Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    U nas okazało się, że będzie dziewczynka :))) Miała być Alicja, ale mi się odwidziała i aktualnie marzy mi się Kornelia! Teraz próbuje przekonać męża, bo kręci nosem, ale jestem dobrej myśli ;))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Miała być Alicja, ale mi się odwidziała i aktualnie marzy mi się Kornelia!

    Ciekawe czy na tym stanie :bigsmile:
    Gratuluję drugiej córci!
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Jeszcze ponad połowa ciąży, więc może mi sie odwidzieć nie raz :tongue: Ale na ten moment Kornelia to mój wybór nr 1 :)
    Dzieki! Ciesze się niesamowicie. Mężu ciutke zawiedziony, że to nie chłopak :p
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Malisiek: Mężu ciutke zawiedziony, że to nie chłopak :p

    Następnym razem :tongue:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    3 w planach, więc będzie szansa :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Mam kuzynke Kornelie, całe życie jest Nela. Może samo Nela? pasuje mi do imienia Maja:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Bloody, nie ma mieć skrótowca? A Leo w Leonardzie? :)

    u nas od niemal poznania się było wybrane imię dla chłopca, które obowiązuje wciąż- Adam. I tu będzie ciężko o jakąkolwiek zmianę :) W kolejce ewentualnie się zmienia, bo Henryk (mamy Hanię) i Brunon (idealnie do nazwiska pasuje :P) się pojawili.
    Dla dziewczynki na początku miała być Marianna, ale mój mąż jakoś zapomniał, potem mu kiepsko pasowało i od 2 czy 3 lat obowiązuje Helena. I koniec kropka :) Ja mam też swoje inne sympatie imienne, ale mój mąż jest na 1000% pragmatykiem i jak sobie postanowi, amen :) I pewnie będzie Hela, przy czym ja wbrew małżonowi będę mówić Lenusia :P (tak jak na Hanię mówię Nuśka :P)

    U mojego brata miały być betonowo: Karolinka i Małgosia. Jak swoją żonę poznał, to się zmieniło: Maciuś albo Oleńka. No i mają Maciusia i Olę :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    MrsCreme: W kolejce ewentualnie się zmienia, bo Henryk (mamy Hanię) i Brunon (idealnie do nazwiska pasuje :P) się pojawili.

    O proszę! :bigsmile: Henryk widzę zyskuje na popularności.
    Jak ja to imię nadawałam w 2010 r., to ludzie (i rodzina!) mieli tylko jedną gadkę - skrzywdzisz dziecko, w szkole się będą z niego nabijali... :confused:
    No ale podobnie było parę lat temu z Franciszkiem, Stanisławem, czy Ignacym - a teraz wszyscy są w pierwszej 50-tce.
    MrsCreme: I pewnie będzie Hela, przy czym ja wbrew małżonowi będę mówić Lenusia :P

    A mąż jakie ma zdrobnienie?
    Ja Helenę miałam na liście, ale skreśliłam, bo się zbyt popularna zrobiła. I ja bym nie zdrabniała Lena, tylko Hela :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Nela jako imię mi się nie widzi :p Ale jako zdrobnienie ok:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Wg mnie Alicja o niebo lepsze niż Kornelia.
    Poza tym w UK Kornelia to chyba średnio....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    marion: A mąż jakie ma zdrobnienie?


    Helenka, przecież to jasne :P
    ewentualnie Helusia, ale początek według niego powinien być zachowany :)

    nasze nazwisko jest niemieckobrzmiące, mimo, że pisane po polsku i polskie imiona trochę łagodzą. Ale Hanka nam trochę uporządkowała gusta :)
    Jakis czas temu wspominałam tutaj że odbiło mi na punkcie Rebeki, ale niestety bez entuzjazmu od kogokolwiek innego :(((
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    E, chyba nawet lepiej, bo w angielskim Kornelia to Cornelia, a Alicja to Alice. Ale my akurat w ogóle nie patrzymy pod tym kątem, że to UK:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    TEO moja kuzynka ma męża Anglika i fajnie wymawia to imię, kuzynka mówi, że nie mają w UK problemu z jej imieniem. Córkę nazwali Aurelia i tez jest ok :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Helenka, przecież to jasne :P ewentualnie Helusia, ale początek według niego powinien być zachowany :)

    Też bym była za tym.
    Ludzie ostatnio zdrabniają do LENY imiona takie jak Helena właśnie, ale i Milena czy Magdalena :shocked: Osobiście jakoś mi to nie pasi...
    No ale są różne gusta i nic nam do tego.
    TEORKA: Poza tym w UK Kornelia to chyba średnio....

    Asia, w UK jest tyle różnych nacji, a co za tym idzie ogrom imion z różnych kultu, że na bank jest wiele cięższych do wymówienia niż Kornelia.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    No że jest wiele gorszych to wiem, ale jakoś mi się zdawało, że z Kornelią moze byc problem. Może to wynik uprzedzenia, bo to imię mocno mi się nie podoba ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Kornelia ma swoje angielskie odpowiedniki (Cornelia, Cornela, Cornelle), więc problemu nie będzie żadnego.
    • CommentAuthormrozik123
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    A mnie się dużo bardziej podoba Kornelia od Alicji
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    TEORKA: Może to wynik uprzedzenia, bo to imię mocno mi się nie podoba ;)
    --

    ja też nie lubię tego imienia, bo mam złe skojarzenia z pewną osobą. Natomiast Alicja, piękne moim zdaniem :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Witam
    Czytam te imienne dyskusje szukając inspiracji i jeśli powiję synka, to chyba pozostanie bezimienny. Wiem, że mam dużo czasu, bo zaczęłam dopiero 10 tydzień, ale żadne męskie imię do mnie póki co nie przemawia.
    Co do dziewczynki mam dwa typy i to takie z dwóch różnych końców. Podoba mi się Dobrawa i Ula
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    No mi siedzi w głowie Helenka, ale mąż jest na nie i raczej przekonać się nie da.. Niestety.

    Nie wiem zatem co wymyślimy... Naprawdę jeśli już na coś się zdecydujemy, to będzie cud... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Żurawinka rozumiem Cie. Bo my imie dla drugiego synka wybralismy na zasadzie, ze obydwojgu nam sie zle nie skojarzylo i nie bylo tak ze sie nam nie podobalo. No i do Maksa pasuje. Ale zeby to byl jais szal, to powiedziec nie moge. Caly czas jeszcze tylko nie uzgodniona forma urzedowa. Bo, ze bedzie Aleks to wiemy. Ale ja bym chciala, zeby to byl Aleksy a maz nie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: ja bym chciala, zeby to byl Aleksy a maz nie.

    Forma Aleksy - jak dla mnie super!
    Obyś namówiła męża :bigsmile:
    Żurawinka: jeśli powiję synka, to chyba pozostanie bezimienny. Wiem, że mam dużo czasu, bo zaczęłam dopiero 10 tydzień, ale żadne męskie imię do mnie póki co nie przemawia.

    Postaraj się zawęzić wybór.
    Zastanów się jakie ma spełniać kryteria, np.:
    - aktualnie często nadawane czy nie,
    - z jakiej "bajki" - retro (z pokolenia naszych dziadków), vintage (z pokolenia naszych rodziców, wujostwa), nowoczesne, zagraniczne itp.
    - czy może się powtarzać w rodzinie,
    - żeby się nie kojarzyło z jakąś nielubiana osobą,
    - czy nie gryzie się z nazwiskiem
    - czy ma fajne zdrobnienia (o ile ma je mieć)
    itp.

    Poszperaj w kalendarzach albo przestudiuj wielki spis imion w Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Spis_imion). Wybierzecie z mężem po kilka i porównajcie - jeśli się jakieś imię powtórzy, to problem z głowy, a jeśli nie, to wywieźcie swoje typy na lodówce i codziennie na nie patrzcie. Jakieś na pewno wyjdzie na prowadzenie :smile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    A mąż jak chce Dżasti?
    Aleks czy Aleksander ?

    Mnie się Aleksy kojarzy od razu z Józefem Oleksym :shocked: :tongue:
    Wolałabym osobiście formę Aleks.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: A mąż jak chce Dżasti?
    Aleks czy Aleksander ?

    Aleksandra do głównie się raczej zdrabnia do Alka lub Olka. Osobiście nie znam przypadku zdrabniania do Aleksa.
    TEORKA: Wolałabym osobiście formę Aleks.

    Ja bym wolała Aleksego zdrabnianego do Aleksa.

    Teraz rozkręca się moda (i pewnie zmiana przepisów od 1 marca to spotęguje) na rejestrowanie imion w formie zdrobniałej/skróconej.
    W zeszłym roku imię JAKUB otrzymało 9 382 chłopców, a imię KUBA 680!

    Co do Aleksa/Aleksandra (2014 r.):
    - Aleksander 4 896
    - Alex 364
    - Aleks 361
    - Alexander 214
    - Aleksy - poza pierwsza 100-tką (nie mam danych). W 2013 r. w Warszawie zarejestrowano imię Aleksy 21 razy.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    MARION a tak z ciekawości to te nowoczesne imiona to jakie np. bo mi moje imię (Karolina) czy imię mojego syna (Dominik) nie pasują do żadnego typu, niby to nie są imiona z czasów naszych babć czy wujkow ale np. DOMINIK to dość stare imię :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: te nowoczesne imiona to jakie np.

    Dla mnie to te, które ostatnimi laty zyskały bardzo na popularności, np.:
    - Lena, Maja, Amelia, Oliwia, Pola, Nikola, Laura, Iga, Nadia, Kalina, Kaja,
    - Mikołaj, Igor, Maksymilian, Oskar, Olwier, Oliwer, Tymon, Alan, Kajetan

    Treść doklejona: 03.03.15 09:14
    hopelight: mi moje imię (Karolina) czy imię mojego syna (Dominik) nie pasują do żadnego typu, niby to nie są imiona z czasów naszych babć czy wujkow ale np. DOMINIK to dość stare imię :)

    To są akurat imiona z puli tych, które się przewijają w zasadzie w każdym pokoleniu.

    .........

    Mam fajny przykład, jakie imiona były popularne w XV wieku.

    Rok 1497 - spis imion rycerzy z dwóch powiatów rejonu Mazowsza.

    1. Jan 45 osób
    2. Stanisław 34
    3. Jakub 26
    4. Marcin 23
    5. Piotr 21
    6. Mikołaj 18
    7. Paweł 17
    8. Andrzej 15
    8. Maciej 15
    10. Bartłomiej 11
    11. Stefan 8
    12. Bernard 6
    12. Wojciech 6
    14. Michał 5
    14. Wawrzyniec 5
    16. Tomasz 4
    17. Boruta 3
    17. Grzegorz 3
    17. Klemens 3
    17. Trojan 3
    17. Tyburcy 3
    22. Adam 2
    22. Aleksy 2
    22. Bogusław 2
    22. Marek 2
    22. Szymon 2
    22. Ścibor 2
    28. Abraham 1
    28. Błażej 1
    28. Dadźbog 1
    28. Falisław 1
    28. Hipolit 1
    28. Jałbrzyk (Alberyk) 1
    28. January 1
    28. Jarnołt (Arnold) 1
    28. Jaszczołd (Askold) 1
    28. Józef 1
    28. Kiełcz (Kilian) 1
    28. Przedwoj 1
    28. Szczęsny (Feliks) 1
    28. Tworzyjan (Florian) 1
    28. Urban 1
    28. Wit 1
    28. Włodek 1
    28. Zygmunt 1
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Mi się za to Aleks kojarzy z takim typem imion jak Brajan albo Kewin- nic, tylko dodać "x" na końcu, mimo że rodzice Polacy :P

    Znajomi długo w Irlandii siedzieli, jak mieli mieć syna to się nad Dawidem i Alanem zastanawiali. RAZ im się Alanek z Analkiem przekręcił i (chwała Bogu) imię odpadło z listy :P

    marion, moim zdaniem imiona zyskują na popularności przede wszystkim według dwóch kluczy: obecnych popularnych seriali (seriaszczo, to widać) i "regionalizmami". Obecnie u nas wschodniobrzmiące imiona rządzą: Lena, Olga, Nadia, Natasza, Nina, Igor. To takie moje obserwacje :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Mi się za to Aleks kojarzy z takim typem imion jak Brajan albo Kewin- nic, tylko dodać "x" na końcu, mimo że rodzice Polacy :P

    No mnie też się tak kojarzy. Dodałabym tu jeszcze np. Natan, Nicole, Nocola, Vanessa.
    I zobaczcie, jak teraz ludzie kombinują. W zestawieniu pierwszych setek za 2014 r. są: Olivier, Alex, Alexander, Olivia, Viktoria... A ostatnio widziałam kilka przypadków nadania imienia Wincent zamiast polskiego Wincenty :shocked:
    MrsCreme: moim zdaniem imiona zyskują na popularności przede wszystkim według dwóch kluczy: obecnych popularnych seriali (seriaszczo, to widać) i "regionalizmami".

    No z tą modą z seriali, to bankowo!
    Czyli wychodzi na to, że modę dyktują scenarzyści :smile: Bo to od nich zależy, jak będą mieli na imię bohaterowie.

    Co do mody "regionalnej", to też to widać - są regiony, gdzie dane imiona są bardzo popularne, a innych jedynie pojedyncze nadania. Poza tym większa różnorodność jest w dużych miastach, bo na prowincji ludzie rzadziej się wychylają - i nie tyle chodzi mi tu o imiona jakieś skrajne egzotyczne, co te ogólnie popularne, ale aktualnie mało nadawane.

    No i od kilku lat jest moda na imiona retro, czyli z pokolenia naszych dziadków:
    - Jan, Franciszek, Antoni, Stanisław, Ignacy, Nikodem, Leon, Ksawery, Tadeusz, Gustaw, Konstanty, Leonard, Józef, Kazimierz, Teodor,
    - Antonina, Helena, Aniela, Apolonia, Łucja, Marianna, Rozalia, Melania, Janina, Jadwiga, Wanda, Stefania.
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    My dla chłopca zdecydowanie Tymoteusz:) a z dziewczynką problem.. mi się podoba Zuzia ale mężowi nie za bardzo ;)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Właśnie się zastanawiałam jak na nadania wpłynie nasz oskar - Ida, w sumie dotychczas mało popularne imię (chyba) :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    mi tam Ida 10 lat temu się bardzo podobało, ale ja fanka Musierowicz jestem :D
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Mi się Ida podoba, ale mężu od razu odrzucił:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Imię dla synka wybierał mąż, teraz moja kolej na wybór. Pewnie 1 kwietnia dowiemy się kto siedzi w brzuszku. Dla dziewczynki od dawna podobają mi się imiona - Hania, Antosia(Tośka) i chyba to wszystko. Myślę,że jeśli okaże się,że czekamy na drugiego chłopca,będzie problem. Jakoś nie mam pomysłu, nic mi się nie podoba. Kiedyś uwielbiałam imię Wiktor, a teraz już średnio.
    Aaa, jeszcze dla dziewczynki podoba mi się Zuzanna.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Właśnie się zastanawiałam jak na nadania wpłynie nasz oskar - Ida, w sumie dotychczas mało popularne imię (chyba)

    Mój syn ma w przedszkolnej grupie Idę.
    No ciekawe, czy będzie więcej nadań. Ewentualnie jeszcze Idalię można do Idy zdrabniać.
    Basita: Jakoś nie mam pomysłu, nic mi się nie podoba.

    Basita - wertuj kalendarze! Na pewno coś znajdziesz.
    I nie ograniczaj się do imion najpopularniejszych - może wśród tych rzadziej nadawanych jest to jedyne :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Jak już poznam płeć, będę się zastanawiać;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Ja zaczynam myśleć nad imieniem dla dziecka, ale znając nasze tempo to przed samym porodem wymyślimy.
    Na razie dla chłopca niezmiennie Konrad i jakoś nic innego mi nie pasuje, a dla dziewczynki Karina, Kornelia.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    ~~
    GDYBY KTÓRAŚ Z WAS BYŁA ZAINTERESOWANA, TO POSIADAM WYKAZ NADANYCH IMION W 2014 R. (AŻ DO 5-CIU NADAŃ!) Z PODZIAŁEM NA WOJEWÓDZTWA.
    ~~
    Jest tego bardzo dużo i nie dam rady wkleić wszystkiego, więc jakby co, to pytajcie pojedynczo o wybrane imiona i województwa.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Marion to ja poproszę Gaję dla łódzkiego :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    A ja Ninę dla małopolskiego, bo wszyscy piszą że Ninek duzo a ja nie znam żadnej. I nie wiem czy to właśnie od regionu nie zalezy aby ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    sardynka85: ja poproszę Gaję dla łódzkiego

    GAJA - 7 nadań

    TEORKA: A ja Ninę dla małopolskiego

    NINA - 112 nadań
    HUGO - 6 nadań
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    W Małopolsce Hugo 6 razy ? :shocked:
    Łiiiiii sporo.

    Treść doklejona: 04.03.15 08:39
    A czekaj ! Bo to za cały tamten rok ;)
    Ja myślałam, że ten obecny.
    E to 6 chyba niedużo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: A czekaj ! Bo to za cały tamten rok ;)Ja myślałam, że ten obecny.E to 6 chyba niedużo

    Tak, za zeszły rok dla całego województwa.
    Dla porównania po 6 nadań u Was mieli też: Emilian, Ivo, Victor, Marceli, Leo, Remigiusz.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    A mi wogole nie przeszo przez mysl, ze Aleks moze sie kojarzyc jak Brajan:shocked:
    Teo- maz chce Aleks, po prostu. Aleksander odpada, bo raz to kupa osob z naszego otocznia ma Aleksandrow (moje dwie najblizsze przyjaciolki tez) a dwa to wszyscy wolaja pozniej na dziecko Olek- a tego imienia nie cierpie. Po prostu. (Zreszta dla mnie to w ogole jest dziwne, zeby Aleksander zdrabniac Olek, gdzie tam "O" w Aleksandrze???)
    A Aleks sam w sobie podoba mi sie wlansie jako zdrobnienie. Tak jak nasz Maks jest Maksymilianem, tak chcialam zeby Aleks byl tez jakims dluzszym, powazniejszym imieniem.
    Zreszta, tak jak napisalam, dla nas to imie Aleks przyslowiowej d.... nie urywa. Ale nic innego z mezem wymyslec nie potrafilismy, a Maksu podlapal i mowi caly czas do brzucha "Alek" i ja ktos go pyta jak braciszek bedzie mial na imie to mowi, ze Alek. Wiec nawet, gdyby na wpadlo co innego do glowy, to juz wyboru nie mamy hehehehe.
    A Maks skubany wie, ze Aleks, to jest czesc naszej rodziny i jak sie bawi, to wymienia Masiu, mama, Alek, tatus. W takie kolejnosci.:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    O to taka grupka dość orginalna. Zwłaszcza w pisowni, bo sam Wiktor pewnie popularny ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Marion, a jak sie przedstawia Maksymilian, Aleksy i Aleks dla warminsko-mazurskiego?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Dżasti kurcze już któryś raz czytam, że Wam ten Aleks (mnie też się kompletnie nie kojarzy z Kewinami i Brajanami) dupy nie urywa. To może pomyślcie jeszcze ?
    Ja bym raczej nie dała mojemu dziecku imienia, które by mi się podobało tak o, bo nie ma nic lepszego. To decyzja na całe życie i komu jak komu, ale Wam się powinno ono mega podobać :wink:

    Zobacz Hugo wzbudza wiele reakcji negatywnych i gdyby mi to imię dupy nie urywało to pewnie te reakcje by mnie dobijały i mogłabym zacząć wątpić w nasz wybór.
    Ale mnie nie dobijają i nie wątpię, bo imię nas zauroczyło od pierwszego razu i z każdym dniem zauracza nas jeszcze bardziej, wymyślamy przeróżne jego formy, odmiany etc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: Maksymilian, Aleksy i Aleks dla warminsko-mazurskiego

    MAKSYMILIAN - 73
    ALEX - 13
    ALEKS - 13
    ALEXANDER - 5
    ALEKSY - brak (lista obejmuje do 5 nadań, więc może jest poniżej tych 5-ciu nadań, lub nie było go wcale)

    Treść doklejona: 04.03.15 08:56
    dżasti: Zreszta, tak jak napisalam, dla nas to imie Aleks przyslowiowej d.... nie urywa. Ale nic innego z mezem wymyslec nie potrafilismy

    Skoro niczego nie urywa, to szukajcie dalej. A starszym synem aż tak mocno się nie przejmujcie - przyzwyczai się jakby co do innego.
    Wertujcie imiona i szukajcie.
    Ewentualnie nadajcie Aleksy i zdrabniajcie do Aleksa i Alka.
    dżasti: Zreszta dla mnie to w ogole jest dziwne, zeby Aleksander zdrabniac Olek, gdzie tam "O" w Aleksandrze???

    Dokładnie!
    Ja bym zdrabniała Alek a nie Olek. Podobnie z Aleksandrą (moja teściowa to Aleksandra i zawsze była Alą a nie Olą).
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Marion, poproszę lubuskie - Michalina ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Teo-wierz mi, ze to juz byly wojny o imie. Ja mialam kilka typow, ktore mi sie o wiele bardziej podobaly. Przede wszystkim zaczarowal mnie Fabian. Ale maz moj mowil absolutne NIE. Nie i koniec. Jak sie maz na Aleksego (Aleksy) zgodzi, to bede zadowolona, bo ta forma podoba mi sie. Choc maz wlasnie mowi, ze mu sie z Oleksym kojarzy. Jemu sie w ogole imiona kojarza z czyms badz kims.
    Marion- no to calkiem i fajnie, ze Imie Aleksy bylo bardzo malo popularne.
    Albo mlody zostanie bezimienny i na tym sie skonczy kurna!!!!!!!!!!! Miala byc Liliana i mi moje plany ktos pokrzyzowal!!!!!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    katka_81: lubuskie - Michalina


    Ja też z lubuskiego :smile:

    MICHALINA - 43
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.