Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeSep 9th 2010
     permalink
    olga, trzymam kciuki.
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeSep 9th 2010
     permalink
    :)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 9th 2010
     permalink
    Ja wiem :D
    Będzie dobrze - trzymam kciuki
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorolga8
    • CommentTimeSep 9th 2010
     permalink
    Musi byc dobrze, afirmuje, powtarzam sobie to jak mantre.
    Tragiczne jest to, ze niezaleznie od pory dnia - w Novum jest mnostwo par, samych kobiet.... Za duzo nas w takich miejscach. Troche to przygnebia. I jeszcze ta pogoda:) pada:-(
  1.  permalink
    największe tłumy są w soboty, mnóstwo młodych ludzi
    •  
      CommentAuthormaćku
    • CommentTimeSep 12th 2010
     permalink
    Cze dziewczyny!
    Pisze w Waszym watku, bo jak na weteranki przystalo macie pewnie duza wiedze i niejedno widzialyscie/slyszalyscie. Staram sie o fasolke juz ponad 2 lata, ale lecze sie od niespelna roku. W tym cyklu bralam clo. Pecherzyk w 10dc mial 20mm. Wtedy gin zapisalm mi pregnyl. Ale w 3 dawkach! Tzn 3 zastrzyki w 3 dni. I zastanawiam sie, skad taka decyzja. zazwyczaj daja jeden zastrzyk... I mam w zwiazku z tym pytanie - co moglo miec na celu podanie potrojnej dawki? Spotkalyscie sie kiedys z czyms takim?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeSep 12th 2010
     permalink
    Ja sie nie spotkalam. Pierwsze slysze.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeSep 13th 2010
     permalink
    ja się spotkałam z podawaniem pregnylu w celu poprawy FL, może też o to chodziło?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 17th 2010
     permalink
    Laseczki - zaczęłam wczoraj nowy cykl, podglądanie mam w czwartek w Zabrzu :D
    A więc w okolicy 26-27 września może być IUI
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeSep 22nd 2010
     permalink
    Nnooooo... jutro wizyta :-) trzymajcie kciuki za moje jajniki ktore mają być zasuszone jak kalifornijskie śliwki :wink: Teraz jeszcze 14 dni na estrofemie i jadę po mojego malucha :-)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Jo, trzymam kciuki - mocno :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Ja również :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    3 pęcherzyki: 8, 10, 10 mm. Nie wiadomo, który dojrzeje. Endo 5 mm. W poniedziałek podglądanie i zobaczymy co dalej. Testy od soboty.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeSep 27th 2010
     permalink
    jo1984 i jak wizyta??

    A my jedziemy do kliniki.
    Dzwonili do mnie i mamy wizyte w ten piatek.
    W szoku jestem, ze tak szybko.

    *konwalijko*, zaraz musze odkopac Twojego posta, zebym wiedziala czego moge sie spodziewac...
    Naprawde jestem w szoku.
    Babka najpierw do mnie mowi, ze dzwoni, zeby powiedziec, ze jestesmy na liscie oczekujacych....
    I zeby umówic wizyte.... i pierwszy wolny termin, to piatek.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 27th 2010
     permalink
    Dojrzał lewy pęcherzyk - ma 18 mm, test wyszedł mi właśnie pozytywny (upewnijcie mnie, mam fotkę pod cyklem :) ), umówiłam się na środę rano na IUI.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 29th 2010
     permalink
    Melduję się po.

    Faktycznie nie bolało nic, jak mi mówiły dziewczyny na bocianie. Wziernik jak za każdym badaniem ginekologicznym, samo wprowadzenie cewnika to prawie nie było czuć. Nawet dyskomfortem tego nie nazwę, bo bym skłamała.

    Endo (werble) 11mm, pęcherzyk pęknięty, ale przed chwilką, bo nie wylał się cały, płyn się zbierał dopiero. Lekarz stwierdził, że IUI w porę.

    Dr Orliński robił zabieg, nie powiem złego słowa. Odpowiedział na każde pytanie, zapytał o parę rzeczy (jak czy było HSG, czy odczuwam owulacje, kiedy test, czy był monitoring - zresztą sam zobaczył notatki Ch.), był delikatny i ogólnie w porządku.
    -- serce przestało bić.
  2.  permalink
    u nas coraz gorzej :(
    nie wiemy co powoduje pogarszanie się wyników

    aktualne parametry nasienia:
    objętość 8 ml
    ph 7,2
    liczba plemników w 1 ml 5 mln :(
    homogenizacja 30 min.
    plemniki nieprawidłowe – 97 % (w tym wady główki u 81 %, witki 7 %, wstawki 6 %, kropli 3 %) :(

    Test przeżywalności – 99 % plemników nieruchomych… :(



    teraz to już chyba tylko IVF lub ICSI...
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeOct 3rd 2010
     permalink
    *Paulino* nie wiem co moge napisac. My mamy tylko 3 mln, wiec tez nie za wesolo.
    Jestemy po wizycie.
    IVF albo ICSI, tylko musze do tego przytyc przynajmniej z 5kg :confused:
    •  
      CommentAuthorMedea24
    • CommentTimeOct 3rd 2010
     permalink
    Pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy.........
    Jestem po 4 udanej próbie In Vitro... Mój M miał i ma nadal tragiczne wyniki badań....
    Mamy 2,5 miesięczną piękną mrozaczkową córę..... i drugie bobo w drodze... poczęte naturalnie :)))))
    ..........CUDA się zdarzają.... nadzieja jest zawsze... i choć tli się leciutko... to jest!
    (Objętość 3 ml.... na 1ml - troszkę ponad 1 mln plemników z czego 97% o nieprawidłowej budowie... ! to tak w skrócie wynik... takie najważniejsze informacje)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Medea - poprawiasz nam samopoczucie!

    Póki życia - póty nadziei :)

    Ja wróciłam po wyczerpującym weekendzie - M. wrócił ze złotem :D. Póki co jest za wcześnie na cokolwiek. Nie ma objawów @owych, bo ponad tydzień mi został czekania, żadnego wkręta ciążowego póki co nie mam.

    Chociaż przyznam się Wam, dla nas obojga oczekiwania w tym cyklu są za wysokie, chociaż staramy się sprowadzać nawzajem na ziemię.


    Brzusio mnie boli, pomagam sobie nospą, ale to z tego co wiem standard, żaden objaw.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Madea, takie wpisy sa nam tu wlasnie potrzebne :)
    Dzieki.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 6th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 6th 2010
     permalink
    Taaak, komentarze, a szczególnie komentarz papieża - porażające.

    Szczerze mówiąc dojrzewam do apostazji. Nie wiem czy chciałabym, żeby moje dziecko było podpisane do organizacji, która ma taki sposób patrzenia na świat...

    A do tej pory myślałam, że wstrzymam się z apostazją, bo dziecko niech samo wybierze.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeOct 11th 2010
     permalink
    Laseczki transferek mojego jedynego blastucha w środę, nadal prosze o kciuki, błagam właściwie :whorship:
    Na poprzedniej wizycie było endo 9,6 mm. do tego jeszcze kilka dni estrofemu doszło po 3 tablety dziennie. Będzie to pewnie mega wypas endo :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 11th 2010
     permalink
    Kciukam za Ciebie jo :wink:
    I myślę o Was :tongue:
    --
  3.  permalink
    Trzymam kciuki jo1984 - daj znać jak będziesz po...

    Mój mąż miał wczoraj robione usg - niestety żylaki powrózka nasiennego nadal są i to III stopnia. Nie wiem, ale prawdopodobnie będziemy operować (znowu). Zobaczymy co nam powie lekarz na konsultacji w Novum 23 października...
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 12th 2010
     permalink
    jo - masz moje kciuki :D

    A ja mam właściwie po ptokach, sikaniec ujemny, a już byłoby coś widać. Więc czekamy na @, a potem znowu do dzieła.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 13th 2010
     permalink
    JO, ja też trzymam kciuki :)
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeOct 13th 2010
     permalink
    Jestem po :) młode juz w brzuchu, czekamy aż się zaaklimatyzuje. Sam transfer luzacki, Emek trzymał mnie za łapkę, lekarz i pielęgniarki profesja pełna a zarazem bardzo sympatyczni. :) Było nice, nawet zapomniałam na chwilę o paskudnym wzierniku. :crazy: Oszaleję przez te 10 dni :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 13th 2010
     permalink
    :clap:
    --
  4.  permalink
    super :) :) :) trzymamy kciuki...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 13th 2010
     permalink
    Odliczamy JO :)
    Kciuki mocniej zaciśnięte.
  5.  permalink
    ja również kciucze za Ciebie Jo
    i za reszte dziewczyn w tym wątku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 15th 2010
     permalink
    Dołączam :D
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    Ktoś wie czy po transferze na cyklu bezowulacyjnym w przypadku zagnieżdżenia powinna skoczyć temperatura? Piszą w bazie wiedzy, że duphaston nie podnosi temperatury. Teraz mam taką ni to niską ni to wysoką, wg obserwacji z ostatnich lat to pośrodku między niższymi a wyższymi i się zastanawiam czy jak by się udało to wzrośnie? Czy ma to jakiś związek z ciązą czy tylko z wyższym progesteronem?
    --
    •  
      CommentAuthorBasia1125
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    *Jo*, trzymam kciuki.
    Ja mysle, ze powinna temp wzrosnac, bo jednak progesteron rosnie w ciazy.

    *Paulinka* daj znac co powiedza lekarze.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    Wzrosnąć powinna, a o ile to już indywidualna sprawa-byle by pojawił się skok. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeOct 18th 2010
     permalink
    Skok jest mało istotny przy takiej stymulacji :)

    Progesteron jest potem wytwarzany przez łożysko, więc przy braku ciałka żółtego może chyba pojawić się później ten łożyskowy.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeOct 18th 2010
     permalink
    Tak też myślę, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy w ciaży temperature podnosi tylko wysoki progesteron czy coś jeszcze. Dlatego mnie tak zaintrygowało czy w przypadku zagnieżdżenia dojdzie do skoku temperatury czy też nie?? I czy bedą objawy cyckowe? W końcu to też sprawka progesteronu :wink:
    --
  6.  permalink
    Są dziewczyny, które mimo ciąży nie mają żadnych objawów, więc to nie reguła.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeOct 19th 2010
     permalink
    wiem Paulinko ;) moja kumpela nawet cycków nie miała większych :) do czterech tygodni przed porodem, a i potem nie jakoś bardzo :)
    --
    •  
      CommentAuthorkrysiaaa
    • CommentTimeOct 27th 2010 zmieniony
     permalink
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Czesc mam pytanie, jakis macie doswiadczenie z klinika nOvum i Invimed? ktora bardziej polecacie?
    pozdrawiam

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    •  
      CommentAuthorPaulina198282
    • CommentTimeOct 28th 2010 zmieniony
     permalink
    my chodzimy do Novum i czasami mam wrażenie że naciągają nas na kasę... ale może to tylko wrażenie...
    Jesteśmy po 2 nieudanych inseminacjach w Novum. Na razie mamy przerwę bo kasy brakuje trochę.


    W Invimedzie nigdy nie byliśmy.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Moja koleżanka leczyła sie w Invimedzie u dr. Dworniaka...bardzo go chwaliła...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeOct 30th 2010
     permalink
    ja polecam dr Karwacka z warszawskiego Invimedu
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2010
     permalink
    Bezpłodność stresuje jak nowotwór rozmowa z prof. Szamatowiczem w Jedynce do odsłuchania online
    --
    •  
      CommentAuthorkrysiaaa
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    dzieki za informacje. W moim przypadku (przynajmiej na razie) nie czuje ze chca od nas kaske bo wiekszosc badan robimy poza klinika.. nie mamy innego wyjscia bo mieszkamy za granica.. przyznam ze nie wiem jak nam sie uda tu to wszystko przygotowac bo lista badan do uzupelnienia jest baardzo dluga..
    Moze ktos nowy z Novum?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 12th 2011
     permalink
    U nas zmiana stymulacji do IUI - jadę na menopurze od poniedziałku.

    No i pytanie - głowa może przy tym boleć? Niby czuję się normalnie, tylko ta głowa :(
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Hej, moja koleżanka miała w drugim miesiącu ciąży normalne krwawienia, więc bywają odstępstwa od reguły. Paradoksalnie, zaszła w nią sama po 10 latach starań, ale straciła...
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 6th 2011
     permalink
    Hej, czemu to forum umiera śmiercią naturalną? Czy naprawdę nie ma już weteranek??
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.