Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Chwała Bogu u nas koty i psy w rodzinie to Atlas, Pusia, Tofik i Amorek :P
    De gustibus... a to wątek w którym dotychczas można było wypowiadać swoje gusta bez problemu. Mam nadzieję, że dalej tak będzie.

    PS> Następne imię na jakie się natknęłam i wielkie oczy zrobiłam- Latika...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Marion, wiesz co, nie zgadzam się. Może i zdrobnień mało, ale bardzo naturalnie przychodzą do głowy- mam te same co Ty

    No OK OK.
    Ale chodziło mi o to, że zdrobnienia od tych imiona są w zasadzie tylko w formie dziecinno-infantylnej. Nie ma formy pośredniej. Do dorosłej osoby nie powiemy przecież Pani Majusiu/Polusiu/Lenusiu czy Panie FIlipku/Fifi(!)/Kacperku/Leosiu/Igorku. Przynajmniej ja bym tak nie mówiła.
    Co do innych imion - np. ten mój nieszczęsny Henryk: Panie Heniu/Heńku/Henku, a do dziecka Heniutek/Heniś/Heniula (ja tak mówię). Albo Tadeusz - Panie Tadziu/Tadku, a do dziecka Tadziczku/Tadziku/Tadzinku/Tedi. Albo Hanna - Pani Haniu/Hanko, dziecko - Haneczka/Haniutka itd.
    MrsCreme: Imiona które mnie "poruszyły": Yessica, Larissa, Vanessa, Klaudiusz, Gracjan, Kryspin, Olivier, Kordian, Maximilian, Denis, Bryan, Nikola...

    No jest szał ostatnio na takie imiona...
    Niektórzy na siłę przerabiają też inne imiona - Veronica, Olivia, Nicola, Nicoletta itd.
    Mnie to drażni - nie powiem. Ale jeśli te dzieci mają choćby nazwisko obco brzmiące, to jeeeeescze w miarę. Jednak jeżeli nazwisko typowo polskie, i na dodatek jakieś śmieszne, to zestaw typu Yessica Ogórek brzmi po prostu źle.
    Mam koleżankę w pracy - ma córkę Jessikę (19 lat) i syna Natana (7 lat). Znam osobiście 15-letniego Kaludiusza (nie pasuje do niego to imię). Gracjan, Klaudiusz, Dorian jak dla mnie to imiona zniewieściałe.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzisiaj na tymże forum zostałam naskoczona, gdy napisałam, że nie wolno napić się szklanki piwa w ciąży, bo każda ilość alko szkodzi- łojoj, jaka to ja zła... Włącznie z tekstem, że jak się nie napijesz, to po co wychodzić z domu.
    Kiedyś pewna mamusia Dorianka pobiła mnie w piaskownicy- była policja itp. Powiedzmy, że mam uraz, ale też i bardzo dokładnie widzę schemat :)

    Akirka, no i powiedz mi, że określenie "nie mój poziom" zostawia wiele do życzenia... No co ja napisałam na tych biednych rodziców, co?
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    MrsCreme: Dorian to imię na które natykam się tylko u konkretnej grupy rodzin i ja do nich nie należę, Kordianki niestety wpisują się w to samo.


    A jaka to grupa rodzin, tak z ciekawości pytam?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    MrsCreme: Dzisiaj na tymże forum zostałam naskoczona, gdy napisałam, że nie wolno napić się szklanki piwa w ciąży, bo każda ilość alko szkodzi- łojoj, jaka to ja zła... Włącznie z tekstem, że jak się nie napijesz, to po co wychodzić z domu.

    Jakieś dziwne te mamuśki - bez względu na to, jakie imiona swoim dzieciom nadały.
    A Oooo dostałaś ode mnie za tę akzcję z policją.
    elfika: sorry ale okreslenie anal nawet jesli Ci sie imie Alan nie podoba jest slabe. tyle.

    Treść doklejona: 16.04.15 19:26
    nie. nie slabe. obrzydliwe.

    MrsCreme tego nie wymyśliła raczej, bo wielokrotnie słyszałam/czytałam, że inne dzieci Alanów przezywają Analami :confused:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    marion: inne dzieci Alanów przezywają Analami


    No własnie - dzieci!!!!
    Dorosłej osobie nigdy nie powinno się to zdarzyć!!! Szczególnie, że na forum są mamy, których dzieci mają na imię Alan i podejrzewam, że odebrały to z niesmakiem.
    To są faktycznie dziecinne zagrywki, często w przedszkolu tłumaczę dzieciom, że imion się nie przeinacza, bo to krzywdzące ;(
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia502: Dorosłej osobie nigdy nie powinno się to zdarzyć!!!

    Nie powinno, ale zdarza się. Bo nie wierzę, że te dzieciaki nie opowiadają w domach, że mają kolegę Alana-Anala. Rodzice po prostu na to nie zwracają uwagi, nie reagują.

    Mój syn ma w przedszkolu ulubionego kolegę, który ma sporą nadwagę. Ale mojemu nigdy mu to nie przeszkadzało i nigdy mi nie wspomniał, że tamten jest gruby. Ale inny chłopiec ostatnio nabijał się z tego z nadwagą, skakał po nim i nakrywał jakimś kocem. Kiedy pani zapytała dlaczego tak robi, to padła odpowiedź, że w domu z rodzicami bawi się w zabawę "łapać grubasa". Czyja to więc wina? Skoro rodzice nie tłumaczą, a wręcza dają na coś przyzwolenie, to dzieciaki potem krzywdzą rówieśników.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    marion: Rodzice po prostu na to nie zwracają uwagi, nie reagują.


    A szkoda. Brak empatii u takich ludzi. Żadna z tych osób nie chciałaby, aby ktoś wyśmiewał ich dzieci, a same nie uczą swoich pociech by nie wyśmiewały innych...
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Tylko że dzieci raczej same nie wymyślą tekstów Alan-anal,sama mam znajomą co ma syna Alana i szczerze..w życiu mi przez myśl nie przeszło skojarzenie z analem.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Już nie raz czytałam tu na forum czyjeś skojarzenie Alana z analem, więc nie wiem skąd ten szok.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Malisiek: Już nie raz czytałam tu na forum czyjeś skojarzenie Alana z analem, więc nie wiem skąd ten szok


    Ja pierwszy raz trafiłam... Nawet nie miałam pojęcia, że takie skojarzenie (w dodatku strasznie durne) krąży...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie ja trafiłam na ludzi, którzy chcieli Alana, przejęzyczyli się na Anala, jeszcze mówiąc do brzucha- i teraz się z tego śmieją i WSZYSTKIM to imię odradzają, tak, pokazując ludziom, jak można się przejęzyczyć. Syn został Dawidem.

    Nie trzeba koajrzyć, wystarczy się... machnąć. Niejednokrotnie w necie widziałam nieświadome przekręcenie tego imienia w taki sposób.

    Jak ktoś się czuje obrażony, ma prawo nazywać mnie Asiucha- wstęciucha

    PS. O konkretnej grupie rodzin może się już nie wypowiem publicznie, bo mnie co poniektóre zjedzą...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Asia, to chyba będę predestynowała do 'tych' rodzin, bo Kordian był moim wielkim faworytem i niewykluczone że będzie na drugie, tak samo Dorian :bigsmile: Bo po prostu lubię brzmienie tych imion, a dodatkowo uwielbiam znaczenie imienia Kordian=》dający serce.
    No i cóż no, pozostało mi tylko westchnąć z żałością nad tym, że doczepię sobie łatkę 'tej' rodziny- podejrzewam, że miałaś na myśli patologiczną, bo taki wydźwięk miały Twoje posty i wspomnienie o policji.
    A tak już całkiem poważnie to trochę... głupie wydaje mi się osądzanie rodziny przez pryzmat nadawanego dziecku imienia. Nie wiem, jakie znasz rodziny, ale u mnie w tych najbardziej skrzywionych z bliskiego otoczenia dzieci noszą imiona: Adam, Basia, Krzysztof, Karol, Hania, Mateusz, Marta (w sumie 3 rodziny takie znam). Całkiem chyba "normalne", nie sądzisz? A w dość dobrym liceum, w którym przyszło mi się uczyć, miałam takich 'dziwolągów' jak Nicolette, Wadim, Ezdrasz, Victoria, Gracja, Tymon czy Miron. Imiona nadawane w latach 90tych, więc na tamte czasy bardzo egzotyczne, a jednak nie z patologii.
    I tu nie czepiam się Twojego gustu, bo nie mam nic do tego że akurat takie imiona Ci nie leżą- jak już pisałam wcześniej masz prawo, jak każdy :wink: Ale zabolała mnie taka generalizacja dot. środowiska rodzinnego.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ja imię Dorian włożyłabym do tej samej paki co Cyprian czy Brunon - rzadziej nadawane, dosyć oryginalne, ale bez żadnych skojarzeń czy to pozytywnych czy negatywnych. Sama bym tak syna nie nazwała, ale jeśli komuś się podoba, to czemu nie? Ale już nazwanie dziecka w dzisiejszych czasach Aureliusz czy Wadim uznaję lekkim przegięciem. Granica wg mnie jest bardzo cienka.

    Nie słyszałam nigdy o Alanie-analu, może dlatego, że nie znam na żywo żadnego Alana. Niestety, ludzie potrafią wyrządzić wielką krzywdę takimi skojarzeniami czy powtarzaniem przejęzyczeń. Już nigdy nie zapomnę hasła, które usłyszałam od koleżanki przedstawiając mojego męża: Adam - "O jestem Adam, dobrze wkładam:/". Uwielbiałam to imię wcześniej i nigdy nie słyszałam takiego hasła, a miałam Adamów i w klasach i na studiach i w rodzinie kilku.

    A Doriana znałam jednego - Dorian Dacjan D... - super chłopak, inteligentny i przedsiębiorczy. Chyba rodzicom się po prostu podobała taka seria D. Mnie zresztą rodzice też dali imiona Hanna Helena nie patrząc na to, że nazwisko też mam na H. No i moje inicjały ktoś kiedyś porównał do Henricha Himmlera:/
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: No i moje inicjały ktoś kiedyś porównał do Henricha Himmlera:/


    U nas w pracy używa się inicjałów i skrótów i kiedyś przełożona mojej przełożonej określiła szefostwo, bardzo dalekim skojarzeniem, jako "drużyna SS". My się śmialiśmy ostro, ale po tym konkretnym spotkaniu nikt już tego nie powtórzył.
    Jeśli ktoś się uprze, to każde imię może tak przekręcić albo zrymować, że będzie to krzywdzące lub przynajmniej śmieszne. Ja, idąc za wspomnianymi znajomymi, mam nadzieję że takie zapożyczone imię zostanie trzy razy przemyślane przez przyszłych rodziców.

    Bloody, nie przesadzajmy, na drugie imię to można poszaleć- jeśli będziemy mieli teraz córę na drugie imię będę optować za Rebeką (Beka tudzież Jebeka jak kto "r" nie mówi...) albo Eleonora "lisia nora". Na pierwsze imię nigdy by to nie przeszło. A z tego co jeszcze pamiętam, Twój syn będzie Leo, a inne imiona masz jako ewentualności, nie?

    Alfa, ale jedno określenie na Adama Ci je zbrzydziło? Bo mnie wcale... może ja gruboskórna bo z przymrużeniem oka na takie określenia reaguję


    PS. Musiałam chwilę pomyśleć, skąd to "SS" bo żaden z naszych szefów nie ma "S" w inicjałach... a to chodziło o to, że jeden to Austriak, drugi to Niemiec, i tak przez następne kilka etapów skojarzeń przeszło do SS. Jak widać- czasami dużo nie trzeba. A ta przełożona to bardzo konkretna i kulturalna pani około czterdziestki :P
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    "A z tego co jeszcze pamiętam, Twój syn będzie Leo, a inne imiona masz jako ewentualności, nie?"

    Tak, ale jak przyjdzie mi mieć drugiego syna, to Dorian i Kordian będą na liście (jeśli na drugie wybierzemy co innego). Nie traktuję ich tylko jako tych z puszki 'na drugie' :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Obrzydziło może nie, ale zapadło mi w pamięć o tym wkładaniu. Pewnie dlatego, że wcześniej żyłam w przekonaniu, że Adam to takie uniwersalne imię, bez skojarzeń itp. Ale oczywiście tak jak piszesz, każde imię można obrzydzić. Ja się tym nie przejmuję, ale bywają krzywdzące takie rymowanki, szczególnie dla dzieci.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    A co do tego Adam to też słyszałam- z tym, że od kolegi Adama, który ma do siebie dość spory dystans i sam tak czasem wyskakuje z przywitaniem do kogoś nowego :wink: Więc jak widać dużo od osoby zależy też i jej podejścia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    moje dziecko niedawno zaprotestowało przed określeniem "Hanka- skakanka". To o Adamie ja wcześniej nie spotkałam, a ma ktoś takie coś na Piotra? Też się wydaje uniwersalne imię, ale może też coś jest...

    Ja stale za to spotykam się z tym:
    jak masz na imię
    Joanna
    a jo Andrzej (dowolne tutaj, zależnie od osoby nabijającej się z Joanny)

    moi ulubieni koledzy z gimnazjum za to nie mogli NIC wymyślić na mnie, więc stwierdzili, że będą na mnie mówić Parówa. Ot, z niczego, nawet bez imienia, też można wymyślić :P
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeApr 16th 2015 zmieniony
     permalink
    A mi się akurat imię Vadim bardzo podoba, mam słabość do rosyjskich imion.
    Nie lubię tylko imienia Ivan i Władimir a tak to większość jest do przyjęcia lub bardzo na TAK:)

    Dla przykładu mogłabym córkę nazwać: Katia, Valentina, Anastazja, Tamara, Daria, mam już córkę Nataszę :)

    Syn: Vadim, Vitalij, Maksim, Anton, Borys,
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Ja z tym Adamem też znam.
    Nie obrzydziło mi to imienia bardziej niż miałam obrzydzone, bo to imię mi się nigdy nie podobało i kojarzyło z jakimś takim półgłówkiem [sorry mamy Adamów, no tak mam i nie jest to nic personalnego co nie].

    Ja znam jeszcze:

    Mateusz wajchę przełóż , bo Ambroży nie przełoży.
    Niech przełoży Eustachy, on ma silne pachy.
    Dziś przekłada Zocha, bo mnie bardzo kocha.
    Ale z ciebie pała! Poproś se Rafała!

    Znałam jeszcze ciąg dalszy ale zapomniawszy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    Mnie się imię Adam bardzo podobało, do niedawna było numer jeden, na chwilę obecną czuję przesyt i ,,grubo,, spadło w moim rankingu.,

    Znam takie głupkowate powiedzonka o Ewie i Teresie ale są tak infantylne, że wstyd mi pisać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 16th 2015
     permalink
    TEORKA: bo to imię mi się nigdy nie podobało i kojarzyło z jakimś takim półgłówkiem [sorry mamy Adamów, no tak mam i nie jest to nic personalnego co nie].


    Jakem (mam nadzieję) przyszła mama Adama (nawet się rymuję) w ogóle się nie obrażam. Mam takie skojarzenia wobec innych imion :P
    Adam teraz ociera się o pierwszą dziesiątkę w popularności, co mnie totalnie załamuje :( Ale mam tatę Adama (rocznik 45) i świetnego, przekochanego kumpla Adasia (rocznik 87) i tego nie zmienię... :(

    BTW tata dostał tak na imię, ponieważ jego rok starsza siostra (Kazimiera) zmarła w niemowlęctwie. I taki był zwyczaj, że jak starsze dziecko umrze, to następnemu daje się Adam albo Ewa, nie wiem, to chyba jakieś kojarzenie z nowym początkiem, i to miało zapewnić dziecku przeżycie. U nas podziałało- tato po nowotworze i zawale, wydaje się niezniszczalny :)

    Treść doklejona: 16.04.15 23:33
    Bloody_Lady: że miałaś na myśli patologiczną


    Seriously, musisz podrążyć?
    a niekoniecznie. jak już musisz wiedzieć, typ- on (często przerośnięty) mięśniak, ona pofarbowana na czarno, po solarce, poza kumpelami regularnie odwiedzająca kosmetyczkę, o bardzo przerośniętym ego, zjadająca wszystkie rozumy, bez jakichkolwiek podstaw dyskusji, nie umiejąca używać argumentów, często niesamowicie opryskliwa. Styl wychowania: moje dziecko jest najlepsze w świecie i wolno mu robić co chce, a wszyscy się czepiają i to oni są źli. Taki jest mój, dotychczas nieprzebity, wizerunek takich rodzin. Żadna patologia!


    Moja przygoda z taką mamusią wzięła się z zabrania dzieciakowi z rąk zabawki dziecka które było pod moją opieką, po wielokrotnych prośbach, naleganiu i zerowej rekacji matki. Oczywiście po odebraniu zabawki zostałam uderzona z pięści w głowę, od tyłu, z wystarczającą siłą, żeby potem mieć siniaki i rany na nogach po przewrotce. Ot, zapomniała, że nie jest na dyskotece i się o faceta nie bije. Nie uważam, że każda mama Dorianka byłaby zdolna do rękoczynów, ale wyżej wymieniony opis, jak wspominam, jest na razie nieprzebity (ot, jedną ogniście rudą taką poznałam).

    Kilka miechów temu był tu linkowany artykuł, że w domach dziecka pełno jest takich wyjątkowych imion, z tego co pamiętam były tam wymienione Sandry i Andżeliki...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    alfaromeo166: Mnie zresztą rodzice też dali imiona Hanna Helena nie patrząc na to, że nazwisko też mam na H. No i moje inicjały ktoś kiedyś porównał do Henricha Himmlera:/

    Mój syn ma inicjały HH, ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby porównywać to do Himmlera.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    marion - mnie też wcześniej nie przyszło to do głowy, choć ja historyk z wykształcenia. Ale ludzie mają różne skojarzenia.

    MrsCreme - to na Śląsku funkcjonuje jako kawał:
    - Joanna
    - A jo Alojz ;)

    A z tym Adamem to ciekawe, bo moim Teściom też zmarła córka jeszcze przed narodzeniem się syna i ten syn a mój szwagier dostał imiona Dariusz Adam, a dopiero drugi syn czyli mój mąż Adam Dariusz. Ciekawe czy Teściowie o tym co pisałaś wiedzieli, ale jednak ten Dariusz bardziej im się podobał, czy to zupełny zbieg okoliczności. Muszę zapytać kiedyś.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Alfa, jak pisałam, ten "dialog" z Joanną funkcjonuje z jakimkolwiek innym imieniem :)
    Ten zwyczaj z lat czterdziestych niekoniecznie musiał przetrwać tyle lat, żeby obowiązywał Twoich teściów :)
    Tata jest Adam Lesław, a jego młodszy brat to Lesław, więc myślę, że też były pewne sympatie imienne w tej rodzinie

    Grzebnęłam sobie wczoraj niechcący- kojarzycie prezeskę Warty Poznań, Izabellę Łukomską- Pyżalską? Urodziła szóste dziecko w tym roku. Imiona: Igor, Ernest, Anastazja, Amelia, Aurelia Borys

    Z wielodzietnych rodzin znanych osób Robert Fiedrich ma Urbana, Henryka, Viktorię, Różę, Franciszkę, Marię i Bruna
    No i Królikowscy mają Jana, Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego
    Zamachowski ma Marię Antoniego, Bronisławę i Tadeusza
    Kasia Bosacka ma Zofię, Franciszka, Marię i ... Jan bodajże
    Joszko Broda ma Jana, Macieja, Tomasza, Marię, Iwa, Mikołaja i Jeremiego

    nasuwa mi się wniosek, że imiona w tych rodzinach są w dużej mierze dość tradycyjne i... zróżnicowane :)
    jak mi się przypomni jeszcze jakaś polska wielodzietna to napiszę
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: nasuwa mi się wniosek, że imiona w tych rodzinach są w dużej mierze dość tradycyjne i... zróżnicowane :)jak mi się przypomni jeszcze jakaś polska wielodzietna to napiszę


    Podrzucam zestawienie:

    - Anna Czartoryska – Ksawery
    - Paweł Małaszyński – Jeremiasz i Lea
    - Roma Gąsiorowska – Klemens i Jadwiga
    - Anita Sokołowska – Antoni
    - Dominika Figurska i Michał Chorosiński – Anastazja, Matylda, Józef, Piotr, Jan
    - Kaja Śródka – Teodor
    - Sara May – Robin
    - Anna Mucha – Stefania i Teodor
    - Jarosław Kulczycki (dziennikarz TVP) – Sambor
    - Michał Żebrowski – Franciszek i Henryk
    - Olivier Janiak i Karolina Malinowska – Fryderyk, Christian i Julian
    - Beata Sadowska – Tytus
    - Piotr Rubik – Helena i Alicja
    - Alicja Bachleda-Curuś – Henry Tadeusz
    - Ania Dąbrowska – Stanisław i Melania
    - Tomasz Karolak – Lena i Leon
    - Olga Bołądź – Bruno
    - Agnieszka Chylińska – Ryszard, Estera i Krystyna
    - Sonia Bohosiewicz – Leonard i Teodor
    - Reni Jusis – Teofil i Gaja
    - Anna Wyszkoni – Pola i Tobiasz
    - Magdalena Schejbal – Ignacy i Aniela
    - Magda Mołek – Henryk
    - Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – Jan i Franciszek
    - Małgorzata Braunek – Xawery, Orina
    - Krzesimir Dębski (kompozytor) – Tolisław, Dobromiła, Maria i Radzimir
    - Ewa Drzyzga – Stanisław i Ignacy
    - Robert Gawliński – Beniamin i Emanuel
    - Robert Gonera – Nastazja i Teodor, Leonard
    - Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło – Kajetan i Cyprian
    - Robert Janowski – Makary, Aniela i Tola
    - Robert Makłowicz – Mikołaj i Ferdynand
    - Tomasz Lis i Kinga Rusin – Pola i Iga
    - Krystyna Mazurówna – Ernestyna, Kasper i Baltazar
    - Agata Młynarska – Stanisław i Tadeusz
    - Maciej Maleńczuk – Irma, Rita, Elma, Zuzanna
    - Natalia Niemen – Bronisław
    - Cezary Pazura – Anastazja, Amelia i Antoni
    - Janusz Palikot – Emil, Aleksander, Franciszek, Zofia
    - Ryszard Kalisz – Ignacy
    - Magda Różczka – Wanda i Helena
    - Przemysław Saleta – Nikola i Nadia
    - Krzysztof Skiba – Tymoteusz i Tytus
    - Justyna Steczkowska – Leon, Stanisław i Helena
    - Daria Widawska – Iwo
    - Zbigniew Zamachowski – Maria, Antoni, Tadeusz i Bronisława
    - Aleksandra Szwed - Borys
    - Anita Sokołowska - Antoni
    - Małgorzata Socha - Zosia
    - Ada Fijał - Antoni
    - Joanna Liszowska - Emma, Stella
    - Katarzyna Zielińska- Henryk
    - Małgorzata Kożuchowska- Jan Franciszek
    - Anna Wendzikowska- Kornelia
    - Marta Chodorowska (córka sołtysa z "Plebani") - Władysław
    - Aleksandra Kisio - Hugo
    - Natalia Lesz - Alicja
    - Dominika Zasiewska vel Wodzianka - Gustaw
    - Alicja Janosz - Tymoteusz
    - Monika Mrozowska - Karolina, Jagoda, Józef
    - Anna Powierza (Czesia z "Klanu") - Helena
    - Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski - Krzysztof
    - Edyta Bartosiewicz – Aleksander
    - Ewa Bem - Pamela i Gabriela
    - Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska - Miłosława
    - Pascal Brodnicki - Leo
    - Paulina Chylewska i Marcin Feddek - Lena i Nina
    - Beata Chmielowska-Olech - Bruno i Liwia
    - Grzegorz Ciechowski – Weronika, Helena, Bruno, Józefina
    - Renata Dancewicz – Jerzy
    - Agustin Egurola - Carmen
    - Eleni - Afrodyta
    - Katarzyna Figura - Aleksander, Koko Claire i Kaszmir Amber
    - Michał Figurski i Odeta Moro - Sonia
    - Małgorzata Foremniak - Aleksandra, Milena, Patryk
    - Artur Gadowski – Wiktoria i Kacper
    - Dorota Gawryluk – Nikon, Gabriela
    - Piotr Gąsowski – Jakub i Julia
    - Robert Gonera - Nastazja i Teodor, Leonard
    - Magda Gessler - Tadeusz, Lara
    - Łukasz Golec - Bartek, Piotr, Tosia
    - Paweł Golec - Maja
    - Katarzyna Herman – Leon, Roma
    - Zbigniew Hołdys – Tytus
    - Krzysztof Ibisz – Maksymilian i Vincent
    - Robert Janowski – Makary, Aniela i Tola
    - Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński – Franciszek i Stanisław
    - Janusz Józefowicz - Jakub i Kamila, Kalina
    - Edyta Jungowska – Wiktor
    - Jarosław Jakimowicz - Jovan
    - Kayah – Roch
    - Janusz Korwin-Mikke - Ryszard, Krzysztof, Kacper, Jacek, Zuzanna, Korynna
    - Dariusz Malejonek - Halszka i Malwina
    - Eva Minge – Oskar, Gaspar
    - Kasia Nosowska – Mikołaj
    - Maciej Orłoś - Rafał, Antoni, Jakub i Melania
    - Aldona Orman - Idalia Venesa
    - Radosław Pazura i Dorota Chotecka – Klara
    - Roman Polański - córka Morgane i syn Elvis
    - Janusz Panasewicz - Wojciech, Brunon i Juliusz (bliźniaki)
    - Paulina Przybysz - Matylda
    - Natalia Przybysz - Aniela
    - Danuta Stenka - Paulina i Wiktoria
    - Jerzy Stuhr – Maciej i Marianna
    - Borys Szyc – Sonia
    - Lech Wałęsa - Bogdan, Sławomir, Przemysław, Jarosław, Magdalena, Anna, Maria-Wiktoria i Brygida
    - Michał Wiśniewski – Xavier, Fabienne i Etiennette
    - Artur Żmijewski - Ewa, Karol, Wiktor
    - Cezary Żak - Aleksandra, Zuzanna
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Ten Antoni dosyć często się pojawia wśród dzieci znanych ludzi, jakoś tak mi się rzucił w oczy. Więc u mnie już odpada ;)
    Jeszcze Komorowski: Zofia, Tadeusz, Maria, Piotr i Elżbieta. Bardzo klasycznie wg mnie. Każde z tych imion mogłabym nadać swojemu dziecku.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    MrsCreme: jak mi się przypomni jeszcze jakaś polska wielodzietna to napiszę

    ja jestem wielodzietna ;)
    i o zgrozo wszyscy jestesmy na ta sama litere czyli wszyscy mamy takie same inicjały ;)

    my czyli Monika i Michał
    i
    dzieci czyli
    Małgosia , Marta, Marcelina, i Marysia :)

    za to mam rejestracje na aucie MMMMM czym wzbudzam ogólne zainteresowanie ;) - 6 M sie nie zmieściło niestety ;) wiec albo ja jako 6 M siedze w aucie albo musimy dokombinowac 5 M ;)

    i nie, nie jestesmy rodziną patologiczną :)
    oboje wyształcenie wyższe, sytuacja finansowa dobra itd itp ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    moonia, a jak jest przy adopcji? Rodzice adopcyjni nadają imię?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 17th 2015 zmieniony
     permalink
    mooniia: dzieci czyliMałgosia , Marta, Marcelina, i Marysia :)

    Piękny komplecik!
    A wszystkie pojedynczo Was "nawiedzały" czy jakieś ciąże mnogie były?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    U nas też jest rodzina wielodzietna (u brata mojego A.) imiona bardzo mi się podobają:
    Jan, Paweł, Anna, Łukasz i Kamil. Ale jeszcze ładniejsze mają 2 imiona i ja bym je chętnie zamieniła:) Jakub, Mateusz, Maria, Michał i Piotr.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    mooniia: i nie, nie jestesmy rodziną patologiczną :)


    A ktoś tak powiedział, tak mówi?
    Dzisiaj właśnie pisałam do dziewczyny która będzie miała piąte, że strrrrasznie jej zazdroszczę :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    azniee: moonia, a jak jest przy adopcji? Rodzice adopcyjni nadają imię?

    Marcela miała nadane inne imie w dokumentach, ale my ja adoptowaliśmy jak miała 7 tyg i na sprawie sadowej o przysposobienie zostało ono zmienione na nasze :) czyli dostała nowe imie nazwisko, nowy pesel - zupełnie nowy człowiek :)

    marion: A wszystkie pojedynczo Was "nawiedzały" czy jakieś ciąże mnogie były?

    pojedynczo :)
    bo mamy

    Gosia i Marta róznica miedzy nimi 3 lata potem 5 lat przerwy i pojawiła się Marcysia a za 3 lata Marysia :) w tym roku będą miały od nastarszej 14,11,6 i 3 lata :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeApr 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja też z rodziny wielodzietnej pochodzę i imiona od najstrszej: Monika, Katarzyna, Sławomir, Magdalena (ja), Mariola i Justyna - każde imię z innej parafii :wink:

    I jeszcze dodatkowo:

    Monika ma dwóch synów:
    Mateusz i Maciej

    Katarzyna ma dwie córki:
    Kaja i Maja

    Sławek ma dwóch synów:
    Mikołaj i Kajtek

    Ja mam Kalinę i ... jeszcze nie wiem...

    Mariola ma Alicję

    Więc generalnie u nas bardzo zróżnicowane imiona w rodzinie.

    A no i najlepsze:
    Monika i Mariola - obie urodzone w marcu (jedna 6.03, druga 23.03 - różnica 15 lat)
    Kaśka i Justyna - obie urodzone 4 maja (20 lat różnicy)
    Sławek i ja- oboje urodzeni 5 października (różnica 6 lat )

    Rodzice tego nie planowali, ale wyszło spoko :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Witajcie na Świecie - Warszawa 18-19 kwietnia

    Chłopcy:

    5 Stanisław
    4 Aleksander Filip Franciszek Jan Karol Krzysztof Mateusz
    3 Antoni Kajetan Maksymilian Mikołaj Miłosz Sebastian
    2 Leon Marcel Oliwier Tymon
    1 Andrzej Aleks Dominik Ignacy Jakub Jeremiasz Józef Kamil Ksawery Mariusz Micha Natan Nestor Olaf Oskar Patryk Paweł Piotr Przemysław Szymon Tomasz Tymoteusz Witold Wojciech

    Dziewczynki:

    4 Amelia Wiktoria
    3 Julia Maja Maria Zofia
    2 Alicja Barbara Hanna Helena Pola
    1 Agata Anna Bianka Eliza Emilia Estera Ewa Iga Iganga Jagoda Janina Kaja Kalina Kinga Krystyna Lena Lila Magdalena Marcelina Michalina Natalia Nina Patrycja Rita Sara Wanda

    Bliznięta:

    Pola i Lila
    Krzysztof i Andrzej
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    U nas dwa nowe typy dla dziewczynki: ode mnie Lucyna (Lucy, Lu, Lusia), od mojego męża Basia- jakkolwiek nasi znajomi pod koniec czerwca będą mieć Basię :)

    Baśka zostaje twardym typem do towarzyszenia Helenie. Że tak powiem, oby chłopak był :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 20th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: U nas dwa nowe typy dla dziewczynki: ode mnie Lucyna (Lucy, Lu, Lusia), od mojego męża Basia

    Lucyna - faaaajna :bigsmile:
    Mam znajomą w pracy, która ma dwie kilkuletnie córki - Barbarę i Judytę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    do poczytania Przybywa imion obcego pochodzenia

    no cooooz, Karoten rulez :P
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    No i jak się ten KAROTEN [ :shocked: ] ma do zapisu, że "Imię nie może być jednak zdrobniałe, uwłaczające ani ośmieszające" ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    mi nasunelo sie tylko jedno... na pierwsze powinien miec BETA
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    Mam listę z przedszkola Dominika , raczej nie ma "niespodzianek" :)

    Robert
    Szymon
    Marcel
    Oskar
    Kacper
    Paweł
    Dawid
    Jan
    Sebastian
    Jakub
    Zenon
    Marcel

    także oprócz Zenona nie ma "niespodzianek"

    Milena x 2
    Arleta
    Karolina
    Maria x 3
    Antonina
    Zuzanna
    Julia
    Pola x 4 (wow)
    Jagoda
    Natalia
    Emilia
    Wiktoria
    Lena x 3
    Hanna
    Liliana
    Małgorzata
    Lidia
    Aleksandra
    Claudia (tak przez C, polskie nazwisko)
    Zofia
    Alicja
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Mam listę z przedszkola Dominika , raczej nie ma "niespodzianek" :)

    Zaskoczyli mnie Zenon oraz Arleta. Lidia znana, ale mało nadawana. Reszta - nuda, heh.

    Claudia - czego to ludzie na siłę nie wymyślą...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    marion: Zaskoczyli mnie Zenon


    Przyznam, że dostałam w MMSie listę od mamy, nieco zamazaną i trzy razy czytałam zanim się upewniłam.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Przyznam, że dostałam w MMSie listę od mamy, nieco zamazaną i trzy razy czytałam zanim się upewniłam.

    Mnie się Zenon nie podoba. Mam wujka Zenka - zarówno imię jak i człowiek dziwni :bigsmile:
    Ale żeński odpowiednik - Zenobia - już wg mnie lepsza, choć bez szału.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    starzy znajomi maja Antosie, Iwa i w tym roku urodzila sie im Lidka.

    gdyby Hania nie byla Hania to by byla Lidia wlasnie :) swietne imie, tylko mezowi sie nie podoba...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    elfika, ale to że Ci się źle kojarzy to znaczy, że brzydkie? :P
    --
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    Tak Was trochę podczytuję.
    U mnie w rodzinie jest rodzeństwo, Adelina, Filip i FIlomena.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    annaa77: U mnie w rodzinie jest rodzeństwo, Adelina, Filip i FIlomena.

    A to małe dzieci, czy dorośli?
    Jeśli dzieci, to uznanie za Adelinę i Filomenę. Filip - w nawiązaniu do tych dwóch pozostałych imion brakuje konsekwencji.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 23rd 2015
     permalink
    marion: w nawiązaniu do tych dwóch pozostałych imion brakuje konsekwencji.

    wszystkie mają L w imieniu:)

    Ja dziś szukałam lekarza w necie i znalazłam lekarkę o imieniu Czanita! Szok!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.