Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Jak się okazuje, rodzice chętnie korzystają z nowych przepisów i od czasu ich zmiany zgłosili już ponad 400 imion obcojęzycznych. MSW podaje, że wśród dziewczynek najpopularniejsze są: Carmen, Andrea, Elena, Hannah, Jessica, Marika, a wśród chłopców: Mike, Scott, Kelwin, Lorenco, Natan i Rafael.

    Artykuł dziwny, bo Marika, Elena, czy Natan są w pierwszej setce, więc nie wiem czym autor jest taki zdziwiony.

    Już nie Brajan i Kewin, a Hannah i Scott
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeApr 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    marion: A to małe dzieci, czy dorośli?
    Jeśli dzieci, to uznanie za Adelinę i Filomenę. Filip - w nawiązaniu do tych dwóch pozostałych imion brakuje konsekwencji.

    Mają +/- 30 lat.
    Moja siostra ma w pracy babkę o imieniu Dagny.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    annaa77: Moja siostra ma w pracy babkę o imieniu Dagny.

    U mnie w pracy są: Aldona, Anetta, Bernarda, Dionizy, Elwira, Estella, Honorata, Indira, Mirella, Oktawian, Violetta.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    moja dentystka ma na imię Andżelina, a ma minimum 40 lat :)

    ta Dagny kojarzy mi się z Dagny Przybyszewską- piękna postać, ale strasznie smutna, tragiczna wręcz, chyba miałabym pewne wątpliwości. No i brak "a" na końcu żeńskiego imienia... Jakkolwiek- dla mnie to imię jest... piękne :) (gorzej pewnie w zestawieniu z nazwiskami różnymi...)

    u mnie w korpo (bo nie mówię tylko o swojej firmie tylko o całej grupie) jest kilka smaczków, w tym Bibianna :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    W moim mieście przyszły na świat bliźniaczki: Milenka i Lenka.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    hasło "korpo" przypomniało mi imię Anada :wink:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny chyba mamy imię dla dziewczynki ....Karolinka:) A synusia nie wiem jak nazwać:( Kubuś, Adam? Podoba mi się Martin. Pomóżcie;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Cytrynko bardzo ładnie:wink: imię świetne dla małej dziewczynki jak i dorosłej kobiety. Znam to z autopsji :bigsmile:
    Martin nie pasuje do reszty ale jeśli Ci to nie przeszkadza to skoro się podoba to wpisać na listę i debatować z mężem :)

    Treść doklejona: 05.05.15 13:06
    Ja dziś spotkałam małą Inez, dziewczynka prześliczna ale nawet to nie przekonało mnie do tego imienia.
    Za to na placu zabaw spotykam często bardzo ładną, przesympatyczną kobietę, ostatnio się sobie przedstawiłyśmy i powiedziała - ,,Róża" :) no jak nie lubiłam tego imienia tak teraz mam ciepłe skojarzenia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Mężowi się Martin nie podoba. Faktycznie do Karoliny nie pasuje. A co proponujesz? ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Wg mnie Martin nie pasuje bo jakiś taki zagraniczny.....
    W sensie dziwnie brzmi w zestawieniu z polskimi imionami, moim zdaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Cytrynko, właściwie mogłabym wpisać tu prawie wszystkie imiona od Marcela, Nikodema po Mateusza, Pawła itd. Natalia i Karolina to takie klasyczne imiona :wink:
    No i ja tylko zasugerowałam, iż Martin nie pasuje do reszty...a nie każdy ma takie wytyczne :)
    ale skoro mężowi się nie podoba to wiadomo....trzeba szukać dalej:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Inez fajne :)
    Mnie się jednak podobają takie krótkie imiona o prostej formie, od której nie da się zbyt wielu tworzyć "dziwolagow".

    W sensie np podoba mi się imię Gabriela, jest prześliczne. Ale jak słyszę (czytam) formę Gaba, Gabi to mnie od razu odrzuca bo z formą podstawową nic to, dla mnie, wspólnego nie ma :(

    Tak samo jak Pati od Patrycji, Wiki od Wiktorii etc.
    No takie mam skrzywienie, dlatego jestem za krótkimi imionami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja tam lubię takie skróty typu Pati, Gabi czy Nati itp. wiadomo, że tak mówią do kogoś tylko osoby bliskie, za to nie lubię imion, gdzie skrótami mówią do nas obcy ludzie np. Pani Ola, Basia, Marysia, a to jest na porządku dziennym :wink:

    Zastanawiłam się jak nazwą córkę Kate i William, miałam nadzieję, że nie Diana, bo to mój mocny faworyt jeśli chodziłoby kiedyś o moją córkę, a to pewnie spowodowałoby wzrost popularności tego imienia.

    Treść doklejona: 05.05.15 13:32
    Właśnie sprawdziłam mała księżna to Karolina Elżbieta Diana
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Charlotte, po księciu Karolu :)
    Na drugie Elizabeth po królowej matce, a dopiero na trzecie Diana :)

    Treść doklejona: 05.05.15 13:33
    O no właśnie :)
    --
  3.  permalink
    I z tego powodu moja córka będzie Karolinka. Spodobało mi się, jakiegoś olśnienia dostałam w nocy:) I rodzinka zaakceptowala. No i będzie mała Polska księżniczka Karolinka:)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    My na razie mamy do wyboru: Hanna, Natalia, Alicja i Martyna :bigsmile: coś powoli zaczyna się klarować :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny a co myślicie o Bartoszu? Chyba mało ostatnio spotykane imię?
    Podobają mi się imiona zawierające sz. Mam 18 letniego syna Mateusza, zmarłego synka Łukasza a nie długo urodzę małego Bartosza.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Mi się Bartosz bardzo podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Perła, Bartosz zajmuje 10 miejsce na liscie nadawanych imion w 2013 r. także popularność dość wysoka.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    iris30: My na razie mamy do wyboru: Hanna, Natalia, Alicja i Martyna

    My już zdecydowani na Alicje i mam nadzieje, że mi sie nie odmieni:tongue::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    O nie wiedziałam, że Bartosz taki popularny. W moim otoczeniu o żadnym nie słyszałam i znajoma położna też mówiła, że dawno tego imienia nie słyszała.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Myślę, że duzo zależy od regionu, miejsca. U nas Dominików jak na lekarstwo, a np. na forum ich sporo i niektóre dziewczyny wypowiadały się, że u nich w miejscowości też wysyp. Także różnie z tym bywa:) U mnie w mieście też mało Bartoszów :wink: na placu zabaw rzadko ich spotykam. Wśród dzieci znajomych i z rodziny, nie ma takiego imienia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Karolinka - bardzo mi się podoba - niestety mój maż nie zaakceptował :cool:
    Moja córcia będzie Gabriela - ale my lubimy Gabi, więc pewnie tak będziemy do niej mówili - choć zapewne dopiero zobaczymy jak konkretnie będziemy mówić - jak się urodzi :devil:
    Np. jak wymyśleliśmy Martynę - to się sama zastanawiałam jak do niej mówić - w sensie zdrobnienie - a potem samo się jakoś ułożyło, ze jest Martynka - i inaczej mi nie pasuje :))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    Mi męskie imiona z końcówką -sz przeważnie się bardzo nie podobają (poza chyba Tomaszem i Bartoszem właśnie, bo się je da normalnie zdrabniać i zgrubiać), no ale jak wspomniałam, Bartosz jest OK :) Równie dobrze może być też Bartłomiej :) Ale to dla tych co im te końcówki nie pasują.

    Iris, mi z Twojej czwórki najbardziej pasują i podobają się Alicja i Hanna. Z doświadczenia rodzinnego wiem, że tą Martynę ciężko się odmienia :P Zresztą z Natalki idąc tym tropem jakoś wiele się nie ukręci: Martyna: Martynka, Mar...tysia? Natali: Natalka i Nati?

    Cytrynka, to jak księżniczka Karolinka, to idąc po innych rodzinach królewskich w Europie i ich spolszczeniach, to Krystiana moglibyście mieć (Karolina i Krystian moim zdaniem całkiem nieźle się komponują)- przyszły król Danii, lat 10, ma na imię Christian :)
    Bo Emmamuel (Belgia) albo Sverre Magnus (Norwegia) jakieś pretensjonalne...
    --
  4.  permalink
    MrsCreme fajnie Krystian i Karolina:) Wcześniej już o tym Krystianie myślałam. Kojarzy mi się z 50 twarzy Greya ;) Ale skoro mówisz że przyszły król ma tak na imię to jeszcze lepiej; ) Idę z mężem przedyskutować; )
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 5th 2015
     permalink
    A jaki fajniutki :)


    My do Hanki, która jest kilka miesięcy młodsza, się śmiejemy, że będziemy ją puszczać na lekcje duńskiego, niech wyrywa księcia :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny a może rzuciło Wam się oczy (choć pewnie nie, bo czemu miałoby się rzucić) kiedy Aleks obchodzi imieniny? Na Aleksego mąż kategorycznie nie chce się zgodzić, więc zostaje forma Aleks. Ale, mimo iż taka forma jest nadawana nawet częściej niż Aleksy, to imienin znaleźć nie mogę.
    -- ,
  5.  permalink
    Krystian nie został zaakceptowany...szukamy dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    dżasti: kiedy Aleks obchodzi imieniny?


    cos takiego znalazłam

    http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79473,,,,imiona-chlopcow,Aleks.html
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Dzięki Monia :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 7th 2015 zmieniony
     permalink
    cytrynka251: Krystian nie został zaakceptowany...szukamy dalej.


    Wrzucam ponownie pierwsze setki najcześciej nadawanych imion w 2014 r. Do starszej Natalii dobrałabym imiona z pierwszych 30-tek, ewentualnie 50-tek. Karolina więc tu pasuje :-)

    http://28dni.pl/pictures/2385053.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2385058.jpg

    ---------------------------------------------------------------------------------
    perła2010: Dziewczyny a co myślicie o Bartoszu? Chyba mało ostatnio spotykane imię?
    Podobają mi się imiona zawierające sz. Mam 18 letniego syna Mateusza, zmarłego synka Łukasza a nie długo urodzę małego Bartosza.


    Bartosz w tym zestawie jest OK. Ewentualnie z SZ (z tych częściej nadawanych) jeszcze Miłosz lub Tobiasz.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Cytrynko mi u Was jakos Miłosz pasuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Jeziu, dobierać imię rodzeństwa wg popularności pierwszego... Dla mnie już lekka przesada! :P

    Cytrynka, ale może właśnie chłopięce na N? Nataniel, Noe? Nikodem?
    No albo Kornel, Krzyś, Kamil? Natalia, Kamil, Karolina... moim zdaniem nieźle się to zbiera razem :)

    A na jakieś stronie z dopasowaniami imion niby do Karoliny pasuje Dawid i Michał :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    spacerując po cmentarzu spotkałam takie nietypowe imiona, małżeństwo Eudokia i Talimon :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Wałbrzych jest fajny do chodzenia i szukania ciekawych imion, bo poniemieckie to miasto, a do pracy w kopalniach przyjeżdżali też Francuzi :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Mi do Karolinki i Natalki pasuje Maksymilian :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    No Miłosz też mi się podoba.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    A mi do Natalii Karoliny pasuje Adam, Kornel i takie imiona z "naszego" pokolenia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMay 7th 2015
     permalink
    Ja w ogóle tego nie czuję z tym pasowaniem do siebie imion. To znaczy uważam, że trochę dziwnie brzmi, gdy rodzeństwo się nazywa Brajan i Henryk, albo Dorian i Maksymilian, ale reszta mi pasuje. Do Natalii mi pasuje Miłosz, Marek, Adam, Bogdan itp.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Ale że Twoim zdaniem Brajan i Henryk do siebie pasują czy nie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    No nie pasują, ja przynajmniej zrozumiałam bez problemu :)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    A ja nie wiem jak nazwiemy naszą drugą córkę.. kurwa to jest jakaś masakra! Nic nam się równie bardzo nie podoba, on wetuje moje propozycje, ja jego i o! nie możemy dojść do kompromisu...
    Będzie bezimienna chyba...

    Ja chciałabym Lucję, Helenkę, Janinę...
    A Łukanio Jaśminę, Malinę, Dobrosławę...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeziu, dobierać imię rodzeństwa wg popularności pierwszego... Dla mnie już lekka przesada! :P

    A dlaczego przesada?
    Większość aktualnie popularnych pasuje do siebie. Te które są niepopularne, czyli nadawane są rzadziej, zazwyczaj są z innej "bajki".
    Czy do Alana czy Oliwiera, Piotra czy Maćka , którzy są w pierwszej 30-tce pasują imiona typu Dionizy czy Aureliusz, Lubomir czy Felicjan?? Wg mnie nie. To znaczy nadać można, ale mnie osobiście taki zestaw się nie podoba, gryzie się.

    Ja do mojego Henryka ewentualnie mogłabym dobrać z imion retro popularne teraz Franek, Staś, Ignaś, Antoni, czy Zosia, Antonina, ale nie nadałabym - bo jest duża nadawalność. Wybrałabym coś na poziomie nadawalności Henryka lub mniejszej - czyli spoza pierwszej setki.
    -------------------------------------------------------------------------
    Środa: Ja chciałabym Lucję, Helenkę, Janinę...
    A Łukanio Jaśminę, Malinę, Dobrosławę...


    Tylko te 6 typów wchodzi w grę?
    Żadne z Was nie uznaje choćby jednego imienia z zestawu drugiego?
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Póki co to te typy są głownie brane pod uwagę.


    To nie tak, że nie uznaje..., ja bym chciała Helenę, ale on nie chce o tym słyszeć, bo ma złe skojarzenia (ciotka jego jest starą panną i ma tak na imię... i wiecie, jest cięzka charakterem...), mi się Malina i Jaśmina wydają zbyt "wydziwionymi" imionami (chciałabym, żeby miała oryginalne imię, ale nie dziwaczne), a Dobrosława, czy tam Dobrochna w ogóle mi się nie podoba.
    Co do imienia Lucja, to jemu się nie podoba, a o Janinie to nawet nie wiem co myśli...

    Pierwszymi naszymi dziećmi i miał być Janek i miała być Marysia, a teraz cuda wianki wychodzą...

    A mi się jeszcze podoba Michalina, ale tu też jest weto...

    Treść doklejona: 08.05.15 09:05
    Kurcze, coraz bardziej podoba mi się imię Janina- nie ma jej w pierwszej setce, a to dodatkowy plus :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Helena i <strong>Jaśmina</strong> są suuuper! W ogóle Kalina i Jaśmina, Kala i Jaśka (prawie o Twoją Janinę zahacza) brzmią ze sobą super, nie żebym namawiała... :)

    Marion, można dobierać imiona do siebie, bo pasują, bo coś znaczą, bo się dobrze skracają, ale zestawić dwa imiona " z pierwszej trzydziestki popularności" to dla mnie jakaś pomyłka. Kto na to spojrzy później? Jeśli poza tym imiona kompletnie do siebie nie pasują, to taki wyznacznik jest... słaby :P
    Sam Henryk jest właśnie świetnym przykładem, bo Jan, Franciszek czy Antoni do niego pasują, a są o wieeeeele bardziej popularne. Chyba byś ich nie odrzuciła tylko dlatego, że nie leżą w odpowiednim zakresie popularności nadawania...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    MrsCreme: No nie pasują, ja przynajmniej zrozumiałam bez problemu :)


    No co d tych imion to też mi nie pasują, ale zaraz były przytoczone Dorian i Maksymilian, które akurat są imionami z tej samej epoki, rzymskimi i podobno brzmiącymi, więc jak dla mnie pasują do siebie...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Środa a co z Lubą ? :wink:

    Z Waszych typów mnie ta Janinka urzeka :)))
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 8th 2015
     permalink
    Luba jako taka fajna, ale to zdrobnienie, którego nie chcemy dawać jako imię główne, a Lubomira odpada...

    TEORKA: Z Waszych typów mnie ta Janinka urzeka :)))


    No do mnie przemawia coraz bardziej :smile:
    Chyba będę za nim obstawiać najbardziej.

    Treść doklejona: 08.05.15 11:04
    MrsCreme: Helena i Jaśmina są suuuper! W ogóle Kalina i Jaśmina, Kala i Jaśka (prawie o Twoją Janinę zahacza) brzmią ze sobą super, nie żebym namawiała... :)


    Do Helki go raczej nie przekonam, a ta Jaśmina... hmmm sama nie wiem...
    --
  6.  permalink
    My kiedy dawaliśmy imię pierwszej córeczce, to wydawało się nie popularne wręcz oryginalne więc została Kornelka:) W ostatnim czasie, na placu zabaw chyba było z 5 Kornelek...hmm mężu się troszku zagotował bo on z takich co nie lubi, że tak nazwie "masówki":)Teraz będzie Berenika:) To tylko słyszę od innych pytanie....A takie imię istnieje? :) hehe
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 8th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: mnie ta Janinka urzeka :)))

    Mnie z wiadomych względów też :wink: Do tego mam ciotkę Janinę- mówią do niej Janka/Jańcia/ Ninka :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.