Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Nasz Wojtek ma imię po mim pradziadku, bardzo dobrym człowieku. Martwi mnie troche fakt, ze jest szansa, ze to imię wskoczy to pierwszej dziesiątki.
    Urszulka poki co trzyma sie z dala od podium i ufff...

    Jesli chodzi o oryginalność imion. W jednym z okolicznych przedszkoli jest dziewczynka o imieniu Bajka. O il emozna to byc fajne imię dla małej dziewczynki, o tyle dla dorosłej kobiety juz niekoniecznie.

    Kiedys tak bardzo podobało mi sie imię Lena. Jednak jak słyszę, ze w moim otoczeniu urodziła sie kolejna Lenka, to lekko mnie mdli.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    Ja też bym tego Lubosza rozważała, bo imię ekstra :wink:

    A wracając do popularności jeszcze to zgodzę się w 100 % z Marysią.
    W sensie bankowo Hugo nie będzie za 5 lat tak popularny jak Kuba, Kacper, Filip czy Szymon.
    Nie ma opcji wg mnie.

    Treść doklejona: 31.12.14 19:50
    Jaheira: W jednym z okolicznych przedszkoli jest dziewczynka o imieniu Bajka.


    O szok, że tak w USC się dało zarejestrować :wink:
    Imię wdzięczne i słodkie, ale tak jak mówisz - dla dziewczynki tylko.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Rzeczywiście jest trochę tych imion i moi faworyci to Luba, Lea (tylko ktoś tam w znajomych znajomych ma Leę, fakt, że już 9-cio letnia, ale jednak), Lucja (to moje ukochane imię, ale mąż twierdzi, że takie nie istnieje, a sam zakochany w imieniu Łucja :) ) Lubosz, Liwia (na bank weto męża), Lutomir (mąż byłby zachwycony), Lubomir (j.w.), ale jeszcze mamy czas, więc może jeszcze coś wybierzemy, tzn. na pewno


    Asia, sama jestem ciekawa, ale dowiemy się dopiero za dwa miesiące, chociaż rozważam opcję, żeby tylko mąż wiedział, a ja nie :)
    Ale Lubosz i Luba ładnie by się komponowały z naszym nazwiskiem, no nie?


    Ul_cia, Laura mi się nie podoba to raz, a dwa miałam w liceum Laurę i jej osoba mnie całkowicie zniechęciła do tego imienia- wiem, że nie każda Laura taka sama, ale same wiecie jak jest...



    Marion, dziękuję za te wszystkie propozycja- na pewno skorzystamy :D
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Marion I :heart: You :smile:
    Podczytywałam systematycznie wątek i cały czas zastanawiałam się kiedy tu wpadniesz...
    I proszę - wątek teraz tak pięknie kwitnie że podczytując z telefonu nie miałam szans żeby wbić się w temat :)

    TEORKA: No popatrz. Większości się kojarzy z tym stworkiem z Polsatu

    Kurcze Teo, ja też nie wiedziałam o jakim stworku mowa i aż sobie wygooglowałam ale dalej niezbyt kojarzę.
    Mi Hugo kojarzy się z Kołątajem i Bossem :bigsmile:

    Środa: miałam w liceum Laurę i jej osoba mnie całkowicie zniechęciła do tego imienia- wiem, że nie każda Laura taka sama, ale same wiecie jak jest...

    Skojarzenia to jest jakieś przekleństwo przy wyborze imienia :smile:
    U nas to była masakra bo albo ja albo mąż mieliśmy z tym problem.

    I jeszcze tak w ramach wymieniania to właśnie sobie przeanalizowałam i stwierdziłam że wśród naszych bliskich znajomych nie ma praktycznie oryginalnych imion dla dzieci.
    Jest za to: Konrad, Arkadiusz, Jaś (2x), Filip, Adam, Marek, Szymon (x4)!!, Joachim (brat Szymona), Mateusz, Wojciech, Zofia, Blanka, Luiza, Zuzanna, Lilianna, Julia (2x), Alicja (2x)...
    A na FB ostatnio znajomy chwalił się że przyszła na świat Nela (mają już Nataszę).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    W dzienniku, arkuszach ocen i na swiadectwie drugie imie musi byc wpisywane. Nawet nie jestem pewna cxy to ustawowo juz nie przeszlo ale nie chce mi sie teraz szperac. Szczegolnie pilnuja tego w 6klasie podst, 3kl gimn i 3kl szkoly sredniej. Tyle ze jesli dopiero wtedy pojawi sie to imie to trzeba zmieniac arkusz ocen zeby obydwa byly, ksieg eucxniow itp.

    Kilka lat temu byla sytuacja u nas w muescie ze prymuska nie miala na dokumentach szkolnych wpisanego drugiego imienia a w dowodzie osobistym figurowala 2imiennie. Na uczelni odrzucili jej kandydature i rodzice mocno soe natrudzili zeby w OKE wszystko odkrecic i jeszcze raz mature jej wystawic.


    Ps. Moj tato mial 2imiona,poslugiwal sie jednym i kiedys w dokumentach w USC podalam tylko jedno i mialam problem bo babka nie chciala mi aktu wydac bo w papierach u nich 2im ojca a ja w podaniu 1 dalam :/
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    My ustaliliśmy z M, że skoro nazwisko dzieciaki noszą po Mężu to drugie imię nadajemy po moich kochanych dziadkach.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    bilia: Podczytywałam systematycznie wątek i cały czas zastanawiałam się kiedy tu wpadniesz...

    Ja już ponad 6 lat na portalu, ale nigdy forumowa nie byłam. Sporadycznie wpadałam zerknąć na brzuszki ciążowe. I nagle odkryłam, że jest temat imion, więc się wbiłam.
    bilia: wśród naszych bliskich znajomych nie ma praktycznie oryginalnych imion dla dzieci.

    No faktycznie bez szału.
    .
    Ja jak mam okazję być na jakimś cmentarzu to biegam po nim i szukam fajnych imion :bigsmile: A można znaleźć takie niesamowite i piękne, że głowa mała! Szczególnie ludzi żyjących na przełomie XIX i XX w. Bo później wyraźnie widać, że już nie było szaleństw w temacie imion. Z resztą kiedyś czytałam gdzieś, że po II wojnie św. system nie pozwalał na rzadkie imiona - jeżeli ktoś chciał takie nadać dziecku, to urzędnik nie pozwalał i sam nadawał swoje, najczęściej jakieś mega popularne w tamtym czasie.
    Teraz wolność w tym temacie, a ludzie jak widać z tego przywileju rzadko korzystają.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Marion moze to pytanie juz padlo ale powiedz prosze czym sie zajmujesz? Ten feblik imienny to na zasadzie zawodowej czy zwykle hobby
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Marion moze to pytanie juz padlo ale powiedz prosze czym sie zajmujesz? Ten feblik imienny to na zasadzie zawodowej czy zwykle hobby

    To hobby.
    Z wykształcenia i z zawodu jestem inżynierem (branża - górnictwo naftowe).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Widac ze to prawdziwa pasja, szkoda w sumie ze i nie praca przy okazji.

    U mnie w rodzinie w pokoleniu dziadkow pojawialy sie dosc rzadkie imiona Damazy, Hieronim, Kleofas, Florian i Apolonia
    W pokoleniu rodzicow Cezary, Eulalia, Sabina, Bogumil
    W moim to tylko brat cioteczny Sylweriusz a u meza w rodzinie Karina i Dobromila
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Ja sobie przypomniałam, że mamy w rodzinie Ariela.....nie muszę mówić, co się działo w rodzinie jak w PL pojawił się proszek o tej samej nazwie....:cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Mrs Hyde ale ten przepis, że drugie imię musi być na świadectwach, w arkuszach etc to chyba jakaś świeża sprawa tak?
    Bo z ciekawości wygrzebałam swoje dokumenty i na najświeższych (tj świadectwo maturalne czy dyplom ukończenia studiów) mam wpisane tylko imię pierwsze. Więc to raczej nie obowiązywało w "naszych czasach", co ? :wink:

    Madzia do Waszego nazwiska moim zdaniem pasuje kazde imię :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: U mnie w rodzinie

    Świetne imiona macie w rodzinie.
    U mnie rodzienie pospolite i popularne w danym pokoleniu (dziadków i rodziców/wujostwa): Kaziemierz x2, Taresa, Wanda, Józef x2, Mieczysława, Zdzisława, Lidia, Ewa, Marek, Jan, Edyta, Aleksandra, Bogdan, Gabriela itd. Jedynie od strony męża była jedna ciekawostka - jego babcia miała na imię Kunegunda.
    W najmłodszym pokoleniu mamy w rodzinie: Krzysztof, Igor, Mikołaj, Remigiusz, a z tych aktualnie mniej popularnych jest mój Henryk i Maksym.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Marion, a co powiesz o imieniu Efraim? Mój dziadek takie nosił.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Kurde, chyba się jednak muszę postarać o kolejne dziecko, żeby mieć możliwość nadania jakiegoś fajnego imienia :smile: Oczywiście poszłabym w kierunku imion retro, bo takie mi odpowiadają.

    Treść doklejona: 01.01.15 12:15
    Jaheira: Marion, a co powiesz o imieniu Efraim? Mój dziadek takie nosił.


    Od razu mi się skojarzył z imieniem pochodzenia żydowskiego. I faktycznie - po sprawdzeniu okazało się, że jest imieniem biblijnym pochodzenia hebrajskiego.
    W pokoleniu naszych dziadków i pradziadków, imiona hebrajskie (żydowskie) nie były wcale rzadkie. Na wschodzie, w Rosji, też były dość popularne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Elfika no widzisz. Ale skoro ja na dyplomie mam wpisane jedno to tak też musiałam wpisac składając podanie. I mimo, że w dowodzie dwa to nie było jak widac żadnego problemu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Mnie się nie chce grzebać w szufladach za dyplomami i świadectwami, ale z tego co pamiętam mam tam po dwa imiona powspisywane.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Teo no to mialas szczescie, u mnie wiekszosc znajomych z 2 imionami gdzies tam problem miala wlasnie przy dokumentach czy to na studiach czy przy aktach notarialnych



    Marion w najmlodszym pokoleniu juz tak atrakcyjnie nie jest, tak do 15roku zycia patrzac to mamy - Gabriela i Krzysztof (moje wlasne corka rozncizk 2002 kiedy imie nie bylo takie popularne, syn 2007, corka miala byc Benjaminem ale okazala sie dziewuszka), Wiktor, Witold, Paulina, Borys, Igor, Lena, Cezary, Sandra, Anna, Ksawery, a dzieciaki z rodziny ale mieszkajace w stanach - Kasper, Isabella, Nicole; teraz jest malenstwo w drodze i jesli bedzie dziewczyznka to przymierzaja sie do Janiny
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    mój M ma pochodzenie ormiańskie jego babcia Ludwika ( mama teściowej) urodziła się na ukrainie w odessie i ogólnie stwierdziłam, że jakby jednak była dziewczynka to bym chciała jakieś ormiańskie imię nadać Młodej ale w internecie jest bardzo mało informacji na te temat i w sumie nic ciekawego nie znalazłam,
    do tego Helena mata Ludwiki była na wpół niemką, ale ogólnie nie ma ciekawych dla mnie imion typowo niemieckich, podoba mi się tylko Katarina co u nas od razu zostało by spolszczone na Katarzynę...
    dlatego moim faworytem była Leokadia dla dziewczynki od zawsze mi się podobało jak tylko usłyszałam że tak się nazywa jakaś kuzynka mojej babci
    tylko wkurza mnie zdrobnienie Loda/ Lodzia niestety jak w najblizszej rodzinie udało mi się familię przekonać do zdrabniania Leo/ Lola tak bacia mojego Pawła nie przeżyłaby tego i byłaby Lodzią, a w noaszych obecnych czasach MEGA krzywdzące takie imię :(
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    flavia: jakby jednak była dziewczynka to bym chciała jakieś ormiańskie imię nadać Młodej ale w internecie jest bardzo mało informacji na te temat i w sumie nic ciekawego nie znalazłam,

    Mogę coś poszperarać jeśli chcesz.
    flavia: ogólnie nie ma ciekawych dla mnie imion typowo niemieckich

    Szukasz typowo niemieckiego, czy pochodzenia niemieckiego (germańskiego)?'
    flavia: moim faworytem była Leokadia

    Ooo!:shocked: Rewelacja jak dla mnie!:crazy:
    Grybym kiedykolwiek miała córkę, to Leokadia by była bardzo, bardzo mocnym typem.
    Powiem Ci tak.
    Zdrobnienie Lodzia mnie również nie odpowiada. Ale myślę, że to, jak się do dziecka zwracamy, to głównie zasługa tego, jak się do dziecka zwacają rodzice. Bo jeśli od samego początku pozwolą na Lodzię, to tak zostanie. Ale jeśli znajdą inne zdrobnienia (Adzia, Kadia, Leo, Leokadzia, Leonia, Leosia, Leośka, Lola, Lolka, Lonia, Ludka, Lusia, Luśka...) i będą ich używać, to zdrobnienie Lodzia się nie pojawi, a jeśłi tak, to mega sporadycznie. Jeśli od początku będziecie mówić do córki np. Lonia, to później ona tak się będzie przedstawiać i problemu nie będzie.
    A ta Ludwika Ci nie odpowiada? Wg mnie bardzo, bardzo ładne imię.
    Szukasz koniecznie na literę L?
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Ludwika też mi się podoba, ale w dou mamy już Łucję i mówimy na nią Lusia/ Luśka więc Ludkika podobnie....
    a poza tym spodziewamy się jednak syna więc problemów z imieniem nie mieliśmy będzie Kosma ;)
    dla dziewczynki miałam trzy typy ( oprócz Leokadii właśnie ) Mirę, Elenę i Celinę ale mężowi żadne nie pasowało do Łucji bo jego zdaniem są za twarde do dźwięcznego Łucja
    w sumie to jakiś argument jest

    Jeśli chce Ci się poszperać i masz jakieś ciekawe źródła to chętnie poznam ormiańskie żeńskie imiona tak z ciekawości
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    "Jurek i Witek to imiona pokolenia moich wujków, więc jakoś nie kojarzą mi się z małym słodkim berbeciem tylko z facetem z wąsem"
    Hope, no wiesz...:tooth:
    ---
    Wczoraj na spacerze spotkałam małego Hugona:wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    suszka_: Wczoraj na spacerze spotkałam małego Hugona:wink:


    Ale to Hugon był czy Hugo ? :wink:

    Mojego męża kuzyn ma żonę Leokadię i każdy, jak jeden mąż, mówi do niej Lotka.
    W sumie to fajny skrót :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Hugo
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Ja mam babcię Leokadię i każdy mówi do niej Lodzia :cool::tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    suszka_: Hugo


    No to jednak jest szansa, że w rankingach ruszy do góry.
    Oby nie za bardzo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    flavia: a poza tym spodziewamy się jednak syna więc problemów z imieniem nie mieliśmy będzie Kosma ;)

    Ups, chyba nie doczytałam, że syn jednak będzie :bigsmile:
    flavia: Jeśli chce Ci się poszperać i masz jakieś ciekawe źródła to chętnie poznam ormiańskie żeńskie imiona tak z ciekawości

    Coś takiego na szybko znalazłam (http://www.behindthename.com/names/gender/feminine/usage/armenian), choć mało tego...
    suszka_: "Jurek i Witek to imiona pokolenia moich wujków, więc jakoś nie kojarzą mi się z małym słodkim berbeciem tylko z facetem z wąsem"
    Hope, no wiesz...:tooth:

    Hehe, mnie się tak nie kojarzą, choć trzeba przyznać, że oba, szczególnie Jerzy, to raczej imiona vintage, czyli z pokolenia naszych rodziców i wujków.
    Witka i Jurka mój syn ma w grupie przedszkolnej - Juras to jego ulubiony kumpel :bigsmile:

    Treść doklejona: 01.01.15 17:05
    TEORKA: No to jednak jest szansa, że w rankingach ruszy do góry.
    Oby nie za bardzo :wink:

    Nie masz się co cykać Asia. NIe wróżę mu wejścia do pierwszej 50-tki (przynajmniej za Twego życia), a już do top 20, to tym bardziej.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    marion: Nie masz się co cykać Asia. NIe wróżę mu wejścia do pierwszej 50-tki


    :thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Agnike: Ja mam babcię Leokadię i każdy mówi do niej Lodzia :cool::tooth:


    Tak jak pisałam - wiele zależy od tego, jak rodzice zwracają się do dziecka.
    My do naszego zwracam się przyróżnie, ale przenigdy nie mówimy Heniek - i nikt inny też tak nie robi. Aktualnie - Heniu, Henio, Heniutek, Heniuś, a ostatnio Henry. Ciekawa jestem jak go przemianuja kiedyś kumple :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Henry mnie się też najbardziej podoba.
    I masz rację. Jak nikt nie będzie mówił Heniek to reszta nie podłapie.
    Tak samo jak z tą Lotką od kuzyna Mateo.
    Nikt nigdy nie powiedział do niej per Lodzia i szczerze dopiero tu się właśnie dowiaduję, że taki skrót jest używany.
    Na mojego męża nikt nie mówi MATI [choć to mocno popularny skrót imienia Mateusz] bo jemu się to okropnie nie podoba i zawsze się przedstawiał jako Mateo i tak się jakoś przyjeło.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Moja mama ma Leokadia i wszyscy do niej mówią Lidzia albo Lila, część nawet nie wie jakie jest jej pełne imię :D
    Moja ukochana babcia miała na imię Apolonia, ale mąż w życiu nie zgodzi się na to imię niestety :-/
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: zawsze się przedstawiał jako Mateo i tak się jakoś przyjeło.

    O to to!

    I okazuje się, że można zmienić też później ludzkie przyzwyczajenia.
    2 late temu do mojego działu w pracy przyjęto dwóch ok. 26-letnich chłopaków - Adama i Jakuba. I o ile z Adamem nie było problemów, w sensie odmiany imienia, bo nie było żadnej, to do Jakuba mówili ludzie Kuba. On nie protestował, ale że ja tego imienia jakoś specjalnie nie lubię, a już totalnie zdrobnienia Kuba czy Kubuś w stosunku do takiego starego konia, to mówiłam do niego od początku Jakub. I się przyjęło :smile:
    gilese: Moja ukochana babcia miała na imię Apolonia, ale mąż w życiu nie zgodzi się na to imię niestety :-/

    Szkoda, bo to piękne imię.
    Apolonia i Antonina wróciły jako imiona, ale Antonina jest o wiele bardziej popularna. Jednak są już nieśmiałe pierwsze nadania Apolonii.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Przy Leokadii wychodziłam z takiego samego założenia i jak oznajmiłam ze zakaz używania Lodzi /lody to mnie kilka ciotkę wyśmiało łącznie z babcia bo jak to przecież tak zawsze było i będzie... Wtedy zwątpiłam w moje przekonania :(

    Ostatnio spotkałam się z imieniem Apolina i tez ładne jak dla mnie ale w pełnej formie
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Moja babcia miała na imię Eufemia- może ktoś skorzysta z pomysłu moich pradziadków :tongue:
    A mówili do niej "Fema"....
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Flavia, Elena jest piekne!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    flavia: jak oznajmiłam ze zakaz używania Lodzi /lody to mnie kilka ciotkę wyśmiało łącznie z babcia bo jak to przecież tak zawsze było i będzie... Wtedy zwątpiłam w moje przekonania :(

    Jakbyś jednak nadała imię Leokadia i członkom rodziny używającym odmiany Lodzia non stop zwracała uwagę, to myślę, że końcu Lodzia by zniknęła z użycia. Tak więc szkoda, że nie postawiłaś na swoim. Doskonale wiem jednak, że opinie rodziny czy znajomych potrafią zniechęcić i czesto powodują, że rodzice rezygnują ze swoich fajnych wyborów na rzecz imion 'zwyczajnych'.
    U mnie babcie wariowały i próbowały zmusić do zmiany imienia mojego syna, ale się z mężem nie daliśmy :smile: To nasze dziecko. One mogły się wykazać przy okazji własnych dzieci - teraz nie mają nic do gadania. Tzn. mogą sobie gadać i negować wybory, ale tylko tyle, bo wpływu na wybór nie mają i mieć nie będą.
    azniee: Moja babcia miała na imię Eufemia- może ktoś skorzysta z pomysłu moich pradziadków :tongue:

    A jak rodzina zdrabniała?
    Imię bardzo ładne. Wydawałoby się, że jakies egzotyczne, ale wcale nie. Jest w każdym kalendarzu. Prawda jest taka, że większość rodziców nie przegląda kalendarzy czy imienników w poszukawiu imion dla dzieci. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej cieszą się ci, którzy mają imiona rzadkie. Bo są pewne imiona, które mimo iż są ogólnie znane, ale nigdy nie będą na topie.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    marion: Tak więc szkoda, że nie postawiłaś na swoim.

    z tym, że nie miałam tego problemu bo druga córka miała się tak nazywać, pierwsza od poczatku miała być Łucja
    w ogóle zarzucają nam, że takie dziwne imniona nadajemy że n ie wiadomo jak zdrabniać... ja tam problemów nie mam i nie widze ;p
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    A jak rodzina zdrabniała?

    Dopisałam, "Fema"- okropnie. Eufemia mi się nie podoba, ale Fema to koszmar.

    Kiedyś widziałam jakieś zestawienia i moje imię- Aneta- prawie w najmłodszym pokoleniu nie występuje :wink: Aż się zastanawiam, czy takie ono okropne :tongue: W moim pokoleniu też szału na nie nie było, ale jednak kilka znam :wink:

    Mi się podobają imiona popularne w pokoleniu tak 50+ - Urszula, Grażyna, Teresa, Hanna, Elżbieta, Barbara... :wink:

    A co do krzywdzenia imieniem/zdrobnieniem "Lodzia" Flavia- kiedyś czytałam artykuł w jakiejś babskiej gazecie, o oryginalnych imionach i tam było o dziewczynce imieniem Oralia. Nie sądzę by jako nastolatka była z niego zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Boszzz, przetrzepałam swoje drzewo genealogiczne i nie znalazłam żadnego oryginalnego imienia. :neutral:
    Same Henryki (w męskiej i żeńskiej formie), Jany, Michały, Marie, jedna Lodzia ;P...
    Była jedynie: Rozalia i Bolesława, Józefa i Honorata ale to też bez szału jeśli chodzi o oryginalność.
    Zresztą ja sama też nie szalałam z wyborem imion dla moich dzieci :P
    Ale jak czytam imiona o których tu piszecie (zwłaszcza te retro albo trochę retro) to sama w szoku jestem ile jest pięknych imion i serducho mi się raduje kiedy ktoś po nie sięga.
    .
    Libra1610: Flavia, Elena jest piekne!!!!

    Też mi się Elena podoba.

    Bo Leokadia - ładne ale u mnie w rodzinie chyba każda Leokadia zostałaby przechrzczona Lodzią :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    A mnie się podoba Grażka, Klara, Róża...
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    A! Jeszcze było coś o niemieckich imionach...
    Mam dwie znajome (Polki) które mieszkają w Niemczech (mają mężów Niemców)...
    Jednej córka to Mia a drugiej Lara (nie mylić z Laurą).

    Treść doklejona: 01.01.15 22:23
    bananowiec: A mnie się podoba Grażka, Klara, Róża...

    Klara - cudnie!
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    I jeszcze Olimpia :cool:

    Treść doklejona: 01.01.15 22:26
    Moja miała być Klarcia ale mąż...wrryy :confused:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Moja siostrzenica to Klara, ale do nazwiska pasuje to jak pięść do oka :confused: no cóż, śmiejemy się z siostrą, że wpadła z deszczu pod rynnę z nazwiskiem, bo panieńskie tragiczne, a pomężowe jeszcze gorsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Mnie się dla dziewczynki jeszcze podoba DOROTKA :wink:

    A "najdziwniejsze" imiona, jakie ja słyszałam osobiście nadała jedna babeczka z mojego osiedla.
    W ogóle akcja bo jej się TRZY PARY BLIŹNIĄT trafiły :shocked:
    Najstarsza para ma ok 30-tki, a najmłodsi 22-23 lata.
    Więc tym bardziej oryginalne imiona jako, że chwilę temu nadane.
    W każdym razie bliźniaki na imię mają:

    Sergiusz i Wirginia
    Roksana i Marika
    Oktawian i Radzimir

    Ale rodzinę całe osiedle zna, bo nie dość że bliźnięta trafiali jak szóstkę w totka to jeszcze imiona takie fajne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    O jak fajnie- nie dość, że trzy pary, to jeszcze żeńska, męska i mieszana :wink: Imiona męskie fajne wg mnie, żeńskie- niezupełnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Ja wiem, czy to tak fajnie ? :tooth:
    Osobiście nie chciałabym być na miejscu tej kobitki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Jeszcze ten 1% rezerwuje dla Adama, bo tez mi po glowie chodzi.
    Pewnie ostatecznie zdecydujemy po porodzie.
    ******
    Marika bardzo mi sie podoba, piekne dla dziewczynki. Jeszcze jedno tez mi sie bardzo podoba, jest to Leila.
    Radzimir hmmmmm duzo mniej, moze dlatego ze, mam bardzo podobne nazwisko panienskie, tylko duzooooooooo dluzsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    bilia: przetrzepałam swoje drzewo genealogiczne i nie znalazłam żadnego oryginalnego imienia.

    Typowe dla danego pokolenia.
    U mnie w rodzinie Asia podobnie - bez szału.
    bilia: Jednej córka to Mia a drugiej Lara (nie mylić z Laurą).

    Magda Gessler ma córkę Larę.
    TEORKA: A "najdziwniejsze" imiona, jakie ja słyszałam osobiście nadała jedna babeczka z mojego osiedla.
    W ogóle akcja bo jej się TRZY PARY BLIŹNIĄT trafiły

    O matko, ale numer!
    Widać, że laska trafiła na dwie podwójne owulacje - bo w przypadku bliźniąt różnej płci, tylko z podwójnej owulacji takie się rodzą. Ta trzecia para (chłopaki) też możliwa, ale i mogo być jejdno jajo ale się podzieliło.
    Co do imion - nie wszystkie mi się podobają, ale wielki szacun za małą popularność imion (choć Marika teraz spotykana).
    moya212: U nas z kolei bedzie na 99% Ilyas.

    Mieszkasz za granicą? Mąż obcokrajowiec?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja przyszłam się pochwalić, że w końcu po kilku latach zniechęciłam męża do Leny :) WYobrazacie sobie jak się uparł? tyle lat. Nie ukrywam, że ten wątek miał w tym swój udział. Co prawda o dziecko się nie staramy ale myślałam, że nigdy go nie przekonam:)

    U mnie w rodzinie również nie ma imion oryginalnych czy nietypowych. Nawet Dominik wydawał się być im nieco egzotyczny i babcie namawiały na Piotrusia, Wojtusia, Jasia itp.
    U Dominika w grupie żłobkowej też norma potwierdzająca listę popularnych imion. Jest 32 dzieci i nie ma drugiego Dominika. Zresztą u nas w regionie to nie jest popularne imię.
    Przynajmniej z tego co zauważyłam. No i z imieniem mojego synka jest jak z Hugo Teo albo się komuś podoba albo nie. Raczej nie spotkałam się z reakcją może być, o takie sobie i to o dziwo mi się podoba:) imiona retro jak to określiła marion to nie moja bajka aczkolwiek imię mojego dziadka uważam za dostojne i fajne - Edward, nie wiem dlaczego bardzo mi pasuje do Henryka.

    Suszka pewnie mając kontakt z takim berbeciem zmienilabym zdanie(tak jak było z imieniem Marysia) :) ale mam 2 wujków Jurków i jakoś tak mi się kojarzy...no ale to pozytywnie, bo oni też są tacy :)))) a niedaleko mnie mieszka tato (Jerzy) i jego syn w wieku przedszkolnym (Jerzyk) i jest wielka obraza jak ktoś powie na któregoś Jurek.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: No i z imieniem mojego synka jest jak z Hugo Teo albo się komuś podoba albo nie.


    E myślę, że bankowo imię Dominik nie wzbudza takich kontrowersji jak Hugo, bo jednak jest bardziej jakby to powiedzieć "normalne"...
    Na Wasze szczęście oczywiście :wink:
    Założę się, że nikt Ci nie powiedział, iż skrzywdziliście synka i że przez Ciebie [Was] będzie miał całe życie pod górkę - ze względu na imię właśnie.
    A ja takie rzeczy nie raz usłyszałam i pewnie to dopiero początek :neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.