Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 26th 2015
     permalink
    Środa , no od razu mówiłam, że do Kaliny pasuje Jaśmina:) Moja znajoma ma właśnie taki zestaw, ale Jaśminka starsza.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Super wieści Środa!
    Od początku była tu mowa o Jaśminie, ale widocznie potrzebowaliście wiecej czasu.
    Super, gratulacje!
    Elyanna: Moje typy jakbym miała wybierać dla chłopca to niezmiennie: Adam (:heartbounce:), Konrad, Krzysztof, kiedyś podobał mi się Jarosław

    Adam i Karol są ponadczasowi - w każdym pokoleniu występowały. Czasem było ich więcej, czasem mniej, ale przewijali się. Konrad chyba nigdy nie był jakoś mocno popularny, a występował w naszym pokoleniu. Jarosław jest wujkowaty, z pokolenia naszych ojców i wujków - podobnie Ireneusz, Marek, Roman, Marian itp. Takich imion teraz się nie nadaje.

    "Kamisia_Le

    Tak czytam te Wasze wpisy licząc że najdzie mnie jakas inspiracja na imię dla naszego synka a tu nic :-\
    Jak na razie ma tylko drugie imię a co do pierwszego to typów było wiele ale ... na prawie każde mamy jakieś "ale " ... i pozostaje bezimienny :)


    Musicie ograniczyć wybór. Na przykład zastanowić się, czy imię:
    - może powtarzać się rodzinie
    - może powtarzać się wśród dzieci najbliższych znajomych, sąsiadów itp.
    - czy może być aktualne popularne - z pierwszej 10-tki, 20-ski, 50-tki itp.,
    - "nowoczesne" czy retro
    - czy będzie dobrze współgrało z nazwiskiem - w sensie żeby zestaw nie był śmieszny, albo zbyt twardy (np. dużo liter rz, ż, sz, cz)
    - imię długie czy krótkie
    - z wieloma zdrobnieniami czy bez nich
    - odrzucić imiona których nie nadacie na 100%

    Przede wszystkim nie ulegajcie rodzinie i znajomym z "dobrymi radami" - to Wasze dziecko i Wasz wybór. No i nie bójcie się imiona rzadziej nadawanych.

    Napisz coś więcej, to podrzucę jakieś propozycje. Może coś wpadnie Ci w oko.
    .
    .
    U nas nadal imienia brak. Mąż wciąż ma czas...
    • CommentAuthorskorpionka27
    • CommentTimeDec 26th 2015 zmieniony
     permalink
    My mamy córeczkę Kornelie i...Berenike:)
    Dużo ludzi zdziwionych, że takie imię istnieje lub przekręcają Weronika:) ale imię strzelone w "10", choć do porodu mocno sie wachalam.
    Chlopiec będzie miał na imię Oktawian Konrad:):)
    Marion a może Oktawian? :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 26th 2015
     permalink
    skorpionka27: że takie imię istnieje lub przekręcają Weronika:)

    serio? A ja znam trochę dziewczynek o takich imionach.
    Oktawiana miałam w grupie przedszkolnej :) Fajny, wrażliwy chłopiec :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 26th 2015
     permalink
    Znam jednego Oktawiana - wywijas :bigsmile:
    U nas nie przejdzie - bo na bank będzie imię retro, tylko jeszcze nie ma wspólnego faworyta (ja mam swoje dwa typy).
    • CommentAuthorskorpionka27
    • CommentTimeDec 26th 2015 zmieniony
     permalink
    katka_81

    Serio:) Tylko dwie osoby z naszego otoczenia znały to imię.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 26th 2015 zmieniony
     permalink
    imie Berenika to chyba z tv stalo sie dosc rozpoznawalne ostatnio
    w Mam Talent taka jedna fajna Berenika na rurce tanczyla :D
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 26th 2015
     permalink
    U mnie w przedszkolu tez był Oktawian ;) i dziewczynka Oktawia ;)
    --
    • CommentAuthorskorpionka27
    • CommentTimeDec 26th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde taniec na rurze, do mnie nie przemawia;) Wolałabym z tym ją nie kojarzyć, bo właśnie kiedyś, coś było w tv o tej Berenice i gdy powiedziałam mężowi o tym imieniu-to widziałam po minie, że to jest to:) Oczywiście w sensie imienia- nie rurki:)
    A mieliśmy mnóstwo imion w glowie...Dobrusia, Rozalka, Aurelia itd. Z perspektywy czasu, stwierdzam, że to imię idealnie pasuje do niej. Mamy teraz w domu Nele (Kornele) i Nike (Berenike):)
    Oktawian wpadł nam w ucho, parę lat temu w wiadomościach. Chlopiec wypadl z okna...niestety historia źle sie skończyła, ale imię wryło się w pamięć.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Są już dane najpopularniejszych imion nadawanych w moim mieście w ubiegłym roku.
    Chłopcy: Jan, Jakub, Szymon, Franciszek
    Dziewczynki: Zuzanna, Maja, Julia, Zofia
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    bladykot: Są już dane najpopularniejszych imion nadawanych w moim mieście w ubiegłym roku.

    Czyli gdzie? :smile:
    .
    .
    USC Kielce
    Zuzanna, Natalia, Julia, Lena i Hanna
    Antoni, Jakub, Filip, Adam i Wiktor

    USC Żory
    Lena, Amelia, Julia, Maja i Liliana
    Filip, Kacper, Jakub, Szymon i Jan

    USC Radom
    Lena, Zuzanna, Amelia, Julia i Zofia
    Antoni, Adam, Jan, Filip i Franciszek

    USC Koszalin-Kołobrzeg
    Koszalin - Julia, Hanna, Zuzanna, Lena, Antoni, Jakub, Szymon i Jan
    Kołobrzeg - Zuzanna, Hanna, Maja, Jakub, Wiktor, Szymon

    USC Tychy
    Zuzanna, Jakub, Maja, Julia, Amelia, Filip, Hanna, Kacper, Lena, Alicja, Wojciech, Natalia, Franciszek, Zofia, Szymon, Mikołaj, Wiktoria, Adam, Mateusz, Antoni, Piotr, Igor, Aleksandra.

    USC Kalisz

    Lena (39)
    Zuzanna (32)
    Maria (29)
    Amelia (26)
    Zofia (23)
    Hanna (22)
    Julia (20)
    Maja (20)
    Alicja (20)
    Wiktoria (17)

    Antoni (32)
    Wojciech (28)
    Szymon (28)
    Jan (26)
    Kacper (22)
    Jakub (22)
    Filip (22)
    Franciszek (21)
    Adam (20)

    USC Iława

    - Zuzanna (20)
    - Hanna (16)
    - Maja (15)
    - Zofia (15)
    - Alicja (14)
    - Amelia (14)
    - Lena (13)
    - Julia (13)
    - Maria (13)
    - Nadia (12)

    - Jakub (16)
    - Antoni (16)
    - Wojciech (14)
    - Aleksander (12)
    - Hubert (11)
    - Filip (11)
    - Michał (11)
    - Mikołaj (10)
    - Marcel (10)
    -Jan, Bartosz, Kacper (po 9)
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Widzę że nie tylko ja mam problemy z wyborem imienia, choć przy Oskarze poszło szybko a teraz......końca nie widać :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    anecia_: Widzę że nie tylko ja mam problemy z wyborem imienia

    U nas problem połowiczny - bo ja typy mam. Mąż ciągle ma czas.
    Ostatnio powiedziałam, że skoro nie potrafi podać swoich propozycji, to ma wybrać między moimi dwoma. Na razie jednak cisza...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Daj mu się z tymi propozycjami oswoić :D u nas będzie Marysia, chociaż przewijały się inne imiona to jednak pierwszy wybór jest najlepszy:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    °Agata°: Daj mu się z tymi propozycjami oswoić :D

    Ile można się oswajać? Wybrałam imiona ponad 3 miesiące temu i przedstawiłam je mu :bigsmile:
    °Agata°: u nas będzie Marysia

    O, moje imię :smile:
    Jak byłam mała, to go nienawidziłam - w przedszkolu chciałam zmiany na Dorotkę :tongue:
    Mnie brakuje w nim formy pośredniej neutralnej. Maria - poważnie, dla dorosłej osoby, Marysia - dla dziecka, Maryśka - nie każdy powie, bo może ta osoba się obrazi. Do mnie mówią różnie - wszystkie formy z tych, co wymieniłam plus Mania (tata), Maryla (mąż), Maryś (znajomi), mamusia Mamisia (syn jak był mały).
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Moje typy zmieniają się co jakiś czas, dlatego nie mogę się zdecydować na 100%
    Na razie mam: Olaf, Tymon, Mikołaj
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion: Mnie brakuje w nim formy pośredniej neutralnej. Maria - poważnie, dla dorosłej osoby, Marysia - dla dziecka, Maryśka - nie każdy powie, bo może ta osoba się obrazi


    Tak tu się zgodze, bo jak powiedzieć do Marysi w sytuacji jak się jest na nią złym? jedynie Maryśka zostaje ale tak jak mówisz ktoś może się obrazić.

    A co do męża to faceci potrzebują w takim razie więcej czasu na poważne decyzje:P mój czekał do chyba 22 tc żeby poznać płeć naszego dziecka...co pytałam to "jeszcze się zastanawiam"
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    anecia_: Na razie mam: Olaf, Tymon, Mikołaj

    Do Oskara pasują Tymon i Olaf.
    Podrzucam jeszcze - Oliwer/Oliwier, Marcel, Nikodem, Leon, Natan, Fabian, Kornel, Bruno, Kajetan...
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Moja siostra nie lubi jak się ktoś do niej zwraca Marysia. Od razu skojarzenie z filmem "Poszukiwany poszukiwana".
    My wołamy na nią Niunia :)

    Jakie imię pasuje do Juliana? Koleżanka ma problem. Jej mąż chce Jerzy, ale zdrobniale będą zbyt podobne - Julek, Jurek.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    bladykot: Jakie imię pasuje do Juliana?

    Bardzo dużo :smile:
    Ja bym odrzuciła jedynie wszelkie typu Oliwier, Alan, Ksawery, Alex i inne wynalazki oraz pierwsza 20-tkę najpopularniejszych.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion, a ty jakie masz te typy?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: marion, a ty jakie masz te typy?

    Takie, jakie planowałam - spoza pierwszej setki najczęściej nadawanych w 2014 r. Czekam jeszcze na statystyki za 2015 r. - termin mam na kwiecień i do tego czasu zapewne już będą, to będę miała aktualne dane.
    A moje typy to Ludwik lub Fryderyk.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ludwik zdecydowanie!:D zdrobnien jest więcej niż w przypadku Fryderyka (chociaż to imię też coś w sobie ma)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    to Henryk i Ludwik jakos mi najbardziej pasuja. takie krolewskie obydwa;-P

    Treść doklejona: 08.01.16 18:56
    w tej tonacji jest jeszcze Franciszek Józef;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    A ja się skłaniam minimalnie bardziej do Fryderyka.
    Popytałam ludzi co myślą - z ciekawości czystej, bo ich opinia nie zaważy na moim wyborze. No i Ludwik kojarzy się zdecydowanej większości jedynie z płynem do naczyń, jednej osobie z bohaterem serialu Rodzinka.pl. Co do Fryderyka, to nikt z pytanych nie zna żadnego oprócz Chopina.
    Franciszek odpada - okropnie ostatnio popularny. Poza tym był w rodzinie, a to też u mnie argument przeciwko. Józef mi się nie podoba i dodatkowo ma polski znak diakrytyczny (ó), a imiona z takimi znakami (ł, ó, ż itd.) odrzucam.
    Dużo mam wymagań :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Ewasmerf: to Henryk i Ludwik jakos mi najbardziej pasuja. takie krolewskie obydwa;-P


    Fryderyk też królewski przecie;) Mi się Ludwik bardziej podoba ale Fryderyk bardziej mi pasuje do Henryka.


    Na forum jest już jeden Ludwiczek :) fajne to imię :)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    a mi sie ludwik podoba, po polsku moze nie tak, ale po francusku louis, po niemiecku ludwig
    fryderyk tez ladne, ale zdrobnienie frycek?? fredek, wrrr, zadne zdrobnienie mi sie nie podoba
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    No zobaczymy. Może jeszcze jakieś inne w ostatniej chwili się ujawni. Ale na dzień dzisiejszy dla mnie wybór jest między tymi dwoma.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion: No i Ludwik kojarzy się zdecydowanej większości jedynie z płynem do naczyń


    Ech, ja się do nich zaliczam, jakoś nie potrafię tego imienia zobaczyć w innym świetle.

    A Fryderyk jakie ma zdrobnienia? Fredek? Jako "pełne" imię jest takie dostojne.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    No chyba tak, bo ja znam właśnie Pana Fredka;) ale długo zastanawiałam się jak ma na imię, więc to nie jest też chyba aż tak oczywiste. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: fryderyk tez ladne, ale zdrobnienie frycek?? fredek, wrrr, zadne zdrobnienie mi sie nie podoba

    My do Henia często mówimy Henry - analogicznie Fryderyk to mógł by być Fredi.
    Frycek - nie podoba mi się. Ale pewnie byli by chętni do takiego zdrabniania. Zdrobnienia Heniek też nie lubię i nie używam, ale jedna pani w przedszkolu tak woła. Nie przeszkadza mi to zbytnio.
    Wszystkie 3 imiona ciężko zdrabniać - nie mają fajnej formy neutralnej. My coraz częściej mówimy w formie pełnej - Henryk, więc podejrzewam, że i Ludwik i Fryderyk też by było tak nazywani
    _Fragile_: Fryderyk jakie ma zdrobnienia? Fredek? Jako "pełne" imię jest takie dostojne.

    Można wiele wymyślić - Fred, Freddie, Fredek, Freduś, Fredzik, Fredzio, Fredziu, Fredziulek, Fridriś, Frik, Frodo, Fryc, Frycek, Frycio, Frycula, Fryculek, Frycuszek, Frycuś, Frydek, Fryderyczek, Fryderysio, Frydryk, Frydryś, Frydzio, Frysiek, Fryta, Frytek, Frytka :smile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion: Fredziu, Fredziulek


    O Jezu, przepraszam, ale te dwa są potworne :D No dobra, jeszcze ta Frytka ;))

    I nie dałaś mężowi żadnej innej szansy?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Kręcę się wokół imion pochodzenia germańskiego - Henryk, Ludwik i Fryderyk właśnie takie mają pochodzenie. Nie wszystkie mi się podobają, ale wiele jednak tak.
    _Fragile_: O Jezu, przepraszam, ale te dwa są potworne :D No dobra, jeszcze ta Frytka ;))

    Te zdrobnienia akurat skopiowałam z internetu :bigsmile:
    _Fragile_: I nie dałaś mężowi żadnej innej szansy?

    Dałam! A jakże!
    Wydrukowałam wieeeelką listę imion, ale nie raczył nawet przeczytać!
    Sam nie zaproponował nic poza.... Geraltem (germański!), a to imię sławnego z literatury Wiedźmina autorstwa Sapkowskiego :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    No to faktycznie szansę swoją miał :)

    Ooo, Geralt to i mojemu mężowi by się podobało :DDD

    Treść doklejona: 08.01.16 19:29
    Ej, powiem Ci, że sporo fajnych imion jest na tej liście, no co ten mąż no?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Ooo, Geralt to i mojemu mężowi by się podobało :DDD

    Pojedyncze nadania w skali kraju się zdarzają :bigsmile:
    Ale oczywiście słyszę głosy - skrzywdzisz dziecko! Henia też miałam skrzywdzić, a on wprost kocha swoje imię. A i ludzie pozytywnie reagują.
    _Fragile_: Ej, powiem Ci, że sporo fajnych imion jest na tej liście, no co ten mąż no?

    Miał jeszcze drugą listę - imiona retro (bo takie "musi" być) spoza pierwszej setki najpopularniejszych, nie tylko pochodzenia germańskiego. Większość była na nie, bo się nie podoba. Reszta z kimś mu się kojarzy - w sensie negatywnie.
    Na co dzień synek jest przez meża nazywany Ziuziem :confused: Ja, robiąc na złość mężowi, mówię Alojzy :tongue:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    marion, ja też nie chciałam polskich znaków w imieniu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Mnie się Fryderyk bardzo podoba:)
    Znam jednego w moim wieku (po trzydziestce) faaaajny gość:)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Środa: marion, ja też nie chciałam polskich znaków w imieniu :devil:

    Hehe :bigsmile:
    U mnie nie będzie na bank - no nie i koniec :-)
    Z resztą pisałam, że imię chyba będzie pochodzenia germańskiego, a tam polskich liter nie uświadczysz :bigsmile:
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Marion, zdecydowanie Fryderyk, to także mój typ…i jeśli kiedyś będzie mi dane mieć drugiego synka, to będzie na bank Fryderyk, ale imię to staje się coraz bardziej popularne i w pierwszej setce niestety już jest, co bardzo mnie martwi….

    pozycja 71
    http://gorny.edu.pl/imiona/
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Skapula - ten wykaz jest niemiarodajny. Bo jest robiony na podstawie tego, jakie iimię podadzą matki na warszawskich oddziałach polozniczych a nie takie jakie faktycznie zostały zarejestrowane w USC.
    Najważniejsze są dane Ministerswa Spraw Wewnetrznych na podstawie informacji z wszystkich krajowych USC. Mam takie dane - wrzucalam tu je (pierwsze setki najczęściej nadawanych imion). I tam Henryka, Ludwika ani Fryderyka nie bylo w pierwszej setce w 2014 r. (danych za 2015 jaszcze nie ma). Nie było ich też w latach ubiegłych.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Mnie Fryderyk jest dość bliski, to drugie imię mojego syna.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Jeden Ludwik na pewno był w 2012 roku ;) obawiałam się na początku reakcji ludzi na to imię ale w ciągu 3 lat nie spotkałam się z żadnym przykrym komentarzem od innych. Mam też pewność że w przedszkolu a później w szkole będzie tylko jeden Ludwik i nie będzie problemu z przywoływaniem po imieniu. :)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Anecia84: Mam też pewność że w przedszkolu a później w szkole będzie tylko jeden Ludwik i nie będzie problemu z przywoływaniem po imieniu. :)

    Chyba chodziło o wołanie po nazwisku :bigsmile:
    Ale mnie właśnie też o to chodzi - żeby nie było innych imienników.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    eee Marion, chyba raczej chodzilo ze jak pani zawola Ludwik to nie przybiegnie 5 dzieci :D


    mam znajomego Fryderyka, zazwyczaj wszyscy mowia do niego Fred
    a ma mojego wujka Ludwika wszyscy mowilismy Lutek
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    MrsHyde: eee Marion, chyba raczej chodzilo ze jak pani zawola Ludwik to nie przybiegnie 5 dzieci :D

    Tak, tak!
    Chodziło mi o to, że nie będzie koniecznie wołanie po nazwisku, bo np. 5-ciu chłopców w klasie ma takie samo imię.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    Uwielbiam imię Ludwik, bo tak zwykle zwracamy się do naszej Luski. Ludwiczku, Ludwisiu, ludwiniu...ludzie często myślą w zwiazku z tym ze Lusia jest zdrobnieniem od Ludwika.
    Znałam kiedyś pewna Ludwikę i od tamtej pory lubię to imię w obu formach, męskiej i zenskiej
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    Eee, u nas nadal impas. Mężowi Ludwik się nie podoba, na Fryderyka kręci nosem.
    Syn nadal bezimienny. Wkurza mnie to maksymalnie! :devil: :angry:
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    A może Julian? Jakoś tak mi pasuje do Henryka ;)

    Nie orientujecie się czy są już te zestawienia top imion 2015 z całej Polski z podziałem na województwa? Ja nie umiem znaleźć.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    gucio8: A może Julian? Jakoś tak mi pasuje do Henryka ;)

    Imię nie może być z pierwszej setki najczęściej nadawanych w 2014 r. :tongue:
    gucio8: Nie orientujecie się czy są już te zestawienia top imion 2015 z całej Polski z podziałem na województwa? Ja nie umiem znaleźć.

    Nie ma jeszcze nawet tych ogólnopolskich danych, a co dopiero z podziałem.
    Na rejestrację dziecka w USC jest 14 dni. Tak więc dzieci urodzone 31-go grudnia, można było zarejestrować do 14 stycznia. Dziś mamy 20.01. - nie ma szans, żeby w niecały tydzień spłynęły dane z poszczególnych USC w kraju (a jest ich 2300) i żeby je opublikowano.
    Trzymam rękę na pulsie, bo sama czekam na te dane - jak się pokażą, to wrzucę :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    Super, wielkie dzięki za wyjaśnienie :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.