Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy już wymieniałyście, ale bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się Kasandra dla dziewczynki...

    Treść doklejona: 23.01.15 20:54
    O, i kiedyś uczyłam pewną Marcelinkę, której imię zdrabniali Marcysia, też mi się podobało. Jakoś mi się z tą Marcjanną skojarzyło.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Nie wiem, czy już wymieniałyście, ale bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się Kasandra dla dziewczynki...

    A będzie szansa na ewentualne nadanie ?:cool:
    Imię mi się podoba, ale to akurat nie moja bajka za bardzo. Nie nadałabym, ale bardzo doceniłabym u innych :bigsmile:

    Treść doklejona: 23.01.15 20:58
    _Fragile_: kiedyś uczyłam pewną Marcelinkę, której imię zdrabniali Marysia, też mi się podobało.

    Jest Marcelina i Marcela - dwa różne. Męskie odpowiedniki to odpowiednio Marcelin i Marceli.
    Z tym zdrobnieniem Marysia, to trochę dziwne, bo od Marceliny można wiele innych zdrobnień wymyśleć, o wiele trafniejszych.

    Treść doklejona: 23.01.15 20:59
    A z tą babcią Marcjanną, to nie że sobie żartuję, że niby imię "babcine" - wcale nie! Serio, piękne imię. Jak najbardziej do nadania córce :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: Z tym zdrobnieniem Marysia, to trochę dziwne, bo od Marceliny można wiele innych zdrobnień wymyśleć, o wiele trafniejszych.


    Haha, Marion, źle napisałam - Marcysia, MarCysia, nie Marysia :)) To Marcelina była :)

    Nieee, trzeciego dziecięcia z planach nie ma i nie pasuje do wikingów moich, chociaż grecka królewna też by zła nie była ;)))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    _Fragile_: aha, Marion, źle napisałam - Marcysia, MarCysia, nie Marysia :)) To Marcelina była :)

    No to to rozumiem :bigsmile:
    _Fragile_:
    Nieee, trzeciego dziecięcia z planach nie ma i nie pasuje do wikingów moich

    Nigdy nie mówi nigdy :tooth:
    A do Twoich 'wikingów' może... skandynawskiego pochodzenia Dagmara?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: A do Twoich 'wikingów' może... skandynawskiego pochodzenia Dagmara?


    Ooo, Dagmara też jest ładne, lubię takie "twarde" imiona :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Inne średniowieczne żeńskie imiona skandynawskie: Gerda Gudrun Hilda Ingeborg Ingrid Ragna Saga Sigrid Tove Tyra
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    _Fragile_: O, i kiedyś uczyłam pewną Marcelinkę, której imię zdrabniali Marcysia
    my mamy Marcelinkę i bardzo mi się podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Dzwoniłam po "naszych" urzędach i nie ma problemu z zarejestrowaniem dziecka o imieniu Lilia czy Lila. To teraz musimy się z m. zastanowić :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Super wieści niunia :cheer:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    nie ma problemu z zarejestrowaniem dziecka o imieniu Lilia czy Lila.

    Powiem, że perspektywy osoby trzeciej, tzn. mojej perspektywy, "Lila" brzmi infantylnie i dla dorosłej osoby słabo...Tak jak u mojej nauczycielki, która miała na imię "Ala".
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Miałam w pracy "koleżankę", która ma na imię Kasandra. Nie było nikogo, kto jak ją poznawał, czy o niej słyszał to pytał się: "Że jak?" ;-))
    Mi się nie podoba - ale może dlatego, ze właśnie kojarzy mi się z nią, a wg mnie do niej kompletnie nie pasowało ;-)) ona tak szara, zwyczajna, a imię takie niezwykłe - gryzło mi się to :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    azniee: Powiem, że perspektywy osoby trzeciej, tzn. mojej perspektywy, "Lila" brzmi infantylnie i dla dorosłej osoby słabo...

    Lena, Maja i Pola też brzmią infantylnie, wg mnie nawet bardziej niż Lila - a tyyyyle rodziców nadaje te imiona.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Moim zdaniem Maja może brzmieć infantylnie w skojarzeniu z pszczółką...:wink: Lena to bardziej skrót niż zdrobnienie, co do Poli jakoś nie mam zdania. No fakt, rodzice nadają i niech robią co chcą, tak samo jak i w tym wypadku- ale nie piszę tego złośliwie, ale żeby sobie rozważyli zdanie kogoś, kto patrzy z dystansu. W końcu to nie się będą tym imieniem przedstawiać. Jak dziewczyna powie "jestem Lila Nowak" (przykład oczywiście) to może brzmieć jakby się przedstawiała zdrobnieniem, a to nie zawsze pasuje i niekoniecznie będzie chciała być tak odbierana.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Dobrze znać opinie innych :) Mało, które imię żeńskie mi się podoba a jeżeli już jakieś się znajdzie to jest bardzo popularne. Teraz chciałabym wybrać imię znajdujące się chociaż poza pierwszą dziesiątką... Dla chłopca nie byłoby problemu bo dużo imion mi się podoba i są rzadko nadawane. NO ale spodziewam się dziewczynki...
    Które imię się wam bardziej podoba Liliana, Lila, Lilia? może jednak Łucja, Milena?
    Tak jak pisała Marion wcześniej Liliana powstała od Lilia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Niunia, ja bym zostala przy Twoim wyborze, imie ma sie Tobie podobac a nie Azniee czy innym :wink:
    Moim typem jest Lilia :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Ma się podobać przede wszystkim Wam:)

    Mnie najbardziej podoba się Liliana jesli już pytasz, bo zgadzam się z tym co napisała azniee, dla dorosłej kobiety czy nawet nastolatki Lila jako imię, a nie skrót brzmi trochę niepoważnie:wink: no ale ja nie lubię ogólnie imion owocowych,kwiatowych są dla mnie za słodkie, za mdłe, no po prostu mi nie leżą.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    azniee: Jak dziewczyna powie "jestem Lila Nowak" (przykład oczywiście) to może brzmieć jakby się przedstawiała zdrobnieniem, a to nie zawsze pasuje i niekoniecznie będzie chciała być tak odbierana.

    Przypominam pierwszą setkę najczęściej nadawanych imion męskich w 12014 r. Miejsce nr 59 to KUBA. Taką wersję imienia (a nie Jakub) zarejestrowano dla prawie 700 chłopców!
    Chłopiec będzie się przestawiał np. jako Kuba Nowak, a wszyscy będą myśleli, że faktycznie to Jakub. A tak nie będzie :confused:
    http://28dni.pl/pictures/2385053.jpg
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Tak samo jest z imieniem Bartek i Wojtek /nie zawsze musi oznaczać, ze to skrót od Barłomieja, Bartosza czy Wojciecha/. Info od pań z usc.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Niunia - imię ma WAM się podobać. Możesz pytać o opinie, ale to WY ostatecznie podejmujecie decyzję , bo to WASZE dziecko.
    niunia32: Które imię się wam bardziej podoba Liliana, Lila, Lilia? może jednak Łucja, Milena?

    JA wybrałabym Lilianę albo Lillę - oba zdrabniane "Lila". Ewentualnie Łucję, a Milenę bym odrzuciła (Łucja wg mnie bardziej do brata Antosia pasuje).
    niunia32: Tak samo jest z imieniem Bartek i Wojtek /nie zawsze musi oznaczać, ze to skrót od Barłomieja, Bartosza czy Wojciecha/. Info od pań z usc.

    Z Bartkiem to się zgodzę, ale Wojtek to niby zdrobnienie od jakiego innego imienia, jak nie od Wojciecha? :shocked:
    Tym paniom z USC to już może podziękujemy...:devil:
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: Niunia - imię ma WAM się podobać. Możesz pytać o opinie, ale to WY ostatecznie podejmujecie decyzję , bo to WASZE dziecko.

    Tak, wiem.
    Tak zdrobnienie od Wojciecha ale można teraz zarejestrować dziecko o imieniu Wojtek. I już takie rejestrowały.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    niunia32: można teraz zarejestrować dziecko o imieniu Wojtek. I już takie rejestrowały.

    Boszzzz :shocked:
    Ludzie to mają nawalone w głowach.
    I co - przedstawi się taki ktoś WOJTEK albo KUBA (bo tak ma w dowodzie), a np. jakiś urzędnik w banku czy na poczcie wpisze WOJCIECH albo JAKUB - i tylko potem pełno problemów.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    No dobra, ale to, że ktoś sobie rejestruje "Kubę" albo "Wojtka" coś zmienia? :tongue: Ktoś robi głupio, to i my zróbmy? :wink: Bo nie wiem czemu służy argumentacja, że przecież ktoś nazwał "Kuba", ktoś "Pola" itd. Ktoś nawet podobno nazwał dziecko Żyraf, a sama się spotkałam z imieniem Dżast. Niunia z imion, które bierzecie pod uwagę wybierzecie, to które Wam się podoba, ale wg mnie Lilę odróżnia od pozostałych to, że brzmi "niezbyt poważnie" i to też powinniście wziąć pod uwagę.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    No ja się pod dziewczynami podpiszę. Ja zawsze jak rozważam jakieś imię to wyobrażam sobie, czy będzie odpowiednie jak będzie się miał nim przedstawiać szef dużej korporacji, lekarz czy prawnik. Bo dziewczynka Lila brzmi słodko, ale już oficjalnie niezbyt pasuje. Za to przyjaciółka mojej teściowej przyszłej właśnie jest znana tylko jako Lila, tak jej wszyscy gadają :P no ale w dowodzie na 99% ma Lilia.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Mnie się bardzo Liliana podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Bloody_Lady: Ja zawsze jak rozważam jakieś imię to wyobrażam sobie, czy będzie odpowiednie jak będzie się miał nim przedstawiać szef dużej korporacji, lekarz czy prawnik.

    Przyznam, że ja też tak rozkminiam.
    Średnia wieku w Polsce wynosi jakie 75-80 lat, a dziećmi jesteśmy no powiedzmy do ukończenia 18 lat. Tak więc tylko 1/4 z całego życia. I przez tą 1/4 życia przykładowo Grzegorz będzie Grzesiem, a resztę życia Panem Grzegorzem.
    Ta LILIA/LILLA jest jak najbardziej do nadania, ale osobiście wolałabym Lilianę zdrabnianą do Lilli lub Lili.

    Czepiacie się Lili jako zdrobnienia, a nie wiem czy wiecie:
    - POLA jest nadawana jako samodzielne imię, faktycznie to zdrobnienie od Apolonii. Poli nie ma w kalendarzu i obchodzi imieniny w imieniny Apolonii,
    - JAGODA jest nadawana jako samodzielne imię, faktycznie to zdrobnienie od Jadwigi. Jagody nie ma w kalendarzu i obchodzi imieniny w imieniny Jadwigi.
    azniee: Ktoś nawet podobno nazwał dziecko Żyra

    Aaa, krążą o tym plotki w cały kraju....
    W weekendowym warszawskim dodatku do Gazety Wyborczej jest rubryka "Witajcie na świecie" ze zdjęciami i imionami dzieci urodzonych w warszawskich szpitalach. Dziennikarz pyta matki na oddziałach położniczych o imiona noworodków. Nie są to jednak imiona ostatecznie zarejestrowane w USC. Większość pewnie tak, ale akurat śledzę te dane (są umieszczane w necie) i w latach ubiegłych faktycznie ten Żyraf się pojawił. Myślę jednak, że matka podała takie imię zapewne dla draki. Inne dziwne imiona w tym wykazie to m.in.: Mrówka, Tradycja, Wisenna, Sindi, Wida, Calineczka, Toro, Torkil, Myszon, Figenencjusz, Belzebub.
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    niunia32: Bartek i Wojtek /nie zawsze musi oznaczać, ze to skrót od Barłomieja, Bartosza czy Wojciecha/


    Tak mi się straszliwie imię Bartosz podoba :-) ale Bartek już straszliwie nie :tongue:
    czasem to żałuję że się tak zdrabnia takie piękne imiona
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Bloody_Lady: Ja zawsze jak rozważam jakieś imię to wyobrażam sobie, czy będzie odpowiednie jak będzie się miał nim przedstawiać szef dużej korporacji, lekarz czy prawnik.

    Hehe, ja tak wysoko nie mierzę :) Ale tak serio to biorę też pod uwagę już dorosłą osobę...Chyba tak kombinuję bo imię Liliana niby jest ok ale coś czuję, że jednak mi coś nie pasuje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Niunia ja mam Liliannę, bo przez jedno "n" jakoś mi nie pasowała ;) A zdrabniam to obecnie na wiele sposobów i w sumie przy nadawaniu imienia chodziło mi również o to, żeby były i formy "oficjalne" i te zdrobnione.
    Teraz gdy podejrzewaliśmy, że będzie druga dziewczynka, to myślałam nad Laurą, ale właśnie nie potrafiłam sobie wyobrazić zdrobnień (poza nieszczęsną Laurką) i to mi trochę przeszkadzało. Na szczęście okazało się, że będzie Lucek, więc problem zniknął.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 27th 2015 zmieniony
     permalink
    kasiek80: czasem to żałuję że się tak zdrabnia takie piękne imiona

    Wystarczy od początku mówić do dziecka BARTOSZ i delikatnie negować wszelkie zdrobnienia - i ludziom wejdzie to w krew. Po prostu ludzi trzeba nauczyć nieodmieniania :smile: W szkole na przykład, jeśli nauczyciele czy rówieśnicy mówiliby Bartek, to by ich dzieciak poprawiał, że jest Bartoszem - szybko by się przestawili.
    migg: myślałam nad Laurą, ale właśnie nie potrafiłam sobie wyobrazić zdrobnień (poza nieszczęsną Laurką)

    Laurka, to trochę 'słabe' zdrobnienie.
    Ale można pomyśleć nad innymi, np. Lara, Lali, Lalutka, Lauri, Lelusia, Lori, Lorcia, Loruś, Lola, Lunia, Lusia, Luśka...
    migg: Na szczęście okazało się, że będzie Lucek, więc problem zniknął.

    Lucjan? Suuuuper :clap:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    niunia32: Które imię się wam bardziej podoba Liliana, Lila, Lilia?


    migg: ja mam Liliannę, bo przez jedno "n" jakoś mi nie pasowała ;)


    My też mamy Liliannę przez 2 n. Liliana jakoś tak "twardo" nam brzmiało, nie pasowało nam. Lilianna brzmi zupełnie inaczej. Gdy wybieraliśmy imię dla córki, to też patrzyliśmy pod kątem dorosłej już kobiety. Póki jest mała to Lili, Lila, Lilia, Lilcia, Lilunia, Lilusia, Lilucha gdy broi :devil:, A gdy dorośnie, to wydaje mi się, że Lilianna lepiej będzie brzmiało niż Lilia. Ale to tylko moje zdanie.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    No i dlatego też myślałam o Lilianie :)
    Ale... Wypuściłam chłopa z domu do roboty, spotkał się z kolegami i zaczęli mu mieszać w głowie, hehe :)
    Wczoraj się dowiedziałam /po męskiej imprezce/, że mój m. już nie zaakceptuje imienia Liliana... Najbardziej teraz podoba mu się Milena...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Marion a masz spis najpopularniejszych imion dla dziewczynek? Nie umiem nigdzie znaleźć takiego obszernego, tylko pierwsza 10tka. Ja to jestem w ogóle dziwna, bo mnie się nie podoba ŻADNE imię żeńskie :shocked:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 27th 2015 zmieniony
     permalink
    gucio8: Marion a masz spis najpopularniejszych imion dla dziewczynek? Nie umiem nigdzie znaleźć takiego obszernego, tylko pierwsza 10tka.

    Wrzucałam tutaj pierwsze 100-tki za 2014 r., ale wkleję jeszcze raz.
    Jak nic tu nie wypatrzysz, to daj znać - podrzucę Ci inne spoza setki.

    Polecam też duży, alfabetyczny spis imion na Wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Spis_imion

    http://28dni.pl/pictures/2385058.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2385053.jpg
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    gucio8: Ja to jestem w ogóle dziwna, bo mnie się nie podoba ŻADNE imię żeńskie :shocked:


    Tez ta mialam od zawsze, ale jak na skanie dowiedzialam sie że będzie jednak dziewczynka, to automatycznie kilka imion wpadło:bigsmile: Okazalo sie że wcale taka anty nie byłam, chyba po prostu wolałam chlopaka podświadomie i dla tego zawsze męskie szukalam i miałam swoje typy.
    -- []
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Olenka, a na jakie imie sie zdecydowaliscie ?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Wybieralismy uniwersalne dla PL i UK. Mi podobały się najbardziej dwa, Oktawia i Amelia. Mąż Oktawie skreslił... Wiec padło na Amelie:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Bardzo ladne imie :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Ja ostatnio przeglądając nietypowe imiona zwróciłam uwage na imię męskie Aidan ;) podoba mi się choć syna pewnie nie nazwałabym tak (i wcale nie o odwagę tu chodzi, bo dla mnie wyrazem odwagi nie jest nadanie rzadkiego imienia;)) tylko nie pasuje do Dominika. Za to odwrotność tego imienia to Nadia-Aidan ;) więc gdybym miała córę Nadię to pewnie rozważyłabym mocno:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Moja ciotka używa imienia Lila. Pełne imię to Liliana albo Lilianna (nie mam pojęcia przez ile "n"). Niektórzy mówią do niej Lilka a inni Lila. Ja zdecydowanie wolę Lilę, jak dla mnie, brzmi bardziej "dorosło".
    Więc jeśli się Wam podoba w dalszym ciągu to wybierajcie. Nie ma sensu się sugerować opiniami innych. Każdy ma przecież swój gust i swoje kryteria w nadawaniu imion.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Jezuuu, nie wiem ile razy juz to pisalam, ale ja jestem w Lilianie (w sensie imieniu) zakochana. Lila, Lilunia, Lilka..... No myslalam, ze moze tym razem uda sie miec mi corcie i miala byc Lilunia wlasnie. Ale u nas jednak meska czesci rodziny rosnie w sile i na swiecie pojawi sie Aleks.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Ja znam kierowniczkę dużej placówki, kobieta po 50. i ma na imię Lila. Wg mnie nie brzmi infantylnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Gdybyście miały syna o imieniu Artur to jakbyście dały na imię jego jeszcze nienarodzonej siostrze? Z ciekawiści:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Guinevere* :devil::devil::devil:

    Żartuję, ale Ewelina mi pasuje, bo też celtyckie chyba?


    *Lekkie zboczenie na punkcie filmu Król Artur ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Ja tez uwazam, ze Ryszard jest odwazne, bo brzmi nieco staroswiecko
    nie znam zadnego Ryska ani w moim pokoleniu i pozniejszych ani wsrod synkow kolezanek
    mąz podrzucił taki pomysł,z Ryszardem Lwie Serce mi sie kojarzy i brzmi dumnie i dostojnie :))

    Tadeusza nie ma w tej stowie, a tez ładne imię- Michał jest dosc wysoko
    i weź tu sie czlowieku zdecyduj, zazdroszcze Wam ze czesc z Was wie na 100 procent, ze te imię a nie inne

    co do b oryginalnych imion, ( bez urazy oczywiscie), to kolezanka pracujaca z trudna młodzieżą mi opowiadała ze w takich rodzinach
    często dają imiona wyrozniające sie z tłumu...w sposob b wyraźny- jest to jakas tendencja faktycznie, ale nie generalizowałabym
    duzo czynnikow ma wplyw na wybor imienia....np.tradycjonalizm, wiara ( ze jest swiety ktorego lubie), chęc bycia oryginalnym, ale po przemysleniu nie postrzegam
    juz tego ostatniego jako czegos "złego" czy niedojrzałego...kiedys mi sie tak wydawalo...ze pretensjonalne itp

    lektura tego wątku poszerzyła mi horyzont :)))
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Ooo mi się Tadziu podoba ale teściu Tadeusz :)
    A Adaś miał mieć na drugie Ryszard ale M. walczył żeby nie było drugiego imienia i został tylko Adam
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Pamiętajcie, że wszystkie Ryski to fajne chłopy ;) jak dla mnie takie samo imie jak Stanisław czy Antoni.
    Ciekawa jest ile Mireczek zarejestrowano. Mnie zawsze wszyscy pytają czy to skrot od Mirosławy. Chyba Mirze na wózku napisze "nie jestem Mirosława". Chociaz wg mnie nawet do niej pasuje to imię. Gdyby nie długie nazwisko bylaby Mirosława :) czasem mowimy tez na nią Tosia (wlasnie, to jest zdrobnienie?) albo Czesia:)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Frances: Gdybyście miały syna o imieniu Artur to jakbyście dały na imię jego jeszcze nienarodzonej siostrze? Z ciekawiści:wink:

    Marta, Kornelia, Urszula, Dorota, Estera, Ewa, Daniela, Ewelina, Alicja, Daria, Iwona, Karolina, Kamila, Marta, Małgorzata, Michalina, Sabina, Natalia, Agata, Paulina, Dominika....
    Dorit: Ja tez uwazam, ze Ryszard jest odwazne, bo brzmi nieco staroswiecko

    Takie odczucie ma wiele ludzi z naszego pokolenia. Mnie się wydaje, że to wynika z tego, że żadna z nas nie nadałaby imienia po rodzicach. ale po dziadkach już tak.
    Tak więc wróciła moda na imiona dziadków - Tadeusz, Stanisław, Antoni, Franciszek, Leon, itp. Ale bardzo rzadko nadawane są imiona imiona popularne w pokoleniu naszych rodziców, wujostwa np. Marian, Roman, Ryszard, Zdzisław, Zbigniew, Czesław, Bogdan, Romuald, Zenon itd. Takie imiona pewnie będą nosić nasze wnuki :tongue:

    Treść doklejona: 31.01.15 15:20
    Drugiego syna urodziła Shakira - do 2-letniego Milana dołączył Sasha.
    W Polsce - Marta Chodorowska (aktorka - m.in. gra Klaudię, córkę wójta z "Rancza") urodziła synka Włodzimierza, a Aleksandra Szwed (aktorka) synka Borysa.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Jestem mamą małego Tadzia:) i muszę przyznać, że imię często budzi zdziwienie wśród ludzi, których spotykam, ale są to bardzo pozytywne reakcje i wszyscy na ogół twierdzą, że imię bardzo rzadko spotykane (oby tak zostało:))
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    My chyba damy Błażej ;-) ale jeszcze się oswajamy. Jakoś w tej ciąży nie ma jednoznacznego imiennego faworyta jak to bywa u niektórych.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    skapula: Jestem mamą małego Tadzia:) i muszę przyznać, że imię często budzi zdziwienie wśród ludzi, których spotykam, ale są to bardzo pozytywne reakcje i wszyscy na ogół twierdzą, że imię bardzo rzadko spotykane (oby tak zostało:))

    No obecnie wśród dzieci, to faktycznie rzadko spotykane, ale ogólnie w społeczeństwie jest popularne - bardzo dużo mężczyzn nosi takie imię.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.