Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Bloody Lady moim zdaniem to chodzi o to, że wydźwięk tych imion jest taki miękki, delikatny.
    W sensie wiesz, taki Bruno czy Borys od razu się kojarzą z takim twardym facetem.
    Wiadomo, że to NIE MA PRZEŁOŻENIA na rzeczywistość, chodzi tylko chyba o pierwsze wrażenie słuchowe.
    Tak mi się zdaje.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Bloody_Lady: jak dla mnie dziwne że Wam się niektóre imiona bardziej lub mniej męskie wydają


    Dla mnie imiona męskie zakończone na -ian, -jan, są mało męskie (Julian, Gracjan, Krystian, Felicjan), nawet z literką R w środku.

    Treść doklejona: 08.01.15 14:47
    TEORKA: W sensie wiesz, taki Bruno czy Borys od razu się kojarzą z takim twardym facetem.Wiadomo, że to NIE MA PRZEŁOŻENIA na rzeczywistość, chodzi tylko chyba o pierwsze wrażenie słuchowe.


    O to to !!
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Haha no ale serio, ja też te imiona na głos wymawiam sobie i już nawet od Kamila abstrachując to Julian czy Florian a już tym bardziej Damian brzmią mi tak samo męsko jak Roman czy nie wiem, Kazimierz :smile:
    No ale może ja jakaś inna jestem. Ci so Gracjana to też kojarzy mi się z tym blondynem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    TEORKA: Ale Eryk już wcale - ze względu na to "r" w środku....


    No i to, że z wikingami się raczej to imię kojarzy, a oni mało męscy chyba nie byli ;)))

    Gracjan niestety te z mi się z tym z jutjuba szalonym kojarzy...
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    _azja_: Suszka - może rodzice są Polakami, ale jesteś pewna, że któryś z nich nie ma jakiegoś podwójnego obywatelstwa? Bo mnie się wydaje, że takie imiona można nadać wyłącznie pod takim warunkiem, że rodzic ma albo obcą narodowość albo obywatelstwo.

    Dorwałam dziś jednego z nich- Nathaniela - i wypytałam o jego imię. Żadne z rodziców nie jest obcokrajowcem (to wiem także z informacji w dzienniku), żadne nie ma obywatelstwa innego niż polskie. Nazwisko mają również polskie.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Gracjana mialam w klasie w LO i jakis taki dziwny byl ;)

    Hannibal !!!

    A ja znam kobietę 40 letnią, Violettę, tak ma wpisane w dowodzie i rodzice są Polakami, bez obcego pochodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Top 5 z 2014r. w moim mieście:
    Zuzanna, Lena, Julia, Zofia, Maja
    Jakub, Kacper, Szymon, Filip, Jan
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    A ja znam Bogusia. Super przystojny i meski facet. Inteligentny i wysportowany. To imie raczej mu jeszcze uroku dodaje:-)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2015 zmieniony
     permalink
    igni: A ja znam Bogusia. Super przystojny i meski facet. Inteligentny i wysportowany. To imie raczej mu jeszcze uroku dodaje:-)


    Linda? :cool:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Nie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    A też pasuje :wink:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Ten moj przystojniejszy:wink: i skromny a baby za nim ciągną jak za mundurem...:tongue:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    najpopularniejsze imiona u mnie w miescie w 2014 (w nawiasie zestawienie za 2013)
    Jakub, Kacper, Filip, Szymon (Kacper, Jakub, Szymon, Bartosz)
    Aleksandra, Lena, Julia, Maja (Lena, Amelia, Julia, Maja)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Z mojego miasta nie ma ale Katowice:
    Hanna, Julia, Zuzanna, Lena, Maja, Zofia, Alicja i Natalia
    Jakub, Jan, Kacper, Filip, Szymon, Wojciech i Franciszek
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Z ciekawych imiona u mnie w rodzinie,przypomniało mi się- Jonatan. A młodszy brat- Michał.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    My w drugiej ciazy pewnie bedziemy miec problem...
    bo bym chcia, a, zeby imiona jakoś ze ssobą grały.. A Adaś to taka klasyka, z dziewcxyn to moze Anna pasuje a mi się podoba Klara, Konstancja, Hanna, Łucja, a dla chlopca teraz na tapecie Borys, Bruno, Olaf ale to zupelnie inna bajka..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Asiulka, zestawienie Adam - Olaf GIT! :) Tak samo jak Adam - Hanna :bigsmile: I po kłopocie z dobraniem imienia, więc do dzieła! :) Starać się! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Ale Hanulek teraz dużo i mi o słuchało się :devil: my blizej jesieni bedziemy myslec albo za rok :p
    Jak mowie wśród znajomych o 2gim dziecku to się dziwnie czuje:p kazdy tylko ze toz my dopiero 24 lata mamy :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    a_net_a ja zauważyłam wzrost popularności imienia Julia jakiś czas po pojawieniu się w serialu "Na dobre i na złe" Julki Burskiej.
    W sumie TV kreuje wiele tego typu zajawek. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2015
     permalink
    Wtedy tez Bruno stal sie modny ;)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2015 zmieniony
     permalink
    mangaa: ja zauważyłam wzrost popularności imienia Julia jakiś czas po pojawieniu się w serialu "Na dobre i na złe" Julki Burskiej.


    Bo tak było.
    A już na bank moda na Jakuba zaczęła się od tegoż samego serialu - od imienia tatusia tej Julki, doktora Jakuba Burskiego.
    Modę na Hannę też niektórzy wiążą z Hanką Mostowiak z "M jak miłość".
    -----------
    Skoro jesteśmy przy Eryku-wikingu bigsmile:, to teraz imiona na E:

    - Edda Edmunda Edwarda Edwina Edyta Egidia Ekspedyta Eleonora Eleukadia Eleuteria Elfryda Elifia Eligia Eliza Elmira Elwira Elżbieta Emma Emanuela Emeryka Emeryta Emilia Emiliana Epifania Erazma Ermegarda Ernesta Ernestyna Erwina Eryka Esmeralda Estera Eudoksja Eufemia Eufrazja Eufrozyna Eugenia Eulalia Eulampia Eulogia Eunika Eunomia Eustachia Eustazja Eutropia Eutychia Euzebia Ewa Ewangelina Ewarysta Ewelina Ewodia
    - Edgar Edmund Edward Edwin Efrem Egon Egbert Egidiusz Egon Ekspedyt Elfeg Eliasz Eligiusz Elizeusz Elpin Emanuel Emeryk Emil Emilian Enoch Erast Erazm Ernest Erwin Eryk Eubul Euchariusz Eudoksjusz Eufemiusz Eufroniusz Eugeniusz Eulapiusz Eulogiusz Eustachiusz Eustazy Eutychian Euzebiusz Ewald Ewaryst Euwodiusz Ezdrasz Ezechiel
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Eryk, Edward z sentymentu do dziadka i tyle:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Mam kolegę Eligiusza, bardzo barwna postać. Imię idealne dla niego.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Myślcie sobie co chcecie, ale mnie ta Eugenia się podoba:) Eliasz< Estera niegłupie... Ale nie dla mnie. Eryk zupełnie fajne:) Emil kojarzy mi się z kolegą z przedszkola, który był zawsze usmarkany:) Kolega miał brata Emanuela, do dzisiaj mówią na niego Emek, taki skrót nie jest zły.
    Najśmieszniejsza to ta Emeryta - takie imię można od razu skreślić ze wszystkich kalendarzy, bo nie wierzę, że ktokolwiek zdecydowałby się tak dać na imię dziecku. Ciekawe kiedy ostatnio ktoś w Polsce nadał imię Emeryta:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    marion: A już na bank moda na Jakuba zaczęła się od tegoż samego serialu - od imienia tatusia tej Julki, doktora Jakuba Burskiego.


    I wtedy chyba też boom na Zosię się pojawił, bo przecież żona Burskiego była Zośką właśnie.
    Z tego też serialu mnie się zdaje, że się szał na Mileny zrobił. Jak Sokołowska się pojawiła.

    W ogóle seriale mocno kreują tendencję w nadawaniu imion.
    Po "Na wspólnej" zwiększyła się ilość Ignasiów, po MjakMiłość Lenek [mimo, że tam Magdalena była ale wszyscy skracali na Lenka] itp itd
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    _azja_: Myślcie sobie co chcecie, ale mnie ta Eugenia się podoba:)

    Mnie też się bardzo podoba.
    Co do reszty, to kilka uważam za całkiem fajne i jak najbardziej do nadania. Sama bym ich jednak nie nadała, ale u innych mega doceniła.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Moja mama miała na imię Eugenia i przez całe życie czuła sie wyjątkowo pokrzywdzona przez babcie. Szczególnie ze jej rodzeństwo dostało imiona zupełnie "normalne" - Elżbieta i Wojtek .

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.01.15 12:41</span>
    Mama uważała, ze babcia w ten sposób " odreagowała" swoje nietypowe imię( teodora)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    TEORKA: Z tego też serialu mnie się zdaje, że się szał na Mileny zrobił. Jak Sokołowska się pojawiła.

    Chyba na Leny bardziej. :wink:
    Bo Sokołowska Leną była.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    Mangaa nieee ona była Mileną generalnie a mówili do niej Lena.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    A to widzisz, ja nie pamiętam żeby kiedykolwiek się Mileną zwała... w napisach początkowych też zawsze Lena jeśli dobrze pamiętam.
    No to zdziwko. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    a ja własnie pamietam ze w serialu zwracano się "Milena"
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 9th 2015
     permalink
    No to jak w końcu się zwracali w serialu? Bo najpierw piszesz że była Mileną a mówili Lena, a teraz że zwracali się Milena?
    W czołówce jest Lena jakby co.
    Ja nigdy nie słyszałam by ktoś mówił do niej Milena ale przyznam, że nie oglądałam namiętnie, więc mogłam przeoczyć.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Glownie zwracali sie Lena ale slyszalam rowniez Milena. Czy nawet jakis tam jej dyplom byl czy cos...
    napisalam drugim razem ze w serialu w sensie ze w czolowce faktycznie bylo Lena.

    Treść doklejona: 10.01.15 01:06
    O tu jest opis postaci Sokołowskiej

    Treść doklejona: 10.01.15 01:10
    http://nadobre.tvp.pl/o-serialu/bohaterowie/milena-starska-20951/
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    _azja_: Eliasz< Estera niegłupie


    Eliasz...tylko nie w połączeniu z nazwiskiem Prorok, a u nas tak się jedno dziecko nazywa:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    O ja... Eliasz Prorok. Rodzice to jednak potrafią własne dziecko skrzywdzic:))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    eveke: Mangaa nieee ona była Mileną generalnie a mówili do niej Lena.


    Tak tak, Milena miała na imę, ale mówili jej Lena. Jednak sporadycznie ktoś tam mówił Milena.

    -------------------------------------

    Kolej na literę T:

    - Tacjana/Tacjanna Tadea Taida Tala Talita Tamara tarsylia Tekla Telesfora Telimena Teobalda Teodora Teodota Teodozja Teofania Teofila Teona Teonilla Teopista Terencja Teresa Tertuliana Tina Tolisława Tomaida Tomiła Tomira Tomisława Trofima Tryfena Tryfonia Trzebiesława Tuskana Tworzysława Tyburcja Tycjana Tymona

    - Tacjan Tacjusz Tadeusz Teleleusz Talus Tankred Tarazjusz Tarsyliusz Tatomir Telesfor Tobald Teodor Teodoryk Teodot Teodozjusz Teodozy Teodul Teodulf Teofan Teofil Teofilakt Teogenes Teonas Teopist Teotyk Teotym Tercjusz Terencjusz Tertulian Tespezjusz Tespezy Tezeusz Tęgomir Tobiasz Toligniew Tolisław Tomasz Tomił Tomir Tomisław Torlak Tosław Treweriusz Tristan Troadiusz Trofim Trojan Tryfiliusz Tryfon Trzebiemir Trzebor Trzebowit Tuliusz Tyrubiusz Twardomir Twardosław Tworzymir Tybald Tyberiusz Tyburcjusz Tyburcy Tychik Tychon Tycjan Tygriusz Tymon Tymoteusz Tyrs Tyter Tytus
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    mangaa: Ja nigdy nie słyszałam by ktoś mówił do niej Milena


    Ja też nie słyszałam nigdy "Mileny", zawsze "Lenę", a oglądałam namiętnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 14th 2015
     permalink
    Co tak nagle wszystkie zniknęły?
    Wiem, że 12-go była zadyma na "przyszłych mamusiach", bo 2 porody LIVE były, ale bez przesady :tongue:
    •  
      CommentAuthorglinusia
    • CommentTimeJan 18th 2015
     permalink
    mam już Wiktorię i Dawida i przyszedł czas poszukać kolejnego imienia ;)
    czy Karol lub Karolina/Karina będzie pasować do ww?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    glinusia - pasują :-)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Karolina, Wiktoria, Gabriela, Martyna

    te cztery imiona moim zdaniem fajnie ze sobą współgrają:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Hope! Dal mnie tez pięknie pasują - Martynę mam, Gabrielę (mam nadzieje mam) na Karolinę (niestety) maż się nie chce zgodzić - a bardzo chciałam, a Wiktoria w rodzinie ;-))
    Ciekawe co na to Marion :)
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam synka Oskara,a teraz niespodziankę. Z imion żeńskich podoba mi się : Pola, Helena, Hania. Czy pasują? Macie pomysły na męskie?

    Na i mię mam Karina i w całym swoim prawie 30 letnim życiu na żywo spotkałam 2 inne :bigsmile:
    -- [url
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Moja ukochana kuzynka, moja kropla wody, jak to mówimy :D ma na imię Karina :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorpatisska29
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Jak ja wybierałam imię to takie z którym mi sie nic nie kojarzyło. Było ciężko :) ale znalazłam:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Ul_cia: Dal mnie tez pięknie pasują - Martynę mam, Gabrielę (mam nadzieje mam) na Karolinę (niestety) maż się nie chce zgodzić - a bardzo chciałam, a Wiktoria w rodzinie ;-)) Ciekawe co na to Marion :)


    A jak powiem, że kiepsko, to co ?:devil:

    Żartuję - zestaw bardzo ładny :bigsmile:
    ........................
    kolonialka: Ja mam synka Oskara,a teraz niespodziankę. Z imion żeńskich podoba mi się : Pola, Helena, Hania. Czy pasują? Macie pomysły na męskie?

    Męskie - Leon, Miron, Bruno, Olaf, Eryk, Alek, Tymon, Alan, Kajetan, Nikodem, Natan, Kornel...
    Żeńskie - Amelia, Pola, Laura, Matylda, Nadia, Liwia, Kaja, Nela, Blanka, Sandra...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Ulka a jak będzie syn? :wink:
    Bo Ty jakby tylko dziewczęce imiona rozważasz :wink:


    Kolonialka nie wiem czemu, ale mi do Oskara nie pasuje ani Pola ani Helenka ani Hania.
    Jakby inna bajka zupełnie....
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    TEORKA: Ulka a jak będzie syn?

    No bo w brzuchu cipocha ma siedzieć i tyle! :tongue:
    A tak naprawdę dla syna już wybrane przez mojego męża jakieś 20 lat temu ;-) i negocjowalne ;-)) Maksymilian
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    DO Oskara pasuje mi Klara, Karina, Wiktoria, Laura, Wiktor, Eryk, Kornel, Marcel ....

    Ula też jestem ciekawa, choć w karcie wypatrzyłam Maksymiliana?

    Treść doklejona: 19.01.15 15:23
    ooo ubiegłaś mnie:))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 19th 2015
     permalink
    Ul_cia: Maksymilian

    piękne :)
    A że tak zapytam Marion, do Michaliny - jakie imiona męskie i żeńskie pasują?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.