Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJun 10th 2017
     permalink
    elfika sęk w tym, że to nie takie rzadkie, nie chodzi tylko o to, że da radę na rozum biorąc. Nadal jest to mniej zakażeń niż od kleszcza ale są, na komary też trzeba uważać, bo często ktoś sobie tłumaczy, że borelioza go nie dotyczy bo nie miał kleszcza, tymczasem, no właśnie...

    Z rumieniem prawda niestety, a szkoda, bo przynajmniej jakiś punkt zaczepienia by był jakby było wiadomo, że borelioza = rumień.

    Ja nie wiem, jak bym leczyła. Przeraża mnie ilość kleszczy i te choroby odkleszczowe, mój syn miał jednego 3 lata temu ale na szczęście niczym się nie zaraził, ale mieszkamy na wsi przy lesie więc codziennie parę razy dziennie go oglądam bo to dziecko lasu, pola i łąki :/ Póki co sprawdza nam się preparat SIOnatural i olejek miętowy nas ubranie.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 10th 2017
     permalink
    Jeny... Ja się tak boję tej boreliozy, że nie wiem co bym poczęła... Ale nasza pediatra zna nasz przypadek i liczyłabym, że podejmie dobrą decyzję. Że wybierze mniejsze zło.

    A jak ten kleszcze Huga miał te borelię to jest szansa, że lekarz da skierowanie na testy, czy tez trzeba płacić????
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 10th 2017
     permalink
    Komary też noszą krętki.
    Teoretycznie można podać jednorazowo doksycykline 200mg lub przeleczyc amoksycyliną przez 14-21 dni. Rumień pojawia się po 1-3 tygodniach w 60% przypadków.
    Wpisz w Google: borelioza zalecenia anybiotykoterapia a wyskoczy Ci wytyczne w pliku pdf odnośnie postępowania.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    serratia: Komary też noszą krętki.

    Po sobotnim całodziennym pobycie na działce mam na sobie ok. 20-tu śladów po ugryzieniu komara. I co, mam się badać w kierunku boreliozy? Przecież każdy z nas każdego roku, mniej lub bardziej, jest pogryziony przez komary :confused:
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Marion, ja bym była po prostu wyczulona na specyficzne objawy boreliozy, tj. rumień oraz objawy niespecyficzne, niedające się z niczym powiązać.
    Wklejam informacje z rekomendacji KIDL
    1. Borelioza wczesna miejscowa W początkowym okresie, we wczesnej fazie jest to zakażenie miejscowe.
    Po kilku dniach lub tygodniach od chwili zakażenia wywołanego ukłuciem kleszcza, pojawia się rumień wędrujący (erythema migrans), któremu mogą towarzyszyć objawy grypopodobne. Rumień wędrujący jest jedynym swoistym objawem (patognomonicznym) choroby. W tym stadium choroba powinna być rozpoznana przez lekarza klinicystę.
    UWAGA Nie powinno się wykonywać badań laboratoryjnych, których wynik ujemny może prowadzić do mylnej diagnozy. Rumień wędrujący jest zakażeniem miejscowym i przeciwciała jeszcze są nieobecne. Zwykle pojawiają po 3-4 tygodniach od chwili jego pojawienia się.

    2. Borelioza wczesna rozsiana W tym okresie dochodzi do zakażenia wielu narządów i układów, pojawiają się dolegliwości ze strony ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego, układu kostno-stawowego lub układu krążenia. We wczesnej neuroboreliozie, w ciągu kilku tygodni od chwili zakażenia najczęściej występują: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie nerwu twarzowego lub innych nerwów czaszkowych, zapalenie korzeni nerwowych. Objawom tym może towarzyszyć ból głowy, uczucie zmęczenia, przeczulice lub sztywność karku, które występując osobno nie stanowią kryterium rozpoznania Przeciwciała IgM i/lub IgG mogą nie występować, przeciwciała IgG powinny być wykryte w fazie zdrowienia (6-8 tygodni od wystąpienia objawów).
    Borelioza stawowa charakteryzuje się nawracającymi, krótkotrwałymi (tygodnie, miesiące) bólami jednego lub kilku niesymetrycznych stawów. W surowicy chorych stwierdzany jest zawsze wysoki poziom przeciwciał klasy IgG.

    3. Borelioza późna Neuroborelioza późna występuje zwykle po około 6 miesiącach od zakażenia. Są to rzadkie przypadki podostrych encefalopatii, ataksje, zespoły pozapiramidowe, niedowłady, nietrzymanie moczu, objawy spastyczne, zaburzenia mowy
    i pamięci, zaburzenia psychiczne, zaburzenia czucia, a także w ciężkich przypadkach porażenia połowicze lub całkowite. W późnej neuroboreliozie, w zapaleniu mózgu i rdzenia, zapaleniu korzeni nerwowych zawsze powinny być obecne przeciwciała klasy IgG w płynie mózgowo-rdzeniowym. Nieleczona późna postać stawowa boreliozy z Lyme prowadzi do nadżerek chrząstek i kości, przerostu maziówki i odkładania się włóknika. Skórna późna postać to przewlekłe zanikowe zapalenie skóry (acrodermatitis chronica atrophicans – ACA). Jest to przewlekła, postępująca zmiana skórna, która pojawia się po kilku latach od ukłucia przez kleszcza. Charakterystyczne są czerwone, sino-czerwone plamy na powierzchni kończyn. Zmieniona skóra ulega stopniowo zanikowi, dochodzi do owrzodzeń szczególnie nasilonych w miejscach nad wyniesieniami kostnymi, co może prowadzić do zwichnięć w stawach. Towarzyszy im ból, świąd i przeczulica. W badaniu serologicznym stwierdza się wysokie miano swoistych przeciwciał klasy IgG.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    serratia: Marion, ja bym była po prostu wyczulona na specyficzne objawy boreliozy, tj. rumień oraz objawy niespecyficzne, niedające się z niczym powiązać.

    po raz kolejny piszesz od rumieniu, który pojawia się w 30% przypadków zarażenia bb.

    serratia: Wklejam informacje z rekomendacji KIDL

    te rekomendacje nijak się mają do rzeczywistości, zarówno w kwestii występowania objawów jak ewentualnego leczenia przez zakaźników. uważam, że takie zalecenia jedynie przyczyniają się do zwiększenia liczby chorych na bb.
    a neuroborelioza wcale nie jest rzadka. podobnie jak nop po szczepieniu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    elfika: po raz kolejny piszesz od rumieniu, który pojawia się w 30% przypadków zarażenia bb

    zależy jakie weźmiesz źródło np. Medycyna Pracy 2016;67(1):73–87 http://medpr.imp.lodz.pl
    PRACA POGLĄDOWA
    Wioletta Kmieciak Marcin Ciszewski Eligia M. Szewczyk
    CHOROBY ODKLESZCZOWE W POLSCE – WYSTĘPOWANIE I TRUDNOŚCI DIAGNOSTYCZNE podaje 30-50% na podstawie
    Eriksson P., Schröder M.T., Niiranen K., Nevanlinna A., Panelius J., Ranki A.: The many faces of solitary and multiple erythema migrans. Acta Derm. Venereol. 2013; 93(6):693–700, http://dx.doi.org/10.2340/00015555-1549 19. Figlerowicz M.: Borelioza – pamiątka z wakacji. Przewodnik Lek. 2006;8:56–59

    oraz też zacytowałam najczęściej występujące objawy podając rzetelne źródło.
    elfika: te rekomendacje nijak się mają do rzeczywistości, zarówno w kwestii występowania objawów jak ewentualnego leczenia przez zakaźników

    rekomenacje KIDL dotyczą diagnostyki, nie leczenia. To, że mają się nijak to jest opinia, faktem jest, że w Polsce obowiązują.

    Staram się podawać informacje obowiązujące, nie żadne blogi, opowiastki z drugiej ręki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Jesteśmy po lekarzu.
    Nie mamy antybiotyku, już się nie daje profilaktycznie jeśli nic się nie dzieje. Kleszcz wcale nie musiał go zarazić. Mamy obserwować i przyjść dopiero jak pojawi się rumień. Tu mnie zaskoczyło bo rumień pojawić się może wszędzie. Niekoniecznie w miejscu ugryzienia.
    Oczywiście miałam masę wątpliwości więc lekarka przy mnie dzwoniła do Prokocimia do zakaznika który to potwierdził.
    Oraz oboje byli przeciwko badaniu kleszczy bo to tylko źle na nerwy działa rodziców.
    Mówiła też, dość jednak sensownie, że co w przypadku kiedy Hug raz w miesiącu kleszcza łapać będzie.
    Czy wtedy będziemy go faszerowac antybiotykiem co chwilę?
    Nie wiem.
    Myślę że jej zaufam i będę Huga bacznie obserwować….
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Teo? Mysle, że komuś trzeba zaufać. Dla mnie to badanie kleszcza o tyle istotne, że wiesz, że jest ryzyko. świadomość nie jest taka zła... Jakby kleszcz był "czysty" to już w ogóle fajnie, bo spokój. Wy musicie być czujni. Tyle wiecie...
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Teorka, to by się pokrywało z tym co tu pisałam. Życzę Wam, żeby wszystko było w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Misia tez co chwile jakies kleszcze mi przynosi...sama nigdy nie mialam, Natala tez nie...Misia tego lata juz trzy.Ostatni w sobote... Niby mi ciocia radzila badac krew po 4-5 tygodniach, ale znowu lekarka mowila, ze dopiero reagowac jak beda objawy. Bo tak to co chwila trzybaby ja bylo kluc na badaniach krwi...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    chorzy na bb od lat o tym mówią...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    Jedna jaskółka wiosny nie czyni.... Ale chwalę się :bigsmile:
    Wojtek od dłuższego czasu nosił suche pieluchy, w domu w majtach czasem jakaś wpadka. I wczoraj puściłam go w majtach do przedszkola. z zapasem kilku zmian i pieluchami w torbie. I wrócił do domu w tym, w czym go posłałam i do wieczora tak został :smile:
    Dziś rano po przebudzeniu popuścił trochę w pieluchę (w końcu, bo bym musiała ją suchą wyrzucić, taka już sfatygowana była :wink:)
    Ale generalnie noce suche rownież.
    W niedzielę byliśmy we Wrocławiu, w pielusze. U mojej siostry zawołała a potem trzymał do powrotu do domu i pól nocnika przed sapniem upuscił.
    Dziś drugi dzień próby przedszkolnej.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 14th 2017
     permalink
    Dziewczyny, jaka może być przyczyna porannego, nieprzyjemnego (bardzo) zapachu z ust u mojego prawie trzylatka?
    Zęby zdrowe, szczotkuje dwa razy dziennie, migdałki/migdał ok (sprawdzane przez laryngologa przy podcinaniu wędzidełka), dieta bez cukru, nabiału, pszenicy...dziecko zdrowe, bez infekcji.
    Musi być coś na rzeczy, bo rano "pachnie" jak z rury kanalizacyjnej.
    Odrobaczany regularnie (ostatnio jakieś 4 tyg. temu)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 14th 2017
     permalink
    U mojego Seby podobne objawy, tylko,że kilka razy dziennie. Podejrzewany jest refluks.
    --
  1.  permalink
    Dla tych co sie nie moga doczekac "przemieszczania sie...
    Image and video hosting by TinyPic

    Image and video hosting by TinyPic

    Przepraszam za jakos ;)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJun 17th 2017
     permalink
    O tak tak znam to haha. U mnie już herbata jest na jasnym dywanie :p a też byłam z tych co nie mogą się doczekać, teraz jednak czekam na wszystko cierpliwie :p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 17th 2017
     permalink
    Mistrz :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 17th 2017
     permalink
    Moj zaczal sie czolgac i juz swoje zabawki nie sa fajne, za to siostry a i owszem....
    W ogole chyba skok u nas na tapecie albo lek separacyjny. Jak tylko znikam z pola widzenie to ryk, a jak siedze kolo niego na dywanie to czolga sie do mnie i probuje wspiac sie i ryk tez.... oszaleje
    --
  2.  permalink
    agat233: lek separacyjny.
    - pamietam.. okropny to byl czas.. zero spokoju i non stop na rece.... dobrze ze to za mna hi hi


    agat233: swoje zabawki nie sa fajne, za to siostry a i owszem....
    - na tym sie u mnie skonczylo uwielbienie brata przez brata ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 17th 2017
     permalink
    agat, mysle, ze to lek separacyjny. tez to koszmarnie wspominam
    -- ;
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 17th 2017
     permalink
    A u nas "niestety" uwielbienia dla brata ciag dalszy. Najwyzej zabiera mu zabawke ktorej nie chce mu dac i tyle. Mlody na razie jeszcze nie wie o co chodzi wiec nie ma nic przeciwko;). Natomiast z powodu tego uwielbienia tez kiedys oszaleje bo corka malego ciagle sciska, caluje czego on oczywiscie nie chce i w ryk. Glowa mi juz peka.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ja z pytaniem. Mamy problem z Natalka, kaszel ma z przerwami od 2 tyg. Najgorzej noce, całą noc kaszle, tak jak wczorajsza np. Zmienilismy przychodnie i w tej nowej byla juz u 3 lekarzy. dziecko zdrowe. Dzis mąż był. Pan doktor osluchowo nic nie stwierdzil. Jednak "na szczescie" rozkaszlala się tam. Postanowil dac antybiotyk Klacid, poniewaz moze sie rozwijac zapalenie oskrzeli. Kaszel na to wskazuje. Ja nie wiem czy podac lek, moze wczesnniej crp zrobic. I jesli wyjdzie niskie to nie dawac? Macie jakies doświadczenie?
    Poprzednia lekarka badala krew przed antybiolem. Niestety z innych przyczyn zmienilismy przych.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ally, zrob.crp i morfologie. Po tym bedziesz widziec czy to bakteria. Ja nigdy nie.podalam.antybiotyku bez takiego potwierdzenia. Wiele razy udalo mi sie wlasnie go nie podac mimo, ze.ktos tam przepisal amtubiotyk. U dzieci 90% zapalenia oskrzeli jest wirusowa. A nie pytalas czemu nie moznaby sprobowac od pulmicortu? Moj maly ostatnio to dostal na zapalenie oskrzeli i juz po dwoch dawkach byla widoczna poprawa.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    ja właśnie tak nie do końca w crp wierzę, z reszta pisałam tu już... Bywa, że crp niskie, a bakteria z wymazów wyłazi (plus oczywiście objawy).
    Koleżanki syn nawet przy mikoplazmie nie zareagował adekwatnie jeśli chodzi o zmiany w crp, wbc...

    ja zwykle patrze w jakim stanie jes moje dziecko. To jest dla mnie mega dużo informacji. teraz przeszedł zapalenie oskrzeli bez antybiotyku. Trwało to 3 tygodnie, ale widziałam po dziecku, że stan jego nie jest mocno niepokojący (jedynie świsty osłuchowe, kaszel gorączka do 39). Lekarka tez uznała, że to nie bakteria. Jedynie przepisała mu nebbud i berodual i hitaxę.
    --
  3.  permalink
    Ally1381: Ja z pytaniem. Mamy problem z Natalka, kaszel ma z przerwami od 2 tyg
    - moj starszy potrafi kaszlec poltora godziny non stop w nocy i przestac, dwa tak kaszle, 3 nie, miesiac przerwy i znow loteria. Poszlam do alergologa. Uczulenie mega na brzoze, olche, troche mniej na kota, pyly, kurze. Robie inhalacje jak kaszle i na drugi dzien spokoj.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Jeny Madzik... Jeszcze ta alergia Wam potrzebna... Ale chociaż wiesz że jest i wiesz na co... Mój mega alergiczny i nie wiem na co. Testy czyste. lekarze już ręce rozkładają, dalej nie diagnozują (no, teraz na celiakię jeszcze). Z tym, że Dawidek raczej skórne ma objawy.
    --
  4.  permalink
    No po skazie bialkowej to bylo wiadome na 80% ze bedzie alergia, szczegolnie ze moj dosc mocno na mleko byl uczulony ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    No u nas od skazy sie zaczęło. Też na mleko jak diabli uczulony... I faktycznie nadal mamy problem, tylko nie wiemy z czym konkretnie ;(
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Dziewczyny co na zaparcia dla 19 miesiecznego dziecka? Płaczę jak robi kupkę-potrafi robić godzine "na raty" wychodzą twarde bobki.
  5.  permalink
    Madzik u nas Filip ma podobnie. Kaszel godzinny,w nocy się budzi. Inhalacje bardzo pomagają. Minęły jak firanke zdjelismy by wyprać,ewidentnie od niej. Jak pojawiają się takie ataki to w pierwszej kolejności nebulizacje plus posprzatanie pod łóżkiem,zdjęcie firanki,zmiana pościeli.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ally1381: kaszel ma z przerwami od 2 tyg. Najgorzej noce, całą noc kaszle

    Moja Lena tak kaszlała tygodniami, wybudzało ją to ze snu. Chodziłam po lekarzach, klatka zawsze była czysta. W końcu stwierdzili astmę, dostała inhalatory i przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ashtar, syrop z laktuloza. Duuuzo wody, owoców i warzyw. Na mojego kiwi dobrze działa. No i ograniczenie zapychaczy w postaci słodkości, nadmiaru bułek, klusek, chrupek itp.
    Warto się pokazać u lekarza. Nam zlecił usg brzuszka dla pewności ze nic się nie dzieje.
    Ale z mojego doświadczenia wynika ze niestety zaparcia współistnieja z alergia a u Oliwii chyba była na mleko?
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Oliwia jest od 6 tż na Nutramigenie. Nie było wcześniej zaparć. Poczytałam na necie, skocze kupić kasze jaglaną, kiwi,mleko roślinne może coś pomoże. Wczoraj kupiłam śliwki z gerbera i jej podaję, ale ona strasznie wybrzydza i słabo u niej z apetytem ostatnio. A jakiś prebiotyk?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Dobre jest tez jabłko, albo jabłkowy sok. No i wiadomo, buraczki, barszczyk, kiszonki. Oststnio czytalam ze dobry na zaparcia jest rosol. Z probiotykami nie doradze, my stosowalismy Dicoflor i Biogaie ale one mogą też mieć na niektóre dzieci działanie zatwardzajace.
    A, z mlekami roślinnymi tez ostrożnie. Adasia zapieralo ryżowe.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Malisiek nie strasz, nie chce astmy :cry:
    Cały czas Lena na lekach?
    Natalka goraczki nie ma. Ale kaszel okrutny, katar mega ja zalewa.
    Muszę zrobić testy. Wcześniej robiliśmy jakiś panel pediatryczny i wyszła alergia na jabłko.
    Teraz zrobić na pyłki? Robi się teraz w ogóle?

    Treść doklejona: 19.06.17 17:56
    Odnośnie pulmicortu to powiedział aby nie robić inhalacji , tylko na astmę się daje wg niego.
    Bije się z myślami i chyba dam antybiotyk wieczorem. Kolejnej nocy możemy nie przeżyć. Dziś to od 1 do 5 kaslala.
    Ciągnie się to 2 tygodnie już.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 19th 2017 zmieniony
     permalink
    Tak, cały czas. Teraz używam inhalatora tylko na noc, wcześniej było 2x dziennie. Jak tylko go odstawię, to kaszel wraca. W Polsce planuję jej zrobić pełny panel na alergie, bo z czegoś ta astma musi być. W sierpniu idziemy robić badania na celiakię.

    Treść doklejona: 19.06.17 18:05
    Co do antybiotyku, osobiście bym nie podała, tym bardziej, ze gorączki nie ma. Lenie przepisywali go chyba z 3 razy i nie podałam. Lepiej spróbować jakiś syrop przeciwalergiczny.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Cały czas jest na Xyzalu.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ash, my jestesmy pod opieką gastroenterologa z powodu zaparć. lactuloza nam nie pomogła. Zasada jest taka, że podajesz najniższą dawkę (czyli podstawową). Jeśli nie pomaga to zwiększasz. mój w końcu brał 100 ml dziennie i nic. Więc zmieniłam na forlax (nim trafiłam do gastro). Podstawowa dawka dla dzieci tez nie zadziałała. Bierze dawkę dla dorosłych i jest okay. Gastro kazała to utrzymać, nie bać się tych leków.

    Oprócz tego dieta wysokocząsteczkowa. Do picia woda i soki z surowych owoców 9najlepiej jabłkowy). Wiadomo, głównie woda...

    Obowiązkowo jabłka.

    U nas tez kompot z suszonych śliwek pomaga, bez cukru...

    Oczywiście rezygnacja z cukru, słodyczy, etc...
    --
  6.  permalink
    Ally1381: Teraz zrobić na pyłki? Robi się teraz w ogóle?
    - u nas byly normalne testy skorne w 15 minut. Maks zniosl dzielnie bardziej zaciekawiony samymi testami niz czy to moze boli he he
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Aa skórne, to u alergologa.
    U nas się wyjaśniło. Wieczorem gorączka 38,5. :sad: więc dałam antybiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Ally, a zrobilas w koncu to crp i morfo? 38,5 to typowo wirusowa goraczka, wiec to luz. Moj przy tym zapaleniu oskrzeli (wirusowym) mial 39,9. Z tym, ze ja swoim "pozwalam" goraczkowac do woli:wink:
    Tzn, mysle ze jesi sie juz wlecze dwa tygodnie to faktycznie moglo dojsc juz do jakiegos nadkazenia, ale i tak zawsze warto sie upewnic czy faktycznie jest bakteria. Ostatnio czytalam nawet jakies wytyczne towarzystwa pediatrycznego czy cis w tym stylu i pisali wyraznie, ze nie nalezy podawac antybiotyku "oslonowo", ze to nic nie daje. Antybiotyk podaje sie tylko i wylacznie, gdy jest juz bakteria. Ja sie tego trzymam. Na szczescie mam tez pediatre, ktora ta zasade stosuje.:wink:

    Treść doklejona: 19.06.17 22:18
    Zdrowiejcie szybko!
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Dziękuje :*
    Nie zrobiłam badań, bo w laboratorium do 11 pobierają krew.
    Gdyby to się teraz pojawiło to można czekać , ale to ponad 2 tyg ciągnie się, taka przeplatanka.
    Można się wykończyć taka ciężka noc, szkoda mi jej , tak bardzo ją męczy kaszel :( aż cała głowa spocona była.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    U moich "przeplatanka" swiadczyla o bakterii:wink:. Pediatra mi mowila, ze bakteria z reguly "sie kluje", a wirus atakuje ostro i szybko przechodzi. Szkoda, ze jej czegos wziewnego nie dali juz latwiej, by sie jej spalo. Trzymam kciuki, zeby juz dzis byla noc spokojniejsza. Ze te dzieciaki tak choruja jak opetane, nie?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    U Natalii zaczęło się odkąd młody się urodził :devil:

    Od połowy lutego powiekszyly się migdały i do tej pory nie obkurczyly się, i pewnie stąd to wszystko :(
    Po drodze zapalenie ucha i chroniczny katar.
    Wziewnie to ma tylko inhalacje z soli. Dziś tylko jedna zdążyliśmy zrobić. Ten dr przeciwnik nebudd ów chyba.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Taaak, bo to tez nie sa obojetne leki. Kiedys spotkalam jedna lekarke, ktora twierdzila, ze dzieciom do 5 czy 6 rz nie powinno sie ich podawac w ogole. Tez sie staram ich unikac, nie mniej czasem.na.ma wyjscia po prostu.
    Wiesz, to tez jest trop, ze odkad mlody sie urodzil,...moze jest mocno zestresowana cala sytuacja? Zestresowany organizm podatny na infekcje:wink:
    Moim sie zaczelo odkad do przedszka poszli. I zawsze jeden drugiego zarazi.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Else: Obowiązkowo jabłka.U nas tez kompot z suszonych śliwek pomaga, bez cukru...Oczywiście rezygnacja z cukru, słodyczy, etc...

    Na zaparcia niekorzystnie działa też banan czy marchew, a nawet chrupki kukurydziane - takie produkty podaje się podczas biegunek, bo mają działanie scalające.

    Mój Henryk miałam zaparcia kilka lat. Z resztą od urodzenia były mega problemy z kupą. 2 lata był na Laktulozie - efekt średni. Kupy raz na tydzień. Często czopki szły w ruch. Z dietą było ciężko, bo wybredny niejadek. Minęło samo, ale co się nadenerwowałam i napłakałam (wraz z synem podczas każdego "posiedzenia" na nocniku), to moje :confused: Aktualnie kupy raz na 2-3 dni, ale bez zaparć.
    A Fryderyk całkowite przeciwieństwo - rąbię kupsztale po 2-3 dziennie. Rekord - 7 sztuk jednego dnia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Dawidek ma niecałe 6 lat i jeszcze nigdy te jego kupy nie były normalne. Iles tam czasu po kilka dziennie luźne, papkowate, sluzaste. Jak przeszliśmy na diete bezglutenową z kolei straszne zaparcia się zaczęły i pierwsze takie poważne kłopoty, gdzie kupa to był poród i potrzeba było interwencji chirurga. Kazano nam wrócić do glutenu i że on zaczął "ładnie" się załatwiać to myślałam, że jest okay. Uznałam robi bez problemu, bez bólu to jest fajnie. Tymczasem te koopy nadal nie były prawidłowe. Teraz zaś te kamloty wydalał (co Wam 4 miesiące temu pisałam) jestesmy na diecie wysoko cząsteczkowej i forlaxie i ja końca problemów nie widzę ;(. Z lekiem owszem robi, ale "sraczkowate". Bez leku (musiałam przerwać ze względu na jelitówkę) problem bo za twarde. Moje dziecko to zagadka na bg źle, na glutenie tez niedobrze :P. Ale szczerze mówiąc mnie temat koopy mojego dziecka stresuje, bo przecież całe życie na forlaxie być nie może.

    Jak ja bym chciała, żeby mojemu wreszcie ten problem minął.

    marion: A Fryderyk całkowite przeciwieństwo - rąbię kupsztale po 2-3 dziennie. Rekord - 7 sztuk jednego dnia


    No własnie widzisz. Mój był taki "obejsraniec" do około 2 rż, albo i dalej. W życiu bym go o zaparcia nie podejrzewała... Wtedy się wkurzałam, bo ile można... My tu gotowi do wyjścia, poubierani... Kupa :P. Teraz stwierdzam, że goopia byłam, że czekałam na mniej kup :P.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Człowiek, nim miał dzieci, zastanawiał się i dziwił niezmiernie, że matki mają pierdolca na punkcie dziecięcych kup. A tu się okazuje, że to temat z czołówki rodzicielskich problemów.
    Ja się cieszę, że po tylu latach nerwów w temacie kup, aktualnie mam luksus psychiczny.
    .
    .
    .
    Dziewczyny, wbijam się z innym tematem - program 500+.
    Bo niedługo kończy się czas, na jaki zostały przyznane świadczenia. Ktoś wie co dalej? W sensie gdzie, do kiedy i w jakiej formie kierować wniosek o przedłużenie na kolejny rok?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    No, to jest "dobry" temat, ale ja zawsze myślałam, że to dla matek noworodków, niemowląt... Mój stary kuń i temat kupy wraca, bo problem...

    Teraz miał badania na celiakię. Zastanawiam się jakie jeszcze nietolerancje z krwi można zrobić... Obecnie endomysium (przeciwciała) mu pobrali.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.