Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    No to mnie pocieszacie - czyli te bóle wzrostowe nawet w takim wieku mogą być? Bo też mi się wydawało, że to bliżej szkolnego wieku...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Z reguly ok.2-3 roku się pojawiają,ale ja miałam długo te bole. one sa okresowe,troche bola nogi,potem może być kilka dni przerwy i znow bola. Jak moja mala zglaszala mocny bol,to podawalam jej ibum.Dobrze robi owijanie nog na noc w kocyk dodatkow(na gole nogi kocyk i na to koldra). Mnie tak mama owijala,mialam straszne bole. I po ogrzaniu,one się zmniejszaly.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Akurat temat ból nóg i u nas na tapecie :/
    Po weekendzie jadę do pediatry skonsultować to...nie wiem, może jakieś badania zleci, czy to nie zapalenie stawów, albo ta nieszczęsna białaczka :confused:
    Ale martwię się :confused: bo Zu raz pokazuje, że bolą ją kości piszczelowe (charakterystyczne dla bólu wzrostowego), a zaraz pokazuje, że bolą ją kolanka. A ból kolanek chyba nie mogę przypisać bólom wzrostowym?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 11th 2014 zmieniony
     permalink
    montenia: troche bola nogi,potem może być kilka dni przerwy i znow bola


    U nas tak jest... Mogłabym zwalić na bóle wzrostowe, bo faktycznie rośnie bardzo. Mojego męża (2 metry wzrostu) też tak bolało, bo nawet to pamięta...

    I tak jak u Magdy - bolą go kolanka, przynajmniej tak mówi :((( Magda, może w tym samym czasie nam się te bóle wzrostowe tak zbiegly? Ja też jeszcze do pediatry idę...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Frag, mam nadzieję,że to to...
    Przez 3-4 dni codziennie wspominała,że bolą ją nóżki (gdy pytałam gdzie,to tak, jak wyżej napisałam, raz pokazywała k.piszczelowe,raz kolanka) i raz płakała w nocy skarżąc się na ból nóżek.
    Poza tym funkcjonuje normalnie, bo tylko mnie poinformuje 'boli mnie nóźka' i biegnie dalej... No, ale nie mogę spać spokojnie i pediatrę odwiedzimy ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Moją też ostatnio bolą kolanka :( I to w dzień, w nocy nie narzeka, ładnie śpi. Ale w dzień jest żywa, nie jest osowiała, ona nigdy nie jest zmęczona. Chyba przejdę się do lekarza niech jakieś badania porobią.

    Treść doklejona: 11.10.14 19:59
    magda_a: Poza tym funkcjonuje normalnie, bo tylko mnie poinformuje 'boli mnie nóźka' i biegnie dalej

    To tak jak u nas.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    na bole wzrostowe kosci jest badanie w labo poziomu fosfatazy zasadowej, czy jakos tak.
    my robilismy jak maly utykal, ale wyszlo w normie. swoja droga nie ma co lekcewazyc, tak nam przynajmniej powiedzial chirurg dzieciecy (onkolog), lepiej zawsze sprawdzic. choc zazwyczaj nie ma sie czym martwic.
    a ja sie pochwale bo moj niejadek ostatanio sprobowal maline, sam sie za nia zlapal i do buzi wsadzil i nawet pogryzl;-P
    a dzis sam sobie do kolacji nalozyl na kanapke pomidora i ogorka i zjadl;-D
    nie chce zapeszac, ale chyba u nas faza wybrzydzania sie powoli konczy, jeeeeaaaaahhhh
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Frag, jesli to byloby cos tak powaznego to wyniki znacznie bardziej odbiegałyby od norm, spokojnie. Wiem, ze latwo powiedziec, ale na pewno będzie dobrze.

    P.S. Nie w temacie się wetnę: jak gotujecie dzieciom mannę to na wodzie? bo tak kminię, że jak mm zagotuję to wszystkie witaminy szlag trafi przecież i cóż jej z tego mleka będzie, chyba tylko smak.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 11th 2014 zmieniony
     permalink
    mm sie nie gotuje!! i to chyba nawet nie ze wzgledu na witaminy. ja kasze manne robie na mleku krowim. mm daje tylko albo w formie kakao, albo do platkow chrupkich ale platki owsiane robie juz na zwyklym mleku krowim.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Dzięki Ewa, nigdy mm nie gotowałam i jakoś mi nie pasowało właśnie, żeby to robić. Dobrze, że spytałam :)
    Tym lepiej, skoro chciałam wprowadzać zwykłe mleko to zrobię jej na tym mikrofiltrowanym jutro.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    The_Fragile: MPV 8,8 fl (przy normie 9-13)
    Monocyty 8,6 % (przy normie 1-6)

    Frag, teraz przyjrzalam sie. ktoras tu juz napisala, ze musilaby sie wyniki rozjechac. przy bialaczkach to nie jest tak, ze wynik lezy na granicy normy, ze 8,8 przy normie od 9, tylko te wyniki sa kilkuset razy wieksze. jak powiedzmy leukocyty sa do 10 (nie pamietam, tak strzelam) to przy bialaczkach nie wynosza 14, 20, tylko 500. Krasnala wyniki mieszcza sie w skali bledu. poza tym pewnie rozbilas rozmaz schillinga. czy tylko komputerowo?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Frag, mogą bolec tez kolanka. U nas z reguly zaczyna się od bolu piszczeli,ale skarzy się tez na kolana. Ja wtedy masuje jej nogi porządnie od kolan do piszczeli,tak ze ciepla reke mam. I widze,ze daje je to ulge. Poczatkow,jak zaczely się te bole,to było tak,ze pojawialy się np. przez tydzień z rzedu. z 2 -3 razy podalam ibum ,bo plakala z bolu,az się wybudzała w nocy. Z reguly wystarcza masaz nog i ocieplenie ich (np. zawiniecie kocykiem,czy nagrzana na kaloryferze pielucha czy recznikiem i nakrycie koldra). Potem mielsismy torche przerwy w bolach i pojawialy się co jakiś czas,raz na kilka-kilkanaście nocy. teraz już coraz rzadziej. I tez byliśmy u pediatry oczywiście i u tego lekrza onkologoa co wykonywal usg wezlow chłonnych i wlasnie tak powiedzieli,ze typowe dla boli wzrostowych jest to,ze przybierają na sile w nocy,przy odpoczynku(ponieważ w dzień, w ruchu te cciala jamiste-czy jakos tak,wypelniajace kosci sa scisniete,podczas odpoczynku nocnego jakby rozchodzą się i wypelniaja nowa tkanka? i to rozchodzenie się powoduje bol). W dzień tez mogą pobolewać,ale nie dominują dziecka,wiecie no dziecko bawi się normalnie,biega itp.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Elyanna: Frag, jesli to byloby cos tak powaznego to wyniki znacznie bardziej odbiegałyby od norm, spokojnie.


    No wlasnie mąż mi tak mówił, też mi się tak wydaje...

    Ewasmerf: Krasnala wyniki mieszcza sie w skali bledu. poza tym pewnie rozbilas rozmaz schillinga. czy tylko komputerowo?


    Wiesz co Ewa, pojecia nie mam, bo to bylo pierwsze pobranie krwi i ja bylam tak nakrecona, zebysmy dali rade, ze nawet nie sluchalam co one do mnie mowily...

    montenia: Z reguly wystarcza masaz nog i ocieplenie ich (np. zawiniecie kocykiem,czy nagrzana na kaloryferze pielucha czy recznikiem i nakrycie koldra).


    A wiesz, ze cos w tym chyba jest? BO od tygodnia jak zawijam Krasnala w kolderke (on lubi byc zawiniety jak nalesnik) to nie plakal, ze go boli, a budzi sie mega mokry, bo jednak u nas cieplo... Czyli moze ta dodatkowa kolderka cos daje...
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    The_Fragile: Monocyty 8,6 % (przy normie 1-6)

    Frag zerknęłam do Gosinych badań, bo też jej wyszła monocytoza (przy infekcji wirusowej właśnie) i miała 18%, więc dużo więcej od Krasnala. A nasze laboratorium szpitalne naliczyło normę do 12.5%. Może jakieś inne wartości to są, albo od sprzętu to zależy, no nie wiem.
    W każdym razie lekarka właśnie po tych badaniach stwierdziła, że to coś wirusowego.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Fragile takie odchylenia od normy to żadne odchylenia i jak znam zycie nikt na to nie zwróci uwagi zupełnie. Jak Cie to niepokoi to powtórz mu badania za tydzień i zrób crp do tego ( tez z palca). Monocyty się uaktywniają przy wszelkich wirusach ( biora udział w produkcji p/cial) a ich teraz cale mnóstwo w otoczeniu. Możesz poprosić żeby zrobili rozmar reczny nie automatyczny i żeby komórki oceniał człowiek nie maszyna.
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Frag mi tez sie wydaje, ze to bardzo male odchylenia. Raczej nie ma sie o co marwic. Krasnal chodzi do przedszkola i na co dzien styka sie z wirusami i pewnie stąd poswyzszona wartość monocytow.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie. Tak na spokojnie sobie pomyślałam, że jakby to było faktycznie coś złego to nasza pediatra by zadzwoniła, a tylko napisała, żeby się umówić do niej i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Ja się zastanawiam kiedy ten katar i kaszel się u nas skończą... Toż drugi miesiąc już leci... Co tydzień prawie chodzę do lekarza ją osłuchiwać i niby jest ok, a kaszel chwilami jak u starego, normalnie orkiestra. A chodzić za często nie chcę, bo prędzej tam coś ją dopadnie. Odpadam...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Ely u nas tez w koło Katar potem kaszel, suchy potem mokry.. Osluchowo na szczęście cały czas czysto.. Odkurzacz to już stały wystrój sypialni, a inhalator na komodzie :d
    -- [/url]
  1.  permalink
    Najlepsze zyczenia dla Adasia :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    _Asiula: Odkurzacz to już stały wystrój sypialni, a inhalator na komodzie :d


    u nas to samo a inhalator eksploatowany na maska bo jeszcze Ninka kończy zapalenie oskrzeli
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Madziik dziękujemy, ale urodzinki były 20.09 tylko matka nie ma czasu suwaka zmienić :P
    -- [/url]
  2.  permalink
    AA - to przepraszam, tak mi sie rzucilo w oczy he he ;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Mojej kolezanki sasiadki corka miala tw bole wzrostowe... tzn uspakajala matke pediatrzyca... po paru miesiacach okazalo ze dziecko ma raka...

    Ja nigdy o czyms takim nie slyszalam jak "bole wzrostowe" dopoki
    nie uslyszalam tej smutnej historii z ta dziewczynka..
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Frag- dobre pytanie czemu ja chce corke paść mlekiem koniecznie, jogurtami:)

    zastanowilam sie, no i oprocz wapnia nieszczesnego- chce by sie oswoila z laktozą by moc funkcjonowac normalnie
    tzn wybierac czy chce nabial czy nie....zeby unikanie nie bylo koniecznoscia
    jak bedzie u dziadkow czy kolezanki, i beda potrawy mleczne, slodycze...

    poki co po malych dawkach jogurtu nie ma wysypki

    mamy dojscie do eko nabiału i co jakis czas kupujemy jogurty i serki, czasem mleko do kawy
    ale nie jestesmy nabiałowi z mezem, maz ma niezdiagnozowana nietolerancje- zle sie czuje po nabiale...kicha itp

    Fragile- jestem dobre mysli tez jesli chodzi o wyniki, takie przekroczenie normy to zadne przekroczeni
    ech wujek g niezle moze narobic strachu, ale nie dziwie sie skoro masz w rodzinie chorych

    u nas poczatki kataru i pokaslywanie okazaly sie byc ząbkowaniem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    yolka32: Mojej kolezanki sasiadki corka miala tw bole wzrostowe... tzn uspakajala matke pediatrzyca... po paru miesiacach okazalo ze dziecko ma raka...


    Yolka nie dobijaj mnie... Mamy wizytę w tym tygodniu, zobaczymy co pediatra powie, ona z tych zachowawczych i ostrożnych, na pewno nas nie oleje...

    Dorit: ale nie jestesmy nabiałowi z mezem, maz ma niezdiagnozowana nietolerancje- zle sie czuje po nabiale...kicha itp


    Wiesz co, Krasnal też nie lubi nabiału, jedynie ser żółty i Bielucha - oprócz tego nic nie tknie, nie zmuszam go, bo sama tego nie lubię. A z tym wapnem to nam lekarka własnie mówiła, że jak wcina ser żółty to mamy zluzować gatki ;)))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Yolka,ale nie kazde bole nog to rak. Jasne,ze moglo się zdarzyć cos takiego. Bole w nowotworze sa ciagle,nie ustepuja same,ne ustepuja pod wpływem masazu i ocieplania . Nie ma ze nagle bola,potem nie bola. Jasne,ze warto sprawdzić,ale tez nie panikować. Moja starsza corka miała tak silne bole wzrostowe,ze w nocy plakala, przeszly po jakims czasie. Ja miałam tez ble wzrostowe przez bardzo dlugi czas(najpierw we wczesnym dzieciństwie,potem w okresie dorastania, a teraz mam bole nog na zmiany pogody, na okres-takie ciagniecia czuje od kolan do stop).
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    sera żóltego to my całą rodziną też nie jadamy, ale rzeczywiscie jest duzo innych zrodel wapnia- tylko
    musze pamietac, by korzystac z nich w jadlospisie.
    --
  3.  permalink
    Dorit: ale rzeczywiscie jest duzo innych zrodel wapnia-
    - podrzuc pare ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    dwie strony wcześniej mamaKasi pisała bo o to samo pytałam w menu były sardynki, komosa, brokuł i wiele innych
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Dziewczyny Milcie znow mi rozbiera ma temp jeszcze taka do opanowania i zaczyna coraz bardziej bolec ja gardlo daje jej ibum forte na temp psikam tamtum gardlo dalam rano neosine dam tez na noc tyle ze nie jestem pewna czy on jest potrzebny.... ciazowe zacmienia mnie meczy
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 12th 2014
     permalink
    Montenia:Ja miałam tez ble wzrostowe przez bardzo dlugi czas(najpierw we wczesnym dzieciństwie,potem w okresie dorastania, a teraz mam bole nog na zmiany pogody, na okres-takie ciagniecia czuje od kolan do stop).
    jakbym cytala o sobie.
    -- ;
  4.  permalink
    Przeczytalam, ze mozna kupic wode, ktory zawiera w jakiejs czesci wapn, pilam podobna z magnezem w ciazy. Moge takową dac dziecku?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny pisze teraz moze ktoras z rana przeczyta i odpowie. W czwartek w nocy moj maly (10 mcy) dostal goraczki. W piatek byla taka kolo 38 stopni. W piatek w nocy (wlasciwie w sobote) juz 40,5. Cala sobote meczyl sie 39-40 stopni. To samo wczoraj czyli w niedziele. Teraz znowu 39,5. Z dodatkowych objawow to tylko rozwolnienie, ale takie typowe na zeby (rzadkue, zielone, gloniaste). Daje mu paracetamol, kilka razy podalam ibuprofen, ale przestalam bo prawdopodobnie po nim zrobil mu sie rozowawy placek na glowce:( no na moje oko zeby, bo ciagle pcha wszystko do buzi, gryzie i ryczy i widze, ze gorna dwojka.zeszla.do.dziaselka, choc do przebicia sie jeszcze dluga droga, ale sama juz nie wiem...tak dlugo ta temp? No i co gorsza mlody nic nie pije. Ratuje go to, ze wisi mi dzien i noc na cycku, chyba sie nie odwodni jak pije moje mleko co? Wody nie umie pic. Probowalam mu wcisnac strzykawka to mial odruh wymiotny i wszystko wylatywalo. Jak zejdzie temp to bawi sie chwile ladnie, wszych gra i potem znowu wisi na mnie w nosidle z okladem na glowie...zaczelam sie martwic, ze to tak dlugo. Wysypki brak, wiec chyba nie trzydniowka. Isc z nim dzic juz do lekarza? Kaszlu, kataru, wymiotow brak. Nie chce, zeby w przychodni cos gorszego zlapal, ale tak dlugo ta wysoka temp:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Dlugo tez mi sie tak wydaje.
    Niby to prawda ze Mama zna nalepien swoje dziecko. Ale dla mnie ta biegunka i wysoka temp to jednak nie objaw zebow - tzn u mnie by tak nie bylo. Ja bym poszla do lekarza.
    Wiesz z tym cyckaniem to nie jestem pewna ale tak na zdrowy rozum to nie wiesz w sumie ile on z Ciebie wyciaga a ile wydala. Dobrze ze cycka, ale czy to faktycznie wystarczy przy biegunce i temp?
    Duzo zdrowka
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Hanny ja bym poszla dzis do lekarza, moze to rota, biegunka jest, teraz ponoc panuje?
    ale jak piszesz rownie dobrze zębiska- warto poradzic sie lekarza, moze swoim okiem jeszcze cos wypatrzy
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    ponoć przy zębach nie ma aż tak wysokiej gorączki.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Hanny, nas cyc nie raz w chorobach ratował, kiedy Misia nie chciała ani jeść ani pić. Nawet w jelitowkach, kiedy przez ręce praktycznie się lała. Uważam, że wielokrotnoe ratował od odwodnienia. Ja również bym do lekarza poszła. Zdrówka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Hanny przy trzydniówce może być goraczka nawet do 5 dni i potem wysypka. ale tez bym sprawdzila dla swietego spokoju u lekarza. I zrob badanie moczu ogolne,bo często objawem zum jest tylko goraczka.
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    bladykot: ponoć przy zębach nie ma aż tak wysokiej gorączki.

    Prawda! Teraz mi sie przypomnialo ze nasz lekarz tez tak mowil - u nas wyszla wtedy wlasnie 3 dniowka.
    Ale przy 3dniowce nie ma zadnych objawow w sumie.
    Zreszta to wszystko zalezy od tej biegunki, bo jak jest to w sumie obojetnie z jakiej przyczyny. Niech sobie bedzie nawet od zebow - co z tego jesli dziecko moze z tego powodu sie odwadniac. A moze byc to rota jak dziewczyny pisza, czy coskolwiek innego.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Chciałam zapytać o pewną tajemniczą krostkę, którą ma Leoś - ma ją od bardzo dawna na szyi, w ogóle dziwnie to wygląda, nie wiem nawet jak to opisać. To jest taka sina żyłka, która jakby wystawala spod skóry koncówką. Regularnie napelnia się przezroczystym plynem, wtedy jest widoczna i bardziej odstająca od skóry, ale wystarczy ją przycisnąć mocniej palcem lub rozciągnąć leciutko ten fragment skóry i wychodzi kropelka przezroczystego plynu i pusta żylka jest prawie niewidoczna, do czasu az znowu się napelni. Nie rozsiewa się, jest tylko jedna. Jak bylam kiedys u dermatologa to zylka byla pusta i niewidoczna i pani doktor nie byla w stanie odpowiedziec co to moze być. Nigdy u siebie czegos takiego nie widziałam, domyslacie się co to jest?
    Tutaj nabrzmiala żyłka
    S
    A tu kropelka po naciśnięciu
    S
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Azja, a nie jest to przetoka?
    Lekarzem nie jestem, ale z opisu, że 'to coś' napełnia się płynem, pasuje mi właśnie do przetoki...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Przetoka? Z czego? I czy coś się z tym robi?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Moja Zu ma przetoki przeduszne. Póki nic się z tym nie dzieje, nie powstają żadne torbiele, nie dochodzi do stanów zapalnych itd.nie robimy z tym nic - kontrole raz do roku.
    Nasza, tzn.Zu przetoka jest wadą rozwojową...
    Leon ma dziurkę w tym czymś?
    Bo przetoka właśnie charakteryzuje się tym, że jest malutka dziurka...
    P.S jeśli Leoś ma faktycznie przetokę, to tego płynu ze środka nie powinno się wyciskać...
    Dodam też, że pod żadnym pozorem nie chcę Cię straszyć (nie czytaj wujka google ;)), ale pytałaś, to odpowiedziałam. Podpytaj pediatrę ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Ok:) Pokażę przy najbliższej okazji te zdjęcia, bo do tej pory nikt nie wiedzial o czym mowię

    Treść doklejona: 13.10.14 10:42
    U wujka google to nic jakoś nie mogę znaleźć, ale do przetok przyusznych to mi jakos nie pasuje, bo to jest z przudu, pod bródką...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Nam, w szpitalu, po porodzie, powiedziano, że mamy 'jedną na milion z takimi nietypowymi dziurkami :/' Nikt nam nie powiedział co to jest, nie potrafili odpowiedzieć. Usilnie doszukiwali się dziurek przy uszach u mnie, u męża.
    Te dziurki nie dawały mi spokoju, pojechałam z nią do laryngo no i te nietypowe dziurki okazały się przetokami...
    Oby u Was było inaczej ;) Bo niby to nic wielkiego, ale obawa, że coś się z tym zacznie dziać, niestety jest... Powodzenia ;)
    ------------
    Azja są przeróżne przetoki. Zu ma akurat przeduszne ;)
    Są też szyjne, gardłowo - skórne itd itd
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Do laryngologa mialam umowić Leosia w sprawie powiększonego migdała, więc na pewno napomknę, a nuż...
    Ja do tej pory myslalam, ze to jakaś limfa ze skóry, cos takiego...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Azja, pierwsze co mi się skojrzalylo jak zobaczyla,to tez wlasnie przetoka. Zapytaj o to lekarza, a w razie co wydrukuj zdjęcia.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Hanny: Ratuje go to, ze wisi mi dzien i noc na cycku, chyba sie nie odwodni jak pije moje mleko co?


    Wiesz co Hanny, Krasnala to przy jelitówce uratowało. Nic nie jadł, żadnych posiłków, nic nie pił, ale wisiał non-stop na piersi. I dzięki temu uniknęliśmy szpitala... Zdrówka dla Was!!!

    Bladykot: ponoć przy zębach nie ma aż tak wysokiej gorączki.


    Jest, jest... To znaczy może być. Obaj moi są tego przykładem - w trakcie ostatecznego wyżynania sie zęba temperatura dochodzi do 40, jak ząb się pojawia, to spada do 37...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny:grouphug: nie znamy sie, a wiecwj pomocy niz od znajomych. Bylismy u lekarza. Powiedziala, ze albo zeby, albo trzydniowka albo wlasnie zum. Tak moi tez tak ciezko znosza zabkowanie. Starszak kazdy jeden zab (poza trojkami) mial 40 stopni, mlodszy na razie tez. Niemniej jednak mamy skierowanie na badanie moczu na cito. Kupilam pojemnik sterylny. Moge dodatkowo z tego samego moczu juz prywatnie poprosic o posiew? No i jutro kontrola.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.