Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoremmaa
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ale chyba chodziło o to, że Grzegorz będzie wujkowaty dla współczesnych dzieci, a nie dla pokolenia mam ;).
    Jestem bardzo ciekawa, czy Antek strąci w tym roku Jakuba z pozycji lidera. Niewiele mu brakuje.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeOct 20th 2015 zmieniony
     permalink
    flovka: Ja mam synka Grzesia :) i powiem Wam, że teraz to imię wywołuje usmiech na ustach wszystkich! Bo obecnie rzadko można spotkać małego chłopca z takim imieniem :)


    To tak jak z moją Monika :) bez przerwy słyszę w szpitalu czy w przychodniach, że dawno nie miały dzieciaczka z tym imieniem ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    emmaa: Jestem bardzo ciekawa, czy Antek strąci w tym roku Jakuba z pozycji lidera. Niewiele mu brakuje.

    Nie sądzę :bigsmile: Choć szanse ma Antoni właśnie i Jan.
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Co w tym jest, że wszyscy tak samo dają swoim dzieciom na imię? W moim otoczeniu jest kilku Antosiów, Franków i Kubusiów :) A te imiona też mogły być "wujkowate" dla dzieci parę lat temu ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Flowka ze mna w szpitalu leżała dziewczyna. Urodzila coreczke. No i jak to na sali pytam o imie.
    Julia.
    yhm...

    tak ona wie ze jest meeeega oklepane ale tak mocno im sie podoba, że trudno ;)

    Znowu Nina nie jest jakas mega popularna, ja mieszkam w dosc malej miejscowości a tu nagle z innego miasta sprowadzila sie obok mnie dziewczyna z corka Nina a ostatnio bedac na placu zaczepila mnie dziewczynka ze jej roczna siostra tez ma tak na imie

    no niepocieszona jestem

    a mój brat ma Grzegorz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Eveke, no niestety Nina jest w okolicach 30 miejsca, jest podobna do Leny, więc pewnie pójdzie w górę w rankingach... Obym się myliła :wink:
    My jak do tej pory spotkalysmy w marketach dwie Ninki, a dwie mam w rodzinie (tzn. jedna Janina, ale wołają na nią Nina).
    Raz nawet spotkaliśmy rodzeństwo Nina i Leon- chciałam, żeby Adaś był Leonem ale mąż oprotestował :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Caris: Eveke, no niestety Nina jest w okolicach 30 miejsca

    Ale to w skali kraju. Bo lokalnie jest różnie - są regiony, że dane imię jest bardzo popularne, a w innych 'egzotyczne'.
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeOct 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Wlasnie slysze coraz wiecej Helenek sie rodzi, ale moja zyjaca jeszcze prababcia ma wlasnie tak na imie. Kobieta z charakterem ;) Meza babcia tez sie tak nazywala. W rodzinie bardzo by sie spodobalo. Mnie sie podoba i chyba pasuje do brata Juliana. Mam zawezony wybor, bo musi byc dosc miedzynarodowe, bez polskich znakow latwe do wymowy dla norwegow. Zblizona do Heleny jest Elena, podoba mi sie to imie, ale zaproponowala je byla mojego meza, wiec tak...

    A dla chlopca bardzo podoba mi sie Leon i Herman, zobaczymy czy za dwa tygodnie na polowkowym USG potwierdzi sie plec.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Patrze na te listę imion i moja Kalina na 57 miejscu a gdyby był chłopak to miał być Eryk tez na 57 miejscu hehe.
    Jak mi sie zdarzy następna córeczka to będzie Polianna.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy orientujecie się może do kiedy można zmienić imię dziecku i jak administracyjnie wygląda?

    Treść doklejona: 14.12.15 09:05
    edit. Już sprawdziłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Rany, nie będzie Helenity ??? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Środa: Dziewczyny, czy orientujecie się może do kiedy można zmienić imię dziecku i jak administracyjnie wygląda?

    Do pół roku bez większych problemów. Później trzeba jakieś specjalne pisma pisać, argumenty wymyślać itp.?
    TEORKA: Rany, nie będzie Helenity ???

    No właśnie - co Wy tam kombinujecie???
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Caris jak nadawalam ponad 2 lata temu to byla chyba w drugiej 50tce.
    natomiast istotne było , że w mojej okolicy nie znalam i nie slyszalam o dziecku z tym imieniem wiec u nas bylo naprawdę niespotykane.

    Treść doklejona: 14.12.15 09:32
    No i obys sie mylila bo jesli osiagnie status Lenek, Hanek i Julek to zalamka ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 14th 2015 zmieniony
     permalink
    eveke: jak nadawalam ponad 2 lata temu to byla chyba w drugiej 50tce

    Eveke, sprawdziłam dokładnie, bo jak przeczytałam Twój wpis, to od razu wydawało mi się, że coś się nie zgadza.
    Mam dane od 1994 r. i do roku 2006 Niny w pierwszej 50-tce nie było. A potem:
    - 2007 - 50 miejsce (718 nadań)
    - 2008 - 45
    - 2009 - 43
    - 2010 - 41
    - 2011 - 36
    - 2012 - 34
    - 2013 - 34
    - 2014 - 32 (1471 nadań)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    Ja myślę że Nina nie dorówna popularnością Lenkom, Zuziom czy Julkom.
    Oraz mam nadzieję że tak się nie.stanie.
    Tu gdzie my mieszkamy nie ma.żadnej dziewczynki o takim imieniu. Przynajmniej ja nie spotkałam i nikt z moich znajomych też nie. Znam dwie ale w moim wieku.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    TEORKA: Tu gdzie my mieszkamy nie ma.żadnej dziewczynki o takim imieniu. Przynajmniej ja nie spotkałam i nikt z moich znajomych też nie.

    Właśnie.
    Bo powyższe liczby są podane w skali kraju. Lokalnie jest różnie - są regiony, że danego imienia jest jak na lekarstwo, a w innych zatrzęsienie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    u nas lokalnie Nina jest dosc popularna, w nieduzym przedszkolu w ktorym pracuje kolezanka jest kilka Ninek a w jednej grupie 3 sztuki nawet; akurat temat byl u nas wakacyjnie na czasie (w sensie wywiad robila bratowa) bo w rodzinie sie nam Nina pojawila
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 14th 2015
     permalink
    U nas np. podobnie z Henrykiem - jak dotąd nie spotkaliśmy jeszcze imiennika w przedziale 0 do 6 lat. W pierwszej 100-tce za 2014 r. go nie ma, ale w Warszawie imię coraz modniejsze - w 2014 r. weszło do pierwszej 50-tki.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    A u nas w żłobku nie ma :)
    Mamy w grupie np dosc rzadkie u nas imie Anastazja - nad ktorym sami myslelismy.
    ze 3 Hanie, 2 Kaje (tez kiedys nad tym myślałam) oraz Ole (ostatnio cos wracaja), Justynke, Zuzie, Kinge
    Lenki i Julki brak :)

    A w przedszkolu calym chyba tylko jedna Nina w 5latkach.

    Marion no widzisz cos tam mi sie pokickalo.
    ale jak wybieralam Ninie to w naszym rejonie nie spotkałam się nigdy z tym imieniem u dzieci. Jedynie u jednej osoby starszej ciut ode mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    No, zmieniamy na 99 %, tylko nie wiem czy damy radę przed końcem roku...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: No, zmieniamy na 99 %, tylko nie wiem czy damy radę przed końcem roku...

    Wow! :bigsmile:
    A na jakie? Jaśmina???

    Koniec roku chyba nie ma znaczenia - jak się zmieścicie w tych przepisowych 6 miesiącach, to powinno być OK.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    o, a to można spytać czemu zmieniacie? Nie przyzwyczailiście się do Helenki?

    Marion, a wiadomo już jakie imię bedzie u Ciebie? :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: Marion, a wiadomo już jakie imię bedzie u Ciebie? :)

    No nie wiadomo :confused: Mąż uparcie twierdzi, że mamy jeszcze czas.
    Na co dzień, mąż i syn nazywają maluszka Ziuziu. A ja już tak bardzo chciałabym zwracać się do niego konkretnym imieniem :sad:
    Mam dwie mocne propozycje, jednak mąż nie przytaknął (ale też nie odrzucił, więc cień szansy jest). W żartach mówimy czasem Alojzy. A ostatnio mąż w wyniku głupawki zaproponował Geralt - czyli imię Wiedźmina z sagi Sapkowskiego. Uhhhh....
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Madzia no co Ty ?!
    Czemu ?!
    Na jakie?!

    Rany pierwszy raz spotykam kogoś kto chce dziecku zmienić imię, serio !!
    A już do niej inaczej mówicie ? No bo wiesz, żeby się potem przestawiła :wink:

    Rany ale szok, szok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    TEORKA: A już do niej inaczej mówicie ? No bo wiesz, żeby się potem przestawiła

    Podejrzewam, że mówią inaczej - i to od dawna. Tak więc taka zmiana aż się prosi.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Skąd wiesz Marys ? :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, hehe.
    Ale myślę, że skoro chcą zmienić (decyzja na 99%), to na bank Mała nie funkcjonuje jako Helena i wszyscy mówią do niej inaczej.
    Jeśli Ty chciałabyś zmienić Hugisiowi imię na inne, to sama przyznaj - musiałabyś mieć zajebiście mocny powód :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    No raczej.
    Dlatego mam nadzieję, że Madzia wyjaśni co i dlaczego bo serio, pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Zmieniamy- nie możemy się jakoś przekonać do tego imienia, zwyczajnie nam nie leży.
    Nawet jak decydowalismy o wyborze imienia, to jakby na siłę padła ta Helena, ja się bałam dac Jaśmina, bo wydawało mi się zbyt oryginalne i poza tym chciałam tym razem wybrać imię ja, a nie Łukasz i do teraz żałuję.
    A najbardziej wkurza mnie/nas to, jak ktoś do małej mówi per Helka, no po prostu żal mi dzieciaka, że kiedyś miałaby być tak w wieku dziecięcym czy młodzieńczym nazywana…, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie imienia- mówimy na nią Helcia jeszcze, chociaż coraz częściej staramy się zmieniać na Jasię :)
    Samo imię Helena jest jak dla mnie zajebiste, ale tylko w tym brzmieniu , poza tym Łukasz ma ciotkę Helenkę, która ma tak samo jak my na nazwisko, więc w rodzinie był dwie Heleny A...k, a ciotka jest w dodatku starą, zrzędliwą panną…, więc wszystko przemawia za tym, żeby zmienić to imię.
    Najgorzej zniosą to moi teściowie… :confused:
    Moja mam stwierdziła, że jesteśmy czuby i że dla niej Hela pozostanie Helą :devil:

    Zmiana ma się dokonać w poniedziałek i nasza młodsza córka nie będzie już Helenką, tylko Jaśminą :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Czuby nie czuby - Jaśmina mi aż zapachniała :rainbow::heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    A pisałyśmy Ci od początku samego, że Jaśminka o wiele fajniejsza od Helenki :wink::wink::wink:
    Tzn Helenka też super, co nie.
    Ale Jaśminka to doprawdy :rainbow::rainbow::rainbow:

    I podziwiam za decyzję, jesteście odważni.
    Ja czasami sobie myślę, że do Niny pasuje jak nic Basia. Że ona powinna być Basią i koniec.
    No ale wiadomo, ze teraz już nie zmienię, bo za późno, ona za duża etc.
    Oraz nie miałabym tyle odwagi co Wy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 16th 2015 zmieniony
     permalink
    No i wyszło na moje, bo ja lobbowałam za Jaśminką :) Popieram i życzę powodzenia Środa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    MrsCrfeme, Adaś ma już PONAD MIESIĄC???!!!!
    SZOKEN!!!!

    Treść doklejona: 16.12.15 16:26
    Wiecie, będzie przy tym gadania co nie miara, ale liczymy na to, że wszyscy powolutku przywykną do nowego imienia, a Ci, którzy będą woleli Helę, to niech ta sobie mówią...

    To mój mąz jest taki odwazny, ja się boję wszelkich zmian :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    5 tygodni dzisiaj :) Nie wiem jak to zleciało :)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Środa, ja mam w rodzinie małą Helenę i na nią wołają Hela, co skutecznie mnie odstraszyło od tego imienia. Też lubię je tylko w wersji podstawowej. Jaśmina przeładna!:)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Dziewczyny, na zmiane imienia jest zawsze czas. Mój małżonek zmienił sobie imię w wieku 19lat...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    skapula: Mój małżonek zmienił sobie imię w wieku 19lat...


    Co Ty mówisz ??!! :shocked::wink:
    Gadaj, opowiadaj ! :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    No zmienił, bo chociaż od urodzenia był Arkadiuszem (wybór ojca), to dla pozostałej rodziny i wszystkich znajomych Michałem, a jak zaczął studia, to doszedł do wniosku, że chce to sformalizować, żeby na dyplomach było już poprawnie. Trochę formalności było, ale się udało:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 16th 2015 zmieniony
     permalink
    skapula: doszedł do wniosku, że chce to sformalizować,

    No nie dziwię się :-)
    Kiedyś z rozpędu zamowilam przesyłkę wujkowi Andrzejowi i miał problem z odebraniem przesylki na poczcie, bo w dowodzie jak byk stoi Piotr.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 16th 2015
     permalink
    Środa, gratuluję :) Bo Jaśmina to przepiękne imię, znałam jedną Jaśminę i to była najbardziej pozytywnie zakręcona osóbka i mega dumna ze swojego imienia :) Niech się Waszej Jaśmince dobrze "nosi", a inni po prostu się przyzwyczają i tyle :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Zmiana ma się dokonać w poniedziałek i nasza młodsza córka nie będzie już Helenką, tylko Jaśminą :smile:

    No i super! Ja też byłam za Jaśminą.
    Czy przypadkiem ja Ci jej nie podrzuciłam???
    Ludźmi się nie przejmujcie - przyzwyczają się. A im szybciej się zmieni, tym mniej kłopotów i problemów z przestawieniem się.
    Brawo!!!
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 22nd 2015
     permalink
    A wiecie może gdzie to się trzeba udać?
    Do urzędu stanu cywilnego tam, gdzie ją rejestrowaliśmy?
    Bo jutro rano mamy jechać i nie wiemy gdzie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    Tak czytam te Wasze wpisy licząc że najdzie mnie jakas inspiracja na imię dla naszego synka a tu nic :-\
    Jak na razie ma tylko drugie imię a co do pierwszego to typów było wiele ale ... na prawie każde mamy jakieś "ale " ... i pozostaje bezimienny :)
    --
    • CommentAuthoremmaa
    • CommentTimeDec 24th 2015
     permalink
    Jaśmina podoba mi się duuużo bardziej niż Helena :bigsmile:.

    Kamisia_Le
    A jak brzmi drugie imię? Może zamiast na drugie nadajcie je na pierwsze?
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 24th 2015
     permalink
    pewne drugie to po dziadku/pradziadku, "retro", wiec na pierwsze sie nie nadaje, co? :)

    Moje typy jakbym miała wybierać dla chłopca to niezmiennie: Adam (:heartbounce:), Konrad, Krzysztof, kiedyś podobał mi się Jarosław, ale jest tak polityczne, że no f***** way!
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 24th 2015
     permalink
    Ilość Jarków pewnie drastycznie spadła w Polsce ostatnimi czasy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    Imię Jarosław jest spalone na lata :wink:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    Środa i zmieniliscie w końcu?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    U mnie w regionie zaczęła się moda na imię Tymon. Nawet na FB gdzie nie popatrzę tam noworodek Tymek ;)


    Podpinam się pod pytanie frag. Jestem zauroczoną imieniem Jaśmina:) cudne, cudne, cudne:))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 25th 2015
     permalink
    Tak, zmieniliśmy, tzn tak jakby, ponieważ byliśmy w środę :wink: w Urzędzie Stanu Cywilnego i juz wszystko było na dobrej drodze, kiedy system padł i musimy jechać jeszcze raz po świętach.
    Ale śmiejemy się z Łukaszem, że to pani urzędniczka specjalne nam tak powiedziała o tym systemie, ponieważ bardzo jej się nie podobało imię Jaśmina. , za to nie mogła się nachwalic imienia Helena :devil:

    Poza tym chcieliśmy to zrobić przed świętami, wiec cały świat już wie, że mała to już Jaśmina, a nie Helenka.
    A formalnie zmienimy po świętach :smile:
    Najgorzej ma moja teściowa ha ha ha, nie musi hej to nowe imię przejść przez gardło :bigsmile: ,no i generalnie jeszcze wszyscy mylą się i mówią po staremu, ja chyba najszybciej załapałam i wychodzi na to,że mi najbardziej zależało.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.