Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    lalik, no w porządku, ale pierwsze tak "odpuściłam", więc wiesz- za dobrze by miał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 15th 2015
     permalink
    Sroda ale Jasmina to piekne imie, moim zdaniem subtelniejsze niz Jagna
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 18th 2015
     permalink
    A ja tym razem mam czuja ze bedzie drugi chłopak;) zobsczymy za jskis czas , ja imiona mam obstawione niestety zadne sie nie podoba tatusiowi... on narazie o swoich typach nie mowi a ja bede sie upierac ostro przy swoich typach czyli dla chłopca Aleksander a dla dziewczynki Klementyna

    Treść doklejona: 20.07.15 23:24
    a jeszcze dzisiaj mi sie przypomniało jedno ciekawe imie- Cezary !!! ooo nawet bardziej niz Aleksander mi sie podoba
    --
  1.  permalink
    Ja jeszcze niewiem co nosze w brzuszku ale juz mi sie uwidzialo Beatka :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa - gratuluję Helenki :bigsmile:
    .
    .
    ewelissa84: a jeszcze dzisiaj mi sie przypomniało jedno ciekawe imie- Cezary !!! ooo nawet bardziej niz Aleksander mi sie podoba

    madziik1983: juz mi sie uwidzialo Beatka :)


    Beata i Cezary nie w moim typie, ale jestem za - ze względu na niską nadawalność obecnie. Beaty nie było w pierwszej setce najczęściej nadawanych imion w w Polsce w 2014 r., a Cezary był na 68. miejscu (474 nadań).
    .
    ---------------------------------------------------------------------
    .
    Warszawskie "Witajcie na świcie" z Gazety Wyborczej (25 lipca i 1 sierpnia) - najciekawsze:

    2x - Antonina, Jadwiga, Sonia, Stella, Zbigniew
    1x - Cecylia, Olga, Roma (ma braci Józka i Kazika!), Zoja, Albert, Iwo, Jeremi, Jerzy, Maksym, Marian, Mirosław, Ryszard, Stefan
    .
    ---------------------------------------------------------------------
    .
    A wiecie, gdzie szukać niepowtarzalnych imion? Na cmentarzu!

    Na urlopie byłam u teściów w WLKP. Oto jakie cudeńka znalazłam (obeszłam cały cmentarz!):

    - Nepomucena, Witosława, Walentyna, Ludwika, Kunegunda (babcia męża), Rita, Ruta, Radzisława, Klementyna, Leona, Ernestyna, Wincentyna, Julianna, Kazimiera, Boguchwała, Pelagia (kilkanaście), Teofila (kilka), Teodozja (kilka), Prakseda (kilka), Zdzichna (oryginalny napis na nagrobku)

    - Gerwazy, Rudolf, Alojzy, Wawrzyn, Walerian, Benedykt, Walenty

    Znalazłam także Klarę ur. w 1911 r., Sabinę ur. w 1931, Matyldę ur. w 1926 oraz Konstancję i Anastazję ur. w 80-tych latach XIX w.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Haha ja nie wiedziałam, że Prakseda to imię:)

    U mnie babcia tak mówiła na nas, gdy ktoś coś zbroił lub czymś się wykazał :)

    "Ty Praksedo jedna!:devil:"
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Haha ja nie wiedziałam, że Prakseda to imię:)

    Jest nawet św. Prakseda.
    Z powyższych Pelagia i Teodozja mi się podobają. A już niedługo sama będę musiała myśleć nad kolejnym imieniem...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Marion czyli można pogratulować?:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Przecież Rita to normalne imię, jeśli w moim brzuszku jest córa to właśnie tak będzie sie nazywac :D
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: Przecież Rita to normalne imię, jeśli w moim brzuszku jest córa to właśnie tak będzie sie nazywac :D

    No normalne :bigsmile: Ale aktualnie rzadko nadawane. Wypisałam po prostu takie, która nie są aktualnie nadawane wcale lub prawie wcale.
    Reszta z resztą też jest normalna - a raczej była w tamtym czasie, skoro było po kilka takich samych nadań Teodozji czy Pelagii.

    Libra - gratuluję świetnego wyboru!
    Caro_line: Marion czyli można pogratulować?:)

    To dopiero 5 tc i pierwsze USG przede mną (za 3 tyg.).
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Ja czasem sobie myślę nad imieniem dla potencjalnej córki i......naprawdę chyba będzie kiedyś problem:confused:

    na szczęście czasu pewnie będę miała na te rozmyślania dość.

    A z "niecodziennych" imion, które ostatnio spotkaliśmy to Stela i Mikael :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Ja czasem sobie myślę nad imieniem dla potencjalnej córki i......naprawdę chyba będzie kiedyś problem

    Ja mam kilka, ale na razie ciiii :bigsmile: No i nie wiem jeszcze co mąż na te typy, hehe. Muszę mu je jakoś delikatnie przemycać, żeby mu się spodobały :tongue:

    Stela przez jedno L? Ja mam w pracy Estelę.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Marion nie wiem, bo raz babcia do niej powiedziała Stella, a potem Stela. Powiem Wam, że to była jedna z najładniejszych trzylatek jakie widziałam :)

    Sprawdziłam i są dwa imiona zarówno Stella jak i Stela. Stela mi się spodobało dopóki przed chwilą nie zobaczyłam tego...

    ,,Stela – pomnik nagrobny; kamienna, ustawiona pionowo płyta z inskrypcją lub płaskorzeźbioną dekoracją o wysokości od kilkunastu centymetrów do kilku metrów." wikipedia
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Libra - a jestes z okolic Krakowa? Bo Rita mi się kojarzy ze swietą Ritą i slynnym kosciolem w Krakowie. I to czesto wlasnie po swietej Ricie dziewczynki dostają imię (patronka od spraw trudnych i beznadziejnych). Ładne imię...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: ,,Stela – pomnik nagrobny; kamienna, ustawiona pionowo płyta z inskrypcją lub płaskorzeźbioną dekoracją o wysokości od kilkunastu centymetrów do kilku metrów." wikipedia

    Myślę, że dziewczynka była Stellą.

    A co do znaczeń imion - tyle jest aktualnie małych Amelek, ale jakoś nikt się nie przejmuje, że amelia to termin medyczny oznaczający wadę wrodzoną (całkowity brak kończyn).
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Marion ja myślę, że wiele osób po prostu o tym nie wie. Dla mnie znaczenie imienia jest ważne :wink:
    Na pewno przed nadaniem imienia (jeśli będzie mi dane oczywiście) sprawdzę co oznacza :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Jestem z Krakowa i jestem zakochana w zyciorysie sw. Rity i samym imieniu tez ;) choc nie ukrywam ze mojej corce bym takiego zycia nie zyczyla. Ale coz... Takie chrzescijanstwo... Im na ziemi trudniej tym po smierci piekniej ;) ale wszyscy mi przewiduja syna, wiec pewnie moje wymarzone imie sie pojdzie... :p
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Libra, a pierwsza córka jak ma na imię?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: ale wszyscy mi przewiduja syna, wiec pewnie moje wymarzone imie sie pojdzie... :p

    Wielu ludzi nadaje imiona świętych i męczenników.
    A jeśli będzie syn, to jakie będzie nosił imię? Jak na imię pierwsze dziecię?

    Podziwiam, że nie chcesz znać płci :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Pierwsza Rozalia ;) dlatego ze stare, malo popularne i bylo dobrym kompromisem miedzy wyborem moim i meza ;) najpopularniejsze chyba podczas drugiej wojny swiatowej bo jak sie przeglada listy ofiar obozow koncentracyjnych to rozalii tam od groma ;) i zaklady krawieckie i fryzjerskie sie tak na pocżatku xx wieku czesto nazywaly ;)

    Syn ma byc Dominikiem, mi sie baaardzo nie podoba, ale maz zapowiedzial juz na dwa lata przed slubem ze tak bedzie mial na imie syn i nie ma dyskusji. Tak wiec Rite wybralam ja, on Dominika ;) co bedzie zobaczymy za ok. Miesiac ;)
    --
  2.  permalink
    Libra1610 trochę nie na temat ja tez z okolic krk i ciekawi mnie który szpital wybrałaś do porodu?
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Ujastek ;) mialam tam pierwszy porod i bylam bardzo zadowolona, wiec i teraz sie tam wybieram. Nschodzilo mnie na Zeromskiego, ale mnie wszyscy przekonuja ze skoro z Ujastka jestem zadowolona to lepiej nie kombinowac ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 4th 2015
     permalink
    Ooo, trafiłam :))
    --
  3.  permalink
    Libra1610 ja się waham pomiędzy Siemiradzkiego a ujastkiem, słyszalam ze na Ujastku jest slaba opieka i pomoc po porodzie a znowu na Siemiradzkiego żeby było dobrze trzeba za wszystko płacić.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Rozalia super !!! I z Ritą ładny by był zestaw.
    Dominika do Rozalii bym nie dobrała, ale skoro mąż się upiera... Już nic się nie da zrobić? A jaki był Twój typ dla chłopca?

    A może Domicjan zdrabniany do formy Dominik/Domi ? Jest święty Domicjan.
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    2 pozornie nie do konca pasujace. Z innej polki? Z innej bajki? Mam na mysli Rozalie i Dominika.
    Hmm, u mnie jest wlasnie tak. Leonard i Dagmara.
    Z imieniem dla synka nie bylo problemu. Ukochany dziadek.
    Coreczka - czysta kartka. Nie znalam wczesniej zadnej Dagmary, nawet w szkole. I to wlasnie bylo na plus.
    Ale chcialam tej czasteczki 'mar':) I takie imie przyszlo mi do glowy.
    Dla syna i corki wybieralam ja, nie maz, tak sie zlozylo. Oba zaakceptowal bez problemu, niepotrzebne mu byly wyjasnienia.
    A wracajac do Rozalki (ktora juz jest:) i Dominika (ktory jest potencjalny:) - bo nie wiadomo czy chlopczyk i czy takie imie sie ostanie) - wcale, po zastanowieniu, nie wydaja mi sie tak odlegle od siebie. U mnie chyba gorzej;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    lalik: 2 pozornie nie do konca pasujace. Z innej polki? Z innej bajki? Mam na mysli Rozalie i Dominika.

    Pisząc, że nie dobrałabym Rozalii do Dominika, chodziło mi o to, że lata swojej świetności przeżywały w różnych okresach czasu.
    Rozalia jest uważana za imię retro i była popularna w I połowie XX wieku. Dominik natomiast w naszym pokoleniu i obecnie w pokoleniu naszych dzieci.

    Wiem, wiem. Wiele dziewczyn tutaj myśli tak, że dzieci to nie zestaw filiżanek, więc ich imiona nie muszą do siebie 'pasować'. Ale wg mnie ładniej by wyglądało zestawienie Rozalii z jakimś męskim imieniem retro niż z Dominikiem. Takie jest moje zdanie. Do Rozalii można też dobrać np. Kewina - nikt nikomu tego nie zabroni :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ja sie nie przejmuje pasowaniem imion rodzenstwa do siebie, bo zycia razem i itak nie spedza... Przeciez tez nie wybieralam meza po imieniu tylko jako osobe :p a to z nim spedze wiecej czasu niz z moim rodzenstwem. Moim typem jest Franciszek, ale to na kolejnego chlopaka kiedys :p
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Moim zdaniem Rozalia i Dominik pasują do siebie. Dominik może nie jest imieniem naszych dziadków czyli "retro" ale to jednak bardzo stare imię, pasuję mi też bardzo do Franciszka czyli jednak też retro. Mi się podoba to połączenie :)

    Libra myślę jednak, że jeśli Ci się nie podoba to mąż powinien znaleźć jakieś inne. :wink:
    Ja wybrałam imię dla syna, mąż chcę kiedyś dla drugiego dziecka ale jeśli nie będzie mi pasować no choćby się waliło, paliło to nie ma szans, że się zgodzę :))) on od 4 lat zakochany w Lenie, na którą ja kategorycznie się nie zgadzam.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Caro_line: ale jeśli nie będzie mi pasować no choćby się waliło, paliło to nie ma szans, że się zgodzę :)))


    No raczej ! :wink:
    Ja sobie nie wyobrażam sytuacji, że mi mąż wymyśla imię, mnie się ono zupełnie nie podoba [albo podoba tak trochę] ale się zgadzam, bo teraz jego kolej.
    No pls, co to w ogóle za system :smile:

    Na szczęście my z moim mężem od razu zajawialiśmy się na te same imiona, więc nie było problemu.
    Co może trochę dziwić nie ? Zwłaszcza w Huga przypadku :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Teo, odmieniasz "Huga"a nie "Hugona" ? :)

    U nas inna sytuacja, bo męża najlepszy przyjaciel mial tak na imię i zmarł w tragicznych okolicznościach 10 lat temu i maż sobie obiecał że syn będzie na cześć tej przyjaźni tak się nazywał i wiem że to dla niego baaardzo ważne
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: Teo, odmieniasz "Huga"a nie "Hugona" ? :)


    Si :wink:
    Odmieniamy tak, jak nam się podoba, nie tak jak ma być poprawnie wg słownika języka polskiego.
    Nawet jeśli popełniamy przestępstwo najcięższego kalibru to jakoś to udźwignę :wink::wink::wink:

    Zresztą ostatnio tu pisałam, że mój brat ma syna o imieniu IWO.
    Dziecko ma 5 lat i NIGDY NIKT nie odmienił tego imienia per z Iwonem, dla Iwona, o Iwonie.
    A tak jest poprawnie.
    Także tego :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Libra1610: męża najlepszy przyjaciel mial tak na imię i zmarł w tragicznych okolicznościach 10 lat temu


    O rany !
    Nadawanie dziecku imienia po zmarłych bliskich nam osobach jest jeszcze gorsze [w moim odczuciu] niż nadawanie imion z pierwszej piątki popularności :neutral::neutral::confused:
    Brrrrrrrrrr.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    TEORKA: Nadawanie dziecku imienia po zmarłych bliskich nam osobach jest jeszcze gorsze

    Dla mnie też jakieś to takie nie za bardzo...
    Ewentualnie upamiętniłabym taką osobę w postaci drugiego imienia dla dziecka.
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    A ja myślę, że należy to zostawić w gestii osoby nadającej imię.
    Moje trzecie dziecko ( w przypadku, gdyby był to syn) miało mieć imię po moim zmarłym teściu. Teściowa była wzruszona, gdy dowiedziała się o takich planach, przyznała się, że chciała sama nam to zaproponować.

    Treść doklejona: 05.08.15 13:56
    Bardziej razi mnie kaleczenie języka przy odmianie imion:tongue:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    suszka_: Teściowa była wzruszona, gdy dowiedziała się o takich planach

    No właśnie to zależy - komuś się to podoba, innym nie.
    Ja szukałam wśród imion, których nie ma w rodzinie. Tak więc upamiętnianie kogokolwiek nie wchodziło w grę.
    Ewentualnie przy drugim imieniu mogłabym się skusić. I u nas nawet wyszło to przypadkowo po czasie - syn dostał drugie imię Jan, a niecały rok po porodzie zmarł mój wujek Janek (najfajniejsza osoba w rodzinie).
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    marion: Ja szukałam wśród imion, których nie ma w rodzinie

    Mój teść miał 11 rodzeństwa. Wszyscy mieli swoje dzieci. Łatwo nie było :devil:

    Treść doklejona: 05.08.15 14:15
    Na szczęście drugich imion nie mają.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015 zmieniony
     permalink
    suszka_: A ja myślę, że należy to zostawić w gestii osoby nadającej imię.


    No dlatego wyraźnie napisałam, że w MOIM ODCZUCIU.
    Co kto sobie robi to przecież nie moja sprawa, wiadomo.....
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 6th 2015 zmieniony
     permalink
    TEO - będzie kolejny HUGO na portalu - u Myszki0228. Tylko że ona na Cyprze mieszka.
    suszka_: Mój teść miał 11 rodzeństwa. Wszyscy mieli swoje dzieci. Łatwo nie było

    A powtarzały się imiona wśród dzieci teścia i jego rodzeństwa?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 18th 2015
     permalink
    U nas nadal nie ma wyboru, choć też zbyt dużo o tym nie rozmawiamy. Chyba liczę na to, że imię samo przyjdzie.
    Na tapecie są cały czas Eliza i Lucyna. I jakoś bardziej skłaniamy się ku Elizie, ale nie podoba mi się pochodzenie i drugi problem jak zdrabniać to imię? Ja lubię zdrabniać i jedyne co mi przychodzi do głowy to Elizka, ale jakieś trudne do wymówienia.
    --
  4.  permalink
    akirka: Ja lubię zdrabniać i jedyne co mi przychodzi do głowy to Elizka, ale jakieś trudne do wymówienia.
    - jeszcze mozna "Liz" jak dla mnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 18th 2015
     permalink
    Eliza, piekne! Ja bym zdrabniala Liza, ale moze sie komus z lizaniem kojarzyc, wiec zalezy... :p
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 19th 2015 zmieniony
     permalink
    akirka: I jakoś bardziej skłaniamy się ku Elizie, ale nie podoba mi się pochodzenie i drugi problem jak zdrabniać to imię?

    Eliza to skrócona forma angielskiego imienia Elisabeth, czyli po polsku Elżbiety. To Ci nie pasuje?
    Co do zdrobnień - Ela, Elajza, Elika, Elisa, Elisia, Eliska, Elizia, Elizka, Eliś, Elka, Eli, Elusia, Elza, Enia, Esia, Ilka, Isia, Izka, Liza, Lisa, Liska, Liśka, Lizia...

    Co do zdrobnień dla Lucyny - Cynka, Cysia, Lucia, Lucka, Lucynka, Lucysia, Lulu, Lunia, Lusi, Lusia, Lutka, Luśka
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 19th 2015
     permalink
    Znam jedną małą Elizę, tzn. lat 9 i jej mama mówi albo Eliza albo Paskuda :P

    Mi się Lucyna podoba, Lucy fajna :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Marion - a czy możesz przytoczyć etymologię imienia Iga? W necie jest często jako zrobienie od Jadwigi, ale moze znsz inne?
    Mąż teraz wypalił z Rozalią, którą już braliśmy pod uwagę w pierwszej ciąży. Mi jakoś nie leży.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 20th 2015 zmieniony
     permalink
    akirka: czy możesz przytoczyć etymologię imienia Iga? W necie jest często jako zrobienie od Jadwigi, ale moze znsz inne?

    Tak - IGA to usamodzielnione w czasach współczesnych zdrobnienie imienia Jadwiga. W internecie pojawiają się też wzmianki o pochodzeniu łacińskim imienia, albo z mitologii, ale to błędne teorie.
    Iga imieniny obchodzi razem z Jadwigą.

    Osobiście odbieram to imię jako infantylnie - podobnie jak Maja, czy Pola. Do dziecka może i pasuje, ale wg mnie do dorosłej osoby nie. Trzeba brać pod uwagę to, że dzieckiem jest się tylko kilka lat w stosunku do całego życia.

    Rozalia bardzo mi się podoba. Eliza i Lucyna też. Ale Wybór należy do was. Spośród tych czterech, tylko Lucyny nie ma w pierwszej setce najczęściej nadawanych imion żeńskich w 2014 r.

    http://28dni.pl/pictures/2498383.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    nasza znajoma nazywa sie Eliza, wszyscy z ang zdrabiaja ja na Lizzie
    a wczoraj w CH slyszalam jak mama wolala dziewczynke Gienia, jakas babeczka zaczepila dziewczynke chyba tez z ciekawosci i zapytala jak ma na imie a dziewcze z lat 3 odparlo: Eugenia sie nazywam
    myslalam ze skonam taka miala przy tym mine i taka dumna byla :)
    (chociaz jak jej matka zawolala Gienia to spodziewalam sie jakiejs ciotki z lat 60 bo mi nijak do tej pieknej blondyneczki nie pasowalo)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 20th 2015
     permalink
    MrsHyde: dziewcze z lat 3 odparlo: Eugenia sie nazywam

    Ale super!
    Co do zdrobnień to można jeszcze Genia, Gena, Giena, ale ogólnie mało.
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Tak sobie mysle, ze jak mi pierwsze w glowe wpadlo imie zenskie to teraz bedzie dziewczynka??? Z synem myslelismy wylacznie nad meskim hi hi

    Sylwia - tez mi sie podoba i tez nie ma w pierwszej 100 :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    To ciekawe, bo imiona popularne wśród moich koleżanek, bardzo są nisko w teraźniejszych rankingach. Być może dlatego, że tak się nazywają właśnie mamy/ciocie dzisiejszych maluszków.
    Np. Diana, Ewelina, Sylwia, Monika, Justyna czy nawet Ewa.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.