Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    alfaromeo166: Ale co zrobić, jak wymarzone od dzieciństwa imię pojawia się w pierwszej trójce??:/:/:/


    Co zrobić? NADAĆ!!! O ile nie przeszkadza Ci popularność.
    Skoro tyle lat marzysz o takim, to nie widzę powodu, żeby marzenia nie zrealizować. Bo jak się zmusisz do innego, to potem ciągle będziesz niezadowolona.
    Właśnie na jednym forów ostatnio czytałam posta, że młoda matka (dziecko kilkumiesiączne) ma mega doła, bo nadała imię wbrew sobie. I za chiny ludowe nie może się przyzwyczaić. wybiera się do psychologa :confused:

    Jeśli natomiast nie ma się jakiegoś konkretnego pomysłu, chodzącego za nami latami, to warto poszperać i poszukać innego.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    marion: gorąco namawiam do nadawania imion spoza pierwszej 50-tki, a najlepiej spoza 100-tki

    Z córką nam się udało, z synkiem średnio :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Poszukam jeszcze, na pewno są inne ładne imiona, nie tylko to jedno. Ale trochę nerw bierze, że w ostatnim czasie takie popularne się zrobiło.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Poszukam jeszcze, na pewno są inne ładne imiona, nie tylko to jedno. Ale trochę nerw bierze, że w ostatnim czasie takie popularne się zrobiło.

    Poszukaj jeszcze, ale nic na siłę.

    Przeglądnij jakiś duży wykaz imion (np. na Wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Spis_imion). Wynotuj te, które Ci się spodobały, zaciekawiły itp. Potem zastanów się nad ich ewentualnymi zdrobnieniami, czy pasują do nazwiska itd. Następnie powieś listę np. na lodówce i się oswajaj :bigsmile:

    Livia: Z córką nam się udało, z synkiem średnio

    Jeśli jesteście zadowoleni, to nie widzę problemu :smile:
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    marion: Ja jestem Maria, rocznik '80. Nie znałam i nie znam żadnej imienniczki w zbliżonym wieku (+/- 5 lat)


    Faktycznie to rzadziej nadawane imię w naszym roczniku i bliskich nam :-) Ja przez całe swoje życie, tak bliżej dotychczas poznałam dwie Marysie (takich w moim wieku i zbliżonym). Mi się Maria bardzo podoba, rozważałam mocno takie imie dla córeczki, chociaż w pierwszej kolejności była Basia. No ale moja mama to prawie Basia (tak ma na drugie, ale przez dużą część rodziny była wołana po drugim), a męża to Marysia więc poszukaliśmy jednak alternatywy.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Ja mialam w podstawowce w klasie Marie. Ale wszyscy mowili na nia Maja. Maria bylo tylko w dokumentach. I tak zawsze sie zastanawialam jak mozna bylo dac dziecku na imie Maria????? A potem jeszcze mowic Maja? Teraz tak nie mysle, ale wtedy, jak mialysmy po 10 lat to i owszem. A i miala jeszcze w klasie Jadwige, ktora miala na drugie Gosia i tak na nia mowilismy. Ale obie z imion zadowolone wtedy nie byly....
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: Ja mialam w podstawowce w klasie Marie. Ale wszyscy mowili na nia Maja. Maria bylo tylko w dokumentach.

    Ja, jako Maria, w przedszkolu chciałam być Dorotą :smile: Nie lubiłam swojego imienia.
    Teraz może być. Choć widzę, że ludziom brakuje formy pośredniej: Maria - zbyt poważnie, Marysia - jak do dziecka, Maryśka - a może się obrażę itp.
    Na co dzień jestem Marysią lub panią Marią. Mąż mówi Maryla, syn mamusia Mamisia. Dla taty od 35 lat jestem Mania :bigsmile:

    Znam też Marie, które na co dzień są Mariolami.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    marion: Mąż mówi Maryla

    Mój tata do mamy (Marii właśnie) mówi Mary :wink:
    marion: Jeśli jesteście zadowoleni, to nie widzę problemu

    Zdecydowaliśmy na szybko, chwilę przed cc, bo lekarz powiedział, że bezimiennego dziecka wyciągał nie będzie :wink: Nie mieliśmy wcześniej ustalonego imienia dla syna, ale pasuje jak ulał :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    marion: Ja, jako Maria, w przedszkolu chciałam być Dorotą

    Ja w przedszkolu i w pierwszej klasie podstawówki "kazałam" do siebie mowic Marysia - po prostu zakochana byłam w tym imieniu ;-))) Nie wiem - może po 4 pancernych i psie gdzie Marusia była moją idolką ;-)
    Miałam straszna pretensję do rodziców, że nie mam na imię Marysia ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Ja zaobserwowałam, że Marie to bardzo inteligentne bestie :) z mojego brata rocznika (97), mojego (89) czy też te starsze, zawsze odznaczają się zdolnościami jakimiś. Ja wiem, że takie rzeczy nie mają nic wspólnego z imieniem ale w moim środowisku tak jakoś jest :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Moja mama jest Marią i jak była nastolatką to jej chrzestny zaczął namawiać moich dziadków by do córy przestali mówić "Mania" a zaczęli tak ładnie: "Maja" (jak Pszczółka Maja). I wiecie, że się tak przyjęło, że moja mama dla wszystkich jest Mają i nawet na ulicy się nie odwraca, jak ktoś woła "Marysia". Różne są historie imion.

    marion - imion podobających się to ja kilka mam, trzeba tylko wybrać z tego, zresztą mój mąż się nie przychyla do imienia mojego ulubionego, bo miał o takim imieniu dziadka i wujka i mu się kojarzy staromodnie. Tak to potem jest, że do wielu imion mamy jakieś mniej czy bardziej poważne uprzedzenia, albo kojarzą się z kimś kogo znamy (wiadomo czasem dobrze, a czasem źle).
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Anka80: Mi się Maria bardzo podoba, rozważałam mocno takie imie dla córeczki, chociaż w pierwszej kolejności była Basia. No ale moja mama to prawie Basia (tak ma na drugie, ale przez dużą część rodziny była wołana po drugim), a męża to Marysia więc poszukaliśmy jednak alternatywy.
    --

    To podobnie jak u mnie :) Moja mama Barbara, teściowa Marianna Barbara- ale całe życie Basia, większość znajomych czy dalszej rodziny nawet o tej Mariannie nie wie i teściowa się Marianną nie czuje :wink: Z tym, że my nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy trzecią Basię :bigsmile: Ale fakt, nie każdemu to się podoba :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Alfa a jakie imiona Ci się podobają? może można je jakoś podobnie przerobić co by popularnością aż taką nie grzeszyły? np. Leonard zamiast Leon itp.

    Ja mam na imię Karolina ale znam też Karlinę ;) (nie to nie literówka) , miałam w przedszkolu Antosia który był Antonem, a nie Antonim.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    mój bratanek, rocznik 2009, miał w przedszkolu "dziewczynę"- Beatkę. Też rzadko kiedy nadawana, a o jakim pięknym znaczeniu- szczęśliwa



    A z tym psychologiem bo matka nadała dziecku imię wbrew sobie O_o. Trzeba mieć naprawdę nie po kolei w głowie...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Jeszcze zapomniałam dopisać, że czasami byłam wyczytywana z jakiejś listy Marian zamiast Maria :tongue:
    No i mój nick - MARION. Od dawien dawna go używam. A wziął się od tej Marion od Robin Hooda.
    alfaromeo166: mój mąż się nie przychyla do imienia mojego ulubionego, bo miał o takim imieniu dziadka i wujka i mu się kojarzy staromodnie.

    A jakie to staromodne imię?
    alfaromeo166: Tak to potem jest, że do wielu imion mamy jakieś mniej czy bardziej poważne uprzedzenia, albo kojarzą się z kimś kogo znamy (wiadomo czasem dobrze, a czasem źle).

    No tak to już bywa. Ale takich imion nie radzę nadawać. Z resztą ludzie sami je już na wstępie odrzucają.
    MrsCreme: A z tym psychologiem bo matka nadała dziecku imię wbrew sobie O_o. Trzeba mieć naprawdę nie po kolei w głowie...

    Tam była grubsza sprawa, bo laska nadała imię, które jej mężowi się podobało - a jej nie. Nie dogadali się, tylko jedno odpuściło (ona) i teraz ma problem, bo nie akceptuje.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Dżasti- pół dnia myślałam - mam ciocię Krystynę -dalszą kuzynkę mojego taty;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Ja tez mam (miałam) ciocię Krysię ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    akirka: mam ciocię Krystynę -dalszą kuzynkę mojego taty;)

    Ja też mam w rodzinie Krystynę - kuzynka mamy :smile:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Moja babcia była Krysią, jej córka (moja ciocia) Krystyna na pierwsze, ale wszyscy od dawien dawna mówią do niej Danuta (drugie imię). Jedna siostra mojej mamy to ciocia Krysia, a żona brata mojej mamy to ... też Krysia. No i zeby nie było za mało, to moja teściowa ma na pierwsze Krystyna, ale używa drugiego - Barbara. Chyba w każdej rodzinie jest jakaś Kryska, bardzo popularne imię w rocznikach mojej babci i mamy.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Mi się Krystyna bardzo podoba :wink: W ogóle mam chyba gust podobny do mojej babci- jej córki to Krystyna, Barbara, Elżbieta :) Też miałabym więc ciocię Krysię- ale starsza siostra mojej mamy zmarła w niemowlęctwie. Siostry mojego ojca: Teresa, Urszula, Anna- dwa pierwsze też w moich typach :wink:
    Najmniej mi się podobają imiona popularne w "moich czasach"- Małgosie, Kasie, Asie, Moniki...tzn. na pewno bym ich nie brała pod uwagę, bo ogólnie to ich brzmienie jest fajne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    siostra mojej mamy jest Krysia. Ja 3 lata temu udzielałam korków prześlicznej dziewczynie o imieniu Krysia, więc tak, zdarzają się i nastolatki o tym imieniu :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Ja cioci Krysi nie miałam, mam teraz bo to ciotka męża. Ale moi rodzice mają przynajmneij 3 znajome w wieku 55+ o imieniu Krysia.

    Imię, które mojemu mężowi kojarzy się z dziadkiem to Antoni.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 26th 2015
     permalink
    Ja co prawda rocznik 91 o Asiek w szkole po za mną albo nie było,albo max 1..
    Kiedyś nie lubiłam swojego imienia,a teraz uważam je za uniwersalne, w sensie i dla dziecka i dorosłej kobiety.
    Chociaż nienawidzę jak ktoś mówi do mnie Aśka. A podobno w podstawówce miałam fazę, kiedy zwracałam uwagę, że nie jestem Asia tylko Joanna :D
    I te tez ciocie Krysie mam :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Imię, które mojemu mężowi kojarzy się z dziadkiem to Antoni.

    Teraz moda na imiona retro, ale oczywiście nie każdemu ona odpowiada. Musicie pójść na kompromis i wybrać takie, które obojgu będzie się podobało. Nie ma sensu przymuszać współmałżonka do nadania dziecku imienia, które mu nie odpowiada.

    --------------------------

    A właśnie - a propos imion retro.

    Podrzucam 'kilka' mniej lub bardziej retro - najbardziej znanych i najczęściej używanych. Jak myślicie - dlaczego wróciły do łask tylko nieliczne (i są już w pierwszej 10-tce najczęściej nadawanych)? Czy reszta też może liczyć na zwiększenie popularności? Które wg Was są OK i mogłybyście nadać (pomijając te popularne aktualnie)?

    - Adela Adolf Albert Albin Aldona Aleksy Alfons Alfred Alodia Alojzy Ambroży Anastazja Anatol Anatolia Anicet Antoni Antonina Anzelm Apolinary Atanazy
    - Bazyli Benedykt Benon Bonawentura Bernard Bogumił Bogusław Bogusława Bronisław Bronisława
    - Cecylia Celestyna Cyprian Cyryl
    - Damazy Dionizy
    - Edgar Edmund Edward Edwin Eleonora Eligiusz Emilian Erazm Eugenia Eugeniusz
    - Felicja Felicjan Feliks Filomena Florentyna Florian Franciszek Franciszka Fryderyk
    - Gaweł Gerard Gerwazy Gertruda Gustaw
    - Halina Hanna Helena Henryk Henryka Herbert Hieronim Hilary Hipolit Honorata
    - Idalia Idzi Ignacy Ignacja Ildefons Irma Izydor
    - Jadwiga Janina Joachim Józef Józefina Juliusz Julianna
    - Kazimierz Kazimiera Klemens Klementyna Kleofas Konstanty Konstancja Kornel Ksawery Ksenia Ksymena
    - Leokadia Leon Leonard Leonia Leopold Longin Lucjan Lucyna Ludgarda Ludwik Ludwika
    - Łucja Łucjan
    - Marceli Marcjanna Marianna Miron Modest
    - Nikodem Nina
    - Olgierd Oswald
    - Pelagia Polikarp Prokop Protazy
    - Rajmund Regina Romuald Rozalia Róża Ruta
    - Salomea Serafin Stanisław Stanisława Stefan Stefania Szczepan Szczęsny
    - Tadeusz Tekla Teodor Teofil Teresa Tytus
    - Walentyn Walentyna Waleria Walerian Walery Walter Wanda Wawrzyniec Wiesław Wiesława Wilhelm Wincenty Władysław Włodzimierz
    - Zenon Zenona Zyta
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    akirka: Dżasti- pół dnia myślałam - mam ciocię Krystynę -dalszą kuzynkę mojego taty;)


    :wink:

    I to dopiero było nadawanie popularnego imienia:tongue:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Ja w zasadzie się nigdy nie zastanawiałam, czemu do łask wróciły tylko nieliczne. Myślę, że niektóre z imion co podałaś kiedyś też były mnie popularne. Chyba było więcej Antonich i Stanisławów niż np. Protazych czy Olgierdów. Te same imiona teraz są bardziej popularne. Poza tym nie wiem czy moda nie przyszła z jakimś serialem czy dziećmi aktorów. Ja np. nie wiem skąd się wzięła moda na Mateuszów - z tego co widzę, to są to chłopcy, którzy teraz chodzą do szkoły średniej lub są na studiach. Nie mam wśród rodziny czy znajomych nastolatków w takim wieku, nie potrafię ocenić czy to popularne imię. Mam bratanka z rocznika 2000 i on rzeczywiście miał być Mateuszem, ale bratowa zostawiła to imię dla synka swojej siostry i młody jest Jasiem. I skąd się wzięła ta moda, że Mateusz wskoczył na 1 miejsce spoza pierwszej czwórki i się utrzymywał prawie 10 lat? A potem to samo stało się z Jakubem. Ciekawe czy są na ten temat jakieś naukowe teorie.

    Mnie się kilka imion z Twojej listy podoba, ale ja ogólnie jestem daleko od nadawania bardzo rzadkich imion, jak Bazyli np. Wiele mi się po prostu nie podoba.
    Z listy to te popularniejsze (a zarazem niestety zbyt popularne) mi się podobają:
    Antoni, Stanisław, Antonina, Franciszek, Helena, Ignacy, Juliusz, Tadeusz.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Ciekawe czy są na ten temat jakieś naukowe teorie.

    Szał na Jakuba (i Zosię) zaczął się od serialu "Na dobre i na złe". Była tam też Amelia.
    Hanka - być może od Hanki Mostowiakowej z "M jak Miłość". I Basia może też. Był tam też np. Marek, ale nadań malutko.
    W serialu "Na wspólnej" chyba pojawił się parę lat temu mały Ignaś.

    Seriale na bank dyktują modę. No i sami celebryci/aktorzy/piosenkarze - w magazynach plotkarskich co rusz pisze się o narodzinach ich dzieci i często nadanych rzadkich imionach. Dużo jest w tych kręgach nadań imion retro właśnie.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    No tak, ale niektóre imiona stają się popularne a inne nie. W Klanie też był mały Władzio, a drugi bliźniak nawet nie wiem jak się nazywał. A Władków niewielu jest. Że Jakub od Jakuba Burskiego? Ciekawe. A Lena od Leny Starskiej? Jakoś do końca to do mnie nie przemawia, prędzej właśnie moda na imiona wśród celebrytów.

    A skąd ten Mateusz? Jakie seriale były w Polsce od pocz. lat 90? chyba pierwszy był Klan od 1997
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: W Klanie też był mały Władzio, a drugi bliźniak nawet nie wiem jak się nazywał. A Władków niewielu jest. Że Jakub od Jakuba Burskiego? Ciekawe. A Lena od Leny Starskiej?

    Władek i Staszek.
    Jakub od Jakuba Burskiego - dokładnie! Zosia od jego żony serialowej.
    Lena Starska - ona faktycznie miała na imię Mielna, ale w serialu najczęściej mówiono LENA.

    Myślę, że może być tak jak napisałaś - że te, które kiedyś były popularne, teraz wróciły z równie dużą popularności. Bo ludzie są z nimi osłuchami , mają je w rodzinie (dziadkowie, babcie itp.) Reszta nie była wtedy zbyt popularna i teraz podobnie - są tylko pojedyncze nadania.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Ja bym mogła nazwać córkę Marianna :) Śliczne - zdrabnia się po prostu Marysia, tak?
    Choć u nas ma być chlopiec - Dominik, a dziewczynka? Sama nie wiem - Rita, Antonina, Sara, może Marianna, Katarzyna? Nie wiemy :) I nie przywiązujemy wagi żeby współgrało z imieniem pierwszej córki, bo nie będą spędząć ze sobą życia przecież
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    marion: Władek i Staszek


    Władek i Antek, a nie Staszek :wink:

    A na Mateusze serio taki szał był w latach 80-tych?
    Bo szczerze to ja oprócz mojego męża znam tylko jednego Mateusza jeszcze (mój były nomen omen :tooth:), reszta to same Marciny, Krzyśki, Piotrki itp
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Czyli to w sumie dobrze, ze niewiele Mateuszów w Twoim otoczeniu, skoro tylko za nich się brałaś ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Ahahahahah głupia kozo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Ja to w ogóle szału na Mateusza nie rozumiem. I że przez ostatnie lata zajmuje wysoką pozycję. No i wielu spośród moich znajomych tak właśnie nazwało swoich synów (w okresie ostatnich 5-lat). Dla mnie Mateusz to ta sama przegródka co Łukasz i Tomasz a na tych szału już jakoś nie było.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    A Aldona to rzadkie imię? bo ja mam ciocię i znam kilka kobiet z wieku mojej mamy i właśnie tej cioci (rocznik '70) o tym imieniu.
    Strasznie mi się to imię nie podoba.

    Z podanych mogłabym nazwać swoje dziecko:
    Leon (był na mojej liscie, gdy byłam w ciąży ale mąż się nie zgodził mając psa Leo)
    Nikodem
    Nina
    Być może Idalia :)

    I tyle :) czyli te, które wróciły aczkolwiek ja fanką imion retro nie jestem, więc moja ocena jest subiektywna:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: Adela Adolf Albert Albin Aldona Aleksy Alfons Alfred Alodia Alojzy Ambroży Anastazja Anatol Anatolia Anicet Antoni Antonina Anzelm Apolinary Atanazy - Bazyli Benedykt Benon Bonawentura Bernard Bogumił Bogusław Bogusława Bronisław Bronisława - Cecylia Celestyna Cyprian Cyryl- Damazy Dionizy - Edgar Edmund Edward Edwin Eleonora Eligiusz Emilian Erazm Eugenia Eugeniusz - Felicja Felicjan Feliks Filomena Florentyna Florian Franciszek Franciszka Fryderyk - Gaweł Gerard Gerwazy Gertruda Gustaw- Halina Hanna Helena Henryk Henryka Herbert Hieronim Hilary Hipolit Honorata - Idalia Idzi Ignacy Ignacja Ildefons Irma Izydor- Jadwiga Janina Joachim Józef Józefina Juliusz Julianna- Kazimierz Kazimiera Klemens Klementyna Kleofas Konstanty Konstancja Kornel Ksawery Ksenia Ksymena - Leokadia Leon Leonard Leonia Leopold Longin Lucjan Lucyna Ludgarda Ludwik Ludwika - Łucja Łucjan- Marceli Marcjanna Marianna Miron Modest - Nikodem Nina - Olgierd Oswald - Pelagia Polikarp Prokop Protazy - Rajmund Regina Romuald Rozalia Róża Ruta- Salomea Serafin Stanisław Stanisława Stefan Stefania Szczepan Szczęsny- Tadeusz Tekla Teodor Teofil Teresa Tytus- Walentyn Walentyna Waleria Walerian Walery Walter Wanda Wawrzyniec Wiesław Wiesława Wilhelm Wincenty Władysław Włodzimierz - Zenon Zenona Zyta


    Marion, ja się odniosę do Twojej listy pogrubiając te, które mi samej się podobają i mogłabym je rozważyć. A uważam, że np. Grażyna to jeszcze musi się postarać, żeby wrócić do łask :)
    Tu są też moje typy betonowe- Hanna, Helena, Henryk, Marianna, Eleonora.
    Dodałabym Brunona, Kajetana. Uważam, że historycznie pewne imiona odpadną na forever- np. Alfons i Adolf.

    Treść doklejona: 27.03.15 15:44
    Ja kojarzę z najmłodszych lat Mateusza jako ciepłego i spokojnego opiekuna Ani Shirley :) No i oczywiście jako autora najfajniejszej Ewangelii :) więc da się to imię "osłuchać"

    Hanka i Mateusz kojarzą mi się z M jak Miłość
    Amelka i Lena z Na dobre i na złe
    Gniewko z tym serialem z gotowaniem z TVN
    ... więcej grzechów nie pamiętam, bo nie oglądam za bardzo :P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Tu są też moje typy betonowe

    Ale Ty już masz Hannę :bigsmile:
    I chyba w drodze kolejne dziecię, prawda?

    MrsCreme: Grażyna to jeszcze musi się postarać, żeby wrócić do łask :)

    Imiona z pokolenia naszych dziadków, które wrzuciłam powyżej, określa się jako retro. Natomiast imiona naszych rodziców i wujostwa - imionami vintage. I do nich Grażyna się zalicza.
    Jest tendencja od wieków do nadawania dzieciom imion swoich przodków (2,3 pokolenia wstecz), ale nie rodziców (choć są "klany", gdzie imię przechodzi z dziadka na syna, z syna na wnuka itd., ale to rzadkość). Na razie do łask imiona z pokolenia naszych rodziców nie wrócą. Ale w zawiązaniu do powyższego, że imiona wracają co 2, 3 pokolenie, możemy się spodziewać pewnego zwiększenia ich popularności, kiedy nasze dzieci będą rodziły swoje dzieci. I wtedy może się okazać, że na wnuki to będą Grażynki, Bożenki, Mariole, Mieczysławy, Zdzisławy, Marzeny, Romany, Mariany, Andrzeje, Marki, Zbigniewy,Zygmunty, Jurki, Dariusze, Ireneusze, Bogdany itp. itp. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    No właśnie, mam Hannę, a to następne ma być albo Adamem, albo Heleną.

    Mamy ewentualny typ na kolejnego chłopca (nie ukrywam, że chcielibyśmy...)- Henryk. Dla kolejnej dziewczynki będę wołać o Mariannę :) Więc to rzeczywiście są betonowe typy :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 27th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme:

    Fajne typy (może poza Adamem) - mój gust :bigsmile:
    A myślałaś nad zdrobnieniami? Zdrabniacie Hannę?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    marion: A myślałaś nad zdrobnieniami? Zdrabniacie Hannę?


    Zawsze :) Hanna u nas to Hania, Hanusia, Hanuśka, Hanusiek, Haneczka, Nusia i Nunia. Już z tą Nusią mnie poniosło, a bywa, że na młodą wołam np. Hanelka :)

    Adam- Adaś, Adaśko. Jest to jedyne imię, które w ogóle rozważałam na serio, które nie ma zgrubienia, ale mój tata i przyjaciel to Adasie, dziadek męża też był Adaś, bardzo dobrze się kojarzy i jest superuniwersalne :)
    Helena- Helenka, Helusia, Hela, Helka, no i moje... Lena, Lenka :)

    No a Henio i Marianka to jakoś samo tak :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    Ja też byłam Niunią albo Nusią dla rodziców. Ale ja ogólnie nie byłam zadowolona ze swego imienia jako dziecko, 25 lat temu imię Hanna nie było zbyt popularne i notorycznie byłam nazywana Anią. Do niektórych nadal nią jestem:/

    Adam i Helena bardzo mi się podobają, Adam zawsze dobrze brzmi, a Helena mam na drugie ;)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 27th 2015
     permalink
    A u mnie w rodzinie brak Krystyny, a babcia miała duże pole do popisu bo 8 dzieci urodziła i prawie same babki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    A mi się podoba Ewa - bardzo, (Adam też) ale jedyne co mną kierowało, że nie nadałam tego imienia to to, że imieniny wypadają w Wigilię i nie chciałam dziecku "odbierać" święta - bo wszystkie Ewy, które znam bardzo narzekają na to, że w święta nikt nie pamięta o nich...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: A mi się podoba Ewa - bardzo, (Adam też)

    Mam znajomą, która ma parkę kilkulatków - Adama i Ewę.

    Ul_cia: wszystkie Ewy, które znam bardzo narzekają na to, że w święta nikt nie pamięta o nich...

    W rodzinie mam ciotkę Ewę i szwagierkę - rodzina NIGDY o nich nie zapomina w święta :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    mi się bardzo Felicja podoba
    pasowałaby do mojej Łucji :bigsmile:

    Livia imie Gaja mi się szalenie podoba, ale teraz co druga dziewczynka jaka się w moim otoczeniu rodzi to Gajka właśnie
    ciekawe czy po 2015 roku awansuje do 50 ;)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    U nas w rodzinie Adam (mąż) i Ewa (bratowa) i w zasadzie nie obchodzimy imienin, ale na Śląsku to nie problem, bo tutaj praktycznie się ich nie obchodzi.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 28th 2015 zmieniony
     permalink
    flavia: mi się bardzo Felicja podoba
    pasowałaby do mojej Łucji

    Faktycznie pasowałaby do Łucji.
    Ludziom Felicja kojarzy się głównie z marką samochodu (mnie nie). No i mają obawy, że jeśli by nadali, to dzieci by wyśmiewały "gruba Fela". Mnie się wydaje, że dużo zależy od rodziców (nieużywanie pewnych zdrobnień, albo ich używanie, ale negowanie wyśmiewania) i odpowiedniego pouczania dziecka, żeby umiało się obronić.

    Co do Gai, to jestem zaskoczona, że w Twoim środowisku jest aż tak popularna.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    Mnie sie Gaja podoba, na Śląsku mało popularna, no ale K. w życiu się nie przekona bo na 99,99% wg niego dzieci wołałyby per "Geja", a tego by nie przełknął, tak samo jak Alan- Anal itp. Ja bym też się tego bała, bo owszem, można mówić i tłumaczyć, ale dzieci to dzieci, a jak podchwyci większość, to trudno wyplenić. U mnie tak było z pewną piosenką o Oli co szła do przedszkola bez parasola (:tongue:) i mimo, że jej nie cierpiałam, bo życzliwi koledzy wstawiali w miejsce obiektu do całowania w tej piosence chłopaka, którego nikt nie lubił, to do końca podstawówki wracała w różnych okazjach.
    Przypomniało mi się też jeszcze a propo popularności imion- w I. kl podstawówki chodziłam do grupy tanecznej gdzie nas było 5 Aleksander, w dodatku Pani prowadząca wpadła na "genialny" pomysł, żeby nas wszystkie wstawić do jednej podgrupy... Więc żeby sobie ułatwić mówiłyśmy na siebie Ola (najstarsza), Cola, Pola, Fasola, Tola. Chyba nie muszę dodawać, że byłam Fasolą :confused: :smile:

    Treść doklejona: 28.03.15 13:08
    A jeszcze co do Gejów :wink: w podstawówce miałam dwóch Grzegorzów, jeden był 'Grzesiem' bo zawsze niski i taki jakby młodszy, a drugi poza głównym odnazwiskowym przezwiskiem był wołany per "Gejo". Wtedy nam się wydawało, że Gej to taki macho i idealnie do tegoż Grzegorza to pasowało :shamed: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 28th 2015
     permalink
    W zyciu Felicja nie skojarzyloby mi sie z samochodem. Skoda Felicja byla juz dawno temu produkowana a za kilka lat juz nikt o takim samochodzie nie bedzie pamietal. Poza tym jest Opel Adam, Seat Leon i jakos to ludziom nie przeszkadza.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.