Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    marion dzieki za pomoc :) Dziecko w sumie bedzie mieszkało za granicą , Nie zależy mi na imieniu między narodowym chociaż mam słabość do imion które brzmią na nie Polskie :P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 1st 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: Dziecko w sumie bedzie mieszkało za granicą , Nie zależy mi na imieniu między narodowym

    Ja bym nie fundowała dziecku imienia, z którym będzie miało problemy mieszkając poza granicami Polski - chodzi mi o wymowę i pisownię dla obcokrajowców. Czyli dla przykładu - Grzegorz, Jędrzej, Błażej itp.
    Dziś mnie już tu raczej nie będzie - w międzyczasie podrzuć jakieś swoje "wymagania", a ja jutro podrzucę dodatkowe propozycje.
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Mi sie podobają takie imiona Miłosz , Gabriel, artur z tym ze
    Artur w szwajcari niby znaczy Dupa
    Gabriel cesto jest mylone z Gabrielą i cesto pewnie w szkole bedzie wyzywane od dziewczynki
    Miłosz mojemu się nie podoba

    Hmm wymagania żeby było takie nie spotykane :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    koteczek1: Artur w szwajcari niby znaczy Dupa


    Serio ??:crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    juz widze jak ktos dla zdrobnienia mowi Aureorcia ;) ciezko napisac a co dopiero wymowic ;) ale juz koncze utyskiwania na zdrobnienia

    trzebaby popatrzec jakie imiona w niemieckojezycznej czesci Szwajcarii sa obecnie nadawane, i odrzucic z 50 pierwszych :)

    btw,.dobrze Ci w ciazy bez faceta? ja mam przymusowe 14 tygodni bez mojego i wiem, ze to straszliwy blad i bardzo mi go brakuje
    ..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    Aureorcia to chyba dla każdego Szwajcara oznaczało by języka połamanie.......
    W sumie dla Polaków też :P
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 1st 2015
     permalink
    moya212 tak nie wiem czy to prawda do konca ale mój mi tak powiedział :P myśle ze nie ma to bezpośredniego takiego znaczenia a bardziej sybolike tak jak np u nas jacuś cesto kojarzy się z czym innym :P

    MrsCreme ciężko szczerze mówiąc mieliśmy się już rostać i wróciłam do polski jeszcze za nim wiedziałam ze jestem w ciąży właśnie dlatego że on strasznie dużo podróżuje po świecie , cieżko być z kimś kto co miesiac leci gdzies na tydzien a czesem i 2 razy w miesiącu .. i własnie jak wróciłam do Polski okazało się ze jestem w ciąży tak troche się zdiwiłam bo 4 dni przed @ zrobiłam taki test w razje czego bo na imprezje miałam iść a wiadomo nigdy nic nie wiadomo tymbardziej ze juz 4 lata się bez zabezpieczenia robi i ciezko uwierzyc ze w koncu test wychodzi pozytywny a tu taki cud ! Nie jestesmy pokłuceni ale też takjagby nie jestesmy razem teraz właśnie za 3 dni lecimy razem na tydzień na majorkę (lekarz pozwolił ) to skoplikowane :/ ale mieszkam chwilowo u rodziców bo jest razniej tylko brakuje właśnie takiego ciepła narzyczonego / męża .
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: Hmm wymagania żeby było takie nie spotykane :)

    No to wrzucam...

    - Adrian Agrypin Aidan Albert Albin Aleksy Alwin Anatol Ariel Armand Arwid August Aurelian Aurelisz
    - Basjan Bazyli Benedykt Benon
    - Cezary Cyprian Cyryl
    - Dacjan Donat Dorian
    - Edgar Edwin Egon Emeryk Emilian Ernest Erwin Ewald
    - Filon Flawian Florian Fryderyk
    - Gawin Gerald Gerard Gilbert
    - Hadrian Hektor Herbert Herman Hugo
    - Iwo Izydor
    - January Jaromir Jeremi Joachim Jonasz Jonatan Jordan Juliusz Justyn
    - Kasjan Kasper Kilian Klaudiusz Kordian Kosma Kryspin Kwiryn
    - Leonard Leontyn Leopold Lewin Libert Litawor Longin
    - Makary Maksym Miron Modest
    - Nestor Nikanor Nikon Norman
    - Odo Oktawian Olgierd Orest Oswald Otokar Otto
    - Paskal Polian Pomir Prot
    - Radomir Retyk Roch Roderyk Roger Ruben Rudolf
    - Salomon Sambor Samuel Serafin Sergiusz Seweryn Sewerian Sylwan Sylwester Sylwin Syriusz
    - Tacjan Teodor Tomir Tristan Trojan Tyberiusz Tycjan Tytus
    - Ulryk Urban Ursus Ursyn
    - Walerian Walery Walter Werner Wiktorian Wincenty Witalis Wojmir
    - Zachariasz Zachary Zanobiusz Ziemowit

    Reszta to albo jest w pierwszej setce najpopularniejszych imion (w Polsce), albo jest mega hard core'owa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    marion Mi sie podobają Florian , serafin ,Tristian
    ale wczoraj w sumie uzgodnilismy ze Jordan ( z angielskiego ) nie jest zle wiec chyba bedzie Jordan :P

    Treść doklejona: 02.06.15 11:15
    Tak wiec jeśli bedzie dziewczynka to Aurora
    Jesli chłopczyk to Jordan .
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: Jesli chłopczyk to Jordan .

    Ooo :bigsmile:
    A wymawiany przez J czy przez DŻ? Obcokrajowcy pewnie będą mówić DŻORDAN.

    I ciekawe jak będą wymawiać AURELIA. Czy podobnie jak z angielskiego Australia (oustrelia) czy Austria (oustria).
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Jordan z angielskiego czyli DŻORDAN
    Aurora nie wiem w sumie jak bede wymawiac ale ja ich naucze haha ale za to kojarzą te imie ze śpiącą królewną wiec pozytywnie :P

    Treść doklejona: 02.06.15 11:25
    Ja wczoraj z mama rozmawiam jak na imie damy dziecku to moja mama powiedziala nazywaj jak chcesz ja i tak bede mówiła na dziewczynke małgosia a na chłpca jaś :P
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Koteczek a wiesz, że moje pierwsze skojarzenie było właśnie ze śpiąca królewna :)))
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    A ja znam Faustynę, Ismenę i Wesnę. Wszystkie są świetnymi dziewczynami, więc jeśli ktoś lubi oryginalność, to proszę bardzo:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Żurawinka: A ja znam Faustynę, Ismenę i Wesnę.



    Ciekawe:) Mi ostatnio spodobało się Esma dla dziewczynki, byłby problem z nadaniem?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Esma nie słyszałam, ale bardzo podobne do arabskiego imienia żeńskiego Asma.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Żurawinka: A ja znam Faustynę, Ismenę i Wesnę.

    Fajne. A to rodzina/siostry?

    Faustynę planowałam na imię do bierzmowania, ale w ostatniej chwili odpuściłam - a w zasadzie stchórzyłam. Po latach żałuję. Wybrałam Klarę.
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Teraz to chyba by nie było problemu. Od marca jest zmiana ustawy, więc można sobie pozwolić na oryginalność, jednak nie wiem, jak ta właśnie ustawa funkcjonuje w praktyce.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Esma tez arabskie ponoć :)

    W tureckim serialu oglądanym przez moją babcię ostatnio usłyszałam:)
    Dla mnie bardzo ładne, proste, zdrobień raczej brak ;) ( no chyba, że ktoś na siłę wymyśli, utrudniając sobie przy tym jakby nie było).

    Treść doklejona: 03.06.15 08:57
    Żurawinka: Teraz to chyba by nie było problemu. Od marca jest zmiana ustawy, więc można sobie pozwolić na oryginalność, jednak nie wiem, jak ta właśnie ustawa funkcjonuje w praktyce.


    No właśnie jestem ciekawa:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    One nie są spokrewnione. Dwie to moje byłe uczennice, a jedna to rodzina mojego J.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Esma to tureckie bardziej. Pewnie z serialu "Wspaniałe stulecie" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Angielska forma, Esme, była bodajże postacią w Zmierzchu, nie? :)

    Ja znam te Ksenie, Domicelę, w pracy tą Bibiannę, i małą Leokadię.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Ismena tez ładne imię :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny, poratujcie :wink:
    Potrzebne imię męskie:
    - musi być długie raczej, najmniej 3-sylabowe;
    - "polskie", normalne, nic wymyślnego;
    - nic ze "-sławem", bo mam uraz :wink:
    - nieważna (nie)popularność, musi się nam spodobać;
    - nie lubię Franciszka :wink:
    - dobrze, żeby nie miało krótkiego zdrobnienia (Aleksander-Olek), choć zdrobnienia jako takie mi nie przeszkadzają;
    Niby nie jakieś wygórowane, ale nic nie możemy znaleźć...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Tymoteusz:)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Bożydar :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Mateusz
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Sebastian, Nataniel, Mikołaj, Cezary, Tadeusz, Remigiusz, Waldemar, Dominik
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    A Wojciech?

    Bartłomiej; Krzysztof; Sebastian; Grzegorz; Konstanty, Arkadiusz, Kazimierz, Wincenty, Maksymilian, Jędrzej, Gabriel, Nataniel, Kajetan, Beniamin, Eugeniusz, Emilian...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJun 12th 2015
     permalink
    Jeremiasz & Wojciech
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    O kurcze wcale to nie jest proste :) chodzi mi o długie imię bez zdrobnienia, funkcjonujące "normalnie":) w sensie, że oby nawet może to imię zdrobnić i kogoś tak nazwac.
    Dziewczyny chyba podały takie(te ponizej) więc pewnie odpadają.
    Tymoteusz - Tymek
    Krzysztof- Krzysiek, Krzys
    Grzegorz - Grzesiek, Grześ
    Arkadiusz - Arek
    Kazimierz - Kazek
    Maksymilian - Maks
    Wojciech - Wojtek:)
    Waldemar - Waldek

    Ja to rozumiem w sumie, bo dla mnie takie imiona odpadały w pierwszym przebiegu.
    Cest i jak ? spodobało Wam się coś czy nadal szukacie?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Podoba się mi Sebastian, Dominik, Arkadiusz. Ale ostatnie odpada, ze względu na zdrobnienie. Moim typem od "zawsze" był Adaś, Krzyś i Wojtek, póki nie zmieniłam nazwiska. Teraz zupełnie nie pasuje. Mąż oprotestował Dominika (bo mało męskie :tongue:), więc póki co zostaje Sebastian, ale... Bez szału :wink: mamy takie nazwisko, że mało co pasuje i nie wywołuje uśmiechu politowania :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJun 13th 2015
     permalink
    Może Marcin albo Wiktor? Wiem, że oba krótkie.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Słyszałam kiedyś opinię, że przy krótkim nazwisku dobrze wygląda długie imię, a przy długim - krótkie.
    Niestety nazwiska sobie nie wybieramy, więc jeśli jest niezbyt ładne, to warto wybrać neutralne, uniwersalne imię.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 13th 2015 zmieniony
     permalink
    cestmoi89: Dziewczyny, poratujcie :wink:
    Potrzebne imię męskie:

    Z niewymienionych:

    - 3-sylabowe - Ignacy Ksawery Oliwer Oliwier Nikodem Bartłomiej Leonard Leopold Maurycy Fryderyk Marceli Seweryn Samuel Sławomir Ziemowit Oktawian Joachim Jonatan Sylwester Krzesimir Anatol Benedykt Makary Wawrzyniec Augustyn Korneliusz Dobromir Horacy Felicjan Serafin Zachariasz Dionizy Ferdynand Hipolit Lubomir Benedykt Bazyli Bonifacy Dionizy Felicjan Izydor Ildefons Jaromir Radomir Salomon Teodor Teofil Aureliusz

    - 4-sylabowe - Amadeusz Ireneusz Apolinary Apoloniusz Inocenty January Emanuel

    Trzymałam się wymagań dotyczących długości i bez końcówki -sław. Co do zdrobnień to kwestia fantazji, więc do własnego przemyślenia.
    cestmoi89: mamy takie nazwisko, że mało co pasuje i nie wywołuje uśmiechu politowania :tongue:

    Podejrzewam, że nie podasz nazwiska, ale może choć spróbuj jakoś opisać, albo podaj jakieś słowo o podobnym brzmieniu.
    Czy są w nazwisku jakieś twarde litery/człony? Typu r, rz, ż, szcz, chrz, grz, drz, brz itd.? Czy może jest miękkie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2015
     permalink
    chyba jednak ta zmiana ustawy o nadawaniu imion nie zawsze bywa pozadana ;0

    das
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 4th 2015
     permalink
    Hehehe...
    Obok jest Kasjan -nawet nie wiedziałam, ze takie imię istnieje
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2015
     permalink
    Kasjan i Dejvid patrzac po imionach rodzicow i godinie urodzenia to blizniacy :devil:

    a u nas w rodinie przyszla 2godz temu na swiat Ninka, sie smielismy ze powinno by Janina ze wzgledu na korelacje z nazwiskiem ale mama dziewczynki zavetowala :P
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 4th 2015 zmieniony
     permalink
    O matko z tym Dejvidem... Ja znam Kasjana, to jest dosyć stare imię, łacińskie, u tego mojego idealnie pasuje do nazwiska. Nie dość tego - kumple w szkole mu zazdroszczą imienia :D Kasjan mi się podoba, ale kompletnie nie współgra z tym drugim :( Biedny jeden z bliźniaków.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 4th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: chyba jednak ta zmiana ustawy o nadawaniu imion nie zawsze bywa pozadana ;0

    Chłopak (Dejvid) nie będzie chyba miał łatwego życia...
    Kasjan istnieje, ale osobiście imiona kończące się na -jan lub -ian (Kasjan, Felicjan, Dorian, Julian, Emilian, Kilian tip.) odbieram jako mało męskie. Wyjątek stanowi Florian :bigsmile:

    Śledzę podobną rubrykę z pewnej gazety w Polsce (z racji odległości czytam wersję elektroniczną). W zeszłym roku pojawili się m.in.: Florence, Inez x2, Salma, Samanta, Vanessa, Alex, Brajan. Florence ma nazwisko obce. Jedna z dziewczynek o imieniu Inez miała nazwisko Nagła. I pamiętam zestaw (imię i nazwisko) - Borys Berus :shocked:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 4th 2015
     permalink
    Nagła Inez :D Przepraszam, ale padłam ze śmiechu :))))) W dzieciństwie to pikuś, ale potem to fajnie będzie się tak przedstawiać, brzmi filmowo ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 4th 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Nagła Inez :D

    No śmiesznie :smile:
    DO takiego nazwiska ciężko dopasować jakiekolwiek imię, ale lepiej pasowałoby jakieś tradycyjne, np. Katarzyna Nagła, albo Joanna Nagła. Bo ta Inez dodatkowo podkreśla śmieszność zestawu.

    Ale tak przy okazji - błędem jest przedstawianiem się zaczynając od nazwiska (Frag - napisałaś Nagła Inez). Zawsze powinno się mówić "Jestem Tomasz Nowak", a nie "Jestem Nowak Tomasz". Nazwisko przez imieniem występuje tylko w sytuacji alfabetycznych list.
    U mnie na studiach pewien doktor zawsze powtarzał - "Pana Tadeusza napisał Adam Mickiewicz, a nie Mickiewicz Adam". :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 4th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: łędem jest przedstawianiem się zaczynając od nazwiska


    Wiem, wiem, ale Inez Nagła nie brzmi równie śmiesznie ;))

    A Nagła Inez to wiesz... jak Speedy Gonzales :D
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    elfika: dlaczego?

    Poniewaz taka jest zwyczajowo ustalona kolejność w polszczyźnie.
    Odwrotnie jest tylko w pismach urzędowych, gdy np. podaje się listę alfabetycznie.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Wydaje mi się, że wszystko jest kwestia osłuchania się i wtedy to będzie "norma" :) Ja miałam w szkole koleżankę Inez i nigdy mi przez myśl nie przyszło, że to dziwne imię, bo znałam je od zawsze ;)

    A co do długości imienia to łatwiej jest u facetów, bo można dobrać w zestawie krtótkie imię - długie nazwisko i na odwrót a dziewczynka? Jak wyjdzie za mąż i zmieni nazwisko to cały misterny plan rodziców może pójśc w... :P
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    2 tygodnie temu kuzynowi Sylweriuszowi urodził się Samuel.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Przestępcy często też mówią o sobie schematem naziwsko-imię, to się bierze z zakładów karnych.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    bladykot: 2 tygodnie temu kuzynowi Sylweriuszowi urodził się Samuel.

    Imiona może nie w moim typie, ale wszystko co mało popularne bardzo mnie cieszy :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    sylwek początkowo miał być Patrykiem, ale dziadek się śmiał. 2 miesiące później urodziła się kuzynka Patrycja, wtedy dla dziadka było już ok.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 6th 2015 zmieniony
     permalink
    "Witajcie na Świecie" (27 czerwca i 4 lipca) - Warszawa.

    Najciekawsze (po jednym nadaniu) - Alina, Felicja, Melania, Urszula, Florian, Fryderyk, Gustaw, Tytus, Wincenty.
    "Kwiatki": Angelika, Melka, Noemi, Alex (polskie nazwisko), Alexander (polskie nazwisko), Olivier (polskie nazwisko), Vincent (obce nazwisko), Xavier (obce nazwisko).
    Dwa imiona (najciekawsze zestawy): Barbara Felicja, Dorota Teresa, Gabriela Danuta, Kamila Benita, Antoni Józef, Mateusz Alojzy, Mateusz Leszek, Tymoteusz Eljasz.
    Bliźnięta: Robert i Jerzy, Milan i Marika, Anna i Jakub, Stefan i Józef.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Co do dopasowania imion do nazwisk to ja ciągle mam w pamięci moją byłą studentkę, która miała na imię Donata a na nazwisko Boczek. Wyszła za mąż za Jana Kwaśnica, no i podwójnego nazwiska sobie nie zostawiła, czemu się w ogóle nie dziwię.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.