Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Frances: bedzie rzucac, bo eksperymentuje
    - no a kiedy pzestanie??? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    madziik1983: no a kiedy pzestanie???

    Jak już sprawdzi po co to robi, jak mu się znudzi, jak znajdzie jeszcze "lepszą" zabawę :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    PENNY: Jak już sprawdzi po co to robi, jak mu się znudzi, jak znajdzie jeszcze "lepszą" zabawę :devil:

    jak mu się znudzi i dojdzie do wniosku, ze teraz czas na skakanie z parapetu :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy Wasze dzieci też tak się pocą podczas snu? U nas jakaś masakra, po południowej drzemce głowa jak spod prysznica…Nie jest to wina temperatury i przegrzewania, bo w pokoju max. 19stopni.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Podobno brak wit D powoduje nadmierna potliwośc
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Też o tym czytałam, ale my suplementujemy cały rok i to w dość sporej dawce. Będę musiała jednak zrobić poziom tej witaminy.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: Podobno brak wit D powoduje nadmierna potliwośc

    Mojemu Kacprowi też się pociła głowa, ale wtedy dostawał 400 IU wit. D3. Teraz już nie sypia w dzień więc nie wiem... A dostaje łącznie 600 IU wi. D3 i ma wynik 32 więc ok. Za to Magdzie raz się tak zmoczyła głowa jak leżała przykryta moją kołdrą (poszewka lipna, sztuczna) a jak przykryłam ją jej kołderką to już było ok. Więc nie wiadomo...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    skalpula, właśnie ostatnio rozmawiałm o tym z naszą Pania pediatrą bo też moja mama mi zwróciła na to uwagę że kiedyż przy krzywicy i niedoborze wit D tak się główki pociły. Pediatra nam powiedziała, że jelsi ni ema innych niepokojących oznak to nie ma czym się niepokoić skoro suplementujemy regularnie witaminę D 400-600 jednostek. Że czesto dzieci w tym wieku tak mają.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Zgadzam sie, tez moze byc od kocyka/ pościeli. Moj tez nie moze spać pod jednym z kocykow bo go pot zalewa :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Moze to byc niedobor wit. D,ale moze tez byc intensywny wzrost. W czasie intensywnego wzrostu dzieci tez mozga sie bardziej pocic
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 31st 2016
     permalink
    Moze tez byc niedojrzaly uklad termoregulacji. Pamuetajcue tez, ze dzieci maja szybsza przemiane materii. Moim jest niemal zawsze.goraco, spia odkryci.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    dziewczyny, a pamietacie jak ja wam jakos kiedys pisalam, chyba zeszlej wiosny ze maly sie poci bardzo. przyczyna okazala sie banalna - z ciepla koldra;-P jeszcze zimowa. jak przebralam na letnia problem zniknal.
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi, uspokoiłam się trochę, ale przy najbliższej okazji dla świętego spokoju zbadam poziom wit.D3
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    zbadaj zbadaj warto
    ja przedawkowałam Wiki wit D a nie dostawała jej dużo bo byłam mało systematyczna
    teraz jest już ok 6m bez a wynik ma bardzo dobry
    także lekarze powinni sami zlecać takie badania a nie zwiększać dawki na ślepo
    -
    ale np Milka też była typem takim że głowa była w kółko mokra przy spaniu czy w dzień czy w nocy
    Wiki już tak nie
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny po poradę wpadam. U Miry wyczuliśmy mały guzek na węzłach chłonnych na szyi. U niej w żłobku panuje ospa i jedno dziecko miało podejrzenie szkarlatyny, póki co nie ma żadnych objawów chorób, mimo, że przebywała z tymi chorymi dziećmi praktycznie cały tydzień 8 h dziennie. Od diagnozy minał dziś tydzień, więc czekamy. Zastanawiam się tylko, czy ten węzeł chłonny może być powiększony od zbliżającej się choroby? W czwartek wyczuliśmy ten guzek. Nie wiem, czy lecieć z nią do lekarza już teraz czy poczekać czy coś się wykluje? Bo taki węzęł powinien być raczej skonsultowany prawda?
    Napiszę Wam tylko, że szczęśliwa jestem póki co, bo na 12 dzieci w piątek Mira była jako jedyna zdrowa. Trzyma się dzielnie moje dziecie :D
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Karolciu, powiększony węzeł chłonny może być po juz przebytej chorobie nawet po głupim przeziębieniu. Ja pierwsze takie guzki zauważyłam po jakimś czasie od przeziębienia i do tej pory zostały. Wtedy poleciałąm do lekarza bo nei wiedziałam co to ale powiedział że to może juz tack po prostu zostać i na razie zostało. Tak więc jak nie ma innych objawów to wszystko jest ok i przy okazji pokaż lekarzowi :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    U mojego synka takie powiększone węzły chłonne były przy zmianach skórnych i trwało to dosyć długo, lekarz twierdził, że to normalne...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Generalnie węzły chłonne powiększone to oznaka, że organizm bronił się przed jakimś wirusem/bakterią. Niepokojące jest jak przy tym jest mocna opuchlizna. Nam raz Ignaś spuchł na całej twarzy i szyi od węzła chłonnego na rzuchwie i skończyło się szpitalem. Gula schodziła bardzo długo. Natomiast takie małe kuleczki powiększone ma na szyjce już od roku w trzech miejscach i nic się z tym nie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Poczekam, bo może właśnie jakaś choroba się rozwija. Ciekawa jestem, czy ta ospa ją dopadnie czy nie. W sumie szanse są duże, zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja zdążyłam włąsnie małego zaszczepić na ospę. Jakoś się ostatnio udaje mi z tymi szczepionkami bo parę miesięcy odkłądaliśmy bo cały czas jakieś przeziębienia :/
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Mikołaj ma powiększone węzły na szyi już dobry rok, przy dłuższej przerwie w chorobach węzły się zmniejszają, jak tylko szykuje się infekcja rosną...pediatrzy badali milion razy, wyniki morfologii ma ok...ponoć u dzieci takie węzły to normalne zjawisko (fakt, że obecnie umiemy po nich rozpoznać zbliżającą się chorobę ;) )

    Co do ospy to u Gajki 5 z 9 dzieci w żłobku zachorowała a Gajka nie (chociaż już się nastawiłam) także pewności nigdy nie ma ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja szczerze miałam nadzieję, że już to będzie z głowy. Ale jak nie złapię to może ją zaszczepię.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    no ja właśnie czekam dziewczyny są na 25 zapisane na szczepienie
    może Milkę uda się zaszczepić szybciej bo jest na liście rezerwowej jak jakieś dziecko odpadnie to dadzą znać
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Ja też już byłam naszykowana, że zachorują...ale teraz też zastanawiam się nad szczepieniami, chociaż nie wiem kiedy bo właśnie przechodzimy jakąś wirusówkę
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Ja troszkę z innej beczki...

    Kiedyś czytałam tu o kapciach dla dzieci.
    Pamiętam że chyba Teo zachwalała bardzo slippersy...
    Powieźcie czy je się łatwo ubiera?

    Mój Lolek jest najmłodszy w przedszkolu i panie tam bardzo uczą samodzielności... Radzi sobie ale chciałabym mu jakoś ułatwić to ubieranie...
    Może polecicie mi jakieś fajne, łatwo wkładane kaputki?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    bilia: Może polecicie mi jakieś fajne, łatwo wkładane kaputki?


    Attipas :smile:
    -- []
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny, a ta szczepionka przeciwko ospie jest obowiazkowa, czy to cos dodatkowego? I w jakim wieku sie szczepi? Bo ospa to nie to samo, co odra, co nie?
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    asia04108: Dziewczyny, a ta szczepionka przeciwko ospie jest obowiazkowa, czy to cos dodatkowego? I w jakim wieku sie szczepi? Bo ospa to nie to samo, co odra, co nie?


    Ospa to nie to samo co odra... ospa jest zalecana a nie obowiązkowa. Jest płatna.
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeFeb 2nd 2016
     permalink
    Dzięki, Anka80 :-)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Anka80: Jest płatna.
    --

    kiedys byla bezplatna dla dzieci zlobkowych. potrzebne bylo tylko zaswiadczenie ze zlobka, ze dziecko tam uczeszcza. nie wiem jak teraz.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Ewasmerf: kiedys byla bezplatna dla dzieci zlobkowych. potrzebne bylo tylko zaswiadczenie ze zlobka, ze dziecko tam uczeszcza. nie wiem jak teraz.


    Ja się spotkałam jedynie z tym, że czasami gminy dofinansowują te szczepionki, można się zapisać i przyjść z dzieckiem, ale u nas na pewno nie ma tego, że dzieci żłobkowe mają ją za darmo. Chyba kiedyś tak było, bo też coś kojarzę, ale teraz raczej nie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    dzieci złobkowe maja ja za free, ale trzeba się o to upomnieć a przychodni bo sami ni powiedzą :devil:
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja się o tym dowiedziałam dopiero, jak Krysia zachorowała. Choć do żłobka chodziła odkąd skończyła 18 m-cy i pediatra o tym wiedziała.
    O tym, że Krysi przysługują darmowe pneumokoki też się dowiedziałam na ostatnią chwilę.
    Pneumokoki za free są dla wcześniaków urodzonych przed 37 tc lub dzieci z masą urodzeniową poniżej 2500.
    Choć mojej koleżance w naszym szpitalu zaczęli wciskać kit, że warunki muszą być łącznie :) Urodziła w 36 tc 2900 i twierdzili, że jej się nie należy.. Ale spełniła jeden warunek i młodego zaszczepili na koszt państwa.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Ewasmerf: przepis na to jest


    Dziękuję Ewasmerf.
    No to mnie wprowadziła w błąd pediatra... a pytałam o to kilka razy. Namawia mnie teraz na szczepionkę na ospę - właśnie płatną - jakoś 237 zł mi powiedzieli.
    Wkurzona jestem...
    Przepraszam, że kogoś moim wywodem mogłam wprowadzić w błąd.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    karolciat: Pneumokoki za free są dla wcześniaków urodzonych przed 37 tc lub dzieci z masą urodzeniową poniżej 2500.

    Lub dla dzieci z wadami serca.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    O wadach serca nie słyszałam.

    Niemniej pediatrzy nie mówią/nie wiedzą wszystkiego.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    dobrze że piszecie bo u nas na tapecie szczepienie na ospę
    za Wikę będę płaciła
    ale dla Milki muszę dzięki Wam załatwić zaświadczenie z przedszkola
    co do zdzierstwa to oni tacy są moja koleżanka ma wieśniaczkę z 35 tyg
    pneumokoki miła chyba za darmo ale czekając na ostatnie szczepienie tymi skojarzonymi
    zgadała się z inną mamą która wyraziła duże zdziwienie że ona płaci no i za tą ostatnią nie zapłaciła
    ale zła była niemiłosiernie
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    karolciat: Niemniej pediatrzy nie mówią/nie wiedzą wszystkiego.

    No my też o tych bezpłatnych pneumokokach dowiedzieliśmy się od kardiologa, a nie pediatry...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Nam juz dwóch pediatrow mówiło ze ospa jest bezpłatna dla dzieci zlobkowych. Pytali się o opiekę nad dzieckiem po moim powrocie do pracy i w tym kontekście informowali, ze jest taka możliwość. Tak samo przy pneumokokach. Ale nam darmowe bonusy akurat nie przysługują. Nas rzetelnie informują od początku.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    dla zlobkowych, dla przedszkolnych juz wg przepisu chyba nie. chyba ze podejda pod "inne instytucje opiekuncze". nie znam sie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeFeb 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Bezpłatne szczepienie przeciwko ospie wietrznej ze względów środowiskowych przysługuje dzieciom uczęszczającym do żłobków i podobnych instytucji opiekuńczych (kluby lub klubiki dziecięce, kluby malucha, akademie malucha itp.), natomiast nie należy się dzieciom uczęszczającym do przedszkoli. Bezpłatne szczepienie przysługuje także dzieciom do ukończenia 12. roku życia, które przebywają w domach dziecka (lub podobnych instytucjach wychowawczo-opiekuńczych).
    Treść doklejona: 03.02.16 14:04
    PSO 2016
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    karolciat: Pneumokoki za free są dla wcześniaków urodzonych przed 37 tc lub dzieci z masą urodzeniową poniżej 2500.

    Moja urodzona z zapaleniem płuc i też miała darmowe.
    --
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Katka, jak najbardziej przewlekłe choroby płuc, w tym astma jest wskazaniem do bezpłatnego szczepienia przeciwko STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    jest cala lista na te darmowe. Moj sie w 2010 nie lapal jako wczesniak, ale zalapal sie na "wiotkosc krtani"
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 3rd 2016
     permalink
    Moj starszy urodzony 37+O tc i tez dostal darmowa. Takze duuuuuzo o pediatry zalezy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Frances 37+0 to ostatni rzut- w ustawie jest do 37 tc akurat :)
    Ale tak jak mówisz, dużo od pediatry zależy.
    Pneumokoki dla wcześniaków i małej masy weszły w lipcu 2011.
    Ale o tych zapaleniach płuc nie słyszałam.
    Dobrze, że mówicie. Krysia się z nim urodziła, ale nie mówili że się kwalifikuje.
    Za to Wojtek leżał na ciężkie zapalenie płuc w wieku 2 m-cy i teraz łapiemy infekcje- zwykle kończy się w okolicach oskrzeli, bo lekarka nie czeka z leczeniem.
    Może to wystarczy?
    Dziś idę na wizytę, muszę zapytać. Akurat będzie pielęgniarka szczepienna.
    Nie ukrywam, że chcę go zaszczepić, a skoro mogłabym się załapać na darmowe, to czemu nie?
    Zgodnie z nową ustawą darmowe pneumo i meningo będą od 2017, chyba że do tego czasu znów jakąś poprawkę wprowadzą.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    KasiaMW: koleżanka ma wieśniaczkę z 35 tyg


    musialam:devil::tongue::bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Witamy się na tym wątku. Marcelek 15 stycznia skończył roczek :)

    Dziewczyny ja odrazu z takim no dość dużym problemem. Otóz Marcel od pewnego czasu tzn ok 3 tygodnie temu "strzelił oczami w górę" tak jak nieboszczyk ... Trwało to 1-2 sekundy i koniec. 2 razy - gdy marudził oraz gdy mój mąż odkurzał kominek (duże natęrzenie hałasu) więc odrazu następnego dnia wizyta u neurologa.
    Neurolog stwierdzil, że mały na pewno nie robi tego świadomie - zalecenie EEG i wizyta okulisty. Tak poza tym to rozwój ruchowy bdb, lekko obniżone napięcie mięśniowe w stopach. Natomiast Marcel nie mówi tylko mruczy - czasami wyrwie mu się ma-ma. Gdy nie zacznie wymawiać 3-4 słów w wieku 1.5 roku dostaniemy skierowanie na wczesną interwencję.
    U okulisty wszystko ok - wg niego nie jest to zez utajony (jak sugerował neurolog).
    Między czasie rozchorowaliśmy się więc EEG zostało odroczone.
    przez 2 tygodnie nic się nie działo, nie było "strzelania oczkami".

    Następny przypadek wśród gości przy stole - wszyscy byli skupieni na małym a on siup .. i oczka do góry i tak z 3 razy.
    Następnie gdy kręcił głową jakby chciał powiedzieć nie- nie i oczka uciekały. (jednorazowo na 2-3) sekundy i były jeszcze 2 przypadki - przy odkurzaniu kominka, gdy woda spłynęła mu z czółka podczas kąpieli oraz ostatni gdy chciał się popatrzeć do góry na huśtawce.

    przyznam szczerze jestem kłębkiem nerwów. W poniedziałek EEG. Dzisiaj wizyta u naszej dr pediatry z długoletnim doświadczeniem może nam coś podpowie ... wczoraj doczytałam się również o możliwości występowania powiązania tików ocznych/ oczopląsu z występowaniem raka - rozważam usg główki na cito. Wg neurologa EEG na 99% wyjdzie prawidłowo - no to jeśli nie jest to padaczka - a na taką mi nie wygląda (jestem psych. dziecięcym więc z padaczką miałam do czynienia) to co ?

    Stąd moje pytanie - czy wasze maluchy odwracały tak oczka do góry, spotkałyście się kiedyś z takim przypadkiem ?
    Rozważyć szerszą diagnostykę czy pozostać na wizycie u okulisty, i zapisie EEG (mam nadzieję prawidłowym) ?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Olenka01:
    musialam:devil::tongue::bigsmile:

    przyjmuję baty :wink::wink:
    -
    maxiulka
    wiesz co nie bardzo wiem jak ci podpowiedzieć
    ja bym zrobiła szerszą diagnozę ja z tych co wolą być o raz za dużo
    -
    i nie rozumiem jak mruczy
    nie mówi po swojemu?? jak kak tatata bababa, o ooł??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.