Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    NovemberRain, agresja rodzi agresję.

    W Bostonie, San Francisco, Seattle, and Waszyngtonie trwa kampania pro-life "Second Look Project". W radiu są emitowane reklamy i rozdawane ulotki.
    Reklama "Heartbeat" (Bicie serca) zaczyna się od rytmicznych odgłosów serca.
    - Słyszysz? - mówi komentator - To bicie serca dziecka w brzuchu matki w 6mc. Jego serce bije z częstotliwością 140/min. Gdyby się teraz urodziło, miałoby ponad 50% szans na przeżycie.
    - Nawet dziś jego matka mogła wybrać aborcję. Co roku 18 tys. dzieci w 5mc jest usuwanych. Legalnie. Dzięki sprawie Roe vs. Wade można dokonać aborcji z jakiegokolwiek powodu, kiedykolwiek, aż do 9mc. Upłynęło 30 lat od wyroku Roe vs. Wade i 1 na 4 ciąże kończy się aborcją.

    Reklama kończy się słowami: "Czy zaszliśmy za daleko?" i jest podany adres strony kampanii.

    IPPF chce wycofania tych reklam z radia w San Francisco i rozsyła e-maile do różnych organizacji na ten temat, ponieważ reklamy zawierają "wierutne kłamstwa" i "grube nieścisłości", a ich emitowanie jest "nieetyczne".

    Rok temu w Seattle kampania przeciw reklamom pro-life odniosła skutek i reklamy zostały wycofane.
    Jeden z organizatorów stwierdził, że nie wie, jakie kłamstwa i nieścisłości zawierają te reklamy. Wszystkie tezy są uzasadnione na stronie kampanii.

    Reklama Heartbeat do pobrania
    Second Look Projects W dziale Ads są broszury do pobrania - bardzo ciekawe fakty na temat aborcji.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Duzo wiecej (+ zrodla) jest podane w dziale "Roe Reality Check". Bardzo dobry link Ama.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    rzeczywiście, link świetny, przyda się do mojej pracy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Heh, wiele z tych źródeł jest związanych z IPPF, największym popularyzatorem aborcji na świecie, np. Alan Guttmacher Institute i czasopismo Family Planning Perspectives, zatem liczby i fakty na tej stronie na pewno nie pochodzą z obśmianych przykościelnych gablotek, lecz z "neutralnych światopoglądowo" organizacji.

    Co za dziwoląg: Physicians for Reproductive Health and Choice - Lekarze za Zdrowiem Reprodukcyjnym i Wyborem. Coś jak Katolicy za Wolnym Wyborem... Same sprzeczności..
    --
    •  
      CommentAuthormyszka24_1983
    • CommentTimeFeb 1st 2008 zmieniony
     permalink
    to co ludzie piszą tutaj jest dla mnie przerażające.

    zjedźcie na sam dół strony i poczytajcie komentarze.
    na samym końcu i ja się wypowiadam.

    tutaj link
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Boże, obejrzałam filmik nakręcony ukrytą kamerą, do którego link znajdował się w linku podanym przez myszkę... Brak mi słów, to jest przerażające :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    dzisiaj dostałam od kolegi takiego linka:
    22-tygodniowy płód ma prawo do życia...
    --
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Jak wpiszecie w Google aborcja to na pierwszym miejscu wyskakuje link sponsorowany, w którym informują jak polki mogą szybko zabić swoje nienarodzone dziecko. Koszmar !!!
  1.  permalink
    viki2626 rzeczywiście...
    to jest straszne:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Bardzo ciekawe.

    W Waszyngtonie odbył się Marsz dla Życia.
    Wzięły w nim udział kobiety po aborcji z kampanii Silent No More z transparentami: "Zostałam skrzywdzona przez aborcję" i "Żałuję, że popełniłam aborcję":



    Kampania ma na celu ujawnianie prawdy o krzywdach, jakich doznają kobiety i ich rodziny w wyniku aborcji oraz pomoc ofiarom.
    Na stronie kampanii jest dział świadectw (Testimonies), w którym dziesiątki kobiet opowiadają, jak łatwy jest dostęp do aborcji i żałują, że nikt w IPPF nie przedstawił im innej opcji niż aborcja. Jedna z ciężarnych chciała zobaczyć swoje 22-tygodniowe dziecko na USG, ale działaczka Planowanego Rodzicielstwa odmówiła.
    --
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    Ta żmija wiedziała, że jakby ta kobieta zobaczyła swoje dziecko to na pewno by go nie zabiła. Powiedzcie mi dlaczego niektórzy tak walczą o możliwość zabijania nienarodzonych?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Świadectwo Chrisitine po angielsku. W jej wypowiedzi pojawia się wielokrotnie kwestia świadomej decyzji. Ostatecznie udało jej się zerknąć na USG, które wtedy było mało znaną techniką obrazowania, ale... wtedy nie zdawała sobie sprawy z tego, co widzi na ekranie. Zrozumiała to dopiero później, kiedy dziecko już dawno nie żyło.
    Chrisitne uważa, że każda klinika aborcyjna powinna zapoznawać klientki z prenatalnym rozwojem dziecka oraz z opcjami pro-life, a także pozostawiać im czas na przemyślenie tych wiadomości i decyzję.

    Chciałabym mieć wybór z nieplanowaną ciążą podczas noszenia spirali w tle
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Szperałam w necie na temat aborcji, wczoraj nie mogłam zasnąć po obejrzeniu tego drastycznego filmu. Zobaczcie co znalazłam... Nie jestem pewna, czy czuję sie na siłach przeczytać komentarze, ale już sama treść mnie przeraziła...
    http://prochoice.blox.pl/2007/03/Moja-aborcja.html :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Oj nie umiem robić linków, przepraszam.
    --
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ten ksiądz to kompletny idiota. Diabeł mu mózg opętał. Zdarza się.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    W tej historii jest tyle znaczących momentów, że mam wrażenie, że to opowieść z tezą, a nie z życia, mająca na celu odpowiednio zmanipulować czytelnika.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja mam nadzieję, że to nie jest opowieść prawdziwa, tylko zmyślona. Dobrnęłam do połowy komentarzy, dalej nie miałam siły. Wolałabym, żeby to była bujda, nie chcę do siebie dopuszczać takich historii.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Przeczytalam 2 akapity. Dalej nie czytam tych bzdur. I tylko zastanawia mnie ciagle jedno: Kosciol Katolicki to nie jest instytucja przymusowa. Jesli ktos sie nie zgadza z jego nauka moze ja odrzucic bez zadnych konsekwencji (poza konsekwencjami, ktore widza wierzacy, ale rozumiem, ze jak ktos niewierzacy to sie dla niego nie licza). Wiec dlaczego ciagle i ciagle od nowa probuje sie wywrzec presje zeby KK zgodzil sie na to czy tamto??? Skoro ktos ma takie silne wewnetrzne przekonanie, ze robi dobrze (mieszkajac bez slubu czy usuwajac ciaze) to po co jeszcze wymusza na katolikach zeby przyznali racje, ze rzeczywiscie robi dobrze. A skoro to przekonanie jednak nie jest takie silne... to chyba juz inna historia....
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Amazonka: W tej historii jest tyle znaczących momentów, że mam wrażenie, że to opowieść z tezą, a nie z życia, mająca na celu odpowiednio zmanipulować czytelnika.

    Czytałam to wcześniej i też uważam, że nie może być prawdziwa. Co to niby za ksiądz, który doradza aborcję? Który mówi, że Kościół krytykuje aborcję, bo mu zależy na chrztach i komuniach... Stek bzdur. Popieram Konwalijka Twój tok myślenia.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    może tak troche nie na temat ale kościół nie jest przeciwno wspólnemu mieszkaniu przed ślubem, tylko przeciw współżyciu poza małżeństwem..
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    s_biela, oczywiscie. Sorki za skrot myslowy. Mysle, ze w 99,9% przypadkow to jest to samo. Nie znam pary, ktora zdecydowala sie na wspolne zamieszkanie, ale czeka z seksem do slubu. Co oczywiscie nie wyklucza takiej mozliwosci.
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    :beard: no to my byliśmy taką parą:tooth: ja tak tylko przypominam, bo jednak część ludzi uważa ze nauczanie kościoła jest inne. My mieliśmy z tym sporo problemu, bo zwyczajnie nie było innej opcji niż mieszkanie razem, a ksiądz nam nie chciał zaakceptować sempelka od pierwszej spowiedzi przed kursem przedmałżeńskim. Jak się go pytałam czemu, to zaczal sie powoływać na nauczanie z nowej encykliki Benedykta 16-ego, a jak zapytałam o konkret to zminił temat, że tak w seminarium od zawsze uczyli. Najlepsze jest to że mnie rodzina zachęcała do mieszkania sobie razem i odłożenia ślubu, no i może byśmy jeszcze trochę wytrzymali, ale bardzo nam zależało, żeby złożyc sobie tą przysięgę jak najszybciej:jumping:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Aaaaaaaa i dlatego tak szybko wychwycilas niescislosci w mojej wypowiedzi :wink:
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    wiesz... nam się wtedy zrobiło u tego ksiedza bardzo przykro, bo jesteśmy bardzo wierzacy i bardzo ciężko potem było nam się zebrać na rozmowę z innym księdzem... ale generalnie przygotowania przedślubne były dla nas wielką próbą... dobra kończę bo się zrobił off-topic
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Nam na szczęście ślub dawał kolega. Nie chodziliśmy na nauki przed małżeńskie, ale musieliśmy się zobowiązać że do ślubu nie będzie sexu. Daliśmy radę :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ta historia mnie zwaliła z nóg ... Znam różnych księży i prywatnie na stopie koleżeńskiej i bardziej oficjalnie i jakoś nie wyobrażam sobie kapłana mówiącego - tak droga córko nie możesz mieć teraz dzieciaka idź się wyskrobać :devil: Przepraszam brutalnie ale no o tym jest ten artykuł. Komentarzy już nawet nie czytam bo nie mam na to sił, ale wiem jedno - nawet to najbardziej niechciane dziecko może być najbardziej ukochaną istotą na ziemi !!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Ksiądz nie tylko doradza aborcję, ale jeszcze przytacza paramedyczne argumenty... Doskonała manipulacja.

    Spotkałam się z poglądem, że uzasadnianie aborcji tym, że lepiej dla dziecka będzie, że się nie urodzi niż aby było niechciane, jest mitem.
    Nie ma niechcianych dzieci. Nawet jeśli rodzice go nie chcą, to istnieją całe tłumy par, które zaadoptowałyby je i dziecko byłoby 100% chciane... Komuś chyba zależy na promowaniu poglądu, że tylko dzieci chciane przez rodziców mają prawo do życia. Podobne treści są zawarte w reklamach anty.

    Dziecko to nie jest dobre słowo
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Amazonka: Spotkałam się z poglądem, że uzasadnianie aborcji tym, że lepiej dla dziecka będzie, że się nie urodzi niż aby było niechciane, jest mitem.

    niedawno rozmawiałam z kolezanka, ktora wypowiedziala podobny poglad: bo ona widziala te dzieci z domow dziecka i ona wolalaby usunac niz skazywac dziecko na taki los...
    ale przeciez nie mozna miec pewnosci co do przyszlosci i nigdy nie wiadomo, na co, poza zyciem, odbiera sie dziecku szanse.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Poza tym z takim tokiem myslenia to najlepiej wybic glodujaca czesc Afryki. Byloby humanitarnie. To samo mozna wydedukowac z eutanazji... Ktos juz to powiedzial, ze zyjemy w cywilizacji smierci... :sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Tak samo jak ów sławny piłkarz, którego matce kazano go zabić, jednak nie udało się i z nikomu niepotrzebnego zarodka stał się idolem nastolatków.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    w domach dziecko są dzieci, których rodzice nie zżekli sie praw rodzicielskich a nie dzieci, których nikt nie chce...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 13th 2008
     permalink
    http://www.imnotsorry.net - Nie żałuję
    Prywatna strona 41-letniej zwolenniczki prawa do wyboru z Virginii zadowolonej z własnej aborcji. Zbiór opowieści o pozytywnych skutkach aborcji.
    --
  2.  permalink
    szkoda z epo angielsku aż tak nie znam tego jeżyka zeby sobie poczytac...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 14th 2008
     permalink
    Po polsku do aborcji zachęcają chyba tylko Federa i Kobiety na Falach.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Strony internetowe, holenderska i duńska, dostępne w języku polskim, pośredniczą w dostarczaniu Polakom środków do farmakologicznej aborcji. Sprawę badają prokuratura i policja
    Dzieciobójstwa za pośrednictwem internetu

    Strony podające sposoby aborcji nie tylko pośredniczą w handlu środkami poronnymi, ale też doradzają, jak oszukać personel medyczny i ukryć próbę aborcji.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 15th 2008
     permalink
    No i to sie nazywa kompleksowa obsluga...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Aborcja nielegalna, ale dostępna

    UWAGA: wrocławska prokuratura chce wszcząć postępowanie w sprawie strony podającej info, jako dokonać aborcji.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    IPPF buduje największą jak do tej pory klinikę aborcyjną w Houston
    Nieprzypadkowo budynek stanie w pobliżu Uniwersytetu w Houston, a otwarcie ma nastąpić na początku najbliższego roku szkolnego.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2008 zmieniony
     permalink
    W 2005 r. wyszło na jaw, że holenderscy lekarze nie tylko zabijali niepełnosprawne noworodki, ale też w ramach instytutu medycznego promowali zabijanie dzieci zgodnie z Protokołem z Groningen. Protokół opisuje warunki i zasady, wg których dopuszcza się zabijanie dzieci.

    Wiadomość, że eutanazja dzieci jest w Holandii powszechna i akceptowana wywołała falę krytyki na świecie. Włoski minister oskarżył Holandię o nazizm. Inni wyrażali dezaprobatę eutanazji dzieci z rozszczepem kręgosłupa - ludzie z tą chorobą dożywali wieku dorosłego i wiedli spełnione życie.

    W najnowszym numerze The Hastings Center Report - prestiżowym czasopiśmie bioetycznym ukazał się długi raport silnie popierający Protokół z Groningen jako głęboko ludzki i etyczny. Z dużym naciskiem broni słuszności etycznej wskazówek nt. zabijania dzieci obciążonych chorobami, które umożliwiłyby im wieloletnie życie.

    W artykule pt. "Zakończenie życia noworodka" 2 bioetycy wyjaśniają 8 nieporozumień związanych z Protokołem z Groningen. Twierdzą, że Protokół jest jeszcze bardziej skrajny niż uważają jego krytycy, co ma być jego zaletą i uzasadnieniem etycznym.

    Istnieją 3 grupy noworodków, które można poddać eutanazji wg Protokołu:
    1) niemające szansy na przeżycie,
    2) mogące przeżyć jakiś czas dzięki intensywnej terapii, ale mające minimalne szanse na przyszłość,
    3) te których fizjologia nie jest uzależniona od wspomagania technologią, lecz ich cierpienie jest trwałe, stałe i nie może być zmniejszone.

    Krytycy twierdzą, że Protokół nie zawiera wskazówek klinicznych, które dzieci nie rokują szansy na przeżycie, a które mogą przeżyć. Autorzy wyjaśniają, że chodzi o dzieci, które mogłyby przeżyć, ale ich życie byłoby pasmem udręki - tych dzieci dotyczą zasady Protokołu.

    Zatem chodzi o dzieci urodzone z bolesnymi deformacjami, które mogłyby osiągnąć wiek dorosły. Właśnie te należałoby zabić. W takich przypadkach "lepiej, aby dziecko zmarło niż aby zmuszane do zmagania się z jedynym życiem, jakie jest dla niego osiągalne".

    Można zabić dzieci w następującymi stanach: postępujący paraliż, stan wymagający uzależnienia od kogoś przez całe życie, trwała niezdolność do jakiejkolwiek komunikacji z otoczeniem.

    Istota Protokołu sprowadza się do tego, aby pomóc lekarzom zakończyć życie dzieci, które są tak ciężko dotknięte chorobą, że ani ich życie, ani umieranie nie powinno być przedłużane. Skoro tak, to decyzja nie dotyczy oceny, które dzieci umrą, a które przeżyją, lecz dzieci co do których można podjąć decyzję o zakończeniu życia, a co do których ta decyzja nie może być moralnie uzasadniona. Odnosząc te wskazówki do dzieci, które nie są zagrożone śmiercią, lecz z odpowiednią pomocą mogą dożyć dorosłości - Protokół jest jeszcze bardziej skrajny niż twierdzą jego krytycy.

    Autorzy twierdzą, że krytycy raportu uważają, że etyczne je zabić niepełnosprawne dziecko jeszcze w łonie matki zamiast zabijać je po porodzie. Autorzy uważają, że nie jest to wcale lepsza moralnie alternatywa. Radzą poczekać do narodzin, aby rodzice mogli podjąć bardziej świadomą decyzję o dalszym życiu dziecka zamiast popełniać aborcję "w ciemno", na wszelki wypadek.

    Autorzy wyjaśniają także, że aby lekarz mógł zabić dziecko, nie musi ono cierpieć w obecnej chwili. Lekarze i rodzice mogą podjąć decyzję o zabiciu dziecka, jeśli będzie ono cierpieć w przyszłości. Dotyczy to nie tylko bólu, lecz innych rodzajów cierpienia.
    Autorzy ponownie kładą nacisk na dalekowzroczność i moralne uzasadnienie raportu, który nazywa nieludzkim utrzymywanie przy życiu dziecka, które w przyszłości będzie nieznośnie cierpieć.

    Zabijanie dzieci ze względu na obecne lub przyszłe cierpienie jest uzasadnione przez kryteria jakości życia. W Holandii i na całym świecie te kryteria są brane pod uwagę przez lekarzy i rodzinę w ocenie, czy kontynuować leczenie dorosłych. Trzeba zdać sobie z tego sprawę, że tak się dzieje w XXI w. i takie same standardy zastosować w odniesieniu do noworodków.

    Autorzy podsumowują, że nowo narodzone dzieci, które przychodzą na świat w tak troskliwym społeczeństwie, które robi wszystko dla swoich obywateli, mogą oczekiwać, że zakończenie życia będzie największym objawem troski o tych, którzy mają cierpieć. Decyzję o tym należy podejmować z obawą i drżeniem.

    ============================================================

    Konserwatywny bioetyk skomentował w swoim blogu, że niemieccy lekarze po II wojnie światowej zostali ukarani śmiercią za wykonywanie tego, co promuje "prestiżowy" raport.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Blah, no to jest straszne i obrzydliwe
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Redaktor serwisu Lifesite.net skomentował ten raport, że jeszcze niedawno tezy Petera Singera o dopuszczaniu dzieciobójstwa (ponieważ dopuszcza się aborcję) wydawały się skrajne, wyjątkowe, budziły oburzenie. Nagle okazały się one normalnym poglądem opisanym w czasopiśmie bioetycznym.

    Ponadto w całym raporcie nie ma zwykłej argumentacji zwolenników aborcji, że nie wiadomo, czy płód jest czy nie jest człowiekiem i że dopiero po porodzie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, staje się człowiekiem.
    Autorzy wychodzą z przeciwnej strony: ponieważ pozwalamy na skrócenie życia dorosłego człowieka, pozwólmy na to samo w odniesieniu do człowieka nienarodzonego. W Protokole z Groningen nie ma ani słowa wątpliwości, czy płód jest człowiekiem ani czy jest osobą. Oba poglądy przyjmuje się odgórnie. Autorzy parę razy porównują płód z niemowlęciem i z dorosłym.

    Całe niebezpieczeństwo tkwi w kryterium "jakości życia". Nawet jeśli zwolennicy aborcji zakładają, że płód jest niewątpliwie człowiekiem, to co odpowiedzieć na argumenty autorów raportu o niewystarczającej jakości życia takiego człowieka?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    Amazonka: Inni wyrażali dezaprobatę eutanazji dzieci z rozszczepem kręgosłupa - ludzie z tą chorobą dożywali wieku dorosłego i wiedli spełnione życie.

    Jakie szczęście, że nie urodziłam się w Holandii. Mam co prawda rozszczep tylko kości ogonowej, ale kto wie, czy nie uznano by tego za pretekst, żeby mnie zabić...
    Amazonka: Lekarze i rodzice mogą podjąć decyzję o zabiciu dziecka, jeśli będzie ono cierpieć w przyszłości. Dotyczy to nie tylko bólu, lecz innych rodzajów cierpienia.

    Np. jeśli dziecko ma mieć słaby wzrok, to lepiej je zabić niż miałoby być wyśmiewane przez rówieśników z powodu okularów?
    Amazonka: Konserwatywny bioetyk skomentował w swoim blogu, że niemieccy lekarze po II wojnie światowej zostali ukarani śmiercią za wykonywanie tego, co promuje "prestiżowy" raport.

    Ja też bym karała za takie promowanie. Może nie śmiercią, ale jakimś łagrem.
    Szok. Zabawa w Boga na całego.
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    w artykule o tabletkach wczesnoporonnych powalił mnie komentarz, że politycy nie powinni chować głowy w piasek i nastawić sie na społeczną dyskusję... Co jak co ale dyskusja to bynajmniej na ten temat od paru ładnych lat jest i to właśnie jej wynikiem jest obecna kompromisowa ustawa... eh... :confused:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Najnowsze wiadomości z Humane Life:
    "ONZ nadal promuje aborcję

    Promocja aborcji i antykoncepcji, zwłaszcza wśród nastolatków, to główne cele Funduszu Ludnościowego ONZ. W najnowszym raporcie Fundusz przyznaje, że zamierza wywierać presję na kraje członkowskie ONZ, aby przeznaczały więcej pieniędzy na promocję tzw. „praw reprodukcyjnych” i „służby zdrowia reprodukcyjnego”. Sam wydaje na te cele dwie trzecie budżetu. W ostatnich latach Fundusz oskarżono m.in. o pomoc i nakłanianie do przymusowych programów aborcyjnych w Chinach. Instytucja ta wspierała także represyjny program „prorodzinny” w Peru, gdzie kobiety były sterylizowane bez ich zgody oraz zmuszane do "wymiany płodności na torby z żywnością". Składek na rzecz Funduszu Ludnościowego ONZ od kilku lat nie przekazuje rząd amerykański.

    Moratorium na wykonywanie aborcji

    We Włoszech podjęto inicjatywę ogłoszenia moratorium na wykonywanie aborcji. Zaproponował je znany kiedyś z lewicowych i laickich poglądów włoski polityk i publicysta Giuliano Ferrara. Jego propozycja wywołała gorące reakcje - atak ze strony zwolenników aborcji, ale też bardzo liczne głosy poparcia dla tego przykładu „pozytywnej świeckości”.
    Przewodniczący włoskiego Episkopatu, kard. Angelo Bagnasco podkreślił, że propozycja wyraźnie zwraca uwagę na potrzebę ochrony i promowania życia – podobnie, jak stało się niedawno z przyjętym z powszechnym entuzjazmem moratorium na wykonywanie kary śmierci. [Za: Radio Watykan via Onet ]
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Fałszowali dane, aby zalegalizować aborcję

    Fundación Vida, meksykańska organizacja pro-life, wystosowała oficjalną skargę na skandaliczne praktyki urzędników w resorcie zdrowia. Organizacja przedstawiła dowody na nagminne fałszowanie danych statystycznych dotyczących zgonów położniczych. Przez zawyżanie liczby przypadków zgonów kobiet w ciąży, w czasie porodu i w połogu, przygotowywano ”koronny argument” na rzecz legalizacji tzw. bezpiecznej aborcji. [Za: Catholic News Agency]
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Zieloni 2004 i Stowarzyszenie Ostra Zieleń zapraszają na festiwal w Krakowie:
    B a r d z o K o b i e c y M a r z e c
    program:
    Pokaz filmu “Vera Drake” i dyskusja o aborcji w Polsce
    Spotkanie z udziałem Beaty Zadumińskiej (CPK) i publiczności, prowadzenie: Piotr Wójtowicz (Zieloni 2004)
    10 marca / Poniedziałek / 19.00 / Kawiarnia Naukowa (Jakuba 29-31)

    Po pokazie wraz z Beatą Zadumińską z Centrum Praw Kobiet zachęcamy do dyskusji na temat obowiązującej w Polsce ustawy antyaborcyjnej.
    Dlaczego polskie partie polityczne stworzyły ustawę należącą do najbardziej restrykcyjnych w Europie? Jaki jest stan świadomości społecznej i debaty publicznej na temat aborcji w Polsce?


    Les romanse, czyli co lesbijki mają do feministek Udział w spotkaniu potwierdziły: Monika Serkowska (KONSOLA), Agata Teutsch (KONSOLA), moderacja: Aleksandra Sowa (Zieloni 2004, Ostra Zieleń)
    14 marca / Piątek / 17.00 / Spokój (Bracka 3/5, na piętrze)

    Czy postulaty ruchu lesbijek w Polsce i na świecie mogą istnieć w oderwaniu od postulatów ruchu feministycznego? Czym może grozić odcięcie od feministek? W jaki sposób wypracować uniwersalną płaszczyznę porozumienia między ruchem LBT, a feministycznym? Na te i wiele innych pytań postaramy odpowiedzieć sobie w trakcie rozmowy.


    Dyskusja wokół książki “Feminizm i radykalizm wśród ruchów społecznych i perspektyw krytycznych”
    Udział wezmą autorki książki: Karolina Jankowska, Aleksandra Koś i Joanna Wydrych
    Prowadzenie: Aleksandra Sowa, Piotr Wójtowicz
    17 marca / Poniedziałek / 18.00 / Massolit Books & Cafe (Felicjanek 4)

    „Feminizm i radykalizm...” ma przyczynić się do wyjścia z politycznego i ideologicznego getta teorii radykalnej oraz ruchów radykalnych, zapobiec ich marginalizacji oraz utrudnić wypaczenia jakim poddani zostają teoretycy/teoretyczki i aktywiści/aktywistki radykalnych ruchów emancypacyjnych zarówno w prasie naukowej, jak i w sferze publicznej zdominowanej przez jedno-myśl prawicową.


    Polityka kobiet - debata z udziałem Alicji Aseńko (SdPl), Brygidy Kuźniak (PD-demokraci.pl) i Agaty Tatary (PiS)
    prowadzenie: Agnieszka Grzybek (przewodnicząca Zielonych 2004)
    19 marca / Środa / 18.00 / Klub RE (Św. Krzyża 4)

    Pierwsza z planowanego cyklu debat. Comiesięczne spotkania z lokalnymi polityczkami mają na celu przybliżenie kobiecego punktu widzenia na polską politykę w kraju z pozycji samorządu.
    Cykl rozpoczniemy debatą na temat miejsca i roli kobiet w polskiej polityce. Chcielibyśmy omówić obecność kobiet w polityce i jej społeczny wymiar, poznać opinie panelistek na temat mechanizmów zwiększania reprezentacji kobiet w strukturach władzy, roli i miejsca organizacji kobiecych w Polsce oraz tego, które postulaty środowisk kobiecych warte są dostrzeżenia i realizacji...


    Spotkanie z Agnieszką Graff promujące książkę “Rykoszetem - rzecz o płci, seksualności i narodzie”, prowadzenie: Magda Mosiewicz (Zieloni 2004)
    26 marca / Środa / 19.00 / Cafe Szafe (Felicjanek 10)

    „Na styku płci i narodu dzieje się w polskim dyskursie publicznym coś, co wydaje się dziwaczne, a zarazem bardzo polskie. Jednak pora przestać się dziwić. Pora przestać przykładać liberalną miarkę do czegoś, co w zawrotnym tempie przestaje być liberalnym kontekstem. I wskazywać na polską egzotykę tam, gdzie dzieje się coś w gruncie rzeczy typowego.” (Wyd. W.A.B)


    Pokaz filmu “Volver” na zakończenie festiwalu
    30 marca / Niedziela / 19.00 / Kawiarnia Naukowa (Jakuba 29-31)
    Film „Volver” Pedro Almodovara jako symbol emancypacji kobiet z przymrużeniem oka...

    WSZYSTKIE spotkania - WSTĘP WOLNY
    www.krakow.zieloni2004.pl
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2008
     permalink
    ND Sobota-Niedziela, 15-16 marca 2008
    Zabijanie dzieci niczym nieograniczone

    W USA, w stanie Illinois, powstał najbardziej liberalny projekt ustawy aborcyjnej w historii tego kraju: "Akt sprawiedliwości reprodukcyjnej i współżycia" - podał serwis LifeSite.net. Ukrywa się on pod kryptonimem ustawy HB - 5615. Chociaż kraje europejskie jeszcze nie wprowadzają w życie takich pomysłów, to liczba aborcji przeprowadzanych w Wielkiej Brytanii jest zastraszająca. Środowiska proaborcyjne zdobywają tam coraz silniejszą pozycję. Na Wyspach rocznie przeprowadza się 3 tys. aborcji wśród kobiet będących w zaawansowanej ciąży.

    Ustawa ta usuwa wszelkie ograniczenia na dokonywanie aborcji w stanie Illinois, wliczając w to prawa rodziców do ochrony nienarodzonego dziecka. Dopuszcza przy tym najbardziej brutalną formę dokonywania aborcji, tj. przez częściowe urodzenie. Będzie ona obowiązywała wszystkich lekarzy, nawet tych, którzy opowiadają się za ochroną życia nienarodzonego, zmuszając ich do udziału (wbrew własnej woli i sumieniu!!!) w procederze aborcyjnym. Proponuje wprowadzenie finansowania aborcji z pieniędzy podatników, tym samym zmuszając wszystkich obywateli, niezależnie od wyznawanych przez nich wartości i przekonań, do wpierania tego potwornego przedsięwzięcia. Do tego zastrzega pozostawienie w mocy pełnej dopuszczalności aborcji na terenie stanu Illinois, nawet w przypadku, jeżeli wyrok Sądu Najwyższego USA będzie inny.
    Poza nieograniczonym dopuszczeniem zabijania poczętych dzieci projekt ten zawiera także bardzo "nowoczesne" pomysły w zakresie edukacji seksualnej. Wprowadza do wszystkich szkół publicznych "kompleksowe" programy edukacyjne, promujące promiskuityzm i podkopujące podstawy naturalnego modelu rodziny. Urzędnicy z Illinois chcą jak najszybciej przeprowadzić ten projekt przez ścieżkę legislacyjną i niezwłocznie wprowadzić go w życie. Amerykańskie środowiska pro-life protestują zarówno przeciw ustawie, jak i formie, w jakiej samorządowcy chcą ją zalegalizować. Zbierają podpisy pod specjalną petycją, która ma storpedować poczynania proaborcjonistów.
    Niestety, liczba zabijanych na całym świecie poczętych dzieci ciągle wzrasta. Brytyjski "Daily Telegraph" przygotował raport, który stwierdza, że na terenie tego kraju rocznie przeprowadza się 3 tys. aborcji wśród kobiet będących w zaawansowanej ciąży. Brytyjki nie wahają się przed zabiciem dziecka nawet po 20. tygodniu ciąży, a powody, z jakich posuwają się do takiego czynu, są coraz bardziej przerażające. Oficjalne statystyki stwierdzają, że większość dzieci zabijana jest z powodu "prowadzonego stylu życia". Oznacza to, iż kobiety decydują się na zabicie dziecka, gdy nie odpowiada im na przykład jego płeć. Część kobiet argumentuje podjęcie takiego kroku względami eugenicznymi lub chorobą dziecka.
    Brytyjskie prawo dopuszcza przeprowadzanie aborcji do 24. tygodnia ciąży bez podawania żadnego powodu. Natomiast zabicie dziecka chorego lub z wykrytymi wadami dozwolone jest aż do momentu jego przyjścia na świat.

    Łukasz Sianożęcki
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Zagadki ekologii

    Aktywiści różnego rodzaju organizacji ekologicznych od lat pochylają się z troską nad wszystkim, co żyje. Bronią praw zwierząt. Miłują przyrodę. Troszczą się o środowisko naturalne. Dla obrony własnych ideałów są nawet skłonni do osobistych wyrzeczeń. Część najbardziej ideowych ekologów to wegetarianie. Niektórzy unikają też używania skórzanych pasków, toreb czy butów. Protestują przeciwko dręczeniu karpi, przeciwko drogom i autostradom, które miałyby przechodzić przez ptasie lęgowiska, przeciw inwestycjom osuszającym przyjazne żabom mokradła... Wszystko to w trosce, aby ich życie było bliższe ekologicznym ideałom.
    Młodych ekologicznych aktywistów możemy często oglądać w telewizji przy okazji najróżniejszych głośnych akcji. Nic więc dziwnego, że pojawili się także na lewicowej Manifie.
    "Żądamy bezpiecznej i legalnej aborcji" - głosił jeden z nieekologicznych transparentów prezentowanych telewidzom przez feministki.
    Co na to ekologowie? Nic. Nie zaprotestowali. I nie wiadomo, z jakiego powodu uznali, że żabki i ptaszki z doliny Rospudy powinny mieć prawo do życia, a poczęte dzieci nie.

    Tomasz Tobolski
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Środowiska liberalne korzystają z każdej okazji, aby propagować legalizację zabijania dzieci poczętych. Tym razem za pretekst posłuży sprawozdanie w sprawie równości płci oraz równouprawnienia kobiet w kontekście współpracy na rzecz rozwoju
    Aborcyjna ofensywa
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Prawda w oczy kole
    -- chętnie pomogę w interpretacji
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.