Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Środa: Po chwili mówią z reguły (albo nic nie mówią, dalej bedąc w szoku), że oryginalne imię, ale miny świadczą o czym innym i wiecie co- dobrze mi z tym.

    No Wasza Jaśmina jest bardzo oryginalna. Choć dla mnie już od dawna nie.
    Nie wiem tylko, dlaczego ludzie reagują w identyczny sposób, jak Ty opisujesz, na imiona moich chłopaków - bo raczej wydawałoby się, że mają imiona bardziej osłuchane w porównaniu z Jaśminą. Mnie te reakcje nie przeszkadzają, ale miny większości ludzi zdradzają ich myśli - że wielka krzywdę dzieciom wyrządziłam. Zwisami to i powiewa :bigsmile:
    Gabcia_I: Zamiast Lena moze byc Milena

    Do Leny można zdrabniać Milenę, Helenę, Marlenę, a nawet Magdalenę.
    Karolyn: może problem zniknie wraz z poznaniem płci :)

    Czyli problem jest z imieniem dla córki, bo dla synka już macie?
    Karolyn: a imię musi być :

    Czyli generalnie imię międzynarodowe, ponadczasowe.

    Podrucam na szybko te, które maja odpowiedniki w wielu krajach (nieróżniące się pisownią, lub różniące się nieznacznie) - Adela, Agata, Alicja, Aurelia, Barbara, Kamila, Kornelia, Cecylia, Klara, Klaudia, Daria, Eliza, Elwira, Emilia, Ewa, Gabriela, Hanna, Helena, Ida, Idalia, Ilona, Joanna, Laura, Lea, Lidia, Magdalena, Marta, Maria, Matylda, Melania, Monika, Nadia, Natalia, Nina, Olga, Olimpia, Oliwia, Patrycja, Paulina, Regina, Roksana, Sandra, Tamara, Weronika, Wiktoria
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Teo, a wyobraź sobie, że o ile Hugo tez robił na mnie na początku ogromne wrażenie to teraz już się tak osłuchałam, albo raczej oczytałam z tym imieniem, że brzmi jak każde inne popularne imię.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    marion: Czyli problem jest z imieniem dla córki, bo dla synka już macie?


    Nie mamy ale jeśli chodzi o męskie, mamy podobne gusta, nie powinniśmy mieć problemu;)

    Alicja bardzo mi się podoba ale jest już w rodzinie, Melania odpada ze względu na męża wrr ale Weronika coraz bardziej mi się podoba:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    TEORKA: to samo jest z naszym Hugiem :wink:

    Asia, nie zdziwię się, jeżeli Hugo za rok, dwa, wpadnie do pierwszej setki - bo w 2015 był na 124. miejscu z liczbą nadań 80 w skali kraju. Choć wiadome, że lokalnie może być 'egzotyczny', jak u Was :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    u mojego D. w przedszkolu jest Jaśmina:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Isia no bo to jest właśnie kwestia osluchania, przyzwyczajenia :wink:
    Dla mnie imię Hugo jest zupełnie takim samym imieniem jak Kacper, Adaś czy Piotruś.
    I jak ostatnio byliśmy w Bieszczadach to się dziwiłam czemu ludzie robią takie oczy :shocked:, dopytuja czy to faktycznie jego imię czy tylko tak sobie na niego wolamy etc.
    Bo u nas w otoczeniu raczej już każdy właśnie osluchany :wink:


    Marysiu mam nadzieję że jednak do 100 nie wpadnie :sad:
    Ostatnio już Ninke malutką spotkałam na spacerze i rozwazalismy czy aby naszej nie zmienić.
    No ale już za duża chyba :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Marysiu mam nadzieję że jednak do 100 nie wpadnie :sad:

    Asieńko - w skali kraju mój Henryk miał w 2015 miejsce 101, a Fryderyk 121, czyli koło Huga. Także teeego :confused:
    TEORKA: Ostatnio już Ninke malutką spotkałam na spacerze i rozwazalismy czy aby naszej nie zmienić.

    :shocked::jumping:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    U mnie Ninek jest sporo :) za to 17 lat temu to imię nadała moja ciocia swojej córce (mieszkają na drugim koncu Polski;)). Wtedy faktycznie brzmało bardzo oryginalnie, a imię wybrał synek cioci, uzależniony od tekken'a ;) tam była wojowniczka Nina i też Sonia BTW;)
    Dodam, że owy synek ma na imię Eljasz, więc tez wyjątkowo;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ile razy zabieram się za temat imienia, to się kończy na bólu głowy...
    Mamy kilka zasad, które mocno ograniczają pulę imion, ale choć jest w niej wiele pięknych imion, to żadne mi tym razem nie pasuje jako "o to to!". Poprzednio (przy pierwszym dziecku), było łatwiej wybrać.
    A teraz jakoś nie potrafię przestać myśleć, że powinno to nowe imię też jakoś dobrze brzmieć obok imiona córki (Nadia).

    Na szczęście tu tradycyjnie nadaje się imię dopiero parę dni czy nawet tygodni po narodzinach (prawnie jest na to 6 miesięcy), więc mamy jeszcze sporo czasu... =)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    zestawienie znalezione na fb

    najoryginalniejsze w 2016 w Warszawie...

    Dziewczynki:
    1. Sindi
    2. Safira
    3. Paloma
    4. Nawojka
    5. Mrówka
    6. Mercedes
    7. Lotta
    8. Leja
    9. Kiara
    10. Jeżyna
    1. Jarzyna
    12. Guantanamera
    13. Inetta
    14. Calineczka
    15. Berenike
    16. Amnezja
    17. Eunika
    18. Idalia
    19. Jesica
    20. Viorika

    Chłopcy:
    1. Żyraf
    2. Ziemomysł
    3. Wolfgang
    4. Toro
    5. Torkill
    6. Thorgal
    7. Sylas
    8. Tito
    9. Symeon
    10. Rodion
    11. Odo
    12. Noam
    13. Nestor
    14. Napoleon
    15. Myszon
    16. Mił
    17. Lavente
    18. Jano
    19. Belzebub
    20. Zoe
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Mrówka
    MrsHyde: Żyraf
    MrsHyde: Myszon


    :heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce::heartbounce: Coś czuję, że kiedyś te imiona Duży Krasnal nada swoim dzieciom jako stały bywalec zoo :wink:

    Treść doklejona: 22.09.16 19:18
    A swoją drogą zawsze jak widzę imię Myszon to od razu mam ochotę dodać Impossible ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    a wiecie, mi sie Zoe w wersji oryginalnej to bardzo bardzo podoba
    tak samo jak Hope, po polsku bym dziecka Nadzieja nie nazwala ale Hope brzmi cudnie
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Dzięki Hyde na pewno coś z tego wybiorę:devil:

    Ostatnio oryginalnymi imionami zajmował się F. Chajzer i pod jego postem napisała dziewczyna o imieniu Radochna:heartbounce: bardzo radosne imię:))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: zestawienie znalezione na fb

    najoryginalniejsze w 2016 w Warszawie...


    Eee, nie bierzcie tego na serio.
    To jest z pewnego bloga - dane na podstawie rozmów z matkami na warszawskich porodówkach. Czyli imiona dzieci przed oficjalną rejestracją w USC. Część matek podaje prawdę (w sensie, że tak samo potem rejestrują), cześć nada faktycznie inne imię niż podała w spzitalu, a jeszcze inne specjalnie dla draki podają, że Mrówka, Żyraf czy Belzebub.
  1.  permalink
    W grupie u Filipa jest Zoe,a wszyscy na nią mówią Zoja 🙂
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeSep 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: tak samo jak Hope, po polsku bym dziecka Nadzieja nie nazwala ale Hope brzmi cudnie

    My dlatego wybraliśmy Nadia. =)

    W Danii jest dużo tradycyjnych i równie sporo wymyślnych imion. Trzej synowie mojego szwagra mają nietypowe jak na Danię imiona, choć brzmiące duńsko i łatwo wymawialne tu: Dreas, Tore i Geo. Natomiast moja przyjaciółka (amerykanka, z mężem duńczykiem) mają dwóch synów: Rune oraz Orik. Inna koleżanka (kanadyjka) nazwala syna Owen. A tu niektórzy wymawiają to imię nie jako 0-ł-en, ale jako O-v-en - co niestety, tak jak i w angielskim = piekarnik. _-_

    Natomiast ktoś wyżej wymienił Ewę jako imię międzynarodowe. Cóż.. w wersji polskiej, nie do końca.
    Mam tak na imię i w życiu sporo podróżowałam. Ostatnie 10 lat mieszkam też zagranicą...
    I choć zdecydowanie Ewa ma odpowiedniki w praktycznie każdym języku, TO fakt, że tyyyyyyyyyle razy musiłam gdzies poprawiać, bo napisano moje imię przez "v" lub czytano jako "iva", "iła" lub "eła"... jest po jakimś czasie bardzo męczące.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    moja znajoma mieszkająca od ponad 20lat w stanach nie tak dawno zmieniła pisownie w dokumentach z Iwona na Evona bo ja czytali ... AJŁONA :crazy:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ajłona bi łif juuuuuu, ajłona bi łif ju bejbe! :devil::boogie:
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    To i ja się wtrącę ;)
    U nas w pierwszej wersji miała być Helenka ale pojawiła się Helenka w bliskim otoczeniu więc przeskoczyliśmy na Maję ale dzięki Marion przejrzałam rankingi z Warszawy z ostatnich 10 lat i okazuje się, że ciągle jest w pierwszej 5 więc wybiłam mojemu B z głowy w związku z czym czekamy na Klarę :) różnie ludzie reagują, jednym się podoba, innym nie... ale rozbawił mnie ostatnio Kolega jak zapytał o wybrane imię, odpowiedzieliśmy a On się zadumał i z taką niezbyt uradowaną miną pyta o zdrobnienia i w końcu sam zaproponował: Klamerka ;)
    Co do imion mało popularnych miałam kiedyś koleżankę o imieniu Ulana :)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    A tak apropo nadań, marion Ty się orientujesz na którym w 2015 była Jaśmina w zestawieniu w Polsce?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    anetaka: czekamy na Klarę :)

    no to przybij piątkę bo my też :cool:
    Klarka była naszym najpierwszym wyborem, w sumie jeszcze przed ciążą. potem na chwilę pojawiła się Ava, ale Małżu nie był przekonany a i ja jakoś nie upierałam się sakramenco jak np przy Biance :wink:
    i takim oto sposobem wróciliśmy do pierwotnego wyboru :bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 28th 2016
     permalink
    Ale Klamerka jako zdrobnienie brzmi cudnie :D
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Środa: A tak apropo nadań, marion Ty się orientujesz na którym w 2015 była Jaśmina w zestawieniu w Polsce?

    JAŚMINA - 73 nadania w skali kraju w 2015 r.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    To chyba niedużo, co?


    Jak ja bym chciała, żeby tak zostało... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    Środa: To chyba niedużo, co?

    bardzo niedużo. Bianka stoi podobnie a to ok 7 nadań rocznie w takiej Warszawie ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    U nas jesli chodzi o żeńskie to coraz bardziej jesteśmy nastawieni na Weronikę. Mężowi się też podoba o dziwo! :) więc całkiem możliwe, że jeśli to będzie dziewczynka, to będzie miała tak na imię.

    :wink:

    Klamerka brzmi słodko ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    moja córka też wybrała Weronikę (ale tylko ona :P my z mężem na 100% takiego imienia nie damy w razie dziewczynki), samo imię jest piękne, ale mamy w klatce obok okropną łobuziarę Weronikę, poza tym, kiedy słyszę zdrobnienie Wera to aż mnie trzepie. Nika byłoby znacznie lepsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Środa: To chyba niedużo, co?

    No dużo nie, ale też nie jakoś specjalnie mało.

    Tak dla porównania - 5 miejsc przed Jaśminą i 5 za nią:

    OTYLIA 79
    JAGNA 77
    ESTERA 76
    KONSTANCJA 76
    MILA 74

    JAŚMINA 73

    INES 72
    ANETA 65
    NOEMI 64
    TATIANA 61
    INEZ 56
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Ely, ja kocham skrót Weronka;)

    [nienawidzę słownika z telefonu]
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    u mojego pitera w przedszkolu jest dziewczynka o imieniu KIRA.
    inne ciekawe imie to Taruni (Bułgaria) i Varia (Rosja)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    U córki w pszkolu jest Joszko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeSep 29th 2016
     permalink
    A mi się jeszcze bardzo Jagna podoba, Jagienka...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Elyanna: samo imię jest piękne, ale mamy w klatce obok okropną łobuziarę Weronikę, poza tym, kiedy słyszę zdrobnienie Wera to aż mnie trzepie

    ja mam identyko odczucia - mnie się to imię nie podoba ze względu na to, że wszystkie Wery, które znam, są niezbyt fajne (jedna to nawet już jako dorosła trzaskała sie z dziewczynami i chłopakami) i to zdrobnienie "Wera" idealnie do nich pasuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A mnie się imię Weronika kojarzy niestety tylko z taką starszą babką, co od lat chodzi po osiedlu, grzebie w śmietnikach i wszyscy na nią "Weronka" wołają....

    Chociaż ofc imię brzydkie nie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Z tymi skojarzeniami tak wlasnie jest :) ja tez odrzucam jesli imie zle mi sie kojarzy, a z Weronika podobnie jak z Dominikiem nie znam za wielu ludzi o tym imieniu, a jedna Weronika jaka znam jest fajna ,spokojna 18- latka. No ale to jeszcze nie jest zatwierdzone imie , wiec w sumie szukamy dalej;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Karolyn obrzydzaja ci jak mogą to imię ;)
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Mi się Weronika podoba i nie jest zbyt popularne, przynajmniej na podkarpaciu:)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Aga masz racje u nas wlasnie na podkarpaciu nigdy nie spotkalam zadnej Weroniki podobnie w moim i.Dominika przedszkolu , a spotkalam wspomniana nawet Jasmine, standardowo Lenki, julie, Zoski, Ninki itp.

    Ally hehe to w sumie normalne , ze kazdy ma.z jakims imieniem skojarzenia.Ja tez znam duzo ludzi , skutecznie obrzydzajacych mi pewne imiona i tak moja corka np. Nigdy nie bedzie Daria a syn Mateuszem czy Bartkiem;))))

    P. S elfika to nie dotyczy Twojej osoby ofkors bo Ty chyba tez Daria;))) imie jest wg mnie fajne tylko wlasnoe mam zle skojarzenia
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    A u nas w przedszkolu jest: Sofia, Raya, Toma, Destan, Iman, Flavio, Rudranshi, Hareem...ktoś, cos dziewczynki? Hihihi...:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Dobrze, że w moim przedszkolu brak takich wymyslnych imion, bo bez kitu... Rok bym sie uczyła wymawiać Rudranshi :P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Gabcia_I: A u nas w przedszkolu jest: Sofia, Raya, Toma, Destan, Iman, Flavio, Rudranshi, Hareem...

    A w Polsce to przedszkole? Bo chyba nie.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    W Polsce, Wrocław. Tzw. przedszkole przyzakładowe
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    a zaklad z jakiego kraju?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Ewasmerf: a zaklad z jakiego kraju?

    No właśnie - bo to, moim zdaniem, raczej imiona dzieci obcokrajowców mieszkających w Polsce, ewentualnie małżeństw mieszanych.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Imię dla córy wybrane (Weronika), a tu wczoraj na genetycznych lekarz stwierdził chłopca. Oczywiście pomyłki się zdarzają ale nie użył słowa chyba, prawdopodobnie czy procenty. On po prostu powiedział, że będzie chłopiec, więc powoli się nastawiam na drugiego synka.
    No i ....całą drogę gdybaliśmy o imieniu i okazuję się, że wcale nie jest tak łatwo :)
    Co mi się podoba to jednak Łukasz odrzuca.
    Podoba nam się jedno imię ale odpada ze względu na to, że tak ma na imię mój teść -Adam.
    Z drugiej strony trochę za bardzo popularne u nas.
    Mężowi się podoba zwykłe proste - Tomasz ...a ja sama nie wiem. Faktycznie Tomków teraz jak na lekarstwo...

    Marion pomocy :))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Karolyn: On po prostu powiedział, że będzie chłopiec

    O kurczaki :bigsmile:
    Karolyn: Marion pomocy :))))

    Jestem z doskoku - daj ze 2-3 dni, bo mi młody daje popalić i nie mam szans na dłużej posiedzieć przy kompie.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    OK :) mam jeszcze sporo czasu , nie spiesz się ;)
    Aktualnie przeglądnęłam już chyba wszystkie listy i.......nic :shocked: Chyba faktycznie za bardzo nastawiłam się na dziewczynkę i myślalam, że będziemy potrzebować żeńskiego imienia.
    No co poradzę, że moja intuicja kolejny raz zawiodła ;)
    Za to teraz daję sobie rękę uciąć, że trzecie to znów byłby chłopak (ale spoko najprawdopodobniej nie będziemy tego sprawdzać;))

    Treść doklejona: 14.10.16 12:56
    aktualnie na liście jest tylko Tomasz ale nie jestem do końca przekonana w przeciwieństwie do M.

    Nie kojarzę na forum żadnego Tomaszka (?)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Ja miałam być Tomaszkiem :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    mnie to imię ani ziębi ani grzeje. Ot, takie zwyczajne jest. Osoby, które znam o tym imieniu to nawet fajne Tomki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    No właśnie takie zwyczajne, dla mnie aż za, a Łukaszowi za to się podoba. Daleko mu do wymyślnych imion, lubi właśnie proste. Nawet jak zaproponowałam, że może Tobiasz bo podobny to absolutnie nie;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Karolyn a jakie miałoby to imię być mniej więcej wiesz?
    Krótkie czy długie? Czy musi pasować do nazwiska? Czy są jakieś wytyczne, które narzuca nazwisko? Mające św. patrona czy niekoniecznie? Retro? Nowoczesne?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.