Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    eveke: Marion w zdrobnieniach moze bardziej chodzi o to ze nie nadali by imienia Kubuś.

    No może i tak...
    Kiedyś czytałam artykuł o ludziach, którzy zmieli imiona w trakcie życia. I np. pewna Władysława miała w nowym dowodzie Dziunia...

    Tak jeszcze patrzę na te pierwsze setki...
    Olivier, Milan, Alexander, Nicola, Vanessa, Emma, Olivia, Viktoria, Elena, Mia.... Tych imion nie nadali sami obcokrajowcy, tylko większość zapewne polscy rodzice. Ciekawe jak się one mają do nazwisk - np. Vanessa Kawka, Mia Kiełbasińska. Mam nadzieję takich harcore'owych zestawów nie ma.
    I nie wiem, po co na siłę literę W zastępować V, KS literą X, a K literą C.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: Olivier, Milan, Alexander, Nicola, Vanessa, Emma, Olivia, Viktoria, Elena, Mia.... Tych imion nie nadali sami obcokrajowcy, tylko większość zapewne polscy rodzice.

    marion: I nie wiem, po co na siłę literę W zastępować V, KS literą X, a K literą C.

    Właśnie mnie też to dziwi.
    Imię Mia mi się podoba, no ale, że mieszkam w Polsce więc nawet nie myślę o nim.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    A ja mam Filipa, dziewczynka będzie Maja albo Laura, drugi chłopiec Maksymilian czyli popularne imiona ale ... w Polsce.
    Mieszkamy w Austrii i tutaj to wcale nie są popularne imiona, normalne, są uniwersalne na całym świecie a nie typowo polskie, a skoro dziecko ma się tu wychowywać to nikt nie nazywałby chłopca Kubuś lecz Jakub, nie Staś a Stanislaw, nie Jaś a Jan - tak jak brzmi pełne imię zapisane w dokumencie, więc dla mnie to niefajnie brzmi.
    Nawet na imię Magdalena nie mówią Magda czy Madzia, mówią Magdalena. Podoba mi się też Ola, ale tutaj mówiliby Aleksandra, bo Ola nie istnieje, a zapisane jest Aleksandra. Podobnie jak Ula, też podoba mi się, ale tu jest Urszula. Po prostu nie znają naszych polskich zdrobnień i nie wymawiali by końcówek -ś, Staś, Krzyś itd,
    Mia też mi się podoba :wink:, ale mężowi nie.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    NAJPOPULARNIEJSZE w Szwecji w 2014 r.

    Dziewczynki: Elsa, Alice, Maja, Agnes, Lilly, Olivia, Julia, Ebba, Linnea, Molly.
    Chłopcy: Lucas, William, Oscar, Oliver, Liam, Elias, Hugo, Vincent, Charlie, Alexander.

    Zdecydowana większość międzynarodowa, bo typowo skandynawskie są chyba tylko Agnes, Elsa i Ebba.

    TEO, jest Hugo :cool:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Marion, a masz moze zestawienie tych najrzadziej nadawanych imion w Pl ( tych po 1,2,3 itd.. ) ?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    moya212: Marion, a masz moze zestawienie tych najrzadziej nadawanych imion w Pl ( tych po 1,2,3 itd.. ) ?

    Za 2014 r. nie mam.
    Mam za 2013 r. dla 5, 4 i 3 nadań.
    http://28dni.pl/pictures/2375858.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2375863.jpg
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    O dzieki :)
    Znalazlo sie imie mojego ojca nawet ( 5 nadan ) i meza ( 3 nadania) hahah.
    Imienia synka nie ma. Albo wogole nie nadaja takeigo imienia, albo jest wyzej w rankingach.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ja znam z czterech małych Milanów ;) chyba jakiś boom w moim mieście...nazwiska typowo polskie, rodzice Polacy. W zasadzie nie gryzie się aż tak bardzo jak mogło to by być w przypadku Vanessy czy Emmy itp. Vanessy też u nas są, syszałam nie raz w sklepie czy na placu zabaw. Moja Diana na 92 ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: Imienia synka nie ma. Albo wogole nie nadaja takeigo imienia, albo jest wyzej w rankingach.

    Pochwal się :bigsmile:

    ......................
    Analiza najczęściej nadawanych dzieciom imion w ciągu ostatnich 20 lat pokazuje, że na pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych imion przypada ok. 40 proc. wszystkich noworodków z danego rocznika. Z kolei na pierwszą pięćdziesiątkę - aż 90 proc. To pokazuje, jak niewielka jest co roku pula "aktywnych" imion, i wyjaśnia dlaczego zwykle jeszcze kilka osób w klasie ma na imię tak samo, jak nasze dziecko.
    Dr Krystyna Doroszewicz z SWPS, autorka książki „Z imieniem przez życie” potwierdza: - Korzystamy z bardzo małego zasobu, w kalendarzach jest ok. 400 imion. To może świadczyć o tym, że ludzie wciąż wolą raczej nie wyróżniać się za bardzo, niż podkreślać swoją inność.


    ......................
    elfika: przy okazji przymnialo mi sie. najczesciej nadawane imie w UK- Muhammed....

    Tak - w 2013 r. faktycznie tak było, nie wiem jak w 2014.
    Przerażające jak dla mnie - świadczy o ogromnej liczbie imigrantów :confused:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    U nas bedzie Ilyas. :)
    Widze , ze w rankingach jest Elias, ale to nie to samo imie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: U nas bedzie Ilyas. :)

    Jeśli nadal mieszkacie za granicą (Francja? Tanger czyli Maroco???), jak to piszesz w swoim profilu, to nie patrz na statystyki polskie :-)
    Jeżeli nadania jakieś jednak w PL były, to pewnie 2 lub 1.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    A wlasnie, czy do tych statystyk sa brane pod uwage dzieci urodzone poza granicami Polski ? Bo przeciez rodzice rejestruja pozniej dzieci w USC w Pl.
    Czy te statystyki obejmuja tylko i wylacznie urodzenia na terenie RP ?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: A wlasnie, czy do tych statystyk sa brane pod uwage dzieci urodzone poza granicami Polski ? Bo przeciez rodzice rejestruja pozniej dzieci w USC w Pl. Czy te statystyki obejmuja tylko i wylacznie urodzenia na terenie RP ?

    To są dane z wszystkich Urzędów Stanu Cywilnego - czyli dzieci zarejestrowanych w polskich USC.
    Nie wiem jak to jest z urodzeniami poza granicami PL i rejestracją w polskich USC. Ale pewnie liczą się do statystyk.
    Statystyki ilościowe dot. urodzeń dotyczą tylko urodzeń w granicach PL. Tak więc chyba nikt nie docieka, gdzie dziecko się urodziło - zarejestrowano go np. w Krakowie i będzie widniało w statystykach USC. Tak mi się wydaje.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: To są dane z wszystkich Urzędów Stanu Cywilnego - czyli dzieci zarejestrowanych w polskich USC. Nie wiem jak to jest z urodzeniami poza granicami PL i rejestracją w polskich USC. Ale pewnie liczą się do statystyk.

    Pewnie tak. Bo rejestrujac dziecko urodzone poza granicami RP w USC, otrzymuje ono polski akt urodzenia. Wiec i pewnie do statystyk sie wlicza.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    elfika: Marion, to, ze imigranci to pikus. najgorsze jest to, ze niosa ze soba islam, a co on ze soba niesie o juz nie musze mowic...

    Niedawno, po tych atakach we Francji, w radio wypowiadał się jakiś muzułmanin mieszkający w Polsce. Mówił, że zdecydowana większość wyznawców islamu nie popiera tych pojechanych ortodoksów w państwa islamskiego. Odcinają się ich chorej ideologii. Ale niestety reszta świata wrzuca wszystkich do jednego worka. Ci, którzy mają z tym nic wspólnego też obrywają.

    Dla mnie dziwne jest też to, że dzieci emigrantów urodzone już w Anglii czy we Francji, dorastające w kulturze europejskiej, a więc w tym całym dobrobycie, postępie technologicznym itp., którego by nie zaznali w swoich krajach na Bliskim Wschodzie, teraz w wieku 20-kilku lat wyjeżdżają z Europy, by walczyć przeciwko 'niewiernym' :confused:
  1.  permalink
    marion: Niedawno, po tych atakach we Francji, w radio wypowiadał się jakiś muzułmanin mieszkający w Polsce. Mówił, że zdecydowana większość wyznawców islamu nie popiera tych pojechanych ortodoksów w państwa islamskiego. Odcinają się ich chorej ideologii. Ale niestety reszta świata wrzuca wszystkich do jednego worka. Ci, którzy mają z tym nic wspólnego też obrywają.

    Bo sama religia nie niesie ze sobą zagrożeń. Zagrożeniem jest ekstremizm, fanatyzm. I o tym warto pamiętać.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Elfika, dalam Ci "eee" , poniewaz od razu widac jak bardzo jestes nieoczytana w temacie i jak malo wiesz na ten temat. Nie bede sie rozwodzic, bo sensu nie ma , no i to nie ten watek.
    Wiesz , przyrownujesz Panstwo Islamskie ( ekstremistow i ludzi ktorzy maja tak swietnie zrobione pranie mozgu, ze walcza nawet przeciw wlasnej rodzinie ) do Islamu , to tak jakby ktos powiedzial ze Ku Klux Klan reprezentuje chrzescijanstwo. No prosze Cie ! Naprawde nie widzisz w tym wszytskim roznicy ?

    Np. w Maroku obecnie jest duzy stopien zagrozenia terrorystycznego , wszedzie policja, patrole wojskowe. Dlaczego ? Bo Maroko wyslalo swoje samoloty i zbombardowalo Panstwo islamskie.....dziwne nie ?! ;) Przeciez to ta sama religia...a jednaka nie, zupelnie inna ! Zupelnie inne myslenie, interpretacja...
    Dlatego mysle, ze zanim zaczniesz sie wypowidac na temat Ci zupelnie nieznany, obcy, to moze najpierw poczytaj o czym chcesz dyskutowac.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: Bo sama religia nie niesie ze sobą zagrożeń. Zagrożeniem jest ekstremizm, fanatyzm. I o tym warto pamiętać.


    DOKŁADNIE TAK!

    Ja styczności z innymi kulturami i religiami nie mam na co dzień, ale wiem, że nie miałabym z tym żadnego problemu. Oczywiście dopóki ktoś nie chciałby mnie zgładzić jako innowiercę w imię swojego Boga, bo za ten czyn pójdzie do nieba...:confused:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    A wracajac do tematu imion. Ostatnio bardzo mi sie spodobalo imie Lilia dla dziewczynki.
    Mysle, ze jak kolejna pociecha bedzie dziewczynka, to bedzie wlasnie Lilia :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: Ostatnio bardzo mi sie spodobalo imie Lilia dla dziewczynki.

    Imion "kwiatowych" jest całkiem sporo :smile:
    W zeszłym roku w PL zarejestrowano imiona: Liliana, Lilianna, Lilia, Lila, Lilla.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Rozumiem, ze imie Lilia nie jest zdrobnieniem od Lilianna i funkcjonuje jako imie oddzielne tak ?
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Ooo Moya to tak jak mnie ;-) Też się mi podoba imię Lilia ale chyba w Polsce sobie odpuszczę i zostanie Liliana.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    moya212: Rozumiem, ze imie Lilia nie jest zdrobnieniem od Lilianna i funkcjonuje jako imie oddzielne tak ?

    To właśnie od imienia LILIA powstały warianty Liliana i Lilianna :bigsmile:
    niunia32: Też się mi podoba imię Lilia ale chyba w Polsce sobie odpuszczę i zostanie Liliana.

    Niunia - imię jest nadawane w Polsce, więc pewnie by nie było problemu w urzędzie. Kwestia tylko odwagi rodziców, a Ty, jak sama piszesz, odpuszczasz, nawet nie próbując. Szkoda. Ja Cię gorąco namawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: To właśnie od imienia LILIA powstały warianty Liliana i Lilianna

    O patrz, a myslalam, ze jest zupelnie odwrotnie :)

    Niunia, a wlasnie, dlaczego chcesz odpuscic ? Ja bym dala takie imie skoro Tobie/Wam sie podoba.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    "Tak, wiem o tych imionach.
    Ale jak widać tylko celebryci takie niepospolite nadają - zwykli ludzie są mniej odważni. A szkoda"

    No rozumiem, że Ryszard wymaga odwagi by nadać dziecku, bo to imię dość "twarde". Ryszardów kilku znam, ale raczej "starych".
    Ale, szkoda, że Krysie wymierają. No jak pracuję 13 lat w przedszkolu tak ani raz Krysi nie miałam... To już nawet Hugo miałam, choc to turbo rzadkie...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Monia502: No rozumiem, że Ryszard wymaga odwagi by nadać dziecku, bo to imię dość "twarde". Ryszardów kilku znam, ale raczej "starych".

    Ja wiem, czy wymaga odwagi...? Jest dość pospolity w ogólnym społeczeństwie przecież, nie jakiś tam 'egzotyczny'.
    Jeśli nadałabyś takie imię swojemu synkowi, to raczej nikt by nie zapytał "Że jak?!?!" :bigsmile:
    Monia502: Ale, szkoda, że Krysie wymierają. No jak pracuję 13 lat w przedszkolu tak ani raz Krysi nie miałam...


    Bo większe mody przychodzą falami. Tak co drugie, trzecie pokolenie.

    Teraz jest moda na imiona (nie wszystkie) z pokolenia naszych dziadków, szczególnie wśród imion męskich - Stanisław, Ignacy, Jan, Antoni, Franciszek, Leon, Teodor, Stefania, Zofia, Aniela...
    Krystyna była popularna w pokoleniu naszych rodziców. Tak więc jest spora szansa, że gdy naszym dzieciom będą rodzić się nasze wnuki, to imiona naszych rodziców, czyli ich dziadków, będą bardziej popularne. Nasze wnuki być może będą nosiły imiona: Danuta, Halina, Renata, Lucyna, Grażyna, Bożena, Czesława, Mieczysława, Marian, Roman, Ryszard, Zenon, Zbigniew, Marek, Sławomir, Zygmunt itd.

    Wczoraj w tv, w jakichś wiadomościach, była pani o imieniu CYRYLA :smile:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Ja wiem, czy wymaga odwagi...? Jest dość pospolity w ogólnym społeczeństwie przecież, nie jakiś tam 'egzotyczny'.
    Jeśli nadałabyś takie imię swojemu synkowi, to raczej nikt by nie zapytał "Że jak?!?!"


    Kochana! Ty wiesz co by było, w tej mojej małej mieścinie jakbym nadała synkowi na imię Ryszard?
    miech na sali... U nas to imię wzbudza pośmiewisko - podejrzewam, a raczej jestem pewna, że za sprawą Ryśka z Klanu. Niestety u nas oznaczałoby to, że naraziłabym swoje dziecko na pośmiewisko... Może dla niektórych będzie to dziwne, ale u nas tak niestety jest ;(
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Wczoraj, akurat sprawdzałam testy gimnazjalne i pierwszy raz spotkalam sie z imieniem Armin. O i jeszcze Samuel był.
    Co do tych najrzadziej nadawanych imion- podoba mi się Namir.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: W zeszłym roku w PL zarejestrowano imiona: Liliana, Lilianna, Lilia, Lila, Lilla.

    O Lila też mi się podoba :)
    Nie wiedziałam, że zarejestrowano imiona Lilia, Lila. Pogadam jeszcze z m. bo m. chciałby Lila ale ja go przekonywałam, że może lepiej Liliana. Zobaczymy jeszcze, którą formę damy?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Mój kuzyn ma na imię Patrycjusz, tyle, że każdy mówi do niego Patryk, a jego żona Patrycy. Mają dwójkę chłopców- Cyryl i Hieronim.

    A u nas początkowo syn miał mieć na imię Ignacy, ale teraz mężu się napalił na Kajetana i o innych imionach nie chce słyszeć:tongue: A mi się Iwo podoba. Szczególnie, że z nazwiskiem super współgra. W sumie Kajetan też i się coraz bardziej do niego przekonuje :)
    Dla drugiej dziewczynki niezmiennie Alicja. Ale znając męża to by znowu coś nowego wymyślił. Teraz on ma pierwszeństwo w wybieraniu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Monia502: Kochana! Ty wiesz co by było, w tej mojej małej mieścinie jakbym nadała synkowi na imię Ryszard?

    No niestety - to typowe dla małych miasteczek i zamkniętych społeczności. A szkoda...
    Wiesz, gdybyś się nad jakimś imieniem uparła, mimo iż by go ludzie z początku nie akceptowali, to zapewne z czasem by im przeszło. Zawsze jest larum na początku, a potem każdemu by spowszedniało. Ale musiałabyś się uzbroić w wieeeelką cierpliwość i ripostować celnie ludzi wyśmiewających się.
    niunia32: Nie wiedziałam, że zarejestrowano imiona Lilia, Lila.

    Niunia - to wiele zależy od urzędnika w USC. Np. ten z Warszawy pewnie by nie mrugnął okiem, a ten Wasz, w mniejszej miejscowości, może stwierdzić, że takiego imienia nie ma i nie pozwoli nadać. I będzie miał prawo odmówić, bo urzędnicy w USC mają sporą dowolność w tym względzie. Ale walcz :bigsmile:
    Malisiek: Mój kuzyn ma na imię Patrycjusz, tyle, że każdy mówi do niego Patryk, a jego żona Patrycy. Mają dwójkę chłopców- Cyryl i Hieronim.

    Super wszystkie 3 imiona - dzieciaki też fajny zestaw tworzą.
    Malisiek: A u nas początkowo syn miał mieć na imię Ignacy, ale teraz mężu się napalił na Kajetana

    A jak będzie z wymową Ignacego i Kajetana ? Bo Wy w UK mieszkacie. Z imienia Kajetan zrobią "Kadżetyn", a Ignacy będzie "Ignasai"?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    W angielskim jest imię Cajetan i wymawiane chyba Kadżetan. Tak jak Maja była Madżą ;) Na pewno za pierwszym razem każdy będzie źle wymawiał, jakiekolwiek wybierzemy. Tak jak jest z naszymi imionami.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    A ja się z jednej strony cieszę, że Jeremiego nie ma w 1-szej setce, a z drugiej strony zachodzę w głowę - co z tym imieniem jest nie tak, jeśli nie jest bardzo egzotyczne, to najwyraźniej ludziom źle się kojarzy a jeśli się źle kojarzy to z czym? To samo z wymarzoną Adelką, której nie ma w 1-szej setce, co z nią nie tak? :shocked: jak kiedyś wspomniałam - to imię znalazłam w czytance w Elementarzu Falskiego (oryginał mial początek chyba w latach 50-tych), co znaczy, że w pl to imię znane od dawna. Nie potrafię Adeli przypisać żadnych negatywnych konotacji a mimo to jest zapomniane...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Malisiek: Na pewno za pierwszym razem każdy będzie źle wymawiał, jakiekolwiek wybierzemy. Tak jak jest z naszymi imionami.


    W UK jest wiele narodowości i każda nadaje swoje imiona. Więc pewnie to częsty problem, jak się dane imię wymawia.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Ja praktycznie za każdym razem miałam problem z powtórzeniem imienia, jak ktoś mi się przedstawiał. Ale jak mi powtórzyli z 3 razy to już było okej :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    _azja_: A ja się z jednej strony cieszę, że Jeremiego nie ma w 1-szej setce, a z drugiej strony zachodzę w głowę - co z tym imieniem jest nie tak, jeśli nie jest bardzo egzotyczne, to najwyraźniej ludziom źle się kojarzy a jeśli się źle kojarzy to z czym? To samo z wymarzoną Adelką, której nie ma w 1-szej setce, co z nią nie tak?

    Azja - nic z nimi nie tak. Po prostu nie są nadawane.

    Zarówno Jeremi jak i Adela troszkę się przewijali w pokoleniu naszych dziadków i pradziadków, ale też byli raczej niszowi. Pewne imiona zawsze takie zostaną. I dobrze.
    A Ty odważ się i nadaj jedno z nich :smile:
    U mnie w pracy kolega ma 5-letniego Jeremiego - mówią mu Jemi.

    Podrzucam Ci dane z warszawskiego USC (J - Jeremi, A - Adela):
    2013 - J 17 A 19
    2012 - J 39 A 14
    2011 - J 41 A 10
    2010 - J 43 A 5
    2009 - J 50 A 6
    2008 - J 41 A 14
    2007 - J 34 A brak danych
    2006 - J 21 A 3
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: w mniejszej miejscowości, może stwierdzić, że takiego imienia nie ma i nie pozwoli nadać.

    No właśnie... Muszę sobie do urzędu z ciekawości zadzwonić i obczaić temat.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    niunia32: No właśnie... Muszę sobie do urzędu z ciekawości zadzwonić i obczaić temat.

    Jakby Ci bardzo zależało, to zawsze można się odwołać od decyzji urzędnika. Ale czy będziesz chciało pisać pisma i czekać na pozytywne rozpatrzenie. Uważam, że warto, ale to już od Ciebie zależy.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ludzie się będą dziwić, że takie imie, hehe.... A ksiądz nie wiem czy chrztu udzieli? Moja siostra miała problem z księdzem bo dała imię Tymon.Nie będzie problemu jak dam Łucja, hehe /też się zastanawiam nad nim/.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    niunia32: Ludzie się będą dziwić, że takie imie, hehe.... A ksiądz nie wiem czy chrztu udzieli?

    A niech się dziwią! Po pół roku im przejdzie - gwarantuję.
    Poza tym co Cię obchodzi ich opinia - to TWOJE dziecko i nadajesz imię. Oni wykazali się przy swoich dzieciach. Może jeszcze by chcieli wybrać imięza Ciebie?

    A co do księdza, to krótko - jeśli by nie wyraził zgody, to bym się odwinęła na pięcie i poszła do innej parafi. Serio!
  2.  permalink
    Marion, a jakie imie pasuje do siostry Henryka :D
    Moj Henias ma juz siostre i ciekawa jestem czy jej imie znajdzie sie na liscie (choc szczerze watpie :P )

    Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Matylda1982: Marion, a jakie imie pasuje do siostry Henryka :D
    Moj Henias ma juz siostre i ciekawa jestem czy jej imie znajdzie sie na liscie (choc szczerze watpie :P )


    Yyy, jakby trochę nie kumam o co Ci biega :tongue:
    Pytasz o imię dla siostry Henia, którą już ma? Czyli co - ona nie ma imienia? :shocked::tooth:

    Pasują imiona retro, z pokolenia naszych dziadków - imię Henryk też jest z "tej bajki".
    Janina, Jadwiga, Wanda, Teresa, Stefania, Adela, Felicja, Cecylia, Franciszka, Ludwika, Irmina, Eleonora, Eugenia, Waleria, Anatolia, Ludmiła, Leokadia, Leonia, Aldona, Aniela, Filomena, Regina...
  3.  permalink
    Jasne ze ma imię :) choć przyznaje ze wybór prosty nie był. Chciałam tylko sprawdzić co na temat temat sadzisz.
    Tak jak myślałam imienia siostry Henia na twojej liście nie ma, ale jest zdecydowanie z pokolenia dziadków naszych.
    Siostra Henia Zwie się Melania choć długo długo miała być Różą.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Matylda1982: Tak jak myślałam imienia siostry Henia na twojej liście nie ma, ale jest zdecydowanie z pokolenia dziadków naszych.

    No nie wymieniłam wszystkich - z rękawa nimi nie sypię :bigsmile:
    Ale wybór bardzo dobry! Róża też by była świetna :smile:
    Jeśli ja bym miała wybierać imię dla siostry mojego Henia, to byłoby to imię z tej mojej powyższej listy. Ale ciiiiii... :rolling:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Matylda1982: jest zdecydowanie z pokolenia dziadków naszych.

    Moi dziadkowie ze strony ojca to dokladnie Melania i Henryk :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    moya212: Moi dziadkowie ze strony ojca to dokladnie Melania i Henryk :bigsmile:

    O proszę - IDEALNIE dopasowane :heartsabove:
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    o widzę że Marcel coraz wyżej... a jak dawaliśmy 5 lat temu to był chyba rzadko nadawanym imieniem bo nie znaliśmy żadnego Marcela ;-)

    a widzę że nigdzie w rankingach nie ma imienia Marcjanna- a takie piękne imię:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Matylda1982: Siostra Henia Zwie się Melania choć długo długo miała być Różą.

    Matylda - a powiedz jak to wygląda w UK? Jak tam ludzie (obcokrajowcy) wymawiaja imiona dzieci? Heniu jest Heniem czy Henrym? A Melania to Mela, Melani ?
    kasiek80: widzę że nigdzie w rankingach nie ma imienia Marcjanna- a takie piękne imię:bigsmile:

    Piękne! I też retro :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkasiek80
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    marion: I też retro

    serio? jakoś nigdy tak o nim nie pomyślałam... wydawało mi się właśnie nowocześniejsze:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    kasiek80: serio? jakoś nigdy tak o nim nie pomyślałam... wydawało mi się właśnie nowocześniejsze:wink:

    Mnie się to imię kojarzy z "babcią Marcjanną" - malutką, uśmiechnietą, troszkę pulchniutką, piekącą pyszne ciasteczka :jumping: Sweet !
    Imię piękne.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.