeeeee...przeczytalam wszystko o hsg...boje sie i boje sie o wynik:sad:
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeMay 7th 2010
     permalink
    Eeeee... nie bójcie się HSG, chociaż ja go nie miałam nigdy, to każden jeden wiedzieć powinien, że.... ;) na forum zwykło się wyrzucać żale. Nie liczcie na to, że wiele kobiet którym to badanie wyszło dobrze i nie czuły bólu będzie pisało o tym w internecie. Zrobiły i zapomnialy. A te którym coś dolegało muszą się wyżalić, więc wychodzi, ze prawie dla każdego było to bolesne, lekarz nieprzyjemny a do tego wyszła niedrożność.
    Pamiętajmy, że każda z nas jest istotą jedyna w swoim rodzaju ;)
    --
    •  
      CommentAuthorGatta
    • CommentTimeMay 7th 2010
     permalink
    Zeby troche wyposrodkowac. Mialam HSG, udroznilo mi jajowody. Bolalo, ale nie tak, zeby rwac wlosy z glowy. Lekarz spoko, pielegniarki bardzo mile. Robilam prywatnie i pod znieczuleniem niby, ale to znieczulenie to chyba zadzialalo juz po ;-)
    Powaznie - wiecej strachu niz bolu.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja juz sie wypowiedzialam o swoich doswiadczeniach w stosownym watku. Trzeba przyznac, ze masaz plecow z aromatoterapia pewnie jest przyjemniejszy od HSG :wink: ale generalnie moje doswiadczenie bylo dokladnie takie jak Gatty, wiecej strachu niz bolu. Takze, Olgo8, nie pekaj i sie nie nakrecaj. Jesli lekarz Ci zlecil i rzeczywiscie sa wskazania to idz i zrob, a do tego czasu o tym nie mysl bo szkoda nerwow.
    •  
      CommentAuthorjamare
    • CommentTimeMay 10th 2010
     permalink
    Hejka!
    Hsg- wiecej stresu niz to bylo tego warte:) Mialam jakis zastrzyk przed-chyba znieczulenie (nie wiem do konca co to bylo bo jestem w UK) Na sali bylo 5 osob-2 lekarzy i 3 asystentki, tak mnie to zestresowalo,ze wybuchnelam placzem. Uspokoili mnie dali strzal:) poswiecili lampka nocna w dziure, wstrzykneli co trzeba gdzie trzeba, czulam tylko takie jakby cisnienie, cos jak podczas @, szczerze mowiac wiekszy bol podczas @ miewalam niz to badanie. Jeden jajowod byl od razu drozny a drugi po chwili tez sie okazal przeplywowy. Nic sie nie martw Olga8:) i powodzenia:bigsmile:
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeMay 13th 2010
     permalink
    Jestem juz po:bigsmile: I moge sie "pochwalic", ze mialam 2 x hsg w ciagu niespelna 3 godzin!!! Oczywiscie pod narkoza, wiec przezylam zabiegi nieswiadomie i bezbolesnie. Moje obawy dotyczace wyniku po pierwszym badaniu okazaly sie sluszne. Jeden jajowod byl niedrozny, ale po dostarczeniu pani doktor wynikow usg i po drugim zabiegu - uslyszalam, ze jest ok:bigsmile:
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Dziewczynki, startuję z wyciszaniem :) Trzymać kciuki, ok? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Jo, trzymam mocno - bardzo!
    Powodzenia :)
    •  
      CommentAuthorGatta
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Ja bede trzymac, bo rozumiem, ze do in vitro przystepujesz? Napisz cos wiecej jesli mozna prosic.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Ja trzymam kciuki. Ale wyciszanie to chyba nie jest jeszcze nic "poważnego", więc nie ma rady - pójdzie wszystko planowo i bezboleśnie.

    A mogę mieć pytanie? Jakie są teraz dostępne procedury i czym się różnią? Albo inaczej - jakie stosujecie Wy osobiście?
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 18th 2010 zmieniony
     permalink
    AniuBB, najlpelniejsza i najrzetelniejsza informacje znajdziesz na stronie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu. (Na dole masz linki do artykulow o zaplodnieniu pozaustrojowym.)
    Tutaj jest o stymulacji do IVF. Nie wiem czy dobrze zrozumialam Twoje pytanie (o "opcje" pytasz in-vitrowe czy ogolno-leczeniowe?)
    Generalnie sa 2 opcje: z wyciszaniem i bez (przy niskiej rezerwie jajnikowej i slabej odpowiedzi na stymulacje). Do stymulacji jest wiele lekow, ale z tego co mi wiadomo nie ma jakiegos najlepszego czy dajacego najlepsze wyniki. To zazwyczaj zalezy od lekarza (ten sam lekarz stymuluje tym samym lekiem), no i od pacjentki. Odpowiedz na stymulacje jest kwestia bardzo osobnicza i czasami zmienia sie leki zeby poprawic wyniki (chyba troche na zasadzie "tamto nie zadzialalo to sprobujmy tego"). A wszystko (dobor lekow, dawki, dlugosc trwania) zalezy scisle od zalecen lekarskich.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Pytałam o in vitrowe, bo taka opcja pojawiła się w naszych rozważaniach, ale do momentu uzupełnienia badań nie jest nic powiedziane. Ale jakoś wolę się przygotować emocjonalnie na tą opcję.

    Czyli sądząc po mojej reakcji na Clo w moim przypadku opcja z wyciszaniem. Dzięki za informacje, lecę poczytać.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeMay 18th 2010 zmieniony
     permalink
    Gatta, Ania BB tak, przystępujemy do ICSI na dlugim protokole. Dzięki laseczki za kciuki
    Konwi dziękuję pięknie jesteś niezastapiona, nawet na forum uratowałaś mnie z opresji podawania odpowiednich linków i wyjaśnień :) dlatego nie wolno ci NIGDY, PRZENIGDY znikać spod mojego wykresu, no bo ja bez Ciebie to jak bez nogi ;) a co do literka to owszem, owszem... ja dla Ciebie nawet całą, pozwól, ze se zawieśniaczę, "krzynkę"
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 18th 2010
     permalink
    Jo, Ty chyba juz cos pilas bo Ci sie mieszaja gadki forumowe z podwykresowymi...:updown:
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeMay 19th 2010
     permalink
    Eeee... ja tak rzadko cokolwiek na forum piszę, że jak już się zdecyduję to mam taką tremę, że się z wrażenia nie ogarniam, do pisania używam tylko dwóch palców.. i w ogóle.... WYBACZ! ajm weri weri sori :cry:
    A moderatora proszę, coby mnie nie wyrzucił, i tak mam już sporo problemów :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2010
     permalink
    Jakiego moderatora?
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeMay 19th 2010
     permalink
    żart był to, jasne że nie ma moderatora i nie wyrzucaja za pisanie nie na temat... chyba... :wink:
    --
    • CommentAuthorMarisa6
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    witam Was wszystkie. Przejrzałam forum ale nie widzę tematu (może przeoczyłam?), który chciałabym poruszyć, a mianowicie invitro, a konkretnie komu się udało?
    Nie było mnie rok na forum, mąż ma kiepskie nasienie, nie byłam przekonana do invitro, ale we wrześniu zeszłego roku zdecydowaliśmy się na nie. Zostałam wystymulowana- 17 komoreczek, z czego uzykaliśmy 16 zarodków dobrej jakości. Nawet lekarz nam gratulował takich zarodeczków. Pierwsza próba się niestety nie udała (co mnie w cale nie zdziwiło). Do drugiej próby (tranfer mrozaczków) podeszliśmy w marcu, niestety znowu się nie udało. Trochę się tym podłamałam. Czy którejś z Was się udało z invitro uzyskać ciążę. Wiem, że ta metoda choć skuteczna, to jednak nie tak jak naturalne zachodzenie w ciążę, ale ja jestem zdrowa i wierzyam, że się uda.
    Powoli dochodzę do siebie, zamierzamy w lipcu podejść do kolejnej próby (jak środki na to pozwolą). Jak to przetrwać żeby nie zwariowaC:confused:
    Pozdrawiam serdecznie
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMay 26th 2010 zmieniony
     permalink
    Mariso, tu masz stosowny watek.
    Zbyt wiele sie tam nie dzieje. 28dni to jednak portal dla zdrowych, a nawet jesli niedomagajacych to nie az tak zeby sie do in-vitro uciekac. Jest tutaj sporo dziewczyn po IVF, ale rzadko ktora zaglada na forum (a jeszcze rzadziej sie na nim udziela).
    Dla ciezkich przypadkow polecam jednak naszego-bociana albo prywatna korespondencje. Na "weterankach" generalnie rzecz biorac swieci pustkami :confused:
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    Przede wszystkim 28dni wspiera rozpoznawanie płodności i naturalne planowanie rodziny, a nie pary starające się jako takie.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Ja również polecam naszego bociana, tam znajdziesz o wiele więcej ważnych informacji jak i par, które wspomagają niedoskonałą przecież naturę.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Ja na innym forum znam dziewczynę, która w kwietniu urodziła córeczke po INV. Wcześniej starała się 4 lata a tak udało się za pierwszym podejsciem.

    Tu masz też topic o INV na kafeterii:
    INV
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.