Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Madzik-mi teraz pierwsze wpadło męskie :P i jest dziewczynka :bigsmile:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Agnike - no to bede tez myslec nad meskim :D

    Wogole to zawsze mi sie podobalo Sasha (Sasza?) ale jakies malo polskie...
    --
  1.  permalink
    Ja czuje że bedzie syn i nam podoba sie Mikołaj.

    Dla dziewczynki nie mamy imienia.


    Bym się baaaardzo zdziwiła gdyby okazało się że dziewczynka.:bigsmile:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Caro_line: To ciekawe, bo imiona popularne wśród moich koleżanek, bardzo są nisko w teraźniejszych rankingach. Być może dlatego, że tak się nazywają właśnie mamy/ciocie dzisiejszych maluszków.

    Bo imiona z pokolenia naszego i naszego kuzynostwa nie są aktualnie zbyt popularne (oprócz kilku wyjątków ponadczasowych typu Małgosia, Magda, Marysia, Kasia, Ania). Nie spotyka się (albo bardzo rzadko) dziewczynek o imieniu Aneta, Alina, Bernadeta, Elwira, Estera, Edyta, Jowita, Ilona, Iwona, Justyna, Marzena, Beata itd.
    Podobnie z pokolenia naszych rodziców i wujostwa - Renata, Grażyna, Bożena, Mariola, Irena, Teresa, Lucyna, Danuta itd.
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    Madzik-u nas syn miał być Tytusem :bigsmile:..rodzinka się aż zapowietrzała jak słyszała takie imię.:tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  2.  permalink
    Hehe, znam jednego Tytusa - zdziwilo nas to imie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 22nd 2015
     permalink
    madziik1983: Wogole to zawsze mi sie podobalo Sasha (Sasza?) ale jakies malo polskie...

    Sasza to zdrobnienie od Aleksandra w jęz. rosyjskim.

    Mąż zawetował Igę, więc odpada i nadal imienia nie mamy.
    --
  3.  permalink
    Akirka wiem. Ale wlasnie dlatego, ze nie polskie to sadze ze dziwnie by wygladalo.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Pierwsze 100-ki w warszawskim USC za 2014 r. wraz z liczbą nadań.

    Listy różnią się od tych ogólnopolskich - jest w nich sporo imion, których nie ma w pierwszych setkach dla całego kraju. No i wyraźnie odznaczają się imiona zagraniczne.

    Jeżeli ktoś miałby ochotę zapytać o imię, którego na liście nie ma, to śmiało.

    http://28dni.pl/pictures/2500773.jpg

    http://28dni.pl/pictures/2500778.jpg
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Nina 24 ? :confused:
    Smuteczek :tongue:

    Chociaż tyle, że Huga ni ma :wink:
    Ale zdziwiło mnie, że np ten Yuval 34 razy nadany został :shocked:
    Albo Tomer.
    Tak rzadkie imiona i tyle razy wystąpiwszy.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    TEORKA: Chociaż tyle, że Huga ni ma Ale zdziwiło mnie, że np ten Yuval 34 razy nadany został Albo Tomer.Tak rzadkie imiona i tyle razy wystąpiwszy.

    W Warszawie od groma obcokrajowców, więc mnie to akurat nie dziwi.
    Yuval, Itay, Yael, Alon, Amit - imiona hebrajskie, Tomer tureckie, Thi zapewne wietnamskie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    No to chyba, że ten np Yuval to taki nasz Jasiek :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: No to chyba, że ten np Yuval to taki nasz Jasiek

    Całkiem możliwe :bigsmile:

    W 2014 r. w Wielkiej Brytanii najczęściej nadawanym imieniem męskim był... Mohammed :confused: W 2013 r. był na 28 miejscu.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    mi sie zawsze zdawalo ze Noa to Noe. tylko pisane Noah, i ze to chlopiece imie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    w pierwszym przedszkolu mojej córki było rodzeństwo Noe i Noemi :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Wiele z tych imion brzmi cudownie i tyyyyyle się podoba... dopóki nie jest się w ciąży i któreś trzeba nadać dziecięciu swemu :D
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Dla dziewczyn mieszkających w UK i okolicach :smile:

    http://28dni.pl/pictures/2510593.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2510598.jpg
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    moja Monika na 88 miejscu :) Będzie całkiem oryginalnie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Mój Wojtek 15, Krystyny nie ma
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeSep 8th 2015
     permalink
    Z ciekawości zerknęłam na szkocki ranking i w pierwszej setce imion żeńskich znalazły sie: Amelia, Lena i Emilia. Hmm..
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny macie jakieś pomysły na imiona międzynarodowe? Nie chce dziecku krzywdy robić nadając imię trudne do wymówienia i napisania. Mieszkamy w Norwegii. Dużo imion miedzynarodowych jest teraz mega popularne typu Lena, Maja, Julia, Oliwia itp. Mamy synka Juliana Aleksandra, to był strzał w dziesiątke bo nikt jego imienia nie przekręci i jest akurat jedyny w swoim przedszkolu z tym imieniem. Macie jakieś propozycje na imiona pasujące do brata Juliana nie z pierwszej 10 najpopularniejszych? Julian miał być też Marcelem lub Jonatanem. DZiewczece i chłopięce?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Lilijeczka a Aleksandra właśnie? :) Eliza, Emilia też międzynarodowe. Dla chłopca Adam, Maksymilian, Konrad, ale dwa pierwsze popularne w Polsce.
    Trudno tak doradzać, każdy powie to co mu się podoba ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 12th 2015 zmieniony
     permalink
    lilijeczka: macie jakieś pomysły na imiona międzynarodowe?

    Chodzi Ci o identyczną pisownię? Np. Adam, Daniel. Czy może się nieznacznie różnić, np. Damian/Damien, Konrad/Conrad, Filip/Philip.
    lilijeczka: imiona pasujące do brata Juliana nie z pierwszej 10 najpopularniejszych

    10 najpopularniejszych w Polsce?
    lilijeczka: Julian miał być też Marcelem lub Jonatanem.

    Jak Norwedzy wymawiają Juliana?
    Z angielskiego by był Dżulien. Co do Marcela i Jonatana - na zachodzie wypowiadaliby Marsel i Dżonatan. Dopuszczasz takie wymowy?
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Chodzi o identyczna pisownie. Smiejemy sie ze jesli bedzie dziewczynka to bedzie Julia Aleksandra ;) Julian Aleksander wymawiaja tak samo jak my, tyleze z akcenten na pierwsza sylabe ;) Marcel bylby wymawiany "Marsel" ale pisownia taka sama wiec to mi nie przeszkadza. Nie wiem, moze macie pomysly po prostu na jakies imiona ktore pisze sie tak samo za granicami, przegladam ksiegi imion ale jakies same dziwne jak dla mnie imiona sie pojawiaja. Dzisiaj mi wpad do glowy Leon i Berenika, ale maz moj sie zapytal co to za Berenika, chyba Ci sie z Weronika pomylilo i czy takie imie istnieje. Mielismy niesamowity problem z Julianem. Jan tez mi sie podoba ale Julian i Jan chyba nie pasuja.
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeSep 13th 2015
     permalink
    Może Dominik/Dominika, Karol, Robert, Anna...
    Trochę trudno tak ogólnie doradzać.

    A myśmy wreszcie zdecydowali się na Wojciecha.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Żurawinka: Trochę trudno tak ogólnie doradzać.

    Imion międzynarodowych jest całkiem sporo.
    lilijeczka: Chodzi o identyczna pisownie.

    Tak na szybko - wrzucam te z pisownią identyczną lub różniącą się bardzo nieznacznie (zamiana liter k na c, w na v, i na y, t na th, ks na x, sz na sh itp.).

    - chłopiec - Aaron, Abraham, Adam, Adrian, Alan, Albert, Aleksander, Artur, August, Beniamin, Bernard, Borys, Bruno, Krystian/Christian/Cristiano, Konrad, Cyryl, Damian, Daniel, Dawid, Dominik, Donald, Dorian, Edgar, Edmund, Edwin, Emil, Ernest, Fabian, Feliks, Gabriel, Herman, Hubert, Hugo, Igor, Iwo, Jeremi, Jonatan, Leonard, Natan, Nestor, Olaf, Oliwer, Oskar, Patryk, Rober, Roman, Ronald, Samuel, Salomon, Wiktor, Zachary

    - dziewczynka - Ada, Agata, Aleksandra, Alina, Amelia, Amanda, Anna, Aurelia, Ariana, Aurora, Barbara, Kamila, Kornelia, Klara, Klaudia, Diana, Eliza, Elwira, Emma, Estella, Ewa, Gloria, Ida, Ilona, Irma, Kira, Laura, Leona, Lidia, Marta, Melania, Matylda, Monika, Natalia, Natasza, Nikola, Nina, Olga, Olimpia, Oliwia, Rebeka, Regina, Renata, Sandra, Sara, Sylwia, Stella, Tamara, Tina, Wiktoria
    • CommentAuthorEdyta_P
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Marcel i Jonatan ładnie brzmi. Bardziej podoba mi się to drugie.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    z myślą o Skandynawii przypominają mi się takie imiona

    Darius(z), Adrian, Emil, oczywiście Adam, Filip, Patryk, Krystian
    Anna, Emilia, Kornelia, Sara, Izabella, Maria, Matylda, Amelia...
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Mira będzie miała taką samą pisownię. U nas argumentem za nadaniem tego imienia było właśnie to, żeby za granicą Polski nie było problemu z wymową. Dla chłopca może Bruno :) moj faworyt :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Bruno też mi się podoba :)))
    --
    • CommentAuthorEdyta_P
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Właśnie spojrzałam na tę listę najczęściej nadawanych imion w Warszawie. Guy? Dla mnie to troszkę dziwne nazywać dziecko "facet" :)
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeSep 14th 2015
     permalink
    Nie jestesmy na "topie" zadnego imienia mego dziecia nie ma na liscie ;-P chociaz najstarsza na drugie ma Victoria ;-)
    U nas teraz bedzie Rayyan... :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    eja, a Haniyah i Rayyan mają jakieś znaczenie? Domyślam się, że i nazwisko obcojęzyczne :)

    Mi się polska wymowa Rajana totalnie nie podoba, ale chyba nie dla Polaków tak dajecie na imię? :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Moja koleżanka mimo, że z mężem Marokańczykiem mieszkają w Polsce, dała synkowi na imię właśnie Rayan. Już się przyzwyczaiłam do tego imienia. Tak to jest, że jak kogoś mamy w otoczeniu to imię nam trochę "normalnieje", przyzwyczajamy się.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 15th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Moja koleżanka mimo, że z mężem Marokańczykiem mieszkają w Polsce, dała synkowi na imię właśnie Rayan. Już się przyzwyczaiłam do tego imienia. Tak to jest, że jak kogoś mamy w otoczeniu to imię nam trochę "normalnieje", przyzwyczajamy się.

    Ale dziecko ma pewnie nazwisko ojca - a w takim zestawie, z zagranicznym nazwiskiem, Rayan zapewne dobrze się komponuje. Rayan Kowalski nie wyglądałby moim zdaniem fajnie, a hardcore'owo - Rayan Ogórek, byłby zestawem śmiesznym.
    lilijeczka:

    I co? Rzuciło Ci się cokolwiek w oczy z mojej listy? Szukać dalej?
    Edyta_P: Właśnie spojrzałam na tę listę najczęściej nadawanych imion w Warszawie. Guy? Dla mnie to troszkę dziwne nazywać dziecko "facet" :)

    Dziecko zapewne urodziło się rodzinie obcokrajowców albo w rodzinie mieszanej. W wykazie dla Warszawy sporo jest imion zagranicznych.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Eja, moja przyjaciółka ma dwóch synów, jeden to Ilyas a drugi Rayan :)))
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    marion no właśnie nazwisko mają takie bardzo uniwersalne, nie da się poznać, ze nie polskie. Do imienia Rayan pewnie pasuje, choć wiele polskich też by pasowało.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Jak by pasowało? Z obcą pisownią? Z "y" czytanym jako "j" niestety NIC nie pasuje do polskich nazwisk. IMHO oczywiście
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Marion - dziekuje! Faktycznie niektore wpadly w oko. Polowe z nich inaczej sie jednak tutaj pisze, a druga czesc po prostu jest niespotykana, a tego chce dziecku oszczedzic. Jest wiele pieknych miedzynarodowych imion pisanych identycznie, ale np. dzieci znajomych lub rodziny juz takie nosza. Zawsze to tak troche glupio "odgapiac", tak mysle. Mysle, ze bedziemy musieli spojrzec troche przychylniejszym okiem na imiona, ktore od razu odrzucilismy.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 15th 2015 zmieniony
     permalink
    ja tez sie zasczynam zastnawiac...najpierw miala byc Marta. teraz w gre wchodzi jeszcze Barbara, bo podoba mi sie zdrobnienie Basia.
    Poza tym lubie jak imie ma wiele mozliwosci: mała Basia, w szkole Baśka, a dorosła Barbara
    tak jak mały Piotruś, w szkole Piotrek, a dorosły Piotr
    U Marty jest tylko Martusia, a potem marta, marta. ale marta ma te zalete ze nie mozna wlasnie takiej bachy z tego zrobic. Czy baski, co mi sie torche z koniem kojarzy. no masz ci los.
    no sama nie wiem. pewnie synek zadecyduje na samym koncu;-P
    jezu, ale ciezko z tym imieniem jest. masakra
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Ewa, to już wiadomo, ż u Ciebie dziołcha w brzuchu siedzi?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    nie wiadomo na 100%, ale raczej tak. wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazuja, tylko gin jakos nie moze tego stwoerdzic z cala pewnoscia;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ale marta ma te zalete ze nie mozna wlasnie takiej bachy z tego zrobic. Czy baski, co mi sie torche z koniem kojarzy

    Kwestia tylko tego, czy sobie rodzice na to pozwolą. Przecież wystarczy zwrócić komuś uwagę, żeby nie mówił Baśka czy Bacha. I uczulić samo dziecko, by rówieśników też "pouczyło".

    Barbara to ten sam typ co moje imię, Maria. Brak formy neutralnej. Maria/Barbara - dla osoby dorosłej, Marysia/Basia - dziecinnie, Maryśka/Baśka - za ostro. Do mnie mało kto mówi Maryśka. Najczęściej Marysia (a mam 35 lat), zdarza się Mario. Dla męża jestem Maryla.
  4.  permalink
    Ja tak sobie czytałam to co napisałam miesiąc temu, że nie mamy imienia dla dziewczynki. No to się znalazło....
    Po mojej mamie, dziewczynkę (jeśli będzie) nazwiemy Ania.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    anairda1986: Po mojej mamie, dziewczynkę (jeśli będzie) nazwiemy Ania.

    Ja osobiście nie nazwałabym dziecka po tak bliskiej osobie. Upamiętniłam bym ewentualnie, ale drugim imieniem.

    Dla syna szukałam imienia, którego w rodzinie nie ma. Wprawdzie z czasem okazało się, że w rodzinie imiennik jest, ale to brat wujka, z którym nikt nie ma kontaktu. Teraz będę szukać dokładniej :-)
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    marion: Upamiętniłam bym ewentualnie, ale drugim imieniem.


    My właśnie tak zrobiliśmy, ale tak się składa, że to także moje imię więc reakcje są różne :-) ale kto ma wiedzieć, ten wie.

    marion - dopiero zobaczyłam drugi suwaczek, gratulacje!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    MrsCreme, tak, Haniyah znaczy szczescie, dajaca zadowolenie, Rayyan oszaxza brame do raju a najstarsza Zakirah-pamietajaca o Bogu :-) A nazwisko racja-nie polskie ;-)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    Nasz syn będzie miał na imię Adam- to także imię mojego taty. Wybór z tym niezwiązany. Jest duży (czyt stary- bo mały jest, ma 162 cm) Adaś i będzie mały Adaś/ Adaśko. Nam się to imię podoba, co zrobimy :)

    Marion, Anairdzie mama zmarła kilka tygodni temu, wcale się nie dziwię, że chce ją upamiętnić.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewka, wiesz, ja mam Martę:)
    a zdrobnień jest sporo, u nas najczęściej: Tusia, Tuśka. P. najczęściej chyba używa formy Tuśnik:)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeSep 15th 2015
     permalink
    MrsCreme nazwisko mają uniwersalnie brzmiące, więc każde imię moim zdaniem pasuje tak samo. Jakoś nielogicznie chyba napisałam. Nie chcę zdradzać personaliów, ale coś jak nazwisko Kiri czy Tami. Moim zdaniem więc pasuje Adam Kiri czy Tomasz Kiri tak samo jak Rayan Kiri.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.