Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Marion - Tymon jeśli już. Ale spojrzałam na tą listę najnowszą i na szarym końcu, ostatnim miejscu jest Zenon. Zenon ma na imię dziadek Pawła i mu jakoś tak wpadło to do głowy. Ja jak na razie nie do końca to czuję bo na Tymona się nastawiłam trochę. Ale ciekawa jestem waszych opinie na temat Zenka :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Zenon to zapomniane imię, ale mój dziadek też był Zenek i ja mam bardzo dobre skojarzenia. Właśnie też byłam mocno zdziwiona że tak wylądował na samiutkim końcu. Przy synku brałabym pod uwagę :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    No to mamy jeszcze chwilkę na zastanowienie :) Mnie zdziwił Mirosław że prawie ostatni. Teściu ma tak na imię i Mirek jak dla mnie mniej egzotyczne niż wiele innych na tej liscie więc troszke mnie to zdziwiło...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Mojego męża tez zdziwiło ze Zenon na końcu. A mnie ze mnóstwo takich "zwyczajnych" imion z mojego pokolenia typu Marek, Marcin, Paweł, Łukasz czy Kasia, Magda, Małgosia, Ewa wyprzedzają takie, które są dość fikusne i w naszych czasach zupełnie niszowe. Oraz to, ze nie ma imion zagranicznych. Marion, tak nie ma obcokrajowców w tej statystyce?
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Moi znajomi maja: Piotra, Patrycję, Paulę i nazwisko tez na P czyli nie tylko przy literce m taka kombinacja występuje:))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Nie kojarzę natomiast takich kombinacji z imionami na inną literę :wink:

    Ja znam rodzinę z 6-cioma synami i wszyscy chłopcy mają imiona na D (rodzice nie) - Dariusz, Daniel, Dawid, Damian, Dobiegniew i 6-tego nie pamiętam, heh.
    Tinamar: ciekawa jestem waszych opinie na temat Zenka :)

    Zenek nie moja bajka, ale doceniłabym wybór, bo wg mnie lepszy Zenuś niż kolejny Jakub.
    _Isia_: Oraz to, ze nie ma imion zagranicznych. Marion, tak nie ma obcokrajowców w tej statystyce?

    No jak nie ma, jak są - Philip, Jacob, Amir, Diego, Bastian, Colin, Ryan, Sophia, Hannah, Luna, Oksana itd.

    Zauważam też parcie na nadawanie imion popularnych, ale zmienianie w nich na siłę pewnych liter, by imię było oryginalniejsze - w na v, k na c, ks na x - np. Max, Livia, Oliwia, David itp.

    No i nowa moda, która mi się bardzo nie podoba osobiście - rejestrowanie imion w formie zdrobniałej, np. Kuba, Alek, Maks, Zuza, Iza, Ola,Tola. Tak infantylnie to brzmi. Jak te dzieci w dorosłym życiu, szczególnie posiadając poważny zawód typu lekarza, adwokata, dyrektora, będą się przedstawiały? Mnie by było głupio...
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Coś w tym M musi być, bo ja też znam rodzinę z M: dzieci Maciej, Michał, Mateusz, Marta, ojciec Marcin, a mam Ewa hehe ;) Innych takich nie znam chyba.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    U nas całe rodzeństwo też na "M", a jest nas czworo..
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    A da się w jakiś sposób wytłumaczyć popularność imienia Ryan? 8 nadań w Polsce i wszystkie w woj. śląskim - w tym jeden to syn mojej koleżanki.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    ryanair;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Gosling?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Lexia: A powiem szczerze, myślałam, że ludzie większe cuda imienne powymyślają. No, albo powymyślali, tylko jest ich mniej niż 5 w skali kraju. Przydałby się wykaz wszystkich imion wykorzystanych w tym roku, ale pewnie za dużo do pisania

    Doczytałam na stronie ministerstwa, że:

    Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    marion: Ze względu na ochronę danych osobowych w zestawieniu nie uwzględnione zostały imiona, które nadano mniej niż 5 razy.



    Eeee, mętne tłumaczenie jak dla mnie... Szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Lexia: Eeee, mętne tłumaczenie jak dla mnie... Szkoda.

    Mam z któregoś tam rocznika dane dot. 5-ciu, 4-ech, 3-ech nadań w skali kraju. Potem MSW usunęło te dane z neta, ale u mnie się uchowały.
    Ale faktycznie, w przypadku dwóch lub jednego nadania, można by było się domyślić o kogo chodzi - znając dane imię, a nie widząć go na wykazie.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    No niby tak, z drugiej strony jak nadaje się dziecku imię baaaaardzo rzadkie albo wręcz stworzone przez siebie samego, to chyba trzeba się z tym liczyć, że raczej już to nasze dziecko zawsze będzie rozpoznawalne...
    No ale cóż, ni ma to ni ma.
    A te zestawienia pamiętam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Moja Natalka właśnie wybrała sobie imię na bierzmowanie ( w Szkocji bierzmuje się dzieci przed Komunia) i bardzo jestem zadowolona z jej wyboru, bo nie jest podyktowany ani moda ani czyjaś sugestia... Zdecydowała się na Rozalie. Moja praprababka nosiła to imię.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Jakie mogą być zdrobnienia od imienia Brygida?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    moja marta ma drugie rozalia.
    brydzia
    -- ;
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Ja znam jedna Brygidę i jest Brygidą, jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. Ale pewnie coś się znajdzie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Amazonka: Jakie mogą być zdrobnienia od imienia Brygida?

    w firmie zdrabniaja na Brydzia ale wiem ze w domu mowia na nia IĆKA brrrrr
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Amazonka: Jakie mogą być zdrobnienia od imienia Brygida?

    Zdrobnienia + inwencja własna rodziców.
    Osobiście bym nie zdrabniała zbytnio. Forma główna bardzo ładna i nie ma sensu wymyślać na siłę zdrobnień. Większość tych z linka nie jest zbyt fajna i trafna.
    • CommentAuthorzionka1988
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    brygiduś, brygiś, gidzia, gidka, brygidzia a inne to zależy do inwencji twórczej :bigsmile: ciężko znaleźć zdrobnienie do tego imienia, ale dla chcącego nic trudnego :wink:
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    marion: Zdrobnienia + inwencja własna rodziców.


    O matko, weszłam w imię córki mej Emilii i padłam :-)
    Nawet skróty które wydawało mi się, że są naszą inwencją to są .... a na niektóre to bym nawet nie wpadła.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Marion, a Wy w końcu wybraliście?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    te zdrobnienia to jakas masakra, jak poczytalam nasze rodzinne to zwatpilam kto taka inwencje moze miec
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 19th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: te zdrobnienia to jakas masakra

    Te zdrobnienia imion, to chyba częściowo z przymrużeniem oka. Choć kto wie - można samemu dopisać kolejne, więc skoro się pojawiły przy danym imieniu, to ktoś ich używa.
    _Fragile_: Marion, a Wy w końcu wybraliście?

    Chyba tak.
    Nie naciskałam na męża, nie drążyłam tematu - czekałam po prostu.
    Tydzień temu, na obiedzie u teściów zapytał ktoś "to jakie imię ostatecznie wybraliście?" Ja zagryzłam język, żeby znów nie powiedzieć "nadal nie wybraliśmy" i zaczekałam na to, czy mąż się odezwie. Zaskoczył mnie mega, bo bez wahania wypalił FRYDERYK :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    marion: Zaskoczył mnie mega, bo bez wahania wypalił FRYDERYK


    :thumbup: Brawo mężu! :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMar 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Powiem Wam, że ta strona ze zdrobnieniami ciekawa jest. Co do wielu myślałam, że są indywidualne i jednorazowe, a tu się okazuje, że nawet takie "z kosmosu" są powszechnie używane. :smile: Natomiast rzadsze imiona typu Brygida to chyba faktycznie najlepiej brzmią w pełnej wersji.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    A u nas już tradycyjnie jak synek już się urodził to wybraliśmy na 100% :) w sumie to mi to nie przeszkadza że nie wcześniej. No i jest Tymuś :) już się przyzwyczaiłam a babcia śpiewa Ignasiowi "Tymcio paluszki mały ma brzuszek" bo taka drobinką z niego :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 19th 2016
     permalink
    Ooo jest nawet imię mojego synka, nie spodziewałam się.
    Drugie będzie bardziej"banalne" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Moya, jakie wybraliście imię?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Marion się nie spodoba :devil: Adam :bigsmile:
    A dlatego ze uniwersalne, międzynarodowe.
    Juz w pierwszej ciąży nad nim dumalismy, no ale wybraliśmy ostatecznie inne.
    Tym razem chyba jednak zostanie Adam, choć jeszcze zostawiamy sobie miejsce na inne propozycje :)))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 20th 2016 zmieniony
     permalink
    moya212: Marion się nie spodoba :devil: Adam :bigsmile:
    A dlatego ze uniwersalne, międzynarodowe.

    Ha! I tu się mylisz!
    Skoro ma być międzynarodowe i nie mieszkanie w Polsce, to jak najbardziej się nadaje. W wielu krajach znane i ma identyczną pisownię - super!
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 20th 2016 zmieniony
     permalink
    A co myślicie o Polianna, Poliana, Polina albo Pola ?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Sony85: A co myślicie o Polianna, Poliana, Polina albo Pola ?

    Poliana, Polianna - jedno imię, dwie wersje pisowni.
    Polina - brak imienin w polskim kalendarzu..
    Pola - zdrobnienie od Apolonii, od niedawna bywa nadawane jako samodzielne imię (sławne panie Pola Raksa czy Pola Negri faktycznie miały na imię Apolonia).

    Mój głos na Apolonię zdrabnianą do Poli.
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Dziewczyny potrzebuje burze mózgów! ;) jakie drugie imie pasuje do Heleny? Musi być raczej międzynarodowe, zeby pisownia była taka sama w Norwegii i w Polsce. Synek jest Julian Aleksander. Jakieś propozycje? Mąż nie ma pojęcia ale mowi, ze jak usłyszy kilka to powie ktore mu sie podobają.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    lilijeczka: jakie drugie imie pasuje do Heleny?

    Wg mnie dość tradycyjne i uniwersalne takie jak
    Helena Anna
    Helena Maria
    to pierwsze co mi przyszło do głowy, oba raczej w pisowni i wymowie podobne za granicą i w Polsce.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Lilijeczka, zerknij TUTAJ.
    • CommentAuthoremmaa
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    [quote=lilijeczka][/quote]
    Helena Ida
    Helena Sara
    Helena Stella
    Helena Celina
    Helena Rita
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Zarejestrowałam dziś oficjalnie w USC mojego Gamonia - Fryderyk Ludwik :bigsmile:
    Jakaś para na stanowisku obok również rejestrowała dziecko - córkę Anastazję :smile:
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    też marzył mi się bardzo Fryderyk, ale będzie dziewczynka Stefania, musimy tylko pomyśleć nad drugim imieniem.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    skapula: też marzył mi się bardzo Fryderyk, ale będzie dziewczynka Stefania, musimy tylko pomyśleć nad drugim imieniem.

    A pierwsza pociecha jak ma na imię?

    Stefania super! Na drugie, to ciężko doradzić. Możecie upamiętnić kogoś z rodziny - ciocię czy babcię. Do Stefani dobrałabym drugie imię też w stylu 'retro'.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Synek Tadeusz.
    Drugie dla córki też będzie pewnie retro, musimy pomyśleć...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Ooo, ładny zestaw - Tadeusz i Stefania :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Marion mój mąż Robert miał mieć na imię Fryderyk. Tak jego mama chciała, ale ojciec się sprzeciwił. Fakt faktem w tamtych latach nie nadawało się takich imion....
    -- ,
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Co myślicie o imieniu dla dziewczynki

    Anatola

    Zdrobniale

    Tola lub Ana (ale mi bardziej Tola pasuje)

    I czy łączyć z drugim imieniem czy tylko jedno imię

    Anatola Joanna M
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Acia, o ile dobrze rozumiem - Tosia to skrót od Antoniny. JEżeli tak - czy to dobry pomysł mieć Antoninę i Anatolę?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Tosia i Tola? Dla mnie niezbyt fajnie. Szukałabym czegoś innego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Mi te imiona się podobają wiem ze może i trochę podobne, chociaż dla mnie zupełnie inne.
    I zdziwiło mnie jak w necie znalazłam w zdrobnieniach od Anatoli = Tosia.
    Malisiek czemu Tosia i Tola to nie zbyt fajnie?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Acia bo te imiona są praktycznie identyczne i też bym szukała inego a jest w czym wybierać ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.