Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Najdziwniejszym imieniem z jakim spotkałam się osobiście ( znajoma) jest Marżolena. Znam też Ludwikę ,Krzysztofę( Krawczyk nawiasem mówiąc:shocked:), Chanel, Wierę i Ritę. Dwa ostatnie imiona noszą siostry, piękne dziewczyny- zresztą imiona też bardzo mi się podobają.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Mój dziadek nosił nietypowe imię Wenanty. Moja mama miała przez to wiele problemów, ponieważ nagminnie zmieniano to imię na Walenty i musiała wiele rzeczy chodzić i prostować czyjeś pomyłki. Wielu urzędników nie wierzyło, że istnieje takie imię.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Rany Julek! Aleście się rozpisały! Wolniej dziewczyny, wolniej! :))

    Środa - Jeżyna??? Malinek jest sporo, sama znam małą Malinkę, ale Jeżyna to dla mnie nowość, wg mnie troszkę w odbiorze zbyt "twarde" imię, zwłaszcza dla dziewczynki. A jeśli jest Kalina to nie myśleliście o Jaśminie? albo Jasminie! Jasmina (z "s" zamiast "ś") do tej pory nie była ponoc dopuszczona do rejestracji, slyszalam o odmowie w usc, ale po tej nowej ustawie powinna "przejść". Bardzo mi się podoba Jasmina/Jaśmina z tych "kwietnych" imion.

    A co do reguł rejestracji to ja niewiele rozumiem z tamtych czasów - niektóre usc za komuny miały dziwne wytyczne - moja koleżanka ma na imię Izabela, bo Adeli nie zaakceptowała pani w urzędzie, bo w jej kalendarzu nie było Adeli! Za komuny to chyba trzeba było dać w łapę jak się chciało zarejestrować rzadziej występujące imię, no bo czym to wytłumaczyć?
    Ach - i jeszcze były przecież kiedyś w kościołach takie zasady, że imię musiało mieć swojego patrona do chrztu. Jak ktoś wybrał sobie oryginalne imię bez patrona, to chyba drugie imię musiało być "święte". A tak z ciekawosci - czy teraz też jeszcze się to zdarza? Czy księża robią problem przy chrzcinach takiego przykładowego Dextera czy Chanel? A może tak było tylko na wsiach...?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    TEORKA: ale Oryst pierwsze słyszę :wink:

    Takie mial (w dowodzie, ktory ma moja Mama tak jest wpisane - nie raz go ogladalam, i nie dwa ;).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Madzia ale ja nie twierdzę, że piszesz nieprawdę tylko napisałam, że się z takim imieniem nie spotkałam po prostu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    _azja_:
    Ach - i jeszcze były przecież kiedyś w kościołach takie zasady, że imię musiało mieć swojego patrona do chrztu. Jak ktoś wybrał sobie oryginalne imię bez patrona, to chyba drugie imię musiało być "święte".
    --

    Marion - czy to przypadkiem nie przez duży wpływ Kościoła i tej właśnie tradycji nadawania imion patronów w pokoleniu naszych dziadków nie zapomniano o wielu polskich imionach (Ziemowit, Mieszko itp.) na rzecz imion takich jak Władek, Mietek, Antek, Bolek?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Bloody_Lady: marzy mi się mała Ariadna

    Aaaa :crazy: Super!!! Ariana też piękne.

    Bloody_Lady: Na dzień dzisiejszy wybrane imiona: Leonard, Kordian, Ariadna, Flawia, Liwia. Moje top 5 :bigsmile:

    Błagam - wybierz jedno z 4-ech pierwszych! :clap:
    --------------
    Bloody_Lady: A mi się wydaje, że ta Dobrosława/Dobromira może być z deczka niezbyt fajnie przez nastolatkę w okresie buntu przyjęta :tongue:

    To przejściowe. I z czasem pewnie by doceniła.

    Poza tym warto zwrócić uwagę też na to, że imię będzie z nami przez całe życie. Dlatego MOIM ZDANIEM warto wybrać takie, które będzie pasowało głownie do osoby dorosłej. Bo jakby nie patrzeć dzieckiem jesteśmy tylko do tych powiedzmy pierwszych 18 lat. Zakładając średnią długość życia w Polsce na niecałe 80 lat, dzieckiem jesteśmy tylko przez 1/4 życia. Przez 20 lat będzie dziewczynka Dobrusią/Dobroszką, a przez kolejne 60 lat Panią Dobromirą :bigsmile:
    --------------
    Vsti: Troszkę zmodyfikowane słowiańskie, bo Nadia od rosyjskiej Nadieżdy ;)

    No właśnie - zmodyfikowane.
    Nadia jest zachodnim odpowiednikiem Nadieżdy. Bo polski odpowiednik to Nadzieja.
    --------------
    _azja_: Marion - czy to przypadkiem nie przez duży wpływ Kościoła i tej właśnie tradycji nadawania imion patronów w pokoleniu naszych dziadków nie zapomniano o wielu polskich imionach (Ziemowit, Mieszko itp.) na rzecz imion takich jak Władek, Mietek, Antek, Bolek?

    Może nie do końca Kościół, a ustrój państwowy. Z tego co czytałam w okresie wojny, a szczególnie po wojnie, był zatwierdzona przez państwo okrojona lista imion - i tylko spośród nich można było wybierać. Jak ktoś chciał inne, to nie zgadzano się i nadawano pierwsze lepsze z tej zatwierdzonej listy. No chyba, ze ktoś miał znajomości, to jakoś przechodziło.

    Teraz te starosłowiańskie wracają: Ziemowit (właściwie powinno być Siemowit), Mieszko, Jurand, Dobrawa, Gniewomir, Lubomir, Radomir, Sobiesław, Sambor, Bogumił itp.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Mi sie te starosłowianskie wcale a wcale nie podobaja, zadne z wyzej wymienionych, wrr
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    A Nikodem (oprócz tego, że ma takie same litery)pasuje do Dominika? bo mi bardzo ;) a Waszym zdaniem? choć moj mąż kilka dni temu usłyszął imię Eryk to się zakochał;) mnie tez podoba się Eryk ale do Dominika mi nie pasuje kompletnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Bloody_Lady: Na dzień dzisiejszy wybrane imiona: Leonard, Kordian


    Kordian to też mój typ :)
    --
  1.  permalink
    _azja_: i jeszcze były przecież kiedyś w kościołach takie zasady, że imię musiało mieć swojego patrona do chrztu. Jak ktoś wybrał sobie oryginalne imię bez patrona, to chyba drugie imię musiało być "święte". A tak z ciekawosci - czy teraz też jeszcze się to zdarza?

    Azja, dalej tak jest, bo wg wiary katolickiej, z wyborem imienia łączy się wybór patrona dla dziecka, potem dziecko w momencie osiągnięcia dorzałości chrześcijańskiej (bierzomowania) otrzymuje nowe imię. Ma to wymiar symboliczny.
    _azja_: A może tak było tylko na wsiach...?

    to nie tyle kwestia miejsca, bardziej kwestia na ile "uczciwie" podchodzi się do sakramentu, na ile ma on wymiar religijny, a na ile, nazwijmy to, obyczajowy (ochrzczę dzieciaka, bo tak wypada). Analogicznie- osoba niewierząca, niepraktykująca nie powinna być chrzestnym (bo po prostu kłóci się to z rolą, jaka jest nadawana rodzicom chrzestnym podczas Sakramentu). A mimo to znam sporo osób niepraktykujących, które są rodzicami chrzestnymi- i nie jest to kwestia miejsca zamieszkania, tylko podejścia samych rodziców do chrztu i tego, na ile ksiądz przymyka oko.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Ewasmerf: Mi sie te starosłowianskie wcale a wcale nie podobaja, zadne z wyzej wymienionych, wrr

    Wiadome - rzecz gustu. Są tacy, co się w nich lubują.

    Nadmienię tu, że przecież gros ludzi ma słowiańskie albo starosłowiańskie imiona - to wszystkie te, które kończą się na -sław i -sława oraz -mir i -mira. A więc np. Stanisław, Bronisław, Wiesława, Czesława, Sławomir, Radomir, Kazimiera, Lubomira itd.
    -----------
    Na portalu jest użytkowniczka, która ma piękne słowiańskie imię TOMIRA :-)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Mnie się Mieszko bardzo podoba.
    Z resztą się wahaliśmy między Mieszko a Hugo :wink:
    A ostatnio powiedziałam mężowi o Kosmie [Flawka :wink:] i mówi, że genialne :smile:
    Fajnie, że z mężem nam się to samo podoba, bo jak czasami widzę te awantury w małżeństwie na temat imienia to nie wierzę.
    Mój mąż spoko, do dogadania. Tylko Nataszy powiedział, że nie przełknie a tak to spoko.


    hopelight: A Nikodem (oprócz tego, że ma takie same litery)pasuje do Dominika? bo mi bardzo ;)


    Ale pasuje w jakim sensie ? :wink:
    U nas w mieście ostatnio boom Nikodemów okropny i samo imię w sobie jeszcze spoko, ale jak słyszę NIKO to mi się coraz mniej podoba.
    Tak samo jak nie lubię skrótu Miki od Mikołaja, Mati od Mateusza etc.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    U mnie byłby Nikoś i Domiś;)

    Teo no jakbym chciała kiedyś nazwać tak syna;) to czy w miare grają te imiona razem.
    U mnie Nikodem to wg znajomych jak i rodziny paskudne imię ;) gorszego nie ma, więc nikt pewnie tak nie nazwie. No a w moim mieście nie ma szału na to imię, faktycznie wszystko zalezy od regionu. U nas była moda ostatnio na Gabrysiów a na liście jest nisko.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    hopelight: U mnie byłby Nikoś i Domiś;)


    Jakoś do końca mi nie leży Dominik i Nikodem.
    Ale oczywiście skoro Wam się podoba, to nie widzę powodu, żeby nie nadać. Nawet wbrew rodzinie, która z czasem się przyzwyczai. Wasze dziecko - Wasz wybór. Krótko.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Hope, ja tam się z Twoim męzem zgadzam ;))))
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Marion, a czy te statystyki są z całej Polski oraz czy masz dane na temat wszystkich imion? Koleżanka w zeszłym roku urodziła Jaśminę i jestem ciekawa ile jest ich w Polsce:)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Te statystyki z poprzedniej strony są oficjalne - podaje je co roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na podstawie danych uzyskanych z wszystkich USC.
    Niestety podaja tylko pierwsze 50-tki. Nie mam więc danych dla imion na pozycjach dalszych.
    Trzeba by pewnie było napisać do MSW i zapytać o statystyki dla Jaśminy.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    marion, ogółem to nawet jak ta pierwsza czwórka ulegnie zmianie to na pewno nie na Kubusia albo Julkę :wink: Założenie mam, że imię ma być rzadkie, nie może mieć przypisanego odgórnie skrótowca, którym każdy od razu zaczyna się posługiwać (Aleksandra- Ola, Barbara- Basia, itp.) no i musi mi brzmieć z nazwiskiem. Z Leonardem, który póki co w pełni zaakceprowany przeze mnie i Lubego jest jeden 'problem'- kończy się na tę samą literę, co zaczyna nazwisko.
    Ale moze nie wiesz, ja na dzieci jeszcze czas mam :tongue: Więc wybieranie imion to na razie teoretycznie, bo starania dopiero za jakieś 5 lat jak dobrze pójdzie.
    No i największym problemem będzie przekonanie Lubego... Bo on też wymyślaty. No i zafiksowany na Dominika, który mnie z kolei niezbyt miło się kojarzy, za popularny i jakoś po prostu mi się nie podoba.
    Ale jak na Leonarda i Kordiana wstępnie namówiłam, to i Ariadnę i Flawię jakoś przepchnę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Bloody_Lady: Ale moze nie wiesz, ja na dzieci jeszcze czas mam :tongue: Więc wybieranie imion to na razie teoretycznie, bo starania dopiero za jakieś 5 lat jak dobrze pójdzie.

    Za 5 lat? Ale masz życie zaplanowane :bigsmile:
    Nie wiem ile masz lat, ale ja teraz żałuję, że nie ogarnęłam się w tym temacie wcześniej. Urodziłam jak miałam 30 lat. Po części jest to wina tego, że dopiero w wieku 28 lat trafiłam na delikwenta, który na męża i ojca się nadawał...
    Teraz mam prawie 35 lat i 4,5-letnie dziecko. I im dłużej zwlekam, tym coraz mniej chce mi się drugiego. Mąż kiedyś naciskał na drugie, ale ja mówiłam, że za wcześnie. Teraz i jemu się już nie chce...

    Tak więc przemyśl sprawę i może zweryfikuj plany :smile:

    A co do wybranych imion, to może się Wam odwidzi za te 5 lat :smile:
    Najlepiej zrób sobie listę ulubionych/pasujących do nazwiska itp. imion i raz na jakiś czas zerkaj na nią. Pewnie z czasem coś dopiszesz do niej, a może i coś z niej wypadnie.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Listę to ja tak już od kilku lat robię i modyfikacje na niej co i rusz są.
    A co do wieku to cóż, wczoraj minął tydzień jak 20stka mi stuknęła, stąd te 5 lat :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Bloody_Lady: wczoraj minął tydzień jak 20stka mi stuknęła, stąd te 5 lat


    :devil:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    a ta strona bankimion.pl? widzę, że lista się nieco różni....wiarygodne to? np. mogłam sprawdzić na wykresie jak popularne dane imię bylo na przestrzeni lat.

    Marion, podoba się ale niestety tylko mi. Druga połowka mówi, że nie będzie Dyzmy w rodzinie...:shocked: także to będzie moje niespelnione marzenie...drugi synek będzie miał inaczej na imię.. a jak to nie wiem jeszcze...mam czas:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: a ta strona bankimion.pl? widzę, że lista się nieco różni....wiarygodne to? np. mogłam sprawdzić na wykresie jak popularne dane imię bylo na przestrzeni lat.


    Jakiś pogląd daje, ale dane nie są zbyt dokładne.
    Zaglądam na popularne forum Wszystko o imionach (http://forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html) i tam administratorki pisały wielokrotnie, że nie wiadomo skąd są dane i że na bank liczby nie są wiarygodne. Dla niektórych imion były wręcz rażąco błędne.

    A samo forum bardzo polecam - kilka dziewczyn jest mega kumatych. Mają dostęp do świetnych danych. Fajnie doradzają, nawet do nazwiska, jeśli ktoś odważy się podać :-)
    .
    .
    .
    .
    Asia (TEORKA) - miałam Ci już kilka dni temu napisać, ale umknęło mi.
    W zeszłym roku pięciu chłopców w naszym pięknym kraju oficjalnie zarejestrowano pod imieniem ALESSANDRO :shades:
    Tylko nie wiem co Twój Mateo na to :shocked:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja właśnie kończę wątek "imię dla brata Dominika" ze strony podanej przez Marion i nic a nic mi nie leży :D drugie dziecię, będzie chyba się zwało nołnejm :crazy: a na pewno syn...bo z córa coś się wymyśli ;)

    Marion kiedy będzie lista 2014?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    hopelight: Ja właśnie kończę wątek "imię dla brata Dominika" ze strony podanej przez Marion i nic a nic mi nie leży :D

    Czyli z jakiej?

    hopelight: Marion kiedy będzie lista 2014?

    Myślę, że w drugiej połowie stycznia lub zaraz na początku lutego - kiedy zostaną zarejestrowane dzieci urodzone w ostatnich dniach grudnia. Bo rodzice mają na rejestrację 14 dni od urodzenia.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    z tego forum na gazecie;)

    marion: Myślę, że w drugiej połowie stycznia lub zaraz na początku lutego - kiedy zostaną zarejestrowane dzieci urodzone w ostatnich dniach grudnia. Bo rodzice mają na rejestrację 14 dni od urodzenia.


    To już niedługo ;) ale chyba nie ma co spodziewać się jakiś mega niespodzianek, jak myslisz?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: To już niedługo ;) ale chyba nie ma co spodziewać się jakiś mega niespodzianek, jak myslisz?


    Raczej nie.
    Będą to zapewne przesunięcia typu jedno, dwa miejsca w górę czy w dół. Może jakieś imię wypadnie z pierwszej 50-tki, a inne wskoczy.
    Najbardziej jestem ciekawa, czy na pierwszym miejscu, chyba 15 rok z rzędu, będzie Jakub... :confused:

    Wrzucam zestawienie dla Warszawy za zeszły rok.
    Jakub w skali kraju króluje, ale w Warszawie wyprzedził go Jan i Antoni.

    http://28dni.pl/pictures/2375538.jpgObrazek 2 z 2
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Marion :) ja dziś czytałąm "tygodnik s...." znasz nie;)? i by artykul, imiona wpisuje z pamięci ale w naszym regionie znów Jakub, Filip, Szymon, Jan, Lena, Julia, Michalina, Zuzanna ...a z innych które podali to Pamela, Amadeusz, Samuel, Lubomir, Kaja i już mi się zapomniało z kilka imion..słaba pamięć :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: ja dziś czytałąm "tygodnik s...." znasz nie;)? i

    Był w Tygodniku S. taki artykuł ?!?!
    Ooo, to jutro na spokojnie sobie poczytam - bo raz na jakiś czas podczytuję w necie wersje elektroniczne. Dobrze, że je wrzucają - mam podgląd na to, co się w mieście dzieje :bigsmile:

    Kurde, te pierwsze imiona to te z czołówki - jakoś mnie to nie dziwi...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Był, był :) to w tym najnowszym, więc zaraz trafi do archiwum i będziesz mogla poczytać. Nie podali wszystkich imion tylko te najbardziej popularne oraz te rzadko nadawane ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: drugie dziecię, będzie chyba się zwało nołnejm :crazy: a na pewno syn...bo z córa coś się wymyśli ;)


    Ale z tego co widzę, to na razie nie jest nic na rzeczy, więc spoko luz. Jak będziesz w ciąży, to zepniesz poślady i coś wymyślisz :bigsmile:
    A są jakieś, których nie skreślasz totalnie?

    P.S. Ta fotka u Ciebie to szybowisko Bezmiechowa?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    marion: Ale z tego co widzę, to na razie nie jest nic na rzeczy, więc spoko luz. Jak będziesz w ciąży, to zepniesz poślady i coś wymyślisz
    A są jakieś, których nie skreślasz totalnie?


    No właśnie w/w Nikodem no ale on na bank nie będzie, bo mężowi się nie podoba...
    Więcej pomysłów na dzień dzisiejszy nie mam (może oprócz Eryka)...Dominik miał być Filipem ale trochę mnie "przerażała" ta popularność imienia teraz już mi się to imię tak nie podoba. Nie jest brzydkie ale to nie to.

    marion: P.S. Ta fotka u Ciebie to szybowisko Bezmiechowa?

    Tak:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    MsHyde a gdzie tam w chłopa :devil: to znaczy przy Nadii to było nam obojętne a potem już chcieliśmy drugą córę, no i mamy :wink: a trzecią taką Dobroszką, ahhh :) no ale my już zakończyliśmy się rozmnażać :) Teraz to już tylko psy, koty :)

    A dziś trafiłam na artykuł na pudelku, ten z Mandaryną, w którym powiedziała, żeby dziecko Arielem nie nazwała. No i sobie przypomniałam, że jak mieszkałam we Wrocławiu to jednego znałam, też fotograf, coś mam do nich szczęście :wink: I super mi to imię do niego pasowało :bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    hopelight: Więcej pomysłów na dzień dzisiejszy nie mam (może oprócz Eryka)...

    Wydaje mi się, że Eryk pasuje :-)
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Pewnie ze pasuje:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    No to ja znam dwoch Arielow.ale tylko niestety z proszkiem mi sie kojarzy...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    moj dawny uczen, Ariel, tez jest fotografem
    i fakt na poczatku kojarzyl mi sie z proszkiem do prania a potem ktos rzucil haslo o malej syrence ii juz na zawsze zostal dla mnie Arielka :D
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    W moim rodzinnym mieście jest fotograf o imieniu Akwilian. Tak mi sie teraz przypomniało, jak o fotografach wspomniałyście.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Peppermill: Pewnie ze pasuje:)
    marion: Wydaje mi się, że Eryk pasuje :-)



    :) no to na tę chwilę to najmocniejszy i właściwie jedyny typ. Na początku mi nie pasowały no ale przecież z drugiej strony nie muszą być bardzo podobne...a to tez ne zestawienie imion w stylu Brajan i Stanislaw ;) więc chyba będzie ok.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziś literka L:

    - Lambert Largus Lasota Laurencjusz Laurenty Laurentyn Lawiniusz Leander Lechosław Leberg Leokadiusz Leonard Leoncjusz Leonid Leontyn Leopold Lesław Leszek Lewin Liceriusz Liberat Libert Liberiusz Linus Litawor Litobor Litoriusz Liwiusz Longin Lotar Lubomir Lubowid Lucjan Lucjusz Ludan Ludger Ludolf Ludmar Ludomir Lutosław Ludwik Ludwin Lutobor Lutomir Lutosław Lutwin

    - Lamberta Larysa Laurencja Laurentyna Lawinia Lea Leandra Leokadia Leokrycja Leona Leonarda Leoncja Leonia Leonida Leopolda Lesława Letycja Liba Liceria Licynia Liberata Lidia Ligia Lilia Liliana/Linianna Lilioza Lilla Lina Linda Longina Loreta Lubomira Lucjana Lucyla Lucyna Ludgarda Ludolfina Ludmiła Ludomira Ludwika Lidwina Lukrecja Lutosława
    ----------------------
    hopelight: :) no to na tę chwilę to najmocniejszy i właściwie jedyny typ. Na początku mi nie pasowały no ale przecież z drugiej strony nie muszą być bardzo podobne...a to tez ne zestawienie imion w stylu Brajan i Stanislaw ;) więc chyba będzie ok.


    A może dobrałabyś coś pod kątem pochodzenia? Dominik ma łacińskie korzenie.

    Adrian, Błażej, Cezary, Cyprian, Dorian, Emil, Emilian, Florian, Gracjan, Julian, Juliusz, Kajetan, Kamil, Kasjan, Kryspin, Klemens, Konstanty, Łukasz, Maksym, Maksymilian, Marceli, Marcin, Marek, Maurycy, Modest, Oktawian, Patryk, Paweł, Remigiusz, Seweryn, Tytus, Wiktor
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Pomyslalam dłużej i mam w rodzinie dwa nietypowe imiona, mój daleki kuzyn - Eljasz i córka bliskiej kuzynki Aurelia (jej mama to Kornelia;))

    Marion o Emilu myślałam ale trochę za mało męski mi się wydaje. Maksym jest fajne ale tylko w pisowni, jak je wymawiam to coś mi tam nie buczy ;) i byłby pewnie ostatecznie Maksem a to mi się nie podoba, bo większość osób uznaloby, że to Maksymilian. Gracjan jest fajne ! :) mąz ma kolegę o tym imieniu - dusza towarzystwa ale dla wszystkich był Grackiem...ten skrót niekoniecznie jest fajny no ale to imię faktycznie do przemyślenia ;) w ciąży z D. było na naszej liście.
    Mąż mój to Łukasz, więc odpada...jak i wszystkie imiona z polskimi znakami.
    Marion, a Ty już masz swoje typy na drugiego ewentualnego potomka;)?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    hopelight: o Emilu myślałam ale trochę za mało męski mi się wydaje

    Ja też Emila odbieram jako mało męskiego. Z resztą Gracjana podobnie.

    hopelight: a Ty już masz swoje typy na drugiego ewentualnego potomka;)?

    No coś tam mam, ale chyba nie wykorzystam, bo jakoś nie zanosi się na drugie dziecko... :confused: To znaczy niby chciałabym, ale się boję, że tak powiem :neutral:

    A typy na dzień dzisiejszy są retro, bo syn Henryk (typy moje, bo nie wiem jakie by były męża): Felicja, Leokadia, Leonia, Franciszka, Eleonora / Feliks, Florian, Stefan, Ludwik.
    Podoba mi się Wanda, ale tak ma na imię moja babcia, a ja nie chcę imion, które są w rodzinie.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Marion, ja szukam na C :wink: A-neta, B-arbara, C-...., D-ominik :tongue:
    Tylko jakieś w miarę normalne :wink: Póki co wygrywa....Stefania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Cecylia
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Celina
    wnuczka babki ode mnie z pracy tak sie nazywa, zdrabniaja ja ... Calineczka :)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Cecylia się mężowi nie podoba, a Celina źle kojarzy :cool:
    I właśnie dlatego "problem" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Czesława :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    A moze Celestyna?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Imiona na C:

    - Carmen Cecylia Celestyna Celia Celina Cezaria Chloe Chryzanta Chwalimira Chwalisława Cibora Cyntia Cyra Cyrena Cyriaka Cyryla Cyryna

    - Cecylian Cecyliusz Cedmon Celeryn Celestyn Celiusz Cezariusz Cezary Cherubin Cibor Cyprian Cyriak Cyrus Cyryl Cyryn Czabor
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.