Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No a u mnie często było tak, że po wojnie trzeba było zmieniać imiona, więc do ludzi w pokoleniu moich dziadków inaczej się mówiło, a inaczej byli w dokumentach... Więc mam wujka z dokumentów Krystiana, na którego wszyscy mówią Fridek- bo rodzice nadali mu Fryderyk, mój dziadek w dokumentach miał Józef, a nazwany był przez rodziców Zygfryd, którym posługiwał się całe życie itp. A już całkiem ze śląskiego- brat mojej babci jest Jerzy, czyli u nas Jorg, Jorguś :wink:
    Maryjka popularne w starszym pokoleniu, do dzieci obecne jednak jest Marysia.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Napisałam wcześniej:

    LILIANNA - MrsCreme w takiej formie (przez dwa N) nie jest popularne. Ale z jednym N Liliana jest od 2010 r. w pierwszej pięćdziesiątce (w 2014 r. - 21 miejsce) i pnie się w górę z roku na rok, czyli popularność wzrasta.

    Przeoczyłam. LILIANNA jest na 54 miejscu.
    ........................
    Przy okazji - co sądzicie o takich "wynalazkach"? W sensie jakby trochę na siłę podwajanie liter, albo podmienianie w na v, k na c itd.

    Bożenna, Marzenna, Violetta, Victoria, Veronika, Olivia, Nicola, Nikolleta
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    marion: Przy okazji - co sądzicie o takich "wynalazkach"? W sensie jakby trochę na siłę podwajanie liter, albo podmienianie w na v, k na c itd.


    Wg mnie to (jesli mówimy o Polsce) utrudniane sobie życia, zwłaszcza z tym V, a imiona z podwójnymi literami w ogóle mi się nie podobają, nawet te popularne typu Anna, Marianna, Zuzanna itp. no a te nowe " stworzenia "to już w ogóle paskudne jak dla mnie.
    :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Mnie też to nie jarało i nie jara. Szczególnie z tym "v". i Maximillian, w Pl, brrrr....
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: Są oczywiście imiona, które są uniwersalne i są popularne w każdym pokoleniu, np.: Anna, Maria, Katarzyna, Piotr, Paweł, Tomasz, Michał, Mateusz. Ale większość imion pokolenie czy dwa "odpoczywa".
    Teraz jest moda na imiona nowoczesne (Nikola, Oliwia, Pola, Nadia, Alan, Oliwier, Oskar, Natan, Fabian...) i na retro, popularne w czasach naszych dziadków i pradziadków (Stanisław, Ignacy, Franciszek, Antoni, Zofia, Hanna, Helena, Antonina, Łucja, Aniela, Rozalia...). Być może nasze dzieci nasze wnuki nazywać będą imionami naszych rodziców, czyli ICH dziadków (Roman, Marek, Andrzej, Marian, Bożena, Grażyna, Irena itd.).

    Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale te "nowoczesne" (a może raczej pretensjonalne?) są na topie wśród osób z niższym wykształceniem. Te z wyższym wybierają raczej imiona retro.
    Tzn. taka jest moja intuicja, ale opieram ten pogląd na wypowiedzi jednej językoznawczyni, która tłumaczyła tę zależność chęcią wyróżnienia się.
    Nie wiem, może to zły trop lub stereotyp.
    Ja bym chciała dać dziecku imię ponadczasowe i raczej nie wymyślne. Moje typy to Marta i Ewa dla dziewczynek, dla chłopca Marcin, Krzysztof lub Jan, niestety mój Miły nie w pełni podziela moje zapatrywania.
    A propos zdrobnień. "Tosia" jest u mnie zdrobnieniem urobionym przez moją siostrę, ale bynajmniej nie od Antoniny. Chociaż imienia Antonina używam czasem, ale bardziej jako pseudonimu/przydomka. :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Rodzice, wybierając imię dziecku - szczególnie rejestrując imię w formie zdrobniałej typu Tola (Anatolia), Tosia (Antonina), Pola (Apolonia), bo przecież takie słodziutkie itp. - nie pamiętają o jeszcze jednej sprawie.
    Średnia długość życia w Polsce wynosi 76 lar. Przyjmijmy na okrągło 80. Dzieckiem jest się krótko - tu przyjmijmy, że do 18 roku życia. Czyli dzieckiem jest się jedynie przez 1/4 długości życia. Wg mnie trochę średnie jest, gdy 70-letnia babcia będzie miała na imię Tosia - i nie będzie to zdrobnienie...
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Lewko, Musierowicz of course, że czytałam, ale wybór jest zupełnie przypadkowy:)) Po prostu musi mi zadrżeć serce i tyle;)
    Życzę Ci z całego serca, żebyście doczekali się córeczki (w tym Róży lub Melanii..:) Mój (wykształcony) mąż na imię Melania zareagował tymi słowy "to jest w ogóle takie imię?!" - g... chłopu nie zegarek, jak mawia moja mama...
    Tymczasem opowiedziałam mu o forumowej konsultacji dotyczącej Inki (kawa Inka wciąż mnie nie przeraża, gdyż mamy przecież soki Kubusie, duszki Kacperki, magrayny Kasie, batony Pawełki i Grzesie;) i trochę go przestraszył brak Inki w spisie imion polskich. Natomiast ku mojemu (ogromnemu) zdziwieniu spodobała mu się Irmina. Także, kto wie?:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Poza tym Irce do Inki bardzo blisko

    Tja, tak jak Joannie niby tak samo blisko do zdrobienia Ania jak do Asia... Albo Janinie do Joasi :P

    A z tym "podwajaniem" liter w imionach totalnie się nie zgodzę- większość tych imion powstało z połączenia krótszego imienia z Anną (Maria Anna, Lilia Anna, zresztą w innych językach także). A sama Anna pochodzi z hebrajskiego i zawsze było tam podwójne N. Zresztą znaczenie tego imienia też chętnie "dopisuje" sobie jeszcze jakieś przyrostki/ przedrostki (żeńskie formy w hebrajskim miały te hannah-y na końcu) Myślę, że pozbycie się jednej eNki z imienia to "skrócenie", a nie odwrotnie.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Moja mama z głębokiej śląskie wsi, a do 16 roku życia była Manieczką czy Manią własnie. Potem chrzestny jej wymyślił Maję i jest nią do dzisiaj.

    Ja mam wśród studentów zarówno Kubę jak i Magdę - zdziwiło mnie, że teraz już nie można nadawać zdrobnień. Ale szczerze mówiąc nie razi mnie aż tak profesor Kuba Kowalski. Bardziej nie podobają mi się nieprzemyślane (a może przemyślane) zestawienia takie jak profesor Olaf Flet. Wiele zależy własnie chyba od naszego przyzwyczajenia, bo ja znam i Kubę i Magdę, a znajomi mają Polę i jakoś tak już nawet nie zwracam uwagi, że to zdrobnienia.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Z kolei jest też ciekawa (i pretensjonalna moim zdaniem) tendencja wśród osób publicznych lub do tego miana aspirujących, szczególnie w gronie szeroko rozumianych lewicowców, żeby swoje imiona zdrabniać. Chodzi oczywiście o osoby dorosłe. I tak mamy Kubów, Jasiów i Krzysiów. A niektórzy z nich nie są już młodymi chłopcami. Z kolei kobiety również imiona zgrubiają i przedstawiają się np. Anka. Kiedyś pewna prowadząca ćwiczenia na moich studiach, kobieta w wieku ok. 35 lat, doktor, przedstawiła się "Anka Iksińska".
    Z kolei "prawicowcy" mają podobno tendencję do przedstawiania się dwoma imionami, albo wstawiania inicjału drugiego imienia przy podpisywaniu się. Widać jest jakieś powiązanie pomiędzy poglądami a sposobem przedstawiania się :wink: Ja w sytuacjach najbardziej oficjalnych też używam dwóch imion, ale to raczej dlatego, że moje imię z nazwiskiem brzmi strasznie twardo (mam głoskę "r" zarówno w imieniu, jak i nazwisku), a drugie imię trochę to "wygładza".
    Z kolei część osób na FB wpisuje nawet do trzech swoich imion. Moim zdaniem to przesada, tym bardziej, że to trzecie (od bierzmowania?) nie jest w żaden sposób formalne.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    MrsCreme: Tja, tak jak Joannie niby tak samo blisko do zdrobienia Ania jak do Asia... Albo Janinie do Joasi


    Hmmm, no jednak mimo wszystko nie do końca ;) Jak dla mnie Ania i Asia brzmią zupełnie inaczej, Janina i Joasia to samo. Okej, nie upieram się, po prostu dla mnie Asia i Ania to zupełnie inny kaliber niż Irka i Inka, ale pewnie kwestia osłuchania, przyzwyczajenia, czy tam czegoś. To było pierwsze imię które mi się z Inką skojarzyło.
    A Irmina bardzo ładne :wink:

    alfa, no widzisz, więc jednak nie kwestia województwa- daleko do siebie nie mamy, a u mnie (na myśli mam po prostu swoją okolicę i znajomych) Mania brzmi egzotycznie i sama długi czas- w sumie do dziś- myślałam, że to mazowieckie tak zdrabnia.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosia24: Z kolei część osób na FB wpisuje nawet do trzech swoich imion. Moim zdaniem to przesada, tym bardziej, że to trzecie (od bierzmowania?) nie jest w żaden sposób formalne.

    Kiedy wypełniałam przed ślubem dokumenty w urzędzie zostałam ofukana przez panią urzędniczkę, gdyż wpisałam w podaniu tylko dwa imiona mojego ojca, a on ma formalnie trzy, czego nie byłam świadoma.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Można w PL nadawać urzędowo więcej niż dwa imiona, ale to bardzo rzadko spotykane, dawniej na pewno tylko w "klasach wyższych".
    Ja w każdej mojej publikacji jestem jako Joanna Alicja.... prawicowcem zdecydowanie nie jestem :P Ale z politykami zdecydowanie się zgadzam: Jan Maria Rokita czy Mariusz Antoni Kamiński...

    Z tymi lewicującymi to nie kojarzę, no chyba że wieczny chłoptaś Kuba Wojewódzki jest zaangażowany politycznie :P
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    No, trochę chyba jest :wink:
    Jaś Kapela z KryPy chociażby, żeby nie pozostać gołosłowną.

    No, ja też właśnie publikacje podpisuję dwoma. W tym przypadku też dlatego, że osób o moim imieniu i nazwisku jest bardzo wiele, więc to drugie imię mnie jakoś "odróżnia", w tym sensie, że nie zostanę pomylona z kimś innym.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Tosia, strasznych uogólnień używasz - najpierw wykształceni-niewykształceni, teraz ci z lewa albo ci z prawa. Bardzo nie lubię szufladkowania ludzi na takie kategorie. No chyba że posiadasz jakieś dane naukowe potwierdzające te założenia, chętnie poczytam.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    z polityków to też "zastanawiający" mnie zawsze Radek Sikorski... on się tak zdrabnia czy tak ma na imię?
    Ja mam w każdym swoim imieniu i nazwisku literę R - wszyscy jestesmy w rodzinie tak TWARDO nazwani (tak jakoś lubimy, może łączy nam się to mentalnie z twardymi charakterami :devil:) i tylko modlę się żeby moje córki nie miały wady wymowy na "r" ;-))))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Ul_cia: z polityków to też "zastanawiający" mnie zawsze Radek Sikorski...


    Radek był za czasów dziennikarstwa. W przeróżnych serwisach informacyjnych jest Radosław, i to od lat.

    Szczerze powiedziawszy nie znam tego Jasia Kapeli, chyba nie jest jakimś parlamentarzystą?
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 30th 2015 zmieniony
     permalink
    akirka: Tosia, strasznych uogólnień używasz - najpierw wykształceni-niewykształceni, teraz ci z lewa albo ci z prawa. Bardzo nie lubię szufladkowania ludzi na takie kategorie. No chyba że posiadasz jakieś dane naukowe potwierdzające te założenia, chętnie poczytam.

    Akirka, to, co pisałam, to tylko przypuszczenia moje i osób, z którymi rozmawiałam na ten temat. Nie chcę nikogo szufladkować, tylko hmm, doszukuję się - może zupełnie niesłusznie - prawidłowości. Spróbuję znaleźć ten artykuł, w którym językoznawczyni wypowiadała się na ten temat, i podlinkuję tu. A z tymi poglądami politycznymi to raczej taka zabawna konstatacja, ja zauważam taką prawidłowość, ale rzecz jasna nie odnosi się to do wszystkich.
    MrsCreme, nie, to publicysta - ale wybitnie lewicowy.

    Treść doklejona: 30.05.15 13:50
    Socjologowie zwracają jednak uwagę na pewną prawidłowość: po oryginalne, udziwnione imiona sięgają najczęściej ludzie ubodzy, niewykształceni. Dzięki imieniu chcą dziecko wyróżnić, wyrwać z pospolitości, zapewnić lepszy los. Pracownicy ośrodków pomocy społecznej przyznają, że znaczna część ich małych podopiecznych nosi imiona, które rodzice usłyszeli w amerykańskich filmach: Alan, Kevin, Brian, Nikola czy Sandra.
    Cały artykuł. Oryginalnie pochodzi z Rzepy, ale nie wiedzieć czemu akurat na Deonie jest w rozszerzonej wersji z tym cytatem.

    Przepraszam, źle zapamiętałam. To akurat nie są słowa językoznawczyni, tylko informacja bez podania źródła, więc wątpliwa.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Aaaah. U nas znów problemy z imieniem. Po usg 4D i obejrzeniu buziaka doszliśmy do wniosku, że Alicja nam nie pasuje:devil: Posiedzieliśmy troche, spisaliśmy liste imion na kartce i typy na ten moment mamy takie: Kaja, Lena, Olga i Luna. Czasu coraz mniej, ciekawie kiedy się zdecydujemy na coś w 100%..:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Ojej, strasznie szkoda, tym bardziej,że znam kilka Alicji, kompletnie różnią się urodą, a jednak obu pasuje imię :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Znając nas to jeszcze możemy do Alicjo wrócić:tongue: Ale denerwuje mnie to, że nadal nie jesteśmy zdecydowani:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    A ja znam dwie Alicje, obie cudowne! Pogodne, mądre, lubiane. Gdziekolwiek są, sieją dobrą energię:) Choć wiadomo, że każdemu będą się zupełnie inaczej kojarzyć.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisek, zastanówcie się nad tą Luną jeszcze, znam kilka. Wszystkie to psy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Ja bym też Kaje odrzuciła. Imię ładne ale zestawienie Maja & Kaja dla mnie takie średnie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Luna na początku mi sie spodobało, ale już je odrzuciłam. To samo z Kają, bo zestawienie by było takie, jakbyśmy sobie jaja robili. Śmialiśmy się z mężem, że dajmy drugiej córce na imię Kaja, a jak będziemy kiedyś mieli 3 dziewczynkę, to będzie Gaja:tooth:
    Pewnie wybierzemy coś dopiero, jak sie urodzi i wtedy na nią popatrzymy i zobaczymy, co pasuje.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Lena jest bardzo ładne.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    TEORKA: Ja bym też Kaje odrzuciła. Imię ładne ale zestawienie Maja & Kaja dla mnie takie średnie :-)


    Też tak myślę :)


    Z podanych, jestem na tak dla Olgi :))) no ale to Wam ma się podobać, macie jeszcze trochę czasu, coś na pewno wybierzecie :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Tosia24: Lena jest bardzo ładne

    Na ten moment jesteśmy na nią zdecydowani. Mi się podoba to, że jest krótkie, tak jak Maja. I zdrobnienie Lenka też jest super. Być może to TO:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Lenka bardzo ładnie, ale mnie odrzuca jej hiper popularność. Nie lubię tak oklepanych imion a tu gdzie mieszkam Lena Lenę pogania i jeszcze się Leną podpiera :wink:
    Oraz mam wrażenie, że wszystkie córki moich koleżanek tak na imię mają....

    Ale w Uk pewnie nie ma ich zbyt wiele co ?

    Ja bym Olgę z podanych typów wybrała :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Mnie z kolei wogole Olga nie podchodzi. Jakieś takie twarde mi się wydaje i zupełnie niepasujace do dziecka.
    Za to Lena podoba mi się bardzo.
    Malisiek ja stawiam na Lenke:))))
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    W UK jeszcze żadnej Leny nie spotkałam. A Alicja, 4 letnia polka mieszka nad nami i przychodzi do niej koleżanka Maja i we 3 skaczą u nas na trampolinie :tongue:

    Co do popularności w Polsce, to Lena razem z Mają królują w pierwszej 5 najczęściej nadawanych imion:bigsmile:

    Olga dla mnie też troche za twarde. Tym bardziej w zestawieniu z Mają.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisiek: Na ten moment jesteśmy na nią zdecydowani. Mi się podoba to, że jest krótkie, tak jak Maja. I zdrobnienie Lenka też jest super. Być może to TO
    --


    Malisek nasza starsza córeczka ma na imię Maja, a ta na która czekamyna 90 % będzie właśnie Lena:) Pojawiła się jeszcze opcja Amelii, ale chyba Lena zostanie.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    l_ida: Malisek nasza starsza córeczka ma na imię Maja, a ta na która czekamyna 90 % będzie właśnie Lena:)

    O patrz :D To gusta mamy takie same:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisiek: typy na ten moment mamy takie: Kaja, Lena, Olga i Luna

    Lena - bardzo w PL popularna (z resztą jak Maja). Jeśli Wam to nie przeszkadza, to nadawajcie.
    Kaja i Olga - są w pierwszej setne (bodajże 5-ta i 6-ta dziesiątka).
    Luna - nie widzę w spisie imion (ale możliwość nadania jest).

    Z krótkich (3- lub 4-roliterowych albo dwusylabowych - bo takie widzę chyba ostawiacie aktualnie) podrzucam jeszcze - Pola Nina Marta Laura Liwia Nadia Iga Ida Ina Inga Kinga Ewa Daria Klara Blanka Sara Ada Nela Sonia Bianka Zoja Diana Emma Lilia Lili Rita Lea Dalia Mira Mika Nika Lara Maura Zara Alma Kira

    Treść doklejona: 31.05.15 15:20
    TEORKA: Lenka bardzo ładnie, ale mnie odrzuca jej hiper popularność. Nie lubię tak oklepanych imion a tu gdzie mieszkam Lena Lenę pogania i jeszcze się Leną podpiera :wink:
    Oraz mam wrażenie, że wszystkie córki moich koleżanek tak na imię mają....

    U mnie podobnie.
    Z resztą sprawdza się to dla pierwszej piątki zarówno imiona dla chłopców jak i dla dziewczynek.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Wczoraj właśnie spisaliśmy na kartkę 3 i 4-ro literowe i ostatecznie zostały nam tamte 4, a reszte odrzuciliśmy.

    Ale myślę, że już przy Lence zostaniemy, bo nam bardzo odpowiada. I do naszego długaśnego nazwiska pasuje idealnie :)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisiek, a pełne imię Twojej pierworodnej to Maja czy Magdalena? Bo pamiętam, że miałaś kiedyś w suwaczku Madzialenę, więc nie wiem, które to pełne imię, a które zdrobnienie/pseudo :wink:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisiek: myślę, że już przy Lence zostaniemy, bo nam bardzo odpowiada. I do naszego długaśnego nazwiska pasuje idealnie :)

    No i OK. Skoro rodzicom pasuje :bigsmile:
    A powiedz - jak w UK wymawiają MAJA? Tak ja my czy jakoś przekręcają, np. Madża? :tongue:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Tosia24: Malisiek, a pełne imię Twojej pierworodnej to Maja czy Magdalena?

    Maja. Przez jakiś czas wołałam na nią Madzialena:tongue:

    marion: A powiedz - jak w UK wymawiają MAJA? Tak ja my czy jakoś przekręcają, np. Madża?

    Jeden raz u lekarza ją wywołali Madża, a tak to normalnie Maja mówią. A właśnie od tej Madży wzięłam Madżalene i Madzialene:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Malisku, jako Olga u anglosasów byłam Odżi albo Oggi :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    u nas miala byc Helena, takze z.racji tego ze Lena ladna, ale do zarzygu popularna, a taka He- Lenke mozna tez tak odmieniac ;)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 31st 2015
     permalink
    Moja siostra ma starszą Kaję i młodszą Maję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Środa: Moja siostra ma starszą Kaję i młodszą Maję

    Ja bym never ever o taki zestaw się nie pokusiła, ale co kto lubi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Co sądzicie o imieniu aurora ? strasznie mi się podoba :P jeszcze nie wiem czy bedzie dziewczynka czy chłopiec ale dziewczynke chce tak nazwać a chłpiec ja bym chciała może gabriel a tatuś chciał by był leon :) ( ojciec jest szwajcarem ) .
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    koteczek1: Co sądzicie o imieniu aurora ? strasznie mi się podoba :P jeszcze nie wiem czy bedzie dziewczynka czy chłopiec ale dziewczynke chce tak nazwać a chłpiec ja bym chciała może gabriel a tatuś chciał by był leon :) ( ojciec jest szwajcarem ) .


    Aurora - pięknie! Jestem za! :bigsmile:

    Gdzie mieszkacie? W Polsce czy za granicą?
    Aurora sprawdzi się wszędzie - jest uniwersalna (nie wiem jak z wymową w innych krajach). Gabriel i Leon również. Tyle, że zarówno Leon jak i Gabriel są w PL dość popularni (na liście najpopularniejszych imiona nadanych w 2014 Leon zajął 33 miejsce, a Gabriel 46). jeżeli Wam popularność nie przeszkadza, a bardziej na tym, że imiona są uniwersalne, to nadawajcie. Aurory w pierwszej setce brak.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Tylko strasznie, straszliwie ciężko się będzie tą Aurorę odmieniać, zdrabniać- Auri? Rorka? Rorcia? :) Samo Aurora bardzo ładne. I Leon :)
    A tata mówi w jakim języku?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    MrsCreme: Tylko strasznie, straszliwie ciężko się będzie tą Aurorę odmieniać, zdrabniać- Auri? Rorka? Rorcia? :)

    Auri, Aura, Rori, Rorka... I pewnie rodzice sami coś wymyślą.
    Albo wcale zdrabniać nie będą.
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Aurora pięknie! :heart:
    A zdrobnienia? Rori, Aurorka, Auri - super!
    Dla chłopca mimo, że popularne to zakochana jestem w Leonie :-) nasza córka gdyby była synem byłaby właśnie Leosiem :-)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    koteczek1: a tatuś chciał by był leon :)

    Ewentualnie Leonard zdrabniany do Leona.
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    marion aktualnie wróciłam na ciąże do Polski jeszcze nie wiem gdzie bede rodzić w Polsce czy w szwajcari. Właśnie zależy mi na nie popularnym imieniu ale kompletnie nie mam pomysłu na chłopca :/


    Zdrobnienia imienia Aurora
    Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Aurorka, Aurosia, Aureorka, Aureosia, Aurosia, Auroreczka, Aurorunia, Aureczka, Rorka, Rosia, Roreczka


    MrsCreme my rozmawiamy po Angielsku , jego jezykiem jest niemiecki a mój Polski .

    marion O Leonard ładne imie :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: marion aktualnie wróciłam na ciąże do Polski jeszcze nie wiem gdzie bede rodzić w Polsce czy w szwajcari. Właśnie zależy mi na nie popularnym imieniu ale kompletnie nie mam pomysłu na chłopca :/

    Miejsce porodu nie ma znaczenia. Pytałam gdzie mieszkacie w sensie, żeby się dowiedzieć czy dziecko będzie żyć Polsce czy w Szwajcarii. I czy w związku z tym zależy Ci, żeby imię było międzynarodowe (czyli sprawdzało się, zarówno w wymowie jak i pisowni, i w Polsce i w Szwajcarii).

    Zerknij jakie chłopięce imiona są teraz z popularne w Polsce.
    Jak chcesz jakieś niepopularne w PL, to najlepiej wybierz coś spoza tej listy :bigsmile:

    http://28dni.pl/pictures/2455593.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.