Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Nic nie zarzucam, uwazam ze nauczyciel moze nie.wpasc na taki.problem dziecka
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: nauczyciel moze nie.wpasc na taki.problem dziecka

    A dziecko nie zawsze zwierzy się z problemów z rówieśnikami rodzicom. Tak więc najlepiej jak najszybciej takie sprawy uregulować.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    To ja Wam powoem z autopsji - moj brat ma inne nazwisko i w przedszkolu i szkole podstawowej dzieciarnia z tego powodu dokuczala (jak i z tysiaca innych), stale slyszalam "przeciez ty nie masz brata, to nie twoj brat, bo sie inaczej nazywacie, klamczucha". Do tej pory to pamietam. I co z tego, ze rodzice tlumaczyli dlaczego tak jest. Mnie bylo zwyczajnie przykro. Takze tak, sa przypadki kiedy taka duperela potrafi dokuczyc.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Elfika, nazwisko nie zalamie i zgadzam sie z tym, ze nie da sie unikac stresow. Ale warto tez "przeszkolic" dziecko i byc wyczulonym na takie sytuacje.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    mala dygresja - kapela sie nazywala pet SHOP boys. chyba ze ci chodzilo o muppet show.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Niekoniecznie Elfiko, ja poczucie wlasnej wartosci mialam, ale co z tego, jak bylam wrazliwcem? Zreszta do tej pory jestem ;) I czlowiekowi (szczegolnie malemu) sie po prostu robi przykro jak slyszy "to nie twoj brat" / "to nie twoja mama/jestes adoptowany" (to do mojego brata).
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    a z przezywaniem to powiem wam, ze Z WSZYSTKIEGO mozna sie nabijac. z nazwiska, z imienia, z koloru wlosow, okularow, bluzki, kurtki, dzieci sa wredne, ludzie sa wredni, w domach wychowuje sie roznie. jak kogos maja przezywac to i tak beda, zawsze cos sie znajdzie. trzeba to po porstu przekuc na swoja korzysc i tyle.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Oj tak... Chociaz wiesz co Ewa, moze nie tyle wredne, co nieswiadome, ze komus tym robia krzywde. Ja tez kilka razy przezywalam chlopca z aparatem na zebach,nie musze chyba mowic, jak mi do tej pory z tego powodu glupio?
    .
    Gdybym wtedy wiedziala tyle, co wiem teraz to w zyciu bym tego nie zrobila. a takto sie robi taki owczy ped za rowiesnikami.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Frag, ale to bylo kiedys, teraz naprawde jest wiekszy luz na to wszystko. kiedys tak rozowdow itd nie bylo, a adopcja byla tabu, teraz sie glosno o tym mowi i nikt afery nie robi. dziecko samotnej matki juz nie jest jakims tam "bekartem" czy jak to sie tam zwie. a kiedys wiadomo - inne czasy byly. raczej wszyscy tkwili w malzenstwach, czy to pijak, czy to kat.

    Treść doklejona: 09.07.15 11:59
    _Fragile_: Ja tez kilka razy przezywalam chlopca z aparatem na zebach,nie musze chyba mowic, jak mi do tej pory z tego powodu glupio?

    domyslam sie. teraz to bys matke pochwalila za dbanie o dziecko a dziecko za dzielnosc;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Moze i racja, wtedy faktycznie mniej rozklejonych rodzin bylo... Moim rowiesnikom nie dalo sie wytlumaczyc, ze to nadal moj brat, tylko ma innego tate. I tak samo rowiesnikom brata, ze jego mama jest jego mama, pomimo innego nazwiska.

    Treść doklejona: 09.07.15 12:01
    Ewasmerf: bys matke pochwalila za dbanie o dziecko a dziecko za dzielnosc;-P


    Ano :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Z własnego podwórKa
    Ja - inne nazwisko
    Córka - inne nazwisko
    NM (partner) - inne nazwisko
    Syn - nazwisko partnera
    Nigdy - powtarzam - NIGDY PROBLEMÓW NIE BYŁO - więcej śmiechu, pamiętam jak ksiądz chodził po kolędzie po raz pierwszy i spytał, kto tu mieszka, więc mu podaliśmy...spojrzał nas nas badawczo...i śmiechem wybuchnęliśmy.
    - Sodoma i gomora, prawda? - dodałam z uśmiechem
    Kiwnął tylko głową, bo nie mógł ze śmiechu wydobyć głosu.
    :surprised:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Na fajnego ksiedza trafiliscie - a mogl Was kropidlem czy jak to sie nazywa pogonic krzyczac "a kysz, a kysz" ;)
    .
    Moze faktycznie dzisiaj jest inaczej.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Treść doklejona: 09.07.15 12:11
    _Fragile_: Na fajnego ksiedza trafiliscie - a mogl Was kropidlem czy jak to sie nazywa pogonic krzyczac "a kysz, a kysz" ;)

    FAKT :)
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Moze faktycznie dzisiaj jest inaczej

    Myślę, że własnie jest inaczej.
    Mój mąż też dawniej był prześladowany za to, że nie chodzi na religię. Teraz nikt z tego problemu nie robi. Nie chodzi, to nie chodzi.
    Podobnie było z okularami- ja nosiłam ze wstydem, teraz nie jest to już problem. Chyba że ktoś chce stworzyć go sobie :wink:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    suszka_: Podobnie było z okularami- ja nosiłam ze wstydem, teraz nie jest to już problem.

    do tego stopnia ze ludzie nosza ZEROWKI!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    A na aparat ortodontyczny to swego czasu była wręcz moda:devil:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    No racja, swiat idzie do przodu. Ale przez to wszystko poczulam sie...staro :bigsmile:
    .
    Chociaz teraz dzieciarnia ma inne problemy, ostatni przyklad to ten chlopiec szykanowany przez kolegow - popelnil samobojstwo. Takze nadal latwo nie maja, tylko inne problemy.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Może delikatnie się wetnę i zwrócę uwagę, że tu forum imiennicze jest :wink:
    Z tematami obraźliwych nazwisk i problemów związanych z rozwodami i nowymi partnerami oraz ich nazwiskami przenieśmy się na inne forum :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    Mrs, myslę, że troszkę wyolbrzymiasz... Z racji swojego zawodu miewam kontakt z dzieciakami z podwójnym nazwiskiem, z różnymi nazwiskami (od matki czy ojca) i nie zauważyłam, aby ktokolwiek miał problem z tego tytułu... Dzieciaki prędzej wyśmieją brzmienie nazwiska (jak Fiutek, Pipowski, etc) niż inne nazwisko od matki czy ojca, a tym bardziej z podwójnego... No w każdym razie się ja osobiście nie spotkałam...

    Tym bardziej, że przecież w szkole dzieciaki (reszta uczniów) nie wie, że akurat matka "iksińskiego" nosi inne nazwisko...

    Może 30 lat temu byłby to problem, bo więcej rzeczy było jawnych, ale teraz to nie problem raczej...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    A nie wydaje się Wam, że "sztuczne" nadawanie dziecku podwójnego nazwiska jest trochę pretensjonalne? ;))
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    A nie wydaje się Wam, że "sztuczne" nadawanie dziecku podwójnego nazwiska jest trochę pretensjonalne? ;


    To jest chyba kwestia przyczyny, dla której ktoś nadaje podwójne nazwisko dziecku... Z góry bym nie oceniała...
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    marion:



    MARIANNY nie było w pierwszej 50-tce od 2002 r. (mam dane tylko od 2002 r.). Za 2014 r. MSW podało pierwsze 100-tki i tu Marianna była na 73. miejscu (381 nadań w skali kraju).

    Posiadam natomiast szczegółowe dane dla Warszawy z lat 2006-2013. I było tak:
    2006 - 60 nadań
    2007 - 65
    2008 - 58
    2009 - 51
    2010 - 63
    2011 - 74
    2012 - 67
    2013 - 75

    Czyli niby stały poziom.



    dzięki za super wyczerpujące dane :)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Marianna, bardzo ciekawe imię - moja prababcia tak miała na imię i wszyscy mówili do niej Mania.
    Moja babcia zaś wymyśliła, że najładniejsze dla dziewczynki będzie jakieś egzotyczne np. Marietta, Emanuela czy Izaura... Martyna i Laura w ogóle ją nie zainteresowały :bigsmile: dobrze, że to nie ona podejmuje decyzje :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    I mnie się Marianna (Mania) bardzo podoba:))
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJul 9th 2015
     permalink
    iris30: Marianna, bardzo ciekawe imię - moja prababcia tak miała na imię i wszyscy mówili do niej Mania.


    moja też Marianna i też zwracano się do niej Mania!!!!

    Mi osobiście Mania zbyt kojarzy się z zaburzeniem, ale Mańka jak najbardziej mi się podoba
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Odkąd pracuję w przedszkolu od 2002 roku żadnej Marianny nie miałam...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Ja mam koleżankę Mariannę w pracy, około trzydziestki jest. Mi się marzyło dać tak córce ewentualnej drugiej, ale mąż po namyśle dawno już odrzucił pomysł. A byłoby wesoło- Joanna, Hanna i Marianna w jednym domu :)

    Obecnie typ na ewentualną dziewczynkę jest rozjechany pomiędzy Basią, Agatą i ew. Kalinką. Ale teraz będzie Adam Aleksander :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    emza: I mnie się Marianna (Mania) bardzo podoba:))

    Ja jestem Maria, ale tata od zawsze mówi do mnie Mania :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 10th 2015
     permalink
    Mi najbardziej Marianka pasuje :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Z resztą tak na upartego mogłabym być i Marianną - pierwsze imię Maria, na drugie mam Anna :bigsmile:

    A na trzecie, z bierzmowania, mam Klara. Miałam inne imię, ale na Klarę zdecydowałam się w ostatniej chwili - złamałam się zwyczajnie, bo koleżanki powybierały zwykłe, tradycyjne imiona, a ja chciałam... Faustynę. Z perspektywy czasu żałuję.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    znajoma mi podeslala na fb wyszperane trYndy 2015 :P

    dsf
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Lilianna Lili a na nazwisko Liliowska :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    "Mój teściu chciał bym dała PELARGONIA................" - poległam :rolling::rolling::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    oj tam, Nigar to dopiero klasa :devil: :tooth:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    marion, a imię Jagna, dużo jest nadań??

    Dzisiaj nam się w oczy rzuciło, zastanawiam się nad zdrobnieniami, to np. jest Jagusia no nie?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Środa: astanawiam się nad zdrobnieniami, to np. jest Jagusia no nie?

    Mam sąsiadkę Jagnę (13 lat) i wszyscy mówia na nią Jaga.
    Mi się oczywiście kojarzy tylko z Babą JAGĄ ;-) ale wśród rówieśników chyba nie ma problemów
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    No właśnie ja lubuję się w imionach, do których jest dużo zdrobnień, dlatego tak szukam i szukam i szukam...

    Mój mąż to się na tę Jaśminę uparł jak głupi i nie da sobie nic przetłumaczyć.
    Ja bym wolała już tę Janinę, ale on znowu wetuje i dlatego teraz szukamy jakiejś trzeciej alternatywy, bo jak nic się nie znajdzie, to chyba losować będziemy...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Szkoda, że Ci się ta Jaśminka nie podoba... Głosuję za tym, żebyście losowali, bo te dwa typy są boskie i tyle :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    A do Jaśminy jak byście mówili zdrobniale?
    Ja do Janiny nie mam serca - ale ja z tych co nie lubią imion naszych babć i ciocć, wiec akurat nie jestem tu autorytetem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Ja znam cudna Jasmine, wiec mam sentyment do tego imienia...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Jasmine bajkowo :wink:


    sda
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Mi się to imię podoba, tylko wiecie... Kalina była mało popularnym imieniem, ale mam wrażenie, że Jaśmina jest zbyt ekstrawaganckim czy coś, że jest inne niż te wszystkie teraz imiona...

    Mój mąz to po prostu się zakochał w tym imieniu, mi te z się ono bardzo podoba, tylko własnie jak zdrobniale do niej mówić "Jasia" Jaśka" "Minka" ?
    No nie wiem sama, pewnie się skończy tak jak z Kalą - też nie chciałam, bo wydawało mi się zbyt oryginalne, ale jak się urodziła i mąz był przy porodzie mi pomagał i był dzielny itp., to w "nagrodę" się zgodziłam na Kalinkę i teraz uważam, że to najładniejsze imię kobiece (subiektywna pewnie ocena poniekąd, ale uwielbiam to imię i ma tyyyyyyyyle zdrobnień wszelakich, no po prostu kocham)...
    No nie wiem sama...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Rozumiem Cię, że nie chcesz "przedobrzyć" z ekstrawagancją w imieniu - ale tak naprawdę jeżeli WAM się podoba i WAM pasuje a jeszcze do nazwiska pasuje - to enjoy!
    Jaśmina - też mi sie kojarzy bajkowo :bigsmile: ślicznie, delikatnie, kobieco - no po prostu taka dziewczynka MUSI być esencją słodyczy i urody :rainbow: :winkkiss:
    Podoba mi się, choć nie wiem, czy miałabym "odwagę" nadać. Ale kibicuję !
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Mi sie jasmina podoba bo krzew jasminu kojarzy mi sie z blogim dziecinstwem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Szczerze powiedziawszy nie widzę jakoś wiele ekstrawagancji w tym imieniu...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Środa, Jaśmina nie jest jakimś super ekstrawaganckim imieniem. Jest oryginalne, ale to nie to co Samira czy inna Sajana. Moja przyjaciółka, która ma Jaśminkę, zdrabnia Jasia.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Ulcia, trafiłaś w "10" - nie chcę przedobrzyć z tą oryginalnością.


    Ale skoro Wy tu piszecie, że to nie jest jakieś mega "wykwitne" imię, to chyba rzeczywiście tak jest.

    Ja uwielbiam krzew jaśmin- jak już będę urządzać ogród, to jaśmin będzie królował, no i kaliny też trochę będzie.

    MrsCreme, może nie ekstrawagancko, ale zbyt oryginalnie... Szukałam słowa i znaleźć nie mogę..
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Co do imienia Jagna: zdrobnienie Jagienka. ("Krzyzacy" Sienkiewicza..:) Wsrod gorali - bardzo popularne imie.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    No jak mojemu mężowi powiedziałam o tym imieniu to zaczął się smiac i stwierdził, że takiego imienia nie ma- dopiero jak mu przypomniałam o Jagnie Marczułajtis, to mu się umysł rozjaśnił.
    To wszystko też pewnie dlatego, że Jaśminę tylko widzi i O!, masz babo placek... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Chyba bym odpuscila gdyby sie memu lubemu tak szalenie i niebotycznie podobalo:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.