Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Chloe w Polsce to jakos tego nie widze z wymowa. Spora czesc osob wymowila by źle.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    no to z tym C to faktycznie nie jest tak latwo jak te przyzwoite maz odrzucil
    ja studiowalam z laska ktora ma corke Carmen a dwie pozostale to Andrea i Amanda
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Ewasmerf: Chloe w Polsce to jakos tego nie widze z wymowa. Spora czesc osob wymowila by źle.


    Chleo to imię poch. greckiego i wymawia się CHLOE. Ale jest popularne na zachodzie i wymawiają tam KLOI czy jakoś tak.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    z angielskiego to KLOŁI
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    juz widze jak ludzie czytaja Klołi. podejrzewam, ze rozne rzeczy by powstawaly...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Lutosława, tak mój P na Łucję mówi :P
    Celestyna moja ślubna fotograf coby w temacie pozostać :P bardzo fajna dziewczyna znajomi mówią do niej Ce ;)
    Cecylię miałam w liceum w klacie ( Cela na nią wołaliśmy i to zdrobnienie nie kojarzyło mi się z więzienną celą)
    dziewczyna w ogóle urodzona w RPA ale rodzice polakami są, nasza nauczycielka od chemii zawsze czytając listę wyczytywała ją jako Sesij, bo teoretycznie tak ją rodzice mieli zamiar nazwać
    Celina mi się bardzo podoba i był taki plan aby Łucji na drugie tak dać ale odpuściliśmy w końcu, trochę żałuję bo piękne dla mnie
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    marion: Imiona na C:

    - Carmen Cecylia Celestyna Celia Celina Cezaria Chloe Chryzanta Chwalimira Chwalisława Cibora Cyntia Cyra Cyrena Cyriaka Cyryla Cyryna

    - Cecylian Cecyliusz Cedmon Celeryn Celestyn Celiusz Cezariusz Cezary Cherubin Cibor Cyprian Cyriak Cyrus Cyryl Cyryn Czabor


    Dalej mi ten Twój kalendarz się coś nie widzi.
    Brakuje w nim bowiem wielu imion.
    Gdzie jest Czesława ? Gdzie Czesław ? :smile:

    Gdzie takie piękne imiona jak: Chociebor, Chrystian, Chwalibóg, Chwalimir, Ciechomir, Cieszybor, Cieszygor, Cieszymir, Cieszyrad, Częstobor, Częstomir, Częstowoj, Charyzjusz, Chociesław, Chryzostom, Chwalisław, Ciechosław, Cierpisław, Cieszymisł, Cieszysław, Chwalimierz, Cieszysława, Częstogniew, Częstomierz?
    Hę ? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    TEORKA: Gdzie takie piękne imiona jak:

    buhaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    TEORKA: Dalej mi ten Twój kalendarz się coś nie widzi.Brakuje w nim bowiem wielu imion.Gdzie jest Czesława ? Gdzie Czesław ?


    Ale ja je mam w swoim spisie! Wszystkie które wymieniłaś :-)
    Tylko że przeca pisałam, że będę wrzucać te powiedzmy możliwe do nadania. Bo na Czesława i Czesławę, a tym bardziej te wszystkie -miry, -mysły, -mierze, -woje, -bogi raczej nikt się nie skusi. Więc jaki sens klepać :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    ee, Marion, z niektorych liter to zadne sie nie nadaje do nadania;-P nie przekonuje mnie to tlumaczenie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    marion: że będę wrzucać te powiedzmy możliwe do nadania


    No nie gadaj, że synowi byś nie dała na imię Częstogniew tudzież Cieszyrad ?
    Podawaj wszystkie bo skąd wiesz kto ma jakie gusta ? :tongue::tongue::devil::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ee, Marion, z niektorych liter to zadne sie nie nadaje do nadania;-P nie przekonuje mnie to tlumaczenie

    No ale te, który pomijam są jeszcze gorsze. TEO je dopisała.
    No i pomijam też te najbardziej popularne aktualne - np. przy L nie podałam Liwii czy Leny.

    TEORKA: Podawaj wszystkie bo skąd wiesz kto ma jakie gusta ?

    Ale jak na początku podawałam WSZYSTKIE, to mi zarzucono, że po kiego grzyba, skoro takie hardcore'owe, trudne do wymówienia, a co dopiero nadania i wołania tak do dziecka 800 razy na dzień :tongue:
    .
    Nie wiem czy doczytałaś - ostatnio pisałam, że w zeszłym roku 50-ciu chłopcom nadano imię Alessandro.

    http://28dni.pl/pictures/2375858.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2375863.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    ooo jakies Eulalie byly, powiem cioci to sie uceiszy : )

    ale zeby nazwac dziecko Nikita czy Maryna to trzeba byc niezle nieteges ...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Sporo jak widać imion zagranicznych - zapewne to dzieci obcokrajowców lub z z małżeństw mieszanych.
    MrsHyde: zeby nazwac dziecko Nikita czy Maryna to trzeba byc niezle nieteges ...

    Nikita to imię męskie spotykane u Słowian wschodnich, którego polskim odpowiednikiem jest Nicetas.
    Cóż, że ktoś takie imiona chciał nadać, to jeszcze mogę rozumieć, bo ludziska są różni. Ale że urzędnicy je rejestrują?

    No i tych trzech YAKUBÓW... :confused:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    marion: No i tych trzech YAKUBÓW... :confused:


    Pewnie ojciec jakiś zagramaniczny. Co nie zmienia faktu, że przez J też by mogło być....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    a jak to jest z uchodzcami? bo u mnie w okolicy sporo czeczencow sie rodzi i tak sie zastanawiam czy ich normalnie w USC rejestruja (kojarze Ruslan, Irina, Marina)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie wiem jakto jest z obcokrajowcami, ale chyba mogą nadawać swoje imiona, skoro tyle jest nadań imion zagranicznych.
    Pewnie muszą okazać jakiś dokument, poświadczający narodowość.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Widzę, że zarówno Ariadna jak i Flawia na szarym końcu listy popularnych- super :bigsmile: Oby tak przez te 5 lat zostało :devil:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    A ja znam Maryne i jakos nikt nigdy w moim otoczeniu sie z niej jie smial. Fajna dziewczyna.
    Wawrzynca tez nam. Ww na niego mówiliśmy:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Kolej na literę H (nie wpisuję tych mega pojechanych imion, mimo iż się TEO domagała).

    - Hadriana Halina Hanna Heladia Helena Helga Heliodora Heloiza Henryka Herena Herenia Hermana Hermenegilda Hermina Hermiona Hersylia Hiacynta Hieronima Hilaria Hilariona Hilda Hildegarda Hiltruda Hipolita Honorata Honoryna Hortensja Huberta Hubysłąwa Hugona Humbelina

    - Habakuk Hadrian Hannibal Herald Hektor Heladiusz Heliasz Heliodor Helmut Henryk Herakles Herbert Herkules Herman Hermes Heron Hiacynt Hieronim Hilarion Hilary Himisław Hiob Hipacy Hipolit Honorat Honoriusz Honory Horacjusz Horacy Hortensjusz Hubald Hubert Hubysław Hugo Hugon Humbert Huniesław Hunold Hygion
    -----------
    Oraz litera N

    - Nadzieja/Nadia Narcyza Nawoja Nazaria Nela Neonila Nicefora Niceta Niegosława Nika Nikandra Nikanora Nikodema Nikola Nikoleta Nikolina Nila Nimfa Nina Noemi Nonna Norberta Norma Nunila Nunilona

    - Nabor Nabur Nadar Nadmir Nagod Nahum Nadir Napoleon Narcyz Nasław Natalis Natan Natanael Nataniel Nawoj Nawuj Nazariusz Nazary Nemezjusz Nemezy Nepomucen Nereusz Nestor Nikifor Nicetas NIiedamir Niegosław Niemir Nienach Nieprasz Nierad Niesuł Nikander Nikanor Nikazy Nikodem Nikon Nilus Ninian Nonnus Norbert Norman Notger

    Treść doklejona: 07.01.15 20:08
    TEORKA: Pewnie ojciec jakiś zagramaniczny.


    Nie sądzę - widzimisię rodziców raczej.
    W innych językach Jakub to - Jacob, James, Jake, Giacomo, Jacques, Jaime, Yago, Jacobo, Diego, Santiago, Tiago, Jaakko, Jaakob, Яков, Jacobus...
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Mam uczniów o imionach (w takiej właśnie pisowni) Aliyah, Nathaniel i Brajan- żadne z rodziców nie jest obcokrajowcem..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: (nie wpisuję tych mega pojechanych imion, mimo iż się TEO domagała).


    łoooo matko, to sa jeszcze bardziej pojechane niz te o dalas?
    bo dla mnie to te juz wystarczajaco powalajace sa:
    marion: - Hadriana Heladia Helena Helga Heliodora Heloiza Hersylia Hilariona Hiltruda Hugona Humbelina

    marion: - Habakuk Himisław Hipacy Hubysław Huniesław Hygion
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Heh, nie będzie dziecia na C....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    MrsHyde: bo dla mnie to te juz wystarczajaco powalajace sa:

    Hanna Helena


    Ej no bez przesady :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: łoooo matko, to sa jeszcze bardziej pojechane niz te o dalas?
    bo dla mnie to te juz wystarczajaco powalajace sa:


    Uwierz mi - bylo jeszcze sporo gorszych :tongue:

    suszka_: mam uczniów o imionach (w takiej właśnie pisowni) Aliyah, Nathaniel i Brajan- żadne z rodziców nie jest obcokrajowcem..


    Ja do takich imion nic nie mam (no może poza Brajanem, bo jeśli już, to wolę pisownę Brian). Ale w połączeniu z niektórymi polskimi nazwiskami, to jest raczej średnie, żeby nie powiedzieć denne...
    Bo lepiej chyba wygla Aliyah Wilson niż Aliyah Wiśniewska, o Aliyah Ogórek nie wspominając, nie ?
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    znajomi mają dwuletnią Nikitę- dziewczynkę
    dla mnie to było szok, bo myślałam, że to męskie imie
    walczyli i wywalczyli :P z resztą przez ich znajomą poznałam małego Kosmę i się zakochałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Suszka - może rodzice są Polakami, ale jesteś pewna, że któryś z nich nie ma jakiegoś podwójnego obywatelstwa? Bo mnie się wydaje, że takie imiona można nadać wyłącznie pod takim warunkiem, że rodzic ma albo obcą narodowość albo obywatelstwo. Zauważcie, że nawet wspomniany wcześniej Michał Wiśniewski (ten od "Fabienne") ma obywatelstwo niemieckie chociaż to Polak. Figura ma męża Amerykanina, więc wymyśliła sobie Koko:) tak sobie tłumaczę te ekstrawagancje.
    Brajan - tak, w takiej pisowni to już spolszczone imię i wydaje mi się (może się mylę), że mogli je nadać Polacy bez podwojnego obywatelstwa, ale pozostałe dwa nie przeszłyby, trudno mi w to uwierzyć... O, i tu masz potwierdzenie

    O, i tu jest przykład pozytywnej opinii dot. zmiany imienia dziewczynki z Polski na zupełnie egzotyczne po tym jak matka związała się z obcokrajowcem, imię Favour

    Kiedyś poznałam jako dziecko dziewczynkę która namówiła rodziców by zmienili jej imię z Dominiki na Inez. Przeszło - pokazywała nam swoje papiery... No i sprawdziłam na stronie RJP - faktycznie można! Bez sensu...

    Marion - przy L zapomniałaś o moim ulubionym Luboszu :((( :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: Marion - przy L zapomniałaś o moim ulubionym Luboszu :(((


    Nie zapomniałam, bo... Lubosz to zdrobnienie, a raczej zgrubienie, od imion na "Lubo-", takich jak Lubomir czy Lubgost. Dlatego nie ma go na liście. Zdecydowanie popularniejszy jest na Słowacji, niż w Polsce.
    Podobnie jest z Miłoszem (choć on na liście imion na M jest - bo to zgrubienie stało się popularne i jest nadawane jako imię) - to forma od imion na "Miło-", czyli np. Miłobrat, Miłogost, Miłowit.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Był taki serial (i film) Nikita - i to była kobieta.. wiec na podstawie tego też myslalam, ze to imie żeńskie :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Potwierdzam, ze zeby zarejestrowac w polskim usc imie w wersji niepolskiej (u nas drugie imie corki zaczyna sie na V zamiast W) musi byc przynajmniej jedno z rodzicow z niepolskim obywatelstwem. Przynajmniej tak bylo jeszcze pare lat temu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    O proszę.
    Mam pierwsze w tym roku zestawienie z warszawskiej Gazety Wyborczej - imiona dzieci (urodzonych między 27.grudnia a 02.stycznia), które podały matki na wszystkich oddziałach położniczych w Warszawie.
    Znów Jakub na czele. Tracę nadzieję, że w statystykach za 2014 ktoś go wyprzedził...

    http://28dni.pl/pictures/2376343.jpg
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Dzięki! Nie ma Agaty oraz Michałka czy Tadzia!
    Moja przyjaciółka typuje u siebie Lene i Kube nie sądziłam ze tak popularne.
    Choć to zaledwie parę dni ten ranking; )
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Marion a znasz może "historię" imienia Julia w rankingach? Mam na myśli lata wcześniejsze niż te, kiedy to imię okupowało pierwsze miejsce.
    Tak ma na imię moja siostra i w otoczeniu zawsze była ona jedna o tym imieniu. A później nagle zrobił się wysyp (moja mama, nadawszy jej to imię po prababci, była niezadowolona bardzo i jest po dziś dzień). Mama twierdzi, że boom się zaczął, gdy tym imieniem nazwała swoją córkę Izabella Scorupco :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Emil kojarzy mi się z powiedzeniem "Emil!!!! do drewutni!!!" :devil: Uwielbiałam ten serial Emil z Lönnebergi.
    Na naszym osiedlu jest jeden Emil, który jest dzieciuchem, bo bawi się z dziećmi dużo młodszymi od siebie, a jest już w gimnazjum i tu mi pasuje, jak któraś z was powiedziała, że imię to jest mało męskie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    a mi sie Emil kojarz z łowcą fotoradarów;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Dorit: Dzięki! Nie ma Agaty oraz Michałka czy Tadzia!

    Też myślałam że Agata jest bardzie popularna...

    Ja przez chwilę strasznie chciałam Hanię... I widzę że imię to z popularnością pnie się bardzo w górę.
    .
    Emil tez mi się z fotoradarami kojarzy :wink::tongue:

    Z kolei Eryk - z bajką o Syrence Ariel :tongue: Bo to była jedna z moich ukochanych bajek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    bilia: Też myślałam że Agata jest bardzie popularna...


    Ale ja teraz wrzuciłam zestawienie dzieci urodzonych na przełomie grudnia i stycznia w Warszawie.

    Zestawienie całościowe za zeszły CAŁY ROK dla całego kraju podawałam wcześniej, ale ponawiam.

    Tu Agata jest wysoko.
    http://28dni.pl/pictures/2376418.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2376423.png
    ............
    a_net_a: Marion a znasz może "historię" imienia Julia w rankingach? Mam na myśli lata wcześniejsze niż te, kiedy to imię okupowało pierwsze miejsce.


    Mam tylko coś takiego - top 5.
    http://28dni.pl/pictures/2376428.jpg
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    To widziałam wcześniej, myślałam że masz może coś poszerzonego :) dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    moj kolega z pracy zostal dziadkiem, dziecko urodzilo sie w PL ale ojciec Australijczyk i tam tez beda mieszkac dlatego dziecku dalina imie po ichniemu - Evie (wymawiane iwi)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Emil mało męskie? No co wy... Chyba właśnie przez to skojarzenie z Emilem z Lenebergii, małym słodkim urwisem uwielbiam to imię. I pod tym katem patrząc nie wierze, żeby z małego łobuziaka wyrósł pózniej zniewieściały dorosły Emil. Natalia miała być Emilem w razie gdyby okazała sie chłopcem ( bo nie znaliśmy płci)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Z imion na H podoba mi się Helena, Hanna, Hubert (tak ma moj szwagier;))
    Na N Nina i Nikodem oczywiście :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    Peppermill: Emil mało męskie? No co wy...

    Na forum o imionach za mało męskie imiona uważane są: Bogumił, Daniel, Damian, Eliot, Emil, Emilian, Eryk, Fabian, Felicjan, Gracjan, Gabriel, Kamil, Jonatan, Julian, Juliusz, Kajetan, Krystian, Łucjan, Marcel(i), Milan, Natan/Nataniel, Samuel, Justyn, (E)Manuel, Kaj, Florian, Klaudiusz, Lucjan, Ariel, Beniamin...

    a_net_a: To widziałam wcześniej, myślałam że masz może coś poszerzonego :) dzięki!


    JULIA

    1994 - 42 miejsce
    1995 - 31
    1996 - 27
    1997 - 25
    1998 - 13
    1999 - 9
    2000 - 4
    2001 - 1
    2002 - 1
    2003 - 1
    2004 - 1
    2005 - 1
    2006 - 1
    2007 - 1
    2008 - 1
    2009 - 1
    2010 - 1
    2011 - 1
    2012 - 1
    2013 - 2
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Ile to od regionu zależy...
    W zestawieniu Nina czesciej nadawana niz Kaja a w moim otoczeniu zatrzesienie teraz malych Kajek. Natomiast Ninki ani jednej nie slyszalam. Niedawno sprowadzila sie jedna. Taka juz 4 letnia.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    eveke: Ile to od regionu zależy...


    Bardzo dużo zależy. Ale dane są ogólnopolskie.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    marion: Na forum o imionach za mało męskie imiona uważane są


    Oprócz Eryka to z wszystkimi się zgadzam w sensie, że mało męskie ;)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie co region, to inaczej :wink:
    U nas też ani jednej Niny [oprócz naszej] a tu na 28 dni chyba z osiem już "spotkałam" :wink:

    Co do Emila - mnie też się takie mało męskie wydaje :tongue:
    Ale Eryk już wcale - ze względu na to "r" w środku....

    A teraz sobie przypomniałam o kuzynce mego męża, co ma dwóch synów.
    Jeden to WINSTON a drugi ARCHIBALD.
    No, ale mąż Australijczyk i raczej tam mieszkać będą niebawem, więc ten :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Marion a nie ma danych podzielonych na regiony? :)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Damian mało męskie? Hmm.. Wgl to jak dla mnie dziwne że Wam się niektóre imiona bardziej lub mniej męskie wydają, ja takich odczuć wcale nie mam, nawet jak jakiś facet ma Maria na drugie :tongue: Serio sie zdziwilam i pewnie po raz kolejny wszystko od skojarzeń zależy bo ja bym mojego Kamila mało męskim nie określiła, hy hy :P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    TEORKA: Ale Eryk już wcale - ze względu na to "r" w środku....


    No niby R powoduje, że imię jest twarde, męskie (Bernard, Ryszard, Robert, Borys, Igor, Bruno, Seweryn, Norbert...), ale Gracjan i Krystian dla mnie są mega zniewieściałymi imionami.

    Treść doklejona: 08.01.15 14:44
    eveke: Marion a nie ma danych podzielonych na regiony? :)--


    Ja nie mam.
    Pewnie w GUS'ie mają, ale nie publikują.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    marion: ale Gracjan i Krystian dla mnie są mega zniewieściałymi imionami.


    Oj Gracjan to strasznie !
    Ale myślę, że to przez tego blond pedałka, co swego czasu w internetach wszystkich "królował" :confused::cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.