Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    no jasne ze pije. tylko trzyma nieswiadomie do rana
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 27th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas pielucha po nocy tak zasikana, że waży chyba ponad kilogram...W ciągu dnia synek zaczyna już sikać do nocnika..ale jakoś słabo widzę to odpieluchowanie...Niby rozumie, wie o co chodzi, komunikuje zazwyczaj po tym jak już zrobi..albo zrobi niewiele do nocnika a zaraz potem poza...

    A kredki polecam drewniane trójkątne.
    -- [/url][/url]
  1.  permalink
    Skapula - kazdy lapie w swoim tepie, doczekasz sie i ty :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Isia, coś mi nie działa cytowanie...
    Jeśli chodzi o kredki to ja polecam SES My First , tej samej firmy mamy też flamastry - w pełni zmywalne ze wszystkiego :-) - dziś zmywaliśmy z białych paneli podłogowych oraz ze stopy, bo córka postanowiła sobie narysować skarpetki (schodzą w samej wodzie).
    Zachwyciłam się także (u znajomej i w sali zabaw) - świecowymi kredkami bambino w twardej oprawce (takie grube), ale nie wiem czy nadają się dla rocznego maluszka.
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    No właśnie jeśli chodzi o odpieluchowanie to u nas jest tak ze mała wola kupe jak juz zrobi siku w ogóle a na nocnik za cholerę nie siadzie bo jest krzyk wiec nie zmuszam...nocnik służy do zabawy to żeby zawołać kupe zalapala w jeden dzień tylko z wykonaniem gorzej bo wola kupe a na nocnik jak ja sadzam jak zawola to nie usiadzie wiec chyba poczekam jeszcze z tymi próbami .jak myslicie?córka ma 19 miesięcy.a i tez nie sika w nocy dopiero jak się obudzi...
    -- p:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny a przypomnijcie mi (bo ja ten temat chyba wyparłam z głowy po przejściach z Ninką......) jak to jest z tymi zębami ?
    Bo Hug do zeszłego tygodnia miał dalej tylko cztery jedynki.
    No i w ciągu kilku dni wyszły obie górne........czwórki.
    A dolne w natarciu.
    Natomiast po dwojkach ani widu ani slychu.
    Czy to nie jest jakaś delikatna anomalia ? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    żadna anomalia;)
    Milce najpierw wyszyły dolne jedynki a potem górne dwójki
    mojej kuzynki syn to w ogóle miał wszystko pokręcone wychodziła np górna jedynka
    potem któraś czwórka za jakiś czas trójka a ostatnia dolna 2 wyszła niedawno czyli krótko przed 2 ur
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    standardowy schemat to 1, potem 2, 4, 3 i 5. Ale dzieci schematy mają gdzieś :bigsmile:
    Córce znajomych pierwszy ząb wyszedł w wieku 16 m-cy i była to 4. Potem dopiero wychodziły siekacze.
    Myśle, ze niczym martwić się nie musisz:smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    U nas schemat też inny niż w książkach. Najpierw jedynki, potem dwójki (choć wcześniej niż górne jedynki wyszły dolne dwójki), następne trójki. Dopiero teraz czwórki.Największy płacz był przy dwójkach. Czwórki wychodzą bez jednej łzy,m ani grama nurofenu czy żelu na ząbki. A podobno czwórki i piątki bardziej bolą. Adaś zaczął ząbkować po skończeniu szóstego miesiąca i aktualnie ma aż (niestety) 14 zębów.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    Co do odpieluchowania, u nas na lajcie i dzięki temu poszło gładko. Od 3 tyg. ją odpieluchowujemy a od 2 tygodni woła i już załatwia się na nocniku/sedesie. Myślałam, że pójdzie gorzej. Bała się nocnika jak zrobiła na nim kupę a od jakiegoś czasu woła siusiu i trzyma się za pupę to wiadomo, że kupa :wink: Zdarza jej się zapomnieć ale rzadko. Z nocy pieluszka pusta zazwyczaj. U Kacpra wprowadzałam rygor i nie było pieluszki w ogóle poza nocą. I czuł mokro i wiedział, że powinien wołać a nie woła. Ale też szybko poszło, był młodszy od Magdy. A z Magdą na lajcie z pieluszką często bo to gdzieś szliśmy... a z dwójką ogarnąć czasem cokolwiek graniczy z cudem... Ale ona spryciula i w pieluchomajtkach wołała I po powrocie sucho. Więc w ogóle super :smile:
    Jedno co wiem, to bez spiny! I pójdzie lepiej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    ja jeszcze nie myślę o odpieluchowaniu....
    Milka była w wieku Madzi i poszło śmigusiem chyba ze 2-3 dni
    więc dam Wiki jeszcze trochę czasu
    tak samo ze smoczkiem
    Milka w wieku Wiki już smoczka nie miała
    ale ona mówiła dużo więcej i mogłam z nią temat obgadać wytłumaczyć w nocy co się z nim stało
    Wiki rozumie ale widać że nie jest na tym etapie emocjonalnym co Milka
    mam nadzieję że za miesiąc uda się z nim jakoś pożegnać
    a i Milka zasypiała albo bujana albo ze mną a Wiki ma smoki dwa i sama zasypia w łóżeczku...
    jak jej brzydaka( bo tak sie u nas zwie :D) zabiorę to pewnie samodzielne zasypianie pójdzie w łeb...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    No to ok. Czekam zatem spokojnie co mu dalej rosło bedzie :wink:

    Kasia moja Nina w wieku Huga też już bezsmoczkowa była no ale tak, jak u Was - można się było z nią jak z człowiekiem dogadać. A ten dziad tylko kilka.słów raptem. Oraz jemu dopiero zęby iść zaczynają. Ninka już większość miała więc smoczek do.niczego potrzebny nie był. Hugowi ewidentnie ulgę w bólu dziąseł przynosi i widać to gołym okiem niemal.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    no pewnie ja właśnie u Milki czekałam aż wyjdą zębiska i jak jej zabrałam to brakowała jej trójek
    Wiki trójek też brakuje ale kurde ni jak się z nią nie dogadam:crazy:
    także poczekam może w sierpniu się ogarnie
    teraz może jeszcze jakieś wyjazdy się trafią to i cumol w aucie się przyda
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    To u nas Gajka ząbkuje praktycznie zgodnie ze schematem ale i z przytupem...przy jedynkach zapalenie uszu plus oskrzeli, przy dwójkach zapalenie oskrzeli, przy czwórkach zapalenie płuc a przy trójkach najpier zapalenie uszu (jedna górna trójka), następnie zapalenie oskrzeli (dwie dolne) a jeszcze ostatniej brakuje :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    O rety to rzeczywiście dziewczyna szaleje z tymi chorobami....
    Dobrze ze już blisko końca :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 28th 2016
     permalink
    u nas też przy każdych gil z nosa ale to takie tygodniowe do zwalczenia samemu
    się bidusia na męczy a ty razem z nią:(
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Mam pytanie mojej córce idzie 20 miesiąc ma juz wszystkie zęby oprócz piątek i właśnie od 3 dni się zaczęło kręcenie w nocy czasem budzi się z krzykiem czasem tylko poplakuje .ręce znów wkłada do buzi .myslicie ze w tym wieku mogą iść piątki?myslalam ze to jakoś później...
    -- p:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    myślę, że jeszcze za wcześnie, choć w kalendarzu podają że średnio zaczynają 5 wychodzić w 23 m-cu, więc kto wie?
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeJun 29th 2016
     permalink
    Może takie ma dni nie wiem sama nie bardzo mogę w buzi zobaczyć .a jak pytam czy boli mówi ze nie wiec zglupialam:-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.06.16 11:25</span>
    Jednak chyba piątki dzisiaj pol nocy się kręciła i poplakiwala czyli tak jak zawsze przy zębach .a myslalam ze trochę odpoczniemy od tych zębów a tu jednak nie...
    -- p:
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Moja tez dzis kiepska noc miala...u nas 3 trojki ida. Jedna przebita juz. Dziewczyny, doradzcie. Klara w pieluszce juz tylko spi. W dzien boega w majtusiach. Tylko wola siku, jak juz popusci... Wiec majtki zawsze ciut mokre. Sa jakies wkladki takie cienkie dla dzieci? Czy nie ma czegos takiego? Czy trzeba milion tazy na dzien zmieniac majtki i geterki....?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Asia,jest cos tkiego jk majteczki treningowe. u nas bardzo sie sprawdzily na poczatku. to jest wlasnie na tkie popuszcznie. popatrz sobie na allegro.

    Treść doklejona: 30.06.16 23:05
    my mielismy takie : majteczki
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    montenia: u nas bardzo sie sprawdzily na poczatku

    monteniu, takie pytanie techniczne... właśnie te same chcę zamówić tylko zastanawiam sie ile sztuk. Czy 3 pary wystarczą, żeby na zmianę przepierać, jak zdarzy sie wypadek? W czym one są lepsze od zwykłych majteczek? Możesz coś podpowiedzieć?
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Dzieki monteniu. U nas z kazdym dniem lepiej, ale warto niec w razie wu ;-)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    ja mialam 4 sztuki. one maja taka frotkowa wkladke,ze jak dziecko popusci,to od razu nie leci po nogach,ale czuje ze ma mokro. nie sa jak pampersy,wieksza parte siusiow przepuszcza.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    asia04108: Tylko wola siku, jak juz popusci... Wiec majtki zawsze ciut mokre. Sa jakies wkladki takie cienkie dla dzieci?


    To ja Ci dam inny sposób, który uskutecznialiśmy przy odpieluchowaniu Krasnala i teraz Gugisia. Zakładam zwykłe majtochy, a wkładałam im wkładkę taką dla kobiet ;) Wtedy czują, że jest mokro, ale podłoga nie była zasiusiana.
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Fragile, dokładnie o tym samym pomyślałam ;-) Po co daleko szukać ;-)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Przyszło mi to do głowy, jak kiedyś mi zabrakło pampków - dałam podpaskę i się sprawdziła :D

    Treść doklejona: 01.07.16 19:33
    Dziewczyny, krąży teraz jakiś zmutowany wirus a la bostoński - temperatura ta sama, 40 stopni przez około 3 doby + bąble, ale tylko w buzi, bez stóp i rąk. Pytanie do tych, których dzieci to miały - ile dni się utrzymują te bąble w buzi? U nas jest koszmar, mały wyje przeraźliwie nawet przy dawaniu syropu czy psiuknięciu tantum, koszmarnie go to boli :(
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy temperaturka 37,2 u 2 latka to już stan podgorączkowy?
    Magda ma do tego ogromny katar. Kicha raz za razem i jej woda cieknie z noska. Dodam, że od alergologa potwierdzony testami brak alergii choć do czwartku Magda brała montelukast i kończy właśnie brać hitaxę...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Dii, to zalezy od dziecka. U mojego 37.2 to normalna temperatura ciała :P. Natomiast jak Twoje dziecię zwykle ma 36.6, a teraz 37.2 to na pewno sygnał, że coś się jednak dzieje. Nie ma jeszcze co panikować, ale być czujnym. U nas taka temperaturą do obserwacji jest 37.6. Niby "nic", ale trzeba obserwować.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Ok. Dzięki :) W sumie marudna jest dość, ale byliśmy na zakupach i na dworzu trochę i zadowolona była. A te marudzenie to bunt 2-latka pewnie :wink: Podejrzewam jeszcze zęby...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Frag, a to nie jest aftowe lub opryszczkowe zap.jamy ustnej. mozesz sprobowac smarowac wodnym roztworem gencjany te zmiany w buzi.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Nie, lekarka nasza go oglądała, podobno takie świństwo teraz krąży - 3 dni 40 stopni, dopiero od dzisiaj od rana nie ma gorączki - gardło wygląda strasznie (purchle takie), ale już go nie boli o dziwo :shocked: Mówi, że identyczne objawy jak bostonka, ale nie ma wysypki na stopach i dłoniach...
    --
    •  
      CommentAuthoryoanna_21
    • CommentTimeJul 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie...
    Moja 20 miesięczna córka ugryzła i połknęła kawałek plastikowego widelca (niecały 1 cm jednego z zębów). Minęła już godzina, przed chwilą wypiła mleko z kleikiem i śpi. Czy któraś z Was miała podobny przypadek. Martwię się....
    Z góry dziękuję za odpowiedzi...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Miałam. Mój syn połknął "ząb" od grzebienia :P.
    Pediatra wysłała nas na IP, a tam nas wyśmiali :P>
    Takiego kawałeczka plastiku na żadnym sprzęcie widać nie było, więc w końcu lekarz powiedział, że jedynie gastroskopie może zrobić, ale poradził nie męczyć dziecka i jechać do domu. Wrócić jeśli zauważymy coś niepokojącego, co jak dodał musiałoby być wielkim pechem, bo raczej nic stać się nie może, a "zguba" wyjdzie dołem :P.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJul 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    U mojej córki było podejrzenie, że połknęła kawałek plastikowej lyzeczki. W szpitalu w Bolonii robiono rentgena łyżeczki, potem rentgen Marty a na koniec spirometrię. Do dziś nie wiemy, czy połknęła....
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Z radością przechodzę na ten wątek :) i od razu mam pytanie. Moje dziewczyny mają bostonkę, ale nie ma armagedonu. Dziś zauważyłam, że starsza ma kilka krostek na stopach, dłoniach i w buzi, młodsza jedna krostka na stopie i w buzi coś, ale niewiele. Generalnie bez gorączki. I teraz czy to juz koniec tego wysypu krostek, czy one wychodzą przez kilka dni? I jak długo trwa ich znikanie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Serratia, u nas były krostki przez kilka dni, potem zrobiły się bledziutkie. Teraz z tą zmutowaną bostonką mieliśmy trzy dni hardcoru (gorączka bardzo wysoka), teraz już lepiej. Uważajcie na siebie - ja zaraziłam się od chłopaków dwa lata temu i czułam się jakbym umierała, chłopcy znieśli lżej.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 2nd 2016
     permalink
    Ja mam dwie krostki w paszczy i mnie mocno uwieraja, wczoraj bolała mnie głową, dziewczyny jeszcze wczoraj wieczorem kąpały się w jeziorze. A dziś mnie coś tknelo, wczoraj Lusia mówiła, że ja język boli, ale myślałam że się ugryzła i jak dziś marudziła to ja dokładnie obejrzałam, ale tylko dlatego, że koleżanka z której córkami się widzieliśmy mówiła ze u nich w przedszkolu wisi kartka z info o bostonce.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Serratia, zdrowia zatem dla Was... Niestety teraz jest sezon bostonkowo-ospowo-anginowy :(
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 3rd 2016
     permalink
    Dzięki Fragile, na szczęście u nas wersja light bostonki, Laura ma dosłownie jeden pęcherzyk i gdyby nie te kilka u Lusi to bym przeoczyła.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Kobitki powiedzcie mi jak to jest z alergiami... Robiłam Magdzie testy inhalacyjne i wszystko wyszło na 0, trawa tylko na 1 ale to nic nie oznacza względem tego wyniku. A poprzednio jak pisałam, przez 3 dni Magda miała katar lejący. Wiecznie kichała. Wczoraj była brzydka pogoda, padało pół dnia i pogodynka mówiła w tv, że alergicy dzisiaj odetchną. I Magda faktycznie od wczoraj już zero kataru, kichania... Nic. Jak ręką odjął. Wyglądało to na alergię właśnie. Ale testy temu przeczą. Czy są jeszcze jakieś inne testy, któe mogłabym jej wykonać?
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Dii bo testy nie zawsze wychodza, niestety
    Np moja starsza miala wziewne, z krwi i plytkowe i dopiero na tych plytkowych wyszlo na co uczulona..a robilismy jej testy jak miala 6miesiecy
    Teraz 2 miesiace temu bylam z nia na biorezonansie i tu wyszlo sporo alergenow..z moich obserwacji wszystko sie zgadza, pokrywa ze soba..
    Teraz mlodsza miala robione testy z krwi czekam na wyniki i tez jestem ciekawa czy cos wyjdzie...jesli nic to czeka mnie lot do PL i tez bede jej robic ten biorezonans jak dla mnie jest wiarygodny, choc nie wszyscy w to wierza.
    Jesli z twoich obserwacji wynika ze jeste na cos uczulona to tez tak musi byc..
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Dii, alergia nie zawsze wyjdzie w testach, szczególnie u takiego maluszka. Nasza alergolog robi testy dopiero po ukończeniu 3 roku życia, no chyba, że wcześniej jakiś armagedon się dzieje. Poza tym masz różne mechanizmy alergii i różnego rodzaju testy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Aha. To ewentualnie albo spróbować z innymi testami albo czekać jeszcze rok...:wink:
    Dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    Mój ma 5 lat i nadal testy wychodzą w klasie 0... A ewidentne objawy alergii ma (między innymi wysypki).
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 4th 2016
     permalink
    No mój syn ma objawy właśnie wtedy kiedy pyli brzoza, czyli to co wykryte w testach, więc u niego się wszystko zgadza...
    Napisałam wiadomość do naszej alergolog. Zobaczymy co odpowie.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Słuchajcie, mój synek (3 latka) ostatnio skarży się na ból brzucha po posiłku. Tak od razu po. Co to może być? Czyżby jeszcze flora bakteryjna naruszona po antybiotyku (skończył 3 tyg temu?)
    Dzięki za jakiś trop.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Mo corka starsza ma od 2 mcy bezdechy w nocy, najpierw tak raz na tydzien, teraz ciut czesciej. Wlasnie przeć chwila miala taki bezdech ze zaczela sie dusić i musialam ja wybudzić zeby oddech złapała. Mądry wujek Google mowi o przerośniętych migladlkach, ale do lekarza mozemy isc dopiero za tydzien. Miala ktoras jakies doświadczenia w tym temacie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    dziewczny, prosze o porade
    piotrek wczoraj rozwalil dolna warge z boku. rozcial centralnie uderzajac o glowe jakiegos chlopca na trampolinie. to akurat nieistotne. w kazdym razie warga pekla na duza glebokosc. krew sie lala, ale zatrzymala. maly od wczorj nie otwiera ust, je tylko plyny, zeby warga sie nie rozchodzila. teraz patrzylam to pokrylo sie takim bialym/szarym nalotem, wg mnie dobrze, bo takim czyms pokrywaja sie dziasla po ekstrakcji jak sie goi. nie usmiecha mi sie leciec na drugi koniec miasta na IP z mala jeszcze w dodatku, zeby szyc? czy to trzeba zszyc czy samo sie zrosnie po porstu. juz nie krwawi, nie zagladamy zeby sie nie rozlazlo przypadkiem, maly buzi nie otwera zeby tego nie rozciagnac, a ja psikam octaniseptem. ktos ma doswiadczenie?

    Treść doklejona: 06.07.16 10:40
    Smuga, a za duzo sie nie najadl? moj piotrek tez czasem mowil po jedzeniu ze go brzuch boli i musi sie polozyc, ale to jak sie najadl sporo. pamietajcie ze dzieci maja zoladki jak swoje piesci, i jak dziec zje kotleta, ziemniaki i surowke albo pol litra zupy to normalne ze zoladek boli, bo jest wypelniony po brzegi i rozciaga sie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Ewa na szycie raczej już za późno. Ewentualnie można spróbować te plasterki ściągające ala szwy, tylko zależy jak wygląda rana.

    Moja córka tez mówi w trakcie jedzenia, że ja boli brzuch. Podejrzewam że czasem boli, a czasem nie chce jeść i tak mówi (przyznała sie), w przedszkolu jej nie boli.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.