Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Łucja - śliczne! Bardzo mi się podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    _mag_: Suszka marion chodziło, że poda wszystkie imiona włącznie z tymi dziwnymi. Przynajmniej ja tak zrozumiałam.

    Dokładnie - napisałam wyjątkowo wszystkie, bo jest ich bardzo mało.
    od Ł, bo imion na tę literę (w polskim kalendarzu) jest najmniej, a wymienię je wszystkie:
    .
    Dorzucam jeszcze te na literę Ż, bo też ich mało. I również wyjątkowo wpisuję wszystkie na Ż (uwaga - imiona hardcore'owe):

    Żaklina, Żaneta, Żanna, Żegota (męskie), Żelibor, Żelibrat, Żeligniew, Żelimysł, Żelisław, Żelistryj, Żeliwuj, Żyrosław, Żyrosława, Żywia, Żywila
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    marion: napisałam wyjątkowo wszystkie, bo jest ich bardzo mało.

    Napisałaś też wcześniej, że będziesz wrzucać tu mało popularne i dziwne :wink:
    Sorry, takie moje zboczenie zawodowe :tongue:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Wszystkie na "Ż" jak dla mnie odpadają.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    suszka_: Napisałaś też wcześniej, że będziesz wrzucać tu mało popularne i dziwne :wink:
    Sorry, takie moje zboczenie zawodowe


    W temacie czepiactwa się szczegółów też mam pierdolca - dla tego od razu napisałam, że w drodze wyjątku napisze wszystkie na Ł. Podobnie zrobiłam z tymi na Ż - bo jednych i drugich mało.
    Reszta imion będzie okrojona :bigsmile:

    Treść doklejona: 04.01.15 22:24
    OneKiss: Wszystkie na "Ż" jak dla mnie odpadają.

    Dla mnie też.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Ciekawi mnie pochodzenie Żeliwuja i żelistryj ;D
    Masakra te imiona, ktoś w ogóle takie nosi?!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Dzisiaj w Dzień Dobry TVN było ponoć o dziwnych i niespotykanych imionach.
    Babcia mi mówiła, ja nie widziałam.
    Może warto kuknąc na stronę TVN, bo Babcia twierdzi, że temat bardzo długi był i obszerny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Żaby brakuje normalnie,hehe
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    No i jak wcześniej, dla mnie ani pół po raz kolejny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Teo, oglądałam ddtvn. Ale więcej tutaj w tym temacie Marion pisze i inne dziewczyny o dziwnych imionach niż tam mówili. Gościem byli: dziennikarz Ziemowit (jakiś tam - nie pamiętam jaki), Mandaryna i Jessica Mercedes.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2015 zmieniony
     permalink
    OneKiss: Gościem byli: dziennikarz Ziemowit (jakiś tam - nie pamiętam jaki), Mandaryna i Jessica Mercedes.

    Taaa, Mandaryna poniekąd coś wie na ten temat - ma w końcu dzieci o baaardzo niepolskich i dziwnych imionach, które mnie drażnią na maxa :devil: Imiona w sensie.
    .
    flavia: Masakra te imiona, ktoś w ogóle takie nosi?!

    Żaneta się sporadycznie pojawiała kiedyś. Żegota w literaturze chyba, jako pseudonim. A jednego Żelisława to gdzieś w tv widziałam.

    Kiedyś znalazłam pewną stronę, gdzie były podane dane do któregoś tam roku - ile w Polsce ludzi nosiło dane imię (nie wiem, chyba na podstawie numerów PESEL zrobiono statystyki). No i niestety nie mogę tej strony odszukać...
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Oj, Mandaryna wie, wie :) Wypowiadała się, że dzieci mają też drugie imiona, w razie gdy dorosną i im się nie będą podobały te oryginalne imiona, to mogą wrócić do zwykłych.
    I tak, Xavier Michał Wiśniewski jest, a Fabienne Marta Wiśniewska. Dla mnie koszmar! :)
    Aaaaaaaaaa i jeszcze użyła skrótu imienia Fabienne... FABKA. Aż się Magda Mołek wzdrygnęła :) Ja zresztą też.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Dobra, to jeszcze na literę Ś - też będą wszystkie :bigsmile:
    A są to imiona staropolskie, lub starosłowiańskie - hardcore MEGA! Dla mnie żadne.

    Ścibor, Ścibora, Śnieżka, Świebąd, Świebor, Świebora, Świeciech, Świecław, Świedarg, Świegniew, Świelub, Świemił, Świemir, Świerad, Świetlana, Święsława, Świętobor, Świętomir, Świętomira, Świętopełk, Świętosław, Świętosława, Świętożyźń

    Treść doklejona: 04.01.15 22:51
    OneKiss: i jeszcze użyła skrótu imienia Fabienne... FABKA. Aż się Magda Mołek wzdrygnęła :) Ja zresztą też.


    O w mordę... Zniesmaczenie sięgnęło u mnie zenitu!:confused:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    A jak wisniwskiemu obce imiona w usc zarejestrowali?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    "Ś" też dla mnie odpada. Chociaż dłużej zatrzymałam się przy Śnieżce i Świętopełku :-) Ale nie, jednak nie są to moje typy.

    Ewasmerf: A jak wisniwskiemu obce imiona w usc zarejestrowali?


    Dokładnie to samo pytanie Mandarynie zadali prowadzący program. Odpowiedziała, że wtedy kilkanaście lat temu, "Ich troje" miało swój czas. Czerwone włosy Michała i Jego muzyka były na topie i, że dlatego pewnie nie miał kłopotów z zarejestrowaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Teo, ciekawe czemu babcia Ci ten program polecała... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Kolezanka ma córkę o imieniu Żaklina, mówią do niej Żaka. Młodsza córka to Kalina, mówią Kala. Starsza ma już 11 czy 12 lat, ale od początku jakieś dziwne to nie było, ot bardziej nietypowe imię.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    Azniee akurat Babunia moja to wporzo kobietka, wyluzowana, na czasie, w wieku 82 lat śmiga na fejsie i innych internetach, kupuje najnowsze modele smartfonów etc
    I co jak co, ale imieniem Hugo była jako pierwsza zachwycona i cały czas nam powtarzała, żebyśmy głupich bab nie słuchali i imienia nie zmieniali :smile:
    W tych głupich babach zawarła m.in moją mamę a swoją córkę :tooth:

    Ale Babcia też dość oryginalne - jak na swoje czasy - imię miała.
    W czasach wojennych, kiedy w szkole były same Zosie, Wiesie, Wandy, Kazimiery, Stanisławy itp ona jako jedyna się wyróżniała swym imieniem Agnieszka.
    I zawsze opowiadała, że jej to imię pomagało, nigdy nie szkodziło.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Marion - przy literce ż mógłby się znaleźć Żyraf - imię zarejestrowane w Warszawie bodajże w 2006 roku:) o tym też było w DDTVN:)
    Nie mogę się doczekać pewnych literek:)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: Marion - przy literce ż mógłby się znaleźć Żyraf - imię zarejestrowane w Warszawie bodajże w 2006 roku:) o tym też było w DDTVN:)


    No właśnie nie wiem, czy to prawda.
    W necie jest stronka (jakby blog), gdzie pewien facet wpisuje imiona dzieci na podstawie warszawskiego dodatku do Gazety Wyborczej - artykuł "Witajcie na świecie". Są tam imiona dzieci, jakie matki podają na oddziałach położniczych - czyli mogą być przypadki, że dane imię nie zostanie ostatecznie zarejestrowane, bo jest dziwne. Albo po prostu rodzice zmienią zdanie.
    No i tam ten Żyraf jest (2006 r.). Ale jest i dla dziewczynki Mrówka (2011) oraz Tradycja (2012).

    -----------------------------------------------
    Dziś zaczynam od litery U (wszystkie) i litery O:

    Ubald Ubysław Ubysława Udalryk Ulryk Ulryka Unieboż Uniedrog Uniegost Uniemir Uniemysł Unierad Uniesław Uniesława Uniewit Unold Urban Uriel Ursus Ursycyn Ursyn Urszula Uściwoj

    Urszula - znana. Reszta twarda, ciężka do wymowy.
    Oprócz tej Ulki nic mi nie podchodzi.
    .....
    Objęsław Ocięsław Oda Odeta Odo Odon Odoryk Odylon Odyseusz/Odys Ofelia Okrzesław Oktawia Oktawian Oktawiusz Oldmir Olga Olgierd Olimpia Olimpiusz Oliwiusz Ondrzeja Onezyfor Onezym Onold Onufry Optat Orencjusz Orestes Orfeusz Orion Osiębor Osięgniew Osmund Ostap Ostrobod Oriana Ostrogniew Ostrowod Oswald Oswalda Otmar Otokar Otto Otton Otylia Owidia Owidiusz Ozeasz Ożanna

    Na tak: Odeta, Ofelia, Oktawia, Olga, Olgierd, Olimpia, Oriana, Orion, Oswald.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Moja kolezanka ma psa Oriona, znajoma siostry ma syna Otto (wybaczcie, ale nie wiem jak sie to imie odmienia, chyba Ottona), zdobniale mowia Otek, kolega wzial sobie ma biezmowanie Oswald. A moj maz ma ciocie Olimpie. I ta olimpia to pasuje w rodznie jak piesc do oka. Bo jej rodzenstwo to Jadwiga, Franciszka i Zdzislaw. A Ona Olimpia. No i ni przypial ni wypial.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Świętożyźń - to to nawet Polakowi ciężko wymówić a co dopiero za granicą ;) Już nie wspomnę o tym, że brzmi jak nazwa święta jakiegoś a nie imię :p

    z tych na U to też tylko Urszula mi się podoba
    Z O na pewno Olga (wzięłam sobie na bierzmowanie zresztą)


    U mnie w rodzinie z mało popularnych imion to Ronald i Ariadna (kuzynostwo)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    mi sie na U kojarza niestety jeszcze niemieckie Udo, Uwe, Uta - masakra jak dla mnie. No ale to w Niemczech popularne.
    ten Świetożyźń to miałam problem napisac, ze o wymowie nie wspomne;-D
    Otokar jak autokar.
    Oktawian mi sie podoba, ale jak na polskie warunki chyba dosc niespotykane.
    Ostrogniew brzmi jak Strogonow, a Onezym przeczytalam O-enzym. Onufry od zawsze czytam jako ONFURY.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: Oktawian mi sie podoba, ale jak na polskie warunki chyba dosc niespotykane.

    Natknęłam się na dwóch. Jednego znałam z widzenia, drugiego znam osobiście - mówią na niego Oki (ma ok. 30 lat).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Miałam kiedyś sąsiada Owidiusza.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja Oktawiana miałam w przedszkolu- wychowanka :) Baaaardzo fajny chłopiec, lubię to imię :) Mama na niego zdrobniale mówiła "Oktaś" :) No i mamy forumową Oktawię przecież :)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    To imię Żywia to polski odpowiednik greckiego Zoja.
    A co myślicie o Błażeju? przyczepił się do mnie ostatnimi czasy.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    ja w ogole nie lubie imion, ktore maja Ż w srodku, no ale to moje osobiste uczucie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Moja koleżanka ma synka Błażeja. Dla mnie "normalne" imię ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Lecimy dalej - litera Z (znów sporo starosłowiańskich):

    - męskie - Zabulon Zachariasz Zachary Zacheusz Zadar Zawisza Zbigniew Zbrosław Zbygniew Zbylut Zbysław Zbywoj Zdamir Zdawuj Zdzibor Zdziczest Zdziebąd Zdziebud Zdziegod Zdziegrod Zdziemił Zdziemir Zdzierad Zdziesław Zdziesuł Zdziewit Zdziewuj Zdzigod Zdzigrod Zdzimir Zdzisław Zdzistryj Zdziwoj Zdziwuj Zefiryn Zenobiusz Zenon Ziemowit Zotyk Zozym Zwnisław Zybert Zygfryd Zyndram

    - żeńskie - Zbigniewa Zbygniewa Zbysława Zdziesława Zdzisława Zefiryna Zenaida Zenobia Zenona Zoe Zwnisława Zygfryda Zyglinda Zygmunta Zyta

    .
    Mam w rodzinie wujostwo (małżeństwo) - Zdzisława i Zenon. Nie luuubię tych imion...
    W ogóle nie lubię imion na na Z. Jedynie Zachariasz, Zachary i ewentualnie Zyta mogłoby być.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    ja tez nie lubie na Z. Nie sa moze jakies dziwne dla mnie, ale nie podobaja mi sie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    u mnie w rodzinie się fajnie poukladało od strony taty... Jego rodzice Bronisław i Bronisława. Mieli 3 dzieci:
    stanislaw ożenil się z Ireną
    Irena wyszal za mąż za Stanisalwa
    Zdzisława wyszal za mąż za Zdzisłąwa:)
    No i mam ciotkę aleksandrę na którą wszystcy wołają Ala:shocked: Swoim corce dala Izabela, a synowi Mścisław... O tym że kuzyn ma tak na imie dowiedziałam sie po wielu latach, bo zawsze był Darkiem z 2 imienia...
    -- []
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Olenka, fajne, lepiej bym nie wymyslila;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Właśnie przeczytałam, że Liroy został ponownie ojcem. Do Michelle i Piotra dołączył... Dexter.
    Ech...
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Matko - Dexter to kojarzy mi się tylko z tym serialowym seryjnym zabojcą :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Zenobia - dla mnie normalne (dla starszego pokolenia, ok.60 lat), bo mam świetną ciocię Zenię :wink: Ma męża Henryka i mówimy na nich Henia i Zenia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    A jako przerywnik - inne zestawienie :bigsmile:
    Bo są tacy, którzy akurat takich szukają.

    Imiona bardzo krótkie - 3- i 4-literowe.
    --------------------------------------------
    3-literowe:

    - Ada Ewa Ida Iga Lea Mia Oda Pia Zoe
    - Iwo Jan Noe Odo Wit

    4-literowe:

    - Afra Aida Alba Alma Anna Bega Dina Dula Edda Feba Gaja Inga Irma Kaja Kira Lena Liba Lina Maja Nela Nika Nila Nina Olga Pola Roma Róża Ruta Ryta Sara Tala Tina Zyta
    - Abel Adam Agis Alan Amet Amon Amos Aron Asaf Beat Egon Emil Eryk Faro Gleb Igor Iwon Joel Just Karp Klet Lech Maro Maur Odon Olaf Otto Prot Roch Tyrs
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Ja dziś też siedziałam z kalendarzem imion i stwierdziłam, że w naszym języku jest o niebo więcej imion "dziwacznych" niespotykanych. Tych "normalnych" jest garstka. Wręcz mi nikły. Musiałam później sprawdzać czy było takie czy takie imię. Tego kalendarza to aż się czytać nie da, bo język sobie można połamać. Przy tych wszystkich ....ściwoszach, ...sławach, .....witach, .....ujach to każde inne wydaje mi się "normalne"....
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: Przy tych wszystkich ....ściwoszach, ...sławach, .....witach, .....ujach to każde inne wydaje mi się "normalne"....

    Heh, najlepsze jest to, że to imiona Polskie, tylko nadawane bardzo, bardzo dawno temu, a obecnie tylko pojedyncze są w użyciu.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Marion - ale tam jest imię np. Karp - które no może i jest, ale chyba kieeeeeedyś nadawane, a nie ma np. imienia Maks, które może i pierwotnie było skrótem od Maksymiliana, ale istnieje jako samodzielne imię.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Ja np. nie lubie takiej tradycji, że jak ojciec jest Zdzisław, to córka Zdzisława, ojciec Stanisław to córka Stanisława itp. - kurcze, w ogóle mi to nie leży, a u mnie w rodzinie (to starsze pokolenie) tak się lubowali ...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    marion: Heh, najlepsze jest to, że to imiona Polskie, tylko nadawane bardzo, bardzo dawno temu, a obecnie tylko pojedyncze są w użyciu


    No właśnie - i wiesz co, tak na prawdę brakuje mi takiego kalendarza/spisu imion współczesnych. Co mi z tego, że o Mścisławie sobie poczytam. Jak nie będzie tam imion, które może są od niedawna nadawane, ale zyskują popularność. Jesteśmy z m. na etapie intensywnego poszukiwania imienia i przebrnąć przez te wszystkie staropolskie to jest dla mnie gehenna. A szukam już na prawdę natchnienia - bo nic a nic się nam nie podoba. No mamy niby tego Aleksa, ale to nie jest do końca to.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    dżasti: nie ma np. imienia Maks, które może i pierwotnie było skrótem od Maksymiliana, ale istnieje jako samodzielne imię.

    Pierwsze słyszę o rejestracji imienia Maks. Serio.

    Ul_cia: Ja np. nie lubie takiej tradycji, że jak ojciec jest Zdzisław, to córka Zdzisława, ojciec Stanisław to córka Stanisława itp.


    Też tego nie lubię.

    Nie lubię też większość imion żeńskich, które są odpowiednikami męskich: Bronisława, Wiesława, Władysława, Zdzisława, Czesława, Mieczysława (moja mama...), Henryka, Ryszarda, Romualda, Kazimira... Jedynie może Ludwika wg mnie jest OK i kilka innych, które nie są twarde, męskie (bez literek R).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: tak na prawdę brakuje mi takiego kalendarza/spisu imion współczesnych

    dżasti: No mamy niby tego Aleksa, ale to nie jest do końca to.

    Hm... nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba bierzecie też pod uwagę jakieś międzynarodowe, co? A może i zagraniczne?
    Musiałabyś poszukać rankingów imion np. z Niemiec, Anglii, Francji, Holandii - oni tam dają bardzo współczesne imiona.

    A szukacie tylko dla chłopca? Będzie syn?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    A Gabriela jest imieniem samym w sobie, czy też jest pochodzenia męskiego - od Gabriel?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Tak będzie chłopak. Nie chcemy wcale nic a nic zagranicznych imion. Nasz pierwszy syn to Maksymilian a drugiego chciałam nazwać Aleksy - ale mężowi się z Oleksy kojarzy i powiedział, że o co to to nie. I jeżeli to tylko i wyłącznie Aleks. A Aleks to można było już dawno rejestrować, tak samo jak Maks (bo znamy takowych). I nawet w internetowych (polskich) słownikach Aleks istnieje, ale w gąszczu tych wszystkich innych to weź i szukaj.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    MARYSIA ale jakiś dziwny masz ten kalendarz, albo nie wypisujesz wszystkich imion bo np tych 3-literowych ja w moim kalendarzu mam dużo więcej.
    A 4-ro to już w ogóle, jakaś dwukrotność tego co Ty podałaś :wink:


    marion: 3-literowe:

    - Ada Ewa Ida Iga Lea Mia Oda Pia Zoe
    - Iwo Jan Noe Odo Wit


    Takie Ty podałaś, a ja mam takie:

    - Ada Aga Ana Ata Ewa Ida Iga Ina Ira Ita Iza Lea Mia Nel Oda Ola Ota Pia Ula Zoe
    - Ado Alf Dan Gem Iwo Jan Job Kir Lew Noe Odo Tom Wit

    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: A Gabriela jest imieniem samym w sobie, czy też jest pochodzenia męskiego - od Gabriel?

    O, Gabriela też może być :bigsmile:
    Tak, to odpowiednik męskiego Gabriel.

    W większości przypadków do imienia męskiego dodana jest litera A na końcu i wychochodzi żeński odpowiednik. Ale są wyjątki, np.:
    Karol - Karolina
    Doroteusz - Dorota
    Juliusz - Julia
    Julian - Julianna

    Treść doklejona: 05.01.15 12:16
    TEORKA: tych 3-literowych ja w moim kalendarzu mam dużo więcej.A 4-ro to już w ogóle, jakaś dwukrotność tego co Ty podałaś


    No imion takich jest podejrzewam w ciul i jeszcze trochę, ale ja mam wykaz taki na potrzeby polskich USC.

    A jakie tam masz - wpisz kilka :-)

    Treść doklejona: 05.01.15 12:20

    Ula, Iza, Nel, Ola, Aga itp. wg mnie odpadają, bo to zdrobnienia.
    Z męskimi pewnie podobnie, np. Tom. Dan pewnie od Daniela. Lew to polska wersja imienia Leo.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Lew to dla mnie porazka. Panie Lwie? Juz wyobrazam sobie te ryczace dzieciaki, nieeeee.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    marion: Ula, Iza, Nel, Ola, Aga itp. wg mnie odpadają, bo to zdrobnienia.


    No, ale w kalendarzu są [w dodatku to kalendarz z 1995 roku ! :shocked:], więc myślę że by zarejestrowali spokojnie.
    Zwłaszcza teraz, kiedy się przepisy pozmieniały.


    Ewasmerf: Lew to dla mnie porazka. Panie Lwie?


    No ale jako drugie to już prędzej.
    Ten znany seksuolog przecież Zbigniew Lew Starowicz zawsze swojego drugiego imienia używa i nikt nie robi z tego raczej sensacji :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.